«Ніч музеїв» для білоцерківських ПАТРІОТІВ

2 роки ago Інформ центр 0

17 травня Білоцерківська організація Політичної Партії «ПАТРІОТ», Білоцерківська міська організація «Спілка офіцерів України» спільно з  районною державною адміністрацією організували до міжнародної акції «Ніч музеїв» екскурсію до  Корсунь-Шевченківського державного  історико-культурного заповідника.

Довідково:

Корсунь-Шевченківський державний  історико-культурний заповідник — науково-дослідний та культурно-освітній заклад у місті Корсуні-Шевченківському Черкаської області, що являє собою об’єднання різнопрофільних музеїв, а також має на балансі низку історико-культурних пам’яток як національного, так і місцевого значення, метою діяльності якого є вивчення та популяризація об’єктів історичної спадщини та природних пам’яток Корсунщини, забезпечення їх охорони та раціонального використання. Значний культурно-просвітній осередок, а також туристичний об’єкт Черкаської області.

До складу заповідника входять території історико-культурного та природно-заповідного фонду міста Корсуня-Шевченківського, смт Стеблева, сел Квіток та Виграєв, загальною площею понад 100 га.

Корсунь-Шевченківський парк – це один із старовинних парків України. Він був закладений архітектором Жаном Анрі Мюнцом для власника Корсунського староства князя Станіслава Понятовського у 1782 році. Його формування у традиціях англійських ландшафтних парків  відбувалось шляхом використання мотивів первісного ландшафту: могутніх груп обкатаного каміння (в основному, граніт рапаківі), річкових протоків, спокійних заводей, перекатів, гранітних скель, існуючих насаджень дерев. Тобто, наріжними компонентами парку стали дерево, камінь та вода. Парк не має чітко окресленої осьової композиції. Численні алеї, доріжки відкривають відвідувачам нові краєвиди, що нагадують різні країни світу.

У 1787-1789 рр. на території парку з’явилися малі архітектурні форми – турецька та китайська альтанки, давньогрецький храм, тріумфальна арка, єгипетський храм та висічений в скелі грот.

У    1859 р. Тарас Григорович Шевченко, гостюючи в Корсуні у троюрідного брата і свояка Варфоломія Григоровича Шевченка, малював і писав вірші в Корсунському парку.

За більш, як 200-літню історію існування парку тут зібрано великий генофонд рослин. На сьогодні колекція нараховує 101 таксон дерев та кущів, 279 таксонів трав’янистих рослин.

Вивчення та шанування власної історії та культури дуже важливе для формування справжнього патріота України. Політична Партія «ПАТРІОТ» послідовно працює задля виховання нації, особливо молоді, на ціннісних ідеалах Революції Гідності, звитягах, породжених благородством високої мети Героїв Небесної Сотні та захисників Вітчизни, що боронять від ворога Україну на її східних рубежах, відновлення історичної пам’яті, зміцнення національної ідентичності. Одним із прикладів практичної роботи є неодноразова організація Білоцерківськими ПАТРІОТАМИ освітніх та пізнавальних поїздок до визначних історичних місць та музеїв України.

Цього разу учасники екскурсії з цікавістю відвідали Корсунь-Шевченківський парк, отримали натхнення біля Дубу Шевченка, під яким Тарас Григорович творив свої художні шедеври. Також учасники поїздки оглянули експозиції Краєзнавчого музею; Картинної галереї і Музею війни.

Білоцерківські патріоти наступного року планують відвідати Канів.

Прес-служба партії