Річниця перепоховання Кобзаря

9 місяців ago Інформ центр 0

Сьогодні, 22 травня 2018 року, в день 157-ї річниці перепоховання Кобзаря на українській землі, вшановуємо пам`ять Великого Пророка України – Тараса Шевченка. 

Історична справка:

Протягом трьох днів після смерті тіло Тараса Шевченка (помер 26 лютого (10 березня1861р.) перебувало у церкві Академії мистецтв. Труну з тілом поета на Смоленське кладовище Санкт-Петербурга несли студенти.

26 квітня (8 травня1861 року домовину викопали, перенесли через увесь Петербург до Московського (Миколаївського) вокзалу і залізницею перевезли до Москви.

Далі шлях проходив до Києва. Випрягши коней з воза, студенти Університету Святого Володимира провезли труну Ланцюговим мостом і далі набережною до церкви Різдва Христового на Подолі.

У Києві з Тарасом прощалися студенти, поети, багато киян. Була навіть думка, яку підтримували й родичі поета, поховати його в Києві. Та Григорій Честахівський обстоював думку про поховання в Каневі, бо Шевченко ще за життя мріяв про «тихе пристанище і спокій коло Канева».

(20 травня1861 року на пароплаві «Кременчук» останки Кобзаря перевезено з Києва до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі. Брати Т. Шевченка хотіли поховати Тараса біля стін Успенського собору, але Григорій Честахівський, який супроводжував прах великого поета зумів відстояти виконання останньої волі Тараса.

10 (22 травня), після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору.

Аби вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, світоча українського народу, ПАТРІОТИ, представники духовенства, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Всеукраїнського форуму «Українська альтернатива», традиційно зібрались у підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку у Києві.

Виступаючі нагадали присутнім, що цього дня Великий Кобзар знайшов вічний спокій на Чернечій горі, яку згодом назвали Тарасовою. Мешканці Канева на місці поховання утворили козацьку могилу, приносячи землю знизу: хто кошиком, хто торбиною. А хто просто в пелені. Так над місцем поховання виріс кількаметровий пагорб.

Щороку вдячні українці вшановують пам’ять Тараса Шевченка, як у день його смерті, так і у травні, у день перепоховання.

Як згадка про геній Кобзаря у парку імені Т.Шевченка сьогодні над його пам’ятником линули рядки безсмертної поезії у виконанні народного артиста України Ф.Мустафаєва, хору «Гомін» та хору «Просвіта».

Другий рік поспіль у цей день вручається Народна премія імені Т.Шевченка справжнім патріотам України, видатним діячам культури та мистецтв за їх значний вклад у розвиток української пісні, поезії, прикладного мистецтва тощо.

Лауреатами премії цього року стали народний артист України Фемій Мустафаєв та заслужений майстер народної творчості України Анатолій Колошин.

Пам’ять Великого Кобзаря вшанували ПАТРІОТИ Львівщини, Полтавщини, Тернопільщини та інших куточків нашої держави.

Скільки років не минуло б з часу смерті та перепоховання національного Пророка, він завжди займатиме найважливіше місце у наших серцях!

Прес-служба партії