Підбірка актуальних новин за 18 травня

2 роки ago Інформ центр 0

 

Джемілєв про депортацію: мовчання міжнародної спільноти заохочувало СРСР

Незважаючи на багато десятиліть, що минули з часу примусової депортації кримськотатарського народу з Криму, біль від отриманих тоді душевних травм досі не минає.

Про це заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв під час виступу у Торонто, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми вшановуємо вже 74-ті роковини депортації кримськотатарського народу. Здавалося б, що з плином часу біль цієї втрати, біль з приводу невинно вбитих людей повинен поволі зменшуватися, але цього не відбувається», – сказав Джемілєв.

На його переконання, причина цього полягає «не лише в страшних цифрах втрат серед кримських татар, а ще й в тому, що це була спроба знищення усього народу заради перетворення Криму на російську землю, заради розширення «русского мира».

Джемілєв додав, що мовчання міжнародної спільноти у 1944-ому році «заохочувало СРСР на подальші злочини, на вбивства ще багатьох мільйонів людей». «Утім, нині ситуація змінилася і ми більше не самотні», – підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, у День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу на мерією Торонто вперше підняли кримськотатарський прапор. На урочистій церемонії були присутні Мустафа Джемілєв, глава Меджлісу Ахтем Чийгоз, президент Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсай, посол України в Канаді Андрій Шевченко, канадські депутати, іноземні дипломати, члени української й кримськотатарської громад, а також небайдужі громадяни.

 

Кремль продовжує радянські “традиції” терору проти кримських татар – МЗС

Міністерство закордонних справ України закликає міжнародних партнерів засудити депортацію кримських татар як злочин, скоєний  комуністичним режимом.

Про це йдеться у заяві МЗС щодо 74-ї річниці депортації кримських татар та вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу.

“18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу, яка стала однією з найтрагічніших сторінок історії 20 сторіччя. Верховна Рада України визнала цей злочин сталінського режиму геноцидом кримськотатарського народу. В ім’я відновлення історичної правди закликаємо наших міжнародних партнерів віддати шану невинним жертвам та засудити цей злочин тоталітарного комуністичного режиму”, – йдеться у заяві.

Також зазначається, що сучасний кремлівський режим та його окупаційна адміністрація в Криму так само вдалися до зухвалого терору проти кримськотатарського народу.

“Окупанти заборонили Меджліс. Переслідування та фізичне знищення кримських татар набули системного характеру. Жертвами політичних репресій в Криму стали режисер Олег Сенцов, якого безпідставно відправили до російської в’язниці на 20 років, активіст Володимир Балух, який опинився за гратами лише за український прапор над своїм будинком, Узеір Абдуллаєв, якого кремлівські тюремщики цинічно позбавляють невідкладної медичної допомоги, а також десятки інших активних та небайдужих кримчан, які стали політичними в’язнями”, – йдеться у заяві.

У МЗС наголошують, що атмосфера страху, фізичного та психологічного тиску змусила майже 40 тисяч громадян України, у тому числі понад 20 тисяч кримських татар, залишити окупований півострів.

“Україна вимагає від Російської Федерації припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, невідкладно звільнити усіх політичних в’язнів, забезпечити повне дотримання зобов’язань РФ як держави-окупанта відповідно до міжнародного права”, – йдеться у заяві.

Згідно з текстом, Україна також вимагає від РФ виконати Резолюції Генеральної Асамблеї ООН “Територіальна цілісність України” від 27 березня 2014 року, “Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)” від 19 грудня 2016 року і 19 грудня 2017 року, а також Наказ Міжнародного Суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів.

У МЗС наголошують, що міжнародна демократична спільнота демонструє непорушну єдність у невизнанні спроби анексії Криму.

“Ми відчуваємо потужну політичну підтримку з боку ЄС, США, Канади, усіх демократичних держав світу, які запровадили санкції проти держави-агресора. Ми разом працюватимемо над тим, щоб зупинити кремлівський терор на півострові та відновити територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах”, – зазначається у заяві.

Як повідомлялося, 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар – одна з темних сторінок історії Радянського Союзу і страшна трагедія для цього народу і всього українського суспільства. 18-20 травня 1944 року бійці НКВС зігнали до залізничних вагонів майже все татарське населення Криму і відправили в бік Узбекистану.

У результаті етнічної чистки за наказом Сталіна було депортовано 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу – від північного Приуралля до республік Середньої Азії. У дорозі померла 191 людина, протягом першого року депортації, за різними оцінками, від 15% до 46% від загальної кількості. Після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, запаси продовольства, ліквідовані книгозбірні, закриті бібліотеки, школи, мечеті. Було змінено тисячі історичних назв місцевостей.

 

Рада вшанувала хвилиною мовчання пам’ять жертв депортації кримських татар

Верховна Рада вшанувала хвилиною мовчання пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу у Криму у 1944 році.

Церемонія відбулася на засіданні парламенту в п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні по всьому світу – і в Україні, і в Канаді, і в інших країнах – дуже серйозні акції на підтримку кримських татар. Але, певно, найбільш потужні за своїм сенсом акції кримські татари проводитимуть у Криму, тому що висловити свою позицію в Криму – це не те ж саме, що висловити її у вільному світі. Крим сьогодні – не вільний. Але я вважаю, що він буде вільний, і ми звільнимо українців, які сьогодні страждають від окупантів… А зараз, шановні колеги, хочу попросити вас вшанувати хвилиною мовчання всіх тих кримських татар, які загинули протягом трагічних чотирьох днів 1944 року”, – сказав віце-президент ПАРЄ, голова української делегації в Асамблеї, народний депутат Володимир Ар’єв під час виступу в парламенті.

При цьому він наголосив, що в Криму Росія сьогодні переслідує кримських татар.

“Усіх тих, хто вчора намагався запалити вогник пам’яті, арештовували і кидали в автозаки”, – зазначив народний депутат.

Як повідомлялося, Україна 18 травня відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар 1944 року. У цей день в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим, організувавши там “референдум щодо його самовизначення”. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% висловилися за приєднання Криму до РФ. 18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий договір про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Країни Заходу не визнають анексію Криму і запровадили санкції проти Росії.

 

Кримськотатарська діаспора Канади закликає до посилення санкцій проти РФ

Канаді слід розширити секторальні та персональні санкції проти прибічників російського правлячого режиму.

Про це заявив президент Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсай, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми закликаємо парламент Канади посилити санкції проти кримінального російського режиму й внести більше олігархів до «списку Магнітського», – сказав Ірсай.

На його переконання, «олігархам, які підтримують режим Путіна, не можна дозволяти вільно заїздити до Канади». «Тут немає місця кривавим грошам Путіна», – наголосив він.

Ірсай також висловив сподівання, що Канада «стане однією із перших держав світу, які визнають геноцид кримських татар, як вона була в лідерах визнання Голодомору». «Ми впевнені, що Крим вже дуже скоро буде вільним і повернеться до України. Ми робимо для цього усе можливе. Разом – сила», – підсумував президент Канадської асоціації кримських татар.

Як відомо, 18 травня кожного року вшановується День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день у 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

Цього року для вшанування багатьох жертв примусового відселення над мерією Торонто було вперше піднято кримськотатарський прапор. На церемоній були присутні Мустафа Джемілєв та Ахтем Чийгоз. Окрім цього, відбулася конференція, присвячена питанням дотримання на півострові прав людини.

 

Канадська опозиція обіцяє не згортати підтримку кримських татар

Найбільша опозиційна Консервативна партія Канади й надалі усіляко допомагатиме Україні та кримським татарам.

Про це йдеться у зверненні лідера Консервативної партії Канади Ендрю Шир з приводу Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Від імені офіційної опозиції, хочу запевнити у продовженні нашої підтримки кримських татар та українців”, – сказав Шир.

Він додав, що члени його партії залишаються «потужним голосом на підтримку кримських татар у їх боротьбі проти незаконної окупації Криму путінським режимом». «Наш уряд засудив цю окупацію та запровадив найсуворіший санкцій режим серед усіх держав, водночас надаючи нелетальну військову допомогу й виконуючи операцію UNIFIER, що полягає у тренуванні канадськими військовими українських колег», – зауважив депутат.

Шир також нагадав, що два роки тому до парламенту Канади було внесено законопроект, яким пропонувалося визнати депортацію кримських татар актом геноциду, однак цей законопроект не зібрав достатньої кількості голосів.

Як відомо, День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму відзначається 18 травня кожного року. В цей день у 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

 

У Херсоні на мітингу розгорнули кримськотатарський прапор розміром 11 на 7 метрів

У Херсоні на жалобному мітингу з нагоди 74-ї річниці депортації комуністичним режимом СРСР кримськотатарського народу з території Криму розгорнули великий кримськотатарський національний прапор розміром 11 на 7 метрів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Кримський народ це дійсно величний народ, бо їх нищили, над ними знущались, їх вбивали. Але вони зберегли свою національну ідентичність, зберегли свою віру, свою гордість. Всі ми добре пам’ятаємо з історії, як в 1944 році один шалений диктатор сотні тисяч людей кинув в теплушки і відправив далеко на край землі. Відправив на вірну загибель – без одягу, без їжі, без документів, і половина цих людей загинули на цьому шляху. Пройшло 70 років, і інший такий же  диктатор намагається повторити те саме”, – сказав у виступі на мітингу Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять кримських татар, загиблих під час депортації та в боротьбі за свободу кримськотатарського народу.

Присутні тримали у руках Державні прапори України та кримськотатарські національні прапори із траурними стрічками, гасло “Криму – кримськотатарську автономію!” А під кінець мітингу понад 20 осіб розгорнули на площі Свободи великий кримськотатарський прапор розміром 11 на 7 метрів.

У заході взяли участь загалом близько 200 осіб.

 

Кримськотатарський прапор підняли над мерією Торонто

Над будівлею міськради Торонто, найбільшого міста Канади здійнявся прапор кримських татар.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на урочистій церемонії був присутній лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, президент канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсай, посол України в Канаді Андрій Шевченко, депутати, члени української та кримськотатарської громад, а також небайдужі громадяни.

«Ми більше не самотні. З нами – незалежна вільні демократична Українська держава, з нами – усі демократичні сили в усьому світі. Я абсолютно впевнений, що ми обов’язково повернемося на свою історичну батьківщину і виженемо окупантів зі своєї землі. Війна проти України, яка почалася в Криму, там і завершиться», – зазначив у своєму виступі під час церемонії Джемілєв.

Додамо, що два роки тому прапор із тамгою вже підіймався у Торонто, але над будівлею парламенту провінції Онтаріо, розташованою в цьому місті. Окрім цього, два роки поспіль кримськотатарська тамга 18 травня майорить над міськрадою Оттави.

Як відомо, День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму відзначається 18 травня кожного року. В цей день в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

 

У Сімферополі попри заборону зібрався мітинг кримських татар

У п’ятницю в окупованому Криму, не зважаючи на заборону, відбулися мітинги біля пам’ятних місць, покладання квітів, молебні та інші заходи, приурочені до 74-ї річниці депортації кримськотатарського народу.

Про це повідомляє журналіст Заїр Акадиров – Укрінформ.

“Сьогодні, 18 травня, у Сімферополі відбулося традиційне покладання квітів до пам’ятного знаку на бульварі ім. Леніна (Привокзальна площа). Близько 200 людей, у тому числі активісти, представники громадських організацій, прийшли з квітами і національною символікою, щоб вшанувати пам’ять загиблих в результаті депортації кримськотатарського народу 1944 року”, – повідомив журналіст.

За його словами, перед присутніми виступив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.

“Один з лідерів кримськотатарського національного руху Наріман Джелял, виступаючи перед присутніми, зазначив, що цей трагічний день кримськотатарський народ ніколи не забуде. За його словами, аналогічні заходи сьогодні, 18 травня, проходять по всьому Криму”, – зазначив Акадиров.

О 12 годині учасники акції вшанували пам’ять жертв депортації хвилиною мовчання і провели молебень.

За тим, що відбувається, спостерігали силовики, проте захід пройшов без ексцесів.

 

Amnesty засуджує розгін акції кримських татар в окупованому Сімферополі

Розгоном акції в Сімферополі де-факто влада показала неповагу до пам’яті жертв депортації  кримських татар.

Про це йдеться у заяві директора Amnesty International Україна Оксани Покальчук- Укрінформ .

«Російська де-факто влада не змогла втриматися від спокуси проявити силу щодо кримськотатарських активістів. Розгоном мирної акції поминання вони не тільки в черговий раз знехтували правом на свободу мирних зібрань – в Криму воно і так було практично знищено з початку окупації, – але і продемонстрували відверту неповагу до пам’яті жертв депортації 1944 року», – заявила Покальчук.

Зазначається, що у четвер ввечері, 17 травня, в Сімферополі були затримані близько 20 учасників акції «Запали вогонь у своєму серці», приуроченої до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Затриманих, серед яких були неповнолітні, розвезли по районних віддлках Сімферополя. Хоча більшість активістів були випущені протягом кількох годин після затримання, не обійшлося без порушень.

Так, поліцейські не допустили до затриманих адвоката Едема Семедляєва, а також піддали всіх активістів примусовій дактилоскопії, тоді як навіть за законом взяття відбитків пальців обов’язкове лише в разі висунення кримінальних звинувачень або після рішення суду про адміністративний арешт.

Одному із затриманих, 19-річному Сейтасану Асанову, було висунуто звинувачення у “непокорі законній вимозі співробітника поліції”. У відділенні поліції він провів ніч, і було призначено судове засідання на 18 травня. Асанову загрожує адміністративний арешт.

 

У Парижі вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар

У центра Парижа відбулася акція із вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар.

В церемонії біля вічного вогню під Тріумфальною аркою взяли участь, зокрема, кримські татари, українці, які проживають у Франції, представники посольства України у Франції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Депортація кримських татар – це особиста трагедія кожної кримськотатарської родини. Це не просто цифри 46% загиблих, це більшість моїх родичів, жертви сталінського режиму. Разом із Голодомором українського народу – це злочин режиму, жертвами якого стали мільйони людей. Нам всім треба пам’ятати ці сумні дати та підтримувати одне одного, щоб таке більше не повторилося”, – сказала ментор Української академії лідерства у Львові Ельзара Галімова, яка взяла участь у меморіальних заходах.

Галімова навчалася у Києво-Могилянській академії, нині проживає у Львові. У 1944 році всю її родину було депортовано з Криму.

Присутні вшанували пам’ять жертв сталінського режиму, депортації кримськотатарського народу, запаливши свічки.

Як повідомлялося, Україна 18 травня відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар 1944 року. У цей день в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

Пітерці вийдуть на пікети на підтримку кримських татар

Цивільні активісти Санкт-Петербурга у центрі міста проведуть ввечері 18 травня щомісячну серію пікетів на підтримку кримських татар.

Про це йдеться у прес-релізі Санкт-петербурзького демократичного руху “Солідарність”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“18 травня 2018 року з 19:00 до 21:00 в Санкт-Петербурзі, на Невському проспекті, пройдуть пікети на підтримку кримських татар у рамках Стратегії-18. Місце збору учасників – перехрестя Невського проспекту і Малої Садової вулиці”, – наголошується у повідомленні.

За словами активістів, мета їх акції – протистояти репресіям Кремля проти кримських татар, що стало відповіддю російської влади на їх мирний протест проти анексії Криму. “11 травня знову продовжено термін утримання під вартою фігурантам “справи Веджіє Кашка” Бекиру Дегерменджі, Асану Чапух, Руслану Трубач і Кязіму Аметову до 7 липня 2018 року. Це останнє грубе інсценування окупаційною владою “справи про шахрайство” коштувало життя легенді кримськотатарського опору, поважаній правозахисниці Веджіє Кашка”, – нагадують активісти.

“Ми вимагаємо припинення переслідування кримських татар і притягнення до відповідальності представників російської влади, що чинять репресії щодо кримськотатарського народу, а також – відновлення міжнародно-визнаного кордону між РФ і Україною, порушення якого є першопричиною репресій”, – заявляють про свої вимоги учасники “Стратегія-18”.

Як повідомлялося, 18 листопада 2016 року в Санкт-Петербурзі почалася безстрокова акція на підтримку кримських татар на згадку про день депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Щомісячно 18 числа активісти виходять на Невський проспект у Петербурзі з вимогою припинити репресії проти кримських татар на окупованій території.

 

Суд ООН вимагає від Кремля реабілітації Меджлісу – Зеркаль

Міжнародний суд ООН звернувся 18 травня до Росії з вимогою надати інформацію про виконання минулорічного наказу Суду щодо відновлення діяльності Меджлісу.

Про це повідомила у Twitter заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

“Сьогодні Міжнародний Суд ООН звернувся до РФ з вимогою надати йому інформацію про виконання наказу Суду від 19 квітня 2017 року щодо відновлення діяльності Меджлісу”, – написала Зеркаль.

Вона нагадала, що у квітні Україна звернулися до Суду з проханням надати тлумачення цього наказу. Як зазначила Зеркаль, це було викликано тим, що протягом року РФ не зробила нічого для виконання припису Суду.

“Єдине, що ми чули – “ми вживаємо необхідних заходів”, хоч попередні заходи, визначені Судом, вимагали невідкладної реакції. Таке ставлення РФ означає фактичне ігнорування Міжнародного Суду ООН. Тепер, відповідно до запиту, РФ має пояснити Суду, що було зроблено для створення нормальних умов діяльності Меджлісу в Криму”, – акцентувала заступник міністра.

Вона повідомила, що Суд також запропонував Україні надати інформацію з цього питання.

“Ми поінформуємо Суд про всі зусилля, яких було докладено для реалізації наказу Суду як з боку держави, так і представниками Меджлісу. Наразі це процедурні кроки для того, щоб дати можливість Суду оцінити реальний стан справ”, – зазначила Зеркаль.

Як повідомляв Укрінформ, 19 квітня 2017 року у межах позову України проти РФ Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, згідно з яким РФ зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

У квітні 2016 року так званий Верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ. Верховний суд РФ у вересні 2016 року визнав законною цю заборону, відхиливши апеляційну скаргу представників меджлісу.

У березні 2017 року Меджліс подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

 

Гаазький суд завершив усні слухання у справі про збитки Нафтогазу від анексії Криму

Гаазький трибунал у четвер завершив усні слухання у справі за позовом НАК “Нафтогаз України” та його дочірніх компаній проти Російської Федерації щодо відшкодування збитків, завданих через анексію Криму.

Про це повідомляє прес-служба НАК “Нафтогаз України” – Укрінформ.

“17 травня в Гаазі завершилися усні слухання у справі за позовом семи компаній групи Нафтогаз проти Російської Федерації щодо порушення нею своїх зобов’язань за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій”, – йдеться у повідомленні.

Як стало відомо, протягом 14-17 травня Трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі провів слухання з питань юрисдикції Трибуналу та відповідальності за порушення угоди.

Питання збитків буде розглянуто та вирішено Трибуналом на другій стадії розгляду справи, після винесення рішення щодо юрисдикції та відповідальності.

Очікується, що Трибунал винесе перше рішення у справі у першому кварталі 2019 року.

Як повідомлялося, НАК «Нафтогаз України» та шість компаній, що входять в групу Нафтогаз – ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укртранснафта», ДП «Лікво» та ДК «Газ України» – 15 вересня 2017 року подали до трибуналу позовну заяву про відшкодування збитків, завданих незаконною експропріацією Російською Федерацією активів групи в АР Крим.

 

Дуда нагадав в ООН про переслідування кримських татар

Порушення територіальної цілісності України є викликом не лише для України, але й для європейського континенту. У світлі міжнародного права агресію не можна підміняти словом “конфлікт” без чіткого визначення, де жертва, а де агресор.

На цьому під час дискусії в Раді Безпеки ООН щодо важливості верховенства права у міжнародних відносинах наголосив президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Порушення територіальної цілісності України разом з нелегальною анексією й окупацією Криму, а також сепаратисти на Донбасі, які користуються сильною підтримкою з боку третьої країни, є серйозним викликом не лише для України, але й для стабільності європейського континенту”,- наголосив Дуда.

Він підкреслив, що Польща підтримує розгортання миротворчої місії ООН на сході України.

“Мандат такої місії не повинен обмежуватися захистом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а включати всю територію конфлікту, зокрема й весь міжнародно визнаний українсько-російський кордон”,- зазначив Дуда.

На його переконання, міжнародна спільнота “не повинна ігнорувати нинішню безвихідну ситуацію кримських татар і діячів із захисту прав людини в окупованому Криму, які постійно залякуються і переслідуються”.

У своєму виступі президент РП підкреслив: попри те, що існує розвинена система міжнародного права й міжнародних інституцій, які мають його захищати, зокрема система ООН з міжнародними судами й трибуналами, у світі спостерігається спокуса “ставити силу понад правом, а довіру заміняти страхом”.

Дуда зауважив, що без чіткого визначення базових понять у міжнародному праві складно відповідати на виклики.

“Якщо акт агресії називатимемо “конфліктом”, без чіткого вказання жертви й агресора, якщо загрозу називатимемо “викликом” без визначення її джерела, і якщо посилення агресивних військових можливостей називатимемо “порушенням рівноваги” без вказання, хто зміцнює свої наступальні озброєння, то тоді не зможемо вибрати відповідні юридичні кроки, що дозволяють на відповідь”,- підкреслив президент Польщі.

Він додав, що в міжнародному праві не існує неназваних явищ, а невідповідно сформульовані концепції формують “деформовану реальність”.

Президент Польщі зазначив, що міжнародна спільнота, й особливо Рада Безпеки ООН, несуть моральну відповідальність за гарантування індивідуальної карної відповідальності за міжнародні злочини.

Він підкреслив, що Варшава підтримує механізми міжнародного права, які мають на меті поставити перед виміром правосуддя суб’єкти, які відповідають за порушення міжнародного права.

 

У Києві почався Вечір пам’яті жертв геноциду кримських татар

У Києві на Софійській площі розпочався Вечір-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На заході присутній Президент України Петро Порошенко, лідери Меджлісу кримськотатарського народу та інші.

Згідно з програмою заходу, після офіційних виступів запланований концерт-реквієм, а о 17.30 – Всеукраїнський жалобний мітинг.

По завершенню мітингу відбудеться демонстрація художнього фільму “Хайтарма”.  Як відомо, Україна 18 травня відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар 1944 року.

Як повідомлялося, 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар – одна з темних сторінок історії Радянського Союзу і страшна трагедія для цього народу і всього українського суспільства. 18-20 травня 1944 року бійці НКВС зігнали до залізничних вагонів майже все татарське населення Криму і відправили в бік Узбекистану.

У результаті етнічної чистки за наказом Сталіна було депортовано понад 191 тис. кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу – від північного Приуралля до республік Середньої Азії. У дорозі померла 191 людина, протягом першого року депортації, за різними оцінками, від 15% до 46% від загальної кількості.

Після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, запаси продовольства, ліквідовані книгозбірні, закриті бібліотеки, школи, мечеті. Було змінено тисячі історичних назв місцевостей.

 

Кримських татар переслідує “клуб шанувальників Сталіна” у Кремлі – Порошенко

Попередня влада України недооцінила не лише роль Збройних сил, але й проукраїнський потенціал кримськотатарського народу.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко, виступаючи на заходах, присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цілі десятиліття кримськотатарський народ вів сміливу та наполегливу боротьбу з радянським режимом за повернення на рідну землю. В середині 80-х ви першими з поневолених народів вийшли на Красну площу Москви вимагати своїх національних прав. Епоха незалежності України стала часом ренесансу, розквіту, відродження. Втім, я маю визнати, що державна влада попередніх років недооцінила не лише роль Збройних сил, але й проукраїнський потенціал кримськотатарського народу”, – сказав Порошенко.

Президент наголосив, що неврегульованість статусу кримськотатарського народу, недостатнє забезпечення його культурних, політичних й економічних прав на батьківщині, яке десятиліттями відбувалося на догоду кримінальним елітам в Криму, було безумовною помилкою. “Ці прорахунки врешті-решт і призвели до російської анексії та окупації Криму”, – зазначив Порошенко.

За його словами, “клуб шанувальників Сталіна, який нині верховодить за кремлівською стіною, відновив політику переслідування кримських татар”.

“Русский мир” в Криму носить яскраво забарвлений ксенофобський антикримськотатарський характер. Тисячі наших співвітчизників – кримських татар та етнічних українців через безпосередньої загрози їхньому життю мусили покинути рідні домівки”, – додав Порошенко.

Як повідомлялося, Україна 18 травня відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар 1944 року. У цей день в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

Радянська політика гонінь почалася з депортації кримських татар – Порошенко

Трагедія депортації кримських татар у травні 1944 року стала початком багаторічної радянської політики гонінь цілого народу.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на заходах, присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Біль кримських татар – це біль усіх українців. Трагедія 1944 року була лише прелюдією, початком багатолітньої політики гонінь”, – сказав він.

Порошенко підкреслив, що спогади про влаштований Москвою геноцид залишаються в історичній пам’яті кримських татар і пам’яті усього українського народу.

Глава держави також зауважив, що цієї неділі, 20 травня, за традицією буде вшановано пам’ять жертв політичних репресій.

“Цього року цей день особливий, бо виповнюються 85-ті роковини Голодомору і минає 80 років від “Великого терору”. Ми, українці, як ніхто інший знають, що таке потрапити під смертельний каток кремлівської імперії. Врешті-решт, сам Хрущов переповідав про мрії Сталіна вивезти усіх українців до Сибіру”, – підкреслив він, але додав, що український народ “врятувала лише кількість”.

Разом з тим Президент наголосив, що примусове виселення кримських татар було однією з “найбільш злочинних і брутальних операцій тоталітарного комуно-московського режиму”.

Як повідомлялося, 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18-20 травня 1944 року бійці НКВС зігнали до залізничних вагонів майже всіх кримських татар і відправили в бік Узбекистану.

У результаті етнічної чистки за наказом Сталіна було депортовано 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського союзу – від північного Приуралля до республік Середньої Азії. У дорозі померла 191 людина, протягом першого року депортації, за різними оцінками, від 15% до 46% від загальної кількості. Після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, запаси продовольства, ліквідовані книгозбірні, закриті бібліотеки, школи, мечеті. Було змінено тисячі історичних назв місцевостей.

 

Покарання за агресію РФ в Україні неминуче, як Страшний суд – Порошенко

Президент Петро Порошенко заявив, що Росія в анексованому Криму змінює демографічну ситуацію, незаконно витискаючи з півострова кримських татар й етнічних українців.

Про це він розповів, виступаючи на заходах, присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Окупанти, порушуючи міжнародне право, змінюють демографічну ситуацію на окупованій території, витискаючи кримських татар та етнічних українців, наводнюючи півострів мігрантами із російської глибинки”, – зазначив Порошенко.

Він підкреслив, що етноцид, заборона Меджлісу, арешти, утиски свідомих українців і кримських татар, постійні обшуки, залякування, фізичний та психологічний тиск, безслідне зникнення людей – усе це будні російської окупації Криму.

Водночас Президент наголосив, що покарання за будь-які незаконні дії проти суверенітету, територіальної цілісності й незалежності України є неминучим, як Страшний суд.

“Це очевидно! Єдине, нам не дано знати часи і строки”, – додав Глава держави.

Крім того, Порошенко висловив упевненість, що агресор понесе відповідальність і за незаконне будівництво Керченського моста.

“Росіянам цей міст згодиться як дорога для відступу. А Україна після відновлення свого суверенітету в Криму використає його для зв’язків з Кубанню, де також живе велика кількість українців”, – підкреслив Президент.

Як повідомлялося, 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар – одна з темних сторінок історії Радянського Союзу і страшна трагедія для цього народу і всього українського суспільства. 18-20 травня 1944 року бійці НКВС зігнали до залізничних вагонів майже все татарське населення Криму і відправили в бік Узбекистану.

У результаті етнічної чистки за наказом Сталіна було депортовано 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу – від північного Приуралля до республік Середньої Азії. У дорозі померла 191 людина, протягом першого року депортації, за різними оцінками, від 15% до 46% від загальної кількості. Після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, запаси продовольства, ліквідовані книгозбірні, закриті бібліотеки, школи, мечеті. Було змінено тисячі історичних назв місцевостей.

 

Статус Криму: Президент розповів, які зміни можуть внести у Конституцію

Президент Петро Порошенко розраховує, що найближчим часом спеціально створена робоча група передасть на розгляд Конституційної комісії пропозиції змін до Основного закону щодо статусу Криму.

Про це він заявив, виступаючи на заходах, присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Очікую, що найближчим робоча група остаточно схвалить ці пропозиції (щодо змін до Конституції про кримськотатарську автономію – ред.) і передасть їх на розгляд Конституційної комісії”, – сказав Порошенко.

Глава держави розповів, що за рік робоча група, створена Конституційною комісією, напрацювала “важливі пропозиції” щодо змін до розділу X Конституції України, які за його словами, мають закріпити невід’ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення у складі незалежної Української держави.

“Саме таке право група пропонує визнати джерелом особливого статусу Кримської автономії як невіддільної складової єдиної України”, – зауважив Президент.

Водночас він додав, що відповідно до пропозицій усі громадяни України, незалежно від етнічного походження, які проживатимуть у звільненому від російських загарбників українському Криму, обиратимуть представницький орган Кримської автономії, яку робоча група пропонує назвати Кримською радою.

При цьому Порошенко підкреслив, що в разі виникнення в Криму ситуації, яка становитиме реальну загрозу державному суверенітету чи територіальній цілісності України, члени робочої групи пропонують надати Президентові право “запроваджувати в Криму особливий режим врядування шляхом призначення спеціального державного урядника з одночасним припиненням відповідних повноважень органів влади Кримської автономії”.

Як повідомлялося, 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар – одна з темних сторінок історії Радянського Союзу і страшна трагедія для цього народу і всього українського суспільства. 18-20 травня 1944 року бійці НКВС зігнали до залізничних вагонів майже все татарське населення Криму і відправили в бік Узбекистану.

У результаті етнічної чистки за наказом Сталіна було депортовано понад 191 тисячу  кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу – від північного Приуралля до республік Середньої Азії. У дорозі померла 191 людина, протягом першого року депортації, за різними оцінками, від 15% до 46% від загальної кількості. Після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, запаси продовольства, ліквідовані книгозбірні, закриті бібліотеки, школи, мечеті. Було змінено тисячі історичних назв місцевостей.

 

Чубаров назвав реальний та ефективний крок для деокупації Криму

Кримськотатарська національно-територіальна автономія – це не лише гарантія для збереження та розвитку корінного народу, але й реальний та ефективний крок для деокупації Криму.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на заходах, присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Надання Криму статуту кримськотатарської національно-територіальної автономії буде відновленням історичної справедливості, відновленням прав кримськотатарського народу. Кримськотатарська національно-територіальна автономія, як невіддільна складова України, це не лише гарантія для збереження та розвитку корінного народу, але й реальний та ефективний крок для деокупації Криму”, – наголосив Чубаров.

За його словами, сьогодні лунають вимоги про необхідність забути про депортацію кримських татар, мовляв треба починати життя з “чистого аркуша”.

“Все це вимагає від парламентів та урядів світу, вслід за Верховною Радою України визнати депортацію геноцидом кримськотатарського народу, відповідальність за злочин має бути неминуча. Подолання наслідків цього геноциду неможливе без повного відновлення прав кримськотатарського народу, наше право на самовизначення як природне право корінного народу має бути в повній мірі реалізоване в межах єдиної і неподільної України”, – зазначив він.

Зокрема, Чубаров зауважив, що незважаючи на рішення Міжнародного суду ООН, яке зобов’язало Російську Федерацію негайно скасувати заборону на діяльність Меджлісу та припинити перешкоджання його діяльності, “влада” Криму досі робить все можливе, аби не допустити відновлення роботи представницьких інституцій корінного народу півострова.

“18 березня цього року російський окупаційний режим провів у порушення міжнародного права “вибори президента РФ” у тимчасово окупованому Криму, нелегітимність яких зазначили всі провідні країни світу. Сьогодні маріонетки Кремля в Криму вже вп’яте заборонили корінному народу півострова вшановувати пам’ять загиблих предків у звичний спосіб. Це не просто заборона на масові зібрання, це спроба переписати генетичний код кожного кримського татарина, стерти з нього пам’ять про трагедію всього народу”, – наголосив голова Меджлісу.

 

Окупанти посадили за сфабрикованими справами 67 кримчан – Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що на сьогодні незаконно позбавлені волі 67 мешканців Криму за сфабрикованими РФ справами.

Про це він сказав, виступаючи на заходах, присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Переслідування за сфабрикованими справами  – це налагоджений механізм російських окупантів, під дію якого може потрапити кожен. На сьогоднішній день незаконно позбавлені волі 67 мешканців Криму, громадян України. Своїх незаконно засуджених батьків чекають уже 105 малолітніх дітей», – повідомив Чубаров.

Він зазначив, що 74 роки тому в цей день, 18 травня, «розпочалася основна фаза втілення в життя жорстокого плану з депортації кримськотатарського народу зі своєї споконвічної батьківщини – Криму, яка, по суті, була першим етапом задуманого комуністичним режимом СРСР людиноненависницького плану зі знищення кримськотатарського народу».

«Неможливо оцінити масштаб втрат, понесених кримськотатарським народом внаслідок перерваного на десятиліття розвитку на своїй рідній землі», –  зауважив Чубаров.

Він додав, що кримські татари перенесли численні репресії та переслідування за півстоліття боротьби за відновлення своїх прав і повернення на свою батьківщину.

Як повідомлялося, 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар – одна з темних сторінок історії Радянського Союзу і страшна трагедія для цього народу і всього українського суспільства. 18-20 травня 1944 року бійці НКВС зігнали до залізничних вагонів майже все татарське населення Криму і відправили в бік Узбекистану.

У результаті етнічної чистки за наказом Сталіна було депортовано 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу – від північного Приуралля до республік Середньої Азії. У дорозі померла 191 людина, протягом першого року депортації, за різними оцінками, від 15% до 46% від загальної кількості. Після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, запаси продовольства, ліквідовані книгозбірні, закриті бібліотеки, школи. Було змінено тисячі історичних назв місцевостей.

 

Виші Одещини готові прийняти понад тисячу абітурієнтів з Криму

Вищі навчальні заклади Одеси та області готові прийняти більше тисячі абітурієнтів з окупованого Криму.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим.

“У вступній компанії “Крим-Україна” 2018 р. більше тисячі місць було надано вищим школам Одещини. Це приблизно половина квоти на всю країну”, – зазначили у представництві.

Вступ за спрощеною процедурою через освітні центри “Крим – Україна” передбачає, що абітурієнту не обов’язково складати ЗНО, мати при собі паспорт або атестат про загальну середню освіту державного зразка. Достатньо до 20 липня подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах, які розпочнуть свою роботу вже з 4 червня.

В Одесі освітні центри “Крим-Україна” діятимуть на базі 11 вищих навчальних закладів: Національного університету “Одеська юридична академія”, Державної академії будівництва та архітектури, Державної академії технічного регулювання та якості, Національної академії зв’язку ім. О. С. Попова, Національної академії харчових технологій, Державного аграрного університету, Державного екологічного університету, Національного економічного університету, Національного морського університету, Національного політехнічного університету, Національного університету імені І. І. Мечнікова, НУ “Одеська морська академія”, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

Також абітурієнтів з Криму чекатимуть в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

Перелік спеціальностей та конкурсних предметів при вступі на основі повної загальної середньої освіти можна знайти на сайті Міністерства освіти України.

 

В окупованому Криму синьо-жовтий дрон грав гімн України

В окупованому Сімферополі російські поліцейські виявили безпілотник у кольорах прапора України, а з прикріпленої до нього колонки грав гімн України.

Про це повідомив кореспондент російської служби Радіо Свобода Антон Наумлюк на своїй сторінці в Facebook.

“У районі Свободи Сімферополя навпроти ТЦ НоваЦентр співробітниками поліції було сьогодні виявлено безпілотник у кольорах українського прапора, з прикріпленою до нього колонкою, з якої лунав гімн України”, – говориться в повідомленні.

За словами журналіста, поки що невідомо, чи будуть поліцейські окупаційних сил відкривати кримінальну справу за цим фактом. Власника безпілотного апарату поки не встановлено.

Сьогодні, 18 травня, Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу і вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар 1944 року.

Як заявив глава МЗС України Павло Клімкін, 18 травня 1944 сталінський режим розпочав масову депортацію кримськотатарського народу з Криму. Сьогоднішня РФ тримає їх у в’язниці на власній землі.

АР Крим була окупована Росією в лютому 2014 року. Відтоді минуло чотири роки та ситуація на анексованому Росією українському півострові залишається напруженою: окупанти вибрали тактику залякування і терору місцевого населення. Зараз у Криму заборонена діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Хвиля за хвилею проходять репресії, обшуки й незаконні затримання. Країна-агресор цинічно нехтує основоположними правами і свободами людини і міжнародним правом.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію півострова незаконною та засудили дії Росії. Зокрема, за цей час ухвалили три резолюції ООН щодо Криму. В той же час, ряд західних країн ввели проти РФ економічні санкції.

 

Мер Добропілля проігнорував суд і полетів за кордон – депутат

Народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенка” Дмитро Лубінець стверджує, що мер міста Добропілля Андрій Аксьонов, якого підозрюють у підробленні документів для незаконного відвідування Криму, 17 травня вилетів до міста Франкфурт-на-Майні (Німеччина).

Про це Лубінець заявив з трибуни парламенту у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні в місті Краматорськ о 9:00 повинно було відбутися судове засідання з обрання запобіжного заходу Аксьонову, але його не було. Крім того, у нас є інформація, що вчора Аксьонов об 11:20 вилетів із аеропорту “Бориспіль” до міста Франкфурт-на-Майні. Сподіваюсь, що це тільки на вікенд”, – сказав Лубінець.

При цьому він побажав Аксьонову добре відпочити, бо “засідання суду перенесуть на понеділок, а сидіти доведеться дуже довго”.

“Так само у мене є інформація, що на понеділок до будівлі суду в Краматорську збирають жителів Добропілля та журналістів, і вже пропонують по 500 грн”, – додав Лубінець.

Як повідомляв Укрінформ, 16 травня у прокуратурі Донецької області заявили про оголошення меру Добропілля підозри в підробленні офіційних документів для незаконного відвідування Криму.

Зокрема, за даними прокуратури, чиновник з метою приховування фактів відсутності на робочому місці у травні 2017 року надав до міської ради підроблений листок непрацездатності. У подальшому на підставі підроблених офіційних документів посадовцю нараховувались та виплачувались бюджетні кошти.

Таким чином, меру повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, використання підроблених документів), чч. 2,3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Міському голові вручили клопотання про обрання запобіжного заходу та клопотання про відсторонення від посади, поінформували тоді в прокуратурі.

 

В Україну не пустили дві книги з пропагандою із Росії

ержкомтелерадіо запобіг розповсюдженню ще двох антиукраїнських видань з території держави-агресора. Про це повідомила прес-служба комітету, передає УНН.

“Експерти визнали, що у книзі Олени Качур, розрахованій на дитячу читацьку аудиторію, присутні ознаки пропаганди держави-агресора та звичної вже для російських пропагандистів практики фальшування історії Київської Русі, невизнання Української держави. Крім того, в романі Чингиза Абдуллаєва під виглядом світоглядних дискусій головних героїв пропагується антиукраїнська політика держави-агресора, спрямована на ліквідацію незалежності України, виправдовується агресія Кремля проти національно-визвольних рухів у країнах Східної Європи та, зокрема, України”, – йдеться у повідомленні.

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ “Якабу Трейд” у видачі дозволу на ввезення з території держави-агресора книги Олени Качур “Московский Кремль” (видавець — ТОВ “Манн, Иванов и Фербер”, м. Москва) у кількості 10 тис. примірників. Также не надано дозволу ТОВ “Форс Україна” на ввезення книги Чингиза Абдуллаєва “Симфония тьмы” (видавець — ТОВ “Издательство “Эксмо”, м. Москва) у кількості 2 тис. примірників.

Відповідно до Закону України «Про видавничу справу», видання, що містять інформацію щодо порушення суверенітету і територіальної цілісності України, не можуть розповсюджуватись на території української держави.

Починаючи з 22 травня 2017 року Держкомтелерадіо зареєстрував 48 відмов у видачі дозволів на підставі негативних висновків експертної ради на предмет невідповідності критеріям дозволеної до розповсюдження на території України літератури.

Нагадаємо, з січня 2017 року діє закон щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. До “чорного списку” потрапляють видання, які за своїм змістом мають на меті:

ліквідацію незалежності України,

зміну конституційного ладу насильницьким шляхом,

порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади;

пропагують війну, вчинення терористичних актів;

пропагують комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку;

розпалюють міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу;

посягають на права і свободи людини;

пропагують державу-агресора, зокрема її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України;

використовують шаржування державних символів України (Державного Герба, Державного Прапора, Державного Гімну) у будь-якому вигляді.

Раніше повідомлялося, що Держкомтелерадіо вимагає від РНБО санкцій проти видавців з РФ.

 

ГПУ відкриє справу щодо НАБУ

Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України відкрити кримінальне провадження щодо втручання співробітників Національного антикорупційного бюро у діяльність Окружного адміністративного суду Києва, передає УНН з посиланням на повідомлення прес-служби Окружного адміністративного суду столиці.

“Суд зобов’язав уповноважених осіб ГПУ внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР та розпочати досудове розслідування”, — йдеться у повідомленні.

Отже, зауважили у прес-службі, Печерський райсуд задовольнив скарги суддів Окружного адмінсуду.

Зазначається, що НАБУ відкрило провадження за статтею “постановлення завідомо неправосудного рішення” Окружним адмінсудом, який задовольнив позов екс-голови ДФС Романа Насірова до фіскальної служби.

Як повідомляв УНН, 31 січня 2018 року Кабінет міністрів України звільнив Романа Насірова з посади голови Державної фіскальної служби.

Нагадаємо, голова ДФС Роман Насіров та керівник департаменту обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Окрім того, голові ДФС інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

 

Зубко хоче реформувати “швидку” в Україні за одеським зразком

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко ознайомився в Одесі з роботою реформованої служби швидкої медичної допомоги.

Зубко заявив, що одеський досвід реформування служби “103” варто поширювати в усіх областях України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Одеська область – одна з найбільших за територією в Україні, тому актуальне питання доступу і швидкості надання медичної допомоги. Так само важливий зв’язок сімейного лікаря чи терапевта, що працюють в амбулаторії, з фахівцями закладів другого і третього рівнів медицини”, – зазначив Зубко.

За його словами, не менш важливо, що Єдину оперативну диспетчерську службу поєднали  з Центром телемедичних консультацій. Зараз консультації за допомогою засобів телемедицини надаються з одного пункту, залишилось поступово розширювати мережу, щоб сертифіковані лікарі консультували працівників ФАПів з будь-якого медичного центру країни.

На думку  віце-прем’єра, “це перший досвід, дуже важливий і актуальний, який… може бути реалізований в Україні”.

Зубко додав, що Єдиний диспетчерський центр створено за рахунок обласного та місцевих бюджетів завдяки децентралізації. Однак частину коштів, виділених урядом у вигляді медичної субвенції Одеській області, ще не використали.

Голова Одеської ОДА Максим Степанов, який супроводжував віце-прем’єр, уточнив, що  “скористатися єдиним номером “103” для надання медичної допомоги тепер можуть  90% жителів області.

 

Гендерний форум в Одесі обговорює роль жінок в економіці й владі

Актуальні завдання об’єднання зусиль жінок на платформі забезпечення гендерної рівності в різних сферах розглядають учасники українського Жіночого конгресу, що розпочав сьогодні роботу в одеському готельному комплексі “Гагарін”.

У роботі конгресу беруть участь перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, cпівголова Міжфракційного депутатського об’єднання у парламенті Олена Кондратюк, головний радник і старший директор Національно-демократичного інституту в Україні Мері О’Хейген та інші успішні жінки-лідери, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вважаємо, що забезпечення гендерної рівності – один з важливих факторів, який спроможний підсилити хід реформ в Україні, в тому числі реформи децентралізації. Йдеться не лише про забезпечення прав жінок, а збільшення можливості кожної громади за рахунок розширення їх прав та ролі у вирішенні актуальних проблем. Маємо реалізувати величезний кадровий потенціал: при наявності 24 мільйонів працездатного населення – 8 мільйонів чоловіків і 16 мільйонів жінок, половина з яких знаходиться вдома – це питання економіки країни. Торік ми запровадили індекси конкурентоспроможності регіонів і розвитку людського потенціалу, вивчаючи при аналізі ситуації вплив фактору гендерної ревності на розвиток громад”, – зазначив Зубко.

За його словами, “чим більше зростають можливості, вплив і ресурс лідерів об’єднаних територіальних громад, тим більше стає чоловіків у керівній ланці органів місцевого самоврядування. Станом на травень 2018 року маємо в керівництві ОТГ всього 13% жінок, з урахуванням цього просимо жінок-членів парламенту розробити законодавчі інструменти, щоб забезпечити збільшення до 30-50% кількість жінок на керівних посадах у громадах”.

Як зазначив  віце-прем’єр-міністр, цього року буде реалізовано 304 гендерно орієнтовані проекти, передусім у сфері розвитку соціальної інфраструктури.

Зубко презентував на конгресі “7 конкретних кроків, які повинні зробити урядові та парламентські структури спільно з Жіночим рухом України”.

Йдеться про розроблений “Типовий профіль громади”, який дасть змогу аналізувати: ця громада рухається в перспективному гендерно орієнтованому напрямку чи ні? А також, з’ясувати, що заважає рухатися в правильному напрямку.

У дискусії на конгресі взяли участь перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, cпівголова Міжфракційного депутатського об’єднання у парламенті Олена Кондратюк, головний радник і старший директор Національно-демократичного інституту в Україні Мері О’Хейген, голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов, депутат Білгород-Дністровської міськради Юлія  Федорова та інші учасники.

Зараз на конгресі продовжується обговорення питань посилення ролі жінок в економічній, політичній та інших сферах життя суспільства.

 

Зубко презентував 7 кроків до гендерної рівності в громадах

Віце-прем’єр Геннадій Зубко презентував 7 кроків до гендерної рівності в громадах і зауважив, що спроможність громад можна підсилити через розширення участі жінок у місцевих процесах.

“Сім найперших кроків включають в себе впровадження Типових профілів громад за визначеною методикою. Ці профілі врахують з урахуванням гендеру та забезпечення прав людини (в тому числі, вразливих груп (гендерний аудит доступності). Вони потрібні як основа для аналізу гендерних потреб та врахування їх у місцевих планах та бюджетах”, – сказав Зубкона Жіночому конгресі в Одесі, повідомляє Урядовий портал.

Другим кроком є впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування, третім – збільшення кількості гендерно-орієнтованих проектів шляхом закріплення на законодавчому рівні заборони на будівництво та на введення в експлуатацію багатоквартирних житлових будинків, не забезпечених соціальною інфраструктурою, зокрема дитсадками, навчальними та медичними закладами.

Четвертим кроком  для гендерної рівності в громадах стане впровадження гендерно-правової експертизи проектів нормативно-правових актів органів влади, а також рішень органів місцевого самоврядування. П’ятим  кроком буде cтворення секторальної гендерної Платформи для ОТГ, шостим – створення руху «Громада розвитку можливостей жінок», сьомим – врахування в Індексі регіонального людського розвитку гендерних показників.

В результаті цих  кроків, за словами Зубка, має відбутися збільшення представництва жінок у місцевому самоврядуванні до 30%, збільшення кількості гендерно-орієнтованих проектів регіонального розвитку.

“При досягненні цих показників у результаті ми очікуємо підвищення індексу регіонального людського розвитку – головного результату реформи децентралізації. Адже гендерний показник входить до системи показників HDI», – наголосив  Зубко.

За його словами, ситуація з гендерним паритетом в органах влади, зокрема і представницьких на місцях, потребує покращення – 12,5% жінок у парламенті.

“Щодо представництва в органах місцевого самоврядування: обласні ради – 15%, міські ради – 18%, голови ОТГ – 16%, голови селищних рад – 19,3%, голови міст обласного значення – 9,6%, голови міст районного значення – 9,6%”, – сказав Зубко.

Він зауважив, що чим вищий статус представницького органу, де більше політики, можливостей, ресурсів – тим нижчою є кількість жінок.

“Найбільше жінок – голів селищних рад – там, де потрібно «закатати рукава» і працювати, вирішувати господарські питання, займатись розвитком громади. Тому, щоб забезпечити зростання цих відсотків хоча б до 30% – нам разом треба ретельно попрацювати» – підкреслив Зубко.

 

Раді пропонують перейменувати Кіровоградську область

Понад 150 народних депутатів пропонують перейменувати Кіровоградську область у Кропивницьку.

Відповідні зміни пропонується внести до статті 133 Конституції, повідомив Укрінформу народний депутат Микола Паламарчук (фракція БПП).

“Пропонується перейменувати область у Кропивницьку”, – сказав депутат.

Текст проекту закону №8380, що зареєстровано у п’ятницю на офіційному сайті парламенту поки відсутній.

Як повідомлялося, у липні 2016 року Верховна Рада ухвалила рішення про перейменування міста Кіровоград на Кропивницький. За відповідну постанову № 4222 проголосували 238 нардепів.

Таке рішення ухвалили з метою приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області відповідно до вимог закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

 

Гройсман вважає вражаючим потенціал співпраці зі Світовим банком

Співпраця з міжнародними партнерами, в тому числі провідними фінансовими організаціями, є важливим елементом політики уряду і складовою загального курсу на економічне зростання.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з делегацією групи Світового банку, яка наразі перебуває з візитом в Україні, повідомляє Урядовий портал.

“Ми цінуємо рівень співпраці і вважаємо його високим. Потенціал нашої взаємодії вражаючий”, – сказав глава уряду.

Він поінформував про пріоритети в роботі уряду – такі, як зростання економіки і проведення реформ в освіті, медицини, енергосекторі, пенсійній системі, в державному секторі.

“Системно працюємо також над питаннями дерегуляції, бізнес-клімату, над завершенням створення антикорупційної інфраструктури, ключовим елементом якої має бути створення Антикорупційного суду. Це буде сигнал про те, що Україна створює механізми для боротьби з корупцією”, – сказав Гройсман.

В свою чергу представники Світового банку відзначили, що уряд України досяг значних успіхів в реформуванні держави, але попереду нові виклики й досягнення. Тож здатність долати складнощі і досягати цілей – запорука подальших звершень.

Учасники зустрічі зійшлися в тому, що фінансова підтримка України на шляху реформ з боку міжнародних партнерів має бути адекватною тим цілям і викликам, які стоять сьогодні перед Україною.

“Ми одночасно виконуємо величезний обсяг завдань: повна реформа державної служби, децентралізація, освіта, охорона здоров’я, державні закупівлі, енергосектор, реформа Збройних сил, національна поліція, інфраструктура. Це лише невеликий перелік того, що ми робимо одночасно. Фактично ми будуємо нову державу. І це в умовах бойових дій на передовій і величезних втрат через анексію наших територій”, – зазначив Гройсман.

Група Світового банку складається з п’яти організацій (Міжнародний банк реконструкції та розвитку, МБРР (IBRD); Міжнародна асоціація розвитку, МАР (IDA); Міжнародна фінансова корпорація, МФК (IFC); Багатостороння агенція з гарантій інвестицій, БАГІ (MIGA); Міжнародний центр з урегулювання інвестиційних спорів, МЦУІС (ICSID)). Метою діяльності цих установ є надання фінансової і технічної допомоги країнам, що розвиваються.

Серед міжнародних кредитно-фінансових організацій Світовий банк є другим, після МВФ, фінансовим партнером України. За понад 25 років співробітництва Світовий банк затвердив для України орієнтовно 70 проектів та програм загальним обсягом фінансування близько 12 млрд дол. США.

Ресурси цієї організації використовуються для підтримки державного бюджету, здійснення інституційних та структурних реформ, підготовки та реалізації довгострокових інвестиційних проектів, які відповідають пріоритетним напрямам економічного розвитку України. На сьогодні в активній фазі реалізації знаходиться 7 інвестиційних проектів на суму 2,303 млрд. дол.

 

Гройсман розказав про пріоритети державної культурної політики

Уряд розглядає музейну справу як одну з пріоритетних у реалізації державної культурної політики.

Про це йдеться у привітанні Прем’єр-міністра України Володимира Гройсман з нагоди Міжнародного дня музеїв, повідомляється на Урядовому порталі.

“Уряд розглядає музейну справу як одну з пріоритетних у реалізації державної культурної політики. Сучасний музей – це відкритий інтерактивний простір з широким застосуванням мультимедійних технологій та Інтернету”, – зазначив Гройсман.

Тому, підкреслив він, влада має зробити українські музеї сучасними культурними закладами, які будуть активно інтегруватися у світову мережу музеїв і стануть важливим інструментом наукового, освітнього та культурного обміну та збагачення з багатьма державами світу.

Прем’єр-міністр переконаний, музейна справа є важливою складовою культурної політики держави та необхідним елементом розвитку науково-дослідної та культурної інфраструктури. “Музеї не лише знайомлять нас з яскравими артефактами матеріальних надбань минулого, а й забезпечують неперервність у культурно-історичному зв’язку нинішніх та минулих поколінь. Розвинена музейна справа у країні сприяє культурній ідентифікації особистості та цілого народу, розумінню власних культурно-історичних витоків, формуванню культурно розвиненого суспільства та освіченої спільноти”, – зазначив він.

Глава уряду подякував всім причетним до музейної справи в Україні за відданість улюбленій справі і побажав їм міцного здоров’я і довголіття, професійних успіхів та подальшої популяризації та модернізації музейної справи в Україні.

Як повідомлялося, Міжнародний день музеїв щороку відзначається 18 травня. Цього дня більшість музеїв працюють безкоштовно. Свято започатковано 1977 року відповідно до постанови Міжнародної ради музеїв при ЮНЕСКО.

 

Гройсман обіцяє нову космічну програму вже незабаром

Уряд виходить на фінішну пряму щодо роботи над новою космічною програмою.

Про це під час години запитань до уряду сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми працюємо над новою космічною програмою. Я думаю, ми на фінішній прямій. Як тільки ми завершимо роботу над такою складною темою, ми подамо усі необхідні документи”, – сказав Гройсман.

За його словами, ведеться робота у напрямку співпраці з міжнародними партнерами.

“Жодна копійка не витрачається без серйозних обгрунтувань, публічності та відкритості. Немає підстав говорити про те, що мільярди кудись зникають”, – зазначив Гройсман.

 

Чверть акцій “Турбоатома” планують продати відомій світовій компанії

Уряд хоче залучити до управління ПАТ “Турбоатом” міжнародну компанію шляхом продажу 20-25% акцій.

Про це під час години запитань до уряду сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Турбоатом це унікальне підприємство, яке не може бути приватизоване. Але держава володіє не 100% акцій, там є приватний капітал. У нас є мета – 51% залишити у власності держави (це буде державна компанія). А ще – на 20-25% залучимо міжнародного партнера з бездоганною репутацією та ім’ям, світовий відомий бренд”, – сказав Гройсман.

На його думку, залучення іноземного партнера дасть змогу розширити виробництво на Турбоатомі та збільшити кількість робочих місць з 3 до 7 тис.

“Щоб ми працювали не лише на нашу промисловість, але і на весь світ”, – додав Гройсман.

Він нагадав, що жодна російська компанія не матиме права брати участь у конкурсі.

Як повідомлялося, Турбоатом був включений у список об’єктів великої приватизації у 2018 році.

 

Газові перегони: за напрямком Румунія – Україна 11 трейдерів готові до роботи

11 українських та європейських газових трейдерів висловили зацікавленість у транспортуванні природного газу по напрямку Румунія–Україна на загальну потужність до 10 млрд кубометрів на рік.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Укртрансгазу.

“11 провідних європейських та українських газових трейдерів висловили зацікавленість у транспортуванні природного газу по напрямку Румунія–Україна на загальну потужність до 10 млрд кубометрів на рік, що вдвічі перевищує запропоновані потужності”, – йдеться у повідомленні.

В Укртрансгазі переконані, що такий рівень зацікавленості гравців ринку природного газу України та ЄС є сигналом для регіональних операторів ГТС про необхідність реалізації проекту із забезпечення можливості двостороннього транспортування природного газу по Трансбалканському трубопроводу.

“Враховуючи агресивні плани Газпрому з реалізації «Турецького потоку», що призведе до значного зменшення обсягів транспортування газу Трансбалканським газопроводом, Європейська комісія та оператори ГТС Греції, Болгарії, Румунії, Молдови та України створили робочу групу з метою спільної реалізації можливості для двостороннього транспортування газу через Трансбалканський газопровід від Греції до України – коридор «Південь–Північ», – зазначили в УТГ.

Український оператор ГТС переконаний, що реалізація цього проекту значно покращить рівень інтеграції газових ринків регіону Південної Європи та забезпечення безпеки газопостачання у країнах Балканського регіону. Проект практично не вимагає додаткових інвестицій від операторів ГТС, тому що планується використовувати вже існуючу інфраструктуру Трансбалканського газопроводу.

Як повідомлялося, у період з 30 березня по 30 квітня 2018 року Укртрансгаз провів процедуру оцінки незобов’язуючого попиту учасників ринку природного газу України та суміжних країн на гарантовані потужності по трубопроводу «Транзит-1» у напрямку транспортування Румунія–Україна. Для розгляду пропонувалась потужність 5 млрд куб. м. на рік. Оцінка була проведена у рамках роботи з переходу на прямі взаємовідносини з суміжними операторами ГТС згідно з європейськими правилами на всіх міжнародних точках входу/виходу, що стане можливим у 2020 році після закінчення транзитного контракту з Газпромом.

 

Джапарова рекомендує Україні подивитись на РФ і зробити висновки

Для України нині дуже важливо перейти рубікон, коли вже не буде вороття до радянських цінностей, оскільки тоді можна буде рухатися далі і повноцінно розвиватися.

На цьому наголосила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова на прес-конференції в Укрінформі.

«Для України сьогодні першочерговим завданням є перетнути той рубікон, коли не буде вороття до радянських цінностей, які досі є дещо актуальними для нашого суспільства. І якраз європейські цінності – це те нове, яке допоможе нам, це те, чого ми хочемо для себе та своїх дітей», – сказала Джапарова.

Звісно, додала вона, Росії зараз можна дорікати за те, що вона монополізує інформаційний простір, а це призводить до формування приреченого суспільства, яке не має критичного мислення. За словами Джапарової, варто дивитися на РФ і робити певні висновки.

«Адже для нас важливо – зберегти та уберегти українське суспільство від подібних речей», – наголосила перший заступник міністра.

Джапарова переконана, що все це можна зробити тоді, коли Україна буде рівнятися на Європу. Свобода слова, гендерна рівність, чистота довкілля, верховенство права, якісна освіта та медицина – цінності, які є у Європи, і які є дуже близькими для України.

 

Рішення Ради щодо оновлення ЦВК має бути не пізніше липня – Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголошує, що парламент має ухвалити рішення щодо звільнення діючих членів Центральної виборчої комісії та призначення замість них нових членів до 1 липня.

Про це він сказав журналістам в кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я впевнений, що це рішення має відбутися на цій сесії, і я сказав, що не пізніше ніж 1 липня”, – зауважив Парубій.

Водночас він підкреслив, що до сесійної зали це питання можна буде виносити тільки тоді, коли буде знайдено остаточний компроміс між усіма фракціями щодо призначення нового складу.

“Я буду і надалі вести консультації, шукати формули, які могли б нас об’єднати, але має бути повна гарантія, що ми можемо вийти на позитивне голосування”, – сказав Голова Верховної Ради.

Парубій зазначив, що без гарантії призначення кожного з кандидатів на посаду членів ЦВК, країна може опинитися “в паралічі”, так як до призначення нових членів діючі вже будуть звільнені.

Як повідомлялося, за результатами консультацій голів парламентських фракцій та Парубія 16 травня деякі фракції  виступили за продовження консультацій щодо процедури призначення нового складу ЦВК.

Зокрема, фракція “Народний фронт” наголошувала на необхідності знайти законний механізм призначення 13 членів ЦВК із 14 кандидатур, які були внесені Президентом Петром Порошенком.

 

Луценко підписав подання на депутата Пономарьова

Генеральний прокурор  Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Пономарьова Олександра Сергійовича.

Про це повідомила у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

“Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Пономарьова Олександра Сергійовича”, – написала вона.

Сарган нагадала, що Пономарьов є тим народним депутатом, який у приміщенні Верховної Ради перешкоджав роботі журналістів інтернет-видань “Цензор.нет” та “Каменярі-інфо”.

“Своїми умисними діями О.Пономарьов вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.171 КК України – незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, а так само умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності”, – зазначила вона.

У повідомленні йдеться, що факт вчинення народним депутатом Пономарьовим кримінального правопорушення підтверджується законно зібраними у кримінальному провадженні доказами.

Кримінальне провадження розслідувалося ГУ СБУ в Києві та області, а процесуальне керівництво здійснювала прокуратура міста Києва.

Подання вже зареєстроване в апараті Верховної Ради, наголосила Сарган.

 

Мінінформ представив комунікаційну кампанію “Україна – це Європа”

З нагоди відзначення 19 травня Дня Європи в Україні стартує комунікаційна кампанія “Україна – це Європа”.

Про це повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова на прес-конференції в Укрінформі.

“Сьогодні ми презентуємо три ролики та продемонструємо борди, присвячені популяризації європейських цінностей. Ми хочемо показати, що Україна – це Європа, а не бананова республіка, як дехто може досі вважати. Намагаємося показати, що наша держава має свою гастрономічну культуру, прекрасний сервіс, красиві міста, довкілля та багато іншого”, – сказала Джапарова.

Як пояснила завідувач сектору з питань європейської інтеграції Міністерства інформаційної політики України Людмила Василенко, у роликах нашу державу показано очима іноземців.

“Ці ролики надзвичайно теплі та емоційні. У них наша країна показана очима іноземців, передані їхні враження та відчуття від подорожі Україною”, – підкреслила вона.

Продюсер креативної агенції повного циклу GOODMEDIA Кирило Тимошенко звернув увагу, що це перша комунікаційна кампанія, у якій використано новий бренд Ukraine NOW UA, ухвалений 10 травня Кабінетом міністрів.

“Все вже зроблено у брендингу, і думаю, що надалі Ukraine NOW UA буде активно використовуватися в інших проектах”, – сказав він.

Як наголосила Джапарова, ролики будуть пропонувати як соціальну рекламу українським телеканалам, і нині вивчається можливість щодо показу їх закордоном. Ролики транслюватимуть іноземним гостям у фан-зоні фіналу Ліги чемпіонів-2018.

Окрім того, макети бордів вже розіслано в усі області.

“Думаю, це буде до 200 площин у регіонах України. Бордова компанія, на відміну від роликів, розрахована на українську аудиторію. Вона будується навколо п’яти європейських цінностей: свобода слова, гендерна рівність, чистота довкілля, верховенство права, якісна освіта та медицина”, – пояснила Джапарова.

Як відомо, GOODMEDIA, яка працювала над створенням роликів разом з МІП, входить до ТОП-20 агенцій України згідно з рейтингами Всеукраїнської рекламної коаліції. Вона має кілька українських та міжнародних нагород за виробництво соціальної реклами.

 

В Україні стартує інформаційна кампанія “Євроінтеграція: сила можливостей

Уряд за підтримки ЄС запустив інформаційну кампанію “Євроінтеграція: сила можливостей” та Євроінтеграційний портал.

Мета проекту – розповісти успішні історії українців, які вже використовують переваги Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Про це на презентації інформаційної кампанії у п’ятницю, 18 травня, заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Очевидно, українцям нічого не говорять результати тих чи інших перемовин, українці навіть не дуже цікавляться тим, як серйозно зростає торгівля між Україною та Європейським Союзом, тому що вони не розуміють причинно-наслідкових зв’язків між своїм життям і тими цифрами, які ми їм пропонуємо. Кожному українцю важливо знати, як конкретно на житті його родини відображаються євроінтеграційні зусилля, про які говорить держава і які вона робить. Тому ми для себе поставили просту і водночас надзвичайно складну мету – доступно пояснити українцям переваги євроінтеграції”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що, згідно з різноманітними дослідженнями, переважна більшість громадян України підтримують поступ до євроінтеграції, але водночас 77% українців зізнаються, що, по суті, не мають достатньої інформації про те, що відбувається у нашій взаємодії з Європейським Союзом і які конкретно програми ЄС працюють в Україні. У цьому контексті віце-прем’єр нагадала, що минулого року уряд прийняв Стратегію комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки і затвердив план дій.

“Сьогоднішня наша презентація – це  початок великої інформаційної кампанії, пов’язаної з тим, що ми починаємо цей план заходів виконувати”, – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона поінформувала, що частиною урядової комунікації  буде Євроінтеграційний веб-портал, розроблений коштом ЄС в межах проекту ЄС Association4U за підтримки Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Офісу віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Завдяки цьому порталу  кожен охочий зможе отримати інформацію про виконану за останні роки євроінтеграційну роботу, про ціну та переваги імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, результати низки євроінтеграційних реформ, а також успішні історії українців, які  вже використовують переваги Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

“Комунікація змін у цілій державі – це непросте завдання, воно не виконується єдиною кампанією. Але ми точно можемо спробувати краще і глибше пояснити, надати трохи натхнення суспільству, що, попри те, що ми стомлені і виснажені, попри те, що в нас продовжується війна, ми змінюємося саме так, як ми обрали для себе у холодну зиму 2013-2014 років на Майдані під час Революції  Гідності”, – резюмувала Климпуш-Цинцадзе.

 

Більшість новаторських ідей має втілюватись у реальні проекти – Кубів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Міністерстві освіти домовилися про розподіл повноважень у сфері інновацій.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ – Укрінформ.

«Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів та міністр освіти і науки Лілія Гриневич підписали протокол щодо розподілу повноважень у сфері інновацій та домовилися про ключові напрями співпраці. Згідно з новими домовленостями Міносвіти формуватиме інноваційне середовище в навчальних і наукових закладах, а Мінекономрозвитку забезпечить умови для комерціалізації винаходів», – йдеться в повідомленні МЕРТ.

Так, МОН зосередиться на тому, щоб створити умови для підготовки винахідників та формуватиме інноваційне середовище в школах, вишах, наукових установах тощо. Міністерство також працюватиме над створенням комунікаційних платформ для спілкування винахідників та бізнесу, розвитком менторських програм. Водночас Мінекономрозвитку створюватиме умови для комерціалізації винаходів та ініціатив у реальному секторі економіки.

«Нашим основним завданням є формування політики, яка полегшить винахідникам пошук фінансування, а також допомога стартапам щодо комерціалізації їхніх рішень, розвитку державних та недержавних програм підтримки. З часом більшість новаторських ідей має втілюватися у реальні проекти, а не залишатися на полицях лабораторій чи дослідницьких центрів», – зазначив Кубів.

Він додав, що для розвитку стартап-середовища в Україні потрібна широка співпраця міністерств та відомств з бізнес-спільнотою, посилення комунікації з інвесторами та значні зміни до чинного законодавства як на рівні законів, так і на рівні підзаконних нормативних актів.

МОН та Мінекономрозвитку також разом працюватимуть над впровадженням нових підходів з підприємницької освіти, розвитком інноваційної інфраструктури, цифровізації економіки та сфери інтелектуальної власності.

 

Премію Кабміну за розробку інноваційних технологій збільшили вдвічі

Цього року премію Кабінету міністрів за розроблення і впровадження інноваційних технологій збільшено вдвічі – до 200 тис. грн.

Про це поінформувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час святкування Дня науки 18 травня, повідомляється на Урядовому порталі.

“Цьогоріч премію КМУ за розроблення і впровадження інноваційних технологій збільшено вдвічі – до 200 тис. гривень. З 17 поданих заявок конкурсний Комітет відібрав 5 найкращих робіт, авторські колективи яких отримали премії”, – сказала Гриневич.

Вона наголосила, що інвестиції держави в науку зросли за два роки на 57,4% – з 5 млрд 289,4 млн до 8 млрд 326,6 млн відповідно.

“Я хотіла б подякувати нашим науковцям за працю, яку ви робите попри обставини, в яких сьогодні знаходиться наша країна. Ми робимо поступ вперед. Зокрема, інвестиції держави в науку зросли на 57,4% з 2016 до 2018 року. Тобто йдеться про зростання з 5 млрд 289,4 млн до 8 млрд 326,6 млн гривень. Цього все ще недостатньо, наше завдання дійти до рівня фінансування науки, що закладено в Закон «Про наукову і науково-технічну діяльність”, – 1,7% ВВП”, – сказала Гриневич.

Вона також зазначила, що зараз додатковою підтримкою для української науки є міжнародне співробітництво та участь у великих проектах.

“Ми доволі позитивно сприймаємо успіхи України в програмі “Горизонт 2020″. За підсумками 404 конкурсів для 83 українських організацій-учасників програми передбачено фінансування 90 проектів у сумі 17,232 млн євро. 9 з них координуються українськими організаціями”, – додала міністр.

За її словами, активну участь у програмі ЄС із досліджень та інновацій “Горизонт 2020” беруть приватні прибуткові організації (47 організацій), науково-дослідницькі організації (31 організація), заклади вищої освіти (31 організація) тощо. Індикатором бажання брати участь у програмі є загальна кількість проектних пропозиції. У період з 2014 до 2017 року 1190 українських установ та організацій подали на розгляд 915 проектних пропозицій.

 

Гімназії та ліцеї мають приймати першокласників без конкурсів – МОН

Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо зарахування учнів до 1-х, 5-х та 10-х класів до спеціалізованих шкіл (класів) з поглибленим вивченням окремих предметів, гімназій, ліцеїв, колегіумів державної та комунальної форми власності.

Відповідний лист-роз’яснення надіслано директорам закладів загальної середньої освіти, працівникам органів управління освітою місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, повідомляє прес-служба МОН.

Так, у міністерстві наголошують, що зарахування дітей до 1-х класів зазначених вище закладів І-ІІІ ступенів здійснюється без проведення конкурсу та згідно з процедурами, визначеними Порядком зарахування.

Зарахування до 5-х класів таких закладів відбувається на загальних засадах шляхом переведення учнів з 4-го класу. У разі появи вільних місць зарахування на них відбувається таким чином: до початку навчального року зараховуються діти, які проживають на території обслуговування, а під час навчального року – у порядку надходження заяв, йдеться у роз’ясненні.

Якщо ж ці заклади освіти II або ІІ-ІІІ ступенів (тобто не мають у своєму складі початкової школи), то зарахування до 5-х класів відбувається за результатами конкурсного відбору за умови, що кількість поданих заяв станом на 31 травня перевищує загальну кількість наявних місць в класі (класах), пояснили в Міносвіти.

Зарахування до 10-х класів відбувається за результатами конкурсного відбору за умови, що кількість поданих станом на 31 травня заяв перевищує загальну кількість місць у десятому класі (десятих класах) закладу освіти, наголосили в міністерстві.

Як повідомлялося, раніше на сайті МОН було оприлюднено зареєстрований в Міністерстві юстиції України порядок зарахування до 1-го класу.

Відтепер для вступу у перший клас першокласників не будуть змушувати проходити конкурси на перевірку знань (як передбачалося раніше). Також, згідно з документом, дитина має має право навчатися у закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає, і школа не має право відмовити їй у зарахуванні.

 

Відкрився онлайн-курс з інклюзивної освіти для вчителів початкових класів

У п’ятницю, 18 травня, на освітній платформі EdEra розпочалася реєстрація на онлайн-курс з інклюзивної освіти для вчителів початкових класів.

Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти та науки.

“18 травня 2018 року стартує реєстрація на онлайн-курс з інклюзивної освіти для вчителів початкових класів. Він зацікавить вчителів, які хочуть більше дізнатися про навчання дітей з особливими освітніми потребами і підвищити якість викладання в інклюзивних класах”, – йдеться у повідомленні.

У рамках курсу лектори розкажуть, як зробити навчання в інклюзивному класі ефективним, яку лексику потрібно використовувати, як протидіяти булінгу та формувати діалог з батьками учнів інклюзивного класу.

Загалом курс поділений на шість модулів, які можна проходити у будь-який зручний час. Крім того, реєстрація буде відкрита постійно, щоб кожен охочий міг долучитися до навчання.

У МОН зазначили, що проходити онлайн-курс не обов’язково, однак він буде корисним для вчителів, які працюють (чи працюватимуть) в інклюзивних класах, керівників навчальних закладів, батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами, а також усіх, хто цікавиться інклюзивною освітою.

Зареєструватися на курс можна на сайті освітньої платформи EdEra.

Курс “Робота вчителя початкових класів із дітьми з особливими освітніми потребами” ГО “Смарт освіта” створений у партнерстві із студією онлайн-освіти EdEra. Він представлений в рамках проекту “Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

 

У МЕРТ розробляють критерії захисту критичної інфраструктури

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі працюють над розробкою проекту закону «Про критичну інфраструктуру та її захист», де буде визначено головні засади державної політики у цій сфері.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ – Укрінформ.

«У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України вдруге відбулось засідання робочої групи з удосконалення захисту об’єктів критичної інфраструктури, створеної при міністерстві. Темою дискусії стало обговорення пропозицій до вироблення на законодавчому рівні механізму створення та функціонування державної системи захисту критичної інфраструктури. За результатами засідання досягнуто домовленостей щодо роботи над розробкою проекту Закону України «Про критичну інфраструктуру та її захист»», – йдеться в повідомленні МЕРТ.

У законопроекті, зокрема, буде визначено головні засади державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури; повноваження суб’єктів державної системи захисту критичної інфраструктури; сектори та режими функціонування державної системи захисту критичної інфраструктури, а також критерії віднесення об’єктів, їх категоризація та паспортизація.

«Чітке визначення об’єктів, які відносяться до критичної інфраструктури й, відповідно, потребують посилених заходів захисту, а також закріплення у проекті закону повноважень державних органів у сфері захисту критичної інфраструктури забезпечить належну організацію захисту найважливіших для держави об’єктів. У майбутньому це дасть змогу запровадити якісно новий та сучасний рівень державного управління безпековими ризиками і дозволить забезпечити стійкість критичної інфраструктури до загроз усіх видів», – зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.

 

“АрселорМіттал Кривий Ріг” стоїть на порозі фінансової кризи – фіндиректор

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вперше за 12 років загрожує фінансова криза.

Про це йдеться в коментарі фінансового директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Сергія Плічка, розповсюдженому прес-службою підприємства – Укрінформ.

«Вперше за 12 років підприємству загрожує фінансова криза. Причина на поверхні – різке зниження обсягів виробництва. Спочатку це було викликано виходом з ладу половини конвертерів, потім невдалою спробою запустити ДП-9 після капремонту і, нарешті, недавніми діями наших залізничників. Вони підтримали акцію протесту своїх колег в «Укрзалізниці», що призвело практично до повної зупинки комбінату», – сказав Плічко.

За його словами, вже  під питанням виплата зарплати за червень.

«Все залежить від того, чи зможемо ми до кінця травня стабілізувати виробництво та вийти на прийнятний фінансовий потік, що дозволяє нам продовжувати операційну діяльність», – наголосив Плічко.

Він відзначив що підприємство вже закінчило квітень з негативним грошовим потоком в розмірі понад 600 мільйонів гривень. «Що стосується травня, то попередні розрахунки ми вже зробили і можу сказати, що фінансові втрати орієнтовно становитимуть понад 1,5 млрд гривень. Разом за два місяці фінансові втрати перевищать 2,1 мільярда гривень, що ставить під сумнів можливість подальшого фінансування поточної операційної діяльності», – зазначив він, і додав: “Ми стоїмо біля межі, за якою, процеси можуть стати незворотними”.

Як повідомляв Укрінформ, у Конфедерації вільних профспілок України з посиланням на голову первинного осередку НПГУ Юрія Самойлова заявили, що у вівторок, 16 травня, вранці на ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” робітники першої зміни залізничного цеху призупинили роботу через недотримання безпечних умов праці. Вони відмовилися працювати на несправній техніці, і це фактично паралізувало роботу всього підприємства.

На Пат «АрселорМіттал» заявляють, що страйк незаконний, а викликані ним збої у роботі агрегатів несуть реальну загрозу вибуху газопроводів.

 

Один з найбільших металургійних комбінатів України зупинився через страйки

У четвер прес-служба найбільшого в країні металургійного комбінату “АрселорМіттал Кривий Ріг” (до 2005 року — “Криворіжсталь”), повідомила про зупинку підприємства через страйк робітників. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Конфедерації вільних профспілок України.

Першими зранку 14 травня збунтувалися працівники Кременчуцького локомотивного депо. Ще у квітні вони звертали увагу на численні порушення умов праці — за минулий рік перевірка Державної інспекції з питань праці виявила їх понад 80. Оскільки в Україні страйки на підприємствах транспорту заборонені, залізничники вдалися до так званого “італійського” страйку, коли робітники погоджуються працювати у гранично суворому виконанні своїх посадових обов’язків і правил, ні на крок не відступаючи від них і ні на крок не виходячи за їх межі, чітко дотримуючись усіх офіційних норм щодо безпеки і тривалості праці. Свої дії робітники назвали акцією “Робота по інструкції” (Work-to-rule), відмовившись, зокрема, виводити із депо несправні локомотиви.

Слід зазначити, що ВПЗУ — не найбільша профспілка українських залізничників, вона об’єднує близько 1,3 тисяч робітників. Однак “італійський” страйк підтримали її осередки у Запоріжжі, Тернополі, Полтаві та в Дарницькому депо Києва.

Пізніше 16 травня до “італійського” страйку колег долучилися працівники залізничного цеху “АрселорМіттал Кривий Ріг” — одного із найпотужніших металургійних комбінатів планети, чистий прибуток якого в 2017 році перевищив 5 млрд гривень. Робітники відмовилися працювати на несправних локомотивах.

Як пояснив глава профспілкового осередку підприємства Юрій Самойлов, ключовою вимогою працівників комбінату є забезпечення безпечних умов праці на підприємстві. Він зазначив, що довгострокова зупинка роботи підприємства може привести до “катастрофічних наслідків” через особливості технологічного процесу. Робота доменної печі вимагає постійно підтримувати метал у рідкому стані, в іншому випадку він може застигнути і заблокувати роботу обладнання.

“Оскільки залізничний транспорт обслуговує всі виробництво на ПАТ, тобто доставляє сировину і вивозить готову продукцію, то в результаті вже зупинилися і мартенівський, і конвертерний цехи. А це може призвести до катастрофічних наслідків, тому первинні профспілкові організації, які діють на підприємстві, терміново збираються на спільне засідання і будуть вирішувати, як діяти далі”, — розповів Самойлов.

Інформацію про страйк на підприємстві підтверджує місцеве видання “Перший криворізький”. За інформацією видання, серед вимог страйкарів — збільшення заробітної плати і капітальний ремонт зношеного обладнання.

До цього, на початку травня, працівники “АрселорМіттал Кривий Ріг” організували кілька мітингів, звернених до керівництва. Зокрема, працівники вимагали підвищення заробітної плати до 1 тис. євро на місяць (саме такою, як стверджують робітники, вона була до девальвації гривні у 2014 році).

Як зазначило керівництво комбінату, середня заробітна платня на підприємстві “одна з найвищих серед металургійних підприємств”. У 2017 році цей показник склав 10 278 гривень, водночас середня заробітна плата в галузі — 8 423 гривні.

Утім, серед вимог працівників також і покращення умов праці на підприємстві, та посилення заходів з техніки безпеки.

Нагадаємо, в разі, якщо диспетчери “Украероруху” зважаться на страйк під час проведення матчів Ліги Чемпіонів УЄФА у столиці, то це може призвести до того, що люди просто почнуть здавати квитки. І не лише на літаки, але й на футбольний матч.

 

Німецька KfW надасть кредит Укренерго для модернізації 9 підстанцій

KfW виділить ДП “НЕК “Укренерго” кредит на суму 32,5 млн євро для модернізації 9 підстанцій Південно-західної енергосистеми.

Про це інформує прес-служба Укренерго – Укрінформ.

“Новий проект вартістю 32,5 млн євро обговорювався на зустрічі керівництва Укренерго з директором департаменту енергетики Кредитної Установи для Відбудови (KfW, Німеччина) Олафом Зимелькою. Проект “Підвищення енергоефективності в електропередачі (реконструкція трансформаторних підстанцій) – ІІ” передбачає модернізацію 9 підстанцій Південно-західної енергосистеми: підстанції 750 кВ “Вінницька”, підстанцій 330 кВ “Вінницька”, “Бар”, “Козятин”, “Кам’янець-Подільська”, “Хмельницька”, “Шепетівка”, “Чернівецька” та “Тернопільська”, – йдеться у повідомленні.

Даний проект є частиною першої черги комплексної Програми автоматизації всіх підстанцій ОЕС України. У рамках реалізації проекту KfW залучив урядовий грант Міністерства економічного розвитку Німеччини у розмірі 6,5 млн євро. Частина грошей буде спрямована на оплату послуг консультанта компанії Фіхтнер (Німеччина), яка буде розробляти техніко-економічне обгрунтування, тендерну документацію, а також виступатиме у ролі інженера при імплементації проекту за стандартами FIDIC Yellow Book.

Крім того, учасники переговорів обговорили перспективи отримання додаткових грантів у розмірі 8,65 млн євро для підтримки процесу інтеграції української ОЕС до ENTSO-E. Німецькі партнери висловили вдячність Укренерго за прогрес в реалізації проектів та активну участь у підготовці нових.

Як повідомлялося, фінансові угоди про надання грантових коштів для фінансування консультаційних послуг за спільними проектами були підписані між Укренерго та Кредитною Установою для Відбудови (KfW) 6 вересня 2017 р. у Києві. Наразі триває місія банкірів та інженерів KfW, в ході якої здійснюється моніторинг та аналіз поточного стану реалізації перших двох спільних с KfW та урядом ФРН проектів – «Підвищення енергоефективності в електропередачі (реконструкція трансформаторних підстанцій)» та «Реконструкція підстанцій у східній частині України». Метою цих проектів є реконструкція 4 підстанцій у Дніпровській ЕС та 2 підстанцій у Північній ЕС.

 

Кабмін залучить 75 мільйонів євро для підвищення безпеки на дорогах

Уряд ухвалив рішення про залучення позики від Європейського інвестиційного банку в розмірі 75 млн євро для реалізації проекту “Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України”.

Текст відповідного розпорядження оприлюднено на Урядовому порталі.

Проект передбачає здійснення заходів, які спрямовані на зниження рівня смертності, травматизму на територіях міст, зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод та зниження рівня тяжкості їх наслідків, створення безпечних умов пересування для учасників дорожнього руху, підвищення комфорту пересування містом для пасажирів громадського транспорту, пішоходів, велосипедистів, водіїв, здійснення заходів, спрямованих на ліквідацію місць концентрації дорожньо-транспортних пригод та ділянок з підвищеною аварійністю, усунення системних проблем і прогалин у забезпеченні безпеки дорожнього руху в Україні.

Реалізацію проекту планується здійснити у таких містах, як: Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Київ, Кам’янець-Подільський.

В уряді переконані, що ухвалення розпорядження про залучення позики від Європейського інвестбанку на впровадження цього проекту сприятиме зменшенню кількості ДТП та зниженню рівня тяжкості їх наслідків, збільшенню частки переміщень велотранспортом, пішки або громадським транспортом у загальному обсязі переміщень, зменшенню кількості поїздок приватним транспортом, скороченню часу перебування пасажирів на зупинках громадського транспорту, зменшенню експлуатаційних витрат власників автомобільного транспорту та викидів шкідливих речовин у повітря.

 

МОЗ пропонує скасувати ліцензії на народну медицину

Міністерство охорони здоров’я підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ на заняття народною медициною.

Про це повідомила у Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун – Укрінформ.

“Якщо сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів як метод лікування, цього не може визнавати закон і держава. І в жодному разі Міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати. Підготовлений законопроект передбачає скасувати видачу спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством). Також він забороняє рекламу народної медицини”, – написала Супрун.

Однак, зауважила вона, якщо цей законопроект ухвалять, то це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність, за словами Супрун, не визнаватиметься законом як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися.

“Пацієнти, які звертатимуться до гомеопатів чи знахарів, бачитимуть, що їхня діяльність не підкріплена жодними державними документами, а отже, це не є місцем, де надається медична допомога”, – зазначила керівник МОЗ.

Як повідомляв Укрінформ, у січні 2018 року Міністерство охорони здоров’я виступило з ініціативою скасувати спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством) шляхом скасування статті 74-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я, в якій передбачається порядок видачі зазначеного дозволу. Відповідні зміни до закону були винесені на громадське обговорення.

 

У Шахівській ОТГ на Донеччині обговорили перспективи малого бізнесу

У Шахівській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) пройшов семінар за участю фахівців профільних департаментів Донецької обласної державної адміністрації з питань розвитку підприємницької діяльності у сільській місцевості – Укрінформ.

Організатором заходу виступив Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Щоб покращити розвиток сільських та селищних ОТГ, ми зібрали представників рідних департаментів для проведення навчальних семінарів. Розповідаємо про ризики та можливості, які відкриваються перед жителями громад у зв’язку із веденням підприємницької діяльності», – зазначила представник обласного управління з впровадження реформ та децентралізації Ірина Печка.

Понад 70 місцевих жителів, серед яких фермери, підприємці, безробітні та соціально вразливі верстви населення також прибули на семінар, щоб дізнатися про можливості розвитку сільського господарства для збільшення бюджету ОТГ. Учасників семінару зацікавила інформація про особливості підприємництва в аграрній сфері, багато питань було про відшкодування з державного бюджету на утримання поголів’я великої рогатої худоби та реалізацію в Донецькій області програми «Український донецький куркуль».

Представник обласного департаменту економіки Ірина Дудуляк поінформувала жителів Шахівської громади про  кроки, які необхідно зробити для участі в конкурсі на отримання гранту в рамках програми «Український донецький куркуль».

Під час проведення семінару неодноразово наголошувалося, що одночасно можна скористатися підтримкою з різних джерел і не треба боятися подавати заявки, лише таким чином можна навчитися їх складати та розраховувати на допомогу.

На даний час у Донецькій області створені шість сільських та селищних об’єднаних громад. Планується, що в кожній відбудеться подібний семінар, щоб роз’яснити жителям їхні можливості та перспективи.

За словами радника з місцевих фінансів Донецького ЦРМС Сергія Івахніна, проведення подібних навчань з розвитку малого бізнесу на селі сприятиме, по-перше, збільшенню доходів бюджету ОТГ, по-друге – створенню нових робочих місць, по-третє – громада зрозуміє, що вона самостійно починає вирішувати свою подальшу долю: “або «напружувати м’язи» та покращувати життя, або продовжувати жити як і раніше».

На території Шахівської ОТГ з населенням трохи більше 3 тис. людей функціонують 4 великі сільськогосподарські підприємства, 17 фермерських господарств, 120 одноосібних господарств. За словами заступника Шахівського сільського голови Олексія Шапка, в громаді в основному розвинуто рослинництво, вирощують пшеницю, соняшник, ячмінь. Тваринництво розвинуте слабко, головним чином корів тримають одноосібні господарства.

Загальна територія Шахівської ОТГ становить 23 176 гектарів. Під сільським господарством зайняті 17,2 тис. гектарів.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

На Харківщині обговорили переваги сільськогосподарської кооперації

На Харківщині керівників громад вчили, що може дати сільськогосподарська кооперація.

Сільськогосподарській кооперації – одному із ефективних інструментів розвитку сільських територій, був присвячений семінар-тренінг, організований Харківським Центром розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону – Укрінформ.

Партнери заходу – департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації та ГО “Польсько-українська аграрна асоціація”.

Захід спрямований на підвищення спроможності вже існуючих об’єднаних громад області та громад, що знаходяться в процесі об’єднання.

В семінарі взяли участь представники Харківської обласної асоціації фермерів, фонду підтримки фермерства, аграрного університету

“На сьогоднішній день на Харківщині офіційно зареєстровано 16 сільськогосподарських кооперативів. Працює з них (або здає звітність) лише 2. Хоча саме сільськогосподарська кооперація може забезпечити мешканцям сіл стабільні доходи, а значить, і податки в бюджети громад. Саме тому сьогодні важливо зробити акцент на активному впровадженні та роз’яснювальній роботі з цих питань в першу чергу для керівництва громад, тим більше, що розвиток сільськогосподарської кооперації є одним із стратегічних пріоритетів розвитку Харківщини відповідно до затвердженої стратегії розвитку до 2020 року та плану її реалізації”, – зазначила директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова.

“Маємо достатньо успішних прикладів в Україні, які можуть бути мультипліковані на Харківщині. І це не тільки молочні кооперативи, а й вирощування фруктів, овочів, збирання лікувальних трав тощо”, – зазначив дорадник Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, заступник голови Агропромислового комітету при Торгово-промисловій палаті України, член президії Ради Союзу членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Роман Корінець, який протягом двох днів працював з учасниками семінару-тренінгу.

Він підкреслив, що під час тренінгу та роботи в групах почув багато цікавих ідей, які мають право на життя і успіх.

Баринова, підсумовуючи результати тренінгу, сказала, що є домовленості про співпрацю із обласним центром зайнятості, який зможе підтримати цікаві ініціативи громад в контексті створення додаткових робочих місць, які завтра зможуть забезпечити громадам розвиток.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Газове родовище відкрили на Львівщині

Сьогодні, 18 травня, у селі Городківка Дрогобицького району відкрили нове Гірське газове родовище, передає УНН із посиланням на “Гал-інфо”.

Відкрили родовище у межах міжнародної конференції “Carpathian Oil&Gas Conference 2018”.

Під час відкриття присутні урочисто запалили символічний факел.

“Відкриття нового газового родовища — це черговий крок до енергетичної безпеки нашої країни та підвищення економічного потенціалу області. Торік в область інвестували 150 млн доларів і динаміка ця зберігатиметься. Впродовж цього року плануємо ще 12 свердловин ввести в експлуатацію. Це і соціальна відповідальність бізнесу, і нові робочі місця, і розвиток регіону. Протягом останніх років реформи, що впроваджуються дають свої плоди. Інвестиція в кожне підприємство дуже важлива, бо це зміцнює громади та дає можливість підвищувати їх добробут”, — зазначив під час відкриття газового родовища перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Видобувні запаси цього родовища, виходячи з проведених пошуково-розвідувальних робіт та сейсмічних досліджень, оцінюють в 1 млрд куб. м. Добовий дебіт видобутку газу із двох горизонтів свердловини складає 30 тис куб. м.

За інформацією ЗМІ, у найближчі роки в межах Гірської площі планують провести додаткові сейсмічні роботи, пробурити 4 пошукові свердловини і збільшити добовий видобуток до 150 тис куб. м на добу.

 

Здорожчання проїзду: КМДА показала розрахунки

Київська міська державна адміністрація опублікувала розрахунок щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті.

Відповідні документи розмістив департамент економіки та інвестицій КМДА – Укрінформ.

Так, за розрахунками підприємств транспорту економічно обгрунтовані тарифи на 2018 рік на перевезення пасажирів становлять: 8,27 грн – на проїзд метрополітеном, 8,77 грн – на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус, фунікулер) та 15,47 грн – на проїзд міською електричкою.

Зазначається, що з метою уповільнення відтоку кадрів на підприємствах транспорту, збереження кваліфікованих спеціалістів, підвищення рівня їх заробітної плати, забезпечення виконання повного комплексу регламентних робіт пов’язаних з технічним обслуговуванням та ремонтом рухомого складу, ескалаторів, тунельних споруд, трамвайних колій, контактно-кабельної мережі тощо, що підвищить безпеку та комфортність послуг з перевезення пасажирів, міською владою підготовлено відповідний проект розпорядження, яким передбачено встановлення тарифів на проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту – метрополітеном, автобусом, трамваєм, тролейбусом, фунікулером, який працює у звичайному режимі руху, та міською електричкою – у розмірі 8,00 грн, збереження диференціації тарифів на проїзд у метрополітені у разі одноразового придбання кількох поїздок на безконтактну картку та суттєвих знижок у проїзних квитках.

Зокрема, пасажири, які користуються системою поповнення безконтактних карток сплачуватимуть за одну поїздку у метрополітені від 6,50 грн до 8,00 грн.

Пасажири при придбанні проїзних квитків сплачуватимуть за проїзд від 6,14 грн (у місячному проїзному квитку на 4 види транспорту) до 6,50 грн (у місячному проїзному квитку на 1 вид наземного транспорту). При цьому, у місячних проїзних квитках на наземні види транспорту та міську електричку кількість поїздок залишається необмеженою.

Проїзд пільгових категорій громадян залишається безоплатним.

Як повідомляв Укрінформ, з 14 липня вартість разової поїздки у метро та наземному громадському транспорті становитиме 6,3 грн – за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою, та 8 грн – за разову поїздку.

У Києві стартувало громадське обговорення проекту розпорядження щодо зміни тарифів на проїзд у громадському транспорті.

 

Британський журнал відзначив Харків за економічну ефективність

Британський журнал fDi Magazine, який є спеціалізованим виданням газети Financial Times, назвав Харків кращим з великих європейських міст у номінації «Економічна ефективність».

Про це повідомляє прес-служба Харківської міської ради – Укрінформ.

“18 травня Харківський міський голова Геннадій Кернес отримав сертифікат про перемогу в рейтингу fDi Magazine (спеціалізованого видання Financial Times) «Європейські міста та регіони майбутнього 2018-2019». У категорії «Краще велике європейське місто» Харків переміг у номінації «Економічна ефективність». Нагороду вручила головний редактор видання Кортні Фінгар”, – йдеться у повідомленні.

Фінгар, яка приїхала на конференцію «Харків: розвиток та інвестиції», зазначила, що експерти їхнього видання збирають об’єктивні дані й аналізують їх у кількох категоріях.

“Харків – велике місто, і це дуже конкурентна категорія, оскільки в Європі багато міст-важкоатлетів, розвинених і стабільних. Але наші експерти враховують також промисловий потенціал, людський капітал і стиль життя, бо ці показники дуже важливі для інвесторів. У Харкові найнижчий рівень безробіття в Україні, він лідирує за кількістю великих інфраструктурних проектів, у фінансуванні освіти та залученні молоді до інтелектуальної роботи. Сукупність цих факторів робить його привабливим місцем для вкладень у різних напрямках», – наголосила редактор.

Мер Харкова Геннадій Кернес подякував за високу оцінку результатів спільної роботи харків’ян.

На своїй сторінці у Facebook він нагадав, що цю нагороду місто отримує втретє за п’ять років.

Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунер, який був присутнім на церемонії, зазначив, що результат аналізу Financial Times – це незалежна і якісна оцінка, яка потрібна бізнесу.

Як поінформували у мерії, за останній рік Харківська міська рада домовилася відразу про кілька великих інвестицій: Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк виділили 320 млн євро на продовження будівництва метрополітену і вагони для нього, Світовий банк вкладає 40 млн дол. у будівництво багатофункціонального комплексу з переробки та утилізації побутових відходів, тривають програми іноземних інвесторів з реконструкції очисних споруд, модернізації тепломереж, енергоефективності житла, оновлення наземного громадського транспорту.

 

Директор кінофестивалів у РФ вийде підтримати Сенцова під адміністрацію Путіна

Директор кінофестивалів у РФ Олексій Медведєв проведе одиночний пікет під адміністрацією президента Росії на підтримку українського кінорежисера й письменника Олега Сенцова.

Про це директор конкурсних програм кінофестивалю “Послання до людини” (Санкт-Петербург), програмний директор Сахалінського міжнародного кінофестивалю, програмний директор Якутського міжнародного кінофестивалю Олексій Медведєв повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Вирушаю на одиночний пікет біля адміністрації президента. Непогано б його зробити безстроковим (пікет, не президента)… Який сенс? Жодного. Хіба тільки трохи менш соромно буде, коли Олег помре. Я б дуже хотів написати не “коли”, а “якщо”, але я знаю його характер”, – говориться у повідомленні.

Також Медведєв опублікував свій відритий лист до Путіна з проханням помилувати Сенцова.

“Олег Сенцов – гідний громадянин своєї країни, патріот України. Коли Крим був приєднаний до Росії, він відреагував на це так, як і повинен реагувати чоловік – відповідно до своїх переконань. Так, він супротивник вашого курсу, але він супротивник чесний, сміливий і щирий. Таких ворогів потрібно цінувати, Володимире Володимировичу. Вони дорожчі за улесливих друзів і лицемірів, тому що допомагають нам поглянути на себе з боку, зрозуміти чужу точку зору. А ще таких ворогів можна і треба пробачити, особливо після чотирьох років у в’язниці. Ще раз підкреслю, ні про які злочини, спрямовані проти життя і здоров’я людей, мова не йде. Тільки про символічний протест”, – говориться у листі.

Як повідомлялося, український політв’язень Олег Сенцов у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі 16 травня оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українців, які незаконно утримуються у Росії й анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародне співтовариство продовжувати тиск на Кремль для звільнення Сенцова й інших українських політв’язнів.

Українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали у Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів і засудили до 20 і 10 рокам позбавлення волі відповідно.

Загалом у Росії й в анексованому Криму перебувають 64 українські політв’язні, 27 з них зараз – на території Росії.

 

Активісти та діячі культури закликають світових лідерів підтримати Сенцова

Світові лідери мають вжити усіх зусиль на підтримку незаконно засудженого в РФ  кінорежисера та письменника Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів.

Відповідний лист-звернення був оприлюднено під час спільної прес-конференції діячів культури, громадських активістів, учасників  АТО та Революції Гідності у прес-центрі НСЖУ у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні вже п’ятий день, як Олег Сенцов оголосив голодування. І ми стривожені станом  здоров’я Олега. Розуміємо, що він йде на радикальний підхід, щоб привернути увагу загалом світових лідерів до ситуації, до того, що десятки і десятки українців переслідуються Російською Федерацією”, – завив голова НСЖУ Сергій Томіленко на початку заходу.

У листі-звернення наголошується, що на всій окупованій українській території російські агресори поводяться жорстоко і зухвало по відношенню до мирного населення: “За будь-які прояви незгоди з присутністю Росії на українській території наших співвітчизників таємно відстежують, затримують кидають за тюремні грати, піддають жорстоким тортурам, проводять незаконні судові дії, засуджують на довгі терміни утримання в таборах особливого режиму – так само, як це відбувалося за  темних часів радянщини, в найгірших і найбрудніших традиціях СРСР”.

Підкреслюється, що Росія все глибше занурюється в минуле, повертаючи собі сумнівну славу “тюрми народів” та гнобительки розумних, незалежних особистостей. “Засудження в сучасній Росії українського кінорежисера Олега Сенцова за вигаданими та недоказаними звинуваченнями на 20 років табору – безперечно, кільця одного ланцюга: намагання вкотре знищити, викорінити, витравити в українського народу право на власну історію та розвиток, незалежний від “братських” російських обіймів”, – йдеться у листі.

Зазначається, що Росія поводиться так нахабно і тому, що цивілізований світ, “попри всю декларативну обуреність такими діями кремлівського лідера та його оточення, так і не знайшов поки що дієвих механізмів впливу на зміну ситуації”.

Тому час зрозуміти: в долі політв’язнів, як і в пошуках рішень за багатьма іншими проблемами, зумовленими безкарною поведінкою Росії на міжнародній арені, обрано помилкову тактику і стратегію.

“Ми закликаємо усіх небайдужих людей і тих, хто наділений повноваженнями, докласти усіх зусиль, щоб переламати ситуацію. Невинно засуджені мають бути звільнені! На сьогодні це має стати одним із головних ультиматумів перед Російською Федерацією на рівні будь-яких стосунків та перемовин із цією країною”, – наголосили  учасники звернення.

Текст звернення, який вже підписали близько 60 осіб  і збір підписів триває, буде перекладено іноземними мовами та направлено до   дипломатичних відомств усіх демократичних країн світу.

Як повідомлялося, український політв’язень Олег Сенцов у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі 16 травня оголосив голодування, вимагаючи відпустити всіх українців, незаконно утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

Українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів та засудили до 20 та 10 років позбавлення волі відповідно.

Загалом у Росії й в анексованому Криму перебувають 64 українські політв’язні, 27 з них наразі на території Росії. При цьому 58 з 64-ох затримані у Криму чи у справах, пов’язаних з Кримом.

 

Перед посольством РФ у Києві читатимуть п’єсу про Сенцова

У Києві під посольством РФ сьогодні читатимуть документальну п’єсу Олени Грєміної “Заручини” про судовий процес над Олегом Сенцовим.

Подію анонсовано у Facebook – Укрінформ.

“18 травня о 12:30 за участю акторів В’ячеслава Довженка, Романа Ясиновського, Андрія Ісаєнка, Олександра Фоменка, Максима Курочкіна. Подія відбудеться під російским посольством”, – йдеться у повідомленні.

В анонсі нагадують, що 16 травня 2018 року український режисер Сенцов оголосив безстрокове голодування. Його вимога – звільнення всіх українських політв’язнів, які утримуються в російських в’язницях. Сам Олег вже четвертий рік незаконно утримується під вартою в країні, що окупувала його батьківщину – Крим.

Того ж дня з життя пішла Олена Грєміна, художній керівник Театру. doc, в якому регулярно проводилися акції та вистави на підтримку Олега та інших політв’язнів.

“Смерть Грєміної та її чоловіка Михайла Угарова напряму пов’язані з політичними репресіями в Россії. В 2014 році театр вперше закрили саме за акцію на підтриму Олега Сенцова. Пізніше Олена створила документальну п’єсу про процес над Сенцовим, Кольченком і Афанасьєвим на основі інтерв’ю і документів, яку грали в Театрі.doc”, – наголошують активісти та закликають всіх небайдужих долучитися до акції.

Вони нагадують, що 18 травня українська театральна спільнота прощається з Грєміною – видатним драматургом, режисеркою, однією з лідерів руху “Нова драма” і опозиціонеркою до путінського режиму. Це також День пам’яті жертв геноциду кримських татар.18 травня – 5-й день голодує, 4 роки і 8-й день незаконно утримується у російській в’язниці Олег Сенцов.

 

“UA:Перший” покаже фільм про Сенцова і Кольченка

До Дня пам’яті жертв політичних репресій “UA:Перший” покаже стрічку про долю українських політв’язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Показ відбудеться 20 травня о 20.05 – Укрінформ.

«У стрічці “Етапом через пів-Землі: історія ув’язнення Сенцова і Кольченка” показано жахливі умови, в яких перебували політв’язні. Під час зйомок фільму знімальна група побувала у ключових містах затримання – Москві, Ростові, Челябінську, Лабитнангі. Адже саме у московському СІЗО утримували Сенцова і Кольченка, судили їх у Ростові, перевозили етапами на Урал і аж до російської Арктики», – повідомляє телеканал.

Стрічка розповідає про долю українського режисера Сенцова та активіста Кольченка, яких було затримано у Криму 10 травня 2014 року та засуджено до 20-ти та 10-ти років позбавлення волі за фальшивим обвинуваченням у підготовці терактів.

«На двох вони проїхали майже 20 тисяч кілометрів – це половина шляху довкола світу. Проте для чоловіків ця подорож триває виключно Росією. І, на жаль, виключно в’язницями», – наголошує телеканал.

Як повідомлялося, Сенцов у колонії в місті Лабитнангі 16 травня оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українців, які незаконно утримуються у Росії й анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародне співтовариство продовжувати тиск на Кремль для звільнення Сенцова й інших українських політв’язнів.

 

Омбудсмен РФ стверджує, що Балух “харчується за спеціальною схемою” – Денісова

Уповноважена Російської Федерації з прав людини Тетяною Москалькова стверджує, що незаконно утримуваний в ЗІЗО окупованому Криму Володимир Балух не голодує, а “харчується за спеціальною схемою”.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook після розмови з російським омбудсменом, яка на прохання Денісової відвідала Сімферопольське СІЗО- Укрінформ.

“Щойно переговорила з уповноваженим РФ з прав людини Тетяною Москальковою. Вона розповіла про свій візит до Симферопольського СІЗО. Москалькова відвідала і переговорила з усіма 12-ма ув’язненими, стан яких я просила її перевірити”, – пише Уповноважена ВР України.

Остання інформація про стан здоров’я Балуха з її слів така: «Нині це не повне голодування, а харчування за спеціальною схемою. Перебуває в камері з людиною, з якою в Володимира склалися адекватні взаємини. Володимир Балух попросив Тетяну Москалькову доробити туалет, що було одразу зроблено. Виглядає непогано як для людини, яка голодує майже 2 місяці».

Також Москалькова розповіла про відвідання ще одного українського в’язня Сімферопольського СІЗО Узеїра Абдуллаєва.

За словами, омбудсмена РФ, вона особисто обстежила його ноги. Узеїр підтвердив, що зараз почувається значно краще, і додав, що не розуміє причини виникнення загострення. “Медичну допомогу таки було надано своєчасно. Сьогодні жодних вимог не висловив. Лікування за необхідності буде продовжено”, – зазначила вона.

Решту інформації Уповноважений РФ пообіцяла систематизувати і викласти більш докладно вже у офіційному листі.

Денісова, у свою чергу, пообіцяла одразу ж повідомити отриману інформацію і сподівається, що це станеться вже у перші дні наступного тижня.

Як повідомляв Укрінформ, Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням перевірити умови тримання українських в’язнів у слідчому ізоляторі Сімферополя.

Зокрема, вона попросила перевірити умови тримання та надання необхідної медичної допомоги Володимиру Балуху, Узеїру Абдуллаєву, Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову, Енверу Сейтосманову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Кязіму Аметову, Руслану Трубачу та Ісмаїлу Рамазанову.

Український активіст Балух, засуджений в окупованому Росією Криму, голодує з 19 березня на знак протесту проти рішення суду.

Узеїр Абдуллаєв – один з п’ятьох затриманих в окупованому Криму у справі про “Хізб-ут Тахрір”. У нього нещодавно виявили зараження крові. Повідомлялося про його критичний стан.

 

США закликали Росію негайно відпустити всіх українських політв’язнів

Державний департамент США закликав Росію негайно відпустити всіх українських політв’язнів.

Про це повідомила речниця Держдепу США Хізерт Наеурт у Twitter – Укрінформ.

“США підтримують Олега Сенцова і закликають Росію негайно відпустити всіх українських політв’язнів”, – написала вона.

Як повідомлялося, в Росії та анексованому Криму утримують 64 українських політв’язнів.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016 році звільнили, а Чирній залишився у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії “Білий ведмідь” у місті Лабитнангі. 14 травня він оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українців, утримуваних в Росії та анексованому Криму.

 

Звільнення в’язнів Кремля: Трюдо закликають застосувати “закон Магнітського”

Канаді слід усіляко сприяти звільненню українських політичних в’язнів, утримуваних Росією.

Про це йдеться у листі, надісланому президентом Конгресу українців Канади Павлом Гродом прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо, текст якого є у розпорядженні Укрінформу.

“Конгрес українців Канади закликає уряд Канади вимагати негайного звільнення Росією українських політичних в’язнів й застосувати “акт Магнітського” для запровадження санкцій проти російських посадовців, відповідальних за серйозні порушення прав людини”, – написав Грод.

Він також висловив розчарування тим, що Канада досі не вжила жодних заходів проти росіян, залучених до ув’язнення і порушення прав українців, хоча “акт Магнітського”, який дає таку змогу, було ухвалено ще в жовтні минулого року.

На його переконання, Канаді також слід використати своє президентство у G7 для просування миру в Україні. “Як один із найвідданіших міжнародних союзників України, Канада має унікальну можливість використати своє очільництво G7 для підтримки миру й безпеки в Україні, а також звільнення й повернення додому українських політичних бранців, ув’язнених Росією”, – наголосив Грод.

З огляду на це він спонукав офіційну Оттаву зробити припинення російської агресії проти України пріоритетом саміту лідерів країн G7, що пройде у червні в провінції Квебек.

 

Клімкін про політв’язнів: Виклик країні-агресору кинули понад 60 українців

Єдиною ефективною відповіддю на актуальні виклики демократичній безпеці в Європі є безумовна відданість справедливості та її захист, як це роблять українські політв’язні Олег Сенцов, Володимир Балух та Узейр Абдуллаєв.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час дискусії міністрів у ході 128 засідання Комітету міністрів Ради Європи на рівні глав зовнішньополітичних відомств, що відбулося в Ельсінорі, Данія, повідомляє прес-служба МЗС.

“Єдиною ефективною відповіддю на такі виклики демократичній безпеці в Європі є безумовна відданість справедливості та її дієвий захист. Більше 60 громадян нашої держави, які кинули виклик країні-агресору та наразі утримуються Росією як політичні в’язні в Криму та на території РФ, є прикладом такої боротьби за справедливість”, – сказав Клімкін.

Він привернув увагу присутніх до оголошення Олегом Сенцовим безстрокового голодування та закликав присутніх міністрів, а також Раду Європи загалом, активно долучитися до звільнення українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються Росією.

Розповідаючи про ситуацію довкола Володимира Балуха та Узейра Абдуллаєва, Клімкін наголосив, що українські політв’язні в Росії та на окупованих територіях Криму і Донбасу рішуче захищають справедливість та принципи, у які вірять.

“Сподіваюся, наші дискусії у Раді Європи та подальші дії будуть гідними тих людей, які мають достатньо сміливості та відданості відповідати на виклики беззаконня та свавілля, які Росія принесла в Європу”, – підкреслив Клімкін.

Міністр окремо згадав про вшанування 18 травня річниці депортації кримських татар, подякував партнерам України в Комітеті міністрів РЄ за ухвалене минулого року окреме рішення щодо ситуації в Криму та висловив сподівання на його імплементацію.

У рамках засідання Клімкін повідомив про прийняте урядом України рішення здійснити добровільний внесок до бюджету Ради Європи.

Як повідомляв Укрінформ, незаконно засуджений у Росії український режисер Сенцов 14 травня оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українців, утримуваних в Росії та анексованому Криму.

Український активіст Балух, засуджений в окупованому Росією Криму, 19 березня оголосив голодування на знак протесту проти рішення суду.

Узеїр Абдуллаєв – один з п’ятьох затриманих в окупованому Криму у справі про “Хізб-ут Тахрір”. У нього  нещодавно виявили зараження крові, він перебуває у критичному стані.

 

Україна та Грузія посилять співпрацю для протидії РФ

Україна та Грузія підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю, в рамках якого передбачено обмін досвідом між країнами щодо розбудови миру, реінтеграції окупованих територій та врегулювання конфліктів.

Підписи під документом поставили міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш та державний міністр з питань примирення та громадянської рівності Грузії Кетеван Цихелашвілі, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ) – Укрінформ.

“Досвід Грузії дуже важливий для нас, ми зможемо імплементувати найкращі практики уряду Грузії в державній політиці України, а також їхній позитивний досвід в питанні надання допомоги цивільному населенню, яке постраждало від конфлікту, в питанні розбудови миру та реінтеграції окупованих територій. Завдяки досвіду і допомозі Грузії нам вдалося краще зрозуміти дії Росії в Україні. Для нас це надзвичайно важливо, аби завершити конфлікт”, – цитує прес-служба Черниша.

Цихелашвілі додала, що така співпраця стане надзвичайно корисною і для Грузії, адже, за її словами, Україна має унікальний досвід протидії агресору і у військовій, і у гуманітарній сфері.

Зазначається, що представники Офісу державного міністра Грузії ознайомили делегацію МТОТ з урядовою мирною ініціативою “Крок до кращого майбутнього”, що запроваджується з метою захисту осіб, постраждалих внаслідок конфлікту. Ця політика базується на трьох чинниках: торгівля через лінію розмежування, доступ жителів окупованих територій до освіти та доступ до послуг, які пропонує держава Грузія.

Також у рамках робочого візиту до Грузії делегація МТОТ відвідала адміністративну лінію розмежування з Південною Осетією в с. Хурвалеті (Горський район) у супроводі представників Державної служби безпеки Грузії та підрозділів поліції.

“Тут Росія діє тими самими методами, як діє і в Україні – люди в окупації безправні, беззахисні і фактично за колючим дротом. Сподіваюся, нам знадобитися менше часу, аби змінити цю ситуацію і захистити наших громадян”, – сказав Черниш.

 

У прапорщика-пенсіонера знайшли два десятки гранатометів

На Івано-Франківщині поліція виявила  та вилучила у колишнього військового 22 гранатомети і  більше 20 гранат.

Про це у Facebook написав заступник глави Національної поліції В’ячеслав Аброськін – Укрінформ.

“Це не прифронтові області, це  Івано-Франківщина. Весь цей скарб був вилучений у звичайного військового пенсіонера-прапорщика. До речі, на пенсії цей колекціонер з 1996 року, а про арсенал – «що бачив, те й таскав додому». Так, про всяк випадок «натаскав» 22 гранатомети, більше 20 гранат, автомат, пістолет та патрони”, – написав Аброськін.

 

Підполковника Нацгвардії посадили на 13 років за держзраду

За матеріалами Служби безпеки України до 13 років позбавлення волі засуджено підполковника Національної гвардії за обвинуваченням у державній зраді.

Про це повідомляє прес-центр СБ України – Укрінформ.

“Оперативники контррозвідки спецслужби встановили, що нацгвардієць був завербований представниками ФСБ РФ у вересні 2014 року в Москві під час несанкціонованого візиту до Росії. На виконання вказівок кураторів він передавав одним із месенджерів та електронною поштою до Росії відомості, що містять державну таємницю, зокрема дані про сили та засоби, задіяні у проведенні антитерористичної операції”, – йдеться у повідомленні.

Співробітники СБУ затримали зловмисника у травні 2015 року за місцем постійної дислокації його частини на Харківщині. Під час спроби втекти нацгвардієць наніс тілесні ушкодження співробітнику СБУ.

Один із районних судів Харкова визнав чоловіка винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді тринадцяти років позбавлення волі з позбавленням військового звання – підполковник.

 

Справи “Беркуту”: опівночі з палати Шаповалова мають зняти варту

Подільський райсуд не зміг провести засідання у справі екс-командира харківського “Беркута” Віктора Шаповалова, хоча у п’ятницю останній день дії запобіжного заходу – тримання його під вартою.

Про це у коментарі журналістам повідомив прокурор Департаменту спецрозслідувань ГПУ Валерій Смирнов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Обвинуваченому (Шаповалову – ред.) зробили операцію. Сьогодні його перевели з реанімації в стаціонарну палату. Ми намагалися провести судове засідання через відеоконференцію з медичним закладом, але він відмовився брати участь. Суд не має права його примусити. Ми заперечували. А у нас, по суті, ініціювалася окрема процесуальна дія – вирішити питання щодо продовження або непродовження запобіжного заходу. Запобіжний – (тримання – ред.) під вартою. У обвинуваченого сьогодні о 24:00 автоматично закінчується строк дії запобіжного заходу”, – сказав прокурор.

Він зазначив, що у подальшому сторона обвинувачення буде вирішувати питання про вручення клопотання щодо обрання запобіжного заходу, але ще деякий час Шаповалов не буде перебувати під дією запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

На запитання, коли теоретично клопотання про обрання Шаповалову запобіжного заходу може бути розглянуто, Смирнов уточнив, що це можливо буде зробити тільки тоді, коли обвинувачений буде мати можливість фізично прибути до зали суду, або якщо Шаповалов дасть згоду на участь у засіданні у форматі відеоконференції.

“Але, наскільки я почув, обвинувачений принципово заперечує проти участі шляхом відеоконференції”, – додав прокурор.

“У нас немає жодної інформації, що хвороба фейкова, він дійсно перебуває у тяжкому стані. Діагноз медичний я не маю право озвучувати”, – наголосив Смирнов.

Як повідомлялося, 10 березня 2016 року Подільський райсуд Києва розпочав розгляд справи щодо екс-командира роти харківського підрозділу “Беркут” Віктора Шаповалова. Йому інкримінують перевищення службових повноважень, що призвели до загибелі або поранення 110 активістів Євромайдану 18 лютого 2014 року в Києві.

3 жовтня 2016 року Шаповалов у суді визнав свою провину, попросив вибачення та назвав прізвища колишніх колег, які отримували набої зі свинцевою картеччю замість гумових куль.

Раніше Шаповалов перебував в СІЗО, а потім його доставили в лікарню через погіршення стану здоров’я. Останнє засідання у цій справі відбулося тиждень тому.

 

У Франції запобігли теракту із застосуванням сильної отрути

У Парижі затримали двох молодих людей, які готували напад із застосуванням отруйної речовини.

Про це заявив глава МВС Франції Жерар Коломб, повідомляє Franceinfo – Укрінформ.

«Були затримані двоє молодих людей єгипетського походження, які готувалися провести атаку з використанням або вибухової речовини, або рицину, дуже сильної отрути», – сказав міністр.

Розвідувальна служба виявила двох підозрюваних у Telegram. В одного з них був дуже активний обліковий запис, який транслював повідомлення про джихад.

Підозрювані, віком близько 20 років, були затримані минулої п’ятниці, 11 травня, у 18-му окрузі Парижа.

Як повідомлялося, 12 травня у Парижі внаслідок нападу чоловіка з ножем одна людина загинула, двоє постраждалих були госпіталізовані в критичному стані, ще двоє – дістали легкі поранення. Нападником виявився 20-річний Хамзат Азімов, який у 2010 році отримав французьке громадянство.

 

Лавров, Шойгу і Кº: Путіну запропонували “новий-старий” Кабмін

Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним оголосив склад нового уряду Росії.

Про це повідомляє Інтерфакс – Укрінформ.

Медведєв запропонував перепризначити главою МЗС Сергія Лаврова, міністром оборони – Сергія Шойгу, міністром культури – Володимира Мединського, міністром торгівлі і промисловості – Дениса Мантурова. Максим Топілін збереже пост міністра праці і соцзахисту, а Вероніка Скворцова знову очолить Міністерство охорони здоров’я. Максим Орєшкін залишиться міністром економічного розвитку, а Антон Силуанов зберіг посаду міністра фінансів, ставши першим віце-прем’єром.

З нових призначень: МНС Росії запропоновано очолити Євгену Зінічеву – колишньому в.о. глави Калінінградської області, заступнику директора ФСБ. На посаду глави нового міністерства науки і вищої освіти пропонується призначити Михайла Котюкова, а міністром просвіти Медведєв запропонував Ольгу Васильєву.

Кандидатами у віце-прем’єри, як Медведєв оголошував раніше, є: Дмитро Козак – куруватиме промисловість та енергетику; заступник міністра оборони Юрій Борисов – оборонно-промисловий комплекс (досі його курував Дмитро Рогозін); Віталій Мутко – будівництво і регіональна політика; Тетяна Голикова – соціальна політика та охорона здоров’я; Ольга Голодець – культура і спорт; Олексій Гордєєв – сільське господарство. Апарат уряду очолить Костянтин Чуйченко.

Детальніше про перестановки в російському уряді читайте в публікації на сайті Укрінформу.

 

Держдумі РФ пропонують прописати “три терміни для Путіна”

Парламент Чечні вніс до Держдуми РФ поправки до Конституції про терміни повноважень президента Росії. Текст законопроекту не наводиться.

Дані про законопроект наведені на порталі Держдуми – Укрінформ.

Парламент Чечні 18 травня зареєстрував і направив голові Державної думи законопроект про терміни повноважень президента Росії.

Раніше парламент Чечні запропонував продовжити повноваження президента до трьох термінів поспіль. Ініціатором продовження терміну повноважень президента став глава Чечні Рамзан Кадиров. Парламент республіки підтримав його пропозицію і підготував відповідний законопроект.

Як відомо, Конституція Росії забороняє перебувати на посту президента більш як два терміни підряд.

Володимир Путін став президентом Росії 2000 році. Його другий термін завершився 2008 року, після чого президентський пост зайняв давній соратник Путіна Дмитро Медведєв. Путін був призначений прем’єр-міністром у його уряді.

Наприкінці свого терміну Медведєв запропонував Путину знову балотуватися на вищий пост. Путіна втретє обрали президентом у березні 2012 року. Він призначив Медведєва прем’єром.

У березні 2018 року Путін вчетверте брав участь у президентських виборах; він набрав на них 76,6% голосів. Після інавгурації Путін перепризначав Медведєва прем’єром.

У квітні глава Чечні Рамзан Кадиров запропонував відмовитися від обмеження повноважень президента двома термінами підряд. На початку травня чеченський парламент розробив відповідний законопроект.

2008 року набрали чинності поправки до Конституції, що збільшили термін президентських повноважень з чотирьох до шести років, нагадує “Медуза”.

 

Telegram використовує технології Міноборони РФ для обходу блокування

Мессенджер Telegram використовує концепцію автоматичної зміни IP-адрес для обходу блокування. Фахівці Міноборони РФ отримали три патенти на цю технологію близько 10 років тому. Про це повідомляє УНН з посиланням на Комерсант.

Telegram використовує концепцію “пакет в пакеті”, способи реалізації якої описують патенти Міноборони. Крім того, месенджер застосовує наскрізне шифрування, оскільки використання лише одного методу неефективно.

Ідея, яка об’єднує патенти Міноборони полягає в підвищенні “стійкості роботи сегмента мережі при деструктивних діях”, що добре пояснює реальність роботи програми в Росії сьогодні.

У свою чергу, колишній директор особливих напрямків однієї з структур Telegram Антон Розенберг заперечує використання патентів оборонного відомства.

За його словами, способи обходу блокування “очевидні і лежать на поверхні”.

Як повідомляв УНН, Telegram блокують в Росії з 16 квітня за відмову надати ФСБ ключі шифрування повідомлень користувачів. Оскільки месенджер став використовувати для обходу блокування сервери американських компаній Amazon і Google, Роскомнагляд почав обмежувати до них доступ. Заблокованими опинилися майже 20 мільйонів адрес. При цьому сам Telegram продовжує працювати.

Нагадаємо, заблокувати Telegram буде неможливо, війна з ним триватиме вічно. Про це заявив інтернет-омбудсмен Росії Дмитро Маринич.

 

Дерипаска йде з ради директорів “Русала” та “En+”

Російський бізнесмен Олег Дерипаска йде з ради директорів компаній “Русал” і “En+”. Його місце займе незалежний директор “En+”.

Про це повідомляється на сайті компанії – Укрінформ.

Згідно з повідомленням, рада директорів компанії одностайно підтримала план свого голови Лорда Баркера, який запропонував заходи з виведення компанії і її дочірніх структур з-під санкцій США. Дерипаска не переобиратиметься в раду директорів. Його місце займе Філіп Мелфей, незалежний директор En+, енергетичного холдингу, який володіє 48,13% Rusal.

Таке рішення було ухвалено для того, щоб Міністерство фінансів США зняло обмеження санкцій з компанії. Раніше Дерипаска погодився скоротити частку в “En+” нижче 50 відсотків і покинути пост голови ради директорів.

6 квітня Міністерство фінансів США ввело санкції щодо 38 російських бізнесменів і компаній. Обмеження введені відповідно до закону про протистояння противникам Америки, прийнятим Конгресом США торік. У списках санкцій опинився Дерипаска і компанії “Русал”, що належать йому і En+. Глава Мінфіну США Стівен Мнучин заявив, що США готові зняти санкції з “Русала”, якщо частка Дерипаски в компанії становитиме менше як 50 відсотків.

 

Після зустрічі з Путіним Меркель виступила із заявою щодо Nord Stream 2

Після будівництва газопроводу Nord Stream 2 роль України як транзитера повинна зберегтися.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель після переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним у Сочі, повідомляє Радіо Свобода.

“Ми переконані з боку Німеччини, що і після будівництва Nord Stream 2 транзитна роль України повинна зберегтися. Це має стратегічне значення, і Німеччина готова зіграти свою активну роль і сприяти”, – наголосила Меркель.

При цьому канцлер зазначила, що Німеччина розглядає Nord Stream 2 як комерційний проект, який, однак, має “й інші складові”.

“Потрібно подумати над тим, які гарантії може отримати Україна”, – зазначила Меркель.

Проект Nord Stream 2 має постачати газ із родовищ на півночі Росії безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Польщу. Проект має розширити здатності вже збудованого першого Nord Stream.

В Єврокомісії заявили, що в разі побудови газопроводу Nord Stream 2 будуть порушені принципи прозорості, недискримінаційності і рівного доступу.

 

Глава Держдепу США обговорив зі шведською колегою загрозу Nord Stream 2

Держсекретар США Майк Помпео і глава Міністерства закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом під час телефонної розмови обговорили, зокрема, загрозу російського газопроводу “Північний потік-2” для Європи.

Про це йдеться у прес-релізі Офісу речниці Держдепа США Хізер Науерт – Укрінформ.

“Держсекретар США Майк Помпео поговорив по телефону з главою Міністерства закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом. Держсекретар подякував шведському уряду за його невтомну підтримку громадянам США у Північній Кореї. Сторони також обговорили питання, які в обох сторін викликають занепокоєння, включаючи загрозу “Північного потоку-2″ європейській енергетичній безпеці й боротьбу з ІДІЛ”, – йдеться у прес-релізі.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація про те, що президент США Дональд Трамп під час зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель минулого місяця нібито заявив, що Німеччина повинна припинити підтримувати трубопровід Nord Stream 2, і тоді США готові розпочати обговорення з Європейським Союзом нової торгової угоди. Таким чином можна було б уникнути трансатлантичної торгової війни, яка може розпочатися вже з 1 червня, коли Вашингтон планує ввести мита на імпорт сталі та алюмінію.

Як відомо, проект російського газопроводу Nord Stream 2 є розширенням існуючої магістралі “Північний потік” в обхід України – від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Незважаючи на побоювання та протести партнерів, влада ФРН наприкінці березня все ж видала останній дозвіл на будівництво Nord Stream 2 у своїй виключній економічній зоні.

Водночас у середині квітня деякі європейські ЗМІ за результатами журналістських розслідувань заявили про лобістську корупційну угоду між деякими європейськими урядами, окремими компаніями та керівними інституціями ЄС щодо побудови газопроводу Nord Stream 2, який просуває Росія.

 

Інвестиції в Nord Stream 2 Росія сприйме як запрошення “годувати монстра” – Порошенко

Будівництво газопроводу «Північний потік-2» стане фатальною помилкою Європи, яка може дорого їй коштувати.

Про це написав Президент України Петро Порошенко в авторській колонці в газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung – Укрінформ.

«Інвестиції в «Північний потік-2» – це інвестиції в розвал Європи», – переконаний Порошенко.

Він підкреслив, що цей суто геополітичний проект Кремля не має нічого спільного c економічними та інвестиційними інтересами і спрямований лише на те, щоб підірвати єдність ЄС і, врешті-решт, його знищити. Ця ідея завжди лежала в основі енергетичної політики Москви, нагадує український Президент.

Порошенко переконаний, що в умовах тривалої агресії Росії проти України, а також агресивної поведінки проти Заходу, будь-який пан’європейський проект з Кремлем масштабу «Північного потоку-2» буде заспокоєнням агресора, проявом слабкості. Він не сумнівається, що як тільки газ піде в обхід Східної Європи, руки у Кремля будуть розв’язані й ніщо не стримуватиме його на шляху ще більшого наступу на спільні європейські цінності.

«Залиште свої ілюзії!», – закликає західних колег український лідер. Він вважає пропозиції, що грунтуються на пустих обіцянках, поганим порадником для ведення переговорів з Москвою. Росія сприйме будівництво трубопроводу як запрошення до повернення до business as usual, в Європі ж багато хто зрозуміє цей фатальний крок як запрошення до того, щоб почати «годувати монстра», пише Порошенко.

За його словами, Європа, приймаючи рішення щодо цього проекту, стоїть перед єдиним вибором: або підтримати тих, хто хоче єднання з Європою, або побудувати абсолютно непотрібний трубопровід, який зв’яже Європу з тим, хто її відкрито зневажає.

Як повідомлялося, наприкінці березня компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є “Газпром”, отримала дозвіл на прокладення ділянки “Північного потоку-2” у водах виняткової економічної зони Німеччини у Балтійському морі. Уряд Фінляндії дозволив будівництво газопроводу у своїй ексклюзивній економічній зоні.

На початку травня в Німеччині розпочато будівництво ділянки спірного газопроводу “Північний потік-2”.

Компанія Nord Stream 2 має намір завершити будівництво “Північного потоку-2” до кінця 2019 року. Цим газопроводом планується постачати з Росії у ФРН близько 55 млрд кубометрів газу на рік.

Україна, країни Балтії і Польща рішуче протестують проти будівництва “Північного потоку-2”.

 

Гройсман і Коболєв наприкінці травня представлять українську ГТС у Брюсселі

Наприкінці травня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв візьмуть участь у великій енергетичній конференції у Брюсселі, де представлятимуть українську ГТС. Про це сьогодні сказала заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль в ефірі радіо НВ, передає УНН.

“Наприкінці цього місяця в Брюсселі відбудеться велика конференція по енергетиці, на якій буде наш Прем’єр разом з головою “Нафтогазу“, і вони будуть представляти нашу газотранспортну систему. І якраз працювати над тим, щоб залучити іноземного партнера до управління нашою ГТС”, — сказала вона.

За словами Зеркаль, це не йдеться в жодному випадку про продаж української ГТС або її “здачу”, як про це розповідають деякі політики.

“Йдеться, що наша ГТС потребує залучення іноземного оператора для того, щоб відповідати всім стандартам. Щоб ні у кого вже не було ніякого сумніву щодо того, як вона працює: надійно чи не надійно, чи може вона витримати тиск чи не може, в якому обсязі вона може забезпечити постачання газу”, — додала заступник міністра.

Раніше в Єврокомісії наголосили на прискоренні реформ енергосектору в Україні.

 

Німеччина дуже зацікавлена у будівництві “Північного потоку-2” – Зеркаль

Німеччина дуже зацікавлена у будівництві російського проекту “Північний потік-2”. Про це сьогодні сказала заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль в ефірі радіо НВ, передає УНН.

“Вони дуже хочуть побудувати цей „Північний потік-2“. І пані Меркель про комерційність і про характер цього потоку розповідає також вже понад два чи три роки. Ми продовжуємо говорити, що: ні, це не комерційний проект, і нас підтримують у цьому країни Східної Європи. Крім того, в цьому є позиція і Європейської комісії, яка також вважає, що це не суто комерційний проект. Але Німеччина дуже зацікавлена в цьому проекті”, — наголосила Зеркаль.

І вся риторика щодо певних обсягів транзиту через українську ГТС, за її словами, “це все не працює з Росією, адже вже проходили Будапештський меморандум, і відомо чого варті всі політичні обіцянки”.

Як повідомляв УНН, А.Меркель після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним пообіцяла сприяти Києву в газовому питанні і після “Північного потоку-2”.

 

Меркель не може примусити Путіна вивести російські війська з Донбасу – Зеркаль

Канцлер Німеччини Ангела Меркель не може самостійно, без участі лідерів інших впливових країн, змусити президента Росії Володимира Путіна забрати російські війська з Донбасу. Про це сьогодні сказала заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль в ефірі радіо НВ, передає УНН.

“Як примусити Путіна, в МЗС навряд чи є чіткі уявлення. Я думаю, що тільки весь світ за допомогою всіх зусиль може щось зробити. Саме МЗС нічого не може такого зробити, щоб примусити Путіна щось зробити. Думаю, навіть пані Меркель, при всій моїй повазі, самостійно також не може його примусити”, — вважає вона.

На думку Зеркаль, вплинути на президента РФ можна за допомогою усього світу, в тому числі, за участю керівництва США, Німеччини, Франції та інших країн із застосуванням повної санкційної політики.

Раніше Ангела Меркель на прес-брифінгу після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявила, що міністри закордонних справ почали підготовку до зустрічі в нормандському форматі.

 

Меркель обговорить з Порошенком затримання Вишинського

Федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель після зустрічі з колегою з РФ Володимиром Путіним у п’ятницю заявила, що обговорить з президентом Петром Порошенком ситуацію із затриманням в Києві співробітника “РИА Новости-Украина” Кирила Вишинського, передає УНН з посиланням на РІА Новини.

“Що стосується журналіста (Вишинського – ред.), я, звичайно ж, буду обговорювати з українським президентом свою сьогоднішню поїздку, я згадаю цей випадок. Як я і казала, ситуація з російськими журналістами, яких заарештовують тут і вони не можуть займатися своєю роботою, нас теж наповнює стурбованістю”, – сказала Меркель.

Як повідомляв УНН, 15 травня Служба безпеки України провела обшуки в офісі “РИА Новости-Украина”.

Пізніше стало відомо, що керівнику “РИА Новости-Украина” було оголошено про підозру у вчиненні злочину. Він був затриманий згідно зі ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України.

 

Азербайджан готує рішучий протест МЗС Росії

Азербайджан дипломатичними каналами висловить рішучий протест російській стороні.

Про це сказав агентству “Анадолу” прес-секретар МЗС Азербайджану Хікмет Гаджієв – Укрінформ.

“За його словами, Азербайджан має намір висловити протест МЗС Росії у зв’язку з участю глави сепаратистського режиму Нагірного Карабаху в зустрічі Рауля Хаджимби, який представляється президентом Абхазії, з директором 4-го департаменту країн СНД російського МЗС Олексієм Павловським і представниками сепаратистських режимів Придністров’я і Південної Осетії”, – йдеться у повідомленні.

Цей крок жодним чином не сприяє встановленню довіри для забезпечення сталого миру і безпеки в регіоні, наголосив Гаджієв.

За його словами, подібні кроки призводять до ще більшого загострення і без того складної ситуації у регіоні

 

В Італії “п’ятизіркові” і ультраправі узгодили урядову програму

Італійські партії “Рух 5 зірок” і ультраправа “Ліга Півночі” опублікували політичну програму для уряду.

Про це повідомляє агентство AFP – Укрінформ.

“Сьогодні ми остаточно завершили “урядовий контракт”. Я дуже радий. Це були 70 дуже напружених днів …в підсумку нам вдалося досягти того, про що ми оголосили під час виборчої кампанії”, – заявив лідер “Рух 5 зірок” Луїджі Ді Майо.

58-сторінковий документ був оприлюднений у п’ятницю, в ньому не згадується про односторонній вихід з єврозони, про який повідомлялося в попередніх версіях угоди, які потрапили до засобів масової інформації. Документ відкидає політику жорсткої економії після фінансової кризи в країні та представляє жорсткі пропозиції щодо імміграції та безпеки.

“Дії уряду будуть спрямовані на програму скорочення державного боргу не за рахунок доходів, що базуються на податках і жорсткій економіці, політиці, що не досягнула своєї мети, а скоріше за рахунок збільшення ВВП шляхом відродження внутрішнього попиту”, – йдеться в документі.

Програму ще мають схвалити члени “Руху 5 зірок”, які проголосують за зміст документа через сайт партії, що використовується для прийняття важливих рішень. В разі схвалення “урядового контракту”, програма буде представлена президенту Італії Серджіо Матарелла.

Як повідомлялося, у березні в Італії відбулися парламентські вибори. Найбільшу кількість голосів на них здобула партія “Рух 5 зірок”. Водночас найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція, до якої входять ультраправа “Ліга Півночі”, партія “Вперед, Італіє” і ліва “Партія свободи та рівності”.

Кілька раундів консультацій щодо формування уряду між президентом Італії та політичними партіями не привели до виходу з політичного глухого кута у країні.

 

ЄС запроваджує захист свого бізнесу в Ірані від американських санкцій

Європейська комісія запровадила заходи із захисту європейських інвесторів в Ірані після виходу США із домовленостей щодо іранської ядерної програми та відновлення санкцій проти Тегерана.

Відповідне рішення керівна інституція оприлюднила у п’ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Євросоюз зобов’язаний зменшити вплив санкцій США на європейський бізнес та вживає кроків для збереження зростання торговельно-економічних відносин між ЄС та Іраном, що розпочалося після скасування санкцій», – заявили у Єврокомісії.

Як наголошується, ЄС залишається відданим продовженню і повній та ефективній імплементації Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (JCPOA) – доки Іран також дотримуватиметься своїх зобов’язань.

«Заява Сполучених Штатів про вихід із домовленостей щодо іранської ядерної програми та відновлення санкцій несе потенційний негативний вплив на європейські компанії, які інвестували до Ірану після підписання домовленостей», – пояснили у Єврокомісії.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід своєї країни з міжнародної угоди JCPOA, яку було укладено з Іраном США, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною в 2015 році і яка передбачає виконання Тегераном ряду кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

Трамп звинуватив Іран у пособництві тероризму і прагненні продовжувати розробку ядерної зброї. Після виходу з угоди США розширили санкції проти Ірану.

 

З’їзд ісламських держав вимагає захистити палестинців

З’їзд Організації ісламського співробітництва засудив дії Ізраїлю в секторі Газа і вимагає  ввести міжнародний контингент для захисту жителів Палестинської автономії.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

На з’їзді Організації ісламського співробітництва (OIC) в Стамбулі в п’ятницю, 18 травня, його учасники жорстко засудили “злочинні діяння” Ізраїлю в секторі Газа.

У прийнятій резолюції 57 країн-членів OIC вимагають “захисту палестинського народу”, в тому числі за допомогою міжнародних загонів. Вони також звинуватили США у співучасті в “злочинах” Ізраїлю, так як Білий дім визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і переніс туди посольство, що нібито “підбадьорило” ізраїльський уряд.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що ізраїльтяни застосовували “методи нацистів” до палестинців у секторі Газа. “Немає ніякої різниці між жахами, які пережили євреї в Європі 75 років тому, і жорстокістю, з якою поводилися з нашими братами в Газі”, – заявив Ердоган, який головував на саміті OIC.

Як повідомлялося, рада з прав людини ООН у п’ятницю проголосувала за організацію розслідування нещодавніх убивств під час протестів у Секторі Газа і звинуватив Ізраїль у надмірному застосуванні сили.

Спеціальне засідання Ради з прав людини ООН зібралося після подій на кордоні Ізраїлю і Сектора Газа, коли ізраїльські силовики розстріляли 60 палестинських протестувальників при, як стверджує Ізраїль, спробах прорвати прикордонну огорожу.

Палестинські біженці протягом шести тижнів проводили протести на кордоні з вимогою надати право повернутися у свої будинки на території Ізраїлю.

 

Палестина подасть до суду на Ізраїль

Влада Палестини прийняла рішення позиватися до Ізраїлю, відповідний позов буде подано до Міжнародного суду.

Про це сказав глава МЗС Палестини Ріяд аль-Малікі на підготовчому засіданні Ради глав МЗС країн-учасниць Організації ісламської співпраці (ОІС) у Стамбулі, повідомляє Anadolu – Укрінформ.

“Палестина подасть позов на Ізраїль до Міжнародного суду у вівторок, 22 травня”, – йдеться в повідомленні.

За словами міністра, ісламські країни не повинні допускати спроб Ізраїлю змінити статус-кво в регіоні.

Міністр подякував Туреччині за організацію екстреного саміту Органанізації Ісламської Співпраці в Стамбулі.

Глава МЗС наголосив, що ізраїльські військові убили на кордоні Гази й Ізраїлю 62 і поранили до трьох тисяч палестинців.

“Ісламські країни мають продемонструвати Ізраїлю, що подальші нападки на Палестину неприпустимі. Те, що сьогодні відбувається в Палестині, завтра може статися у будь-якій іншій країні світу. РБ ООН не виконує своїх зобов’язань щодо цього питання. Через наявність вето США у РБ ООН навіть не виступили із заявою стосовно подій у Палестині. Вся  надія на те, що РБ ООН розпочне розслідування цих трагічних подій і засудить дії Ізраїлю”, – сказав міністр.

Аль-Малікі зазначив, що Палестина не відмовиться від захисту своїх прав, спираючись на всі міжнародні угоди з цього питання.

Разом з тим, Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав до створення незалежної міжнародної комісії з розслідування подій на межі сектору Гази й Ізраїлю.

За його словами, винні в загибелі палестинців мають відповісти за свої злочини. “1,9 мільйона жителів Гази живуть на блокадному становищі за колючим дротом. Вони приречені на бідність”, – сказав аль-Хусейн на спеціальному засіданні ООН щодо ситуації в Палестині.

“Права палестинців систематично порушуються. Жителі Гази замкнуті в смердючих нетрях”, – сказав аль-Хусейн.

 

Посольство в Єрусалимі: Туреччина закликає не наслідувати приклад США

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що інші країни не повинні наслідувати приклад США щодо перенесення посольства в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима.

Про це він сказав на засіданні глав МЗС країн-членів Організації ісламського співробітництва (OIC) у Стамбулі, повідомляє Reuters – Укрінформ.

“У заключній декларації ми будемо акцентувати увагу на статусі палестинської проблеми для нашої спільноти, і що ми не дозволимо змінювати статус історичного міста… Ми повинні перешкодити іншим країнам наслідувати приклад США”, – заявив він у зверненні до мусульманських країн.

Як повідомлялося, 14 травня Сполучені Штати Америки офіційно відкрили своє посольство у місті Єрусалим.

На кордоні Сектора Гази за кілька годин до відкриття посольства США в Єрусалимі розпочалися акції протесту. Поліція Ізраїлю застосувала зброю проти демонстрантів. У сутичках, за останніми даними, загинули щонайменше 58 людей.

Палестинці хочуть, щоб Східний Єрусалим був столицею їхньої майбутньої держави. Ізраїль приєднав Східний Єрусалим і оголосив усе місто своєю столицею, але цей крок не визнано міжнародним співтовариством.

Крім того, рішення Трампа про посольство США в Єрусалимі викликало протести, і 128 держав засудили його при голосуванні Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

 

ООН хоче розслідування подій у Секторі Гази. Ізраїль обурений

Рада з прав людини ООН у п’ятницю проголосувала за організацію розслідування нещодавніх убивств під час протестів у Секторі Гази і звинуватила Ізраїль у надмірному застосуванні сили.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

“Рішення послати комісію для розслідування смертей палестинців не було підтримане США, проте за нього проголосували 29 із 47 учасників засідання. Інші 14 країн, включаючи Велику Британію, Німеччину та Японію, утрималися”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що представники Ізраїлю були обурені таким рішенням.

Як відомо, спеціальне засідання Ради з прав людини ООН зібралось після подій на кордоні Ізраїлю та Сектора Гази, коли ізраїльські силовики розстріляли 60 палестинських протестувальників при, як стверджує Ізраїль, спробах прорвати прикордонну огорожу

 

П’яних водіїв у Молдові відправлятимуть на громадські роботи у морг

Уряд Республіки Молдова затвердив пропозиції нацради з безпеки дорожнього руху про посилення покарання для водіїв, яких спіймали п’яними за кермом.

Про це заявив прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп під час засідання Ради, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«На жаль, статистичні дані свідчать про те, що найважчі дорожньо-транспортні пригоди відбуваються у нас з вини п’яних водіїв. Практика також показала, що штрафи за водіння автомобіля у нетверезому стані – не найефективніша міра боротьби з цим небезпечним феноменом. У зв’язку з цим було розроблено новий комплекс заходів з посилення покарання для любителів сідати за кермо автомобіля у нетверезому стані», – зазначив Філіп.

Серед запропонованих Національною радою заходів – негайне вилучення водійського посвідчення з подальшим позбавленням права водіння автомобілем терміном на чотири роки. Після закінчення цього терміну водіям доведеться перескладати іспити для отримання нових водійських прав.

Запропоновано було також призначати п’яним водіям, з вини яких було здійснено ДТП, покарання у вигляді 240 годин громадських робіт (прибирання кладовищ, вулиць міст, робота у моргах).

Нововведеннями передбачено, що автомобілі, за кермом яких знаходилися нетверезі водії, заганятимуться на штрафні майданчики (процедура коштуватиме 25 євро плюс 2,5 євро за кожну годину перебування автомобіля на майданчику).

Згідно з оприлюдненими на засіданні Ради даними, тільки за рік у країні відбуваються близько 5 тисяч ДТП, 12% з яких трапляються з вини п’яних водіїв. Тільки у 2017 році нетверезі водії скоїли близько 600 ДТП, в результаті яких загинуло 50 осіб, у тому числі й неповнолітніх дітей.

 

У школі в Техасі сталася стрілянина: вісім школярів загинули

У школі в Техасі сталася стрілянина, внаслідок якої щонайменше восьмеро школярів загинули, передає УНН з посиланням на Foxnews.

Щонайменше восьмеро людей загинуло у школі Санта-Фе в штаті Техас. Підозрюваного у стрілянині арештували.

Правоохоронці прибули у школу близько 8:00 за місцевим часом після повідомлень про стрілянину всередині закладу.

Як повідомляють ЗМІ з посиланням на правоохоронні органи, стрілком був школяр.

Нагадаємо, у січні 2018 року в одній з американських шкіл в окрузі Елліс, штат Техас, сталась стрілянина. Поліції вдалось затримати нападника, одна людина постраждала.

 

Нападник на школу в Техасі хотів покінчити з життям

Підліток, який вчинив масові вбивства у школі Санта Фе в Техасі у п’ятницю, планував в кінці покінчити із життям, однак йому не вистачило на це духу і його затримали правоохоронці.

Про це повідомив під час спеціальної прес-конференції цього ж дня губернатор штату Техас Грег Еббот, передає інформагентство Reuters – Укрінформ.

“Учень, який у п’ятницю розстріляв у старшій школі в Техасі десятьох людей, у тому числі однокласників, планував завершити свій напад самогубством, але замість цього був оточений поліцією”, – заявив Ебботт.

При цьому повідомляється, що поранення отримали ще десятеро людей під час стрілянини в навчальному закладі. 17-річний нападник використав револьвер свого батька 38-го калібру.

Правоохоронці затримали стрільця, а також ще одну людину. При цьому називається ім’я нападника – Дімітріус Пагуртіс. За словами губернатора “він не насмілився вбити себе”.

Поліція також виявила вибухові пристрої як у школі, так і поза шкільним кампусом, які були виготовлені в саморобний спосіб.

У старшій школі Санта Фе навчається понад 1,4 тис. учнів.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю в старшій школі міста Санта Фе у американському штаті Техас стався напад із застосуванням вогнепальної зброї, в результаті якого загинуло 10 осіб. Пізніше правоохоронці виявили вибухівку в самій школі та поруч з нею.

 

Стрілянина в Техасі: Трамп пообіцяв докласти зусиль для посилення безпеки учнів

Президент США Дональд Трамп пообіцяв докласти всіх зусиль, щоб захистити учнів від стрілянини в школах, додавши, що подібні напади в країні тривають вже надто довго.

Про це він заявив у п’ятницю в Білому домі, коментуючи черговий напад на старшу школу в Техасі – Укрінформ.

“На жаль, я повинен розпочати з висловлення суму та розпачу через смертельну стрілянину в старшій школі Санта-Фе в Техасі”, – заявив Трамп. – Це тривало надто довго в нашій країні. Занадто багато років. Занадто багато десятиліть”.

Він підкреслив, що адміністрація забезпечить підтримку всім, хто постраждав від жахливої атаки в п’ятницю.

“Ми уважно відстежуємо ситуацію і федеральна влада перебуває в координації з місцевими органами… Моя адміністрація налаштована зробити все, що в наших силах, щоб захистити наших учнів, убезпечити наші школи та не дозволити, щоб зброя потрапила до рук тих, хто становить небезпеку”, – заявив президент Трамп.

Міністр освіти Бетсі Девос, у свою чергу, заявила, що новостворена Федеральна комісія зі шкільної безпеки, яку вона очолює, працює над створенням надійних способів запобігання насильству та збереження безпеки учнів у школах.

Вона наголосила, що заклади шкільної освіти повинні бути безпечними й сприяти навчальному процесу.

“Наша країна повинна сконцентрувати зусилля й вирішити головні питання, які призводять до такої трагічної та безглуздої втрати життів”, – заявила вона.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю в старшій школі міста Санта Фе у американському штаті Техас стався напад із застосуванням вогнепальної зброї, в результаті якого загинуло 10 осіб. Пізніше правоохоронці виявили вибухівку в самій школі та поруч з нею. Слідство триває

 

Бойовикам підвезли на передову міномети більшого калібру – розвідка

Російсько-окупаційні війська продовжують активні заходи щодо залякування населення активізацією бойових дій підрозділами операцій Об’єднаних сил та збільшують вогневу спроможність передових підрозділів.

Про це поінформував на брифінгу в п’ятницю речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України противник продовжує активні заходи щодо залякування населення тимчасово окупованих територій сходу України активізацією бойових дій підрозділами Об’єднаних сил”, – сказав він.

Гуцуляк додав, що під цим приводом у з’єднаннях і частинах так званих 1-го та 2-го армійських корпусів російсько-окупаційних військ проводиться комплекс заходів для збільшення вогневих спроможностей передових підрозділів, у тому числі шляхом їх озброєння додатковими вогневими засобами.

“Зокрема, мінометні підрозділи одного з полків 1 АК отримали на озброєння 120-мм міномети на заміну мінометів калібру 82-мм. Водночас з метою уточнення стану та положення Об’єднаних сил противник активізував повітряну розвідку, у тому числі в оперативно-тактичній глибині нашої оборони”, – сказав він.

Речник Міноборони зауважив, що застосування безпілотників протягом тижня зросло вдвічі.

 

Доба в ООС: поранені семеро українських бійців

У зоні операції Об’єднаних сил минулої доби внаслідок ворожих обстрілів семеро українських військовослужбовців отримали поранення, одних з них у тяжкому стані.

Про це поінформував на брифінгу в п’ятницю речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Внаслідок ворожих обстрілів, семеро наших  захисників отримали поранення. Стан здоров’я одного з військовослужбовців оцінюється як тяжкий, двох – середньої тяжкості”, – сказав він.

Гуцуляк додав, що стан здоров’я  ще чотирьох поранених  – задовільний.

 

Обстріл Троїцького: Жебрівський уточнив втрати

У результаті обстрілу селище Троїцьке російсько-окупаційними військами загинули двоє людей: 12-річний хлопчик і його батько.

Про це у Facebook повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський – Укрінформ.

“Страшного горя наробили рашисти у селищі Троїцьке: обстріляли будинки місцевих жителів та вбили 12-річного хлопчика і його тата, тяжко поранили маму, зазнав поранень у ногу і старший брат”, – зазначив він.

За словами Жебрівського, родина мешкає у Миронівському, але приїхала на дачу в Троїцьке. “Вночі почався обстріл, усі спустилися у підвал і просиділи там тривалий час. Коли думали, що небезпека минула, вийшли з підвалу, як раптом прилетів останній снаряд. Його уламки і наробили такої біди”, – повідомив він.

Жебрівський висловив співчуття родині та усім їхнім близьким. “Молимося за жінку, щоб дав їй сил жити і опікуватися старшою дитиною. Загиблим хлопчику та його татові – вічна пам’ять та вічний спокій. А рашисти обов’язково триматимуть відповідь за свої вчинки – на небі, і на землі”, – зазначив він.

Як повідомляв у своєму ранковому зведенні прес-центр Об’єднаних сил, у п’ятницю близько другої години ночі російсько-окупаційні війська відкрили вогонь зі 122-мм гармат по населеному пункту Троїцьке. Зафіксовано 15 розривів артилерійських снарядів у житлових кварталах селища. Повідомлялося також, що за попередніми даними, двоє мирних мешканців Троїцького загинули та ще двоє – поранені. На місце події прибули рятувальники та бригада медичної допомоги.

 

Загострення ситуації на Донбасі потребує якнайшвидшого введення миротворців – МЗС

Міністерство закордонних справ України заявили, що рішуче засуджують обстріл російсько-окупаційними військами житлового масиву у Троїцькому на Луганщині. І загострення ситуації на Донбасі підтверджує необхідність ведення миротворчої місії. Про це йдеться у заяві МЗС, опублікованої на офіційному сайті відомства, передає УНН.

“Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує нові злочини російських окупаційних військ проти мирних мешканців Донбасу”, — зазначається у заяві.

У МЗС наголосили, що чергові злочини російських окупантів свідчать про те, що Росія продовжує ігнорувати свої зобов’язання згідно з Мінськими домовленостями, зривати досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи домовленості щодо припинення вогню і цілеспрямовано вдається до ескалації.

“Загострення ситуації на Донбасі та триваючі страждання цивільного населення вчергове підтверджують необхідність якомога скорішого започаткування миротворчої місії на Донбасі”, — підкреслили у відомстві.

Крім того, у МЗС закликали міжнародне співтовариство засудити теракти у Троїцькому та Світлодарську й посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль з тим, щоб зупинити небезпечну ескалацію на Донбасі, яка призводить до нових жертв, зокрема серед цивільного населення.

Нагадаємо, внаслідок обстрілу бойовиками селища Троїцьке Луганської області загинули троє членів однієї родини — 13-річний хлопчик, його батько та матір.

Правоохоронці кваліфікували обстріл Троїцького як теракт.

 

На Донбасі закриють 16 блокпостів – речник ООС

В районі виконання завдань операції Об’єднаних сил проводиться робота щодо оптимізації функціонування блокпостів.

Про це повідомив на брифінгу представник прес-центру Об’єднаних сил Олександр Петрук.

“Сьогодні, на територіях Донецької та Луганської областей співробітники Національної поліції зі складу Об’єднаних сил несуть службу на 41 блокпості. З 1 червня кількість блокпостів зменшиться до 25. Основною їх функцією буде забезпечення пропускних режимів в межах “зони безпеки”, – сказав він.

За рахунок скорочення блокпостів буде створено 68 піших патрулів для виконання завдань в межах населених пунктів та 38 автопатрулів, які візьмуть на себе функцію мобільних блокпостів.

Він також зауважив, що контрольні пункти в’їзду — виїзду продовжують працювати у штатному режимі. За 17 травня на підконтрольну Україні територію прослідувало близько 21 тисячі осіб та близько 5 тисяч транспортних засобів.

 

СБУ затримала власницю медичного бізнесу, через який фінансували терористів

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю спільно з Головним слідчим управлінням СБ України затримали у Києві власницю медичного бізнесу, через який фінансувалися терористичні організації «Л/ДНР».

Про це йдеться у повідомленні СБУ – Укрінформ.

“Оперативники спецслужби встановили, що власники підприємства на території тимчасово окупованої Луганщини продовжили виробництво медичних виробів. Продукцію ділки поставляли, зокрема, для потреб незаконних збройних формувань терористичних організацій «Л/ДНР». Співробітники СБ України задокументували, що ділки щомісяця сплачували до «бюджетів» сепаратистів у середньому 500-600 тисяч російських рублів”, – йдеться у повідомленні.

Під час санкціонованих обшуків у менеджменту підприємства співробітники СБУ вилучили, зокрема, документацію та банківські картки, які підтверджують протиправну діяльність.

Власницю фірми затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Зловмисниці оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 110-2 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до діяльності підприємства та фінансування терористичних організацій.

 

У Дніпропетровській ОДА створили управління з питань учасників АТО

Для підтримки учасників АТО та їхніх родин у Дніпропетровській облдержадміністрації створили управління з відповідних питань. Такий підрозділ – перший в Україні.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко – Укрінформ.

“Підтримуємо і учасників АТО, і членів родин загиблих бійців. Три роки тому створили консультативний орган – центр допомоги бійцям АТО, який втілив понад 70 проектів. Там допомогли сотням бійців відновити здоров’я, знайти нову справу до душі, вивчити іноземну. Створене управління зможе реалізувати ще більше задумів для соціальної адаптації захисників”, – зазначив  Резніченко.

Управління з питань учасників АТО в Дніпропетровській ОДА – перше в Україні. В інших областях бійцям допомагають служби соцзахисту. У штаті управління 13 працівників.

Загалом у Дніпропетровській області  близько 23 тис учасників АТО та понад 1,1 тис членів родин загиблих.

 

СБУ викрила злочинців, які видавали себе за військовослужбовців ЗСУ

Співробітники СБУ викрили у Рівному організоване злочинне угруповання, учасники якого видавали себе за військовослужбовців Збройних сил України.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

«Правоохоронці встановили, що до складу банди входили раніше судимі за кримінальні злочини місцеві жителі. Зловмисники займались збутом психотропних речовин, переробленої вогнепальної зброї та незаконним видобутком бурштину-сирцю. З метою маскування протиправної діяльності учасники угруповання використовували військову форму одягу встановленого зразка», – йдеться у повідомленні.

Оперативники спецслужби затримали в обласному центрі трьох фігурантів справи під час збуту чергової партії метамфетаміну.

Під час обшуків за місцем їх проживання співробітники СБУ виявили велику кількість психотропів та марихуани, набої різного калібру, холодну зброю, а також бурштин-сирець. Вилучені предмети та речовини направлені для проведення експертизи.

Двом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У рамках відкритого кримінального провадження за статтями 185, 198, 263, 307, 309 Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправних дій.

 

У 2016 році 70% оборонного бюджету ЄС фінансували 4 країни – Євростат

У 2016 році загальний оборонний бюджет 28 країн-членів Євросоюзу становив 200 млрд євро.

Про це поінформували у п’ятницю у статистичній службі ЄС – Євростаті, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«За абсолютними показниками, найбільше на оборону витратила Велика Британія – 47 млрд євро. Це становить майже чверть (24%) від усіх державних витрат ЄС на оборону. Далі ідуть Франція (41 млрд євро, 21%), Німеччина (33 млрд євро, 16%) та Італія (22 млрд євро, 11%)», – повідомив Євростат.

Загалом у 2016 році загальний бюджет на оборону в ЄС становив 200 млрд євро, що становить 1,3% ВВП.

Як зазначається, цей показний є значно меншим, ніж бюджетні призначення на соціальних захист – 19% від ВВП, охорону здоров’я (7,1%) та освіту (4,7%).

Водночас відносно ВВП оборонний бюджет був найбільшим в Естонії – 2,4%, Греції (2,1%) у Великій Британії (2,0%) та у Франції (1,8%).

Найменші витрати на оборону відносно ВВП у 2016-му зафіксовані в Ірландії – 0,3%, Люксембурзі (0,4%) на Мальті та в Австрії (по 0,6%).

 

Із Польщі видворяють іще одну росіянку за гібридні дії на користь Кремля

Польські прикордонники затримали росіянку Анастасію З. за підозрою у гібридних діях проти Польщі і видворять її з країни разом з іще однією росіянкою, Катериною Ц., про затримання якої поінформовано напередодні.

Про це заявив під час прес-конференції у Варшаві речник Агенції внутрішньої безпеки (ABW) Польщі Станіслав Жарин, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У четвер в другій половині дня Прикордонна служба затримала громадянку Російської Федерації і Кіпру Анастасію З. Це особа, яка була у групі чотирьох осіб, яким заборонено в’їжджати до Польщі. Ця справа пов’язана з рішенням про видворення з території країни Катерини Ц., і це результат дій, які здійснює ABW упродовж останніх тижнів”, – заявив Жарин.

Він додав, що дії спецслужби спрямовані на нейтралізацію гібридних дій, спрямованих проти національних інтересів Польщі.

За інформацією спецслужби, Анастасія З. була серед осіб, які здійснювали гібридні дії на території Польщі.

“Це були дії, пов’язані з реалізацією інтересів Кремля. Особливою сферою її діяльності було питання співпраці з проросійськими середовищами в Польщі і спроба їх консолідації навколо дій, що мають характер історичної пропаганди”, – повідомив речник польської спецслужби.

За його словами, Анастасія З. заохочувала до пропагування російської версії історії та ускладнювала ведення Польщею історичної політики. Вона перебувала у безпосередньому контакті з проросійськими організаціями в РП і “передавала їм інструкції і вказівки, які діяти на користь Росії”.

“Інструкції вона отримувала напряму з російських офіційних інституцій”, – констатував Жарин.

Відповідаючи на запитання, він зазначив, що Росія жодним чином не намагається вплинути на зміну Польщею рішення про видворення цих жінок з Польщі.

Як повідомляв Укрінформ, польські спецслужби затримали у четвер, 17 травня, громадянку Росії Катерину Ц. Згодом стало відомо, що йдеться про росіянку з Воронежа Катерину Цивільську, яка з 2013 року проживала у Кракові і писала кандидатську дисертацію в Ягеллонському університеті.

Як інформували напередодні польські спецслужби, ця особа та ще ряд інших концентрували свої зусилля на двох пріоритетних напрямках: розпалюванні польсько-української неприязні у суспільно-політичній сфері, а також запереченні польської історичної політики і заміни її російським наративом. Паралельно з цим ABW здійснює кроки щодо громадян Польщі, які співпрацюють з цими іноземцями у російській інформаційній війні проти РП.

 

Суд зобов’язав СБУ відкрити справу через затримання Лусваргі рухом С14 – адвокат

Шевченківський суд Києва зобов’язав СБУ відкрити кримінальне провадження проти лідера праворадикального руху С14 Євгена Карася через вчинення дій стосовно бразильця Рафаеля Лусваргі, якого в Україні звинувачують в участі в незаконних збройних формуваннях.

Про це у Facebook повідомив адвокат Лусваргі Валентин Рибін – Укрінформ.

“Вранці 18.05.2018 р. Шевченківський суд Києва зобов’язав порушити кримінальне провадження у відношенні Є.Карася за фактом вчинення дій, що підпадають під визначення “теракт”, – написав він.

Адвокат також оприлюднив відповідні документи – заяву про вчинення кримінального правопорушення за ознаками ст. 258 (терористичний акт) і ст. 146 (незаконне позбавлення волі) ККУ та рішення суду, яке зобов’язує слідчого СБУ внести відомості до ЄРДР та видати адвокату виписку з реєстру.

У заяві йдеться, що 4 травня біля посольства Республіки Бразилія в Україні на очах у консула група праворадикалів з об’єднання С14 під керівництвом Євгена Карася здійснила напад на іноземного громадянина і у поневоленому стані повела до будівлі СБУ з метою передати правоохоронцям. Зазначається, що дорогою “Карась та інші особи завдали Лусваргі тілесних ушкоджень, піддавали його знущанню, принижували його честь і гідність”.

“Дії Карася та групи невстановлених осіб вчинені з метою залякування населення України та демонстрації своєї явної безкарності, а також спрямовані на ускладнення міжнародних відносин між Україною та Бразилією”, – сказано у документі.

Шевченківський суд Києва задовольнив скаргу на бездіяльність слідчого Головного слідчого управління СБУ і зобов’язав протягом 24 годин внести відомості про вчинення даного кримінального порушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Суд у справі бразильця Рафаеля Лусваргі, якого в Україні звинувачують в участі в незаконних збройних формуваннях, перенесли на 12 червня.

7 травня Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області постановив арештувати на 60 діб бразильця Лусваргі, який воював на боці бойовиків ОРДО, він перебуватиме під вартою до 5 липня у СІЗО Дніпра.

Наприкінці квітня журналісти Радіо Свобода знайшли Рафаеля Лусваргі у чоловічому Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ (Московського патріархату). Журналісти виявили, що він колись обіцяв “дійти до Києва і закінчити війну”, штурмував Дебальцеве і зазнав поранення під Донецьким аеропортом, а зараз перебуває на волі. 4 травня праворадикали передали Лусваргі Службі безпеки України.

Як повідомлялося, у жовтні 2016 року Лусваргі затримали співробітники СБУ під час перетину державного кордону України в міжнародному аеропорту “Бориспіль”.

У січні 2017 року Печерський районний суд Києва визнав бразильця винним у створенні терористичної організації, створенні непередбачених законом збройних формувань і призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Він став першим іноземцем не з Росії, засудженим Києвом за участь у війні на Донбасі.

У серпні 2017 року Апеляційний суд Києва скасував вирок і повернув справу Лусваргі на новий розгляд.

15 лютого 2018 року Верховний суд визначив територіальну підсудність кримінального провадження за Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області.