Підбірка актуальних новин за 15 травня

1 рік ago Інформ центр 0

СБУ проводить обшук у київському офісі “РИА Новости”

Служба безпеки України проводить обшук у київському офісі “РИА Новости Украина”.

Цю інформацію підтвердила кореспондентові Укрінформу речник СБУ Олена Гітлянська. “Так, обшуки проводяться”, – сказала вона.

Речник зауважила, що співробітники Служби безпеки України спільно з Прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації.

Правоохоронці встановили, що вони використовувались країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

Наразі відбуваються слідчі дії.

Більш детальну інформацію обіцяли оприлюднити згодом.

СБУ затримала керівника “РИА Новости-Украина” Вишинського

Служба безпеки розкрила протиправну діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, та затримала керівника “РИА Новости-Украина” Кирила Вишинського.

Цю інформацію російських ЗМІ підтвердили у прес-центрі СБУ- Укрінформ.

“Дійсно, затримали журналіста “РИА-Новости” Кирила Вишинського. У нього вдома співробітники СБУ провели обшуки”, – сказали у прес-центрі.

Зі свого боку, речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила у Facebook, що в офісі “РИА Новости-Україна” дійсно проводяться обшуки, та “затримано його керівника”.

“Ми маємо обгрунтовану доказову базу, яку ми оприлюднемо по завершені слідчих дій. Прошу зачекати кілька годин!” – додала вона.

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України 15 травня проводить обшук у київському офісі “РИА Новости-Украина”. За даними Гітлянської, співробітники СБУ спільно з Прокуратурою АР Крим розкрили протиправну діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації.

Правоохоронці встановили, що вони використовувались країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

Наразі відбуваються слідчі дії.

 

Сайт “Миротворець”: Вишинський отримав від Путіна медаль “за Крим”

Затриманий СБУ журналіст “РИА Новости-Украина”, громадянин РФ Кирил Вишинський був нагороджений у 2014 році медаллю ордена “За заслуги перед Отечеством” “за об’єктивне висвітлення подій у Криму”.

Про це повідомляє центр “Миротворець”.

“Зрадник Батьківщини. Пособник російських окупантів. Антиукраїнська пропаганда. Затриманий СБУ в травні 2018 року. ст. 111 (державна зрада). Власний кореспондент представництва в Україні, телеканал ВГТРК (Росія), журналіст РИА “Новости-Украина”. У 2014 р. був нагороджений медаллю ордена “За заслуги перед Отечеством” “за об’єктивне висвітлення подій в Криму”, – йдеться у профайлі Вишинського Кирила Валерійовича.

Тут же опубліковано посилання на указ президента РФ від 30 вересня 2015 року N488 про отримання громадянства РФ.

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України 15 травня провела обшук у київському офісі “РИА Новости-Украина”. За даними прес-секретаря СБУ Олени Гітлянської, співробітники СБУ спільно з Прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації. Правоохоронці встановили, що вони використовувалися країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

Також в СБУ потвердили, що затриманий журналіст “РИА Новости-Украина” – Кирил Вишинський.

 

 

Вишинський фактично очолював підпільний офіс “Россия сегодня” в Україні – СБУ

СБУ встановила та задокументувала, що затриманий керівник порталу “РИА Новости-Украина” Кирило Вишинський навесні 2014 року виїхав до АР Крим, де за завданням керівництва МІА “Россия сегодня” брав участь у підривних, пропагандистських акціях.

Про це заявив на брифінгу у Києві заступник голови Служби безпеки Віктор Кононенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Саме він (Вишинський – ред.) та підконтрольні йому журналісти виготовляли там матеріали, які виправдовували анексію Криму, а також приєднання Криму до Росії”, – зазначив представник спецслужби.

За його словами, Вишинський, “який керівництвом МІА “Россия сегодня” був призначений керівником українського представництва цього мас-медіа”, брав участь у пропагандистських акціях, спрямованих на підтримку анексії та приєднання АР Крим до РФ. Саме за цю діяльність на користь країни-агресора у травні 2014 року Вишинський закритим указом президента РФ був нагороджений медаллю “За заслуги перед Отечеством”.

“По поверненню до Києва Вишинський на чолі ще декількох журналістів розгорнув активну діяльність з підтримки терористичних організацій “Л/ДНР”. В той час, як на майданах наших міст прощалися із загиблими воїнами АТО, тут, у центрі міста, виготовлялися матеріали (не в Донецьку, Луганську чи Москві, а саме тут) про те,  як ЗСУ обстрілюють мирний Донбас, та інші неправомірні дії”, – заявив Кононенко.

За словами заступника голови СБУ, Вишинський фактично керував підпільним офісом забороненого в Україні пропагандистського ресурсу “Россия сегодня”.

Він розповів, що для прикриття своєї діяльності керівництво МІА “Россия сегодня” використало схему, яка полягає в укладанні договору про співпрацю між ТОВ “Інтерселект”, яке було зареєстровано Вишинським в Україні, та компанією, яка розташована у Белграді (Сербія). Щомісяця ця фірма з ознаками фіктивності переказувала майже 53 тис. євро, які мають російське походження, на рахунки українських підприємств, контрольованих Вишинським.

“Така форма побудови була використана свідомо для того, щоб приховати як механізми  фінансування, які йшли з Росії, так і саму співпрацю між “Новости-Украина” та “Россия сегодня”, – заявив Кононенко.

Він повідомив, що СБУ провела сьогодні 5 обшуків в офісах, які використовуються зазначеним медіаресурсом, та за місцями проживання окремих його функціонерів. Наразі вилучено документацію, яка повністю підтверджує матеріали досудового слідства.

Окремо заступник голови СБУ вказав на те, що під час обшуку у Вишинського знайдено паспорт громадянина РФ. “Під час обшуків був знайдений паспорт громадянина РФ. Тобто, особа має подвійне громадянство”,  – сказав Кононенко, додавши, що судити Вишинського будуть як громадянина України.

Говорячи про нинішній статус затриманого, він заявив: “Поки проводяться процесуальні дії, процесуальне рішення щодо нього буде прийматися протягом півгодини”.

Представник спецслужби також додав, що сьогоднішніми діями працівники СБУ “вкотре влучили в точку і змусили опонентів рефлексувати”: “Я давно не пам’ятаю, щоб за годину після початку обшуків була реакція і керівництва Russia Today, і міністра закордонних справ РФ Лаврова, і прес-секретаря Путіна Пєскова”.

Раніше в СБУ повідомили, що спецслужба спільно з Прокуратурою АР Крим розкрила діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації. Правоохоронці встановили, що вони використовувалися країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

 

В ОБСЄ прокоментували затримання керівника “РИА Новости – Украина”

В Організації з безпеки і співпраці в Європі висловили стурбованість затриманням в Києві керівника російського держінформагентства РІА Новости і обшуками в його офісі.

Про це йдеться в заяві представника Організації з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра, повідомляє Укрінформ.

“Я висловлюю серйозне занепокоєння з приводу ранкового рейду в офісах російських медіа в Києві, арешту журналістів і обшуку в квартирах журналістів”, – заявив Дезір, додавши, що закликає владу утримуватися від дій, які він назвав “непотрібними обмеженнями на роботу іноземних журналістів”.

Він також нагадав, що відповідно до Гельсінського Заключного акта всі держави-учасниці ОБСЄ взяли на себе зобов’язання сприяти роботі на своїй території журналістів з іншої країни-члена. «Це стосується акредитації журналістів і кореспондентів іноземних ЗМІ», – підкреслив представник організації.

За його словами, “боротьба з пропагандою не повинна відставати від міжнародних стандартів і не повинна стати “непропорційним втручанням” у діяльність ЗМІ”.

Як повідомлялося, сьогодні прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з СБУ в рамках кримінального провадження за фактами розв’язання Російською Федерацією агресивної війни в інформаційній сфері щодо України провела обшуки в редакції і прес-центрі незаконно діючого в нашій державі медіа ресурсу «РИА новости Украина», а також за адресами проживання осіб, які організовували та забезпечували його протиправну діяльність.

Зокрема, у керівника ресурсу Кирила Вишинського знайшли медалі Міноборони РФ “За заслуги перед отечеством” та “За возвращение Крыма”, велику суму грошей та карти, на яких Україна підписана як “Новороссия”.

Згодом прес-секретар СБУ Олена Гітлянська повідомила, що Вишинського затримали за підозрою у держзраді (ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України).

 

Держдеп відреагував на арешти та обшуки в “РИА Новости Украина”

Сполучені Штати заявили, що “дуже серйозно” сприймають арешти журналістів, у тому числі під час нещодавнього інциденту навколо “РИА Новости Украина”, та закликали українську владу проводити всі процедури відповідно до закону.

З відповідною заявою виступила в вівторок під час брифінгу в Вашингтоні речниця Державного департаменту США Хізер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми сприймаємо ці дії дуже серйозно і сподіваємося, що влада (України – ред.) також сприймає це дуже серйозно. Ми розуміємо, що Україна, як і багато інших країн, занепокоєна інтенсивною (російською – ред.) пропагандою”, – заявила представник Державного департаменту США.

Вона також повідомила, що спілкувалася з багатьма міжнародними союзниками і партнерами.

“Вони, звичайно, також розуміють вплив російської пропаганди”, – сказала речниця відомства.

“Ми дійсно розуміємо занепокоєння України з цього приводу, але взагалі це дуже серйозні дії, які мають бути здійснені у відповідності до закону”, – зауважила представник Держдепартаменту, додавши, що має на увазі також права людини.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок прокуратура АР Крим спільно з СБУ в рамках кримінального провадження за фактами розв’язання Росією агресивної війни в інформаційній сфері проти України провела обшуки в редакції та прес-центрі медіа ресурсу “РИА Новости Украина”.

Зокрема, у керівника агентства Кирила Вишинського знайшли медалі Міноборони РФ “За заслуги перед отечеством” та “За возвращение Крыма”, велику суму грошей та карти, на яких Україна підписана як “Новороссия”.

Згодом у СБУ повідомили, що Вишинського затримали за підозрою у держзраді (ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України).

 

Речник МВС пропонує обміняти Вишинського на Сущенка

Директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко вважає, що буде справедливим обміняти керівника порталу “РИА Новости-Украина” Кирила Вишинського на незаконно затриманого у Москві журналіста Романа Сущенка.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Нині Департамент кіберполіції Національної поліції України виявив, розслідує і невдвовзі оприлюднить результати роботи з викриття системи масштабних інформаційних диверсій у соцмережах, керованих з країни-агресора РФ. Мета – широке поширення у соцмережах саме такого бруду, виробництво якого поставив на потік Вишинський. До речі, тяжкість статті, за якою йому  вручено підозру, не передбачає нічого, крім утримання під вартою. Відтак пропоную його на Романа Сущенка обміняти – це буде справедливо”, – вважає Шевченко.

Як повідомляв Укрінформ, Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України 15 травня провела обшук у київському офісі “РИА Новости – Украина”. За даними прес-секретаря СБУ Олени Гітлянської, співробітники спецслужби спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації. Правоохоронці встановили, що медіаструктури використовувалися країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

Правоохоронці затримали керівника порталу «РИА Новости – Украина» Кирила Вишинського. Під час обшуку у нього виявлено паспорт громадянина РФ.

Йому оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України.

 

Московський суд відхилив скаргу на продовження арешту Сущенка

На відкритому засіданні Московського міського суду була відхилена скарга захисту на продовження арешту незаконно затриманого українського журналіста Романа Сущенка.

Про це громадський захисник Сущенка Марк Фейгін повідомив Укрінформу.

“Скарга на останнє продовження арешту Сущенка відхилена, на суд Романа не привезли, засідання проходило по відеозв’язку. Ще засідання зробили вперше відкритим”, – розповів він.

Як повідомлялося, Мосміськсуд продовжив арешт Роману Сущенку до 16 вересня.

Раніше Фейгін також повідомляв, що 28 травня в Мосміськсуді відбудуться дебати сторін у справі Сущенка.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому висунули обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

 

Вирок у справі Сущенка можуть винести у червні

Вирок по справі незаконно затриманого у Москві українського журналіста Романа Сущенка може з’явитися вже у середині червня.

Таке припущення висловив громадський захисник українця Марк Фейгін повідомив Укрінформ.

«Нагадаю, що 28 травня пройдуть дебати у справі Сущенка. Після чого – останнє слово Романа Володимировича. І суд піде на написання вироку. В середньому це може тривати 2-3 тижні. Тобто вирок по справі Сущенка може з’явитися в середині червня. Підкреслю, що це лише деякі умоглядні припущення», – сказав Фейгін.

Проте, за його словами, тут можуть вплинути багато чинників, у тому числі і чемпіонат світу по футболу, що починається 14 червня в Росії. «Це може як прискорити процес, у випадку якщо російське керівництво захоче продемонструвати свою «добру волю», так і затягнути його, якщо усі перемкнуться на вирішення організаційних проблем мундіалю, залишивши осторонь усе інше», – вважає Фейгін.

Він також нагадав, що 23-24 травня в Росію повинен прибути президент Франції Еммануель Макрон. На зустрічі з Путіним він, ймовірно підніме питання українських політв’язнів, у тому числі Сущенка. І це, по припущенню Фейгіна, може позитивно вплинути на долю журналіста.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка порушуючи міжнародні правила затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому пред’явили звинувачення у «шпигунстві». У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд подовжив арешт Сущенка до 16 вересня.

 

Суд продовжив арешт Надії Савченко на 2 місяці

Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу народному депутату Надії Савченко у вигляді тримання під вартою без застави на два місяці, до 13 липня.

Відповідне рішення оголосив суддя Павло Слободянюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд ухвалив задовольнити клопотання. Продовжити дію запобіжного заходу до 13 липня,” – сказав Слободянюк.

Він додав, що застосування запобіжного заходу у вигляді взяття на поруки, на думку суду, не забезпечить належну процесуальну поведінку депутата.

Раніше адвокат Савченко Юлія Ткач зазначила, що кілька осіб готові взяти її підзахисну на поруки, серед яких – народний депутат Сергій Мельничук, мати і сестра Савченко і її помічник Тетяна Проторченко.

Сама ж Савченко заявила, що тримання під вартою заважає її роботі народного депутата і попросила забезпечити їй можливість працювати у Верховній Раді, а також доставляти її на зустрічі з виборцями.

“Я нікуди тікати не збираюся. Не бачу сенсу тримати мене під арештом”, – наголосила депутат.

Як відомо, Савченко інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Верховна Рада 22 березня дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави.

Савченко оголосила голодування з 24 березня.

 

Савченко написала листа Путіну – ЗМІ

Народна депутат України Надія Савченко розповіла, що написала листа президенту Російської Федерації Володимиру Путіну з проханням розблокувати обмін полоненими.

Про це вона повідомила після засідання суду в понеділок, 14 травня, передає телеканал новин “24” з посиланням на “Українські новини”.

Савченко сумнівається, що її включили в список на обмін полоненими. При цьому вона позитивно сприйняла включення в цей список керівника Центру визволення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана і вважає, що саме ця обставина розблокує процес обміну полоненими.

Окрім того, політик наголосила, що вважає Службу безпеки України винною в припиненні процедури обміну.

Нагадаємо: шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу народному депутату Надії Савченко у вигляді тримання під вартою без застави на два місяці.

Під вартою вона пробуде до 13 липня.

 

Стан здоров’я засудженого у РФ Клиха погіршився – Ірина Геращенко

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко наголошує на тому, що стан здоров’я засудженого у РФ до 20 років колонії суворого режиму Станіслава Клиха значно погіршився.

Про це вона сказала журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Нещодавно я отримала листа від адвоката Станіслава Клиха, якому вдалося його відвідати, про дуже страшні речі: у нього значно погіршилося здоров’я. Станіслав відчуває значні проблеми зі здоров’ям, і він боїться ще раз потрапити в психіатричну лікарню», – зазначила Геращенко.

Як повідомлялося, 15 квітня Клих заявив, що відмовляється від їжі та вимагає переведення з Верхньоуральської колонії через погані умови утримання.

26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва заперечують всі звинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні.

Політв’язні заявляли про тортури з боку російських силовиків. ЗМІ писали, що Станіслав Клих, який перебуває в російському СІЗО, нібито збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

 

У Криму почався “суд” над Балухом

У підконтрольному Росії Роздольненському райсуді Криму у вівторок почалося судове засідання у справі українського активіста Володимира Балуха, який  голодує вже більш як 55 днів.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група у Facebook.

“Володимир присутній на засіданні. Він сильно схуд, але тримається бадьоро”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що підтримати Балуха прийшли небайдужі кримчани, у тому числі глава Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Климент.

Як повідомлялося, у вівторок в окупованому Криму відбудеться засідання “суду” за третьою сфабрикованою справою проти Володимира Балуха, який оголосив 19 березня голодування на знак протесту проти його переслідування.

Кримінальну справу було порушено в серпні 2017 року після того, як Балух і його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії так званого начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який образив і вдарив Балуха. У відповідь на дії захисту Ткаченко подав свою скаргу, в результаті чого 22 серпня 2017 року слідчий комітет РФ порушив проти активіста кримінальну справу за ст.321 ч.2 КК РФ.

За версією обвинувачення, 11 серпня 2017 року Балух, знаходячись в ІТТ, “завдав начальникові цієї установи удару ліктем, а потім – флаконом мийної рідини по лівій руці”. Такими діями він нібито заподіяв «начальникові» ІТТ “фізичний біль, що не спричинив тілесних ушкоджень і розладу здоров’я”. За інформацією захисту активіста, Ткаченко сам напав на Балуха, а саме, вдарив, ображав, принижував. Усе це було зафіксовано на відео в ІТТ. Проте за заявою Балуха розслідування стосовно Ткаченка так і не почали.

На засіданні 11 квітня 2018 року допитаний як потерпілий Валерій Ткаченко у своїх свідченнях заперечував систематичні образи Балуха.

Як повідомляв Укрінформ, “суд” в анексованому Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу у розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 гривень). Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився у дворі його будинку.

Міністерство закордонних справ України вимагає негайно звільнити Балуха і допустити до нього українських лікарів.

 

Путін на “КамАЗі” відкрив Керченський міст

У Краснодарському краї РФ офіційно запустили автомобільний рух по мосту через Керченську протоку до окупованого Росією Криму.

У церемонії взяв участь президент Росії Володимир Путін, який проїхав по мосту за кермом “КамАЗа”, повідомляє “Медуза” – Укрінформ.

“Всього в колоні автомобілів було близько 35 машин – техніка, яку використовували під час будівництва”, – йдеться в повідомленні.

Обіцяно, що регулярний рух по мосту для легкових машин і пасажирських автобусів почнеться 16 травня.

Будівництво залізничної частини Кримського мосту планується завершити у 2019 році.

1 травня в ЗМІ з’явилися повідомлення, що одна з опор Керченського мосту дала тріщини, які намагаються “залити” бетоном. За інформацією видання Кuresh.info, 256-а опора не витримала навантаження.

Раніше фахівці стверджували, що опори Керченського моста не здатні витримати навантаження навіть порожньої залізничної гілки, не кажучи вже про запуск поїздів. У цьому районі на початку 2018 року вже було зафіксовано просідання опор на 1 метр, зазначають ЗМІ.

Як заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, Керченський (Кримський) міст, який веде з країни-окупанта на окуповані українські території, не зможе встояти, бо побудований в порушення суверенних прав України.

Як  повідомляв Укрінформ, на доручення Президента України до Арбітражного Трибуналу Конвенції ООН з морського права подано клопотання про захист суверенних інтересів України, зокрема, у зв’язку із протиправним зведенням Керченського моста.

“Незаконне будівництво Керченського моста є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля. Особливо цинічним є той факт, що його відкриття відбувається напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу сталінським режимом”, – написав у Facebook Президент України Петро Порошенко.

На переконання Порошенка, попри марні спроби Москви легітимізувати тимчасову окупацію Кримського півострова, послідовні рішення цілого ряду міжнародних судових інстанцій підтверджують – тягар вчиненого міжнародного злочину для Росії лише зростатиме, а Україна і надалі послідовно захищатиме свої позиції.

 

Київ – Москві: зведення мосту не зробить “Крим російським”

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із відкриттям мосту через Керченську протоку та вчергове наголошує на протиправності будівництва РФ цього інфраструктурного об’єкта без згоди Києва.

Про це йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства, оприлюдненій у вівторок – Укрінформ.

“Такі дії Москви фундаментально суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права, грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року та двосторонні договірні зобов’язання перед Україною. В умовах російської збройної агресії проти України та тимчасової окупації Кримського півострова це фактично є спробою легітимізувати анексію частини суверенної території України”, – йдеться у заяві.

У МЗС України наголосили, що будівництво мосту, як і будь-які інші дії кремлівської окупаційної влади, жодним чином не можуть змінити статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах.

“Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних діянь та відшкодовуватиме заподіяну шкоду. Україна послідовно працюватиме над розширенням національних та міжнародних санкцій до фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку”, – додали у зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, у Краснодарському краї РФ 15 травня офіційно запустили автомобільний рух по мосту через Керченську протоку до окупованого Росією Криму.

Президент України Петро Порошенко назвав незаконне будівництво Керченського мосту черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля і висловив упевненість, що міст знадобиться окупантам, коли вони терміново залишатимуть український Крим.

Зі свого боку, у Європейській службі зовнішньої діяльності заявили, що будівництво так званого Керченського мосту на Кримському півострові, тимчасово окупованому Росією, є черговим порушенням з боку Росії суверенітету і територіальної цілісності України.

 

Керченський міст вже завдав 10-мільярдні збитки екосистемі двох морів

Будівництво Керченського мосту завдало екосистемі Чорного і Азовського морів  збитків на 10 млрд грн.

Про це інформує прес-служба прокуратури АР Крим.

“За інформацією спеціалістів Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, заподіяні оточуючому середовищу Чорного та Азовського морів при будівництві Керченського мосту, за умови необхідності укріплення морських берегів, становитимуть щонайменше 10 млрд грн”, – зазначають у прокуратурі.

У відомстві наголошують, що  будівництво здійснюється з грубим порушенням правил екологічної безпеки, що шкодить екосистемі Азовського моря, і спричинило екологічне забруднення значної території України, а через це будівництво уже  знищений український півострів Тузла.

У прокуратурі також поінформували, що Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Мін’юсту наразі проводить комплексну інженерно-екологічну експертизу на предмет оцінки завданих збитків.

Окрім цього, перевіряється ряд європейських компаній на предмет постачання ними обладнання для незаконного будівництва мосту на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим.

Прокуратура півострова відкрила кримінальне провадження через порушення правил екологічної безпеки під час будівництва мосту через Керченську протоку за статтею 236 КК України (порушення правил екологічної безпеки).

 

Гройсман каже, що Україна готує відповідь на Керченський міст

Відкриття керівництвом Росії Керченського мосту на території України можна розцінювати як пряму загрозу нашим безпековим, економічним та екологічним інтересам.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр в коментарі “France-Presse, AFP”, відео якого оприлюднено на його сторінці у Facebook.

“Російська окупаційна влада продовжує діяти поза межами міжнародного права та здорового глузду. Вони відкривають Керченський міст: об’єкт, який побудований на нашій, суверенній території – без будь-яких погоджень, з прямою загрозою нашим безпековим, економічним та екологічним інтересам”, – сказав Гройсман.

За його словами, Кремль діє так, ніби безкарність і вседозволеність триватимуть вічно.

“НІ! Настане час, і за все доведеться відповісти – в тому числі за цей міст. Зараз ми готуємо відповідь: ми навчилися захищати свої інтереси, в тому числі в міжнародних судах. Будемо вживати всі заходів і доб’ємося справедливості і верховенства закону”, – запевнив Прем’єр-міністр.

Президент Росії Володимир Путін у вівторок відкрив автомобільний рух через міст, що з’єднує РФ та анексований нею Кримський півострів. Російський президент перетнув міст через Керченську протоку за кермом “КамАЗа”, який очолив колону вантажної техніки.

 

Керченський міст знадобиться окупантам, щоб тікати з Криму – Порошенко

Незаконне будівництво Керченського моста є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля, але міст обов’язково знадобиться окупантам, коли вони терміново залишатимуть український Крим.

Про це написав у Facebook Президент України Петро Порошенко – Укрінформ.

“Незаконне будівництво Керченського моста є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля. Особливо цинічним є той факт, що його відкриття відбувається напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу сталінським режимом”, – написав він.

Однак, на переконання Порошенка, попри марні спроби Москви легітимізувати тимчасову окупацію Кримського півострова, послідовні рішення цілого ряду міжнародних судових інстанцій підтверджують – тягар вчиненого міжнародного злочину для Росії лише зростатиме, а Україна і надалі послідовно захищатиме свої позиції.

У цьому контексті Президент нагадав, що на його доручення до Арбітражного Трибуналу Конвенції ООН з морського права було подано клопотання про захист суверенних інтересів України, зокрема, у зв’язку із протиправним зведенням Керченського моста.

Порошенко висловив жаль, що російська влада намагається втягнути у свої інфраструктурні авантюри і окремих представників європейського бізнесу, прагнучи там самим відкупитися від міжнародно-правової відповідальності. “Упевнений, агресору це не вдасться, він нестиме відповідальність сповна. А міст обов’язково знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново покидати наш Крим”, – резюмував він.

Як повідомили російські ЗМІ, президент Росії Володимир Путін 15 травня прибув на відкриття Керченського мосту і проїхав по ньому на “КамАЗі”.

1 травня у ЗМІ з’явилися повідомлення, що одна з опор Керченського мосту дала тріщини, які намагаються “залити” бетоном. За інформацією видання Кuresh.info, 256-та опора не витримала навантаження.

Раніше фахівці стверджували, що опори Керченського мосту не здатні витримати навантаження навіть порожньої залізничної гілки, не кажучи вже про запуск потягів. У цьому районі на початку 2018 року вже було зафіксовано просідання опор на 1 метр, зазначають ЗМІ.

Як відомо, Керченський міст будується за рахунок коштів федерального бюджету Росії. Загальна вартість проекту становить близько 228 млрд рублів (близько $4 млрд). У міністерстві транспорту РФ обіцяли відкрити автомобільний рух мостом до грудня 2018 року, а рух потягів – до 2019-го.

 

Зеркаль переконана, що Керченський міст не встоїть, і питання не в технологіях

Керченський міст, який веде з країни-окупанта до окупованих українських територій, не зможе встояти, бо побудований на порушенні суверенних прав України, агресії і злочинних діяннях.

Про це написала у Facebook заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

“Керченський міст побудовано на порушення суверенних прав України. Негативний вплив на довкілля, судноплавство і рибальство лише додаток до головного – без згоди України цей міст не можна було будувати взагалі… Питання не в геології і технологіях – міст, який побудовано на безправ’ї, агресії і злочинних діяннях, не зможе встояти”, – наголошує Зеркаль.

Вона зазначила, що острів Тузла, Керченська протока, Керч-Єнікальский канал і Крим загалом є територією України, міст на якій збудовано всупереч нашій волі.

Зеркаль нагадала, що Україна подала позов проти РФ про порушення цих прав ще 2016 року, а в лютому ще й Меморандум у цій справі – головний документ у процесі з усіма потрібними доказами.

“Будівництво моста порушує щонайменше статті 2, 43, 44, 123,192, 194, 204, 205, 206 Конвенції ООН з морського права. Зрештою, це порушення багатьох двосторонніх угод між Україною та РФ, яка зобов’язалась поважати нашу територіальну цілісність і суверенітет, а також непорушність нашого кордону”, – акцентувала заступник міністра.

Як повідомили російські ЗМІ, президент Росії Володимир Путін 15 травня прибуде на відкриття Керченського мосту, проїде по ньому і виступить перед робітниками на мітингу.

1 травня у ЗМІ з’явилися повідомлення, що одна з опор Керченського мосту дала тріщини, які намагаються “залити” бетоном. За інформацією видання Кuresh.info, 256-та опора не витримала навантаження.

Раніше фахівці стверджували, що опори Керченського мосту не здатні витримати навантаження навіть порожньої залізничної гілки, не кажучи вже про запуск потягів. У цьому районі на початку 2018 року вже було зафіксовано просідання опор на 1 метр, зазначають ЗМІ.

Як відомо, Керченський міст будується за рахунок коштів федерального бюджету Росії. Загальна вартість проекту становить близько 228 млрд рублів (близько $4 млрд). У міністерстві транспорту РФ обіцяли відкрити автомобільний рух мостом до грудня 2018 року, а рух потягів – до 2019-го.

 

США засудили зведення РФ мосту до окупованого Криму

Офіційний Вашингтон засудив зведення Росією та часткове відкриття мосту через Керченську протоку в Крим, наголосивши, що це не було погоджено з Урядом України.

Про це заявила під час брифінгу в вівторок речниця Державного департаменту США Хізер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Міст являє собою не лише спробу Росії закріпити незаконне захоплення та окупацію Криму, але також перешкоджає судноплавству, обмежуючи розміри кораблів, які можуть проходити через Керченську протоку”, – підкреслила Науерт.

У окремій заяві, оприлюдненій у вівторок Держдепартаментом США, з цього приводу підкреслюється: “Крим є частиною України. Будівництво Росією мосту є нагадуванням про постійне бажання РФ йти наперекір міжнародному праву”.

У Держдепі нагадали, що Сполучені Штати запровадили санкції проти численних осіб та організацій, причетні до цього проекту.

“Ці санкції, а також ті, що були пов’язані з Кримом, залишатимуться чинними, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні”, – наголошується в заяві.

“Ми знову підтверджуємо нашу прихильність суверенітету й територіальній цілісності України та нагадуємо про висловлення цієї прихильності міжнародним співтовариством у Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262”, – підкреслили в Державному департаменті США.

 

Україна обурена “побратимством” Євпаторії з французьким Мариньяном

У Посольстві України у Франції назвали підписання угоди про встановлення побратимських відносин про встановлення побратимських відносин між містами Мариньян та Євпаторія спробою колаборації з окупаційною владою на фоні триваючої агресії.

Про це повідомило посольство України у Франції на своїй сторінці у Facebook.

“Посольство висловлює своє обурення у зв’язку з інформацією про підписання 14 травня мером французького міста Мариньян та так званим очільником міста Євпаторія угоди про встановлення побратимських відносин між містами Мариньян та Євпаторія”, – заявило посольство України у Франції.

У заяві наголошується, що такі дії суперечать позиції міжнародного співтовариства, включно з позицією Франції, щодо невизнання окупації та спроби анексії Криму.

“Очікуємо на адекватну та оперативну оцінку цього факту з боку офіційної влади Франції”, – наголосили у Посольстві.

Як повідомили Укрінформу в посольстві України у Франції, українське диппредставництво звернулося до МЗС Франції для надання відповідної реакції.

У понеділок російські ЗМІ повідомили, що Євпаторія і французьке місто Маринян підписали угоду про встановлення побратимських зв’язків. Від Євпаторії документ підписала т.зв. “голова міської ради” Олеся Харитоненко, від Мариньяну – мер міста Ерік Ле Діссез.

Раніше Укрінформ повідомляв про те, що делегація у складі представників так званого “офіційного представництва ДНР” у Франції мала намір у травні відвідати анексований Росією Крим та окуповану частину Донбасу.

 

У Парижі шкодують про вояж француза на відкриття Керченського мосту

Заява

Франція засуджує будівництво Росією Керченського мосту. Підписана мерією м.Мариняна угода про встановлення побратимських відносин між цим містом та м.Євпаторією не відображає позицію французького уряду.

Про це заявив МЗС Франції, інформує Укрінформ.

“Наша позиція зрозуміла: угода, підписана мерією Мариняна, не відображає позицію французького уряду. Крім того, участь французького обраного представника в церемонії відкриття (кримського мосту – ред.) є особистою ініціативою, про яку ми шкодуємо: це суперечить міжнародному праву і не було санкціоновано французькою владою”, – вказано в заяві.

“Франція засуджує будівництво Росією Керченського мосту, який позбавляє Україну повного доступу і використання нею міжнародно визнаних територіальних вод”, – наголосив МЗС.

“Вона (Франція – ред.) як і раніше твердо прихильна справі відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів. Зміна кордонів силоміць суперечить міжнародному праву, у т.ч. зобов’язанням, взятим Російською Федерацією”, – зазначає МЗС Франції.

“Це створює пряму загрозу міжнародному миру та безпеці і має серйозні наслідки для міжнародного порядку. Тому міжнародне співтовариство, Європейський Союз і Франція не визнають анексії Криму Росією”, – йдеться в заяві.

Як відомо, вчора російські ЗМІ повідомили, що Євпаторія і французьке місто Маринян підписали угоду про встановлення побратимських зв’язків. Від Євпаторії документ підписала т.зв. голова міської ради Олеся Харитоненко, від Мариняна – мер міста Ерік Ле Діссез.

Раніше Укрінформ повідомляв про те, що делегація у складі представників так званого офіційного представництва “ДНР” у Франції мала намір у травні відвідати анексований Росією Крим та окуповану частину Донбасу.

 

У Німеччині почали підготовчі роботи на морській ділянці Nord Stream 2

Німеччина зацікавлена в тому, щоб Україна зберегла свою роль транзитера російського газу до Європи.

Про це заявив у вівторок на брифінгу в Берліні офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт, повідомляє Укрінформ.

“Важливо, щоб Україна продовжувала грати роль транзитера”, – сказав він.

Зайберт також зазначив, що важливими для України є кроки з реформування її газотранспортної системи, “щоб були створені відповідні рамкові інфраструктурні умови, щоб мати можливість бути країною-транзитером на довгостроковій основі”.

Він також підкреслив важливість того, щоб українська і російська сторони вели “конструктивні переговори”.

Тим часом, компанія “Nord Stream 2 AG” повідомила у вівторок про початок підготовчих робіт на морській ділянці газопроводу для подальшого укладання труб у затоці Грайфсвальд. Водночас прес-служба посилається на те, що дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу в територіальних водах Німеччини видало Гірське відомством Штральзунда 31 січня 2018 року, а також Фінляндія. При цьому Росія, Швеція і Данія свого дозволу ще не видали.

Крім того, німецька екологічна організація Nabu домагається судового рішення, щоб не допустити початку робіт зі спорудження газопроводу Nord Stream 2 на ділянці в Грайфсвальдській затоці. А дозвіл Фінляндії на будівництво газопроводу оскаржила міжнародна неурядова організація ClientEarth.

 

Росія робить все, щоб “перетворити кримських татар в народ нон-грата” – Джапарова

Російська окупація Криму стала можливою, в тому числі, через депортацію корінного народу 74 роки тому.

Про це у вівторок на прес-конференції в Укрінформі заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

“Коли ми згадуємо події 2014 року, ми розуміємо, що окупація – це і частина наслідків депортації 1944 року, коли відбувся акт виселення корінного народу з півострова і зачистка Криму від кримських татар”, – заявила Джапарова.

За її словами, завезені замість кримських татар люди, в основному з Російської Федерації, і стали “причиною політичних процесів в Криму, і саме з цієї причини Росія заявляє про свої особливі зв’язки з Кримом і захист російськомовного населення в Криму”.

Як наголосила перший заступник міністра, Росія і сьогодні, окупувавши півострів, продовжує використовувати в Криму традиційний в її практиці механізм заміщення населення з метою посилення своїх позицій.

За словами Джапарової, “фактично десятками тисяч сьогодні мігрують з Росії до Криму різні консультанти, військові, представники влади, навіть вчителів сьогодні привозять з Росії”.

“Це відбувається на наших очах, і фактично є порушенням міжнародного права, тому що заміщення населення під час окупації є забороненим”, – зазначила Джапарова.

Вона наголосила, що для кримських татар депортація 1944 року є окремою сторінкою не тільки історії, а й повсякденного життя.

“Про депортацію знає кожна дитина. Відзначати 18 травня – це не просто знак пам’яті жертв депортації, а частина боротьби, яка на жаль сьогодні триває”, – сказала Джапарова.

Вона наголосила, що окупаційна російська влада робить все, щоб “перетворити кримських татар в народ нон-грата”.

“Якщо раніше 18 травня кримські татари щорічно сотнями і десятками тисяч від своїх населених пунктів йшли до центральної площі Сімферополя, де проходив мітинг, то сьогодні вже чотири роки поспіль цей мітинг є неможливим, тому що окупаційна влада його не дозволяє. А в перший рік окупації “влада” запропонувала проводити такий мітинг на кладовищі “Абдал”. Ще один підступний натяк окупаційної влади: коли 5 травня дозволили святкувати кримськотатарське свято Кидирлез, його провели саме там, де 1,5 року тому викрали Ервіна Ібраїмова. Ми розуміємо, що такими жестами, такою езоповою мовою кримським татарам вказують на їх реальне місце на півострові і перетворюють в народ нон-грата”, – сказала Джапарова.

За її словами, всі репресії окупаційної влади мають просту логіку.

“З одного боку – це занурення людей у страх, вичленення активних людей з півострова, щоб ніяких ознак опору авторитарній дійсності не було, а з іншого боку – змусити замовкнути всіх тих, хто залишився жити в Криму”, – вважає Джапарова.

18 травня 1944 року за указом Сталіна з Криму у віддалені регіони СРСР – від північного Приуралля до республік Середньої Азії – було депортовано 191 044 кримських татар. В результаті депортації і перших років життя на засланні понад 46% народу загинуло.

 

Затриманих біля Криму українських моряків утримують в окупованому Севастополі

Екіпаж затриманого біля анексованого Криму українського риболовецького судна «ЯМК-0041» утримують під вартою в Севастополі, на моряків можуть чинити тиск.

Про це заявив 15 травня в ефірі проекту Радіо Свобода Радіо «Крим.Реалії» постійний представник Президента України в АРК Борис Бабін.

«Це спроба перекласти відповідальність на жертв. Судно «ЯМК-0041» викрали в акваторії Чорного моря, незаконно доставили його в окупований Севастополь. Можливо, рибалки вже тиждень перебувають в місцях позбавлення волі в Криму, там на них напевно тиснуть. Точної інформації немає. Це комплексне порушення Росією не тільки норм міжнародного права, а й прав людини», – сказав постійний представник.

Як повідомлялося, 4 травня російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» (порт приписки Очаків) на захід від мису Тарханкут в анексованому Росією Криму.

Держприкордонслужба України повідомила, що затримане судно мало всі необхідні документи на вилов риби на українській території. На борту перебувало п’ятеро членів екіпажу.

МЗС України засудило затримання українського судна російськими силовиками, а прокуратура порушила справу.

Раніше українські прикордонники повідомили, що «росіяни почали жорстку політику затримання і огляду суден», які прямують через Керченську протоку. За повідомленням відомства, починаючи з 30 квітня, російські спецслужби зупиняють судна щодня для огляду та ідентифікації екіпажу.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними та засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

 

В грузинський порт увійшли чотири кораблі НАТО

В грузинський порт Поті увійшли чотири кораблі країн НАТО – “TCG GEMLIK”, “BGS DRAZKI”, “RS REGELE FERDINANT” і флагманський корабель “HMS DUNCAN”.

Про це повідомляє Кавказ Online.

“В грузинський порт Поті увійшли чотири кораблі країн НАТО – флагманський корабель “HMS DUNCAN” (Великобританія) “TCG GEMLIK” (Туреччина), “BGS DRAZKI” (Болгарія) і “RS REGELE FERDINANT” (Румунія)”, – йдеться в повідомленні.

Кораблі Другої постійної військово-морської групи НАТО залишаться в порту Поті до 18 травня і візьмуть участь у спільних навчаннях.

 

Україна дуже близька до автокефалії православної церкви – Порошенко

Україна наразі дуже близька до отримання Томосу про автокефалію православної церкви.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час відкриття фельдшерсько-акушерського пункту в с. Боденьки Вишгородського району на Київщині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Треба молитися і боротися, щоб Господь послав нам єдину церкву через більш як 300 років її відсутності в Україні, бо сказано в Письмі, що кожна територія, кожен народ має право на свою церкву. Українці сторіччями мріяли повернути її. Хочу наголосити, ми зараз знаходимося дуже-дуже близько від здійснення цієї мрії”, – сказав Порошенко.

На його переконання, Україні не потрібні чотири різні православні церкви, щоби люди не поставали перед вибором, канонічна ця церква чи ні.

“Ключова позиція — це має бути українська церква, яка не керується з боку держави-агресора і в якій не славословлять окупантів, у якій не відмовляються відспівувати наших героїв”, – наголосив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

 

Порошенко помолився за мир і єдність в Україні

Президент Петро Порошенко взяв участь у молебні за мир та єдність в Україні.

Про це зазначається на сторінці глави держави у Facebook.

“Сьогодні ми молимось до Пресвятої Богородиці, прославленої у Вишгородській іконі. Весь український народ просить Бога про мир і єдність для нашої держави”, – йдеться в повідомленні.

Після завершення молебню, спілкуючись із пресою та священиками, Порошенко наголосив, що нині “наша багатостраждальна і благословенна Україна виборола собі права мати єдину церкву і те, щоб правда восторжествувала і Україна повернулася до своїх історичних кордонів”.

Також він висловив сподівання, що Господь подарує Україні єдність і єдину автокефальну православну церкву.

“Дякую за молитву за Україну! Дякую за молитву за наше військо! Дякую за молитву за наш народ! Це те, що зараз нам дуже необхідне”, – підкреслив Порошенко, звертаючись до священнослужителів.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко у вівторок перебуває з робочою поїздкою на Київщині, де у селі Боденьки Вишгородського району відкрив інноваційний фельдшерсько-акушерський пункт зі службовим житлом.

 

На Київщині відкрили фельдшерський пункт, де медик зможе проживати

Президент Петро Порошенко відкрив інноваційний фельдшерсько-акушерський пункт зі службовим житлом у селі Боденьки Вишгородського району Київської області.

Участь у церемонії відкриття взяла також посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У цьому будинку ми маємо можливість розмістити обладнання, діагностичну апаратуру, у багатьох будинках може проживати і фельдшер, він буде забезпечений автомобілем”, – зазначив Глава держави.

Президент підкреслив, що будівля ФАПу в Боденьках є першою в Україні енергоефективною спорудою такого типу й була зведена менше ніж за рік.

“Коли цей проект ми поставимо на потік – основні роботи можна буде завершити за 7 місяців. І впровадження цього проекту буде розповсюджено на всю Україну”, – додав він.

У свою чергу, посол Дюмон зауважила, що проектував будинок французький архітектор, а саме приміщення зведене за стандартами “пасивного будинку”. На її думку, енергоефективність таких будівель є важливою в тому числі і з точки зору незалежності України.

 

Канадські програми, досвід ФРН: Порошенко розказав, як просувається телемедицина

Реалізовувати проект сільської медицини Україні допомагають Канада, Франція, Німеччина, Хорватія, а також Світовий банк.

Про це розповів Президент Петро Порошенко під час відкриття фельдшерсько-акушерського пункту в с. Боденьки Вишгородського району на Київщині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Комп’ютерні програми, якими буде забезпечена телемедицина, до нас надійдуть із Канади, досвід використання, щоб ми не повторювали помилок, які в усьому світі вже зроблені, візьмемо німецький. Хорватія надіслала нам фахівців, які допоможуть запроваджувати цю систему”, – сказав глава держави.

За його словами, крім бюджетних грошей і грошей місцевого самоврядування на фінансування проекту сільської медицини будуть залучені кошти Світового банку.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 14 листопада 2017 року 280-ма голосами ухвалила президентський закон “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”. Він передбачає запровадження у селах щорічних виїзних прийомів лікарями-спеціалістами, а також впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема з використанням засобів телемедицини та телеметрії.

Крім того, згідно з цим законом сільська медицина також отримає авіаційні, водні, автомобільні спеціальні санітарні транспортні засоби, у тому числі обладнаних як реанімобілі.

 

У Дніпрі вибрали місце для тестового майданчика Hyperloop

Міністерство інфраструктури України та робоча група проекту HypeUA визначилися з місцем будівництва надшвидкісного потяга в м. Дніпро та планують розпочати розробку технічної документації.

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян у Facebook.

“Провели друге засідання робочої групи HypeUA. Визначилися з місцем будівництва тестового майданчика. Всі зусилля зараз сконцентруємо на підготовці доброякісної наукової оцінки та технічної документації у тісній співпраці з Virgin Hyperloop One i DP World Cargospeed”, – поінформував міністр.

За його словами, також вдалося домовитися з ДП “Конструкторське бюро “Південне” та Асоціацією Noosphere про надання п’яти лабораторій для тих українських команд, що залучаться до проекту.

“Наша короткострокова мета – спільно з Єврокомісією заснувати саме в Дніпрі Центр транспортних інновацій, які повинні мати не теоретичний, а суто практичний вимір імплементації. Безпілотні автомобілі, штучний розум, інтернет речей, “Гіперлуп”. Майбутнє не настільки далеко, як хтось би намагався переконати”, – наголосив урядовець.

 

МЗС пояснило, чим може обернутися для українців поїздка на футбол до РФ

Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Російської Федерації для відвідання змагань фінальної частини чемпіонату світу з футболу, яка відбудеться з 14 червня по 15 липня 2018 року.

Про це йдеться у заяві МЗС України у зв’язку з проведенням у РФ фінальної частини чемпіонату світу з футболу.

“Перебування громадян України на території РФ пов’язане із серйозними загрозами для особистої безпеки. Російські силові структури та каральні органи вдаються до затримань та звинувачень у шпигунській або терористичній діяльності, вчиняють проти українців інші провокативні дії. У порушення своїх зобов’язань за Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року Росія вдається до ганебної практики обмеження або взагалі відмови у доступі до затриманих громадян України консулів та адвокатів. Можливості консульського захисту громадян України на території держави-агресора на теперішній час – обмежені”, – йдеться у документі.

У МЗС наголосили, що розпалювання силами кремлівської пропаганди антиукраїнських настроїв є додатковим фактором ризику для перебування громадян України на території Російської Федерації.

“Будь-яка демонстрація своєї приналежності до України може спровокувати цілеспрямовану агресію з боку російських фанатських угруповань, більшість з яких не приховують свого ворожого ставлення до українців”, – попередили у зовнішньополітичному відомстві.

МЗС України також закликало закордонних партнерів політично бойкотувати фінальну частину чемпіонату світу з футболу на території Росії.

“Вважаємо, що відмова у направленні до РФ офіційних делегацій стане важливою демонстрацією міжнародної солідарності у несприйнятті агресивної політики РФ та здійснення злочинів проти прав людини, дієвості наших зобов’язань щодо поваги до принципів та норм міжнародного права”, – зазначили у міністерстві.

У разі вимушеної поїздки до РФ та виникнення під час перебування у країні обставин, що вимагають негайного консульського реагування, у МЗС порекомендували громадянам України невідкладно звертатися до відчизняних дипустанов, зокрема:

Посольства України в Російській Федерації за номером телефону:+7 (495) 629-19-88, 629-34-22, 629-28-04, 629-69-22, 629-42-44, 629-14-57, номер «гарячої лінії» +7 (919) 768 77 96 або за адресою електронної пошти: gc_ru@mfa.gov.ua;

Генерального консульства України в Ростові-на-Дону за номерами телефонів: +7 (863) 262 57 89, 227 05 51, 227 05 49, номер «гарячої лінії» +7 (918) 587 99 93 або за адресою електронної пошти: gc_rur@mfa.gov.ua;

Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі за номером телефону: +7 (812) 331 51 66, номер «гарячої лінії» +7 (921) 304 05 72 або за адресою електронної пошти: gc_rus@mfa.gov.ua;

Консульства України в Єкатеринбурзі за номерами телефонів: +7 (343) 282-92-10, 282-92-14, номер «гарячої лінії» +7 (953) 000 02 07 або за адресою електронної пошти: gc_rue@mfa.gov.ua;

Консульства України в Новосибірську за номерами телефонів: +7 (383) 319 00 16, 319 00 66, номер «гарячої лінії» +7 (913) 379 12 93 або адресою електронної пошти: gc_nov@mfa.gov.ua.

 

Новий Бескидський тунель здадуть в експлуатацію до кінця травня

Новий двоколійний залізничний Бескидський тунель буде зданий в експлуатацію до кінця травня, відповідно до урядового доручення.

Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгеном Кравцовим, повідомляє Урядовий портал.

«Важливо, що впоралися з завданням. До кінця травня тунель буде зданий», – сказав Гройсман.

Він звернув увагу на те, що тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції в Євросоюз. «Потрібно забезпечити підтримку експорту, аби у нас не було проблем з постачанням продукції», – зазначив керівник уряду.

За його словами, у цьому контексті потрібно оперативно вирішувати питання забезпечення вагонами та підвищувати якість обслуговування, передусім у пасажирському сегменті.

Новий Бескидський тунель є одним з найбільших побудованих за роки незалежності інфраструктурних об’єктів української залізниці.

За даними «Укрзалізниці», новий тунель дасть змогу збільшити кількість пар потягів на ділянці до 96 на добу проти нинішніх 25 пар. Довжина тунелю понад 1700 метрів. Він побудований з урахуванням усіх вимог місцевості та відповідає найвищим європейським характеристикам.

 

У МВФ назвали вісім ключових реформ для зростання економіки України

Для забезпечення стійкого економічного зростання Україна запровадила і продовжує працювати над вісьмома ключовими структурними реформами.

Про це сказав постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман під час своєї відкритої лекції для студентів Тернопільського національного економічного університету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, серед таких реформ – реструктуризація центробанку, очищення фінансового сектору, перелаштування системи управління державними фінансами та податковою адміністрацією, реформи пенсійного забезпечення та енергетичного сектору, приватизація, боротьба з корупцією, а також відкриття ринку землі.

Поєднує всі ці реформи необхідність мати міцне інституційне підгрунтя для їх реалізації. Тож особливу увагу під час лекції представник МВФ звернув на інституційну економіку, закликавши майбутніх економістів глибше опановувати цей фах.

“Значення міцних та ефективних урядових інституцій є ключовим для забезпечення грунтовного економічного зростання, що доведено авторитетними економічними дослідженнями. Інституційно зрілі держави традиційно демонструють виші темпи економічного розвитку, хоча економісти все ще сперечаються, що є похідним один від одного – чи потужні інститути передусім сприяють економічному підйому чи, навпаки, стійкий розвиток зміцнює самі інститути”, – зазначив Люнгман.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з членами Наглядової ради “Ялтинської європейської стратегії” (YES) заявив, що Кабмін сконцентрований на реформах, передусім в економічній сфері, а також рішуче налаштований продовжувати конструктивний діалог з міжнародними партнерами, в тому числі з МВФ.

 

У I кварталі ВВП України зріс на 3,1%

Реальний ВВП у I кварталі 2018 року порівняно з I кварталом 2017 року збільшився на 3,1%. Про це повідомила Державна служба статистики України, передає УНН.

“Реальний ВВП у I кварталі 2018 року порівняно з попереднім кварталом (з урахуванням сезонного фактору) збільшився на 0,9%, а порівняно з I кварталом 2017 року — на 3,1%”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у I кварталі 2018 року експорт до ЄС перевищив імпорт на 27,5 млн доларів.

Раніше повідомлялось, у І кварталі 2018 року експорт товарів та послуг у грошовому вимірі зріс на 9,1%, а імпорт — на 11,3%, порівняно із аналогічним періодом минулого року.

 

Експорт до ЄС перевищив імпорт на 27,5 млн доларів

У I кварталі 2018 року експорт до ЄС перевищив імпорт на 27,5 млн доларів. Про це свідчать дані Державної служби статистики України, передає УНН.

Зокрема, за даними Держстатистики, Євросоюз залишається ключовим для України ринком.

Експорт до ЄС в I кварталі склав 5,7 млрд дол. Причому за цей період зафіксовано позитивне торговельне сальдо: експорт перевищив імпорт на 27,5 млн доларів.

Нагадаємо, у І кварталі 2018 року експорт товарів та послуг у грошовому вимірі зріс на 9,1%, а імпорт – на 11,3%, порівняно із аналогічним періодом минулого року.

 

Вітренко пояснив, що формує основні прибутки Нафтогазу

НАК “Нафтогаз України” є прибутковим переважно через виграш у Газпрому у Стокгольмському арбітражі, а не через підняття цін на газ.

Про це у Facebook написав головний комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

“Головним чинником прибутковості Нафтогазу є не підвищення цін, як це хоче показати Тимошенко, а виграш проти Газпрому у Стокгольмі. Так що, нам не потрібно було вигравати? Замість того, щоб йти в Стокгольмський арбітраж, ми мали платити 485 дол за газ за контрактом, про який домовилася Тимошенко з Путітим? Чи нам потрібно було на колінах домовлятися з Путіним, бо у країни не було можливості платити таку шалену ціну і ще за нереальні обсяги газу, які ми мали купувати за цим контрактом? Якщо б домовлялись з Путіним, то це не було б корупцією і зрадою, а от піти проти Газпрому в міжнародний арбітраж і виграти – це мегакорупція?” – написав Вітренко.

Він розповів, що основна претензія нардепа полягає у тому, що оскільки Нафтогаз є прибутковим, то це начебто є доказом корупції.

“Так, прибутковий. Але ж для всіх нормальних людей це, навпаки, доказ того, що Нафтогаз не є корумпований. Що керівництво Нафтогазу замість того, щоб красти «зі збитків» або навіть «з прибутків», робить так, щоб Нафтогаз був максимально прибутковим. Відповідно, Нафтогаз платить рекордні суми в держбюджет”, – зазначив Вітренко.

За його словами, інша претензія Тимошенко до Нафтогазу стосується того, що доходи від транзиту отримує Нафтогаз, а не його дочірня компанія ПАТ “Укртрансгаз”.

“Дивна претензія, оскільки особисто Тимошенко домовилися з Путіним про транзитний контракт, за яким стороною контракту є саме Нафтогаз, і саме він отримує доходи від транзиту, а Укртрансгаз визначений як відповідальний тільки за технічне забезпечення”, – додав Вітренко.

Як повідомлялося, лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко закликала парламент жорстко відреагувати на корупцію у НАК “Нафтогаз України” і терміново прийняти проект закону про створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з перевірки законності витрачання коштів, які держава отримує від громадян за газ.

 

Понад 75% житлового фонду потребує ремонту

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив, що понад 75% житлового фонду України потребує ремонту, оскільки збудовані до 1985 року.

Про це він сказав під час брифінгу у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Понад 75% житлового фонду України, який був побудований до 1985 року, потребує не лише термомедернізації, але й ремонту. Малі міста не можуть самостійно вирішити цю проблему», – сказав Зубко

Він наголосив, що для такого житла необхідний ефективний власник.

«Поки люди не зрозуміють, що приватизована квартира в будинку, це є частина великої власності, нам буде дуже важко, скільки би ми коштів не надавали, ефективно використати цей ресурс», – сказав віце-прем’єр.

За його словами, необхідно внести зміни до законодавства і дати можливість людям управляти своєю власністю, обрати виконавця і надавача послуг з можливістю в подальшому замінювати такого надавача.

Зубко зауважив, що муніципалітети мають першочергово витрачати кошти, які закладені у місцевих бюджетах на ремонт житлового фонду на будинки, які прийняли рішення щодо термомодернізації.

 

Президенту УКУ присвоїли почесне звання Сіракузького університету

Сіракузький університет Нью-Йорка вручив почесне звання “Doctor of Humane Letters, Honoris Causa” президентові Українського католицького університету (УКУ) та єпархові Паризької єпархії Володимира Великого УГКЦ, владиці Борисові Ґудзяку.

Як повідомляє прес-служба  УКУ, владика отримав нагороду від ректора цього університету Kent Syverud під час випускних урочистостей.

“У неділю, 13 травня, Сіракузький університет (Нью-Йорк, США) вручив почесне звання “Doctor of Humane Letters, Honoris Causa” владиці Борисові Ґудзяку, президентові Українського католицького університету та єпархові Паризької єпархії Володимира Великого УГКЦ, за його “візію свободи та любов до людей”, відважне лідерство у боротьбі з тиранією та підтримку своїх студентів під час Революції Гідності 2013-2014 років”, – сказано у повідомленні.

Під час вручення було відзначено, що владика Борис Ґудзяк невтомно працював, щоб відновити знищений радянською владою Український католицький університет, і на посаді президента УКУ допоміг створити сучасну, інноваційну інституцію, яка має міжнародне визнання та відома своєю соціальною відповідальністю.

“Ми радіємо, що можемо вшанувати Вас за Ваші неймовірні відвагу та лідерські якості, за відновлення університету і спільноти віри та побудову морального центру для країни і праці заради миру, примирення та зцілення”, – підкреслили в університеті.

Зазначається, що Сіракузький університет є першою alma mater для владики Бориса, який закінчив його зі ступенем бакалавра 1980 року.

Нагадаємо,  УКУ  очолив рейтинг вишів з найкращими абітурієнтами.

 

Рада заборонила російському бізнесу відкривати рахунки в цінних паперах

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій”.

За ухвалення відповідного законопроекту №6141 у другому читанні та в цілому проголосували 244 народних депутати при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Законом передбачено запровадження в Україні інституту іноземного фінансового посередництва… Прийняття закону зменшує кількість бюрократичних процедур і збільшує довіру до глобальних зберігачів інвестувати кошти в українські цінні папери. За попередніми оцінками комісії з цінних паперів і фондового ринку та професійних учасників ринку, потенційно в українську економіку протягом року може бути залучено близько 100 млрд грн додатково”, – пояснив голова підкомітету з цінних паперів і фондового ринку Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Павло Різаненко.

Він також уточнив, що законом визначено й те, що відкривати рахунки в цінних паперах номінального утримувача не зможуть, зокрема, представники держави-агресора.

За словами Різаненка, всього до другого читання надійшло 56 пропозицій від народних депутатів, із яких загалом враховано 53 правки та три відхилено.

Законом пропонується запровадити належний правовий режим обліку прав власності іноземних клієнтів глобальних зберігачів чи інших фінансових посередників на цінні папери у депозитарній системі України. З цією метою передбачається уведення до законодавства щодо депозитарної діяльності нових правових категорій “номінальний утримувач”, “рахунок у цінних паперах номінального утримувача”, а також відповідне внормування пов’язаних із цим основних аспектів депозитарної діяльності.

Згідно з новим законом, передбачається внесення змін до кількох чинних документів. Зокрема до Закону «Про депозитарну систему України» вносяться зміни в частині запровадження нового типу рахунку в цінних паперах в системі депозитарного обліку, на якому обліковуються права на цінні папери, належні клієнтам номінального утримувача, а також клієнтам клієнта номінального утримувача. Зокрема, встановлюються вимоги до суб’єктів-іноземних фінансових установ, які можуть відкрити рахунок номінального утримувача, особливості функціонування та правового режиму такого рахунку, а також розкриття інформації про власників цінних паперів. Водночас Закон «Про цінні папери та фондовий ринок» буде змінено стосовно особливостей реєстрації переходу права власності на цінні папери, права на які обліковуються на рахунку номінального утримувача, а також порядку розкриття інформації про власників значних пакетів акцій за відповідним рахунком. Крім того, передбачені й зміни в Законі «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» стосовно встановлення особливостей проведення депозитарними установами ідентифікації та верифікації при відкритті та в процесі функціонування рахунку в цінних паперах номінального утримувача та Законі «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» в частині встановлення повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлювати вимоги до іноземних фінансових установ, які можуть відкрити рахунок в цінних паперах номінального утримувача в системі депозитарного обліку цінних паперів, а також права заборонити або обмежити на певний строк проведення всіх або окремих депозитарних операцій на рахунку номінального утримувача у разі не розкриття останнім інформації про власників та належні їм цінні папери у випадках, встановлених законом.

Цей закон набуде чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

У першому читанні законопрект було ухвалено 27 лютого 2018 року.

 

Катар “дав добро” на імпорт продукції тваринництва з України

Україна зможе експортувати м’ясо до Катару, арабська держава погодила ветеринарні сертифікати для української продукції тваринництва.

Про це повідомляє Асоціація тваринників України.

“Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та екологічного здоров’я Держави Катар повідомила, що ветеринарні сертифікати для експорту м’яса та м’ясних продуктів (зокрема, м’яса птиці та яловичини), молока та молочних продуктів, столових яєць та яєчних продуктів, риби та рибопродуктів з України до Держави Катар відповідають усім вимогам катарських регулюючих органів. Таким чином, в українських виробників з’явився ще один потенційний імпортер для реалізації продукції тваринництва”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що Катар є потужним імпортером продуктів харчування, а отже – перспективним ринком.

“У Катарі практично відсутнє виробництво власної сільськогосподарської продукції, оскільки територія цієї країни пустельна. Отож вони є потужними імпортерами продуктів харчування. Гадаю, що це перспективний для нас ринок, особливо що стосується яловичини, оскільки переважна більшість населення цієї арабської країни сповідують іслам”, – прокоментувала голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

 

“Укролія” отримала можливість постачати в США органічну продукцію

Компанія «Укролія» сертифікувала свою органічну продукцію за стандартом USDA Organic Міністерства сільського господарства США, що дає можливість виходу на ринок цієї країни.

Про це повідомляється на сторінці компанії в Facebook.

“Сертифікат USDA Organic відкриває для компанії перспективу постачань українських органічних рослинних олій на американський ринок. Сертифікація USDA Organic/NOP охоплює усі аспекти виробництва, переробки, транспортування і реалізації органічної продукції”, – зазначають в компанії.

У компанії підкреслюють, що Сполучені Штати є провідним ринком органічної сільськогосподарської продукції, з об’ємом споживання близько 30 млрд євро на рік, що становить більше 10% від загального світового ринку.

Як відомо, в США під егідою уряду вже декілька років реалізується національна програма переходу американців на споживання здорових органічних продуктів (NOP).

Раніше “Укролія” сертифікувала свою продукцію за стандартом органічних продуктів Європейського Союзу і швейцарським стандартом BioSuisse, що підтверджує відповідність органічних олій усім вимогам органічного землеробства і переробки.

 

Норвегія готова інвестувати в Україну, але хоче передбачуваності – МЗС

Високий рівень політичного діалогу, який є нині між Норвегією та Україною, закладає підгрунтя для плідної співпраці в економічній сфері.

Про це заявив державний секретар МЗС Норвегії Аудун Халворсен на зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, повідомляє Урядовий портал.

“Норвегія зацікавлена у поглибленні економічної співпраці з Україною. Бізнесові зв’язки, які активно розвиваються між компаніями двох країн на базі торгово-промислових палат, поглиблюються, а норвезькі інвестори позитивно оцінюють розвиток бізнес-середовища в Україні”, – сказав Халворсен.

Водночас він зауважив, що оптимістичні очікування інвесторів мають бути підкріплені впевненістю, оскільки найважливішою характеристикою країни для інвестування є передбачуваність.

“Кілька позитивних бізнес-кейсів одразу є сигналом для інших інвесторів, перші торують дорогу наступним”, – додав держсекретар.

За його словами, найбільший інтерес норвезькі інвестори виявляють до енергетичного сектору України, зокрема у сфері «зеленої» енергетики та енергоефективності.

Халворсен також зазначив, що Норвегія братиме активну участь у роботі міжнародної конференції щодо реформ в Україні, яка відбудеться у Копенгагені 27 червня, і готова до подальшого поглиблення співпраці з Україною у різних сферах двосторонніх відносин.

Климпуш-Цинцадзе, у свою чергу, подякувала представнику Норвегії за послідовну і практичну підтримку, яку його країна надає Україні від початку російської агресії. Йдеться, зокрема, про значний внесок Норвегії в проекти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та допомогу в рамках трастових фондів НАТО у напрямках реабілітації поранених українських військових, розмінування, а також зміни військової кар’єри на професійну цивільну.

Окрім того, за результатами перемовин норвезької сторони та керівництва Міністерства охорони здоров’я України планується створення реабілітаційного центру для людей, що перенесли інсульт, на базі одного з українських санаторіїв. Передбачається, що цей проект створить стандарт для майбутніх реабілітаційних центрів в Україні. Остаточне рішення про його реалізацію стане відоме у серпні-вересні.

Загальний обсяг фінансової допомоги Норвегії за останні 4 роки перевищив 140 млн дол. США. Її пріоритетними напрямками визначені реформа судової системи та державного управління; сприяння розвитку торгівлі та євроінтеграції; питання енергетики, енергоефективності та ядерної безпеки; гуманітарна допомога.

Обсяг норвезьких інвестицій в українську економіку становить 7,23 млн дол. США. Найбільшу зацікавленість норвезькі інвестори виявляють до енергетичного сектору. Зокрема, керівництво компанії Scatec Solar висловлює намір протягом найближчих двох років створити кілька комплексів сонячних електростанцій в Україні загальною потужністю від 200 до 300 МВт. У разі реалізації цих планів загальний обсяг інвестицій Scatec Solar в Україну сягне від 200 млн до 300 млн євро, що фактично стане першою за останні десятиліття багатомільйонною інвестицією Норвегії в українську економіку.

 

Зубко закликає малі міста правильно складати стратегію розвитку

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко закликав чиновників малих міст правильно складати стратегію розвитку з визначеним планом дій.

Про це він сказав під час XIІІ щорічної конференції малих міст на тему “Ресурси: пошук та ефективність” у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Не шукайте просто додаткових коштів, а шукайте інструменти для виконання своєї стратегії. Коштів завжди не вистачає, можливо на освітній простір, медицину… Найголовніше правильно скласти стратегію, визначити, що можливо зробити на перший, другий, третій рік. Ми готові допомагати”, – сказав Зубко.

У конференції також беруть участь президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, мери малих міст та голови ОТГ, представники центральних органів державної влади, бізнесу, міжнародних програм технічної допомоги, експерти.

 

Польща не боїться відтоку трудових мігрантів з України далі на Захід

У Польщі не бояться, що трудові мігранти з України поїдуть далі на Захід. Водночас у Варшаві працюють над новою міграційною політикою, яка враховуватиме виклики на польському ринку праці і створить кращі умови для трудової міграції з-за кордону.

Про це в інтерв’ю виданню Dziennik Gazeta Prawna заявив заступник міністра інвестицій та регіонального розвитку Польщі Павел Хоронжий.

“Нашою найбільшою перевагою є культурна та мовна схожість, а також легкість до асиміляції. Важливо, що Польща є перспективною країною, яка відкриває можливості”,- зазначив Хоронжий, відповідаючи на запитання, чи у Польщі не побоюються відтоку на захід висококваліфікованих працівників з України.

Він додав, що певні побоювання щодо цього є, але побіжний аналіз після відкриття ринку праці для висококваліфікованих українців у кількох країнах Заходу показує, що це явище (відтік українських працівників з Польщі – ред.) не має масового характеру.

Заступник міністра визнав, що питання трудової міграції до Польщі і конкуренція на польському ринку праці “викликає значні емоції”.

Утім, як заявив Хоронжий, з точки зору демографічної та економічної ситуацій, Польща “приречена приймати трудових мігрантів”. Водночас він додав, що проблема є нагальною, хоча кілька років тому такою не була.

За його словами, важливим питанням у міграційній політиці польського уряду буде справа інтеграції та асиміляції іноземних трудових мігрантів.

“Нинішні умови для цього не є оптимальними. Вони не дають особам, які приїжджають до Польщі, почуття стабільності, упевненості та чіткої перспективи щодо подальшого перебування”,- констатував Хоронжий.

Він повідомив, що незабаром міністерство праці Польщі запропонує пакет рішень, метою яких буде спрощення процедури працевлаштування для іноземців, зокрема, у контексті скорочення часу на отримання дозволу на працю від відповідних органів у Польщі.

Хоронжий звернув увагу, що Польща робить також акцент на притягнення висококваліфікованих мігрантів, які є спеціалістами у сферах високих технологій.

“У глобальному світі метою є не лише заповнення прогалин на ринку праці, але, насамперед, конкуренція за таланти у глобальному вимірі”,- констатував чиновник.

Він додав, що у співпраці з кількома іншими урядовими установами у Польщі реалізовується пілотна програма Start in Poland, спрямована на висококваліфікованих працівників.

Хоронжий зауважив: якщо демографічні тренди у Польщі не зміняться, то Польща буде приречена на підтримання трудової міграції з-за корону, аби зберегти нинішні темпи економічного розвитку.

 

Правоохоронці провели тренування на НСК “Олімпійський”

Представники поліції, Національної гвардії, а також курсанти Національної академії внутрішніх справ і Державна служба з надзвичайних ситуацій провели навчання на НСК “Олімпійський”.

На НСК “Олімпійський” в Києві відбулися навчання із забезпечення безпеки під час матчу Ліги чемпіонів УЄФА, який відбудеться у столиці України 26 травня. Про це повідомляє прес-служба МВС

“Охорона стадіону, стюарди та правоохоронні органи повинні тісно взаємодіяти, відстежувати накопичення перед турнікетами відвідувачів. На випадок ускладнення оперативної обстановки з уболівальниками постійно працюють поліцейські груп комунікації, а також передбачено резерви для розосередження громадян”, – зазначив перший заступник міністра Сергій Яровий.

Загалом у навчаннях узяли участь 758 правоохоронців.

Нагадаємо, 24 травня команди-учасники фінального поєдинку Ліги чемпіонів УЄФА мадридський футбольний клуб “Реал” і англійський “Ліверпуль” прибудуть до столиці України. Традиційні передматчеві події на НСК “Олімпійський” пройдуть 25 травня. “Ліверпуль” випробує газон столичного стадіону о 18.00, “Реал” – о 20.00. Прес-конференція головного тренера “Ліверпуля” Юргена Клоппа розпочнеться о 17.15, Зінедіна Зідана – о 19.15. Футбольний поєдинок розпочнеться 26 травня на НСК “Олімпійській” о 21.45.

 

Пограбування ювелірного магазину: в чотирьох областях ввели план “Перехоплення”

На Херсонщині та у трьох сусідніх областях введено план перехоплення групи зловмисників, які у понеділок ввечері пограбували у Херсоні ювелірний магазин у торгово-розважальному центрі.

Про це поінформувала в ніч з понеділка на вівторок Національнна поліція України.

“Ввечері до єдиного центру 102 поліції Херсонщини надійшло повідомлення, що на ювелірний магазин у торгово-розважальному центрі Херсона скоєно розбійний напад. Поліцейські встановили, що у магазин увірвалися декілька чоловіків у масках. Погрожуючи  предметами, схожими на зброю, зловмисники заволоділи ювелірними виробами. Після вчинення злочину підозрювані втекли на автомобілі невідомої марки. Наразі на території Херсонщини та трьох сусідніх областей введено оперативний план “Перехоплення””, – йдеться у повідомленні.

За інформацією поліції, під час пограбування ніхто із громадян не постраждав.

Проводиться спецоперація із затримання грабіжників.

Відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст.187 Кримінального кодексу України (Розбій).

За інформацією із соцмереж, було пограбовано ювелірний магазин в найбільшому у Херсоні ТРЦ “Fabrika”, щодо якого кілька днів тому надходили неправдиві повідомлення про замінування.

 

Пограбування ювелірного магазину: злочинцям вдалось прорвати поліцейський кордон

На базі Ситуаційного центру Національної поліції України створено спеціальну групу, яка в цілодобовому режимі працює над розслідуванням пограбування ювелірного магазину в Херсоні.

Про це поінформувала у вівторок Національна поліція України.

“На базі Ситуаційного центру НПУ в цілодобовому режимі працює (над розкриттям даного злочину – ред.) спеціально створена група, до якої увійшли керівники кількох підрозділів Нацполіції, а також представники цих підрозділів у територіальних главках поліції. Сьогодні, 15 травня, на базі Ситуаційного центру відбулася нарада щодо організації оперативно-пошукових заходів за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин в одному з розважальних центрів Херсона. Зловмисники викрали ювелірні вироби і значну суму грошей, після чого втекли з місця нападу. При спробі їх затримання нападники вчинили збройний опір, з метою знищення доказів знищили авто на якому скоювали злочин, також викрадені коштовності, прорвали поліцейський кордон і зникли в напрямку сусідньої області”, – йдеться у повідомленні.

Перший заступник голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін, який провів цю нараду, повідомив про переведення Ситуаційного центру Нацполіції на цілодобовий режим несення служби. При Нацполіції створено також оперативний штаб, який очолив начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Тіхонов. До складу штабу увійшли керівники кількох оперативних підрозділів, а також підрозділів патрульної поліції і превенції.

Тривають заходи зі встановлення місцезнаходження і затримання зловмисників. У Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях введено в дію оперативний план “Сирена” (розшук озброєного злочинця).

Водночас поліція звертається до громадян із проханням повідомляти відому їм інформацію, зокрема – про появу або пересування підозрілих осіб чи транспортних засобів, до найближчого відділення поліції або за номером спецлінії поліції 102.

Як повідомляв Укрінформ, ввечері 14 травня на ювелірний магазин у торгово-розважальному центрі Херсона було скоєно розбійний напад. Поліцейські встановили, що у магазин увірвалися декілька чоловіків у масках. Погрожуючи предметами, схожими на зброю, зловмисники заволоділи ювелірними виробами. Після вчинення злочину підозрювані втекли на автомобілі. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст.187 Кримінального кодексу України (Розбій).

За інформацією із соцмереж, було пограбовано ювелірний магазин в найбільшому у Херсоні ТРЦ “Fabrika”.

 

Поліція встановила підозрюваних у нападі на херсонську ювелірку

Поліція встановила особи громадян, яких обгрунтовано підозрюють у розбійному нападі у понеділок ввечері на ювелірний магазин у Херсоні.

Про це поінформувала у вівторок Національна поліція України.

“Поліція встановила особи громадян, яких обгрунтовано підозрюють у розбійному нападі на ювелірний магазин у Херсоні… Про це сьогодні, 15 травня, під час відеоселекторної наради членів оперативного штабу Нацполіції повідомив перший заступник глави відомства – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін. За його словами, під час проведення комплексних оперативно-пошукових заходів поліцейські встановили особи п’ятьох громадян, яких правоохоронці обгрунтовано підозрюють у причетності до розбійного нападу”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією поліції, це Нікітін Андрій Вікторович, 1983 р.н., житель м. Первомайськ Миколаївської області; Хрустальов Тимофій Анатолійович, 1967 р.н., житель м. Херсон; Ахмадуллін Олексій Рашидович, 1980 р.н., житель м. Херсон; Федорак Валентин Мирославович, 1974 р.н., житель м. Первомайськ Миколаївської області; Дяченко Олексій Борисович, 1968 р.н., житель м. Херсон.

Поліцейські підготували орієнтування з прикметами ймовірних нападників. Усі чоловіки – спортивної тілобудови, коротко стрижені. Зріст підозрюваних від 170 до 190 сантиметрів. Були одягнуті у зелений камуфльований одяг військового зразка та озброєні автоматичною вогнепальною зброєю.

Наразі поліція продовжує оперативно-пошукові заходи з метою встановлення місцезнаходження і затримання підозрюваних. З цією метою у п’яти областях України введено оперативний план “Сирена”, його дію продовжено.

Водночас, поліція звертається до громадян із проханням повідомляти відому їм інформацію, зокрема – про появу або пересування підозрілих осіб чи транспортних засобів, до найближчого відділення поліції або за номером спецлінії поліції 102.

Як повідомляв Укрінформ, ввечері 14 травня на ювелірний магазин у торгово-розважальному центрі Херсона було скоєно розбійний напад. Поліцейські встановили, що у магазин увірвалися декілька чоловіків у масках. Погрожуючи предметами, схожими на зброю, зловмисники заволоділи ювелірними виробами. Після вчинення злочину підозрювані втекли на автомобілі. При спробі їх затримання нападники вчинили збройний опір, з метою знищення доказів знищили авто на якому скоювали злочин, також викрадені коштовності, прорвали поліцейський кордон і зникли в напрямку сусідньої області.

Відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст.187 Кримінального кодексу України (Розбій).

За інформацією із соцмереж, було пограбовано ювелірний магазин в найбільшому у Херсоні ТРЦ “Fabrika”.

 

У Раді підготували подання до КСУ щодо генпрокурора “без диплома”

У Верховній Раді підготували подання до Конституційного Суду щодо визнання неконституційним закону, яким у травні 2016 року були внесені зміни щодо вимог до кандидатів на посаду Генпрокурора.

Про це на брифінгу заявив Віктор Чумак (позафракційний), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«45 народних депутатів підписали конституційне подання щодо визнання цього закону неконституційним з мотивів порушення регламенту. Усі 45 підписів перевірені», – сказав він.

За його словами, конституційне подання передадуть до КСУ вже цього тижня.

«Це той закон, який дав можливість зайняти посаду Генерального прокурора Юрію Віталійовичу Луценку і змінив всі правила щодо призначення на посаду Генерального прокурора», – підкреслив депутат.

Крім того, народний депутат Наталія Новак (фракція БПП) зазначила, що незважаючи на те, що пройшло багато часу з моменту ухвалення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури», КСУ зможе розглянути подання депутатів.

«Ми вважаємо таке подання дуже важливим, воно повинно було трапитись ще раніше, але все ж таки ми розпочали цей процес і сподіваюсь, що наслідки будуть позитивними», – зазначила Новак.

Серед депутатів, які підписали подання, зокрема і члени фракції «Самопоміч».

Як повідомлялося, 12 травня 2016 року Рада внесла зміни до Закону «Про прокуратуру», зокрема в статтю 40, і встановила, що на посаду Генпрокурора може бути призначений громадянин з вищою освітою та стажем роботи в галузі права або досвідом роботи у законодавчому або правоохоронному органі не менше 5 років.

Раніше вимогою до призначення Генпрокурором була наявність вищої юридичної освіти та стажу роботи в галузі права не менше 10 років.

 

У Раді готують пересувний інформаційний центр

Верховна Рада збирається відкрити пересувний інформаційний центр для покращення комунікації з громадянами.

На цьому наголосив Голова ВР Андрій Парубій, виступаючи на відкритті 10-го «Інформаційного ярмарку», повідомляє кореспондент.

«Для подальшого покращення комунікацій парламенту з громадянами ми готуємо пересувний інформаційний центр для того, щоб розповідати українським громадянам у різних куточках України про діяльність парламенту, про принципи і головні засади формування рішень і роботи українського парламенту», – зазначив Голова ВР.

За його словами, ця ініціатива є продовженням політики відкритості українського парламенту, яка реалізується при підтримці програми USAID «Рада».

«Сьогоднішня подія є яскравою ознакою сучасного етапу розвитку Верховної Ради України, відкритості парламенту. Реалізовуючи різноманітні ініціативи Верховна Рада запроваджує велику кількість традиційних та інноваційних атрибутів відкритості та залучення громадян», – підкреслив спікер.

Водночас він зазначив, що у парламенті вже стало традицією розширення програми екскурсій у Верховній Раді. Окрім того, у парламенті запроваджуються новітні інструменти «електронного парламенту»: можливість подання петицій, громадське коментування законопроектів, електронний порядок денний комітетів та Погоджувальної ради.

Інформаційний ярмарок триватиме у приміщенні парламенту 15-16 травня, де депутатам, їх помічникам, співробітникам апарату ВР та ЗМІ презентують ресурси та можливості для співпраці з громадянським суспільством та проектами міжнародної технічної допомоги. Загалом у виставці, яку організували Апарат ВР у співпраці з програмою USAID «Рада», беруть участь понад 40 проектів та організацій.

Крім того, організована комунікаційно-освітня експозиція  «Шляхи взаємодії Верховної Ради України з виборцями».

USAID «Рада» виконується Фондом «Східна Європа» у партнерстві з консорціумом відомих українських громадських об’єднань, зокрема, «Інтерньюз-Україна», Громадська мережа «ОПОРА» та Лабораторія законодавчих ініціатив, ГО «Ліга Інтернів».

 

МОЗ виклав у відкритий доступ близько тисячі медичних протоколів

Міністертво охорони здоров’я запустило онлайн-платформу з протоколами на засадах доказової медицини.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

“Близько тисячі клінічних протоколів на засадах доказової медицини англійською мовою відтепер доступні в онлайн-режимі для зареєстрованих користувачів на ресурсі guidelines.moz.gov.ua“, – йдеться у повідомленні

Зазначається, що зараз МОЗ проводить роботу по перекладу доказових клінічних протоколів. У першу чергу будуть перекладені протоколи з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.

Надання доступу медичним працівникам до клінічних протоколів на засадах доказової медицини стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України з компанією фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яка спеціалізується на комплексних рішеннях в сфері доказової медицини.

Клінічні протоколи на засадах доказової медицини – це перш за все чіткий алгоритм дій для практикуючих лікарів. Впровадження міжнародних протоколів сприяє узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях, а також гарантує, що кожен пацієнт отримає високий рівень надання медичної допомоги.

Як повідомлялося, 28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи.

 

У Кабміні заявляють, що вже немає жодної скарги щодо проблем з ПДВ

Реформа судової системи відіграє одну з важливих ролей у процесі викорінення корупції на всіх гілках державної влади та в громадянському суспільстві.

Про це сказав міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко під час заходу з питань подолання корупції та антикорупційних комунікацій, що проходив у Будинку Уряду 15 травня, повідомляє Урядовий портал.

“Я особисто та уряд, на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, в цілому не задоволені тим рівнем запобігання корупції, який у нас сьогодні існує. Ідеальна ситуація буде тоді, коли людина не буде обирати, дати 200, 300 чи 1000 гривень, щоб зменшити чергу, якісніше отримати послугу. А такі явища є”, – зазначив Міністр.

За його словами, тут важливу роль відіграє питання ефективності саме судової системи.

“Коли ми йдемо до суду, як в останню інстанцію, ми віримо в те, що він має прийняти правильне рішення, і так має бути! Головне, щоб громадяни розуміли, що держава, уряд, влада – на стороні суспільства і зацікавлені в тому, щоб знизити рівень корупції”, – констатував Саєнко.

В цьому питанні, за його словами, важлива не тільки робота, безпосередньо, правоохоронних органів, але й інституційний блок реформ, які впроваджує уряд.

Міністр назвав прикладом таких реформ впровадження прозорої системи державних закупівель, яка вже знизила рівень корупції, проведення реформи приватизації, заміну менеджменту на місцях, впровадження нових незалежних наглядових рад.

“Не слід забувати й про питання роботи Державної фіскальної служби. Наприклад, 2-3 роки тому відшкодування ПДВ мало багато проблем: якісь реєстри, потрібно було з кимось домовлятися. На сьогодні 97% коштів із ПДВ повертаються впродовж місяця, жодної скарги сьогодні немає. Також це питання дерегуляції і електронного урядування, коли багато актів скасовується, а  сьогодні більш ніж 60 послуг можна отримати в електронному вигляді, не йдучи до чиновника, не стоячи в чергах”, – розповів Саєнко.

Резюмуючи сказане, він підкреслив, що паралельно з відбудовою судової системи, правильної мережі роботи правоохоронних органів важливо й говорити з суспільством про це.

 

“Кваліфікацію” провалює кожен десятий суддя – ВККС

У рамках судової реформи в Україні триває кваліфікаційне оцінювання суддів. Станом на 14 травня 2018 року 10% суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, не підтвердили відповідності займаній посаді.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі ВККС.

Як зазначається в повідомленні, для першої тисячі суддів місцевих та апеляційних судів зараз триває останній етап кваліфікаційного оцінювання – «Співбесіда». Загалом з 23 березня по 14 травня 2018 року комісія у складі чотирьох окремих колегій провела співбесіди з 694 суддями.

За їх результатами, 518 суддів підтвердили відповідність займаній посаді; 18 суддів не підтвердили відповідності посаді (16 з них без висновків Громадської ради доброчесності); стосовно 2 суддів припинено оцінювання (у зв’язку зі звільненням); стосовно 29 суддів зупинено оцінювання (через відкриті дисциплінарні справи у ВРП, а також наявність ознак  дисциплінарного проступку в діях судді); стосовно 122 суддів оголошено перерву; стосовно 5 суддів відкладено розгляд питання. Водночас 37 суддів не склали іспиту за результатами перевірки тестових та практичних завдань, а отже, стосовно них ухвалюються рішення про невідповідність займаній посаді.

Таким чином, станом на 14 травня 2018 року щодо 573 суддів завершено процедуру кваліфікаційного оцінювання, а саме: 518 суддів – 90% – будуть рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на відповідні посади; 55 суддів – 10% – з тих, хто не склав іспиту або не пройшов співбесіди, будуть рекомендовані до звільнення.

Загалом під час процедури оцінювання 999 суддів 28 із них написали заяву про звільнення з посади, тож будуть звільнені.

Як зазначають у ВККС, перерву стосовно 127 суддів оголошено через наявність питань у комісії щодо інформації, яка міститься в досьє судді, а також через висновки Громадської ради доброчесності, надані комісії з неналежним їх оформленням, зокрема із відсутніми підписами членів ГРД, які за них голосували. Для того, щоб ВККСУ могла врахувати ці висновки, ГРД було надано додатковий час для впорядкування документації.

Кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено у рамках судової реформи для всіх суддів України. Для першої тисячі суддів оцінювання оголошено 22 жовтня 2017 року і триває вже 7 місяців. До початку кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді кількість вакансій в місцевих та апеляційних судах України вже становила 28% від загальної чисельності суддів.

Із числа суддів, які пройшли оцінювання, перші 96 суддів, призначені на посаду строком на 5 років, у яких закінчились повноваження, за його результатами вже рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на посади та почнуть відновлювати правосуддя в судах. Співбесіди з рештою суддів із першої групи продовжаться 15 травня 2018 року. Друга група суддів наразі складає іспити, після чого пройде психологічні тестування, перевірку досьє та співбесіди з членами комісії.

 

Реві внесли припис про порушення закону щодо етичної поведінки

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис міністру соціальної політики Андрієві Реві.

Про це ідеться на сторінці НАЗК у Facebook.

«Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону міністру соціальної політики України Реві Андрію Олексійовичу», – ідеться у повідомленні.

Згідно з приписом НАЗК вимагає провести службові розслідування з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню посадовими особами правопорушень, пов’язаних з корупцією, та вжити заходів у встановленому законом порядку.

Повідомляється, що за результатами проведеної НАЗК планової перевірки встановлені порушення щодо подання декларацій до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно 16-ти працівників Мінсоцполітики.

У приписі також міститься вимога надати НАЗК інформацію про виконання Антикорупційної програми Міністерства соціальної політики на 2017 рік за IV квартал та розпочати оцінку корупційних ризиків у діяльності відомства у 2018 році.

 

У канадському Калгарі пройде український фестиваль

Українська діаспора у канадському місті Калгарі в провінції Альберта вже вдев’яте організовує український фестиваль, який цьогоріч відбудеться 2-3 червня.

Про це повідомляється на  Facebook-сторінці заходу.

“Якщо ви хотіли відвідати бабівських вареників та насолодитися кращими зразками української пісні й танцю у південній Альберті, то ви це знайшли!” – зазначають організатори.

Окрім головних подій, на фестивалі можна буде скуштувати спражнє українське пиво, різноманітні горілки, українську вуличну їжу, поспівати традиційних коломийок, а також танцювати до ранку у вирі діджейської музики.

Фестиваль у Калгарі відбудеться у суботу і неділю об 11.00 в Acadia Recreation Complex (240 90 Avenue SE).

Квитки можна придбати на вході: для малечі до 5 років вхід безкоштовний, для дітей (6-12 років) – $6 на день, для дорослих (13-64 роки) – $12 на день, для літніх людей (від 64 років) – $8 на день.

Додаткову інформацію можна дізнатися на  сайті  фестивалю.

 

“План Артеменка” зацікавив слідчих США, екс-депутата викликали для свідчень – ЗМІ

Колишній народний депутат України Андрій Артеменко викликаний для надання свідчень перед великим журі присяжних, які працюють у межах розслідування можливого російського втручання у президентські вибори у США 2016 року.

Про це повідомляє видання Politico.

“Я отримав повістку минулого тижня”, – сказав виданню Артеменко телефоном, уточнивши, що має намір постати перед журі особисто.

Політик не розкрив подробиць свого виступу у п’ятницю, однак припустив, що йтиметься, найімовірніше, про запропонований ним “план урегулювання конфлікту на Донбасі”, про який він говорив із адвокатом президента США Майклом Коеном.

Як відомо, у лютому 2017 року газета The New York Times повідомила, що український депутат, член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав “план нормалізації відносин між Україною і Росією” екс-раднику президента США Дональда Трампа Майклу Флінну незадовго до його відставки.

За інформацією The Times, метою цього плану було скасування міжнародних санкцій проти Москви за анексію українського Криму.

Майкл Коен підтвердив особисту зустріч у Нью-Йорку з Артеменком, однак заперечив, що отримав “план з мирного врегулювання ситуації в Україні”, який нібито потім передав Флінну. Водночас, за інформацією The Times, Коен розповів, що він узяв запечатаний конверт, щоб передати його в офіс Флінна.

Як зазначає видання, свідчення Артеменка можуть допомогти команді спецпрокурора Роберта Мюллера заповнити прогалини у ситуації щодо “плану з мирного врегулювання” і ролі адвоката Трампа Майкла Коена та російсько-американського бізнесмена, партнера Trump Organization Фелікса Сетера.

“План Артеменка” також може зацікавити Мюллера, оскільки, як повідомляється, його розробляли після того, як Флінн обговорив з екс-послом РФ у США Сергієм Кисляком скасування санкцій проти Росії. Флінн був звільнений з Білого дому після того, як стало зрозуміло, що він збрехав віце-президенту США Майку Пенсу про розмови щодо російських санкцій.

Після публікацій на цю тему проти Артеменка в Україні порушили кримінальну справу за статтею про державну зраду. Пізніше Верховна Рада позбавила його депутатського мандата, а Державна міграційна служба заборонила в’їзд у країну. У травні 2017 року ДМС повідомила, що відповідно до указу Президента Артеменко втратив громадянство України. Це рішення пояснювалося наявністю у екс-депутата канадського паспорта.

 

Керівник чеського інституту втратив крісло через заяви про “Новічок”

Міністр оборони Чехії Карла Шлехтова звільнила Богуслава Шафаржа, директора військово-дослідного інституту Збройних сил ймовірно за суперечливі заяви щодо “Новічка”.

Про це повідомляє Praguemonitor з посиланням на заяву Міністерства оборони Чехії.

“У понеділок міністр оборони Чехії Карла Шлехтова звільнила Богуслава Шафаржа, директора військово-дослідного інституту Збройних сил, якого розкритикував прем’єр-міністр Андрей Бабіш за його (суперечливі – ред.) заяви щодо агента “Новічок”, – йдеться у повідомленні.

Шлехтова не повідомила ані журналістам, ані самому Шафаржу про причину його звільнення.

Однак зазначається, що коли Москва заявила про виготовлення “Новічка” у Чехії, Шафарж відповів, що нервово-паралітична речовина дійсно виготовлялася в країні, але в невеликій кількості, й була використана лише для проведення тестів.

Президент Чехії Мілош Земан також наводив слова Шафаржа, коли заявляв, що Чехія виробляє “Новічок”. Проте така заява була спростована іншими чеськими чиновниками.

 

Туреччина оголосила жалобу за палестинцями, вбитими на кордоні Сектора Гази

Уряд Туреччини оголосив триденну жалобу на знак солідарності з Палестиною, щоб ушанувати пам’ять загиблих у сутичках на кордоні Сектора Гази.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Туреччини Бекір Боздаг, повідомляє Anadolu.

“Турецький уряд оголосив триденну жалобу на знак солідарності з Палестиною, щоб ушанувати пам’ять жертв понеділка”, – йдеться у повідомленні.

За словами Боздага, Сполучені Штати “порушили” резолюції Ради Безпеки ООН, відкривши посольство в Єрусалимі.

“Історичний та духовний статус Єрусалима ніколи не зміниться. Як і раніше, Єрусалим буде і надалі залишатися столицею незалежної Палестини”, – сказав він.

Віце-прем’єр-міністр також заявив, що Туреччина ініціювала проведення у п’ятницю позачергового засідання Організації ісламської співпраці.

Крім того, турецький уряд відкликав послів у Тель-Авіві та Вашингтоні для консультацій.

Як повідомлялося, на кордоні Сектора Гази 14 травня тисячі палестинців вийшли протестувати проти відкриття посольства США в Єрусалимі. Ізраїльська сторона застосувала силу.

Під час протестів загинули 58 палестинців, близько 3 тисяч людей дістали поранення і травми.

 

Туреччина відкликала послів зі США та Ізраїлю

Туреччина відкликає для консультацій своїх послів у Вашингтоні та Тель-Авіві.

Про це повідомив віце-прем’єр турецького уряду Бекір Боздаг, передає Deutsche Welle.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган під час візиту до Великобританії назвав дії Ізраїлю щодо палестинців “геноцидом”.

Нагадаємо: під час протестів ізраїльські військові вбили вже 58 палестинців, кілька тисяч отримали поранення і травми.

Білий дім заявив, що відповідальність за насильство в Секторі Газа несе палестинський ісламістський рух ХАМАС.

 

США блокують розслідування зіткнень в Секторі Газа

США заблокували незалежне розслідування зіткнень на кордоні Ізраїлю і Сектора Газа, в результаті яких були вбиті десятки палестинців.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на dpa.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, в проекті заяви, запропонованій Кувейтом, говорилося, що “Рада Безпеки висловлює обурення і засмучення у зв’язку з убивством палестинських цивільних осіб, які реалізовували своє право на проведення мирних протестів, закликає до проведення незалежного і прозорого розслідування і звертається з закликом до всіх сторін проявляти стриманість”.

У документі містився заклик до всіх держав дотримуватися резолюції Радбезу ООН про неприпустимість перенесення посольств у спірний Єрусалим.

Десятки тисяч палестинців зібралися в знак протесту на кордоні з Ізраїлем, деякі з них спробували прорватися на ізраїльську територію і закидали ізраїльських солдатів пляшками із запальною сумішшю. Ізраїль у відповідь відкрив вогонь по демонстрантах. В результаті, за даними міністерства охорони здоров’я Палестинської автономії, загинули не менше 59 палестинців, ще більш 2770 були поранені.

Туреччина назвала дії Ізраїлю геноцидом і відкликала своїх послів з Ізраїлю та США. Президент Франції Емманюель Макрон засудив “насильство ізраїльської армії проти демонстрантів” і висловив жаль з приводу “великого числа палестинських цивільних жертв у Секторі Газа”.

Ізраїль звинуватив у трагедії палестинський радикальний рух ХАМАС. “Кожен потерпілий на кордоні – жертва військових злочинів ХАМАС”, – заявив постійний представник Ізраїлю в ООН Данні Данон.

США також поклали всю відповідальність за кровопролиття на рух ХАМАС, правлячий в Секторі Газа з 2007 року.

15 травня Рада Безпеки ООН знову обговорить ситуацію, що склалася, і, зокрема, заслухає спецпредставника ООН на Близькому Сході Ніколая Младенова.

В Газі розпочався триденний траур за загиблими.

 

Ердоган у Британії заявив про проблеми через перенесення посольства США до Єрусалима

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у рамках свого візиту до Великої Британії зустрівся з прем’єр-міністром Терезою Мей і королевою Єлизаветою II.

Про це повідомляє турецьке агентство Anadolu.

“Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у рамках свого візиту до Великої Британії зустрівся з прем’єр-міністром Терезою Мей”, – йдеться в повідомленні.

Перед початком переговорів президент Ердоган відзначив зростання торгового обороту між двома країнами.

Глава турецької держави також торкнувся теми перенесення посольства США до Єрусалима.

«Перенесення посольства США до Єрусалима викликало серйозні проблеми в регіоні», – відзначив турецький лідер.

Він нагадав, що в результаті останніх подій у Секторі Газа загинули десятки, постраждали понад дві тисячі людей.

«Всі ці вбивства відбуваються Ізраїлем і, на жаль, грунт для цього створили США», – підкреслив президент Ердоган.

За словами Ердогана, ця тема стане темою обговорення на переговорах у двосторонньому і розширеному складі.

Турецький лідер також підкреслив значимість відносин між двома країнами.

Прем’єр-міністр Мей, у свою чергу, зазначила, що однією з головних тем переговорів між двома лідерами стануть торговельні зв’язки, а також співробітництво в сфері оборони і безпеки.

«Туреччина відіграє важливу роль в питаннях регіональної безпеки. Ми вважаємо одним із найважливіших завдань перемогу над ДЕАШ у Сирії. Це питання також буде обговорено нами. Хочу ще раз підкреслити значимість відносин між Туреччиною і Великою Британією», – сказала британський прем’єр.

Далі сторони пішли на переговори віч-на-віч.

Крім цього, в рамках візиту до Великої Британії президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрівся з королевою Єлизаветою II.

Зустріч відбулася в Букінгемському палаці за закритими дверима і тривала сорок хвилин.

 

Ізраїль вислав консула Туреччини у Єрусалимі – у відповідь Анкарі

Ізраїль вирішив видворити консула Туреччини у Єрусалимі на невизначений термін.

Про це повідомляє видання Haaretz .

“Ізраїль вислав турецького консула в Єрусалимі через кілька годин після того, як ізраїльський посол у Туреччині був висланий у вівторок через демонстрації з застосуванням сили, коли з боку Ізраїлю був відкритий вогонь по протестувальниках на кордоні з Газою і 60 палестинців були вбиті”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляося, міністерство закордонних справ Туреччини попросило ізраїльського посла Ейтана Нае тимчасово залишити країну.

На кордоні Сектора Гази 14 травня тисячі палестинців вийшли протестувати проти відкриття посольства США в Єрусалимі. Ізраїльська сторона застосувала силу.

Під час протестів, за останніми даними, загинули 60 палестинців, кілька тисяч людей дістали поранення і травми.

Уряд Туреччини оголосив триденну жалобу за загиблими на знак солідарності з Палестиною.

 

Нетаньягу назвав Ердогана найбільшим прихильником “Хамасу”

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу назвав президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана найбільшим прихильником угруповання “Хамас”.

Про це він повідомив у Twitter.

“Ердоган є серед найбільших прихильників “Хамасу”, і немає сумнівів, що він добре розуміє, що таке тероризм і звіряче вбивство. Я пропоную йому не проповідуватиме нам мораль”, – написав Нетаньягу.

Як повідомлялося, на кордоні Сектора Гази 14 травня тисячі палестинців вийшли протестувати проти відкриття посольства США в Єрусалимі. Ізраїльська сторона застосувала силу.

Під час протестів загинули 58 палестинців, близько 3 тисяч людей дістали поранення і травми.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час візиту до Британії цими днями назвав дії Ізраїлю щодо палестинців “геноцидом”.

 

США в ООН: Відповідальність за кровопролиття в Газі лежить на русі Хамас

Сутички й кровопролиття в Секторі Гази були спричинені підступним і послідовним підбурюванням палестинців з боку угруповання Хамас, що впродовж місяців і тижнів спричинило загибель десятків людей.

З такою заявою виступила у вівторок на екстреному засіданні Радбезу ООН щодо ситуації на Близькому Сході постійний представник США при Організації Ніккі Гейлі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Треба пам’ятати, що терористична організація “Хамас” підбурювала насильство роками, задовго до того, як Сполучені Штати прийняли рішення перемістити наше посольство”, – заявила представник США.

Вона також підкреслила, що це загрожує жителям Сектора Гази.

“Будьте певними, “Хамас” задоволений вчорашніми результатами”, – наголосила Гейлі.

Американський високопоставлений дипломат також підкреслила, що насильство походить з боку тих, хто взагалі заперечує існування Ізраїльської держави. У цьому зв’язку вона також звернула увагу, що перенесення посольства США не означає остаточного рішення в суперечках навколо Єрусалиму.

“Місце розташування посольства не має жодного відношення до конкретних кордонів суверенітету Ізраїлю в Єрусалимі або вирішення суперечок щодо кордонів”, – заявила постійний представник США при ООН.

Як повідомляв Укрінформ, на кордоні Сектора Гази 14 травня тисячі палестинців вийшли протестувати проти відкриття посольства США в Єрусалимі. Ізраїльська сторона застосувала силу.

Під час протестів, за останніми даними, загинули 60 палестинців, близько 3 тисяч людей дістали поранення і травми.

 

МЗС Бельгії викликало посла Ізраїлю через слова про загиблих у Секторі Газа

Міністерство закордонних справ Королівства Бельгія викликало для отримання пояснень посла Ізраїлю.

Це сталося після заяви ізраїльського дипломата Сімони Франкель у вівторок для бельгійського телебачення про те, що усі 55 людей, які загинули напередодні у Секторі Газа, були терористами, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Можна очікувати багатьох речей, але є обмеження», – прокоментував ситуацію щодо висловлення ізраїльського посла міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс.

Як повідомляв Укрінформ, на кордоні Сектора Гази 14 травня тисячі палестинців вийшли протестувати проти відкриття посольства США в Єрусалимі. Ізраїльська сторона застосувала силу.

Під час протестів, за останніми даними, загинули 60 палестинців, близько 3 тисяч людей дістали поранення і травми.

 

Берлін нагадав Ізраїлю про принцип пропорційності

В уряді ФРН стурбовані ескалацією ситуації між Ізраїлем і Палестинською автономією та нагадують сторонам про їхні права і обов’язки.

Про це заявив у вівторок на брифінгу у Берліні офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ізраїльський уряд має право і обов’язок захищати безпеку своїх громадян і кордонів, але при цьому повинен витримуватися принцип пропорційності, і це стосується особливо застосування зброї”,  – заявив Зайберт.

Він назвав “жахливим” те, що сталося напередодні на кордоні між Ізраїлем і сектором Гази, що загинули так багато людей, включаючи дітей.

Водночас Зайберт відзначив, що кожен повинен мати право на мирний протест, але також вірно і те, що цим правом не варто зловживати, щоб не розпалювати насильство. “Це цинічно, вести до ескалації насильства”, – сказав представник уряду. Він закликав обидві сторони до деескалації ситуації.

Нагадаємо, до виникнення протистояння, що спричинило загибель 60 осіб, призвело офіційне відкриття Посольства США в Єрусалимі. Офіційний Берлін з самого початку не підтримав таке рішення Вашингтона. Представників ФРН на урочистостях не було. Зате німецькі ЗМІ відзначили, що ніхто не згадав на церемонії про принцип “двох держав”, на якому наполягає Німеччина в якості вирішення близькосхідного конфлікту.

У вівторок у Газі пройшли похорони палестинців, убитих ізраїльськими військами напередодні. Тим часом на кордоні з сектором Газа ізраїльські війська зайняли позиції в очікуванні продовження палестинської акції протесту і звинуватили в усьому ХАМАС.

 

Париж не схвалює перенесення посольства США в Єрусалим

Франція не схвалює рішення США про переведення посольства з Тель-Авіва в Єрусалим, оскільки це суперечить міжнародному правому, зокрема, резолюціям Ради Безпеки ООН і Генеральної Асамблеї ООН.

Про це йдеться у заяві МЗС Франції.

“Франція не схвалює рішення про переведення посольства США з Тель-Авіва в Єрусалим, про що неодноразово говорив президент Французької Республіки. Таке рішення йде в розріз з міжнародним правом, зокрема, з резолюціями Ради Безпеки ООН і Генеральної Асамблеї ООН”, – наголошується в заяві.

Франція знову закликала ізраїльське керівництво “виявити розсудливість і стриманість при застосуванні сили”.

“Франція нагадує про обов’язки захищати цивільне населення, зокрема, неповнолітніх, і про право палестинців на мирні демонстрації”, – йдеться в документі.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня США відкрили в Єрусалимі своє посольство, яке було перенесено з Тель-Авіва. Ця подія ще до її офіційного проведення викликала хвилю масових протестів серед палестинського населення, яке не визнає Єрусалим ізраїльським містом попри те, що воно повністю розташоване на території Ізраїлю, а Кнессет у 1980 році проголосив його єдиною і нероздільною столицею країни.

Міжнародне співтовариство розділилося щодо статусу Єрусалима, в тому числі, в ООН. Однак президент США Дональд Трамп 6 грудня минулого року оголосив, що Сполучені Штати визнають його столицею Ізраїльської держави і переносять своє посольство до цього міста.

 

Саудівська Аравія засудила перенесення посольства США до Єрусалима

Рада міністрів Саудівської Аравії у вівторок підтвердила, що не сприймає рішення Вашингтона перенести американське посольство в Ізраїлі до Єрусалима.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на державне телебачення королівства.

“Цей крок знаменує заангажованість щодо історичних, незмінних прав палестинського народу в Єрусалимі”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, 14 травня Сполучені Штати Америки офіційно відкрили своє посольство у місті Єрусалим.

На кордоні Сектора Гази за кілька годин до відкриття посольства США в Єрусалимі розпочалися сутички, у яких, за останніми даними, загинули щонайменше 58 людей.

Палестинці хочуть, щоб Східний Єрусалим був столицею їхньої майбутньої держави. Ізраїль приєднав Східний Єрусалим і оголосив усе місто своєю столицею, але цей крок не визнаний міжнародним співтовариством.

Рішення Трампа викликало протести, і 128 держав засудили його при голосуванні Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

 

Палестина відкликала свого посла зі США

Палестинська національна адміністрація прийняла рішення про відкликання свого посла з Вашингтона у відповідь на нещодавні події в Єрусалимі, в тому числі і перенесення посольства США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Про це йдеться в заяві МЗС Палестини, передає “Дзеркало тижня” – Укрінформ.

.

“Рішення було прийнято після перекладу посольства Сполучених Штатів з Тель-Авіва до Єрусалиму. Посол прибуде додому завтра”, − наголошується в повідомленні.

Вказівка відкликати посла віддав президент Махмуд Аббас. Глава делегації Організації визволення Палестини і посол у Вашингтоні Хусам Зомлот покине Штати і прибуде в Палестину в середу, 16 травня.

Нагадаємо: керівництво Туреччини розпорядилося, щоб посол Ізраїлю залишив країну після того, як ізраїльські сили вбили 60 палестинців під час протестів на кордоні з сектором Газу, які спалахнули після відкриття посольства США в Єрусалимі.

Анкара стала одним з найгучніших критиків жорсткої ізраїльської реакції на протести палестинців. Вона відкликала своїх послів з Тель-Авіва і Вашингтона, закликавши мусульманські країни провести екстрену нараду в п’ятницю.

 

Фонд Сороса закриває свій офіс в Угорщині

Фонд “Відкрите суспільство” (Open Society), заснований уродженцем Будапешта мільярдером Джорджем Соросом, припинить свою діяльність в Угорщині і перенесе офіс у Берлін.

Про це у вівторок повідомляє DW.

“Рішення згорнути роботу в Будапешті прийняте внаслідок запланованих урядом Угорщини подальших обмежень на діяльність неурядових організацій, відомих як законопроект “Стоп Сорос”, – зазначається у заяві “Відкритого суспільства”.

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, який неодноразово виступав з критикою Сороса, планує зробити жорсткішими умови діяльності неурядових організацій в країні в рамках так званого закону “Стоп Сорос”. На думку Орбана, не лише відомий фінансист, але і міжнародний капітал загалом прагнуть завдати Угорщині якомога більшої шкоди.

“Уряд Угорщини применшує і представляє у викривленому світлі нашу роботу та утискає громадянське суспільство заради політичної вигоди, використовуючи нечувані раніше в історії ЄС методи”, – заявив президент “Відкритого суспільства” Патрік Гаспар.

За даними заснованого 1979 року Соросом фонду “Відкрите суспільство”, метою його діяльності є захист демократії та прав людини у всьому світі. Цей фонд складається з 39 організацій. З кінця 1980-х Джордж Сорос жертвує гроші на проекти зі суспільного та державного розвитку в Східній Європі за допомогою фонду “Відкритого Суспільства”, зокрема 350 мільйонів євро лише в Угорщині.

 

У США встановили, хто стояв за витоком великого масиву секретів з ЦРУ

Правоохоронні органи США встановили підозрюваного, який посприяв витоку масиву секретних даних про шпигунську діяльність ЦРУ за кордоном, у тому числі, програмного забезпечення для хакерських зламів.

Про це повідомило в вівторок американське центральне видання The Washington Post – Укрінформ.

“Уряд США визначив підозрюваного у минулорічному витоку інформації про значну частину хакерського арсеналу ЦРУ, який використовувався агентством для проведення шпигунських операцій за кордоном”, – зазначається в публікації.

Йдеться про Джошуа Адама Шульте, який працював у групі ЦРУ з розробки комп’ютерного коду для розвідки іноземних противників. Зокрема, він підозрюється в передачі секретної інформації сайту “WikiLeaks”. Зараз він перебуває у в’язниці Манхеттена по справах, не пов’язаних з викраденням інформації.

Поява файлів ЦРУ у відкритому доступі стала одним із найбільших витоків в історії американського розвідувального агентства, що розкриває методи його роботи. На думку представників ЦРУ та колишніх розвідників, ці дані можуть бути використані проти Сполучених Штатів. Деякі з фахівців навіть порівнювали це з крадіжкою файлів АНБ Едвардом Сноуденом, який розкрив секрети спостереження спецслужб за комп’ютерами і телефонами.

Як повідомляється, федеральні правоохоронні органи провели обшук у квартирі Шульте в Нью-Йорку, вилучивши персональне комп’ютерне обладнання, блокноти й рукописні нотатки. Однак цих доказів поки недостатньо для того, щоб висунути чоловіку офіційні звинувачення в незаконній передачі інформації сайту WikiLeaks, де з’явилися дані ЦРУ

 

ЗМІ виявили у Facebook новий масштабний витік даних користувачів

Протягом чотирьох років особисті дані трьох мільйонів користувачів соціальної мережі Facebook знаходилися у відкритому доступі.

Про це йдеться у розслідуванні New Scientist.

“Дані мільйонів користувачів Facebook, які використовували популярний додаток про особистість (myPersonality – ред.), включаючи відповіді на опитування інтимного характеру, залишили у відкритому доступі в Інтернеті”, – зазначається у публікації.

Як повідомляється, розслідування стосується даних, що зібрав додаток myPersonality, створений працівниками Кембриджського університету. Над додатком, зокрема, працювали представники Центру психометрії Кембриджського університету Михайло Косинські і Девід Стіллвелл. А на початковому етапі до проекту був залучений Олександр Коган, відомий з історії щодо витоку даних користувачів Facebook в компанію Cambridge Analytica.

Зазначається, що інформація була делікатного характеру та розкривала особисті дані користувачів Facebook такі як результати психологічних тестів.

Інформація, зібрана через myPersonality в базі даних була анонімною, однак, користувачів, чиї дані потрапили в неї, досить легко було ідентифікувати, зіставивши кілька параметрів.

Розслідування свідчить про те, що цим додатком скористалися близько шести мільйонів осіб, приблизно половина з них погодилася поділитися особистими даними. Зібрана таким чином база даних була викладена на сайті фактично у відкритому доступі. Щоб отримати доступ до неї було достатньо лише зареєструватися як співавтор проекту. Це зробило понад 280 людей з майже 150 установ, включаючи дослідників у вищих навчальних закладах та компаніях Facebook, Google, Microsoft і Yahoo.

Як відомо, 7 квітня Facebook заборонив використання myPersonality на підставі того, що додаток може порушувати правила соцмережі.

 

Виток даних: парламент Британії не задовольнили відповіді Facebook

Компанія Facebook не змогла повністю відповісти на 39 запитань британських законодавців про конфіденційність даних користувачів соцмережі.

Про це заявили у Комітеті британського парламенту з питань культури, ЗМІ, спорту та цифрових технологій, повідомляє Reuters.

“Викликає розчарування той факт, що компанія з ресурсами Facebook не забезпечила достатній рівень деталізації та прозорості з різних питань”, – йдеться у заяві голови комітету Деміана Коллінза.

Зазначається, що директор Facebook з публічної політики у Великій Британії Ребекка Стімсон дала 39 відповідей на додаткові запитання в листі, опублікованому комітетом. Однак Колінз заявив, що комітету бракує деталей, на які вони сподівалися.

Як повідомлялося, комітет розслідує ймовірне неналежне використання Cambridge Analytica даних 87 мільйонів користувачів Facebook. Зазначається, що в компанії на запитання про Cambridge Analytica відповіли недостатньо докладною

 

Вбивство українки у Чорногорії: поліція оголосила у розшук підозрюваного

Чорногорська поліція видала ордер на арешт підозрюваного у вбивстві українки Анастасії Лашманової.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на газету Vijesti.

“Поліція Чорногорії видала ордер на арешт Арсенія Становича, підозрюваного у вбивстві громадянки України Анастасії Лашманової”, – йдеться у повідомленні.

За даними газети, Станович і Лашманова раніше зустрічались, а причиною вбивства могли стати ревнощі.

Як зазначається, Арсеній Станович – гравець у водне поло, колишній воротар місцевого клубу Primorac та національної збірної. Його батько очолює прикордонну поліцію аеропорту Тіват.

Тіло українки з кількома ножовими пораненнями виявили 11 травня увечері в її квартирі. Анастасія Лашманова в Чорногорії керувала компаніями Mimoza Group та Sea Trade, які займаються створенням бізнесу та операціями з нерухомістю, в основному – готелями та ресторанами.

Місцеві ЗМІ оцінюють вартість її майна у 105 мільйонів євро. Її компанії володіють трьома ресторанами в розкішному комплексі Порто у місті Тіват на узбережжі Чорногорії.

Вона також брала участь у суперечливих проектах реконструкції узбережжя та будівництва ресторанів у Каменярі.

Ще українка володіла салоном краси Femme Fatale, який був частиною розкішного готелю Tre Canne у туристичному місті Будва.

Сербська щоденна газета Kurir повідомляє, що до групи компаній Mimoza Group має стосунок російський бізнесмен Валерій Задорін, який, за повідомленнями ЗМІ, є власником великої російської компанії “Арома”.

Задорін побудував віллу в Тіваті та має в Чорногорії яхту під назвою “Арома”.

 

Польські міністри беруть кредити, аби віддати минулорічні премії

Польські міністри змушені брати кредити та продавати майно, аби віддати до 15 травня отримані за минулий рік премії на благодійність.

Це робиться у відповідності до розпорядження лідера польської правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослава Качинського, який за спільним рішенням керівництва партії зобов’язав усіх чиновників вищого рівня, які є членами PiS, до середини травня передати отримані премії благодійному фонду Карітас, інформує власний кореспондент Укрінформу.

Голова канцелярії голови Ради міністрів Польщі Міхал Дворчик напередодні визнав польським ЗМІ: аби передати на благодійність минулорічну премію у розмірі 30 тис. злотих (близько 8,5 тис. дол.) він взяв у банку кредит у розмірі 20 тис. злотих (понад 5,5 тис. дол), а ще 10 тис. злотих (близько 2,8 тис. дол.) отримав на це з продажу власного автомобіля.

Так само зробили або планують зробити більшість інших чиновників польського уряду. Хоча рішення про повернення премій було добровільним, жоден з членів польського уряду не заявляв, що відмовиться передавати премії на благодійність. У керівництві PiS наголошували: якщо хтось не виконає цього рішення, то має брати до уваги політичні наслідки, зокрема те, що може не потрапити до партійних списків на наступних парламентських виборах в 2019 році.

Опозиція підкреслює, що детально перевірятиме, чи всі міністри та урядовці виконали вимогу Качинського.

Як інформувалося, рішення PiS, про яке оголосив Качинський на початку квітня, пов’язане зі скандалом, що виник у польському публічному просторі після оприлюднення два місяці тому інформації про те, що екс-глава польського уряду Беата Шидло виплатила наприкінці минулого року значні премії собі, міністрам свого уряду та заступникам міністрів — від 65 тис. до 82 тис. злотих (19-24 тис. дол.). Реагуючи на критику опозиції, Шидло заявила, що члени її уряду заслужили ці премії. Після цього соцопитування показали, що рейтинг PiS обвалився на понад 10%, чого не було від приходу цієї партії до влади наприкінці 2015 року. За оцінками експертів, однією з основних причин цього падіння є саме отримання політиками значних премій і обгрунтування, що вони на них заслужили.

На початку квітня під час прес-конференції Качинський заявив, що урядовці повинні жити скромніше, оскільки в іншому випадку суспільство цього не зрозуміє. Крім партійного рішення про передачу урядовцями премій на благодійність, лідер PiS оголосив також про плани зниження зарплат для парламентаріїв, а також для керівників місцевої адміністрації.

На минулому тижні депутати Сейму прийняли закон про зниження зарплат собі і сенаторам на 20%.

 

Парламент Шотландії провалив законопроект про Brexit

Парламент Шотландії відмовився надати свою згоду на законопроект щодо виходу Британії з ЄС (Brexit).

Про це повідомляє BBC.

“Шотландський парламент відмовився давати свою згоду щодо основного законопроекту по Brexit”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, шотландські лейбористи, зелені і ліберальні демократи об’єдналися з Шотландською національною партію, заявивши, що вестмінстерський проект про Brexit обмежує права національного парламенту.

Повідомляється, що консерватори Шотландії були єдині, хто виступив на підтримку законопроекту і звинуватив колег з інших партій у неспроможності знайти спільне рішення.

Таким чином, депутати проголосували 93 голосами проти 30 за те, що парламент Шотландії “не дає свою згоду на законопроект про вихід з Євросоюзу”.

У лютому перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявляла, що парламент Шотландії не має наміру давати згоди на законопроект прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей про процедуру виходу з Євросоюзу.

 

Новий лідер Каталонії просить прем’єра Іспанії про зустріч

Новий лідер Каталонії Кім Торра попросив прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя про зустріч.

Про це повідомляє агентство AFP.

“Першочергова мета нового каталонського уряду полягає в тому, щоб запропонувати діалог іспанському уряду”, – сказав він журналістам у Берліні, куди прибув для зустрічі з відстороненим лідером Каталонії Карлесом Пучдемоном.

“Рахой, будь ласка, встановлюйте дату і час (для початку діалогу – ред.)”, – сказав Торра, звертаючись до прем’єр-міністра Іспанії.

Як повідомлялося, 14 травня парламент Каталонії обрав Кіма Торру главою уряду автономії.

Його кандидатуру запропонував колишній очільник уряду Каталонії, який зараз перебуває у вигнанні в Німеччині, Карлес Пучдемон.

Пучдемон був зміщений з прем’єрської посади після скандального референдуму про незалежність Каталонії. Після цього він утік до Бельгії. 25 березня політик був затриманий у Німеччині, але незабаром відпущений під підписку про невиїзд.

Найближчим часом німецький суд має вирішити, чи видавати Пучдемона Іспанії.

 

РФ підтримувала каталонських сепаратистів – контррозвідка Німеччини

Президент Федерального відомства із захисту конституції ФРН Ханс-Георг Маасен заявив, що Росія надавала підтримку каталонським сепаратистам перед референдумом у жовтні 2017 року.

Своїми висновками він поділився з учасниками симпозіуму “Гібридні загрози – мережні відповіді”, що відкрився в понеділок у Берліні, пише журнал Spiegel.

“Німецькі спецслужби виходять з того, що російські тролі “підігрівали” громадські суперечки про незалежність Каталонії. У них, очевидно, є свідчення того, що Росія підтримує каталонський сепаратистський рух пропагандою… Маасен говорить, що отримав цю інформацію не з перших рук, але вважає її дуже правдоподібною”, – йдеться в статті.

Причому, за словами Маасена, йдеться про “дезінформацію і пропаганду”, а не про фінансову підтримку.

У цілому на симпозіумі німецька, британська, а також натовська спецслужби звинуватили Росію у прагненні дестабілізувати західні демократії.

Зокрема, глава британської внутрішньої розвідувальної служби MI5 Ендрю Паркер заявив, що Росія поєднує маніпуляції ЗМІ з дезінформацією у соціальних мережах і перекрученнями, що включає “нові і старі форми шпигунства, масові кібератаки, військове насильство і безрозсудну злочинну діяльність”.

Паркер назвав дії Росії неприйнятними. “Замість того, щоб стати шанованою великою державою, Росія ризикує стати більше ізольованою парією”, – завив він.

У свою чергу заступник генерального секретаря НАТО Ардт Фрейхерр Фрейтаг фон Лорінгговен стверджує, що Росія проводить систематичні кампанії з дезінформації і щодня здійснює кібератаки щодо систем і мереж Альянсу. Ця тактика “дробовика”, за його визначенням, спрямована на те, щоб ще більше заплутати людей, щоб вони більше нікому не вірили. “І, на жаль, ця тактика не була безуспішною”, – констатував представник Альянсу.

 

Помпео “розморожує” кадрову політику Держдепу — The Hill

Держсекретар США Майк Помпео розпорядився скасувати кадрові обмеження для Держдепартаменту, запроваджені за його попередника Рекса Тіллерсона, та оголосив про набір у відомство нових працівників у межах бюджету.

Про це повідомило у вівторок видання The Hill із посиланням на службові записи держсекретаря, які отримало у своє розпорядження.

“Сьогодні я скасовую обмеження Держдепартаменту щодо найму працівників дипломатичної служби та держслужбовців, а також дозволяю Державному департаменту наймати людей у межах нинішнього фінансування”, – зауважив глава американського відомства.

Повідомляється, що раніше держсекретар дозволив приймати на роботу членів сімей чинних співробітників, які працюють у місіях за кордоном, що дасть змогу застосувати їхні навички для виконання завдань американської дипломатії.

При цьому в відомстві зазначили, що це забезпечить гнучкий підхід у заповненні вакантних посад за кордоном, необхідних для досягнення цілей зовнішньої політики Сполучених Штатів.

“Робоча сила Держдепартаменту є нашим найціннішим активом”, – заявив у цьому зв’язку Помпео.

Попередній держсекретар США Рекс Тіллерсон запровадив часткові заморожування для найму на роботу після того, як відомство отримало розпорядження з Білого дому про скорочення видатків та урізання бюджету на діяльність американської дипломатії.

 

ЄС терміново скликає засідання трьох глав МЗС країн-членів та Ірану

У Брюсселі у вівторок відбудеться засідання міністрів закордонних справ Великої Британії, Німеччини, Франції та Ірану щодо ситуації навколо іранської ядерної програми.

Спільноту на терміновому засіданні представлятиме високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Метою зустрічі є координація зусиль щодо продовження імплементації Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (JCPOA) після виходу із цієї домовленості США.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід своєї країни з міжнародної угоди – Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (JCPOA), яку було укладено з Іраном США, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною у 2015 році і яка передбачає виконання Тегераном ряду кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

Трамп звинуватив Іран у пособництві тероризму і прагненні продовжувати розробку ядерної зброї. Після виходу з угоди США розширили санкції проти Ірану.

Це рішення не було підтримане та викликало критику з боку інших підписантів угоди, включаючи ЄС, Німеччину, Францію та Велику Британію.

Як заявив заступник глави іранського МЗС Аббас Аракчі, після виходу США з ядерної угоди Іран має намір в ультимативній формі вимагати від європейських учасників гарантій збереження угоди. За його словами, у європейських країн є термін від 45 до 60 днів, щоб надати необхідні гарантії щодо захисту інтересів Ірану і компенсації збитків, завданих виходом США з угоди, а якщо європейські учасники угоди не нададуть у відведений строк необхідних гарантій, Іран повинен буде прийняти “вимушені рішення”.

 

Ядерна угода: іранський міністр приїхав на переговори до ЄС

Переговори Великобританії, Франції та Німеччини з Іраном щодо ядерної угоди продовжаться протягом найближчих двох тижнів.

Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф, який прибув на переговори до Брюсселя, повідомляє агентство Reuters.

“Зариф провів “добру та конструктивну” зустріч з високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федерікою Могеріні, додавши, що переговори з трьома європейськими країнами (Британія, Франція, ФРН – ред.) будуть продовжуватися протягом наступних двох тижнів”, – йдеться у повідомленні.

“Ми на правильному шляху, щоб рухатися вперед… У будь-якому випадку, рішення має зберегти і гарантувати права Ірану”, – заявив він.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід своєї країни з міжнародної угоди – Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (JCPOA), яку було укладено з Іраном США, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною у 2015 році і яка передбачає виконання Тегераном кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

Трамп звинуватив Іран у пособництві тероризму і прагненні продовжувати розробку ядерної зброї. Після виходу з угоди США розширили санкції проти Ірану.

Це рішення не було підтримане та викликало критику з боку інших підписантів угоди, включаючи ЄС, Німеччину, Францію та Велику Британію.

Як заявив заступник глави іранського МЗС Аббас Аракчі, після виходу США з ядерної угоди Іран має намір в ультимативній формі вимагати від європейських учасників гарантій збереження угоди. За його словами, у європейських країн є термін від 45 до 60 днів, щоб надати необхідні гарантії щодо захисту інтересів Ірану і компенсації збитків, завданих виходом США з угоди, а якщо європейські учасники угоди не нададуть у відведений строк необхідних гарантій, Іран повинен буде прийняти “вимушені рішення”.

 

США запровадили нові санкції проти центробанку Ірану

Мінфін США запровадив санкції проти чотирьох високопоставлених керівників Центрального банку Ірану, а також банку al-Bilad Islamic Bank for Investment and Finance P.S.C. через перерахування ними мільйонів доларів угрупованню Хезболла.

Про це офіційно заявили у вівторок в американському Мінфіні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США сьогодні запровадив санкції проти голови та старших посадових осіб Центрального банку Ірану“, – зауважили в Мінфіні.

У повідомленні підкреслюється, що саме ця фінансова установа перевела мільйони доларів для фінансування угруповання Хезболла від імені Корпусу стражів Ісламської революції.

Як зауважили в міністерстві, голова іранського Центробанку здійснював ці транзакції приховано через іракський банк al-Bilad Islamic Bank, щоб “підтримати насильницький та радикальний порядок денний організації Хезболла.

Санкції проти іранських високопосадовців були введені відповідно до розпорядження президента США 13224.

“Сполучені Штати не дозволять Ірану нахабно зловживати міжнародною фінансовою системою. Глобальна спільнота повинна залишатися пильною щодо оманливих зусиль Ірану фінансової підтримки його терористичних ставлеників”, – заявив к цьому зв’язку міністр фінансів США.

 

США обіцяють “персональні наслідки” всім, хто спробує обійти іранські санкції

Мінфін США попередило іноземні компанії про персональні наслідки в разі продовження співпраці з Іраном, яка підпадає під дію американських санкцій проти Тегерана.

Про це заявила у вівторок у Вашингтоні заступник міністра фінансів Сігал Манделкер, повідомило інформагентство Bloomberg.

“Ми притягнемо до відповідальності всіх, хто продовжує заборонений бізнес в Ірані“, – заявила високопоставлений представник американського Мінфіну.

Вона також наголосила, що країни та компанії по всьому світу “мають бути занепокоєні у зв’язку з прихованими прийомами, які іранський режим застосовує для використання міжнародної фінансової системи з метою фінансування своєї злочинної діяльності й терористичних поплічників”.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня президент США Дональд Трамп заявив про намір США вийти з Іранської ядерної угоди (JCPOA). Він також підписав президентський меморандум про відновлення санкцій проти Ірану, які були ефективними до укладення JCPOA. Крім того, американська адміністрація пообіцяла посилити тиск санкцій на Іран шляхом запровадження додаткових обмежень для країни.

 

Російське командування на Донбасі намагається заганяти в армію “агітками”

З метою посилення мілітаризації тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та залучення місцевого населення до злочинних дій російське командування нарощує пропагандистські заходи щодо проходження служби у складі окупаційних військ.

Про це поінформував на брифінгу речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суттєво збільшилась кількість акцій з поширення агітаційних матеріалів (листівок, оголошень) на вулицях окупованих населених пунктів, інформаційних звернень під час телевізійних і радіотрансляцій підконтрольних окупаційній владі ЗМІ”, – сказав він.

Гуцуляк також повідомив, що, за інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування ЗС РФ посилює контроль за діяльністю окупаційних військ.

У з’єднаннях і частинах т.зв. 1 та 2 АК російсько-окупаційних військ розпочала роботу чергова комплексна комісія штабу 8 армії Південного ВО ЗС РФ, яка здійснює всебічну перевірку поточного стану справ, у т.ч. укомплектованості підрозділів окупантів особовим складом.

 

Штаб ООС звернувся до ЗМІ: виток даних може спричинити поразки і втрати

Виток інформації з району проведення операції Об’єднаних сил може стати причиною поразки та втрат серед українських військовослужбовців.

Про це йдеться у зверненні прес-центру Об’єднаних сил до ЗМІ та блогерів, оприлюдненому на його сторінці у Facebook.

“Щодня військовослужбовці, ризикуючи власним життям, відстоюють незалежність нашої держави. При виконанні завдань щодо покращення тактичного положення військ проводиться кропітка робота з підготовки та проведення таких заходів. Під час виконання цієї важкої та небезпечної праці наших героїв, військові частини Об’єднаних сил потребують певної непублічності та конфіденційності”, – йдеться у зверненні.

Як наголосили у прес-центрі ОС, виток інформації може стати причиною поразки та втрат серед українських воїнів.

“Всьому буде свій час: і звільненню території, яку окупували російсько-терористичні війська, і оприлюдненню інформації щодо результатів роботи наших героїв зі складу Об’єднаних сил”, – додали у прес-центрі ОС.

 

В ОБСЄ заявляють, що вогонь у відповідь також є порушенням “Мінська”

У спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ стверджують, що застосування військовими вогню у відповідь також є порушенням Мінських домовленостей.

Про це заявив заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг у вівторок на брифінгу в Краматорську, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Обидві сторони, коли вони заявляють, що відкривають вогонь у відповідь, – цей “вогонь у відповідь” також є порушенням досягнутих домовленостей про припинення вогню. Будь-яке застосування озброєння є порушенням досягнутих домовленостей. Ми розуміємо військову логіку застосування озброєнь, але у Мінських домовленостях немає жодних винятків. І насправді має запанувати цивільна логіка”, – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, у період із 16 до 29 квітня СММ ОБСЄ зафіксувала майже 8 300 порушень режиму припинення вогню вздовж лінії зіткнення на сході України.

Як відомо, російсько-терористичні війська на Донбасі регулярно порушують Мінські домовленості, застосовуючи важке озброєння для обстрілу позицій Об’єднаних сил, тож українські військовослужбовці змушені відкривати вогонь у відповідь.

За даними прес-центру штабу Об’єднаних сил, за минулу добу бойовики 42 рази порушили режим припинення вогню, застосовуючи й заборонену Мінськими угодами зброю. А з початку сьогоднішнього дня російсько-окупаційні війська вже 7 разів обстріляли позиції українських Об’єднаних сил. Українські війська вели активну оборону та давали адекватну відповідь противнику, зазначили у штабі.

 

Спецслужби РФ перекидають на Донбас підрозділ “Вагнера” – СБУ

Найближчими днями до тимчасово окупованого Донецька прибуде близько 100 бойовиків зі складу спецпідрозділу російських спецслужб під назвою “ПВК “Вагнера”.

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

“Спецслужби РФ продовжують використовувати найманців “Вагнера” для ескалації бойових дій на сході України. За інформацією СБУ найближчими днями до тимчасово окупованого Донецька прибудуть близько ста бойовиків зі складу ПВК “Вагнер” для підтримки терористичного угруповання “ДНР”, – йдеться у повідомленні.

В СБУ нагадали, що майже рік тому спецслужба розпочала інформування громадськості про результати розслідування Службою терористичної діяльності найманців російських спецслужб зі складу так званої приватної військової компанії “Вагнера” на Донбасі.

Голова СБУ Василь Грицак зазначав, що “правда про злочини РФ в Україні та світі – це жах для вищих політичних і військових керівників Росії, адже лава підсудних нового Нюрнберзького трибуналу стає для них все ближче, а паранойя та нічні кошмари все частішають”.

За цей час Служба провела кілька спеціальних брифінгів, де послідовно доводила з конкретними фактами, датами, цифрами та прізвищами кривавий шлях “вагнерівців” в Україні, від Луганського аеропорту в червні-серпні 2014 до боїв під Дебальцевим у січні-лютому 2015.

Наголошується, що черговим беззаперечним доказом злочинної діяльності ПВК “Вагнера” в Україні, який буде долучений до матеріалів кримінальної справи, є зізнання самих найманців, які у деталях підтверджують інформацію СБУ. В СБ послалися  на матеріал, опублікований російським ресурсом “Рідус”, де один з російських найманців, зокрема, розповідає про злочинну діяльність бойовиків ПВК “Вагнера” на Донбасі.

Так, російський найманець Євстафій Ботвіньєв, який за часів СРСР навчався у військовому училищі за спеціальністю “організація партизанських рухів”, розповів про участь у боях на Донбасі разом з Дмитром Уткіним (“Вагнером”). За його словами, “Вагнер” зі своїми головорізами  у кількості близько 80 осіб вперше прибули на Донбас з РФ у червні 2014 року. Група “Вагнера”, зокрема, спочатку воювала проти ЗСУ в луганському аеропорті, а їх втрати склали близько 16 осіб.

Окремо Ботвіньєв вказує на те, що “Вагнер”, як і майбутній ватажок “ЛНР” Ігор Плотницький, підпорядковувалися представнику РФ. Також зазначається, що Уткін, який отримав від Путіна бойові ордени, не може бути “офіцером запасу”, як про це заявляється.

 

В Україні нарахували понад мільйон учасників бойових дій

В Україні нараховується 1 млн 5 тис. 832 особи, які мають статус інваліда війни, учасника війни чи учасника бойових дій. З них близько 320 тис. є учасниками бойових дій через участь в АТО, а майже 474 тис. осіб – це “учасники війни”, які отримали статус за участь у Другій світовій війні.

Про це заявив заступник голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО В’ячеслав Марченко під час “круглого столу” в Укрінформі на тему: “Визначення ветеранських статусів. Доцільність перегляду наданих статусів”.

“Витяг з єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом 1.01.2018 року передбачає, що сумарно по категоріям – інваліди війни, учасники війни та учасники бойових дій – у нас є 1 млн 5 тис. 832 особи”, – сказав він.

Зокрема, станом на 1 січня 2018 року в Україні нараховується 418 тис. 384 учасників бойових дій, з них майже 320 тис. є учасниками АТО, ще близько 60 тис. були учасниками війни в Афганістані, 13 тис. – учасники Другої світової війни.

Щодо учасників війни, то станом на початок року було обліковано близько 800 осіб, які отримали статус учасника війни через участь в АТО. Ще майже 474 тис. осіб – це особи зі статусом “учасник війни”, які отримали статус за участь у Другій світовій війні (“люди, які працювали на оборонних підприємствах у тилу тощо”).

Згідно з даними відкритого єдиного реєстру, чисельність інвалідів війни становить 112 тис. 942 особи, з них 1-ї групи – 14 тис. 493 особи, 2-ї групи – 54 тис. 299 осіб, 3-ї групи – 44 150 осіб. По категоріям близько 50-60 тис. інвалідів є учасниками війни в Афганістані, ще близько 5 тис. – учасники АТО.

Марченко також зазначив, що в Україні потрібно врегулювати питання визначення поняття “ветеран”, врахувавши міжнародний досвід.

 

Полторак розповів, як контролюватимуть будівництво гуртожитків для контрактників

Міністр оборони України Степан Полторак прийняв рішення створити дві мобільні групи для здійснення перевірки ходу проведення торгів та попереднього укладання угод щодо будівництва гуртожитків для військовослужбовців військової служби за контрактом.

Про це очільник МОУ повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні прийняв рішення створити дві мобільні групи для здійснення перевірки ходу проведення торгів та попереднього укладання угод. До складу мобільних груп увійдуть досвідчені спеціалісти юридичних підрозділів, підрозділів ВСП, Аудиту та Головної інспекції Міністерства оборони України, які перевірятимуть якість проведення тендерних процедур”, – йдеться у повідомленні.

За підсумками роботи мобільних груп будуть прийняті відповідні правові рішення. У разі виявлення порушень з боку осіб, відповідальних за проведення торгів, вони будуть притягнуті до відповідальності, пообіцяв Полторак.

Він нагадав, що наразі Міністерством оборони проводиться інтенсивна робота щодо здійснення процедури закупівель послуг (робіт) по будівництву гуртожитків для військовослужбовців військової служби за контрактом.

“Станом на травень 2018 року розпочато процедури закупівель щодо будівництва 178 об’єктів будівництва, вже пройшли торги по 160 об’єктам, укладені 37 угод для подальшого виконання будівельних робіт”, – поінформував він.

 

Полторак вручив нагороди десантникам 79-ї бригади

Міністр оборони Степан Полторак вручив відомчі нагороди та грошові премії тридцятьом військовослужбовцям 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, які на багатонаціональних навчаннях Combined ResolveX у Німеччині показали найкращі результати.

Про це керівник МОУ повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Цим військовослужбовцям можна доручити надскладні завдання, які вимагають нестандартних рішень. Досвід, якого бійці набули у зоні проведення АТО, досвід командирів підрозділів є свідченням того, що українські ЗСУ здатні захищати свою країну. Ви продемонстрували всьому світові, що українські воїни, є хоробрими, найкращими воїнами у світі, які вміють чудово воювати та навчатися”, – написав він.

Загалом за результатами багатонаціональних навчань CombinedResolveX нагороджено 101 військовослужбовця 95-ї та 79-ї окремих десантно-штурмових та 14-ї окремої механізованої бригади.

 

Волкер прибув у район проведення ООС та зустрівся з Наєвим

Спецпредставник Держдепу США у справах України Курт Волкер прибув в район проведення операції Об’єднаних сил та зустрівся з командувачем ООС Сергієм Наєвим.

Про це повідомляється на сторінці прес-центру операції Об’єднаних сил у Facebook.

“Ми раді вітати вас в районі проведення операції. Дякуємо партнерам за підтримку в боротьбі з російським агресором”, – сказав Наєв під час зустрічі з Волкером.

Поблизу лінії розмежування командувач ООС ознайомить гостя з військовою та гуманітарною складовими операції. Сторони обговорять безпекову ситуацію на Донбасі та обміняються думками щодо шляхів мирного врегулювання конфлікту.

З початку проведення операції Об’єднаних сил, це перша зустріч командувача зі спецпредставником державного департаменту США.

 

Волкер: Якщо РФ ветує рішення про миротворців – вона хоче продовжити війну

Блокування Росією запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі означатиме, що вона зацікавлена у продовженні військового конфлікту на сході України.

Про це заявив на брифінгу в Слов’янську 15 травня спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що механізм ООН (щодо запровадження миротворчої місії на Донбасі – ред.) буде корисним, якщо Росія дійсно хоче розв’язання цього конфлікту. Це означає, що вона має ухвалити рішення вийти з цього конфлікту, вивести свої війська з Донбасу і дати місцевим мешканцям можливість відновити там нормальне життя. Якщо Росія ухвалить для себе таке рішення, це свідчитиме, що вона зацікавлена у завершенні конфлікту, а якщо вона накладе вето на рішення Радбезу ООН, це означатиме, що вона зацікавлена у продовженні цієї війни”, – сказав Волкер.

Він додав, що найважливішою альтернативою у цій ситуації є та, над якою США працюють кожного дня: Україна має стати сильною, заможною і успішною країною.

“Чим міцнішою і успішнішою буде Україна, чим привабливішою вона буде для окупованих територій, які прагнутимуть возз’єднатися з нею, тим складніше буде Росії продовжувати війну і утримувати їх під своїм контролем”, – переконаний Волкер.

 

Конфлікт на Донбасі має бути завершений з виведенням військ РФ – Волкер

Конфлікт на Донбасі не є внутрішньоукраїнським, а принесений ззовні і має бути завершений шляхом мирних переговорів з виведенням російських військ.

На цьому наголосив під час прес-конференції у Слов’янську спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це – не внутрішньоукраїнський конфлікт. Це конфлікт, який був принесений ззовні. І він має бути завершений шляхом переговорного мирного врегулювання з виведенням російських військ”, – сказав Волкер.

Він підкреслив, що бойові дії на Сході України тривають, і це – не “заморожений конфлікт”.

Спецпредставник Держдепу також зазначив, що сьогодні вранці зустрівся з чотирма російськомовними жінками, які були змушені тікати з окупованої території, втратили рідних і житло. Тож, робить висновок американський дипломат, тут не йдеться про захист російськомовних людей на Донбасі, як про це заявляє Москва, бо й вони страждають через цей конфлікт.

 

Волкер: Кращий захист російськомовних на Донбасі – прибрати звідти війська РФ

Між українцями на Донбасі немає ані етнічного, ані громадянського конфлікту, а найкращим захистом російськомовного населення регіону буде його повернення під контроль України.

Про це заявив на брифінгу в Слов’янську 15 травня спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Між українцями на Донбасі немає конфлікту – ані етнічного, ані громадянського. Це конфлікт, створений російською інтервенцією на схід України”, – сказав Волкер.

Він зазначив, що Росія напряму керує військовими силами у цьому регіоні і має вирішальний політичний вплив на керівників окупованих територій.

За словами Волкера, США і Європа доклали величезних зусиль на політичному рівні для подолання конфлікту і досягнення миру на Донбасі.

“Ми хочемо, щоб у цей регіон повернулося мирне життя. Це трагедія, що конфлікт досі триває. Росія каже, що захищає російськомовне населення. Але найкращий захист для російськомовного населення – прибрати звідси російські війська і дати Україні відновити контроль над цими територіями”, – підкреслив спецпредставник США.

 

США не мають офіційної інформації про відсторонення Суркова від переговорів

США не отримували офіційної інформації про відсторонення помічника президента РФ Владислава Суркова від двостороннього переговорного процесу щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це заявив на брифінгу у Слов’янську 15 травня спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не отримували офіційного повідомлення від російської сторони про це (відсторонення  Суркова – ред.). Він був офіційно призначений як представник Росії на цих переговорах, ми мали з ним кілька зустрічей. Ми хочемо, щоб Росія серйозно поставилася до пропозиції введення на Донбас миротворчої місії за мандатом ООН, що дасть змогу створити умови для повного виконання Мінських домовленостей. Якщо Росія готова говорити про це, ми готові зустрічатися чи з паном Сурковим, чи з будь-ким іншим, кого Росія призначить для цих перемовин”, – сказав Волкер.

Він додав, що протягом останніх восьми місяців мав чотири зустрічі з помічником президента РФ, на яких обговорювалися шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи ефективні такі зустрічі, спецпредставник США зазначив, що вважає важливим тримати двері для пошуку рішень щодо врегулювання конфлікту відкритими.

“І хоча Росія не скористалася тим, щоб увійти у ці відкриті двері, тим не менше, ми тримаємо їх відкритими”, – зазначив Волкер.

Як повідомляв Укрінформ, спеціальний представник США у переговорах з питань України Курт Волкер 14 травня розпочав візит в Україну. У його програмі – зустрічі з керівництвом держави, а також відвідання зони бойових дій на Донбасі.

Водночас, за повідомленнями російських ЗМІ, Владислав Сурков може залишити посаду помічника президента РФ, відповідального за український напрям, за підсумками перестановок у російському уряді.

 

Переговори з РФ відбуватимуться з Сурковим чи без – Волкер

Сполучені Штати готові вести з Росією переговори щодо України з будь-яким представником, якого обере Кремль. Про це під час прес-конференції в Слов’янську сказав спецпредставник США з питань України Курт Волкер, передає УНН.

“У нас не було офіційних повідомлень від російської сторони про це. Він (Сурков – ред.) був призначений російським представником в цих переговорах, з яким у нас було кілька зустрічей минулого року. Ми хочемо, щоб Росія серйозно поставилась до пропозицій щодо введення миротворчої місії за мандатом ООН, завдяки якій були б створені умови для мирного врегулювання, безпеки і виконання мирних домовленостей. Коли Росія буде готова до цього, ми готові будемо зустрітись, і може бути з паном Сурковим, або з будь-яким іншим представником, якого Росія вирішить призначити”, – сказав спецпредставник США.

Коментуючи діалог з Росією, він зазначив, що вважає важливим тримати відкритими двері для розв’язання конфлікту.

“Хоча Росія поки не вирішила скористатися цими дверима, ми тримаємо їх відкритими”, – додав він.

Нагадаємо, за інформацією деяких ЗМІ, помічник президента РФ Владислав Сурков, який відповідає за український напрямок і співпрацю з Абхазією і Південною Осетією, може покинути свою посаду.

 

 

“Лабораторія Касперського” переїжджає до Швейцарії – ЗМІ

Компанія “Лабораторія Касперського” (Kaspersky Lab) вирішила перемістити свою основну інфраструктуру з Росії до Швейцарії.

Про це повідомляє Sky News.

“Компанія “Лабораторія Касперського” (Kaspersky Lab) вирішила перевезти свою основну інфраструктуру з Росії до Швейцарії, після того як стало відомо, що Кремль використовував антивірусне забезпечення компанії для викрадення секретної інформації в США”, – йдеться у повідомленні.

Компанія планує до кінця 2019 року завершити процес перевезення основної інфраструктури. Це коштуватиме їй приблизно 12 мільйонів доларів США.

Як повідомлялося, 15 травня стало відомо, що уряд Нідерландів ухвалив рішення відмовитися від використання антивірусного програмного забезпечення компанії “Лабораторія Касперського” (Kaspersky Lab) з міркувань національної безпеки.

18 вересня 2017 року Сенат США проголосував за заборону використання програмного забезпечення Kaspersky Lab федеральними установами, пославшись на те, що ця компанія може бути інструментом Кремля і загрозою для національної безпеки.

Пізніше стурбованість за свою інформбезпеку у зв’язку з використанням Kaspersky Lab висловлювали й інші країни, зокрема Велика Британія. На початку грудня британський уряд випустив попередження про ризики для безпеки при використанні російського антивірусного програмного забезпечення Kaspersky Lab.

 

Дієго Марадона очолив правління білоруського футбольного клубу

Легендарний аргентинський футболіст Дієго Марадона став головою правління білоруського футбольного клубу «Динамо-Брест».

Про це повідомляється на сайті клубу – Укрінформ..

Марадона займатиметься питаннями стратегічного розвитку клубу, а також взаємодіятиме з усіма його структурними підрозділами, в тому числі з дитячою футбольною академією «Динамо-Брест».

Контракт розрахований на три роки. До виконання обов’язків аргентинець приступить після завершення Чемпіонату світу з футболу в РФ.

Раніше Марадона тренував футбольний клуб «Фуджейра» з Об’єднаних Арабських Еміратів, але не зміг вивести його до Про-Ліги ОАЕ і був звільнений 27 квітня.

 

Активісти хочуть заблокувати концерт Козловського у Києві

Праворадикальна організація “Сокіл” планує блокувати концерт українського співака Віталія Козловського, запланований у Києві 21 травня.

Про це у Facebook повідомив учасник організації “Сокіл” Володимир Назаренко.

Згідно із заявою, це відповідь на виступ артиста на концерті у Москві 9 травня. Тоді Козловський виступив у Москві на сцені концерту до Дня перемоги.

“Такий вчинок націоналісти ВГО «Сокіл» вважають неприпустимим та антидержавним, звертають увагу відповідних органів СБУ на цю ситуацію”, – написав Назаренко.

Він зазначив, що у випадку допущення концерту, праворадикали залишають за собою право його блокувати.

Захід запланований 21 травня о 20:00 в приміщенні Caribbean club.