Підбірка актуальних новин за 14 травня

8 місяців ago Інформ центр 0

Рада має ухвалити цього тижня звернення до ОБСЄ щодо “виборів Путіна” в Криму

Заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко закликає парламент проголосувати на цьому тижні підготовлений проект заяви-звернення до ОБСЄ щодо незаконності проведення виборів президента Росії в Криму.

Про це вона наголосила на засіданні Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Разом з громадськими організаціями, я хочу подякувати організації «ОПОРА» та пані (голові правління  – ред.) Ользі Айвазовській за те, що ми підготували відповідний проект заяви Верховної Ради України до ОБСЄ, до діючого Президента ОБСЄ. Я дуже би просила і Андрія Володимировича Парубія, і лідерів всіх фракцій, щоб ми її підписали цю заяву, і цього тижня  прийняли», – сказала вона.

За словами  Геращенко, Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ в своєму звіті щодо  президентських виборів у РФ «жодним словом не вказала в цьому звіті щодо фальсифікованих виборів у Криму».

«Тим самим, по суті відбувається повзуча легалізація цих фальсифікованих виборів», – підкреслила Геращенко.

За словами віце-спікера, відповідну заяву необхідно проголосувати на цьому тижні у зв’язку з тим, що «остаточний звіт ОБСЄ буде затверджений буквально днями».

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти п’яти осіб, причетних до проведення незаконних виборів президента Росії на території Криму.

11 травня Президент Петро Порошенко заявив, що Комітет постійних представників ЄС ухвалив рішення про запровадження індивідуальних санкцій проти осіб, причетних до проведення так званих виборів президента Росії в анексованому Криму.

Як відомо, нині обмежувальні заходи ЄС, які включають візові заборони та заморожування активів, застосовані проти 150 осіб та 38 установ, що відповідальні за посягання на суверенітет і територіальну цілісність України.

До списку входять, зокрема, й наближені до режиму Володимира Путіна особи, включаючи високопосадовців центральних органів влади та олігархів.

 

Геращенко розповіла, про що говорила із президентом ПА ОБСЄ

Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко закликала ПА ОБСЄ підтримати позицію щодо фіксації у моніторинговому звіті БДІПЛ ОБСЄ незаконності виборів президента РФ в Криму.

Про це вона написала на сторінці у  Facebook  за результатами зустрічі в понеділок з президентом Асамблеї Георгієм Церетелі і його колегами – депутатами парламентів європейських країн

«Ключові теми нашої зустрічі – безпекова, гуманітарна, екологічна ситуація на Донбасі і в Криму, порушення там прав людини. Закликала ПА ОБСЄ і європейських політиків підтримати позицію, що в моніторинговому звіті БДІПЛ ОБСЄ повинно бути зафіксовано незаконність виборів в окупованому Криму», – зазначила  Геращенко.

Також вона закликала ПА ОБСЄ активніше долучитися до питання звільнення заручників і політв’язнів, і влітку під час сесії у Берліні ухвалити резолюцію з вимогою звільнення політв’язнів Кремля, в якій перерахувати «конкретні прізвища українців і кримських татар – бранців тюрем РФ і на окупованих територіях».

Окрім того, Геращенко разом із головою української парламентськоі делегаціі в ПА ОБСЄ, головою фракції “БПП” у ВР Артуром Герасимовим обговорили хід реформ і демократичні процеси в Україні.

За словами віце-спікера, делегація ОБСЄ під час свого візиту на схід України побувала на Донбасі, де в районі КПВВ «Мар’їнка» на власні очі почула і побачила, як «виконується» контрольованими РФ бойовиками перемир’я. «Політики ледь не потрапили під ворожий обстріл, чули звуки канонади бойовиків, що гатили по цивільним населеним пунктам», – зазначила віце-спікер ВР..

Як повідомлялося, раніше на брифінгу у парламенті президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі наголосив, що у звіті ОБСЄ щодо президентських виборів у Росії є посилання на попередній документ щодо підтримки неподільності та суверенітету України.

До цього на погоджувальній Раді Геращенко закликала Раду проголосувати на цьому тижні проект заяви-звернення до ОБСЄ щодо виборів президента РФ у Криму, підготовлений, зокрема, за участю громадської мережі «ОПОРА».

За словами Геращенко, у звіті ОБСЄ відсутні будь-які згадки щодо незаконності проведення виборів президента РФ у Криму. Геращенко наголосила, що найближчими днями має бути підготовлений остаточний звіт ОБСЄ щодо президентських виборів у РФ.

 

Церетелі пояснив відсутність у звіті ОБСЄ згадки про “вибори Путіна” в Криму

Президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі наголошує, що у звіті ОБСЄ про вибори у Росії є посилання на попередній документ щодо підтримки неподільності та суверенітету України.

Про це він сказав під час брифінгу у Верховній Раді за результатами дводенного візиту делегації ОБСЄ на схід України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо в документі, про який ви згадували, немає згадки про територію Криму, то там є згадка і посилання на попередній документ, в якому також зазначено, що ми підтримуємо неподільність і суверенітет України”, – прокоментував він заяву першого заступника голови ВР України Ірини Геращенко про відсутність у звіті БДІПЛ ОБСЄ незаконності проведення виборів президента РФ у Криму.

Водночас спеціальний представник ПА ОБСЄ з питань Східної Європи Кент Харстед зауважив, що кожного разу, згадуючи в офіційних документах ОБСЄ Україну, організація підкреслює те, “що Крим та територія Донбасу є її невід’ємною частиною”.

“І коли ми говоримо про вибори на території РФ, вони не мають жодного стосунку до території Криму”, – сказав Харстед.

Окрім того, президент ПА ОБСЄ наголосив, що Україна є однією з найважливіших тем в усіх резолюціях ОБСЄ.

“Наскільки нам відомо, в усіх звітах, які ми публікуємо, та інформації, яку ми надаємо як Організація, яка є лідером із спостереження за проведенням виборів, ми ніколи не піддаємо сумніву неподільність території України”, – наголосив Церетелі.

За його словами, останні два дні делегація ОБСЄ відвідала кілька місць і зустрілася з представниками місцевих громад та громад внутрішньо переміщених осіб на сході.

“Ми усвідомлюємо усі проблеми, які постають на даний момент перед регіоном Донбас, перед сходом України. Ми також усвідомлюємо, що однією з ключових вимог для подальшого розвитку України є мир”, – зазначив президент ПА ОБСЄ.

Делегація ОБСЄ відзначила роботу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на сході України.

Як повідомлялось, раніше перший заступник ВР України Ірина Геращенко закликала Раду проголосувати на цьому тижні проект заяви-звернення до ОБСЄ щодо виборів президента РФ у Криму, підготовлений, зокрема, за участю громадської мережі “ОПОРА”.

За словами Геращенко, у попередньому звіті  ОБСЄ  відсутні будь-які згадки щодо незаконності проведення виборів президента РФ у Криму. Геращенко наголосила, що найближчими днями має бути підготовлений остаточний звіт ОБСЄ щодо президентських виборів у РФ.

 

ЄС назвав імена російських чиновників, які потрапили під розширені санкції

Європейський Союз розширив персональні обмежувальні заходи проти російських посадовців, а також колаборантів, причетних до проведення протиправних виборів на території тимчасово окупованої Росією АР Крим.

Таке рішення ухвалила у понеділок Рада ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Рада ЄС додала п’ять осіб до переліку людей, щодо яких застосовані обмежувальні заходи за причетність до підриву територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України», – заявили у керівній інституції Євросоюзу.

Проти цих осіб введено  санкції  за причетність до проведення нелегальних виборів президента РФ у тимчасово окупованій Росією АР Крим.

Серед доданих до санкційного списку – Наталія Безрученко, Інна Гузєєва, Олександр Петухов, Мирослав Погорелов, а також Анастасія Карпранова.

 

Клімкін прокоментував “виборчі” санкції ЄС

Запровадження Євросоюзом санкцій проти п’яти осіб, причетних до проведення незаконних виборів президента РФ у Криму, – це сигнал для тих, хто працює з окупаційною владою анексованого півострова.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав у  Twitter – Укрінорм.

“Ще п’ятеро під санкціями ЄС за незаконне проведення виборів президента РФ в окупованому Криму. Ми обіцяли та запропонували – ЄС це зробив. Це сигнал для тих, хто в Криму працює з окупаційною владою. Варто поміркувати перед тим, як виконувати накази”, – написав  Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти п’яти осіб, причетних до проведення незаконних виборів президента Росії на території Криму.

Як відомо, нині обмежувальні заходи ЄС, які включають візові заборони та заморожування активів, застосовані проти 150 осіб та 38 установ, що відповідальні за посягання на суверенітет і територіальну цілісність України.

До списку входять, зокрема, й наближені до режиму Володимира Путіна особи, включаючи високопосадовців центральних органів влади та олігархів.

 

Геращенко: В українській армії служить 25 тисяч жінок, з них лише 3 тисячі – офіцери

Жінки у Верховній Раді докладуть всіх зусиль, щоб в армії працювали закони про гендерну рівність.

Про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на етнопоказі в Мистецькому арсеналі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні в українській армії служить близько 25 тисяч жінок, і вони всі – великі героїні. Серед них – менше 3 тисяч офіцерів, і це свідчить про те, що наше суспільство, яке зробило насправді великий внесок в питанні гендерної рівності, ще дуже консервативне в силових структурах. Тому я вважаю своїм обов’язком і обов’язком своїх колежанок з парламенту, докласти всіх зусиль, щоб і в армії працювали закони гендерної рівності”, – заявила вона.

Також  Геращенко  вибачилася перед жінками та матерями, чиї чоловіки та діти залишаються в російському полоні або на території ОРДЛО.

“Я хочу перед вами вибачитись, що ми так довго не можемо витягнути ваших чоловіків і синів. І подякувати – за вашу мужність”, – зазначила політик.

Також Геращенко додала, що, на її думку, сьогодні участь жінок в миротворчому процесі є “унікальною”.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня до Дня вишиванки в Мистецькому арсеналі проходить етнопоказ за участю українських жінок-військових, волонтерок та журналісток.

Захід організовує Міністерство інформаційної політики спільно з ГО “Всесвітній день вишиванки”.

 

Порошенко пропонує країнам ЄС взяти шефство над містами Донбасу

Президент Петро Порошенко пропонує, щоб кожна країна ЄС ініціювала цільову програму шефства над окремими містами українського Донбасу задля сприяння їхньому відродженню та відновленню інфраструктури.

Відповідну ініціативу він висунув під час зустрічі з президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгієм Церетелі, повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Були обговорені шляхи допомоги внутрішньо переміщеним особам та відродження українського Донбасу. У цьому зв’язку глава держави запропонував ініціативу, щоб кожна країна ЄС підготувала цільову програму шефства над окремими містами українського Донбасу, сприяючи їхньому відродженню та відновленню інфраструктури”, – йдеться у повідомленні.

Співрозмовники також обговорили безпекову ситуацію на  Донбасі  та необхідні першочергові кроки з метою досягнення прогресу у мирному врегулюванні, зокрема ініціативу з розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

Крім того, під час зустрічі лідери наголосили на необхідності продовження санкцій проти РФ до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Також глава держави закликав ПА ОБСЄ продовжувати зусилля задля звільнення з російських тюрем українських політв’язнів, а також українських заручників.

Окремо було наголошено, за даними АП, на важливій ролі ПА ОБСЄ у контексті вшанування 85-х роковин Голодомору, зокрема визнання національними парламентами Голодомору геноцидом українського народу.

Разом з тим Порошенко подякував президенту ПА ОБСЄ за підтримку асамблеєю України у боротьбі з російською агресією шляхом ухвалення важливих резолюцій.

“Голос Парламентської асамблеї ОБСЄ є дуже важливим у наших спільних зусиллях зупинити агресора”, – зазначив він.

У свою чергу Церетелі поділився враженнями від відвідання Донбасу та подякував українській делегації у ПА ОБСЄ.

 

ФСБ намагалася викрасти з України росіянина – СБУ

Співробітники контррозвідки СБУ попередили спробу російських спецслужб викрасти з території України громадянина РФ, який переїхав у 2014 році на знак незгоди із політикою Кремля.

Про це  повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

“У результаті багатоходової спецоперації із залученням підрозділів ГУ Національної поліції у Харківській області оперативникам контррозвідки СБУ вдалося попередити викрадення росіянина. Правоохоронці затримали всіх учасників злочинної групи під час розрахунку з безпосередніми викрадачами та спроби вивезення росіянина. У зловмисників вилучені 23 тисячі американських доларів, отримані від спецслужб РФ за виконання злочинного завдання, та засоби зв’язку з російськими кураторами”, – йдеться в повідомленні.

Оперативники СБУ встановили, що для переправлення росіянина на територію РФ представники російських спецслужб найняли групу мешканців Харківщини на чолі із колишнім співробітником міліції. Зловмисники періодично працювали на території РФ, раніше вже були засуджені за насильницькі злочини в Україні та притягувались до адміністративної відповідальності в Росії.

Для виконання «брудної» роботи, а саме викрадення росіянина за місцем його мешкання та передачі в обумовленому місці на території Харківської області, ватажок зловмисників за винагороду у розмірі 23 тисячі доларів США найняв представників місцевого криміналітету. Потім, з використанням снодійних препаратів, росіянина планувалось переправити через державний кордон України на територію Росії для передачі представникам спецслужб РФ.

Зараз  СБУ  здійснює відповідні заходи в рамках кримінального провадження за ч. 1. ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення затриманим підозри в скоєнні злочину та обрання стосовно них судом запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

 

В США кажуть, що Сурков імітував переговорний процес щодо України

Невідомо, які наслідки слід очікувати після уходу Владислава Суркова з процесу переговорів щодо України з боку РФ, оскільки він не був уповноважений йти на будь-які поступки і лише створював вигляд переговорного процесу.

Такий коментар оприлюднив у понеділок старший директор Penn Biden Center, колишній помічник глави Пентагону Майкл Карпентер, передає Укрінформ.

“Неможна сказати, щоб Сурков був уповноважений йти на якісь поступки у своїх переговорах з (Куртом – ред.) Волкером, тож не певний, що це все дійсно означає для України. Сурков ніколи не мав можливості вказувати ФСБ чи ГРУ, як діяти на місцях на Донбасі, тому він здебільшого просто робив вигляд переговорів”, – зауважив експерт.

Він додав посилання на повідомлення кореспондента National Public Radio в Москві Лучіана Кіма, який звернув увагу на висловлювання заступника глави МЗС Росії Григорія Карасіна про те, що “Росія і США взяли паузу в контактах щодо України”.

Як повідомляв Укрінформ, спеціальний представник США у  переговорах  з питань України Курт Волкер в понеділок розпочав свій візит в Україну. У його програмі – зустрічі з керівництвом держави, а також відвідування зони бойових операцій на Донбасі.

Водночас, за повідомленнями російських ЗМІ, Владислав Сурков може залишити посаду помічника президента РФ, відповідального за український напрям, за підсумками перестановок в уряді Російської Федерації.

 

Мандат Волкера залишився незмінним – Держдеп

Мандат спеціального представника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера залишився незмінним.

Таку офіційну відповідь надали Укрінформу в офісі речника Державного департаменту США в понеділок на прохання прокоментувати повідомлення в ЗМІ щодо розширення мандату Волкера.

“Ми бачили ці повідомлення у ЗМІ. Вони є помилковими”, – зазначили в американському зовнішньополітичному відомстві.

Як уточнили в Держдепі, посол  Волкер  “продовжує служити на посаді спеціального представника в переговорному процесі по Україні і його мандат залишається незмінним”.

При цьому, як підкреслили в Держдепартаменті, політика Сполучених Штатів на українському напрямі передбачає “повне відновлення територіальної цілісності України”.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок Волкер розпочав свій сьомий за останні вісім місяців візит до України. У його програмі заплановані зустрічі з державним керівництвом у Києві, а також поїздка на схід України, “щоб побачити ситуацію на місцях і дізнатися про гуманітарну кризу в Донбасі”.

Паралельно деякі ЗМІ повідомили, що мандат Волкера був продовжений і навіть розширений.

 

Мінкультури Франції виправило мапу з «російським» Севастополем

Мінкультури Франції виправило помилку щодо належності Криму на мапі міжнародної акції “Ніч музеїв-2018” – «Російська Федерація» було замінено на «Україна».

Відповідне виправлення зроблене на  мапі  музеїв-учасників акції – Укрінформ.

«Севастопольський художній музей імені Крошицького. Проспект Нахімова, 9, Севастополь, Україна» «Севастопольський художній музей імені Крошицького», – вказано тепер в графі адреси на сайті.

Також з цього тексту прибрали індекс.

На мапі при наведенні курсора на іконку музея імені Крошицького в Севастополі з’являється вікно з написом: «Севастопольський художній музей імені Крошицького».

Як відомо, міністерство культури Франції на своєму офіційному сайті  оприлюднило мапу, згідно з якою Севастопольський художній музей імені Крошицького був розташований у “російському” місті Севастополь.

 

Клімкін закликає ОБСЄ використати всі важелі впливу на Кремль

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з делегацією Парламентської Асамблеї (ПА) ОБСЄ на чолі з президентом Асамблеї Георгієм Церетелі.

Про це інформує  прес-служба МЗС – Укрінформ.

“Павло Клімкін відзначив важливість парламентської дипломатії в рамках ОБСЄ та висловив вдячність президенту Георгію Церетелі за рішучу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої збройної агресії РФ на Донбасі та незаконної окупації АР Крим та Севастополя”, – йдеться у повідомленні.

Глава МЗС підкреслив, що відновлення миру на українській землі залежить від готовності російської сторони припинити агресію проти України. Клімкін закликав ПА ОБСЄ використати наявні засоби та інструменти, щоб змусити Кремль дотримуватися принципів Гельсінського Заключного акту і відмовитися від агресивної і загарбницької політики стосовно України.

“Георгій Церетелі підтвердив підтримку з боку ПА ОБСЄ територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах та запевнив в подальшому сприянні та підтримці ініціатив української сторони в рамках Асамблеї”, – повідомили у прес-служба МЗС.

Свідченням консолідованої позиції парламентаріїв ПА ОБСЄ, за словами Церетелі, є ухвалення Асамблеєю впродовж останніх семи років відповідних резолюцій на підтримку України.

Президент ПА ОБСЄ підкреслив, що під час учорашнього відвідання Донецької області мав можливість оцінити складну безпекову та гуманітарну ситуацію на Донбасі, а також відзначив важливу роль Спеціальної моніторингової місії (СММ)  ОБСЄ  в Україні.

 

По всій лінії розмежування йдуть інтенсивні бої – Міноборони

Бойовики за добу здійснили 63 прицільні обстріли, вибірково застосувавши важку артилерію та міномети.

Про це на брифінгу  повідомив  речник Міністерства оборони України Дмитро Гуцуляк – Укрінформ.

“Інтенсивні бойові дії тривали по всій лінії розмежування, противник не знижує активність вогневих провокацій”, – розповів він.

На Луганському напрямку бойовики здійснили 30  обстрілів. У районі Світлодарська незаконні збройні формування застосували артилерію калібру 122 мм. У районах Залізного, Зайцевого, Кримського, Луганського, Новгородського, Новолуганського, Світлодарська, Травневого та Троїцького бойовики відкривали вогонь з 120-мм та 82-мм мінометів. Загалом бойовики випустили 5 артилерійських снарядів та понад 220 мінометних мін різних калібрів.

“Противник також активно застосовував гранатомети та стрілецьку зброю різних типів і калібрів, а також БМП”,  – зазначив речник Міноборони.

На Донецькому напрямку бойовики порушили режим тиші 33 рази, переважно застосовували стрілецьку зброю,  великокаліберні кулемети та гранатомети різних типів. Бойовики відкривали вогонь поблизу Авдіївки, Водяного, Верхньоторецького, Гнутового, Кам’янки, Красногорівки, Мар’їнки, Павлопіля,  Талаківки, Тарамчука, Широкино та шахти Бутівка. У районі Верхньоторецького бойовики випустили 20 мін з мінометів калібру 82 мм.

Станом на 11:00 14 травня бойовики здійснили 13 прицільних обстрілів. Вони застосували 120-мм міномети у районі Зайцевого та Залізного та 82-мм міномети поблизу Золотого та Пісків, загалом випустивши 50 мін різних калібрів. «Вогневі провокації противника зі стрілецької зброї різних калібрів, гранатометів та БМП  також відбулися в районі Зайцевого, Катеринівки та Новозванівки на Луганському, а також в районах Водяного, Гнутового, Пісків та Піщевика на Донецькому напрямку», – деталізував полковник Гуцуляк.

 

Штаб ООС назвав втрати бойовиків за добу

Минулої доби втрати бойовиків склали двоє загиблих та четверо поранених.

Про це  повідомив  на брифінгу представник прес-центру Об’єднаних сил капітан Олександр Петрук – Укрінформ.

“Упродовж минулої доби російсько-окупаційні війська, нехтуючи міжнародними угодами, 63 рази порушували режим припинення вогню, з них 20 разів застосовували міномети та артилерію. Втрати противника, за даними  розвідки, склали двоє загиблих та четверо поранених”, – сказав Петрук.

За його словами, на одному з найгарячіших напрямків відзначився командир відділення кулеметного взводу окремої механізованої бригади сержант Анатолій Івашкевич. На щільний вогонь противника, для збереження життя підлеглих, за наказом сержанта Івашкевича було відкрито зосереджений вогонь розрахунків кулеметів ДШК. Влучним вогнем кулеметники локалізували вогневі точки противника і бойовики зазнали суттєвих втрат.

За рішучість та ініціативу, вміле керування підрозділом в бою, сержанта Івашкевича командування військової частини представило до нагороди, сказав речник.

Він нагадав, що під час бойових дій вчора двоє військових Збройних сил України зазнали осколкових поранень. Поточної доби, 14 травня, втрат немає.

 

Росія перекидала окупаційні війська в Крим на десантних кораблях – розвідка

В окупації Криму брали участь підрозділи Південного військового округу ЗС Росії. Інформація про це передається до міжнародних судів.

Про це  повідомив  представник ГУР МО України Вадим Скібіцький – Укрінформ.

“Воєнною розвідкою України підтверджено застосування російської військово-транспортної авіації для перекидання у лютому 2014 року підрозділів повітрянодесантних військ ЗС РФ до аеропорту Анапа. Зокрема, повітряним шляхом відбувалася передислокація особового складу 76 десантно-штурмової дивізії ПДВ ЗС РФ. Зібрані воєнною розвідкою України докази участі кадрових російських військовослужбовців у бойових діях на території України передаються до міжнародних судів”, – йдеться у повідомленні.

Скібіцький додав, що безпосередньо на територію Криму окупаційні підрозділи Росії перекидалися з використанням великих десантних кораблів. Воєнною  розвідкою  України чітко встановлено, що, наприклад, десантний корабель “Азов” перевозив підрозділи 31 окремої десантно-штурмової бригади ПДВ ЗС РФ.

Як повідомлялося, СБУ передала до Міжнародного суду ООН докази причетності російських військовослужбовців до обстрілу в Маріуполі 24 січня 2015 року. Унаслідок цього військового злочину загинуло 29 громадян України, 92 отримали поранення, пошкоджено житлові та нежитлові будинки.

 

У Харкові СБУ блокувала збут зброї з району проведення ООС

Співробітники Служби безпеки України блокували у Харкові незаконний збут зброї та боєприпасів, вивезених з району проведення операції об’єднаних сил.

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

«Правоохоронці встановили, що двоє місцевих жителів продавали на території регіону набої до автомата та кулемета Калашникова, самозарядного карабіну СКС, а також бойові гранати. Оперативники спецслужби задокументували декілька фактів незаконної реалізації зловмисниками зброї представникам кримінальних кіл», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що співробітники СБ України затримали обох зловмисників в обласному центрі під час спроби збуту двох гранат Ф-1, РГД-5 та набоїв калібру 7,62 мм.

Затриманим оголошено про підозру в скоєнні злочину та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У рамках відкритого слідчими СБ України кримінального провадження за ст. 263 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

Операція з викриття зловмисників проводилась спільно з поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури.

 

Українцям продають російські “буханки” за подвійною ціною

Російський всюдихід “УАЗ -3909”, незважаючи на антиросійські санкції, вільно можна купити в Україні. Однак українцям його продають в два рази дорожче, ніж росіянам, повідомляє УНН.

Дилером російських авто в Україні виступає в тому числі компанія “АІС”, підконтрольна екс-регіоналу Василю Полякову та чинному нардепу від групи “Відродження” Дмитру Святашу. На офіційному сайті “АІС” зазначено, що стартова ціна всюдихода – 426 тис. грн.

У Росії ж це авто можна придбати у два рази дешевше, за 511 тис. рублів або 214 тис. грн.

Оскільки на офіційному сайті АІС не зазначена інформація про країну-виробника автомобіля, УНН вирішив поцікавитися у дилера безпосередньо. Як з’ясувалося, в “АІС” називають речі “своїми іменами”.

“Країна – виробник “УАЗ-3909″ – Росія. Дані автомобілі вже розмитнені і сертифіковані”, – розповів представник компанії в телефонному коментарі УНН.

Варто відзначити, що російські авто “УАЗ -3909”, як і раніше, активно закуповують і комунальні підприємства України. Наприклад, аеропорт Запоріжжя недавно придбав один “УАЗ -3909” за ціною 430 тис. грн.

Нагадаємо, СБУ з’ясує, як російські автобуси “санкційного” Дерипаски потрапили в Україну.

 

Записав звернення до “ДНР” і планував вибух: на Рівненщині попередили диверсію

У Рівненській області працівники прокуратури та СБУ попередили диверсію, яку планував вчинити місцевий житель. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу обласної поліції.

“На підставі здобутих під час досудового розслідування доказів встановлено, що чоловік записав та передав своє відеозвернення до ватажків терористичної організації „ДНР“ із пропозицією вчинити на території Рівненської області диверсійні дії з метою дестабілізації ситуації в регіоні. Завдяки своєчасним вжитим заходам правоохоронців 10.05.2018 вдалося запобігти вибуху неподалік одного із стратегічних об’єктів області, який чоловік планував вчинити за допомогою вибухівки”, — йдеться у повідомленні.

Чоловіку вже повідомлено про підозру та судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст.ст.111, 113 Кримінального кодексу України (державна зрада, диверсія).

Нагадаємо, Служба безпеки України не виключає, що отруєння дітей у школі № 8 міста Черкаси може бути диверсією.

 

США офіційно відкрили посольство в Єрусалимі

Сполучені Штати Америки офіційно відкрили своє посольство у місті Єрусалим.

Про це у понеділок на початку інавгураційної церемонії з відкриття дипмісії заявив посол США в Ізраїлі Давід Фрідман, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Сьогодні ми відкриваємо посольство США в Єрусалимі, Ізраїль”, – сказав він.

Як повідомлялося, США раніше оголосили, що офіційно перенесуть своє посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима 14 травня.

На кордоні Сектора Гази за кілька годин до відкриття посольства США в Єрусалимі розпочалися сутички, у яких, за останніми даними, загинули щонайменше 38 людей.

Раніше в понеділок Ізраїльські військові поширили листівки і випустили сльозоточивий газ у напрямку Сектору Гази – як попередження для палестинців не підходити до кордону з Ізраїлем.

Президент США Дональд Трамп на початку цього року оголосив, що США визнають розділений  Єрусалим  столицею Ізраїлю, скасувавши таким чином десятиліття політики США в цьому відношенні.

Палестинці хочуть, щоб Східний Єрусалим був столицею їхньої майбутньої держави. Ізраїль приєднав Східний Єрусалим і оголосив все місто своєю столицею, цей крок не визнаний міжнародним співтовариством.

Рішення Трампа викликало протести, і 128 держав засудили його при голосуванні Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Нинішнє консульство США в Єрусалимі вважається тимчасовим будинком посольства. Плани передбачають будівництво постійного посольства США в іншому місці в Єрусалимі.

За словами офіційних осіб, під час церемонії інавгурації близько тисячі поліцейських будуть розміщені навколо посольства і прилеглих районів. Це збігається зі святкуванням Дня Єрусалима, щорічної події, що ознаменувала “возз’єднання” міста після Шестиденної війни 1967 року. 14 травня також виповнюється 70 років з дня заснування держави Ізраїль

 

У Секторі Гази спалахнули сутички: 37 загиблих, сотні поранених

На кордоні Сектора Гази за кілька годин до відкриття посольства США в Єрусалимі розпочалися сутички, у яких вже загинули 37 людей.

Про це  повідомляє  AFP – Укрінформ.

“У понеділок на кордоні Сектора Гази, за кілька годин до відкриття посольства США в Єрусалимі, розпочалися жорстокі сутички, у яких вже загинуло 37 людей від ізраїльського вогню. Сотні людей зазнали поранень”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що тисячі людей зібралися біля кордону на знак протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі. Кілька протестувальників кидали каміння, підійшли до огорожі й намагалися прорватися через неї, однак на них вже чекали ізраїльські снайпери.

За інформацією ізраїльської армії, “приблизно 10 тисяч бунтівників зараз перебувають уздовж кордону Гази, і ще тисячі збираються в наметах приблизно за півкілометра від огорожі”.

В ізраїльській армії додали, що їхні солдати “відповідають засобами для розгону натовпу та вогнем і працюють за звичайною процедурою”

 

США звинуватили Хамас у сутичках в Секторі Газа

Угруповання Хамас несе відповідальність за смерть десятків людей, яких воно “цинічно” підбурює в Секторі Газа для нападу на кордон з Ізраїлем, який ізраїльська сторона має повне право захищати.

Таку позицію озвучив у понеділок під час брифінгу в Білому домі заступник речника Білого дому Радж Шах, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми знаємо про повідомлення щодо насильства в Секторі Газа. Відповідальність за цю трагедію і загибель людей лежить безпосередньо на угрупованні Хамас“, – зауважив офіційний представник адміністрації.

Він підкреслив, що Хамас “навмисно й цинічно провокує реакцію людей”. Він також підтримав позицію ізраїльської сторони, заявивши, що “Ізраїль має право захищати себе”.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня США відкрили в Єрусалимі своє посольство, яке було перенесено з Тель-Авіва. Ця подія ще до її офіційного проведення викликала хвилю масових протестів серед палестинського населення, яке не визнає Єрусалим ізраїльським містом попри те, що воно повністю розташоване на території Ізраїлю, а Кнессет у 1980 році проголосив його єдиною і нероздільною столицею країни.

Міжнародне співтовариство розділилося щодо статусу Єрусалима, в тому числі, в ООН. Однак президент США Дональд Трамп 6 грудня минулого року оголосив, що Сполучені Штати визнають його столицею Ізраїльської держави і переносять своє посольство до цього міста.

 

ООН виступає за негайне припинення сутичок у Секторі Газа

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн засудив загибель десятків людей на ізраїльському кордоні в Секторі Газа, закликавши негайно припинити кровопролиття.

Його заяву оприлюднив у понеділок Офіс ООН з прав людини на офіційній сторінці у  Тwitter – Укрінформ.

“Шокуючі вбивства десятків людей, поранення сотень ізраїльським вогнем у Секторі Газа мають бути негайно зупинені. Слід поважати право на життя. Ті, хто несе відповідальність за обурливі порушення прав людини, повинні бути притягнуті до відповідальності. Міжнародна спільнота повинна забезпечити правосуддя для жертв”,- наголошується в заяві Зейд Раад аль-Хусейна.

Ізраїльська сторона наполягає, що захищає власні кордони. Перед сутичками ізраїльтяни  попередили палестинців листівками, щоб ті не підходили до кордону і не провокували насильство.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня США відкрили в Єрусалимі своє посольство, яке було перенесено з Тель-Авіва. Ця подія ще до її офіційного проведення викликала хвилю масових протестів серед палестинського населення, яке не визнає  Єрусалим  ізраїльським містом попри те, що воно повністю розташоване на території Ізраїля, а Кнессет у 1980 році проголосив його єдиною і нероздільною столицею країни.

Міжнародне співтовариство розділилося щодо статусу Єрусалима, в тому числі, в ООН. Однак президент США Дональд Трамп 6 грудня минулого року оголосив, що Сполучені Штати визнають його столицею Ізраїльської держави і переносять своє посольство до цього міста.

 

Радбез ООН сьогодні обговорить сутички в Секторі Газа

Кувейт запросив проведення екстреного засідання Ради Безпеки ООН через загострення ситуації в Секторі Газа після відкриття в Єрусалимі посольства США.

Про це повідомило агентство Reuters  з посиланням на дипломатичні джерела, інформує телеканал новин “112-Україна“.

За даними ТАСС, непостійний член Ради безпеки наполіг на проведенні відкритої зустрічі 15 травня в першій половині дня за нью-йоркським часом (у другій за київським).

“На цей час у Радбезу було заплановано засідання щодо Сомалі, але його перенесуть”, – розповіли співрозмовники агентства.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня США відкрили в Єрусалимі своє посольство, яке було перенесено з Тель-Авіва. Ця подія ще до її офіційного проведення викликала хвилю масових протестів серед палестинського населення, яке не визнає Єрусалим ізраїльським містом попри те, що воно повністю розташоване на території Ізраїля, а Кнессет у 1980 році проголосив його єдиною і нероздільною столицею країни.

Міжнародне співтовариство розділилося щодо статусу Єрусалима, в тому числі, в ООН. Однак президент США Дональд Трамп 6 грудня минулого року оголосив, що Сполучені Штати визнають його столицею Ізраїльської держави і переносять своє посольство до цього міста.

 

Пашинян зустрівся з Путіним і заявив, що хоче “нового імпульсу” з РФ

Вірменія хоче надати нового імпульсу політичним і торговельно-економічним відносинам з Росією.

Про це в понеділок під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним на полях саміту Євразійського економічного союзу в Сочі заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, повідомляють  “Новости-Армения” – Укрінформ

“Ми налаштовані надати нового імпульсу нашим відносинам (з Росією – ред.) і в політичному сенсі, і торговельно-економічному. Сподіваємося на розвиток наших відносин в плані технічних галузей”, – сказав він.

Пашинян також високо оцінив “конструктивну позицію” Росії в ході внутрішньополітичної кризи у Вірменії.

Як відомо, акції протесту проти прем’єрства колишнього президента Вірменії Сержа Саргсяна привели 23 квітня до його відставки, після чого опозиція домоглася обрання 8 травня прем’єром керівника блоку “Єлк”, лідера протестів Нікола Пашиняна. Після цього Республіканська партія  Вірменії  оголосила себе опозицією і заявила, що її представники не стануть працювати в уряді Пашиняна. 11 травня були призначені шість членів нового уряду, п’ять з яких – соратники Пашиняна.

 

У Росії пропонують саджати тих, хто виконує санкції

До Державної думи Росії внесли законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за виконання антиросійських санкцій і за “умисні дії, які призвели до запровадження санкцій проти Росії”.

Проект закону, внесеного 14 травня,  оприлюднений  у базі Держдуми – Укрінформ.

Нова кримінальна стаття, наявна у проекті, стосується тих, хто відмовиться співпрацювати з російськими громадянами або підконтрольними їм компаніями, виконуючи тим самим санкції, спрямовані проти російських громадян. За таке порушення автори поправок пропонують штрафувати на суму до 600 тис. рублів (9,7 тис. дол.), засуджувати до примусових робіт на строк до чотирьох років або обмежувати або позбавляти волі на такий самий термін.

Також передбачається штраф до 500 тис. рублів (8,1 тис. дол.) або позбавлення волі до трьох років за надання іноземним державам відомостей або рекомендацій, які можуть спровокувати їх на нові  санкції.

Автори поправок – глави обох палат російського парламенту В’ячеслав Володін, Валентина Матвієнко і лідери всіх чотирьох фракцій Держдуми.

Минулого тижня голова Держдуми В’ячеслав Володін заявив, що уряд і Верховний суд вже дали позитивні відгуки на цей законопроект. Перше читання документа має пройти 17 травня.

Опозиціонер Дмитро Гудков написав у  Facebook: “Оприлюдено законопроект, який робить боротьбу із корупцією кримінальним злочином”. Розслідувань більше не буде, писати про злочинців у владі більше не можна – інакше суд і в’язниця, вважає Гудков.

 

Моравецький каже, що квоти на біженців порушують суверенітет країн ЄС

Квоти на біженців, які встановлює Єврокомісія, порушує фундамент державного суверенітету країн ЄС, і Польща та Угорщина виступають проти політики Брюсселя щодо примусового розподілу біженців між країнами Спільноти.

Про це заявив у понеділок глава польського уряду Матеуш Моравецький під час спільної прес-конференції у Варшаві з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Пропозиція Євросоюзу, який накидає нам квоти (щодо прийому біженців — ред.) б’є по фундаменту державного суверенітету. Тут не йдеться про те, чи це сотні, тисячі чи десятки тисяч, хоча і це важливо, а про певну символіку захисту суверенітету, здатність знаходити компроміс, знаходити такі рішення на рівні ЄС, які влаштують усіх”, – заявив Моравецький.

За його словами, якщо в Європі хтось хоче приймати біженців, то ніхто їм цього не забороняє.

“Однак ми хочемо чітко зазначити, що тут, над Віслою, ми вирішуємо, хто приїжджатиме або хто не приїжджатиме до Польщі. З прем’єром Орбаном ми узгодили позиції: у нас точно такий самий підхід до цього питання”, – наголосив польський прем’єр.

Водночас Орбан висловив думку, що нинішній склад Європарламенту був обраний ще перед міграційною кризою в Європі, а тому важливі рішення у цій справі треба приймати після наступних виборів, які відбудуться в 2019 році.

“З’являється питання, чи не було б більш виважено і демократично почекати на вибори до Європарламенту в наступному році, коли вже знатимемо характер і вагу міграційної проблеми, жителі (країн ЄС) прийматимуть відповідні рішення”,- заявив Орбан.

На його думку, нові вибори до Європарламенту могли б “завершити цю справу”.

“Якщо йдеться про майбутню європейську процедуру, то ми бачимо її у контексті захисту кордонів, а не як центр розподілу іммігрантів”, – сказав Орбан.

Як повідомляв Укрінформ, торік у грудні  Єврокомісія  подала до суду ЄС на Польщу, Чехію та Угорщину через невиконання цими країнами рішення від 2015 року про участь у процедурі обов’язкового розподілу біженців.

Після цього польський прем’єр неодноразово заявляв, що Польща приймає багато біженців з України, зокрема “кілька десятків тисяч утікачів з Донбасу”.

 

Гриневич розкритикувала “практику в Криму” для сумських студентів

Міносвіти вважає неприпустимою ситуацію з направленням студентів Сумського педагогічного університету на практику до Криму.

Про це журналістам сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вважаємо, що будь-які санкціоновані навчальними закладами поїздки до окупованого Криму є абсолютно неприпустимими. Оскільки це є територія, окупована РФ, яка є агресором, яка сьогодні веде російсько-українську війну. І якщо ми офіційні поїздки чи офіційні делегації направляємо в Крим, то це ніщо інше, як визнання цієї ситуації і сумнів у її незаконності. А вона дійсно незаконна”, – заявила  Гриневич.

Вона додала, що наразі МОН очікує пояснень від ректора вишу.

Міністр поінформувала, що в разі, якщо виш свідомо обрав проведення практичних занять для студентів саме в Криму, хоча міг провести їх і в Карпатах, будуть вжиті відповідні адміністративні заходи.

Як повідомлялося, раніше деякі ЗМІ поінформували, що група студентів 1-3 курсів Сумського педагогічного університету ім. Макаренка з 27 квітня по 7 травня проходила практику на окупованому півострові. До окупованого Крим поїхали майбутні фахівці у туристичній галузі. За словами ректора вишу, на Сумщині немає маршрутів відповідної складності.

 

Постраждалих у ДТП українських дітей лікують найкращі медики Білорусі – міністр

Усім постраждалими дітям у ДТП в Білорусі надається необхідна медична допомога, працює група найкращих лікарів і у разі потреби ДСНС готова відправити медичний літак до Бреста.

Про це міністр молоді та спорту Ігор Жданов повідомив у  Facebook – Укрінформ.

”Відслідковую ситуацію з юними футболістами, які потрапили в жахливу ДТП в Білорусі. Сьогодні знову зв’язувався з послом України Ігорем Кизимом. Він проінформував мене, що постраждалим дітям надається уся необхідна медична допомога, працює група найкращих лікарів. Особисто цим опікується міністр охорони здоров’я Білорусі”, – написав Жданов.

За його словами, тимчасово розміщено дітей, які не постраждали. За ними вже приїхали батьки, вони очікують на повернення в Україну. З усіма нашими громадянами в тісному контакті працюють працівники українського консульства. На місці координує діяльність консул України у Бресті Анатолій Діденко. “За потреби ДСНС України на чолі з Миколою Чечоткіним готові відправити медичний літак до Бреста, але наразі низка постраждалих нетранспортабельні”, – додав міністр.

До Білорусі з Сум виїхав спеціальний транспорт для доставки тіла загиблого юного футболіста в Україну. На місце також виїхав керівник апарату з начальником управління охорони здоров’я Сумської ОДА та головним обласним лікарем.

Як повідомляє Укрінформ, у Білорусі вже порушили кримінальну справу проти українського водія мікроавтобуса, який, перевозячи дітей, вранці 13 травня потрапив у ДТП поблизу білоруського Кам’янця.

За даними слідства, о 7-й ранку 13 травня громадянин України, 1976 року народження, керуючи автомобілем Renault Master, рухався по автодорозі Р-98 «Кам’янець-Шерешево-Свіслоч» і допустив зіткнення з навантажувачем, що рухався в попутному напрямку.

Унаслідок цього шість пасажирів автомобіля Renault, громадяни України 13-15 років, зазнали тілесних ушкоджень і госпіталізовані, двоє з них перебувають у важкому стані. Ще один пасажир – 12-річний громадянин України – помер від отриманих травм на місці  ДТП. Водії транспортних засобів не постраждали.

За версією слідства, водій Renault Master проявив неуважність до дорожньої ситуації і не встиг уникнути зіткнення.

Встановлено, що цей автомобіль був у числі чотирьох транспортних засобів, які перевозили додому в Україну підлітків, котрі брали участь у спортивних змаганнях в Польщі. Три інших мікроавтобуси обігнали цей же навантажувач раніше, без пригод.

 

У Верховній Раді хочуть заборонити показ ЧС-2018 в Україні

Депутати вважають, що трансляція чемпіонату українським телеканалом порушуватиме права наших громадян.

Група народних депутатів зареєструвала проект постанови про заборону трансляції в Україні чемпіонату світу-2018 з футбол, який відбудеться в Росії. Про це повідомляє  Sport Arena – Укрінформ.

Депутати від Радикальної партії Олег Ляшко, Ігор Мосійчук та Андрій Лозовий, а також Олег Березюк від «Самопомочі» в своєму проекті стверджують, що показ чемпіонату світу в Росії порушуватиме законні права та інтереси громадян України в наслідок збройної агресії і тимчасової окупації РФ частини території держави.

На їхню думку, заборона на показ чемпіонату світу «посприяє реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації як країни агресора і не допустить популяризації в Україні держави-агресора через трансляції заходів ЧС-2018».

Проект постанови під номером 8343 зареєстрований 11 травня і зараз розглядається комітетом Верховної ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

Нагадаємо, що досі жоден український телеканал не заявив про показ чемпіонату світу-2018. Голова Суспільного телебачення Зураб Аласанія заявив, що державна телекомпанія не показуватиме чемпіонат в Росії, а тому розглядає можливість продажу телевізійних прав іншому телеканалу. У придбанні прав на показ зацікавлений «Інтер», але телекомпанія досі не завершила операцію.

 

РФ заборонила в’їзд німецькому журналісту Зеппельту – Берлін обурений

Німецький уряд чекає від російської сторони перегляду рішення відносно заборони на в’їзд до країни спортивному журналістові телеканалу ARD Хайо Зеппельту для висвітлення Чемпіонату світу з футболу 2018 року.

Про це заявив на брифінгу в понеділок у Берліні офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.

“Ми вважаємо ці заходи російських чиновників – про визнання недійсною візи пана Зеппельта – невірними. Ми закликаємо керівництво Росії дозволити німецькому кореспондентові в’їзд для роботи на Чемпіонаті світу. Також і ФІФА має виступати за це всіма можливими засобами”, – заявив Зайберт.

Офіційний представник МЗС ФРН Марія Адебар зі свого боку поінформувала, що з кінця минулого тижня йде робота “на всіх рівнях”, у тому числі МЗС, а також відповідно посольств ФРН в Росії, і РФ у Берліні з тим, щоб рішення було переглянуте. Про те, чи існує “чорний список” громадян  ФРН, яким заборонено в’їзд до РФ, Адебар не відомо.

Раніше із засудженням рішення виступили відомі німецькі політики. Зокрема, голова комітету бундестагу у міжнародних справах Норберт Рьоттген, заявив, що якщо Росія не перегляне рішення про невидачу візи Зеппельту, “виникнуть обгрунтовані підозри, що або Росії є що приховувати, або в неї є проблеми з прозорістю і чесністю в спорті”.

Нагадаємо, Зеппельт підготував серію великих телесюжетів, які розкривають державну систему допінгу в російському спорті.

Як повідомляв Укрінформ, Федерація футболу України не проводитиме акредитації вітчизняних журналістів для висвітлення фінальної частини чемпіонату світу з футболу, який пройде в Росії 14 червня – 15 липня. Також ФФУ відмовилася від своєї квоти на придбання квитків на матчі ЧС-2018.

 

Німецька контррозвідка заявляє про збільшення кількості кібератак

В останні роки число кібератак, у тому числі скоєних іноземними спецслужбами, збільшилася, тому Німеччина має бути здатна не допустити кібератак на свої критичні інфраструктури і завдати противнику удар у відповідь.

Про це заявив президент Відомства із захисту конституції (контррозвідки) ФРН Ханс-Георг Маасен в ефірі телеканалу  ARD  перед симпозіумом, присвяченим гібридним загрозам, який починається в понеділок у Берліні – Укрінформ.

“Треба зробити так, щоб ми не були постійно в ролі жертви… У нас має бути можливість захищатися”, – заявив Маасен, маючи на увазі так званий hack back – удар у відповідь.

Це, за його словами, передбачає здатність простежити шлях вкраденої інформації та знищити її на сервері противника, здійснювати контршпигунство з метою з’ясування, що той хотів зробити з цією інформацією, а також, при відбитті кібернападу з метою саботажу, завдати такої шкоди іншій стороні, щоб її спроби провалилися.

При цьому глава німецької контррозвідки не став говорити про можливої кібервійни. Гібридні загрози, за його визначенням, “стоять вище рівня дипломатичних зусиль, але нижче порога війни”. Таким загрозам спецслужби в Німеччині та Європі повинні протистояти, підкреслив Маасен, не ставши називати країн, звідки вони виходять.

В останні роки число кібератак, в тому числі і здійснюваних іноземними спецслужбами, істотно збільшилася, визнав головний німецький контррозвідник. Метою їх, нагадав Маасен, є “шпигунство, саботаж і кампанії впливу”. Проти них треба “озброюватися і оборонятися”. У плані профілактики слід “закрити дірки безпеки”, але також не забувати на рівні простого населення, що кіберпростір, зокрема соціальні мережі, є зоною потенційної небезпеки, звідки може виходити дезінформація, а інформація може піддатися маніпуляціям.

Маасен уточнив, що  Німеччина  перебуває в центрі уваги служб зовнішньої розвідки, які можуть готувати акти саботажу шляхом впровадження шкідливих програм в об’єкти критичної інфраструктури. Він нагадав у цьому зв’язку про кібератаки на українські електромережі наприкінці 2015 року. Одночасно були виявлені напади і на німецькі структури. “Той самий зловмисник з одним і тим же шкідливим програмним забезпеченням спробував атакувати німецьку інфраструктуру”, – сказав він. У той час німецькі органи безпеки поклали відповідальність за напад на Росію.

 

Уряд Каталонії очолив протеже Пучдемона

Парламент Каталонії обрав Кіма Торру новим главою уряду автономії.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“У парламенті (Каталонії – ред.) за обрання Торри проголосували 66 депутатів, 65 проголосували проти і ще 4 утрималися”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що кандидатуру Торри запропонував колишній очільник уряду Каталонії, який зараз перебуває в екзилі, Карлес Пучдемон.

Як повідомлялося, за підсумками голосування в парламенті Каталонії в суботу, 12 травня, депутат Торра не отримав абсолютної більшості голосів депутатів.

Пучдемон був зміщений з прем’єрської посади після скандального референдуму про незалежність Каталонії. Після цього він втік до Бельгії. 25 березня Пучдемон був затриманий у Німеччині, але незабаром відпущений під підписку про невиїзд. Найближчим часом німецький суд повинен вирішити, чи видавати Пучдемона  Іспанії.

 

Транзит газу: німецький міністр обіцяє врахувати інтереси України

Німеччина розглядає Україну як надійного транзитера газу і важливого торговельного партнера в регіоні Східної Європи, тому уряд ФРН продовжить підтримку Києва.

Про це сказав міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Ми повинні поважати і інтереси України, в тому числі фінансові, виробити гарантії з тим, щоб продовжити транзит газу Україною і досягти позитивних результатів”, – сказав Альтмаєр.

Зі свого боку Прем’єр-міністр України наголосив, що Київ цінує підтримку Німеччини в такий важливий для України час. “Хочу відзначити тверду позицію Німеччини та федерального канцлера Ангели Меркель щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності України”, – сказав він.

Гройсман, говорячи про транзитний потенціал України, можливості української газотранспортної системи (ГТС), наголосив, що російський проект будівництва газопроводу “Північний потік – 2” – це не комерційний проект.

“Північний потік – 2” – це виключно геополітична конструкція, яка покликана чинити політичний тиск на Україну та Європу та яка несе пряму загрозу Українській державі, – переконаний український Прем’єр-міністр.

“Для Росії це вигідний проект, який в довгостроковій перспективі забезпечить залежність всієї Європи від Росії. І при цьому не існує жодної реальної гарантії, що “Північний потік – 2″ не буде використано у політичних цілях. Водночас я гарантую, що українська ГТС є і буде надійним транзитером та на 100% забезпечить транзит газу для європейських споживачів. Ми готові спільно з  міжнародними партнерами як модернізувати, так і управляти нашою газотранспортною системою”, – додав Гройсман.

“Ми покладаємось на Україну як транспортера”, – відповів Альтмаєр.

Зустріч відбулася в Києві в рамках візиту міністра до України.

 

Вовк каже, що ЗМІ безпідставно критикують формулу “Роттердам+”

Формула ціноутворення на вугілля “Роттердам+” є адекватною. Вона була розроблена прозоро, публічно, й усі необхідні органи в державі її погоджували.

Про це в інтерв’ю  “Економічній правді”  заявив Дмитро Вовк, який очолює Нацкомісію з регулювання енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) з 2014 і чиї повноваження завершуються вже цього місяця – Укрінформ.

“По-перше, вона адекватна. По-друге, розроблена прозоро, публічно, усі органи її погоджували”, – заявив Вовк.

За його словами, Кабмін проводив перевірку цієї формули, затвердженої НКРЕКП.

“Після детального розбору виявилось, що, напевно, реакція була передчасна або надмірно публічна. Всі дійшли такого висновку, що тема розкручена медійна, а підстав під нею немає. Більше того, через місяць після рішення комісії з ціноутворення на вугілля було ідентичне рішення уряду з ціноутворення на природний газ”, – зазначив Вовк.

Керівник НКРЕКП також упевнений, що очолюваний ним орган дав вичерпні пояснення НАБУ щодо прийняття формули “Роттердам+”.

“По темі “Роттердама” багато спекуляцій. На сайті комісії ще в 2017 році опубліковано всі документи, які були надані НАБУ, їх близько 40″, – повідомив Вовк.

Вовк також наполягає на тому, що формула “Роттердам+” дозволила зробити ціноутворення на вугілля прозорим, зрозумілим і ринковим.

“Питання у принципі стояло з ціноутворенням. Зробити його прозорим, зрозумілим і ринковим. Наше завдання — відійти від ручного керування й перейти до прозорих механізмів розрахунку ціни. Раніше індикативна ціна визначалася вольовим рішенням міністра або віце-прем’єр-міністра. У країни були два варіанти. Перший — здаватися красивими, ставити низькі ціни, при цьому паралельно з держбюджету виділяти багато коштів державним шахтам. Остання рекордна цифра була в 2014 році — 10 млрд грн. У 2013 році було 16 млрд грн. За тим курсом — 2 млрд дол. За поточним курсом це 52 млрд грн. Як тільки встановлюються ринкові ціни, з’являється мірило ефективності. Якщо компанія заробляє, їй не потрібні дотації. Якщо втрачає — держава має визначитися: субсидувати або ні. Такий підхід і було обрано”, — заявив глава НКРЕКП.

Крім того, Вовк вважає, що Європейська енергоспільнота погодилася, що запропонований НКРЕКП підхід до ціноутворення на вугілля був професійним.

“Коли в 2017 році формулу стали активно критикувати політики, ми звернулися в Енергоспівтовариство, щоб отримати незалежну експертну думку. У березні звіт було опубліковано — претензій до професіоналізму немає. Навпаки, вказано, що з моменту нових призначень були продемонстровані глибокі знання”, — заявив він.

У березні 2017 року віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович у своєму листі Президентові України Петру Порошенку ставив під сумнів професіоналізм членів НКРЕКП.

На минулому тижні екс-член НКРЕКП, експерт з енергетичних питань Андрій Герус повідомив, що Національне антикорупційне бюро України зареєструвало ще одне кримінальне провадження, в якому фігурує формула “Роттердам+”. Зокрема, справа стосується посадовців енергохолдингу ДТЕК, що контролюється Рінатом Ахметовим, за фактом імпорту із США неліквідного вугілля із занадто високим вмістом сірки за ціною Роттердам+.

Раніше Герус також повідомляв, що вугілля компанії ДТЕК закладається в українські тарифи за найвищою ціною у світі – на 20-40% дорожче, ніж вартість вугілля у будь-якому порту світу.

При цьому, за його словами, в Україні 85% всього вугілля видобувається ДТЕК Ахметова. 80% теплової генерації, де це вугілля спалюється для виробництва електроенергії, також належить ДТЕК.

Герус також заявив, що декларовані наміри від впровадження формули  “Роттердам+”  ніяк не були підтверджені на практиці.

 

Порошенко оновив склад делегації на “прикордонних” переговорах із Молдовою

Президент Петро Порошенко затвердив новий склад делегації України для переговорів з підготовки проекту договору з Молдовою про режим державного кордону, співробітництво та взаємну допомогу з прикордонних питань.

Відповідне розпорядження опубліковане на  сайті  глави держави – Укрінформ.

“Затвердити новий склад делегації України для участі у переговорах між Україною та Республікою Молдова щодо підготовки проекту Договору між Україною і  Республікою Молдова  про режим українсько-молдовського державного кордону, співробітництво та взаємну допомогу з прикордонних питань”, – йдеться в документі.

До складу делегації увійшло 10 осіб, її главою призначено представника України з питань договірно-правового оформлення державного кордону України, посла з особливих доручень МЗС Сергія Бороденкова.

 

Експорт столових яєць до Ізраїлю може поновитись – Держспоживслужба

Місія Держави Ізраїль з оцінки системи держконтролю за виробництвом яєць завершила свою роботу в Україні.

Про це  повідомляє  прес-служба Держспоживслужби – Укрінформ.

“Місія Ізраїлю з оцінки системи держконтролю за виробництвом яєць завершила свою роботу в Україні. За результатами роботи ізраїльські експерти підготують офіційний звіт із коментарями та пропозиціями щодо можливостей  експорту  столового яйця українського виробництва до Держави Ізраїль”, – йдеться у повідомленні профільної служби.

Місія працювала в нашій державі з 7 по 11 травня 2018 року. У рамках візиту ізраїльські експерти зустрілися з фахівцями Держспоживслужби, ознайомилися з функціями і повноваженнями Держспоживслужби та відвідали Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Також відбулися робочі зустрічі з представниками ряду територіальних органів Держспоживслужби та ознайомлення з роботою підприємств, які зацікавлені в експорті яйця столового на ізраїльський ринок.

Як повідомляв Укрінформ, в середині січня 2016 року Ізраїль заборонив поставки яєць з України через виявлені в них бактерії сальмонели. Міністерство сільського господарства Ізраїлю перевірило яйця після смерті ізраїльтянина від сальмонельозу та госпіталізації 15 дітей. Виробники обіцяли усунути можливість зараження. Однак поставки в Ізраїль досі не відновили. Постачати цю продукцію в Ізраїль українські підприємства стали з жовтня 2015- го року.

 

Кличко пояснив труднощі з пересуванням Києвом підготовкою до “великого футболу”

Столична влада звернулася до Антимонопольного комітету відносно тих готелів, які у декілька разів підвищили ціни на проживання на момент проведення у Києві фіналу Ліги чемпіонів УЄФА.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко,  повідомляє  прес-служба столичної влади – Укрінформ.

Мер Києва висловив вдячність усім киянам, які готові прийняти у себе вболівальників.

“Я вдячний киянам, які безкоштовно пропонують житло, щоб гості Києва розмістилися. Але також хочу наголосити, що ми звернулися до Антимонопольного комітету відносно тих готелів, які у декілька разів підвищили ціни на проживання. І зараз очікуємо на відповідь АМКУ”, – наголосив  Кличко.

Він зазначив, що Київ продовжує активну підготовку до проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА. І саме з цим пов’язані певні труднощі щодо пересування містом.

Він наголосив, що через низку організаційних заходів вже обмежено рух центром столиці.

“Ми повідомляємо на офіційному сайті міської адміністрації, яким чином краще об’їхати перекриті вулиці, щоб не стояти у заторах”, – сказав Кличко.

Мер підкреслив, що Київ очікує на приїзд близько 100 тисяч гостей і зараз у місті облаштовують фан-зони.

“Ми маємо забезпечити комфорт і безпеку тих, хто перебуватиме у фан-зонах, одну з яких зараз облаштовують на Хрещатику”, – додав міський голова.

Мер Києва підкреслив, що завдання столичної влади – зробити все, щоб кожен, хто приїхав до Києва, від’їжджав із нього з позитивними враженнями та мав бажання повернутися до української столиці.

Як повідомляв Укрінформ, фінал Ліги чемпіонів УЄФА проходитиме у Києві з 21 по 28 травня.

Команди-учасники фінального поєдинку Ліги чемпіонів УЄФА мадридський футбольний клуб “Реал” і англійський “Ліверпуль” прибудуть до столиці України в один день – 24 травня. Традиційні передматчеві події на НСК “Олімпійський” пройдуть 25 травня. Вирішальний матч відбудеться 26 травня.

 

Менеджер Бельтрана: З Ломаченком у Бельтрана вийде вуличний бій

Стів Федер, менеджер чемпіона WBO в легкій вазі Раймундо Бельтрана, пояснів, чому не підтримує бій проти чемпіона WBA українського боксера Василя Ломаченка.

“Рей ніколи не ухилявся від викликів. Якщо треба буде провести такий бій, ми зробимо це. Питання залишається лише в цифрах. Рей провів 12 раундів проти Теренса Кроуфорда – він єдиний, кого Кроуфорд так і не зміг зупинити – Укрінформ.

Бельтран – великий і сильний легкоатлет. Його удари сильніше, ніж у Лінареса. З Ломаченком у Бельтрана вийде вуличний бій – саме на це Василь і чекає. І саме тому ми не хочемо цього бою. Ломаченко може бити Бельтрана весь вечір. А Рею досить одного удару зліва, щоб завдати шкоди. Лівий Бельтрана могутніше правого прямого Лінареса, яким він відправив Ломаченка в нокдаун”, – цитує Федера  tribuna.com.

Нагадаємо, вніч на 13 травня український боксер Василь Ломаченко переміг у Нью-Йорку венесуельця Хорхе Лінареса, нокаутувавши його в 10-у раунді. Ломаченко став чемпіоном світу за версією WBA у легкій вазі. Зазначимо, що 30-річний український боксер Василь Ломаченко встановив унікальний рекорд – він ставав чемпіоном світу у трьох різних вагових категоріях, витративши на це лише 12 поєдинків.

Після перемоги над Лінаресом промоутер Ломаченко Боб Арум повідомив, що наступним суперником українського боксера, скоріш за все, стане чемпіон WBO мексиканець Рей Бельтран, а бій відбудеться 25 серпня в Інглвуді на арені “Форум”.

 

Чернівецькі маршрутники оголосили страйк

Чернівецькі перевізники оголосили страйк. Із завтрашнього дня припиняють курсувати маршрутки у місті.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив голова Асоціації перевізників Чернівців Микола Альбота.

“Сьогодні на нашому засіданні усі перевізники міста вирішили припинити курсування маршрутних автобусів із 15 травня. Цього разу ні на які поступки владі ми йти не будемо. Поки  тариф  на перевезення у місті не піднімуть до 5 гривень, маршрутки їздити не будуть”, – повідомив Альбота.

У квітні виконком не проголосував за підняття тарифу на проїзд у маршрутках. Тоді перевізники оголосили про страйк, але так його і не провели, адже сподівалися на успішне завершення перемовин з міською владою. Відтоді, за словами  перевізників, нічого не змінилося, тарифи не виросли, підприємці і далі працюють собі у збиток. Тому, як вони наголошують, поки тариф у маршрутках не підніметься бодай до 5 гривень, автобуси на маршрути не виїдуть.

“Просимо вибачення у чернівчан, але так працювати більше не можемо. Ми зупиняємося на цілий день, навіть не готові возити пасажирів у години пік. Таке рішення перевізники сьогодні прийняли одноголосно” – пояснив Альбота.

У коментарі кореспонденту Укрінформу заступник міського голови Чернівців Володимир Середюк розповів, що таким чином перевізники “готуються до завтрашнього засідання виконкому”.

“На 10:00 завтра у нас чергове засідання виконкому. Перевізники вирішили таким чином до нього підготуватись”, – додав чиновник.

Одним з перших питань виконком розгляне підвищення тарифу на міські автоперевезення, повідомили у міській раді.

 

Дітей української діаспори Туреччини запрошують до табору

Українські громади в Туреччині оголошують набір дітей з представників української діаспори цієї країни до літнього табору, який заплановано з 17 по 24 червня.

Про це повідомляє  ukr-ayna.com – Укрінформ.

“ГО “Українська родина” та ГО “Українська Аланія – асоціація солідарності” оголосили набір дітей української діаспори Туреччини до літнього табору, який заплановано з 17 по 24 червня 2018 року”, – йдеться у повідомленні.

Організатори зазначають, що до табору, який пройде у одному з готелів Аланії, запрошуються діти віком від 7 до 14 років. Програма буде цікавою і різноманітною: розваги, ігри, майстер-класи та пляжний відпочинок.

Відпочинок у таборі безкоштовний, за умови наявності громадянства України. Для участі в ньому організатори просять зареєструватися за телефоном: 0539 373 25 37.

Табір організовується за підтримки Посольства України в Туреччині.

Нагадаємо, нещодавно у турецькому місті Анталія проходив міжнародний модельний конкурс Festival Model & Talent World 2018, в якому перемогу здобув 14-річний киянин Марк Бобик.

 

Карпатська стратегія співпраці посилить торгівлю між Україною і Польщею – Кубів

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів обговорив з міністром інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квецінським Карпатську стратегію міжрегіональної співпраці.

Про це Кубів  написав  у Facebook – Укрінформ.

“Зустрівся з Єжи Квецінським, міністром інвестицій і розвитку Польщі. Говорили про важливість розбудови міжрегіональної інфраструктури Україна-Польща та Карпатську стратегію міжрегіональної співпраці”,  – написав він.

Кубів зауважив, що стратегія дозволить посилити торгівлю між Україною та Польщею у сфері енергетики, інфраструктури та транспорту, цифровій економіці.

Урядовець додав, що серед найважливіших спільних завдань – збільшення кількості пропускних пунктів на кордоні Україна-Польща. “Пан Квецінський запевнив – це стратегічно важливо і для Польщі”, – зауважив  Кубів.

Як повідомляв Укрінформ, у Польщі розпочинається X Європейський економічний конгрес, у якому бере участь команда Міністерства економічного розвитку і торгівлі на чолі з Степаном Кубівим.

 

Україна зацікавлена у японському обладнанні “чистих технологій” – Семерак

Україна зацікавлена у встановленні японського обладнання “чистих технологій” на вітчизняних підприємствах металургійної, вугільної та енергетичної промисловості.

Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак сказав на зустрічі із міністром навколишнього середовища Японії Накагавою Масахурою у Токіо (Японія), повідомляється на  Урядовому порталі – Укрінформ.

«Важливим під час зустрічі стало обговорення механізмів передачі Україні японських чистих технологій. Це б суттєво покращило життя українцям, зробило нашу продукцію більш конкурентною на міжнародних ринках, а Україну – успішною країною. Такою, як ми хочемо її бачити», – прокоментував Семерак.

Крім того, сторони обговорили реформи у секторах атмосферного повітря і води, зокрема, можливість створення ефективної системи моніторингу, яка стане основою для запровадження нового управління, запобігання катастроф та оперативного реагування.

«Така система дозволить отримати дані про реальні викиди та скиди, а отже, застосовувати до забруднювачів увесь інструментарій, аби таки вийти на допустимі у світі норми. Це не лише сучасні стандарти чистоти повітря і води, але й прямий зв’язок із нашим здоров’ям і життям», – резюмував Семерак.

Він нагадав, що Україна взяла зобов’язання впровадити Національний план скорочення викидів, який зобов’яже підприємства поступово скорочувати валові викиди забруднюючих речовин від усіх спалювальних установок.

 

Уряд сконцентрований на реформах і продовжує діалог з партнерами – Гройсман

Кабмін сконцентрований на реформах, передусім в економічній сфері, а також рішуче налаштований продовжувати конструктивний діалог з міжнародними партнерами, в тому числі з МВФ.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з членами Наглядової ради «Ялтинської європейської стратегії» (YES), повідомляє  Урядовий портал .-Укрінформ

«Ми сконцентровані на реформах – економіка, державний сектор, децентралізація, реформа державної служби», – сказав Гройсман.

Він наголосив, що ключовий орієнтир роботи – потужний економічний ріст, який дозволить не тільки реалізувати потенціал України, а й стане запорукою ефективного розв’язання проблеми боргового навантаження на систему державних фінансів.

«Ми продовжуємо співпрацю з МВФ. І в цьому контексті ми очікуємо на ухвалення законодавства щодо роботи Антикорупційного суду. Це буде сигналом того, що Україна налаштована рішуче в боротьбі з корупцією», – сказав Прем’єр-міністр.

Так само безумовним є продовження реформ в енергосекторі, передусім в контексті енергозаощадження, формування прозорого ринку газу та розвитку власного видобутку газу, а також в секторі держкомпаній, де запроваджуються нові принципи управління і йде формування незалежних наглядових рад.

Члени Наглядової ради YES запросили Главу уряду взяти участь у вересневій конференції і висловили готовність і надалі підтримувати Україну.

Велика делегація YES знаходиться в Україні з метою підготовки ювілейної – 15-ї щорічної конференції, яка запланована на вересень.

 

Фестиваль кіно та урбаністики “86” оголосив переможців

Фестиваль кіно та урбаністики “86: Щось невловиме” завершився у місті Славутич. На церемонії закриття 13 травня журі конкурсів “Пальма Півночі” та MyStreetFilmsUkraine оголосило переможців.

Про це повідомила Славутицька міськрада – Укрінформ .

“Гран-прі “Пальми Півночі” і приз у розмірі $1000, а також Приз глядацьких симпатій отримала стрічка “Чарівна таблетка” Олександра Зубовленка. Найкращим українським  фільмом  став “Зв’язок” Жанни Озірної. У конкурсі змагалися 12 картин – 5 українських і 7 зарубіжних, створених авторами з країн, що брали участь у будівництві Славутича”, – ідеться у повідомленні.

Як зазначається, у конкурсі MyStreetFilmsUkraine переміг фільм “Діорама” Зої Лактіонової і Тетяни Корнеєвої. Він також отримує приз $1000. Журі відзначило Спеціальною згадкою стрічку “Гирі мої Гирі” Євгена Нікіфорова. Фаворитом глядачів стала картина Лізи Герман “Порцеляна”. У конкурсі взяли участь 9 робіт, створених молодими режисерами у співпраці з професійними тьюторами.

13 травня, в останній день фестивалю, на сцені Кіноконцертного комплексу ведучі Маргарита Кулічова та Юрій Марченко писали разом з глядачами та організаторами сценарій закриття «86». Після оголошення  фундаторів, організаційних і інформаційних партнерів, основних подій Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики, привітання волонтерам Славутича, яких зареєструвалося 86,  всі  очікували інформацію про переможців конкурсів.

Фестиваль “86” з 9 по 13 травня прийняв понад 3 тисячі глядачів. На трьох майданчиках показали 17 повнометражних і 22 короткометражних фільми. Учасники урбаністичної резиденції представили 8 проектів та інсталяцій, що стали підсумком їхнього місячного перебування у Славутичі. Під час архітектурного воркшопу 5 команд збудували дерев’яні об’єкти для фестивального кемпінгу: вежу для спостереження заходу сонця, уявний міст, хвилястий навіс для фудкорту. Понад 30 дітей відвідали заняття дитячої школи урбаністики. У рамках музичної програми виступило 25 артистів. Відбулася лекція кінокритика Марії Кувшинової та дискусія “Блокпост дружби народів”. Режисером офіційного трейлера 5-го фестивалю “86” стала Надія Парфан, музику написала Маргарита Кулічова.

Фестиваль проходив за підтримки: Славутицької міськради, Міністерства культури України, Державного агентства України з питань кіно, National Endowment for Democracy, Plivka, Visegrad Fund, Current Time, ElektrizitatsWerke Schonau, Friedrich Ebert Stiftung, Goethe-Institut, Міжнародного фонду “Відродження”, Польського інституту, Adam Mickiewicz Institute, Culture Bridges.

 

Українського консула у Гамбурзі відсторонили, можливе відкликання – МЗС

Український  консул у Гамбурзі Василь Марушинець, проти якого у МЗС відкрили дисциплінарне провадження, відсторонений від роботи. Найближчим часом можливе його відкликання.

Про це Укрінформу повідомила речник МЗС Мар’яна Беца.

“Міністерство закордонних справ не тільки не толерує, а рішуче засуджує будь-які прояви антисемітизму. Тому відразу після появи повідомлень про можливі антисемітські дописи українського консула у Гамбурзі держсекретар МЗС відкрив дисциплінарне провадження. Наразі консула відсторонено від роботи, найближчим часом можливе його відкликання”, – сказала Беца.

Вона не розповіла інших подробиць інциденту, зазначивши, що  МЗС  повідомить їх за результатами грунтовної перевірки, яка наразі триває.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав у  Twitter, що “антисемітам та тим, хто розпалює міжнаціональну ворожнечу, не може бути місця ні в цивілізованому суспільстві, ні в МЗС”.

“Держсекретар МЗС України починає дисциплінарне провадження. В усіх деталях грунтовно розберемося”, – пообіцяв глава зовнішньополітичного відомства.

Раніше в соцмережах з’явилася інформація, що Марушинець розміщує на своїй сторінці у Facebook публікації антисемитського характеру.

 

Адвокат захотіла віч-на-віч зустрітися з Савченко – суд перенесли

Шевченківський районний суд Києва продовжить розгляд клопотання про продовження арешту народного депутата Надії Савченко 15 травня о 10:00.

Відповідне рішення оголосив суддя Павло Слободянюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, після того, як Савченко попросила надати їй безкоштовного адвоката, один із прокурорів зазначив, що слідчий у цій справі направив постанову до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Києві щодо призначення Савченко безоплатного адвоката. Прокурор поінформував, що ця постанова отримана Центром о 12:30 і що там зазначили, що адвокат має прибути на судове засідання впродовж двох годин.

Суддя оголосив технічну перерву, після якої адвокат з Регіонального центру Юлія Ткач прибула до суду. Водночас Ткач одразу заявила, що не мала можливості ознайомитися з матеріалами клопотання і поспілкуватися з  Савченко, і попросила оголосити перерву для цього.

“В зв’язку з тим, що я буквально щойно вступила в справу, в мене не було навіть можливості провести конфіденційне побачення наодинці зі своєю підзахисною. Як ви могли бачити, на очах суду мені передали матеріали справи, документи, з якими я також не мала фізичної можливості ознайомитися. Тому я прошу надати мені час для конфіденційного побачення і ознайомлення з матеріалами клопотання”, – уточнила адвокат.

У зв’язку з цим Суд оголосив перерву до 10:00 15 травня.

“Суд ухвалив, з урахуванням тих обставин, що захисник Ткач вступив у справу фактично нещодавно, очевидно, що часу для повноцінного ознайомлення з матеріалами, зокрема з клопотанням, не було. Суд вважає за необхідне для забезпечення повноцінного права на захист підозрюваної Савченко відкласти розгляд клопотання на завтра на 10 ранку”, – зазначив Слободянюк.

Як повідомлялося, 11 травня від Савченко пішли її обидва адвокати – Олег Соловей та Дмитро Бугай. За словами Солов’я, причиною цього стала, зокрема, некоректна поведінка і позиція сестри Савченко – Віри, яка нібито втручається у робочі відносини захисників і підзахисної. На початку квітня від Савченко пішов адвокат Віктор Чевгуз, зазначивши, що має з підозрюваною різні погляди на ведення захисту.

Сама Савченко на засіданні 14 травня заявила, що розірвала співпрацю з адвокатами, бо не має змоги платити за їхні послуги.

Савченко інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Верховна Рада 22 березня дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави.

 

Савченко пояснила, чому розірвала угоди з адвокатами

Народний депутат Надія Савченко заявила, що не може оплатити послуг адвокатів, тому і написала відмову від співпраці з ними.

Про це Савченко сказала у понеділок в Шевченківському райсуді Києва, який розглядає продовження їй запобіжного заходу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Стосовно адвокатів – я написала у п’ятницю всі ці відмови. Я не є олігархом і за час депутатства ним не стала. Я не є з багатої родини, я не можу дозволити собі платних адвокатів, оскільки не хочу свою родину вганяти в борги”, – заявила депутат.

Савченко також зазначила, що могла б сама себе захищати, але за законом вона не може цього робити, тому очікує, що їй нададуть державного адвоката.

Як повідомлялося, 11 травня від Савченко пішли її обидва адвокати – Олег Соловей та Дмитро Бугай. За словами Солов’я, причиною цього стала, зокрема, некоректна поведінка і позиція сестри Савченко – Віри, яка нібито втручається у робочі відносини захисників і підзахисної. На початку квітня від Савченко пішов адвокат Віктор Чевгуз, зазначивши, що має з підозрюваною різні погляди на ведення захисту.

Савченко інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Верховна Рада 22 березня дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави.

 

Відзнаки імені Героя Небесної сотні Дмитра Максимова вручатимуть 19 травня

Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Дмитра Максимова будуть вручені на День Європи в Україні.

Про це повідомив міністр молоді та спорту Ігор Жданов  у Facebook – Укрінформ.

«Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Дмитра Максимова будуть вручені 19 травня, у День Європи в Україні», – написав Жданов.

Він закликав усіх охочих активно долучатися до участі у конкурсі. «Заявки на участь в конкурсі приймаються до 15 травня включно. Номінуйте тренрінів, організаторів змагань, осередки спортивної реабілітації, благодійників, всіх кого вважаєте гідним цієї відзнаки», – підкреслив Жданов.

Міністр нагадав, що вперше конкурс відбувся минулого року. «Для мене особисто, як майданівця, важливо щоб пам’ять про подвиг Дмитра Максимова, відомого спортсмена-дефлімпійця, призера міжнародних змагань з дзюдо та активіста Майдану – жила далі», – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, офіційно стартував конкурс на здобуття відзнаки імені Героя Небесної сотні Дмитра Максимова у березні.

Талановитого спортсмена-паралімпійця, майстра спорту України, призера з дзюдо Дефлімпійських ігор-2013 та чемпіонату світу-2012 Максимова називали надією національної збірної. Дев’ятнадцятирічний Герой віддав своє життя за Батьківщину під час Революції гідності.

Міністерство молоді та спорту разом з ГО «Родина Героїв Небесної сотні», за підтримки громадської кампанії «Спільна перемога», минулого року заснували цей конкурс та відповідну відзнаку для підтримки активістів та центрів реабілітації, осередків занять спортом для дітей, молоді і дорослих з інвалідністю.

 

Українські виробники лохини спробують підкорити світові ринки

Відбулася зустріч найбільших виробників лохини в Україні, що входять до Асоціації «УКРСАДПРОМ», під час якої обговорювалися актуальні питання виходу на світові ринки.

Про це  повідомляє  прес-служба Асоціації – Укрінформ.

Зокрема, були розглянуті питання створення національної пропозиції лохини для  експорту на світові ринки, контролю якості продукції, створення експортної інфраструктури та формування маркетингової стратегії просування української лохини на експортному ринку.

Обсяги виробництва лохини в промислових господарствах у 2017 році склали 2000 тонн (площа – 1500 га). Ціна реалізації ягоди промисловими господарствами на внутрішньому ринку у минулому році була на рівні 209 грн/кг.

Експорт української лохини та чорниці у 2017 році склав 2499 тонн. Середня експортна ціна лохини була на рівні $3823/т.

 

Вже шість років при Посольстві в Кувейті діє недільна українська школа

11 травня вже шостий рік поспіль недільна школа української мови і літератури Громадської спілки українсько-кувейтської дружби при Посольстві України в Державі Кувейт урочисто завершила навчальний рік.

Про це повідомили у прес-службі української дипустанови у Кувейті – Укрінформ.

Учням, які старанно вивчали рідну мову в трьох класах недільної школи, Посол України в Кувейті Володимир Толкач вручив подяки. Школярі та їхні батьки сердечно подякували вчителям Любові Власюк, Ірині Мирон та Ірині Куриляк, які за власною ініціативою щоп’ятниці (вихідний день в еміраті) навчають дітей української мови і літератури. Адже цього не можуть дати дітям громадян України та змішаних шлюбів місцеві арабські й англійські школи.

Починалося все в 2012 році, коли колишня голова Спілки українців Світлана Арндт і Любов Власюк звернулися за підтримкою до невеликої на той час групи батьків та співробітників дипустанови, які, у свою чергу, надали приміщення для проведення уроків.

За шість років послідовної роботи кількість учнів, які нині опановують мову, перевищила 30 осіб. Значна кількість дітей, що покинули Кувейт, продовжують навчання в Україні та інших країнах, де працюють їхні батьки. При цьому, як засвідчує практика, рівень володіння українською мовою та знання літератури учнів не поступаються в цілому освітньому рівню знань їхніх ровесників в Україні.

Впродовж шестирічної діяльності школи українська громада та батьки учнів надають різноманітну підтримку в організації навчального процесу. Наприклад, за внески українців придбали необхідну кількість меблів та учнівських дошок. Крім того, міністерство освіти і науки України забезпечило школу потрібними підручниками. Також бібліотека дитячої літератури, створена небайдужими батьками, постійно поповнюється новими виданнями, презентованими гостями посольства та небайдужими громадянами України.

Спільними зусиллями вчителів та учнів школи проводяться тематичні вечори, на які запрошуються всі бажаючі. Протягом останнього місяця відбувся вечір української поезії, під час якого діти і дорослі декламували вірші видатних українських поетів. Також організовували майстер-класи з малювання писанок та розмальовування пряників традиційними українськими орнаментами тощо.

Останній день навчання також ознаменувався проведенням уроку пам’яті жертв Другої світової війни, на якому діти познайомилися з історією та навчилися власними руками виготовляти знак червоного маку як пам’яті за загиблими в цій страшній трагедії.

 

У Берліні назвали теми сочинських переговорів Меркель із Путіним

Канцлер ФРН Ангела Меркель під час робочого візиту в Сочі 18 травня планує обговорити з президентом РФ Володимиром Путіним ситуацію на сході України і в Сирії.

Про це заявив офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Є цілий набір тем, які є терміновими між канцлером і російським президентом… які ми маємо постаратися просунути разом, у тому числі тема України, конфлікту, дестабілізації на сході, як ми можемо форсувати Мінський процес; ситуація в Сирії”, – перелічив Зайберт.

Прес-секретар  Меркель  зазначив, що вона завжди піклувалася про те, щоб контакти з російським президентом були регулярними, завжди був діалог із дуже складних тем, щодо яких  сторони мають різне уявлення. До таких, нагадав Зайберт, відноситься й українська тематика. “Це вкрай важливо з точки зору інтересів людей на Донбасі”, – підкреслив він.

Зайберт також нагадав про критичне ставлення до ролі Росії в Сирії, але це, за його словами, не змінює розуміння необхідності участі Росії для політичного вирішення цього конфлікту.

“Ми пропонує конструктивну співпрацю”, – резюмував Зайберт.

Перший візит Меркель до Путіна після того, як обоє були переобрані на наступний термін, буде інтенсивним, прогнозує він.

 

Антикорупційний суд: Парубій розповів про “камінь спотикання”

Найбільша дискусія у підготовці проекту закону про антикорупційний суд до другого читання залишається щодо повноважень громадської ради міжнародних експертів.

Про це заявив Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Фактично найбільша дискусія залишається по одній позиції – це повноваження громадської ради міжнародних експертів. І фактично це є ключовим моментом, по якому триває дискусія. Але я вважаю, що пора дискусію на рівні комітету завершувати і переносити її в зал, щоб Верховна Рада прийняла рішення», – пояснив Парубій.

Водночас спікер запевнив, що станом на сьогодні в профільному комітеті враховано більшість пропозицій і рекомендацій Венеційської комісії.

Як повідомляв Укрінформ, 1 березня Верховна Рада ухвалила у першому читанні президентський законопроект “Про Вищий  антикорупційний суд“. Зазначено, що законопроект “спрямований на визначення засад організації та діяльності Вищого антикорупційного суду і спеціальних вимог до суддів цього суду та гарантій їх діяльності”.

За результатами візиту 12-16 лютого групи експертів МВФ представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що українська влада повинна забезпечити невідкладний розгляд у парламенті законопроекту про антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії та зобов’язань у рамках програми МВФ.

 

Кримському журналістові Семені сьогодні виповнюється 68 років

Кримському журналістові Миколі Семені, який отримав за свої статті термін за «заклики до порушення територіальної цілісності Росії», у понеділок виповнюється 68 років.

Окрім святкування дня народження в колі друзів цього дня іменинник вимушений відвідати “кримінально-виконавчу інспекцію” окупаційної влади, повідомляє  “Крим.Реалії” – Укрінформ.

“Відмітити свій день народження він має намір у колі друзів. Також у свій день народження Семена змушений відвідати російську кримінально-виконавчу інспекцію у зв’язку з тим, що кожен другий понеділок місяця у нього є припис відзначатися у відповідних структурах через відбуття покарання”, – зазначається у повідомленні.

Журналіст і автор “Радіо Свобода” і “Крим.Реалії” Микола Семена, звинувачений у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії, у вересні 2017 року  отримав покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном у три роки. Сімферопольський “суд” також заборонив Семені протягом трьох років займатися публічною діяльністю. У грудні 2017 року так званий Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені у частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і ряд міжнародних організацій засудили винесений журналістові вирок. У грудні 2017 року Семена було удостоєно премії імені Андрія Сахарова «За журналістику як вчинок», що присуджується «сучасним публіцистам, які стоять на стороні правди»

 

Субсидії по-новому: оприлюднили форми заяви та декларації про доходи

Міністерство соціальної політики оприлюднило нові форми заяви та декларації про доходи для отримання субсидії.

Про це інформує  прес-служба Мінсоцполітики – Укрінформ.

“З 1 травня 2018 року почали діяти нові форми заяви та декларації про доходи у відповідності до нових правил призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Для ознайомлення публікуємо зразки заповнення зазначених документів з інструкцією для зручності заповнення, а також самі форми заяви та декларації”, – йдеться в повідомленні.

На сайті розміщені зразки заяви і декларації, які можна переглянути за посиланнями (1  і  2).

Як повідомляв Укрінформ, з 1 травня 2018 року почала діяти нова програма житлових субсидій.

Так, з наступного опалювального сезону на субсидію не зможуть розраховувати власники квартир понад 120 кв.м, будинків площею понад 200 кв.м та нових автомобілів віком до 5 років.

У випадку безробітних осіб субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований у службі зайнятості. Тим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

Крім того, відтепер отримувачі  субсидій  мають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

 

Влада РФ підкинула грошей компаніям Вексельберга, бо “постраждали” від санкцій

Група “Ренова”, як і її власник, російський олігарх Віктор Вексельберг, яка потрапила під санкції США, тиждень тому отримала фінансову підтримку від уряду Росії.

Про це повідомляє  РБК  з посиланням на в.о. міністра фінансів РФ Антона Сілуанова – Укрінформ.

“Ренова” Віктора Вексельберга отримала держпідтримку тиждень тому”, – розповів Силуанов.

Яку суму було надано компанії, міністр уточнити відмовився. Він також додав, що в уряді розглядаються питання підтримки, у тому числі кредитної, й іншим компаніям, що потрапили під санкції, зокрема – РусАлу і ГАЗу, через створений державою Промзв’язокбанк. Суми, за словами Силуанова, обговорюються, ліквідність надаватиметься банком на загальних підставах, держгарантії за цими кредитами не передбачені. Сценарій з викупом акцій En+ і UC Rusal владою поки не розглядається.

Нагадаємо, на початку травня група “Ренова” направила в уряд пропозиції щодо підтримки своїх активів. За інформацією ЗМІ, компанія Вексельберга, зокрема, просила рефінансувати в держбанках отримані нею на Заході кредити на 820 мільйонів євро під заставу акцій “РусАлу”.

6 квітня міністерство фінансів  США  внесло до списку санкцій кількох великих російських бізнесменів і компанії, що належать їм. За даними Reuters, через американські санкції були заморожені активи “Ренови” на 1,5-2 мільярда доларів.

Як повідомляв Укрінформ, російський олігарх Віктор Вексельберг, який жертвував кошти фонду Дональда Трампа, що робить його фігурантом справи про імовірний зв’язок між передвиборною кампанією Трампа і Росією, пов’язаний ще й зі скандалом  з порноактрисою Стормі Деніелс.

 

На Львівщині мер оголосив голодування

Мер Золочева на Львівщині Ігор Гриньків розпочав безстрокове голодування  на знак протесту проти бездіяльності департаменту держбудінспекції та відділу поліції щодо незаконного будівництва у місті.

Про це Ігор Гриньків написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

«Я оголошую безстрокове голодування на знак протесту проти бездіяльності департаменту державної будівельно-архітектурної інспекції і бездіяльності відділу  поліції. Я також прийняв рішення перенести свій робочий кабінет на бульвар Сковороди. Я перебуватиму тут зранку до вечора і пильнуватиму, аби правопорушники не продовжували тут самочинного будівництва», – зазначив Гриньків.

Брати молотки і стукати у стіни самобуду і таким чином достукатись до совісті тих, хто робить спробу захоплення площі Вічевої, мер закликав і жителів міста.

 

Екіпаж “Норду” перебуває в російському посольстві у Києві – МЗС РФ

Члени екіпажу заарештованого кримського судна “Норд” перебувають на території посольства Росії у Києві.

Про це у інтерв’ю російським ЗМІ сказав статс-секретар, заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін, повідомляє  “Крим.Реалії” – Укрінформ.

“Зараз члени екіпажу судна перебувають на території російського посольства у Києві”, – повідомив він і додав, що Москва очікує від української влади “справедливих рішень”, щоб моряки могли “якомога швидше повернутися” до анексованого Росією Криму.

Як повідомлялося, 25 березня українські  прикордонники  затримали у акваторії Азовського моря риболовецьке судно під прапором Росії. Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна “Норд” із закритого Києвом порту анексованої Керчі.

Приморський районний суд Маріуполя оштрафував членів екіпажу заарештованого керченського судна “Норд”. Пізніше вони кілька разів намагалися залишити материкову частину України. Двоє членів “Норду” обманним шляхом виїхали з України до Білорусі.

У відповідь на затримання “Норду” управління ФСБ Росії у анексованому Криму порушило кримінальну справу щодо співробітників Держприкордонслужби України, які затримали судно у Азовському морі. Українські прикордонники вважають це тиском на Держприкордонслужбу України.

 

Побитому під Варшавою українцю вже краще — консул

Українець, якого кілька днів тому було побито під Варшавою, почувається добре і вже за тиждень його можуть виписати з польського шпиталю для подальшого лікування в Україні.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу повідомила керівник консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса, яка у понеділок вранці відвідала 52-річного чоловіка у шпиталі МВС Польщі, де він проходить лікування.

“Cтан здоров’я чоловіка покращується, він лікується далі. Члени його сім’ї зараз перебувають в польському консульстві у Луцьку, отримують там візи, і планують вже завтра вранці прибути до Варшави”,- повідомила консул.

За її словами, зараз вирішується питання з медичним закладом про можливість його транспортування до України. Дипломат повідомила: якщо його стан значно покращиться, то сім’я забере його самостійно. Натомість, якщо будуть якісь побоювання щодо стану його здоров’я, то чоловіка буде перевезено каретами швидкої допомоги за посередництвом консульства і Тернопільської облдержадміністрації.

Консул повідомила, що чоловік перебуває у свідомості, розмовляє і відповідає на запитання.

Вона зазначила, що чоловік не пам’ятає про обставини свого побиття. Водночас, не підтверджується інформація, поширена раніше у ЗМІ про те, що в результаті побиття чоловік мав епілептичний напад і відкусив собі частину язика. Лікарі поки що не дали згоду поліції на допит чоловіка у рамках кримінального провадження за фактом його побиття.

Як повідомляло агентство, українця 3 травня побили у населеному пункті Глоскув під Варшавою, де він працював в Асоціації водних товариств і займався очищенням меліораційних ровів. Польські ЗМІ інформували, що шестеро чи семеро поляків перегородили у Глоскові двома автомобілями дорогу трьом українцям віком від 45 до 52 років, і жорстоко побили одного з них, двоє інших втекли. На момент побиття потерпілий був у нетверезому стані. Згодом також з’явилася інформація, що в результаті побиття чоловік нібито не приходить до тями і може померти. Однак, ця інформація не підтвердилася.

Районна прокуратури міста Пясечно повідомила посольство України в  Польщі, що за фактом побиття однією невідомою особою українця 3 травня у містечку Глоскув відкрито кримінальну справу. Особу, яка побила чоловіка, і її громадянство поки не встановлено. Прокуратура опитала двох інших українців, які були поряд з потерпілим у той день на вулиці, однак їхні свідчення відрізняються, що не дає змоги встановити особу, яка напала на чоловіка.

 

Президент просить Раду прискорити розгляд вето на закон про дипслужбу

Президент України Петро Порошенко закликає Верховну Раду прискорити розгляд вето на закон “Про дипломатичну службу України”, ухвалений в цілому 5 квітня.

Про це повідомила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко на засіданні Погоджувальної ради 14 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президент України просить прискорити розгляд накладеного вето на закон про дипломатичну службу, розглянути ті зауваження, які він висловив до цього законопроекту як такі, що не відповідають Конституції України і повноваженням тих органів, які вказані в ньому з додатковими вимогами”, – сказала  Луценко.

Як повідомлялося, 4 травня до Верховної Ради було повернуто з пропозиціями Президента законопроект №7322 “Про дипломатичну службу”.

 

Геращенко закликає невідкладно розслідувати підкуп на останніх виборах в ОТГ

Перший заступник голови ВР Ірина Геращенко закликає МВС невідкладно відкрити кримінальні провадження за фактами підкупу та тиску на членів виборчих комісій на останніх виборах до об’єднаних тергромад.

Про це вона заявила на засіданні Погоджувальної ради парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мають бути терміново порушені кримінальні справи по всіх цих фактах ганебних підкупу, залякування, шантажу, тиску на виборчі комісії. Мають бути названі прізвища і політичні сили, які були причетні до цих намагань підкупити виборців», – підкреслила віце-спікер.

За її словами, є численні звернення, особливо по Одеській області, відносно підкупу виборців та інших порушень виборчого законодавства на цих виборах.

Як повідомлялося, в Україні 29 квітня у 40 ОТГ в 17 областях пройшли вибори депутатів сільських, селищних, міських рад.

У поліції заявили, що відкрили 19 кримінальних проваджень через порушення на цих виборах в ОТГ. Найбільше фактів порушень виявлено в Одеській та Дніпропетровській областях.

 

БПП просить Нацполіцію якнайшвидше розслідувати підкуп виборців на виборах ОТГ

Фракція БПП закликає Нацполіцію якнайшвидше провести розслідування всіх фактів підкупу виборців, що мали місце під час виборів в об’єднаних тергромадах, і передати справи до судів.

Про це заявив голова фракції партії БПП Артур Герасимов під час засідання Погоджувальної ради парламенту 14 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Підрахунок голосів підтвердив беззаперечну перемогу партії «Блок Петра Порошенка» – 26 із 40 керівників ОТГ, і це незважаючи на грандіозні масштаби підкупу виборців з боку деяких опозиційних партій, перш за все «Батьківщини». Одна Кілія Одеської області чого варта? Ми звертаємося до Національної поліції з тим, щоб якомога швидше провести розслідування всіх цих випадків і передати справи до судів», – зауважив Герасимов.

Водночас він звернувся до Голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням запросити до парламенту представників правоохоронних органів, аби обговорити з ними можливість викорінення проблеми підкупу виборців.

«Також хочемо звернутися до вас, Андрію Володимировичу, із проханням запросити керівників правоохоронних органів до парламенту для того, щоб ми поговорили про підкуп виборців, тому що це є біч, який нам треба якомога швидше викорінювати і якомога жорсткіше», – сказав Герасимов.

Як повідомлялося, у неділю, 29 квітня, у 40 ОТГ в 17 областях України пройшли вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

 

Міжнародна премія Франка оголосила номінантів

Міжнародна рада експертів визначила номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році.

Про це повідомляє прес-служба  Міжнародного фонду Івана Франка – Укрінформ.

У номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” члени Ради експертів рекомендують до розгляду журі:  Johannes Remy “Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s” (“Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років”, Йоханнес Ремі  (Фінляндія); монографію “Галич у політичному житті Європи ХІ-ХІV століть”, Леонтій Войтович (Україна); серія робіт “Ціннісний дискурс в освіті”, колектив авторів під керівництвом Віктора Андрущенка (Україна).

У номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” на розгляд журі представлено монографію  Andrew Wilson “The Ukrainians: Unexpected Nation” (Ендрю Вільсон “Українці: несподівана нація” (Великобританія); дослідження Hans Rothe and Jurij Medvedyk “Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine” (Ганс Роте і Юрій Медведик “Bogoglasnik. Пєсні благоговіння (1790/1791) Колекція духовних пісень з України” (ФРН і Україна); монографію Ярослави Мельник “…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках” (Україна).

Цьогоріч до Міжнародної ради експертів увійшли 27 науковців з 8 країн світу: США, Канади, ФРН, Австрії, Польщі, Словаччини, Швейцарії та України.

Члени Ради під час відбору номінантів, керувалися, зокрема, такими критеріями, як наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.

Відібрані роботи-номінанти буде передано на розгляд Міжнародного журі, яке засідатиме у Відні 22-24 червня цього року. Лауреатів Міжнародної  премії ім. Івана Франка  2018 року у двох номінаціях оголосять 24 червня. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 27 серпня на батьківщині Івана Франка – у місті Дрогобичі.

Нагадаємо, Премію засновано 2015 року онуком Івана Франка – Роландом Франком. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка. Лауреати Премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Лауреати Премії: у 2016 році – архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією “Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму”; у 2017 році: у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” – професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією “New Contributions to the History of the Ukrainian Language”; у номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” – заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з  науковою роботою “Суспільна географія” у 2-х томах.

 

Цьогоріч спливає строк дії 27 спецдозволів Укрнафти

У 2018 році спливає строк дії 27 спецдозволів “Укрнафти”, на які припадає 53% річного видобутку нафти ПАТ “Укрнафта”.

Про це  повідомляється  у звітності компанії щодо показників діяльності у січні-березні цього року – Укрінформ.

“Загалом у 2018 році спливає строк дії 27 спецдозволів “Укрнафти”, на які припадає 53% річного видобутку нафти з конденсатом та 33% видобутку природного газу. У 1 кварталі закінчився строк дії восьми спеціальних дозволів, які не були вчасно продовжені Держгеонадрами. “Укрнафта” вважає, що регулятор повинен був продовжити всі спецдозволи компанії відповідно до законодавства. Вона довела правомірність своєї позиції в адміністративному суді, рішення якого вступили в силу. Зараз компанія продовжує видобуток на всіх родовищах і повністю сплачує рентні платежі та інші податки”, – наголошується в повідомленні.

Зазначається, що у 1 кварталі  “Укрнафта”  реалізувала низку кроків, спрямованих на збільшення продуктивності існуючих свердловин. Так, вісім свердловин були переведені на електровідцентрові насоси (ЕВН), у результаті чого середньодобовий дебіт нафти з конденсатом на цих об’єктах збільшився на 70,4% – до 42,6 т. Загалом, станом на кінець березня, ЕВН працювали на більш ніж 300 свердловинах компанії.

Від початку року «Укрнафта» завершила капітальний ремонт свердловин на 28 свердловинах та 14 інтенсифікацій. Серед основних робіт, які було проведено на об’єктах, – перехід на інші продуктивні горизонти, ліквідація аварій з НКТ (насосно-компресорною трубою) та свердловинним обладнанням, ліквідація негерметичності експлуатаційної колони, приєднання продуктивних горизонтів та додаткова перфорація діючих. Завдяки КРС станом на 31 березня додатково видобуто 1 082 т нафти з конденсатом та 1 935 тис. м куб. газу. Операції з інтенсифікацій дали додаткові 1 920 т нафти з конденсатом та 181 тис. м куб. газу.

 

У НФ підозрюють, що Росія почала блокаду азовських портів

Фракція «Народний фронт» у Верховній Раді заявляє, що огляд і зупинення торгових суден України, що прямують в азовські порти, є ймовірним початком їх блокади.

Про це на засіданні Погоджувальної ради сказав голова фракції Максим Бурбак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Прикордонники ФСБ Росії почали зупиняти та оглядати торгові судна, які прямують в азовські порти України, а тепер ще й захопили українські рибальські судна з Очакова й Бердянська. Це протиправні, агресивні дії. Нарощуються морські сили ворога в Криму. Цілком ймовірно, що це початок блокади наших азовських портів», – заявив він.

Голова фракції наголосив, що парламент має «діяти адекватно і послідовно», розширити санкції України проти країни-агресора.

За його словами, у парламенті зареєстровано ряд законопроектів щодо цього, які необхідно об’єднати й ухвалити.

Як повідомлялося, 3 травня Держприкордонслужба Україна повідомила, що росіяни почали жорстку політику затримання й огляду суден, які прямують через Керченську протоку. За повідомленням відомства, починаючи з 30 квітня, російські спецслужби зупиняють судна щодня для огляду та ідентифікації екіпажу.

 

Рада може оновити ЦВК 17 травня – Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголошує, що питання звільнення і обрання нових членів Центральної виборчої комісії має бути одним із ключових питань четверга, 17 травня, в разі завершення консультацій та позитивних висновків фракцій.

Про це він заявив на засіданні Погоджувальної ради парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо будуть завершені консультації, в четвер ми переходимо до питання Центральної виборчої комісії… Вкрай важливо, щоб були проведені консультації, і якщо усі фракції дадуть позитивний висновок по консультаціях, в четвер це буде одне з наших ключових питань», – зазначив голова Верховної Ради.

За його словами, процедура обрання нових членів ЦВК займе «значний проміжок часу» через те, що депутати повинні прийняти рішення щодо звільнення членів Центральної виборчої комісії, термін повноваження яких уже завершився, а потім призначити нових членів Центрвиборчкому.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 23 січня підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії, у списку – 14 кандидатів. Глава держави також підписав лист про звільнення 13 нинішніх членів ЦВК.

5 лютого подання надійшло в парламент. 16 квітня Голова Верховної Ради  Андрій Парубій  оголосив про завершення спецперевірки кандидатів на посади членів ЦВК.

18 квітня Комітет з питань правової політики і правосуддя підтримав подання Президента щодо призначення нових членів Центральної виборчої комісії.

 

Парубій не виключає, що Рада у четвер візьметься за “валютний” законопроект

Голова Верховної Ради Андрій Парубій не виключає, що парламент зможе розглянути законопроект про валюту у четвер, 17 травня.

Про це він сказав на засіданні Погоджувальної ради парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Комітет має в середу ще розглянути закон про валюту, і якщо в середу буде позитивне рішення комітету, я буду пропонувати, щоб у четвер його включили в порядок денний”, – наголосив Парубій.

Спікер також зазначив, що Комітет з питань фінансової та банківської діяльності підготував до розгляду 17 травня блок законопроектів, які є невідкладними і рішення з яких має бути ухвалено вже цього тижня.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко 19 березня зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про валюту» та визначив його як невідкладний.

Передбачається, що ухвалення законопроекту дозволить лібералізувати ринок, скасувавши, зокрема, валютні обмеження для бізнесу.

 

Парубій назвав дедлайн для законопроекту про Антикорупційний суд

Голова Верховної Ради Андрій Парубій доручив парламентському Комітету з питань правової політики завершити цієї середи розгляд поправок до законопроекту про Антикорупційний суд.

Як наголосив він на засіданні Погоджувальної ради, ухвалення цього законопроекту має бути ключовим питанням наступного пленарного тижня 22-25 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Надто вже затягнулося питання підготовки закону про Антикорупційний суд. І тому я зараз даю доручення Комітету з питань правової політики, щоб невідкладно вже цієї середи завершили огляд усіх правок по Антикорупційному суду і наступного тижня щоб ми перейшли до його розгляду», – сказав спікер, додавши, що на розгляд сесійної зали у другому читання законопроект має бути внесений у вівторок наступного тижня.

Разом із цим він підкреслив, що через велику кількість поправок до законопроекту його розгляд може зайняти до трьох днів.

«Ми не маємо права більше відтягувати, бо це питання не тільки завершення нашої антикорупційної реформи, але й питання наших міжнародних зобов’язань, нашої співпраці з нашими міжнародними партнерами», – підкреслив спікер.

Як повідомлялося, 1 березня  Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект “Про Вищий антикорупційний суд” (№ 7440).

 

Бердичівську прокуратуру пікетували через розслідування жорстокого вбивства

У місті Бердичеві, що у Житомирській області, близько сотні людей вранці перекрили вулицю біля прокуратури, протестуючи через затягування розслідування у справі жорстокого вбивства Юлії Козак.

Про це  повідомляє  сайт «Бердичів. BIZ» – Укрінформ.

«Громадськість вийшла на акцію протесту під стіни місцевої прокуратури. Причиною для невдоволення стало незадовільне розслідування справи про жорстоке вбивство Юлії Козак, рідні та близькі загиблої, а також ті, хто її знав, обурені, що з трьох людей, які знаходилися на момент вбивства у квартирі, за підозрою у скоєнні злочину затримано лише одного – колишнього чоловіка дівчини. Усі інші проходять по справі як свідки і знаходяться на волі», – йдеться у повідомленні.

З пікетувальниками зустрівся керівник Бердичівської місцевої прокуратури Вадим Кожухар. За його словами, нині призначені три експертизи у справі, які проводяться у Києві. Лише після їх результатів будуть підстави про винесення підозри чи перекваліфікації інших осіб зі свідків на  підозрюваних.

Зазначено, що на підтримку сім’ї Козак зібралося близько 100 людей. Вони тримали у руках плакати з фотографіями ймовірних убивць.

Поки представники потерпілих писали звернення до прокурора, активісти вийшли на вулицю та перекрили дорожній рух по вулиці Вінницькій поблизу прокуратури. Працівникам  поліції  довелося зміни рух транспорту.

Як відомо, тіло 29-річної Юлії Козак, вкрите синцями, виявили у квартирі ще в січні. Рідні та знайомі розповідають, що жінка постійно терпіла побиття та погрози від свого чоловіка. Судово-медична експертиза підтвердила, що її задушили. У смерті жінки підозрюють її чоловіка.

 

Супрун кличе у Могилянку – здавати кров

У вівторок, 15 травня, у Києво-Могилянській академії відбудеться Могилянський День донора.

Про важливість донорства крові, від якого часто залежить життя хворих людей, на своїй сторінці у  Facebook  нагадала в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун – Укрінформ.

“Якщо ви вже давно хочете зробити добру справу і все чекаєте слушної нагоди – долучайтеся завтра до Могилянського Дня донора. Вже традиційно небайдужі люди збираються в цей день у Києво-Могилянській академії, щоби поділитися частинкою життя з усіма, хто потребує крові для лікування. Адже донорська кров потрібна завжди. Тільки зауважте вікові обмеження – щоб взяти участь вам має бути 18 років”, – написала  Супрун.

Вона нагадала, що найчастіше донорська кров потрібна хворим на рак, постраждалим у серйозних аваріях, дітям, що народилися передчасно. Хоча б раз у житті кожен третій житель планети потребував донорської крові.

“Тож більшість із нас залежить від доброї волі людей, які готові стати донорами. Тому так важливо, щоби в країні завжди був доступ до різних груп крові”, – написала Супрун.

За словами в.о.міністра охорони здоров’я, готуючись до здачі крові, потрібно:

– не вживати алкоголь за 48 годин до здачі крові;

– не вживати сильних ліків (антибіотиків) за 72 години до донорства;

– напередодні відмовитися від жирної та важкої їжі;

– за 2 години перед здачею крові утриматися від куріння;

– обов’язково взяти із собою паспорт.

Інформацію про пункти здачі донорської крові в різних містах України можна знайти на сайті проекту  Донор.UA.

 

Британська розвідка закликає ЄС разом боротися з ісламським тероризмом і Росією

Британія та Європейський Союз мають побудувати тісне партнерство у сфері безпеки після Brexit, щоб протистояти терактам ісламістів і спробам Росії підірвати західні демократії.

Про це глава Служби безпеки Великої Британії Ендрю Паркер заявить на майбутньому заході у Берліні, організованому німецькими спецслужбами, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“У сьогоднішньому невизначеному світі нам потрібна ця загальна сила більше, ніж будь-коли”, – цитує видання витяги його виступу.

Також зазначається, що Паркер високо оцінить Контртерористичну групу, що об’єднує всі служби ЄС, Швейцарії і Норвегії з обміну інформацією.

Окрім загрози “Ісламської держави” у Сирії та Іраку, Паркер також вкаже на Росію як ворожу країну, яка намагалася здійснити “агресивні й згубні дії” за допомогою своїх військових і розвідувальних служб.

Паркер звинувачує Кремль у “грубих порушеннях міжнародних правил” і скаже, що напад на Скрипалів у Солсбері 4 травня був прикладом злісних дій влади Росії, яка ризикує перетворити країну на “ізольовану парію”.

Після атаки в Солсбері  Росія, за словами глави британської розвідки, розгорнула безпрецедентний рівень дезінформації.

Як повідомлялося, 4 березня у британському Солсбері з сильним отруєнням було госпіталізовано екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину “Новічок” російського виробництва.

У відповідь на замах на Скрипаля британський уряд ініціював висилання російських дипломатів з країн НАТО, ЄС і їх партнерів. Солідарність з Великою Британією висловили 28 держав, які вислали майже 150 російських дипломатів. Окрім того, анулювані акредитації семи російських представників при НАТО.

 

Український концерт до роковин Голодомору зазвучить у Чикаго

В одній з найпрестижніших концертних залів Чикаго Harris Theater 19 травня відбудеться пам’ятний концерт “Український реквієм” до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні.

Відповідне оголошення з’явилося на одному з хмарочосів в самому центрі міста, на так званій Магніфісент Майл в Чикаго, аби привернути увагу не тільки україномовних глядачів, але й пересічних американців, повідомляє  VIDIA – Укрінформ.

“Прем’єра “Українського реквієму” відбудеться 19 травня у виконанні філармонічного оркестру Каламазу (Kalamazoo Philharmonia) та Бахівського фестивального хору (Bach Festival Chorus, дир. Ендрю Колер) за участі народної артистки України Ніни Матвієнко (сопрано) та відомого американського соліста українського походження Стефана Шкафаровського (бас)”, – йдеться у повідомленні.

У концерті також візьме участь легендарний жіночий ансамбль бандуристок Північної Америки (Women’s Bandura Ensemble of North America).

Виконанням “Українського реквієму” музиканти вшанують пам’ять жертв українського геноциду, одного з найбільш зігнорованого жахливого злочину проти людяності 20-го століття.

“Український реквієм”, або “Панахида за померлими з голоду”, відомого українського композитора Євгена Станковича – це реквієм для повного складу симфонічного оркестру, двох мішаних хорів, баса, народного голосу та читця, написаний 1992 року на вірші поета Дмитра Павличка. Вперше він був виконаний у Києві 1993 року в шістдесяті роковини Голодомору.

Панахида, що триває понад сорок хвилин, задумана як епічна музична розповідь про трагедію народу. Пов’язання з церковними співами, хоч і постійно присутнє, є лише одним із засобів вираження. Твір витриманий у неотональній стилістиці, майже неоромантичній, завдяки чому стає доступним для кожної людини.

Замовити квитки можна на  сайті  Harris Theater.

Нагадаємо, публічна бібліотека містечка Палатін, що у передмісті Чикаго, проводить у травні різноманітні виставки та події в рамках місяця української культури.

 

За час незалежності через суд розпустили 28 партій

Із 1991 року Міністерство юстиції на підставі рішень суду припинило діяльність для 28 політичних партій.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Згідно із законодавством  Мін’юст  здійснює контроль за додержанням політичною партією вимог Конституції та законів України, а також статуту політичної парті, а у разі порушень ми звертаємося до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва або про заборону політичної партії. За період незалежності міністерство юстиції на підставі рішень суду анулювало реєстраційні свідоцтва для 28 політичних партій», – сказала Сукманова.

За її словами, в Україні політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони їх діяльності чи анулювання реєстрації.

«Якщо з реорганізацією і саморозпуском все зрозуміло, то для заборони чи анулювання реєстрації закон передбачає конкретні передумови», – зазначила заступник міністра юстиції.

Серед таких передумов, зауважила Сукманова, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, невисування політичною партією своїх кандидатів на президентських та парламентських виборах протягом десяти років, не утворення протягом 6 місяців з дня реєстрації обласних організацій партії відповідно до вимог законодавства, а також пропаганда, зокрема, комуністичного режиму та його символіки.

Заступник міністра повідомила, що з 2014 року на підставі рішень суду припинено діяльність низки політичних партій. Ідеться, зокрема, про заборону діяльності партій «Руська єдність», «Руський блок», припинення діяльності Комуністичної партії України (оновленої), Комуністичної партії робітників і селян.

Сукманова наголосила, що внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань щодо припинення діяльності партії проводиться після надходження судового рішення, яке набрало законної сили.

 

Кабмін оприлюднив програму співпраці із закордонними українцями до 2020 року

Кабінет міністрів затвердив та оприлюднив Державну програму співпраці із закордонними українцями на період до 2020 року.

Текст відповідної  постанови  розміщено на Урядовому порталі – Укрінформ.

У КМУ переконані в тому що реалізація програми сприятиме активізації співробітництва з закордонними українцями, задоволенню їх національно-культурних і мовних потреб, залученню потенціалу української діаспори для утвердження позитивного іміджу України в світі, просування економічних інтересів держави.

Уряд  доручив Міністерству закордонних справ та іншим центральним органам виконавчої влади  забезпечити здійснення визначених програмою заходів за рахунок та в межах видатків, які передбачаються їм у Державному бюджеті України на відповідний рік, та інших джерел, не заборонених законодавством.

Згідно з Державною програмою орієнтовний обсяг її фінансування становить 105986 тис. гривень, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету – 97903,7 тис. гривень, місцевих бюджетів – 7872,3 тис. гривень, інших джерел – 210 тис. гривень.

 

Кабмін доручив готуватися до відзначення 100-річчя держслужби

Кабінет міністрів схвалив та оприлюднив план заходів з підготовки та відзначення 100-річчя запровадження державної служби.

Текст відповідного  розпорядження  є на Урядовому порталі – Укрінформ.

Таким чином, Кабмін погодився з пропозицією Національного агентства з питань державної служби щодо відзначення 100-річчя запровадження державної служби та утворив організаційний комітет з підготовки.

Голові оргкомітету надано право затверджувати його персональний склад та вносити у разі потреби до нього зміни.

Крім того, уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 100-річчя запровадження державної служби, що додається.

У  КМУ  переконані, що реалізація плану заходів сприятиме глибшому пізнанню громадянами України власної історії, збереженню національної пам’яті, вихованню патріотизму, підвищенню авторитету держави та надасть новий поштовх реформі державної служби та державного управління.

 

Дострокові парламентські вибори можуть бути проведені вже наприкінці цього літа – нардеп Іллєнко

В ефірі “5 каналу” народний депутат, позафракційний Андрій Іллєнко розповів про мету та підстави для проведення дострокових парламентських виборів, інформує  УНН.

“Можливі дострокові парламентські вибори. Можливо, на кінець літа і початок осені. На підставі того, що є такий сценарій зараз, який обговорюють, Президентська адміністрація, ну, частина того оточення Президента, яка хоче так ніби покращити свої шанси на політичне майбутнє. Поки є хоча б якась влада, поки є адмінресурс, поки хоча б щось там лишилося використати, чи ефект неочікуваності, щоб завести в майбутній склад парламенту певну кількість людей, використовуючи в основному мажоритарку”, — зазначив народний депутат.

Як повідомляв УНН, НАЗК  вдруге запросила  нардепа Дейдея прийти для надання пояснень.

 

В Україні на обліку перебувають понад 1,5 млн вимушених переселенців

В Україні на облік взято понад 1,5 млн переселенців із тимчасово окупованого Росією Донбасу і Криму.

Про це інформує прес-служба Міністерства соціальної політики.

«Станом на 14 травня 2018 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 504 262 переселенці або 1 229 160 сімей з Донбасу і Криму», – йдеться в повідомленні.

 

Вибори до парламенту Іраку: перемогла партія шиїтів

На перших після розгрому «Ісламської Держави» парламентських виборах в Іраку перемогла партія «Ас-Сайрун», яку очолює шиїтський лідер Муктада ас-Садр.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Reuters.

На другому місці опинився підтримуваний Тегераном лідер шиїтської міліції Хаді аль-Амірі. Третє місце отримала політсила чинного прем’єра Хайдер аль-Абаді.

Наразі центральна виборча комісія Іраку опрацювала 91% голосів 16 з 18 провінцій. Явка складала 44,52%, а в голосуванні взяли участь 10,7 млн чоловік.

Новий очільник уряду матиме завдання відбудувати країну після чотирирічної війни з терористами, відновити економіку та не допустити міжрелігійної війни. Напружені стосунки між шиїтами, суннітами та курдами в Іраку тривають десятиліттями.

Нагадаємо: у 2004 році Муктад ас-Садр очолив повстання проти американських військових в Іраку.

 

У Франції депутати обговорять законопроект щодо боротьби з сексуальним насильством

Нижня палата парламенту Франції обговорить законопроект про боротьбу з сексуальним і гендерним насильством на фоні  руху «MeToo» («я теж»), що виник наприкінці 2017 року, проти сексуальних домагань.

Про це повідомляє АР.

«Нижня палата парламенту Франції планує обговорити закон про боротьбу з сексуальним і гендерним насильством», – говориться у повідомленні.

Пропонований законопроект спрямований на поліпшення захисту дітей до 15 років. Обмовляється, що згвалтування і сексуальне насильство можуть бути результатом «зловживання уразливістю» жертви.

Законопроект також передбачає штрафи у розмірі 90 євро за публічні домагання за гендерною ознакою.

Як повідомлялося, рух MeToo виник у жовтні 2017 року у результаті скандалу і звинувачень на адресу голлівудського кінопродюсера Харві Вайнштейна у сексуальних домаганнях.

 

Голова журі Пулітцерівської премії йде у відставку через звинувачення у домаганнях

Голова журі Пулітцерівської премії Юнот Діас йде у відставку через звинувачення у сексуальних домаганнях.

Про це повідомляє The Guardian.

«Розгляд звинувачень проти письменника буде розпочато сьогодні», – повідомляє видання з посиланням на Раду Пулітцерівської премії.

Діас обійняв посаду голови журі у квітні поточного року, але вимушений йти у відставку через звинувачення у сексуальних домаганнях. Колеги Діаса висунули перед ним умову: або відставка, або поліцейське розслідування.

Першою про поведінку Діаса заявила американська письменниця Зінзі Клеммон.

«Як студентка-випускниця, я запросила Юнота Діаса виступити на семінарі з питань представництва в літературі… Він використав це, як можливість схопити і насильно поцілувати мене. Я далеко не єдина, з ким він це зробив. Відмовляюся більше мовчати», – розповіла Клеммон в Twitter.

«В цьому й проблема: Діаз зробив ставку на наставництво серед найуразливіших жінок у літературі під виглядом активності та допомоги. Я знаю цих жінок. Вони мої друзі. Біль Діаза ніщо в порівнянні з тим, що вони пережили», – написала Клеммон ще в одному пості.

Як відомо, цього року відмінили присудження Нобелівської премії з літератури через секс-скандал.

 

У Канаді жінка вперше стане церковним архієпископом

Меліса Скелтон стане першою жінкою-архієпископом англіканської церкви в Канаді.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на CBC News.

Повідомляється, що жінка отримає сан архієпископа та митрополита і очолить церкву в провінції Британська Колумбія і в території Юкон. Також вона збереже сан єпископа у Нью-Вестмінстері.

Скелтон виросла у США в сім’ї адвокатів. Перед тим, як стати священнослужителькою, вона працювала у компаніях Proctor & Gamble та Tom’s of Maine.

Зазначимо, що висвячення жінок у церковні сани є однією з провідних тем у богословських дискусіях Англіканської церкви. Вперше сан вікарія жінка отримала у 1994 році, а у 2012 – сан єпископа.

Одним з основних аспектів даної дискусії є проблема таїнства рукопокладання, яке вимагає проходження через вівтар, що заборонено жінкам.

Нагадаємо: у 2016 році Папа Римський Франциск створив спеціальну комісію, що має вивчити, чи мають жінки отримати дозвіл на набуття сану диякона у католицькій церкві.

 

Facebook зупинив роботу 200 додатків через скандал із витоком даних

Компанія Facebook призупинила роботу близько 200 додатків для перевірки на неправомірне використання даних у рамках розслідування, розпочатого на фоні скандалу з Cambridge Analytica.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Facebook Inc поки що призупинила роботу близько 200 додатків на першому етапі розслідування щодо додатків, які мали доступ до великої кількості призначених для користувача даних”, – йдеться у заяві.

За словами віце-президента Facebook Айма Арчиборга, робота додатків була призупинена для перевірки на неправомірне використання даних.

У  Facebook  заявили про те, що на сьогодні компанія вивчила тисячі додатків у рамках розслідування, яке 21 березня ініціював головний виконавчий директор Марк Цукерберг.

Розслідування було розпочато після скандалу з політичною консалтинговою компанією Cambridge Analytica.

Як повідомлялося, Facebook опинилася в центрі скандалу в зв’язку з незаконним використанням даних більш як 50 млн користувачів компанією Cambridge Analytica під час її роботи з передвиборним штабом Дональда Трампа.