Британські парламентарі прийняли закон “Про санкції і боротьбу з відмиванням грошей”

2 роки ago Інформ центр 0

Раніше ми вже торкалися характеристики положень цього закону, коли він  тільки но почав розглядатися у британському парламенті, але з огляду гіпотетичності прийняття цього правового документу.

І ось не пройшло й календарного року як  Палата громад парламенту Британії прийняла в останньому читанні закон про санкції, включивши в нього  статтю про розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.

Згідно з офіційними повідомленнями з британських урядових кіл, прийняття у такому варіанті цього закону «покликане допомогти в боротьбі з корупціонерами з різних країн», але відомо, що ця дія спрямована, насамперед, проти брудних російських капіталів, котрі в останні 10-15 років почали масово «осідати» у Великій Британії.

“Поправка Магнітського” в прийнятому в третьому читанні законі “Про санкції і боротьбі з відмиванням грошей” дозволить уряду Британії відмовляти у візах і в`їзді в країну особам, звинуваченим у грубих порушеннях прав людини і корупції.

Міністр закордонних справ країни Борис Джонсон назвав таке рішення представників Палати Громад “важливим моментом”.

“Це (положення) дозволить Британії діяти проти осіб, відповідальних за серйозні правопорушення у всьому світі. Велика Британія виступає за захист прав людини в усьому світі “, – наголосив він.

Як бачимо, незважаючи на певні складнощі процедурного характеру, британські парламентарі змогли прийняти вкрай необхідний закон, котрий має значно ускладнити перебування та ведення бізнесу на території Великої Британії та її заморських територій (про що  не наголошується у переважній кількості коментарів з цього приводу), перш за все, представниками російського олігархічного класу, які у абсолютній більшості випадків не зможуть довести прозоре походження коштів, завдяки яким вони ведуть бізнес на британській території.

Такими діями британський політичний клас показує свою рішучу налаштованість, поряд із США, виступати в авангарді боротьби проти російської гібридної агресії не тільки на власній території, але й на території інших цивілізованих держав.

З іншого боку, займаючи жорстку позицію відносно Росії, британці подають сигнал своїм «континентальним» європейським партнерам – насамперед, Німеччині, котра, судячи із останніх повідомлень ЗМІ, не залишає спроб домовитись із росіянами за рахунок поступок в питанні будівництва газопроводу «Північний потік -2».

 

С.Бало