Підбірка актуальних новин за 19 квітня

4 роки ago Інформ центр 0

 

Боротьба з пропагандою Кремля: Турчинов розповів про систему, що працює на Донбасі

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України в Донецькій та Луганській областях запрацювала комплексна система інформаційної протидії.

Про це йдеться на  сайті РНБО – Укрінформ.

“Уздовж всієї лінії розмежування у стислі терміни була змонтована та почала діяти високоефективна технологічна система, яка дозволяє повністю блокувати аналогове та цифрове телерадіомовлення, що транслюється з російської території та з окупованої Росією території України. Водночас технологічний комплекс, розроблений національними виробниками, блокуючи російський сигнал, не перешкоджатиме українському телерадіомовленню”, – зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Він також зазначив, що зусиллями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗІ) та Концерну РРТ закладено потужний потенціал для розвитку комунікаційної інфраструктури, відновлення національного мовлення і запровадження сучасних цифрових технологій у регіоні.

“Відбудова зруйнованої окупантами телевізійної вежі в місті Краматорськ, облаштування на лінії розмежування 30 аналогових телевізійних та 32 радіо-FM-передавачів, запровадження цифрового телевізійного мовлення з РТС міста Волноваха та ряд численних інших кроків з розбудови інфраструктури національних інформаційних комунікацій стали надійним підгрунтям відновлення українського мовлення в Донецькій та Луганській областях і основою повернення громадянам їх конституційного права на вільний доступ до інформації без будь-яких обмежень і перешкод”, – сказав  Турчинов.

Секретар РНБО України також наголосив, що досвід запровадження нових технологій “для нас дуже важливий у зв’язку з міжнародними зобов’язаннями, за якими Україна в цьому році має перейти виключно на цифровий стандарт ефірного телемовлення”.

Він пояснив, що вздовж українсько-російського кордону “місце українського аналогового мовлення, яке припинить мовлення, можуть спробувати захопити російські телеканали”. “Технологія, яка використовується в комплексній системі інформаційної протидії, після її розгортання в окремих регіонах дасть змогу повністю заблокувати російське аналогове та цифрове телерадіомовлення вздовж усього українсько-російського кордону”, – повідомив Турчинов.

“Це дасть нам можливість захистити українських громадян від брудних потоків цинічної інформаційної агресії, які линуть з російського телерадіоефіру з метою дезінформації та дестабілізації ситуації в Україні”, – сказав секретар РНБО.

На сьогодні заблоковано понад 40 телеканалів, поширення трансляції яких в Україні обмежено рішеннями Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, а також мовників, що підпадають під дію санкцій, уведених указом Президента України  від 15.05.2017 № 133. Зокрема, припинено ефірне мовлення таких відверто антиукраїнських інформаційних джерел, як “Новороссия ТВ”, “Роcсия-24”, “ОплотТВ”, “1-й Республиканский”, “НТВ”, “Россия-1” та низки інших пропагандистських засобів гібридної війни

 

Протидія антиукраїнському мовленню має охопити і кордон із Придністров’ям — Порошенко

Система протидії антиукраїнському мовленню після пілотного запуску на території Донецької і Луганської областей має охопити українсько-російський кордон та кордон із Придністров’ям.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під наради з питань протидії інформаційній агресії Російської Федерації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Олександре Валентиновичу (до Турчинова — ред.), я б також просив, щоб ми розглянули можливість застосування відповідних технологій протидії антиукраїнському мовленню не лише вздовж українсько-російського кордону, а й уздовж неконтрольованої ділянки українсько-молдовського кордону на ділянці Придністров’я. Там теж є можливості організації інформаційних диверсій в Одеській області”, – сказав Порошенко.

Він закликав уточнити відповідними положеннями програму впровадження системи протидії антиукраїнському мовленню, враховуючи зазначене доручення.

Таке прохання Президент оприлюднив після того, як секретар РНБО  Олександр Турчинов  розповів, що, коли ця система пройде випробування “у полі” в зоні АТО й доведе свою ефективність, пропонуватиметься розмістити відповідну технологічну систему уздовж українсько-російського кордону.

Як повідомлялося, у четвер запущено роботу системи протидії антиукраїнському мовленню на окупованих територіях.

 

Порошенко розказав про “щеплення” від російської пропаганди у зоні АТО

Україна розробила систему протидії антиукраїнському мовленню на окупованих територіях.

Про це заявив Президент  Петро Порошенко  на нараді з питань протидії інформаційній агресії Російської Федерації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На моє доручення Рада національної безпеки та оборони під координацією секретаря ради за активною участю Міністерства інформаційної політики, комітету з питань нацбезпеки Верховної Ради, регулятора – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення розробила і реалізувала систему протидії антиукраїнському мовленню в зоні проведення антитерористичної операції”, – наголосив глава держави.

Він уточнив, що йдеться не лише про систему протидії російському мовленню антиукраїнському, а мова про те, щоб “донести сигнал українських засобів масової інформації, які сьогодні можуть вважатися щепленням проти російської пропаганди”.

У свою чергу голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко розповів, що система створена з метою комплексної протидії російській інформаційній агресії в зоні проведення АТО.

“Система створена на основі вітчизняних технічних рішень і позитивно себе продемонструвала під час тестових перевірок у реальних умовах. Обладнання системи включено і налаштовано вздовж лінії розмежування в зоні АТО”, – зазначив він.

За його словами, система блокує аналогові та цифрові телевізійні сигнали, які поширюються з боку тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Євдоченко додав, що наразі система дасть змогу заблокувати понад 40 каналів російського і сепаратистського ТБ на території проведення АТО, тим самим захистивши громадян, які проживають у більш ніж 150 населених пунктах вздовж лінії розмежування.

 

СБУ запобігла понад 400 терористичним атакам в Україні – Президент

Петро Порошенко заявив, що СБУ протягом 3,5 року запобігла понад 400 спробам терористичних атак у різних регіонах України, а затримані терористи проходили підготовку на території РФ.

Про це він сказав на нараді з питань протидії інформаційній агресії Російської Федерації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми бачимо спроби організації терористичних атак усередині країни – Служба безпеки України за 3,5 року запобігла більше 400 спробам терористичних атак у різних регіонах країни. І терористи, які були встановлені, затримані, значна частина з них пройшла підготовку у відповідних таборах на території Російської Федерації…, а також на території незаконно анексованого Криму», – повідомив Порошенко.

Він наголосив, що Україна перебуває в стані війни, дає відсіч російській агресії.

«Війна має абсолютно нові риси і характеристики. Війна гібридна, де разом з військовими діями регулярних збройних сил Російської Федерації, російських найманців Росія веде підривну війну проти України на всіх фронтах», –  зазначив Президент.

 

Президент закликав прискорити перехід українського ТБ на “цифру”

Президент Петро Порошенко закликав прискорити перехід України на цифрове мовлення.

Про це він заявив на нараді з питань протидії інформаційній агресії Російської Федерації, повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

«Хотів би (звернутися – ред.), користуючись присутністю голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення, щоб у нас загроза проведення інформаційних диверсій з використанням аналогового сигналу телебачення не була виправданням подальшого продовження аналогового мовлення українських мовників», – сказав Порошенко.

За його словами, для протидії Росії необхідно використовувати свої технології, а для переходу до якісного цифрового мовлення українських мовників, в тому числі і вздовж кордону, обов’язково треба приймати відповідні рішення щодо переходу на цифрове мовлення.

«Прохання, щоб ми доопрацювали терміново разом з урядом і за безпосередньою участю Міністерства інформаційної політики систему переходу на «цифру» і не прикривали бездіяльність постійним продовженням дії сигналу. Є достатньо часу, є державна політика, є ефективне використання частот, яке ми побачили, в тому числі через застосування і перехід України до частот четвертого покоління. Ми дуже дорогу ціну платимо, в тому числі і за скорочення військових частот, тому треба, щоб весь частотний ресурс України використовувався максимально ефективно», – зазначив Порошенко.

Президент також доручив СБУ відслідкувати місця найбільшого проникнення на українську територію медійного телевізійного сигналу.

 

Нацрада винесла ще одне попередження NewsOne

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу “NewsOne” через порушення правил мовлення в День пам’яті жертв Голокосту.

Таке рішення прийнято під час засідання Нацради 19 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначив голова Національної ради Юрій Артеменко, позапланова перевірка на підставі моніторингу 27 січня 2018 року, в День пам’яті жертв  Голокосту, зафіксувала в ефірі телеканалу “NewsOne” (ТОВ “Новини 24 години”) відсутність інформації (рухомого рядка) про цю пам’ятну дату до 9:00, що є порушенням вимог щодо мовлення у дні жалоби, пам’яті та скорботи.

Водночас Артеменко нагадав, що схоже порушення було зафіксовано у жовтні 2017 року у дні жалоби та пам’яті, і телеканал уже отримував таку саму санкцію.

“Це вдруге, і це принципово, бо є закон”, – підкреслив голова Нацради.

Члени Нацради одностайно проголосували за визнання порушення й оголошення попередження.

 

Кабмін забезпечив функціонування Українського культурного фонду

Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації проектів за підтримки Українського культурного фонду.

Таке рішення ухвалено на засіданні 18 квітня,  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Як зазначається, документом визначається механізм використання коштів, передбачених Мінкультури у держбюджеті за програмою 1801140 “Забезпечення функціонування Українського культурного фонду”.

“Відповідно до затвердженого Порядку, кошти спрямовуються на надання грантів та стипендій для стимулювання розроблення інноваційних проектів; підтримки реалізації міжнародних проектів; сприяння збереженню, актуалізації і популяризації національного культурного надбання; підтримки мистецьких дебютів, стимулювання творчої праці діячів культури і мистецтва, зокрема молодих митців; популяризації української культури та мистецтв, формування позитивного іміджу України у світі; підтримки культурних проектів української діаспори”, – ідеться в повідомленні.

Пропозиції щодо виду, умов та обсягів підтримки проектів подаються на погодження дирекції Фонду відповідною експертною радою. Фонд одержує й аналізує звіти про результати виконання проектів та використання коштів, спрямованих на їх реалізацію. Обов’язковою умовою завершення будь-якого проекту є публічне представлення результатів його виконання, а також розміщення звіту про використання коштів у рамках проекту на офіційному веб-сайті  Українського культурного фонду  для відкритого доступу.

 

Двох кримських татар знайшли мертвими у сімферопольському СІЗО

У квітні в Сімферопольському СІЗО-1, контрольованому окупаційною владою РФ, неприродною смертю померли щонайменше чотири людини, двоє з них – кримські татари.

Про це повідомила  Кримська правозахисна група – Укрінформ.

“КПГ (Кримська правозахисна група) має інформацію, що, ймовірно, 6 квітня знайдені повішеними Сервер Білялов (69 років) і Олег Гончаров (46 років). 12 квітня в штрафному ізоляторі (карцері) знайдений повішеним 23-річний Дмитро Шиповнік. 13 квітня в камері номер 8, куди поміщають новоприбулих, в так званому карантині, з перерізаним горлом було знайдено 39-річного Іслама Іскерова, доставленого в  СІЗО  Сімферополя з Джанкоя”, – повідомили правозахисники.

Вони зазначили, що ці дані підтвердили кілька незалежних один від одного джерел.

Експерти Кримської правозахисної групи вважають, що версії самогубств через повішення Білялова, Гончарова і Шиповніка, а також порізання горла Іскеровим “малопереконливі з кількох причин”.

Наприклад, за наявними у КПГ відомостями, Білялов найближчим часом розраховував у зв’язку з нововиявленими обставинами на припинення кримінального переслідування та звільнення від покарання.

Крім того, Шиповнікова було “знайдено” повішеним у карцері, незважаючи на те, що це місце, куди поміщають людей після ретельного особистого огляду, і ув’язнений знаходиться там один під постійним наглядом.

Викликають питання у правозахисників і причини самогубства Іскерова, обвинуваченого в крадіжці по ст. 158, ч.1 КК РФ, максимальне покарання за якою – два роки позбавлення волі, а мінімальне – штраф до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомили в КПГ, згідно з рішеннями ЄСПЛ, “держава несе відповідальність за будь-яку особу, яку утримують під арештом, оскільки вона повністю знаходиться в її владі”. Тим часом, про ці події немає ніякої інформації на офіційних сайтах Слідчого комітету РФ, прокуратури РФ, ФСВП РФ.

Відсутність реакції окупаційної влади на загрозу життю людей в місцях позбавлення волі, вважають правозахисники, “показує не тільки небажання Росії дотримуватися міжнародних стандартів, а й нездатність російської окупаційної влади гарантувати  людям, які знаходяться під її заступництвом і наглядом, право на життя і повагу до людської гідності”.

Безпосередня відповідальність за смерті чотирьох осіб лежить на начальникові СІЗО-1 м.Сімферополя російському полковникові внутрішньої служби Бережному Сергієві Володимировичу і начальникові управління Федеральної служби виконання покарань в Криму російському генерал-майору внутрішньої служби Булгакові Вадимові Вікторовичу

 

У Петербурзі активісти вимагали припинити терор кримських татар

В середу увечері в Санкт-Петербурзі цивільні активісти вийшли на Невський проспект з плакатами на підтримку кримських татар. Пікети проходять у рамках безстрокової акції “Стратегія-18”.

Про це  повідомляє  аккаунт «Солідарності Санкт-Петербургу» в Facebook – Укрінформ.

«18 квітня 2018 р. в Санкт-Петербурзі пройшли пікети у рамках Стратегії-18 на підтримку кримських татар», – зазначається в повідомленні.

Учасники петербурзьких пікетів нагадали, що після анексії Криму права людини там грубо порушуються, причому більшість політичних переслідувань припадають на кримських татар – це загрози, стеження, незаконні арешти й обшуки, викрадення людей на вулиці або з будинку, контроль за тими, хто відвідує мечеть.

На своїх плакатах активісти вимагали «Припинити терор відносно кримських татар», припинити судові переслідування – дати «свободу затриманим у справі Хізб-ут-Тахрір», засудили вивезення до колонії за межі Криму (м.Курган) засудженого у цій справі Рустема Ваітова. Нагадали про трагічну загибель Веджіє Кашки, що пережила депортацію 1944 року, але загинула від дій російських окупантів 24 листопада 2017 року.

Серія поодиноких пікетів в самому центрі Петербурга, на Невському проспекті, проходить щомісячно, кожного 18 числа (це число нагадує про депортацію кримських татар 18 травня 1944 року).

Як повідомляв Укрінформ, 23 листопада 2017 року в  Криму  пройшли обшуки і затримання активістів. Обшук зі спробою затримання пройшов і у ветерана національного руху кримських татар Веджіє Кашки. Жінці стало погано, і дорогою до лікарні вона померла.

Прокуратура Автономної Республіки Крим кваліфікувала смерть Веджіє як умисне вбивство.

 

Кримський активіст Балух вже місяць голодує у СІЗО

В анексованому Росією Криму активіст Володимир Балух продовжує голодування, яке він оголосив місяць тому, 19 березня.

Активіст, який нині перебуває в СІЗО, оголосив голодування в знак протесту проти вироку в одній з порушених проти нього справ.

Як нагадує  Радіо Свобода, напередодні Міністерство закордонних справ України виступило з вимогою допустити українських лікарів до Володимир Балуха – Укрінформ.

16 квітня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням перевірити інформацію про те, що в камері до Володимира Балуха застосовують фізичний і психологічний тиск. Проте про стан здоров’я Балуха немає точних даних.

Архієпископ УПЦ КП Климент, який відвідував активіста в СІЗО, 13 квітня повідомив, що Володимира Балуха б’ють і чинять на нього психологічний тиск.

У серпні 2017 року проти Балуха порушили ще одну кримінальну справу. Це сталося після того, як Балух і його адвокат подали скаргу в поліцію на дії начальника Роздольненського ізолятора тимчасового тримання Валерія Ткаченка. У відповідь Ткаченко подав скаргу на Балуха, заявивши про побиття. За інформацією захисту активіста, сам Ткаченко напав на Володимира Балуха, а саме: вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою.

Підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд 19 березня обрав для  Володимира Балуха  запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня 2018 року.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

У січні 2018 року підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд засудив Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4,6 тисячі гривень).

14 березня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив вирок українському активісту Балуху. Суддя Тимур Сльозко виключив з обвинувачення пункт про придбання боєприпасів. У зв’язку з цим вирок скоротили на два місяці – до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився на подвір’ї його будинку.

 

У МінТОТ прокоментували намір окупантів передати Росії острів Тузла

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) опублікувало заяву у зв’язку з намірами окупаційної влади Криму передати у власність Росії острів Тузла.

Про це йдеться на  сайті МінТОТ – Укрінформ.

“17 квітня окупаційною владою Криму було оголошено про намір передати у федеральну власність РФ території острова Тузла площею 6530 кв. м.  МінТОТ  наголошує на незаконності таких дій окупаційної влади, які суперечать Конституції та законам України, а також міжнародному праву, оскільки за всіма міжнародними нормами та документами Крим залишається невід’ємною частиною України”, – заявили у міністерстві.

Міністерство засуджує незаконні дії держави-агресора та закликає світову спільноту не визнавати факт передачі частини о. Тузли у власність РФ “з метою недопущення подальшого нехтування положеннями конституційно-правових норм українського законодавства та основоположних принципів міжнародного права”.

Тузла – піщаний острів площею 3,5 кв. км (довжина острова – 6,5 км, ширина – близько 500 метрів) в Керченській протоці між Керченським півостровом Криму на заході і Таманським півостровом Краснодарського краю на сході. У 2003 році став причиною ініційованої Росією територіальної суперечки з Україною.

Острів утворився із залишків Тузлинської коси, продовження Таманського півострова, розмитої під час сильного шторму в 1925 році. 7 січня 1941 року указом президії Верховної ради РРФСР острів був включений до складу Кримської АРСР, яка вже під назвою Кримської області 19 лютого 1954 року увійшла до складу Української РСР.

У жовтні 2003 року відбувся територіальний спір щодо права власності на острів між Україною і Росією. Російська влада стверджувала, що він є частиною коси, яка відноситься до континентальної Росії, а до складу України в 1954 році начебто була передана тільки континентальна частина Кримського півострова.

1 жовтня 2015 року острів був з’єднаний з материковою Росією робочим мостом РМ1, що є частиною технологічного мосту через Керченську протоку.

 

Луценко готує документи на зняття недоторканності ще з п’яти депутатів

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має матеріали щодо зняття недоторканності з кількох народних депутатів.

Про це він сказав на брифінгу в прокуратурі Дніпропетровщини, повідомляє  Радіо Свобода.

«У мене на столі п’ять матеріалів, у тому числі і зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, щодо зняття депутатської недоторканності з ряду народних депутатів. Інформація про готовність таких документів відповідає дійсності на 90%», – заявив Луценко.

Генпрокурор додав, що зібрані документи достатні для подання до парламенту на зняття депутатської недоторканності, але «юридичне управління  Генеральної прокуратури  має надати свій висновок, можливо, внести технічні поправки в сам текст».

Він не уточнив, про яких депутатів іде мова.

 

Суд у справі про держзраду Януковича перейшов до дебатів

Суд у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича вирішив перейти до стадії судових дебатів.

Про це заявив у четвер головуючий суддя Владислав Дев’ятко під час слухань в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд вирішив перейти до стадії судових дебатів. Слово в дебатах передається стороні обвинувачення”, – сказав Дев’ятко.

Водночас адвокат екс-президента Віталій Сердюк висловив протест проти цього рішення суду, аргументуючи свою позицію тим, що не допитано ряд свідків і що в адвокатів немає повноважень від Януковича брати участь у судових дебатах.

При цьому Сердюк постійно перебивав прокурора Руслана Кравченка, між ними повсякчас виникали суперечки.

Суддя наголосив, що ніхто не змушуватиме адвокатів брати участь у судових дебатах, якщо вони не готові.

“До 1 травня суд не призначатиме ваші судові дебати… Якщо вам треба місяць – буде місяць”, – наголосив Дев’ятко.

Після того як суддя наголосив, що судові дебати таки тривають, адвокати вийшли із зали засідання.

Кравченко ж продовжив зачитувати промову у судових дебатах, однак його зупинив суддя.

Дев’ятко сказав, що якщо захисники не прибудуть на наступне судове засідання, буде поставлено на обговорення питання про призначення Януковичу адвоката із Центру безоплатної вторинної правової допомоги.

“3-4 травня на 10:00 – наступні судові засідання”, – оголосив він.

Згідно з чинним законодавством судові дебати – це остання стадія слухань перед тим, як суд піде до нарадчої кімнати.

На засіданні 19 квітня суд допитав як свідка захисту колишнього начальника Генштабу ЗСУ і екс-командувача ВМС України Юрія Ільїна. Його допит тривав орієнтовно з 10:15 до 16:45.

До цього найдовшим був допит секретаря РНБО Олександра Турчинова – близько 5 годин.

Як повідомлялося, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо  Януковича.

За даними Генпрокуратури, екс-президента підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Держзрада Януковича: прокурори більше місяця писали промову для дебатів

Рішення Оболонського районного суду Києва про початок стадії судових дебатів у рамках розгляду справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича на думку обвинувачення, є законним.

Про це в коментарі журналістам після засідання повідомив прокурор ГПУ Руслан Кравченко, передає кореспондент Укрінформу.

“Суд прийняв рішення і перейшов до судових дебатів, і ми вважаємо, що це законне та вмотивоване рішення”, – сказав Кравченко.

Він зазначив, що текст промови судових дебатів був готовий “ще навіть на вчора, тому що суд за місяць усіх попереджав про підготовку до судових дебатів”.

Кравченко уточнив, що текст цієї промови вони разом з прокурором ГПУ Максимом Кримом писали більше місяця.

Як повідомляв Укрінформ, у засіданні у цій справі в четвер після допиту екс-начальника Генштабу ЗСУ Юрія Ільїна і розгляду певної кількості клопотань захисту суд оголосив про перехід до стадії судових дебатів. Водночас, адвокат  Януковича  Віталій Сердюк висловив протест проти такого рішення суду, і, коли суддя все ж таки надав слово прокурору для промови, адвокати покинули залу судових засідань, таким чином зірвавши початок проведення судових засідань. Суддя Дев’ятко перервав виступ прокурора і оголосив перерву до 3 травня.

 

Екс-глава Генштабу розказав, як дізнався про звернення Януковича до Путіна

Екс-начальник Генштабу ЗСУ і екс-командувач ВМС України Юрій Ільїн заявив, що 1 березня 2014 року він обговорював із Віктором Януковичем підготовку його звернення до президента РФ Володимира Путіна.

Про це Ільїн заявив під час допиту в Оболонському райсуді Києва шляхом відеозв’язку з анексованим Кримом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Про те, що таке звернення (до Путіна – ред.) готується, я дізнався безпосередньо від Януковича. Він мені подзвонив, це було у першій половині дня 1 березня, я перебував у шпиталі. Він сказав, що ситуація на південному сході України починає виходити із-під контролю, що населення починає висловлювати невдоволення діями тих, хто захопив владу після Майдану. Він сказав, що ніякої реакції з боку країн – підписантів угоди щодо мирного врегулювання наразі немає. Потім, після певної розмови між нами, він поінформував, що він збирається звернутися до президента РФ  Путіна  з проханням почати консультації, вивчити можливості розгортання поліцейської або миротворчої місії. Спитав мою думку, як я до цього ставлюся, сказав, щоб я порадився з якимись помічниками, не спішив”, – сказав Ільїн.

За його словами, він з цього приводу ще спілкувався із тодішнім командувачем внутрішніх військ МВС Станіславом Шуляком, який сказав, що знає про підготовку такого звернення.

Водночас Ільїн уточнив, що повністю про суть звернення він не був поінформований.

Як відомо, постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін на відкритому позачерговому засіданні Ради Безпеки ООН 3 березня 2014 року заявив про отримання президентом РФ датованого 1 березня звернення Віктора Януковича з проханням про використання російських збройних сил для “відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності і захисту населення України”.

Генеральна прокуратура розглядає цей лист як “незаперечне документальне підтвердження” державної зради Януковича, справу щодо якого розглядає Оболонський районний суд 19 квітня.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Екс-керівник Генштабу каже, що доповідав Януковичу про “самооборонців” у Криму

Екс-начальник Генштабу ЗСУ Юрій Ільїн доповідав Віктору Януковичу про ситуацію в Криму 26 лютого 2014 року.

Про це Ільїн розповів під час допиту в суді у справі про державну зраду Януковича як свідок сторони захисту, передає кореспондент Укрінформу.

“В цей же день мені подзвонив президент  Янукович  через своїх помічників, я з ним поспілкувався, він цікавився обстановкою. Я доповів про те, що в Криму почалось масштабне формування загонів самооборони, що Чорноморський флот РФ посилює охорону своїх об’єктів і що обстановка складна. Це було 26 лютого, в пізню годину, на той момент мені вже було відмовлено повертатись до Києва. Я додав, що самі кримчани налаштовані рішуче; що я вислухав за день багато, м’яко кажучи, критичних зауважень на адресу тих, хто владу захопив; що настрій у людей поганий, і вони не збираються підпорядковуватись київській владі”, – сказав Ільїн.

Екс-начальник Генштабу ЗСУ зазначив, що наприкінці розмови Янукович попросив його “не допустити кровопролиття”.

На момент розмови з Ільїним (26 лютого 2014 року), за його словами, Янукович уже перебував на території Російської Федерації.

Як повідомлялося, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Екс-начальник Генштабу заявив, що у 2014 Україні загрожувала серія терактів

Екс-начальник Генштабу ЗСУ і екс-командувач ВМС Юрій Ільїн заявив, що наприкінці лютого 2014 року в. о. міністра оборони України Павло Лебедєв розповідав йому про загрозу проведення терактів по всій країні.

Про це він заявив на допиті в Оболонському райсуді Києва через відеозв’язок із Кримом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“19 лютого близько 22:00 я вилетів у Київ і після опівночі наступного дня був у кабінеті Лебедєва. Він детально розказав про обстановку, і я зрозумів, що існують тенденції до загострення і проведення терактів по всій країні”, – сказав Ільїн.

Сьогодні в Оболонському районному суді продовжується розгляд по суті справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді.

Триває допит свідків захисту.

За даними Генпрокуратури,  Януковича  підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Справа Януковича: екс-глава Генштабу розрекламував у суді “харківські угоди”

Екс-начальник Генштабу ЗСУ Юрій Ільїн стверджує, що після приходу до влади Віктора Януковича бюджет для військових значно збільшився. Також він згадав про Харківські угоди і назвав їх правильним рішенням.

Про це він заявив в Оболонському районному суді Києва, де розглядають справу про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Стан ЗСУ напряму залежить від фінансування. Довгі роки, на жаль, в Україні систематично ЗСУ недофінансовані. Критичні роки – 2008-2009.

У 2010-му, з приходом Януковича, обстановка змінилася для військових на краще, бюджет збільшився практично на 80 відсотків”, – сказав Ільїн.

Він зазначив, що військовослужбовець за контрактом у 2009 році отримував близько 800 гривень, командир бригади – близько 1000. У 2012 році ситуація змінилася – контрактник став отримувати 3200 грн, командир бригади – 8 000.

Ільїн також зазначив, що за Януковича в 2011 році почалися програми кораблебудування, зокрема, броньованих катерів.

За участю Януковича був закладений корвет “Володимир Великий”, а в 2012 почали будівництво катерів типу “Гюрза-М” на заводі “Ленінська кузня”.

Відповідаючи на запитання прокурора щодо ЧФ РФ, який базувався в АРК, Ільїн зазначив, що чисельність угруповання ніколи не перевищувала обумовлені з Україною цифри.

Він згадав Харківські угоди від 2010 року: “Я вважаю, що, враховуючи нюанси і ту ситуацію у Криму, напевно, це було правильним рішенням. Тому що ми зараз переконалися, що ті помилки, дурниці тих, хто захопив владу в Києві після подій на Майдані, коли звучали різні заяви, що потрібно розірвати договір, вони призвели до негативних наслідків для України”. Він зазначив, що “нас, українських військових моряків, не сприймало населення Криму. І будь-яка насильницька українізація відбивалася на нас”, – згадує Ільїн.

Як повідомляв Укрінформ, виступаючи в якості свідка у справі про держзраду Януковича в Оболонському районному суді Києва, колишній перший заступник голови Держприкордонслужби України в 2014 році – в.о. міністра оборони України Михайло Коваль заявляв, що військовослужбовці та ветерани Збройних сил були незадоволені діяльністю Віктора Януковича як верховного головнокомандувача.

“Верховний головнокомандувач жодного разу не проводив штатні стратегічні навчання. Ніяких навчань стрілецьких. Такого ніколи не було. Настрої проти Віктора Федоровича в армії були дуже сильні”, – сказав Коваль.

За його словами, з 2010-го по 2014 рік не проводилися збори резервістів, були скорочені норми забезпечення солдатів.

За даними Генпрокуратури,  Януковича  підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України. В якості свідка з боку захисту сьогодні допитують екс-начальника Генерального штабу – головнокомандуючого Збройними силами України, адмірала Юрія Ільїна. З 2012-го він командував ВМСУ, а 18 лютого 2014 року був призначений Януковичем начальником Генштабу. Звільнений з цієї посади через 10 днів в. о. президента Олександром Турчиновим.

 

Мін’юст пропонує не пускати на вибори злісних аліментників

Міністр юстиції Павло Петренко презентував у Верховній Раді другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.

Як інформує  прес-служба відомства, запропоновані новації є продовженням реалізації ініціативи Мін’юсту “Чужих дітей не буває” – Укрінформ.

«Ми бачимо реальний результат від запроваджених заходів впливу на боржників. Сотні тисяч найменших українців змогли отримати допомогу, яку не бачили роками. Це дало нам поштовх йти далі – напрацьовувати наступні новації, які назавжди ліквідують таке ганебне явище як несплата аліментів на утримання власних дітей», – наголосив Петренко.

За його словами, після прийняття другого пакету запропонованих змін українці, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 6 місяців, не зможуть обіймати найвищі посади в органах виконавчої влади та будуть позбавлені можливості брати участь у виборах.

Окрім того, як наголосив міністр, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень.

«Це нововведення змусить неплатників, які роками ховалися за депутатськими значками чи посвідченнями держорганів, виплатити заборговане», – сказав міністр юстиції.

Ще одна ключова новація – нарахування чималої пені на суму заборгованості, що утворилася більш ніж за рік.

«Не платити аліменти має бути максимально невигідно. Після прийняття наших пропозицій розмір аліментів збільшуватиметься автоматично, залежно від строку несплати. Не платиш 1 рік – заплати додатково 20% від суми заборгованості. Не платиш 2 роки – сума додаткової сплати сягне 30%. Не платиш 3 роки – сума боргу автоматично збільшуєтьсяна 50%», – поінформував Петренко.

Напрацьований пакет нововведень також передбачає автоматичний арешт коштів боржників та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. Санкцією за таке правопорушення може бути навіть ув’язнення на строк до 2 років.

«Вкрай важлива ініціатива – збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Нині – це менше 1000 гривень. На ці гроші неможливо прогодувати, одягнути і підготувати до школи малюка. Ми домагатимемося значного збільшення суми виплат для однієї дитини», – заявив Петренко.

Окремий блок пропозицій стосується забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, які мають борг 3 місяці.

Серед новацій – звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе»-батьків або мати у випадку не сплати аліментів понад 3 роки, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, котрі злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників та заборони відчужувати власне майно.

Як додала представник Президента в парламенті Ірина Луценко, серед пропонованих новацій також відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів та надання податкових пільг батькам, які вкладають кошти в розвиток своєї дитини – оплачують музичну школу, спортивну секцію, навчання у садку чи приватному освітньому закладі.

Пропонується також підтримати сім’ї тяжкохворих дітей. Зокрема, на період оформлення інвалідності той з батьків, хто доглядає за дитиною, матиме право на безоплатну відпустку і матеріальну допомогу від держави.

Петренко нагадав, що з початку року виконавці  Мін’юсту  стягнули на користь дітей 892 млн грн боргу, 116 тисячам неплатників було заборонено виїжджати за кордон, 117 тисяч боржників отримали обмеження у праві керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.

Окрім того, наголосив Петренко, 8,5 тисячі боржників оголошено у розшук, а стосовно 13 тисяч складено протоколи про призначення суспільно корисних робіт. Понад 300 таких протоколів уже підтримано судами, решта перебувають на розгляді.

 

Автокефалія УПЦ: Парубій підписав постанову про звернення до Вселенського патріарха

Спікер ВР Андрій Парубій підписав постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія про створення єдиної помісної Української православної церкви.

Про це він заявив, закриваючи засідання парламенту у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

До цього народні депутати відправили на доопрацювання два проекти законів про внесення змін до закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо пенсійного забезпечення – 4442 (від Радикальної партії) і 4442-1 (від Опозиційного блоку).

Наступне пленарне засідання ВР розпочнеться 20 квітня о 10 годині.

“Оголошую вечірнє засідання Верховної Ради закритим”, – сказав  Парубій.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення єдиної помісної Української православної церкви.

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

 

Опоблок “взяв в облогу” трибуну ВР

Фракція Опоблоку виступила проти звернення Президента до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православній церкві в Україні.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наша позиція така, що держава не повинна втручатись в релігійні питання, все це повинно вирішуватись керівниками релігійних установ і вірянами… Тому наша фракція виступає проти цієї постанови», – сказав керівник фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко під час обговорення проекту постанови про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія.

У відповідь нардепи з інших інших фракцій кричали «Ганьба».

Представники Опоблоку під час розгляду цього питання постійно стояли біля трибуни Верховної Ради, але не перешкоджали виступати іншим народним депутатам.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Верховна Рада України ухвалила 268 голосами постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення єдиної помісної української православної церкви.

 

Автокефалія для УПЦ так само важлива, як безвіз та членство в НАТО – Президент

Президент України Петро Порошенко заявив, що для нього справа утвердження незалежної помісної церкви так само важлива, як безвіз та членство в НАТО.

Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Воно (питання автокефалії – ред.)  виходить далеко за межі церковного! Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви… Тут не лише релігія, тут – геополітика. А для мене справа утвердження незалежної помісної церкви – такої ж ваги, як здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом. Як наша спільна з вами боротьба за членство в Євросоюзі та членство в НАТО, які ще попереду. Це – питання національної безпеки і нашої оборони у цій гібридній війні, бо Кремль розглядає російську церкву як один із ключових інструментів впливу на Україну», – заявив Порошенко.

Він наголосив, що дуже рішуче налаштований в цій справі діяти і «протидіяти – всім, хто ставатиме на заваді національним інтересам України і намагатиметься зараз зірвати кооперацію зі Вселенським Патріаршим Престолом».

«Водночас хочу запевнити, що Томос, на який ми так сподіваємося і для отримання якого докладаємо стільки зусиль, і поява визнаної єдиної помісної церкви – жодним чином не означатиме порушення конституційного принципу свободи совісті.  Єдина православна помісна церква не стане державною», –  запевнив Президент, наголошуючи, що всі віруючі мають і матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і конкретну церковну юрисдикцію.

Окрім того, Порошенко зауважив, що, хто захоче залишитися в тій церкві, яка збереже єдність з російською православною церквою, теж зберігають за собою гарантоване право власного вибору.

«В такому питанні як релігійне будь-які примус чи заборони, я на цьому окремо наголошую, категорично неприпустимі. Хочу окремо наголосити на неприйнятності будь-якого насилля в міжконфесійних стосунках. Його виплески, не приведи Господи, зіткнення, точно не наближатимуть нас до мети, а віддалятимуть. Ба більше: можуть унеможливити її досягнення. Буде автокефалія, час усе розставить по своїх місцях. Не за день, не за місяць, і не за рік, але точно розставить», – сказав Президент.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні, а також закликав Верховну Раду підтримати це звернення.

18 квітня Глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

 

Автокефалія УПЦ видалить рудименти “русского мира” в Україні – Порошенко

Надання Українській православній церкві автокефалії дасть змогу позбутися рудиментів політичного проекту “Русский мир”, укріпить релігійну свободу й міжконфесійний мир в Україні.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко, виступаючи у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Довгоочікуваний нами томос ще більше укріпить релігійну свободу в Україні та міжконфесійний мир, посилить права та свободи громадян, які будуть нарешті єдині і перестануть ділитися на нібито канонічних та нібито неканонічних. Такий томос зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, назвати який «Русским миром» і який придумали, до речі, саме ієрархи РПЦ. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь підхопила світська влада Російської Федерації”, – підкреслив глава держави.

Крім того, за його словами, цей томос стане не лише “торжеством православ’я”, але й актом відновлення глибокої історичної справедливості.

“Саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри. То вже потім ми поділилися ним із тим Заліссям, де давні київські князі необачно заснували Москву”, – зазначив Президент.

Він також наголосив, що об’єднана Українська православна церква може стати найбільшою у православному світі.

Водночас Порошенко розповів, що його нещодавня зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм була не першою, “усі ці роки тривав непомітний для стороннього ока діалог з Вселенським престолом”. Разом з тим, він проінформував, що минула великодня зустріч із Патріархом виявилася “дуже обнадійливою та найбільш результативною”.

За словами Президента, під час кількагодинної розмови він відчув, що настав час розірвати тривалу дипломатичну тишу швидкими конкретними кроками.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха Варфоломія із проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні, а також закликав Верховну Раду підтримати це звернення.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання українській церкві томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

 

Радикальна партія блокувала трибуну Ради

Депутати з фракції Радикальної партії Олега Ляшка блокували трибуну парламенту, вимагаючи ухвалити законопроект №4442.

Йдеться про законопроект “Про внесення змін до закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо пенсійного забезпечення”. Про це заявив голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко під час засідання парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна – напередодні 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Наш обов’язок – прийняти закон, який відновить державні гарантії і соціальні права людей, які ціною свого життя і здоров’я захищали Україну і світ від ядерної чуми. Фракція Радикальної партії блокує парламентську трибуну з вимогою поставити в порядок денний і розглянути законопроект за номером 4442, який відновлює дію закону про державні гарантії соціального захисту “чорнобильців”, – сказав Ляшко.

Як повідомляв Укрінформ, вранці 19 квітня близько півтори сотні людей зібралися на площі Конституції та вимагають від депутатів Верховної Ради ухвалити законопроект №4442 щодо поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців.

 

Під Радою вимагають поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців

Близько півтори сотні людей зібралися на площі Конституції та вимагають від депутатів Верховної Ради ухвалити законопроект №4442 щодо поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

До металевої огорожі учасники акції прикріпили плакати з гаслами “Вимагаємо прийняти проект закону 4442 від 14.04.2016 року, щодо покращення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців”, “Пожежники Чорнобиля вимагають належного законного пенсійного забезпечення”, “108 тисяч інвалідів-чорнобильців вимагають законного пенсійного забезпечення”.

Дехто з мітингувальників одягнув на голову білі пов’язки з написами “Голодую”.

Ситуація в зоні мітингу спокійна.

Як повідомляв Укрінформ, під час пленарного засідання у вівторок, 17 квітня, депутати з фракції Радикальної партії Олега Ляшка заблокували трибуну парламенту, вимагаючи ухвалити законопроект №4442 “Про внесення змін до закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо пенсійного забезпечення”.

 

Мітинг під Радою вимагає визнати добровольців учасниками бойових дій

Близько сотні представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та інших організацій пікетують будівлю Верховної Ради, вимагаючи ухвалення законопроекту №7190 “Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники пікету тримають у руках прапори з партійною символікою ВО “Свобода”, “Національного корпусу”, Об’єднання добровольців, а також плакати з гаслами на зразок “Визнання добровольців – справа честі. Владо, прийми законопроект №7190!” та “Вони загинули за Україну та досі без визнання” із зображенням облич полеглих добровольців.

Правопорядок біля парламенту забезпечують близько 200 поліцейських і бійців Нацгвардії. Ситуація загалом спокійна.

Законопроектом №7190 пропонується визначити добровольцями осіб, які у складі добровольчих формувань брали участь в антитерористичній операції, але не були включені до складу, зокрема, Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної гвардії. Водночас проект передбачає визнання добровольців учасниками бойових дій у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

«При цьому, особам з числа добровольців, які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальшу участь у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції, статус учасника бойових дій пропонується надавати незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції», – уточнюють автори законопроекту.

Добровольців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час АТО, пропонується визнати інвалідами війни та поширити на них і членів їхніх сімей гарантії та пільги, передбачені законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Окрім того, в законопроекті встановлюється чіткий і прозорий порядок надання вищезазначеним добровольцям статусу учасника бойових дій.

Так, статус УБД добровольцям надається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. До її складу, відповідно до законопроекту, мають обов’язково включатися представники добровольчих формувань з правом дорадчого голосу.

Підставою для надання добровольцям статусу УБД є клопотання керівника відповідного добровольчого формування, нотаріально завірені свідчення не менш як двох свідків із числа осіб, які разом із такою особою брали участь в АТО та отримали статус УБД або інваліда війни, а також копії довідок про безпосередню участь особи в АТО, а для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва, – відповідні медичні довідки.

 

ВР покращила соцзахист іноземців, які служать у ЗСУ

Іноземці або особи без громадянства, які проходять військову службу у ЗСУ, отримуватимуть одноразову грошову допомогу у разі загибелі, інвалідності або часткової втрати працездатності на тих самих умовах, що й військовослужбовці-громадяни України.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за внесення відповідних змін до закону “Про військовий обов’язок і військову службу” проголосували 250 депутатів.

«На іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах проходять військову службу у Збройних силах України за контрактом, поширюються умови та порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, передбачені для військовослужбовців – громадян України та членів їх сімей», – йдеться в ухваленому законі №6689.

Представник Комітету  ВР  з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник наголосив, що цей документ спрямований на поліпшення «соціального захисту іноземців та осіб без громадянства, які служать у Збройних силах України».

Згідно з документом, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Депутат Мельничук розбив ніс Ліньку після прямого ефіру

Позафракційний депутат Сергій Мельничук і його колишній колега з фракції “Радикальної партії” Дмитро Лінько побилися після ефіру на телеканалі Newsone.

Про це пише  “Українська правда” – Укрінформ.

Мельничук намагався вдарити Лінька ще під час ефіру “Українського формату” через виключення його з фракції “Радикальної партії”. Ведучий Василь Голованов не дав це зробити. Але після ефіру Мельничук все ж зустрів Лінька і вдарив його біля сцени.

Під час ефіру Мельничук звинуватив “Радикальну партію” в тому, що вони “лягли” під президента Петра Порошенка. Мельничук заявив, що у нього є документальне підтвердження фактів, що за його відсутності в парламенті використовували підроблену картку для голосування: “Ляшко давав її комусь із групи, щоб вони голосували за деякі законопроекти. І це теж факти корупції”.

Лінько почав заперечувати це, заявивши, що Мельничук сам “пішов і продався”.

Після інциденту Лінько сказав, що у нього зламано ніс, але до правоохоронців він звертатися не буде.

“Не буду чоловічі суперечки вирішувати через заяви. Ця людина ще поплатиться. Просто підійшов – вдарив мене в скроню. Треба, щоб таких людей не було у Верховній Раді”, – сказав він.

Мельничука виключили з фракції Радикальної партії ще 5 лютого 2015 року – за дії, які “дискредитують депутата”.

Олег Ляшко називав Мельничука “тушкою” і навіть  побився з ним у Верховній Раді.

 

Бійка депутатів на ТБ: прокуратура відкрила справу

Київською місцевою прокуратурою №9 розпочато кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався між народними депутатами України у вечірньому ефірі одного з телеканалів.

Про це повідомляє  прес-служба прокуратури міста Києва – Укрінформ.

«Відомості внесено до ЄРДР за попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство). Досудове розслідування доручено слідчим слідчого відділу Солом’янського управління поліції Головного управління  Нацполіції  в м. Києві, процесуальне керівництво здійснюватиме місцева прокуратура», – йдеться у повідомленні.

Як  повідомляли ЗМІ, в середу 18 квітня просто в прямому ефірі політичного шоу на телеканалі NewsOne між народними депутатами Сергієм Мельничуком та Дмитром Ліньком виникла бійка.

Після ефіру Мельничук розбив обличчя своєму колишньому однопартійцю з Радикальної партії.

 

Українську ГТС оцінили на рівні 328 мільярдів гривень

НАК “Нафтогаз України” затвердив ринкову вартість основних засобів ПАТ “Укртрансгаз” на рівні 327,921 млрд грн.

Про це йдеться у рішенні НАК “Нафтогаз України”, що є одноосібним акціонером “Укртрансгаз”,  оприлюдненому  заступником керівника департаменту з енергоефективності НАК Олексієм Хабатюком у Facebook – Укрінформ.

“Затвердити ринкову (справедливу) вартість основних засобів товариства в сумі – 327 921 504 624 (триста двадцять сім мільярдів дев’ятсот двадцять один мільйон п’ятсот чотири тисячі шістсот двадцять чотири) гривні станом на 31.12.17, що визначена у звіті з визначення справедливої вартості основних засобів товариства”, – йдеться в рішенні  Нафтогазу.

Зазначена сума включає 12,327 млрд грн активів, що нині перебувають на непідконтрольній Україні території.

Оцінка здійснена компанією “Ернст енд Янг” згідно з договором.

 

Юлія Тимошенко: Українська ГТС коштує, мінімум, 300 мільярдів євро

За найскромнішими підрахунками, вартість побудови української газотранспортної системи становить 300 мільярдів євро.

Таку оцінку Юлії тимошенко опубликував  сайт “Батьківщини” – Укрінформ

За словами лідера партії, ця цифра – лише ціна самої системи. “Я вже не кажу про те, що ГТС для національної безпеки держави – це як несучі стіни, які не можна рушити, бо «попливе» вся будівля”, – додала Тимошенко.

Також вона заявила, що оцінку «Ernst & Young» нашої ГТС в приблизно 10 мільярдів євро  сприймає “лише як свідоме і небезпечне знецінення стратегічного ресурсу України. Це «демпінгування» України як держави”.

“Хотілося б подивитися, як «Ernst & Young» побудують аналогічну українській ГТС систему за 10 мільярдів євро… Якщо їм це вдасться, Україна має видати їм приз за кращий фокус. А поки що це – наперстки.

Я вважаю, що публікація заниженої в 30 (!) разів вартості газотранспортної системи – це промивання свідомості українському суспільству перед «чорним», знеціненим продажем ГТС.

Схоже, дехто збирається зробити з України такого собі «чорного донора». Є такі ганебні випадки, коли в країнах третього світу людина продає власну нирку, щоб вступити до інституту чи прогодувати родину.

Спроба здачі української ГТС – це трагічна торгівля життєво необхідними органами нашої держави”, – додала Тимошенко.

 

Експерт сказав, які країни ЄС “зачепила” російська газова корупція

Росія є найбільшим постачальником корупції, а не газу в Європу.

Таку думку висловив в коментарі кореспондентові Укрінформу науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин Університету Джона Гопкінса (США) Тарас Кузьо.

“Росія найбільше експортує в Європу не газ, а корупцію. І ця корупція страшенно впливає на деякі країни. Зокрема, це стосується Німеччини, Австрії”, – сказав він.

На переконання експерта, саме російська газова корупція в Європі зробила можливим реалізацію газопроводу  “Північний потік-2” по дну Балтійського моря до Німеччини. “Так, росіяни купили Шредера, колишнього канцлера”, – зазначив він.

Ще однією причиною, за словами фахівця, є значні “русофільські тенденції” у Німеччині: “Німці завжди мали русофільські тенденції. Це вже 100 років, коли вони були готові мати велику справу з Росією, ігноруючи ті народи, які між ними – поляків, українців”.

Говорячи про останні санкції США проти РФ, в т.ч. проти очільника “Газпрому” Олексія Міллера, Кузьо вказав на те, що навряд чи вони зможуть зупинити реалізацію проекту “Північний потік-2”.

Як відомо, раніше британська газета The Telegraph опублікувала статтю про злочинну монополію Кремля на постачання газу до Європи під назвою “Витік документів ЄС демонструє змову і приховування Брюсселем зловживань путінського “Газпрому”. Матеріал базується на витоку документів генерального директорату з питань конкуренції Єврокомісії щодо розслідування порушення російським газовим монополістом правил конкуренції на європейському ринку.

Найдовше в історії ЕС розслідування продемонструвало, що контрольований Кремлем енергетичний гігант “Газпром” використовував свою необмежену владу для тиску на слабкі країни у Східній Європі, а також для розколу об’єднаного енергетичного ринку Євросоюзу за допомогою примусової політики цін. У ньому також робиться припущення, що Німеччина за вигідними угодами з “Газпромом” отримувала конкурентні переваги у цінах на газ за рахунок інших економік ЄС.

В статті зазначалося, що нинішній скандал порушує питання щодо добросовісності політичної системи Німеччини. Зокрема, соціал-демократи у німецькій коаліції підтримують проект газопроводу “Північний потік”, яким володіє та контролює “Газпром”. Колишній канцлер ФРН Герхард Шредер є членом наглядової ради директорів проекту.

 

Експерт назвав основного союзника Путіна в Україні

Російська православна церква, частиною якої є Українська православна церква Московського патріархату, по суті, є частиною російського уряду та відіграє роль найбільшої “п’ятої колони” Кремля в Україні.

Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин Університету Джона Гопкінса (США) Тарас Кузьо – Укрінформ.

“Можливості росіян зараз впливати всередині України набагато менші, ніж це було раніше. Я би сказав, що найбільша “п’ята колона” – це РПЦ в Україні. Бо це не церква, це – частина російського уряду”, – заявив він.

На переконання експерта, окрім російської церкви, в Україні немає інших впливових проросійських факторів.

Він наголосив, що Кремль, не здобувши перемоги на Донбасі, буде намагатися розхитувати ситуацію в Україні зсередини.

“Ситуація в Україні інакша, ніж у Придністров’ї, Абхазії чи Південній Осетії, бо там російська армія виграла війну, молдавани і грузини програли. На Донбасі ж українці не програли, росіяни не виграли також. У 2014 році Путін не хотів Донбас, він хотів Харків і Одесу і далі, але це не вдалося. І зараз конфлікт триває, він не є заморожений”, – сказав Кузьо.

На його думку, від Путіна можна очікувати всього, “адже це соціопат, хвора людина, і останній приклад цьому – справа Скрипаля”.

“Але як Росія не змогла виграти війну у 2014 році, то і сьогодні точно не зможе. Але вона буде намагатися щось пробувати через якісь внутрішні заворушення”, – вважає експерт.

Говорячи про перспективи мирного врегулювання на Донбасі, науковий співробітник американського аналітичного центру зазначив: “Я не є великим оптимістом, що Кремль піде на мирне врегулювання. Було б дуже добре, якби миротворчі сили прийшли на Донбасі і стали на кордоні, а не лише на лінії зіткнення. Стояти на лінії конфлікту – це створити заморожений конфлікт, стояти на кордоні означає, що “ДНР” і “ЛНР” – вже все, кінець, без російської підтримки вони вичерпаються. І тому я не знаю, чи Путін на це піде”.

Водночас, Кузьо зауважив, що санкції Заходу, і передусім останні санкції США, дуже сильно впливають на економічну та фінансову сферу РФ, “на добробут бояр навколо царя-Путіна”, і їх посилення може привести до того, що “Кремль відмовиться від Донбасу”.

 

Зараз саме час Штатам вдарити санкціями, щоб зупинити Nord Stream 2

Зупинити будівництво російського газопроводу Nord Stream 2 можуть нові санкції США, спрямовані проти компаній-підрядників проекту.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар.

“Ті компанії, які є партнерами “Газпрому” у цьому проекті, навряд чи переглянуть своє рішення. Маються на увазі німецькі компанії Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie, британсько-нідерландська Shell. Дещо завагалися зараз французи, для яких, до речі, цей проект не такий цікавий і, можливо, вони займуть окрему позицію, але поки що таких ознак не видно. “Бити” потрібно санкційно з боку США по компаніях-підрядниках, бо без них “Газпром” буде не в змозі виконати цей проект”, – заявив експерт, відповідаючи на запитання, чи можуть нещодавні санкції США вплинути на реалізацію Nord Stream 2.

За його словами, цей проект російського газового монополіста “на 90% складається з іноземної участі, матеріального забезпечення устаткування, труб тощо”.

“Там російського мало і тому удар має бути спрямований сюди. А для підрядників це буде чутливо, тому що багато з них мають свій бізнес у США”, – переконаний фахівець.

Гончар зазначив, що раніше у Вашингтоні “позначили санкції щодо Nord Stream 2, але поки це не зачепило конкретних суб’єктів”. “Саме час, щоб це було задіяно. Думаю, що найближчі тижні будуть показові”, – переконаний він.

Водночас експерт висловив думку, що доволі серйозно може вдарити по реалізації проекту  Nord Stream 2  і нинішній скандал з витоком документів розслідування Єврокомісії щодо порушення російським “Газпромом” правил конкуренції на європейському ринку.

Він припускає, що “німецькі симпатики” “Газпрому” можуть наполягати, що порушення не такі вже й серйозні і потрібно співпрацювати далі. “Тут європейці потрапляють у полон власної парадигми, що будь-які питання з партнером, важким та конфліктним, який сповідує інші цінності, слід все ж вирішувати шляхом діалогу. “Газпром” це використовує, коли під час діалогу нав’язує своє бачення і підходи”, – заявив Гончар.

Президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” висловив переконання, що Nord Stream 2, як і вся сфера газової співпраці, мали б бути віднесені до санкційного переліку ЄС проти агресивної політики РФ.

“Той же проект Nord Stream 2 мав би бути просто відкладений на невизначений час. Брюссель і Берлін мали сказати Москві: раз ви порушуєте основи міжнародного права, ігноруєте правовий шлях розв’язання проблемних питань, як приклад – ігнорування рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту з “Газпромом”, то з вами не можна реалізовувати будь-яких проектів, поки ви не повернетесь у правове поле. Але ми цього не чуємо, а причина – російська газова корупція”, – сказав Гончар.

 

Кримінальні партнери Путіна контролювали транзит газу до України – росЗМІ

Троє петербуржців, яких пов’язують з кримінальним світом та оточенням президента РФ Володимира Путіна, також мають відношення до компанії Eural Trans Gas (ETG), яка з початку 2000-х є основним постачальником газу з Туркменістану в Україну.

Про це повідомляє  телеканал “Дождь” – Укрінформ.

Згідно з даними телеканалу, в 2001 році “Газпром” уклав контракт з компанією Eural Trans Gas (ETG) на перепродаж туркменського газу в Україну по газпромівських трубах. Передбачалося, що “Газпром” мав стати співзасновником ETG, але потім газовий монополіст відмовився від цієї ідеї.

Частка Eural Trans Gas в поставках імпортного газу в Україну була навіть більша, ніж у “Газпрому” – 57% проти 43%.

Компанію створили в 2002 році троє громадян Румунії та ізраїльтянин, який називав себе адвокатом Семена Могилевича – російсько-українського бізнесмена та авторитета, який входив до десятки найбільш розшукуваних ФБР злочинців. Потім, за даними “Дождя”, власником компанії став український олігарх Дмитро Фірташ. Документально ланцюжок до нього не вів – власниками 70% акцій ETG були такі собі громадянки Кіпру – через компанії Dema Trustees і Dema Nominees, які належать їм.

Як з’ясував “Дождь”, до компанії Eural Trans Gas мають відношення троє авторитетних петербуржців – Ілля Трабер, Сергій Васильєв і Дмитро Скігін, яких пов’язують і з кримінальним світом, і з оточенням Путіна.

Dema Trustees і Dema Nominees опосередковано володіють часткою в Петербурзькому нафтовому терміналі – одному з найбільших на Балтиці, за яким стоять постаті Трабера, Васильєва і Скігіна. Саме вони, за версією видання, були бенефіціарами посередника Eural Trans Gas, а не Фірташ. Не виключено, що потім вони могли бути пов’язані і з RosUkrEnergo, яка зайняла місце ETG в транзиті.

Нинішній керівник  “Газпрому”  Олексій Міллер свого часу був директором з інвестицій у компанії Трабера “ОБІП”. Повідомляється, що компанії, пов’язані з пітерськими авторитетами, і зараз мають бізнес в Україні. Наприклад, Suzel Enterprises Limited, яка належить формально мешканці Кіпру, стоїть за компаніями Скігіна-молодшого разом з ще однією кіпрською компанією – Heico Ventures Limited.

З’ясувалося, що ці дві компанії опосередковано володіють часткою в одній з найбільших газовидобувних компаній України – “Карпатигаз”. Вона займається видобутком газу в партнерстві з дочкою “Нафтогазу України” – “Укргазвидобування”. “Карпатигаз” добуває з її свердловин понад 700 млн кубометрів за рік.

Компанією “Карпатигаз” на 100% володіє Misen Enterprises AB, її половиною акцій у свою чергу розпоряджається шведська Misen Energy AB.

При цьому більша частина Misen Energy насправді належить кіпрським офшорам. Так, 29,6% акцій компанії Misen Energy AB належить кіпрській Norchamo Ltd, якою володіють Heico Ventures Limited і Suzel Enterprises Limited.

Крім того, як повідомляє видання, у цих двох офшорів були й інші інтереси в Україні. У 2012 році український  Forbes  повідомляв, що компаніям опосередковано належить газовий нафтотрейдер “Лідергаз”.

В кінці того ж року дочірня компанія “Нафтогазу України” – “Укртрансгаз” –  підписала з “Лідергазом” контракт  на 2,4 млрд грн. (тоді – 300 млн дол.) на купівлю газу для технічного забезпечення транзиту російського газу.

У 2016 році “Лідергаз” був переоформлений на свого гендиректора Вадима Дворака.

 

Російському лобі у ЄК майже вдалося “закрити” корупційний скандал з Газпромом – експерт

Витік документів із розслідування Єврокомісії щодо порушення російським “Газпромом” правил конкуренції на європейському ринку може спричинити корупційний скандал у ЄК, а також у німецьких урядових колах.

Таке переконання в екслюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу висловив  президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар.

“Нинішній витік інформації – поки медіа-вибух, не більше того. Але це може бути детонатором до потужного корупційного скандалу в коридорах Європейської комісії у Брюсселі, а також, не виключено, що й у німецьких урядових колах, хоча менш ймовірно”, – сказав він.

За словами експерта, який досліджує тему російської газової корупції у Європі, інформація про лобістську змову і приховування Брюсселем зловживань “Газпрому”, яку оприлюднила газета The Telegraph, не стала для нього несподіванкою. Він зазначив, що розслідування проти “Газпрому” велося з 2011 року ще попереднім складом генерального директорату з питань конкуренції Єврокомісії, однак після призначення нового єврокомісара було загальмоване.

“Розслідування було завершено ще при попередньому єврокомісарі з питань конкуренції Хоакіні Альмунія наприкінці 2013 року, а на початку 2014 року мало бути вже остаточне рішення, і “Газпром” очікували штрафні санкції. Обсяги називалися різні – 2, 6, 10 млрд доларів, що становило до 10% річного виторгу “Газпрому”. Незважаючи на те, що це все було зроблено і підготовлено, новий склад Єврокомісії, зокрема директорату з питань конкуренції, на мій погляд, зайняв відмінну позицію і почав ревізувати напрацювання, які були зроблені попередниками”, – заявив президент Центру глобалістики.

Він вказав на той факт, що у грудні 2013 року “Газпром” відкрив представництво у Брюсселі, хоча до цього заявляв, що воно йому не потрібне і він віддає перевагу з двостороннім контактам з країнами членами, а з Єврокомісією “немає про що говорити”. “Але тут виявилося, що теми для розмов з’явилася. І думаю, що банкомат “Газпрому” працював у представництві весь цей час у доволі потужному режимі”, – сказав Гончар.

На його переконання, якби не відбулося цього витоку інформації, то наприкінці поточного місяця справа була б остаточно закрита “внаслідок багаторічного зволікання не лише з боку нинішнього єврокомісара з питань конкуренції Маргарет Вестагер, а за допомогою проросійського лобі, німецьких груп впливу”.

Наразі, переконаний експерт, у ситуацію має втрутитись і Європарламент. Крім того,  американці та британці приділяють велику увагу “тематиці газового співробітництва Росії і Німеччини, взагалі дій Росії у Європі”. Зацікавлена в активізації справи і Польща, яка постраждала від дій “Газпрому”.

З огляду на це Гончар припускає, що надалі можливе “ще не одне інформаційне вкидання – як у контексті цього не доведеного до логічного завершення розслідування щодо “Газпрому”, так і в контексті інших питань, зокрема газової корупції Росії в Європі”.

“Думаю, що наступним об’єктом ретельної уваги з боку і Брюсселя, і Вашингтона, і Лондона стане швейцарський кантон Цуг, де локалізуються офіси стратегічних проектів “Газпрому” в Європі, зокрема і “Північного потоку -1”, і “Північного потоку-2” . Там є над чим попрацювати, бо саме через ці офіси і реалізується схема такого елегантного корумпування “Газпромом” політичної еліти провідних європейських країн”, – заявив він.

Як відомо, раніше британська газета The Telegraph опублікувала статтю про злочинну монополію Кремля на постачання газу до Європи. Матеріал під назвою “Витік документів ЄС демонструє змову і приховування Брюсселем зловживань путінського “Газпрому” базується на витоку документів генерального директорату з питань конкуренції Єврокомісії щодо розслідування порушення російським газовим монополістом правил конкуренції на європейському ринку.

Найдовше в історії ЕС розслідування продемонструвало, що контрольований Кремлем енергетичний гігант “Газпром” використовував свою необмежену владу для тиску на слабкі країни у Східній Європі, а також для розколу об’єднаного енергетичного ринку Євросоюзу за допомогою примусової політики цін. У ньому також робиться припущення, що Німеччина вдовольнялася вигідними угодами з “Газпромом”, отримуючи конкурентні переваги у цінах на газ за рахунок інших економік ЄС.

Документи засвідчили, що в результаті тривалого розслідування у Брюсселі вже давно встановили правду щодо зловживань та порушень з боку “Газпрому”, однак чиновники Єврокомісії “закривали очі, готуючись досягти зручного порозуміння з Москвою, зневажаючи основні принципи законодавства ЄС”.

 

У Страсбурзі прийняли важливі рекомендації щодо асоціації України-ЄС

У резолюції та рекомендаціях парламентського комітету асоціації України та ЄС за результатами його сьомого засідання йдеться про необхідність підтримання європейських прагнень України.

Про це в коментарі Укрінформу розповів співголова комітету асоціації Україна-ЄС від України народний депутат Микола Княжицький за результатами засідання, що відбулося у Страсбурзі.

“Прийнятий сьогодні документ фіксує, яким чином Україна виконує угоду про асоціацію, де в нас є проблеми і, в тому числі, де нам потрібна підтримка  Європейського Союзу. Документ є надзвичайно важливим, тому що він послідовно засуджує російську агресію і порушення прав людини на окупованих територіях росіянами та проросійськими сепаратистами”, – сказав Княжицький.

За його словами, у документі зафіксовано прогрес України у виконанні Угоди про асоціацію та вперше записано, що “фактично слід розглядати перспективу її членства у ЄС”.

“Це сформульовано іншими словами, але те, що всі європейські прагнення України мають бути підтримані, – це надзвичайно важливо. Добре, що ми прийняли цей документ”, – вказав політик.

Водночас співголова комітету асоціації Україна-ЄС від Європарламенту Даріуш Розаті, коментуючи ухвалення резолюції, підкреслив, що головним завданням були “оцінка Угоди про асоціацію та двосторонніх зобов’язань, пов’язаних з реформами у різних сферах, а також визначення нових цілей і намірів, які будуть своєчасним та логічним продовженням співпраці”.

Ухвалення резолюції він розцінив як “великий успіх”.

Остаточна версія документа, з внесеними на засіданні правками, буде оприлюднена згодом.

 

Через Telegram у Росії почали блокувати IP-адреси Microsoft

Федеральна служба РФ по нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) включила в реєстр заборонених сайтів декілька десятків тисяч IP-адресів хмарної платформи Azure, що належить Microsoft.

Про це повідомляє портал  Meduza.io, проаналізувавши неофіційну копію вивантаження реєстру, що направляється провайдерам – Укрінформ.

Згідно з цими даними Роскомнагляд розпорядився заблокувати підмережу 51.136.0.0/15, в яку входить 131 тисяча IP-адресів. В офіційному списку IP-адресів дата-центрів Azure вказана підмережа 51.136.0.0/17(32 тисячі адресів, що входять в заблокований Роскомнаглядом діапазон). Інші адреси з включеної в реєстр підмережі також відносяться до Microsoft.

Azure — це хмарна платформа Microsoft, яку користувачі і компанії можуть використати, наприклад, для зберігання даних, розміщення інтернет-проектів і роботи з алгоритмами машинного навчання. Діапазон адрес, який потрапив в реєстр заборонених сайтів  — це тільки один з декількох тисяч, що відносяться до Azure.

Як повідомлялося, 13 квітня суд в Москві прийняв рішення негайно обмежити доступ до Telegram в Росії на вимогу Роскомнагляд внаслідок відмови Telegram надати ФСБ ключі шифрування від листування користувачів.

Роскомнагляд з 16 квітня вніс в реєстр заборонених сайтів більше 18 мільйонів IP—адрес великих хостінг-провайдерів —  Google, Amazon і Digital Ocean, намагаючись заблокувати Тelegram.

Сам месенджер продовжує працювати у більшості російських користувачів, проте із-за масових блокувань відбуваються перебої з доступом до інших популярних сайтів і сервісів.

 

У Росії після блокування Telegram став популярнішим – експерти

Після блокування Telegram Роскомнаглядом використання месенджера в Росії тільки зросло.

Про це повідомляє  РБК  з посиланням на дані аналітичної компанії SimilarWeb.

«Експерти SimilarWeb проаналізували, як змінилося використання Telegram в Росії за останні тижні. З їх даних виходить, що кількість звернень до сайту і завантажень додатка зросло, як і використання VPN і Proxy», – йдеться в повідомленні.

Так, 16 квітня – в перший день блокування месенджера – у сайта telegram.org був один мільйон двісті тисяч відвідувачів з  Росії, що на 27 відсотків вище, ніж в понеділок 9 квітня. При цьому кількість здійснюваних за день скачувань додатка Telegram для платформи Android зросла за тиждень більш ніж в два рази – до більше 102 тисяч завантажень.

Незважаючи на блокування в Росії месенджера Telegram, їм, як з’ясувалося, продовжують користуватися в Державній думі, Раді Федерації, Кремлі та уряді. Депутати пояснюють це необхідністю “перевірити, як виконується закон”.

Як і раніше веде свій Telegram-канал лідер ЛДПР Володимир Жириновський. Половина з 12 членів комітету Держдуми з інформаційної політики використали месенджер цього тижня. Останнє повідомлення в офіційному Telegram-каналі Міністерства закордонних справ було опубліковано увечері 18 квітня. З’являлися цього тижня в месенджері і високопоставлені співробітники Слідчого комітету і Генеральної прокуратури. 18 квітня заходили в месенджер 14 чиновників адміністрації президента.

В п’ятницю, 13 квітня суд в Москві прийняв рішення негайно обмежити доступ до Telegram в Росії на вимогу Роскомнагляду за відмову надати ФСБ ключі шифрування від листування користувачів. 16 квітня відомство почало блокувати роботу месенджера. Всього Роскомнагляд у боротьбі з Telegram заблокував більше 16 мільйонів IP-адрес американських компаній Amazon і Google. Через це постраждали сотні онлайн-сервісів. При цьому сам Telegram залишається доступним завдяки сервісам VPN і зусиллям команди месенджера з обходу блокування.

Напередодні Роскомнагляд провів зустріч з представниками операторів зв’язку, щоб обговорити подальші кроки з блокування Telegram, проте “доки рішення знайти не вдалося”, повідомляють  російські ЗМІ.

 

США відреагували на блокування Telegram у Росії

Рішення російської влади обмежити на території країни доступ до месенджера Telegram після відмови компанії розкрити ФСБ ключі шифрування є цілеспрямованим утиском свободи слова.

З такою заявою виступив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Геррі Кеміан, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати висловлюють глибоке занепокоєння з приводу тенденції щодо утисків свободи слова у Російській Федерації. Московський окружний суд недавно обмежив доступ до  Telegram, програми обміну повідомленнями, а також соціальної мережі, після того як його власники відмовились передавати ключі шифрування ФСБ”, – заявив представник Сполучених Штатів.

Він підкреслив, що США підтримують заклик представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ до російських органів влади переглянути рішення про припинення доступу до Telegram та “сприяти створенню вільного, незалежного й різноманітного середовища комунікацій”.

Американський дипломат також висловив стурбованість у зв’язку з розглядом у Державній Думі законопроекту про обмеження роботи інших соціальних мереж у зв’язку з можливою появою там так званих наклепів. За його словами, це суперечить міжнародно визнаним стандартам юридичної правомірності, доцільності, а також пропорційної реакції.

Водночас представник США звернув увагу на продовження тенденції загибелі журналістів у Росії, які викривають неприємну інформацію для влади. У цьому зв’язку він згадав про смерть Максима Бородіна, який провів журналістські розслідування про російських найманців у Сирії, корупцію у Свердловській області та офшорні рахунки за кордоном, пов’язані з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

 

Google відключив можливість використовувати свій домен для обходу блокувань

Компанія Google змінила свою мережеву архітектуру, щоб заборонити використання своїх доменів для обходу блокувань.

Оновлення помітили 13 квітня розробники анонімайзера Tor, Google підтвердили, що це так, пише  “Медуза” – Укрінформ.

Режим роботи мереж компанії дозволяв стороннім розробникам робити вигляд, що вони звертаються до сайтів з домену Google.com. Це дозволяло обходити блокування, у тому числі на державному рівні, оскільки трафік від Google не фільтрувався. Такою функцією, зокрема, користувався месенджер Signal.

«Використання підставного домену ніколи не було функціоналом Google, але до останнього часу це працювало через особливості нашого програмного забезпечення. Ми постійно оновлюємо мережу і в рамках чергового доповнення відключили цей режим. Повертати його в майбутньому ми не плануємо», — заявив представник Google.

Для обходу блокувань у РФ Telegram використовував, в тому числі, сервери Google, які почав масово блокувати Роскомнагляд.

Використовуючи VPN, Tor браузер або режим економії трафіку в  Chrome  обходять блокування заборонених сайтів в Україні. У всіх випадках здійснюється підміна реальної української IP-адреси користувача, оскільки передача даних проходить через закордонні сервери.

 

В Єревані поліція затримала сотню демонстрантів

У столиці Вірменії Єревані у вівторок, 19 квітня, поліція затримала 100 демонстрантів.

Про це повідомляє радіо  “Азатутюн”  з посиланням на прес-службу поліції Вірменії – Укрінформ.

“Ккількість людей, які були приведені в різні відділення поліції, сягнула 100 осіб”, – йдеться у публікації.

Як повідомлялося, сьогодні вранці демонстранти заблокували третій корпус будівлі уряду.

Поліція із застосуванням сили розігнала протестантів і відтіснила їх до вулиці Вардананц, встановивши контроль над входом у будівлю.

Акції  протесту  в Єревані тривають з 13 квітня. В ході кількох інцидентів є постраждалі.

 

“Оксамитова” революція у Вірменії: кількість арештів зростає

В Єревані кількість затриманих учасників антиурядових протестів зросла до 123.

Про це повідомляє  Радіо Свобода  з посиланням на дані поліції – Укрінформ.

“Щодо 85 людей відкриті адміністративні провадження, їх відпустили, а 38 людей передані органам попереднього слідства”, – йдеться у публікації.

Як повідомлялося, вранці 19 квітня демонстранти заблокували одну з будівель уряду. Проте поліція із застосуванням сили розігнала протестувальників і відтіснила їх, встановивши контроль над входом у будівлю.

У поліції заявили, що від початку акцій  протесту  у вірменській столиці, що почалися 13 квітня, “дії їхніх організаторів і учасників призводять до порушення конституційного права вільного пересування тисяч громадян, а також нормальному функціонуванню низки установ”. У поліції додали, що вирішили “припинити” протест, і повідомили про це їхніх організаторів, але ті “не підкорилися”.

У Єревані вже кілька днів тисячі людей протестують проти призначення прем’єр-міністром Сержа Сарґсяна, який був президентом Вірменії 10 років.

Перед закінченням повноважень Сарґсяна конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки голови уряду.

Учасники протестів звинувачують Сарґсяна в захопленні влади в країні. Напередодні лідер протестувальників, опозиційний депутат Нікол Пашинян оголосив про “революційну ситуацію” у Вірменії і початок “народної ненасильницької оксамитової революції”.

 

Геращенко розповіла про зустріч із Гербстом на “мінській платформі

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко та екс-посол США в Україні під час зустрічі в рамках неформальної парламентської мінської платформи обмінялися думками з приводу перспектив і концепції миротворчої місії на Донбасі.

Про це перший віце-спікер Ірина Геращенко повідомила на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“В рамках неформальної парламентської мінської платформи зустрілися з послом Джоном Гербстом (він був послом США в Україні, зараз – директор Євразійського центру ім. Патрічіу), де ми обмінялися думками стосовно перспектив і концепції миротворчої місії на Донбасі та її мандату”, –  написала Геращенко.

Вона повідомила, що позиція Гербста полягає в тому, що потрібно посилювати санкції проти РФ до повного поновлення територіальної цілісності і суверенітету України.

На жаль, як зазначила Геращенко, на сьогодні зловживання правом вето з боку РФ у Радбезі ООН ускладнює прийняття будь-якої резолюції, але дуже важливо продовжувати роботу з партнерами щодо можливості впровадження місії.

“Посол Гербст також звернув особливу увагу на необхідність широкого мандату для місії і перехідної адміністрації, на необхідності серйозних зусиль з розмінування (невиконання цієї передумови ускладнить роботу миротворців). У свою чергу депутати ВР чітко наголосили, що в місії неможлива присутність росіян, що Україна очікує від партнерів більш жорсткої реакції на дії РФ не лише на Донбасі, а й у Криму”, –  розповіла перший віце-спікер.

Під час зустрічі Геращенко розповіла про результати останньої зустрічі робочих груп у Мінську, жорстку позицію української делегації щодо катастрофічної екологічної ситуації на окупованих територіях і проблему затоплених шахт, зокрема, “Юнком”.

“Там украли спеціальні насоси, якими відкачували воду, там проблеми з електропостачанням і реальна загроза екологічної катастрофи. Хотілося б більшої уваги і реакції на цю проблему й наших партнерів, і ОБСЄ”, –  додала  Геращенко.

За її словами, у зустрічі також узяв участь представник української сторони в політичній підгрупі в Мінську, посол України у США Олександр Моцик.

 

Буковинські експерти назвали головні проблеми медреформи

Головними проблемами медичної реформи на Буковині є необізнаність та низька слабка технічна база, зокрема недостатня комп’ютеризація.

На цьому наголосили експерти та представники медичних закладів Чернівецької області під час проведення медіа-клубу «Старт медичної реформи на Буковині». Захід пройшов за ініціативи Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Основними проблемами старту медичної реформи на Буковині фахівці називають необізнаність як медичних працівників, так і пацієнтів. Саме через необізнаність та існування найбільш поширених міфів про медреформу і фіксують перші порушення, – пояснює агент змін Програми «U-LEAD з Європою» Наталія Гусак. – Насамперед, це нав’язування пацієнтам своїх послуг медичними працівниками. Фіксувалися випадки розклеювання оголошень від імені певного дільничного лікаря, який звертається до своїх нинішніх пацієнтів укладати договір саме з цим лікарем. Хоча відомо, що вибір лікаря, з яким пацієнт укладає договір, згідно чинного законодавства є вільним. Ніхто не може цей вибір нав’язувати», – нагадує Гусак.

Лікарі також вводять в оману пацієнтів, що якщо ті не підпишуть декларації з лікарем, то усі послуги з надання первинної медичної допомоги для такого пацієнта стануть одразу ж платними.

“Це є неправдою. Така норма почне діяти лише з першого січня 2019 року. А до того часу пацієнти мають можливість самостійно обрати собі лікаря”, – підкреслює агент змін Програми «U-LEAD з Європою».

У  сільській місцевості процес медичної реформи також гальмує відсутність достатніх технічних можливостей. Наприклад, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини Рукшинської ОТГ Марина Ткач розповіла, що у їхньому закладі не завжди можна швидко і якісно зареєструвати укладені договори.

«Технічні можливості нашої амбулаторії, як то кажуть, залишають бажати кращого. Не вистачає комп’ютерів, інтернет слабкий. Також проблеми існують і в тому, що сільські люди не дуже розуміють, для чого їм ті декларації. Хоча поступово ми проводимо роз’яснювальну роботу, розповідаємо про переваги реформи», – сказала Ткач.

Під час жвавого обговорення старту медичної реформи на Буковині фахівці Чернівецького ЦМРС із експертами дійшли висновку, що незважаючи на недоліки, Чернівецька область впевнено розпочала кампанію з вибору сімейних лікарів. І хоча проблем існує немало, прагнення їх розв’язувати є як у представників влади, так і у працівників медичної галузі та звичайних пацієнтів.

Як розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Юрій Лесюк, Новоселицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги, що на Буковині, зайняв друге місце по Україні за кількістю підписаних декларацій. Крім того, нещодавно уряд затвердив мережу ланок первинної медицини Чернівецької області.

«На рівні робочої групи, яка була створена при Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві регіонального розвитку, нам затвердили нашу мережу спроможних ланок первинної медицини. Сам процес був тривалий і досить скрупульозний з їх боку. Тому що ми навіть не очікували, що вони будуть розглядати кожен населений пункт по кожному району і по кожній ОТГ. Але наша робота була оцінена належним чином», – сказав Лесюк.

Таку оцінку просування медреформи на Буковині підтримала й директор Чернівецького ЦРМС Тетяна Татарчук.

«Офіційний старт медичної реформи був на початку цього року. Але насправді робота з підготовки цієї реформи розпочалась набагато раніше. Розроблялася мережа спроможних закладів первинної ланки медицини на селі. Моделювалась мережа під’їзних шляхів, які будуть модернізовані в рамках трьох госпітальних округів на території нашої області. Також збиралися пропозиції щодо реалізації проектів в межах державної субвенції на розвиток первинної ланки медицини у сільській місцевості», – розповіла Татарчук.

За її словами, уряд України виділив на модернізацію мережі медзакладів 4 млрд гривень в розрізі цілої України. Зокрема, по Чернівецькій області ця сума становить понад 150 мільйонів гривень.

«У цю суму ввійшли і модернізація об’єктів, і оснащення, і обладнання і ремонтні роботи», – пояснила Татарчук.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Євроексперти дали “зелене світло” законопроекту про нацбезпеку

Європейські експерти та представники НАТО погодили підготовлений до другого читання президентський законопроект “Про національну безпеку України”.

Про це журналістам заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко у кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Учора збирався круглий стіл – були експерти з Європейського Союзу, були представники НАТО. Було проаналізовано ті напрацювання, які підготовлені робочою групою при комітеті, туди ввійшла й Адміністрація Президента. Основні маркери, стосовно яких були зауваження і які потребували особливої уваги: який буде спеціальний орган із відповідними повноваженнями, чи буде у нас цивільний міністр, чи буде підпорядкований головнокомандувач (Муженко в даному випадку) міністру, чи буде піддаватися депутатському контролю СБУ, що буде робитися зі ставкою головнокомандувача, які основні норми закону будуть додані для того, щоб він відповідав тим стандартам НАТО, які в односторонньому порядку бере на себе Україна. Організовано дуже детально, всі перераховані моменти враховано. Експертами була дана позитивна оцінка: сказано, що той законопроект, який буде подаватися до другого читання, а він вже є, макет готовий, відповідає вимогам, стандартам НАТО. Вони погодили цей, фактично доопрацьований, законопроект”, – пояснила Луценко.

За її словами, парламент зможе перейти до розгляду законопроекту на наступному пленарному засіданні, яке відбудеться за три тижні.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 28 лютого вніс до парламенту законопроект №8068 “Про національну безпеку України”.

ВР  ухвалила його 5 квітня у першому читанні.

Законопроект визначає засади держполітики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки.

Законопроект пропонує встановити, що міністр оборони і його заступники призначаються із числа цивільних осіб, також передбачено розмежування посад начальника Генштабу та Головнокомандувача Збройних сил України.

 

Парубій просить у “венеціанки” ще однієї оцінки законопроекту про Антикорупційний суд

Голова ВР України Андрій Парубій запросив секретаря Європейської комісії «За демократію через право» Томаса Маркерта долучитися до обговорення законопроектів “Про Вищий антикорупційний суд” та “Про національну безпеку”.

Про це йшлося під час зустрічі спікера українського парламенту і секретаря Венеціанської комісії в четвер у Києві, повідомляє  прес-служба ВР – Укрінформ.

“Це буде не довготривала робота, а експертна оцінка. Ключова робота вже проведена, по багатьох питаннях знайдено порозуміння. Для нас важливі ваші експертна оцінка і рекомендації”, – сказав Парубій.

Він нагадав, що обидва законопроекти ухвалені в першому читанні. Тепер їх готують до другого читання з урахуванням зауважень та висновків експертів Венеціанської комісії, “йде широке їх обговорення”.

Голова Верховної Ради висловив вдячність представнику Венеціанської комісії за увагу, яку приділяє Європейська комісія реформам в Україні, та “надзвичайно високий рівень експертної допомоги”. “Для нас важливо, аби українське законодавство було максимально адаптовано до європейських стандартів”, – зауважив Голова ВР.

У свою чергу, Маркерт зазначив, що співпраця з Україною для Венеціанської комісії дуже важлива. “Ми свідомі того, скільки вже зроблено, але попереду – величезні завдання”, – підкреслив він.

 

Сущенко, Сенцов та інші: МІП починає серію публікацій про бранців Кремля

Міністерство інформаційної політики розпочинає серію публікацій про бранців Кремля.

Про це повідомляється на сторінці МІП у  Facebook – Укрінформ.

“Хто чув про  Сущенка, Сенцова, Балуха?! Напевно усі! Вони – бранці Кремля, а крім них – ще 63 українці! 63 долі, які режим Путіна намагається зламати! У кожного з них своя історія”, – зазначають у Мінінформі.

Сьогодні відомство оприлюднило інформацію про Алі Асанова і так звану справу “26 лютого”.

Як відомо, в окупованому Криму у 2015 році розпочався суд над групою кримськотатарських активістів за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля стін будівлі Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

Згодом “справу 26 лютого” розділили на дві, виділивши в окреме провадження справу щодо одного з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Іншими фігурантами процесу є Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі, Ескендер Кантеміров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Арсен Юнусов і Ескендер Небієв.

2 березня в окупованому Криму підконтрольний Росії суд продовжив домашній арешт Асанову і Дегерменджі.

 

Луценко сказала, коли “кадрові борги” ЦВК можуть дійти до голосування у Раді

Розгляд питання щодо призначення нових членів Центральної виборчої комісії відбудеться в парламенті з наступного пленарного тижня, який розпочнеться 15 травня.

Про це журналістам повідомила представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко в кулуарах парламенту, інформує кореспондент Укрінформу.

“Виходячи з того, як голосував зал за єдину помісну церкву, я думаю, що це питання не буде внесено. Основна причина не тільки в залі, а в тому, що треба зібрати одномоментно кандидатів, які будуть представлені на посади членів Центральної виборчої комісії, і одномоментно треба зібрати членів ЦВК, про звільнення яких буде по переліку проголосовано. Тому ці процедурні моменти треба пройти – для цього треба два-три дні. Я думаю, що наступного пленарного тижня ці процедури можна буде виконати”, – прокоментувала Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 23 січня підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії, у списку – 14 кандидатів. Глава держави також підписав лист про звільнення 13 нинішніх членів ЦВК.

5 лютого подання надійшло в парламент. 16 квітня Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про завершення спецперевірки кандидатів на посади членів ЦВК.

18 квітня Комітет з питань правової політики і правосуддя підтримав подання Президента щодо призначення нових членів Центральної виборчої комісії.

У поданні значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв’язку із закінченням строку їх повноважень, тож “вакантних” місць у ЦВК лише 13.

 

Луценко назвала фейком “плівки Онищенка”

Представник Президента у ВР Ірина Луценко заявила, що оприлюднені депутатом-утікачем Олександром Онищенком записи розмов, на яких звучить голос нібито Петра Порошенка, слід розцінювати як фейк, доки у суді не доведено протилежного.

Про це вона сказала журналістам у кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ті псевдозаписи, які він (Онищенко – ред.) час від часу оприлюднює, демонструючи, що ніби він знаходиться в політичному переслідуванні, що він політичний в’язень, не піддані експертизі, не доведені жодні голоси, тому ми вважаємо, що вони (записи – ред.) – фейки. До моменту, поки судом не буде визначено, що це голос тієї чи іншої людини, ми вважаємо, що це фейк”, – сказала Луценко.

Як відомо, 18 квітня Олександр Онищенко оприлюднив частину запису розмови нібито з Президентом Петром Порошенком. На записі начебто Порошенко обговорює з Онищенком домовленості з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і бізнесу.

5 липня 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Онищенка. На момент голосування він уже перебував за кордоном.

За даними слідства, Онищенко зі спільниками продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” за допомогою кількох своїх компаній через псевдобіржі, що завдало державі збитків на суму понад 1,613 млрд грн.

 

Меркель обговорює з президентом Франції “плани Макрона”

У Берліні проходять переговори канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона в рамках державного візиту французького лідера до Німеччини.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, центральною темою переговорів сторони анонсували обговорення “планів Макрона з реформування ЄС та єврозони”.

Як відомо, ініціативи французького лідера стосуються реформування валютного союзу, включаючи створення власного бюджету і посади міністра фінансів, формування Європейського валютного фонду з власною системою гарантій банківських внесків.

Крім того, співрозмовники обговорять актуальні міжнародні теми, у тому числі ситуацію навколо Сирії.

Крім офіційних переговорів  Меркель  влаштувала для гостя екскурсію по Гумбольдт-форуму, культурному проекту в рамках відновлення міського Палацу Берліна, який обіцяють відкрити для публіки в 2019 році.

Канцлер уперше приймає іноземного гостя в недобудованому палаці. В її прес-службі пояснили вибір місця тим, що Німеччину і Францію пов’язують тісні культурні зв’язки.

 

Меркель очікує на компроміс з Макроном щодо реформи ЄС до середини року

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Берлін і Париж зможуть досягти компромісу щодо реформування Євросоюзу до середини 2018 року. Про це вона заявила під час візиту до Берліна президента Франції Еммануеля Макрона, передає  УНН  з посиланням на DW.

Як зазначається, центральною темою переговорів А.Меркель і Е.Макрона став запропонований президентом Франції план реформ.

А.Меркель заявила, що попри розбіжності в позиціях, сторони зможуть досягти компромісу в питанні спільних пропозицій щодо реформування ЄС до середини року. Очікується, що Меркель та Макрон презентують свій план реформ ЄС у червні.

“Нам потрібна відкрита дискусія та, у підсумку, здатність досягти компромісу”, — наголосила вона, додавши, що Європа може реалізувати свої інтереси лише спільними зусиллями, аби разом відповідати на глобальні виклики сучасності.

Повідомляється, що А.Меркель погоджується з Е.Макроном щодо важливості посилення стійкості Єврозони, утім щодо банківської сфери у Парижа та Берліна зберігаються розбіжності.

“Жоден валютний союз не може існувати без певної конвергенції… Найважливіше — це не реагувати на той чи інший інструмент на цьому етапі, натомість — переконатися у спільних цілях та спільній політичній меті”, — зазначив Макрон.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що лідери Німеччини та Франції планують до березня 2018 року  схвалити спільні положення  щодо реформи Єврозони.

 

Гройсман братиме участь у парламентських виборах-2019

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман має намір брати участь у чергових виборах до Верховної Ради та привести у владу людей, відданих державі.

Про це він сказав під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу боротись за Україну і буду брати участь у чергових парламентських виборах. Також я хочу привести із собою відданих людей, які конкретними рішеннями та кроками будуть змінювати Україну”, – сказав  Гройсман.

Водночас він наголосив, що нині немає підстав проведення дострокових виборів.

Як повідомляв Укрінформ, глава уряду вже заявляв про наміри брати участь у наступних парламентських виборах 2019 року.

Але тоді Гройсман не уточнив, балотуватиметься він самостійно чи у складі якоїсь політичної сили. Згодом він заявляв, що не планує приєднуватися до жодної політичної сили.

 

Гройсман – про виборчий закон: У нас є шанс отримати нову якість обранців

Жодних підстав для проведення дострокових виборів нині немає.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз немає підстав проведення дострокових виборів. Можемо за ці півтора року зробити багато корисних для країни рішень. Якщо буде ухвалений наш закон щодо більш жорсткого покарання за підкуп виборців, у нас є шанс отримати нову якість обранців”, – сказав Гройсман.

 

Гройсман обіцяє жорстку реакцію на нецільове використання коштів місцевою владою

Уряд ухвалив рішення про початок системних перевірок дій місцевої влади і дуже жорстко реагуватиме на випадки нецільового використання коштів.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заяви  під час зустрічі із представниками регіональних ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми ухвалили рішення розпочати системні перевірки дій місцевої влади. Окрім грошей в межах децентралізації передамо на місця кошти через Фонд регіонального розвитку. Лише на місцеві дороги виділяємо 11 мільярдів. Якщо побачимо нецільове використання коштів – будемо три шкури здирати”, – сказав керівник уряду.

За його словами, доходи місцевих бюджетів за останні два роки зросли майже у 4 рази. “Коли ми прийшли працювати в уряд, місцеві бюджети становили 64 млрд грн і не мали власної дохідної частини. Зараз вони 231 млрд грн”, – наголосив Гройсман.

 

Київрада підтримала створення музею археології на Поштовій площі

Київміськрада у першому читанні підтримала проект рішення про створення музею на Поштовій площі, де на місці зведення підземного ТРЦ були знайдені цінні артефакти часів Київської Русі.

Відповідне рішення підтримали 97 депутатів Київради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, мер Києва Віталій Кличко наголосив, що артефакти, знайдені на Поштовій площі, мають бути збережені та передані наступним поколінням.

“Усе, що нам дісталося у спадок, ми повинні зберегти і передати наступним поколінням. Без минулого ми не можемо будувати майбутнього. Алгоритм збереження цих знахідок має бути напрацьований спільно з депутатами та громадськістю”, – сказав Кличко.

Так, депутати підтримали проект рішення “Про забезпечення збереження пам’ятки археології місцевого значення та розміщення музею на ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХст.) на Поштовій площі в місті Києві”.

Відповідно до проекту рішення, комунальна організація “Музей історії міста Києва” має оформити право постійного користування земельними ділянками орієнтовною площею 0,83 га, що розташовані в межах вулиці Набережно-Хрещатицької, Набережного шосе, Боричівого та Володимирського узвозів. Там пропонується розмістити музей.

Аби створити музей, згідно з проектом рішення, необхідно припинити договір з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій площі. Після цього треба прийняти об’єкт незавершеного будівництва до комунальної власності.

“Історія боротьби за створення музею на Поштовій площі є дуже тривалою. Усі події почалися ще в січні 2005 року. Інвестиційний договір був підписаний ще за часів Януковича. Під час будівництва підземного торговельного центру було знайдено важливі артефакти – це і князівські печатки, і садиби, і вулиці стародавнього Києва. На цей час будівництво припинено, дослідження не проводяться. Восени минулого року був зареєстрований проект, який має вирішити цю проблему, і пройти шлях від розуміння, що справді нам відкрилася історія стародавнього Києва, і дійти до моменту, коли ми з вами візьмемо участь у відкритті сучасного музею, який буде присвячений знахідкам, що вже є в розпорядженні археологів, бо наразі досліджена лише третина тої території, яка є під забудовою”, – сказав депутат Київради Сергій Гусовський.

За його словами, на балансі Музею історії Києва знаходиться понад 300 тисяч експонатів, які можуть бути розміщені в музеї.

“Створення підземного торговельного центру просто унеможливить якісне археологічне дослідження, бо все буде підпорядковано саме будівництву двох підземних поверхів ТЦ”, – зазначив він.

Цим проектом рішення пропонується: ініціювання припинення інвестиційного договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна»; передачу недобудови у власність міста; проведення якісних археологічних досліджень; проведення конкурсу на кращий проект майбутнього музею; створення повноцінного сучасного музею археології Києва.

Також зранку 19 квітня біля приміщення Київради відбулася акція на підтримку проектів рішень про збереження Андріївського узвозу та створення музею на Поштовій площі. Активісти вимагали зберегти “історичний Київ”.

 

Штаб АТО пояснив, чим загрожує закриття Донецької фільтрувальної

Ситуація навколо закриття Донецької фільтрувальної станції викликає глибоке занепокоєння керівництва Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, тому воно просить міжнародні організації сприяти вирішенню цієї проблеми.

Про це поінформував на брифінгу в четвер речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Штаб Антитерористичної операції закликає представників міжнародних безпекових і гуманітарних організацій сприяти якомога швидшому вирішенню ситуації із закриттям Донецької фільтрувальної станції та не допустити погіршення гуманітарної ситуації в регіоні. Як і раніше, зі свого боку штаб  АТО  гарантує безпеку роботи станції та її працівників”, – сказав Гуцуляк.

Він наголосив на тому, що стабільна робота цього критичного об’єкта цивільної інфраструктури є важливою для сотень тисяч українців, які проживають як на підконтрольних Україні, так і на територіях, тимчасово окупованих російсько-окупаційними військами.

Донецька фільтрувальна станція забезпечує водою Авдіївку, Красногорівку і Верхньоторецьке, а також тимчасово окуповані Донецьк, Ясинувату та низку невеликих селищ. Тож закриття цієї станції на тривалий час може спричинити серйозні гуманітарні наслідки й ще більше дестабілізувати обстановку в регіоні.

Гуцуляк підкреслив, у штабі АТО переконані, що ситуація навколо Донецької фільтрувальної станції спеціально інсценована та спровокована ватажками окупаційної адміністрації РФ напередодні засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, аби вкотре дискредитувати сили Антитерористичної операції та мати додатковий важіль тиску на українську сторону переговорного процесу в Мінську.

Як повідомляв Укрінформ, Донецька фільтрувальна станція зупинена, тому що працівники станції відмовляються працювати в умовах обстрілу. П’ятеро її співробітників, серед яких – три жінки, були 17 квітня поранені осколками снарядів і зараз перебувають у лікарні.

 

В ООН вимагають забезпечити безпеку на фільтраційній станції в Донецьку

З метою запобігання гуманітарній кризі в Донецькій області через припинення подачі води необхідно терміново забезпечити безпеку працівників на водній фільтраційній станції, обстреляній у вівторок.

З такою вимогою виступив у четвер Координатор системи ООН в Києві Ніл Волкер, повідомив  сайт  новин ООН – Укрінформ.

“Представник ООН вимагає забезпечити безперебійну роботу Донецької фільтрувальної станції, підкресливши, що вона не може функціонувати без участі технічних фахівців”, – наголошується в повідомленні.

Це вже не перший подібний інцидент на цьому підприємстві, нагадали в Організації. Так, 14 березня Ніл Волкер з засудженням відреагував на обстріл автобуса з працівниками Донецької фільтрувальної станції, а також вантажівки, що перевозив хімічні речовини, необхідні для обробки води.

Як зазначили в ООН, на цей раз станція, очевидно, не відновить роботу до тих пір, поки співробітникам не будуть представлені гарантії безпеки від усіх сторін.

Цивільні особи – головні жертви чотирирічного збройного конфлікту на сході України, підкреслили в ООН. “Мільйони українців, які опинилися в зоні активних бойових дій, а також сім’ї, які були змушені переселитися, втратили надію на мирне життя в нормальних умови”, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Донецьку припинила роботу фільтрувальна станція, після того, як 17 квітня п’ятеро її співробітників дістали вогнепальні поранення. В результаті близько 345 тис. людей по обидві сторони лінії зіткнення зіткнулися з перебоями в подачі води

 

На Сумщині чотири ОТГ розробляють плани розвитку територій

На Сумщині ще чотири ОТГ – Недригайлівська, Степанівська Сумського району, Кириківська Великописарівського району та Дубов’язівська Конотопського району – розробляють плани стратегічного розвитку своїх територій.

У кожній з громад вже відбулося друге засідання робочих груп, під час яких представники ОТГ працювали над соціально-економічним аналізом, зокрема за допомогою SWOT-аналізу визначали свої слабкі та сильні сторони.

Ця робота ведеться спільно з Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Основна функція стратегії полягає в тому, щоб обмежені ресурси розподілити на пріоритетні напрямки розвитку територій. Для того, щоб визначитись з цими дороговказами, потрібно проаналізувати сильні та слабкі сторони громади, що і дозволяє зробити SWOT-аналіз, проведений спільно з представниками робочої групи”, – розповів радник з питань регіонального розвитку Сумського ЦРМС Григорій Стариков.

За його словами, говорячи про настрій членів робочих груп, не можна ігнорувати проявів скептицизму та песимізму.

”Цьому є просте пояснення. Адже проблеми громад накопичувалися десятиліттями, для людей створювалася оманлива стабільність. Наприклад, згадаймо колись популярну політичну рекламу ”Нас 52 мільйони”, а скільки нас зараз, ніхто не знає. Нібито зрозуміла всім система, до якої всі звикли, і яка видавалася всім комфортною, знайомою, привела Україну практично в нікуди. А тепер, коли держава стала на магістральний шлях суттєвих реформ, зокрема, впроваджує децентралізацію як основну реформу, накопичені проблеми впали на плечі людей. Фактично така ситуація дуже сильно позбавляє їх ініціативності, бачення перспектив, з’являється апатія до таких речей як планування свого розвитку на найближчий час. Люди не звикли, що їх питають про перспективи розвитку і про те, що вони хотіли б розвивати. Вияв ініціативи, яка за радянських часи каралася, для них є незвичним. Дивним вони вважають і те, що самі перебувають в робочій групі, проводять певні опитування, діляться думками”, – зазначив експерт.

Кириківська ОТГ вже закінчила анкетування мешканців щодо визначення ціннісних орієнтирів, основних напрямків розвитку, а також опитування підприємців для подальшої роботи зі стратегією розвитку.

За словами голови Степанівської ОТГ Володимира Лукаша, очолювана ним громада специфічна не тільки за своїм розміром, а й за економічним та промисловим потенціалом. А без спланованого розвитку громади в неї немає майбутнього.

Робота в робочих групах з розробки стратегії показала, що в громаді немає байдужих до проблем, які стосуються майбутнього територій. А ті проблеми, які порушувалися в ході обговорення, такі як молодіжна політика, охорона здоров’я та освіта – є пріоритетними у підтримці та розвитку, зазначає керівник громади.

Степанівська громада з одним із своїх пріоритетів визначилася однозначно – вона робитиме акцент на молодіжній політиці.

У Недригайлівській ОТГ до розробки стратегії також залучені жителі громади. Наразі, тут зупинилися на етапі завершення опитування різних вікових груп населення щодо основних проблем території, ціннісних орієнтирів та проводять опитування місцевих підприємців.

”На сайті Недригайлівської ОТГ розміщено оголошення про збір ідей для проектів, які жителі громади вважають за необхідне реалізувати в межах стратегічного плану. Всі бажаючі мають змогу долучитися до розробки плану розвитку громади на найближчі 5 років. Збір ідей буде тривати до кінця квітня”, – повідомив голова Недригайлівської ОТГ Ігор Остапчук.

Наступне засідання робочих груп у зазначених громадах відбудеться у травні.

Як повідомлялося, на Сумщині вже 5 ОТГ – Краснопільська та Миропільська Краснопільського району, Миколаївська та Хотінська Сумського району, а також Боромлянська ОТГ Тростянецького району – мають затверджені депутатським корпусом стратегії свого розвитку, презентація яких відбулася у Сумському ЦРМС у січні. Вони визначають перспективні орієнтири діяльності ОТГ на основі оцінювання їх потенційних можливостей і прогнозування розвитку зовнішнього середовища.

Написання стратегій розвитку в усіх громадах здійснюється за підтримки Програми ”U-LEAD з Європою”, яка  спільно фінансується Європейським  Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

Мінекономіки зареєструвало індустріальний парк в Олександрії

Індустріальний парк “Олександрія” внесли до Реєстру індустріальних (промислових) парків.

Прo це  пoвідoмляє  прес-служба Олексaндрійської міськрaди. – Укрінформ

“Наказом Мінекономрозвитку від 13.04.2018 № 505 до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено індустріальний парк “Олександрія” (ініціатор створення Олександрійська міська рада)”, – йдеться в повідомленні.

Площа індустріального парку “Олександрія” складає 24,4803 га – це сукупність земельних ділянок, що перебувають у власності ініціатора створення парку.

Заявлений строк функціонування 49 років.

Основною метою створення індустріального парку є формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових об’єктів  промисловості, інноваційної сфери, логістики і надання супутніх послуг, підвищення конкурентоспроможності регіону.

Функціональне призначення індустріального парку передбачає провадження в його межах діяльності, пов’язаної з виробництвом автозапчастин та комплектуючих виробів для сільськогосподарської техніки, виробництво електричного устаткування, виробництво меблів та харчових продуктів (переробка та зберігання овочів та фруктів).

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку, передбачається створення близько 1330 нових робочих місць.

 

Стефан Романів представив у Львові боротьбу СКУ за визнання Голодомору геноцидом

Голова Міжнародного координаційного комітету у справі Голодомору, Генеральний секретар Світового конгресу українців (СКУ) і президент Союзу українських організацій Австралії (СУОА) Стефан Романів взяв участь у заході “Україна пам’ятає – світ визнає” з нагоди 85-х роковин Голодомору, який відбувся 14 квітня в НУ “Львівська політехніка”.

Про це  інформує  львівський виш – Укрінформ.

“Ми щиро дякуємо вам, чільному й авторитетному діячеві української діаспори, за ті великі зусилля, які доклали, аби правда про українську трагедію 1932–1932 років знав весь світ. Ваші та ваших соратників численні зустрічі та поїздки вилилися у визнання Голодомору геноцидом українського народу парламентами 17 країн світу”, – зазначила керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська.

Також під час заходу директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Ірина Ключковська нагадала, що в останню суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв голоду, штучно організованого радянською владою в Україні у 1932–33 роках. Цьогоріч цей день випадає на 24 листопада. Починаючи з 1991 року, Україна в різній формі вшановує пам’ять жертв Голодомору. Та особливої ваги ця подія набула останнім часом. У цей день у кожній українській домівці запалюють Незгасиму свічку пам’яті. Власне, ідею цю висунув Стефан Романів разом зі своїми соратниками, які в далекій Австралії ще 2008 року її вперше втілили.

“Ми тоді знайшли спільну мову з українськими урядовцями, що спільно можемо багато чого зробити, – наголосив Стефан Романів. – І якщо будемо разом працювати, то зможемо швидше донести світові інформацію про Голодомор. Так розпочалася кампанія “Україна пам’ятає – світ визнає”, суть якої полягав у роботі за двома напрямами. З одного боку, в самій Україні потрібно було говорити більше про Голодомор, адже там мало знали про нього, а якщо знали, то лише версію радянської влади. Водночас, “світ визнає” – ми почали роботу з міжнародною спільнотою, парламентами різних країн, ООН, щоб добитися визнання Голодомору геноцидом”.

Голова СУОА зазначив, що СКУ, окрім ООН, продовжує працювати над тим, щоб тема визнання Голодомору геноцидом обговорювали у парламентах якомога більшої кількості країн.

“Разом із Міністерством закордонних справ та Верховною Радою України ми створюємо базу матеріалів і будемо координувати роботу в кожній країні, щоб знову і знову торкатися цього питання в парламентах різних країн. Відтак, розпочали цю розмову в Австралії, аби впродовж 2018 року прийняти резолюцію щодо визнання Голодомору геноцидом”, – резюмував він.

Також у рамках зустрічі Стефан Романів поспілкувався з присутніми та відповів на їхні запитання.

Крім того, учасники заходу мали можливість оглянути виставку “Світовий конгрес українців: правда про Голодомор”.

 

Статус біженця у ЄС торік отримали майже 540 тисяч людей – Eurostat

Статус біженця в країнах ЄС у 2017 році отримали 538 тисяч осіб, що на 25 відсотків менше, ніж роком раніше.

Такі дані оприлюднило 19 квітня статистичне відомство ЄС Eurostat, повідомляє  DW – Укрінформ.

“Країни Європейського Союзу в 2017 році надали статус біженця близько 540 тисячам прохачів притулку. Це на чверть менше, аніж роком раніше”, – йдеться у повідомленні.

За даними Eurostat, понад 175 тисяч осіб, або третина прохачів, котрі отримали статус біженця – громадяни Сирії. Майже 70 відсотків з них отримати притулок у Німеччині. Далі йдуть громадяни Афганістану (понад 100 тисяч осіб, або ж 19 відсотків) та Іраку (понад 64 тисячі осіб – 12 відсотків). Менша кількість осіб, котрі отримали статус біженця в ЄС, походять з Еритреї та Ірану (по 5 відсотків) і Сомалі (4 відсотки).

Згідно з даними Eurostat, найбільше клопотань про надання притулку задовольнили в  Німеччині  (325 400), що становить 60 відсотків від загальної кількості в ЄС. За ФРН йдуть зі значним відставанням Франція (40 600), Італія (35 100), Австрія (34 000) та Швеція (31 200).

Громадяни України опинилися на першому місці за кількістю задоволених заяв про притулок у Польщі – в 2017 році в цій країні статус біженця отримали 280 українців. Поляки надали того року статус біженця також 115 росіянам.

 

США звинуватили РФ і Сирію у зачистці району хіматаки в Думі

Сирійський режим разом з представниками Росії всіляко блокують узгоджений доступ інспекторів Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) до місця проведення хіматаки в районі міста Дума з метою ліквідації слідів застосування хімзброї.

Про це заявила в четвер під час брифінгу в Вашингтоні речниця Державного департаменту США Гезер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми можемо підтвердити, що команда ОЗХЗ досі не може дістатися міста Дума в Сирії”, – наголосила офіційний представник відомства.

Вона підкреслила, що минуло вже 12 днів після того, як в районі, де проживають цивільні, була проведена хімічна атака.

“Ми маємо достовірну інформацію, яка вказує на те, що російські посадовці працюють з сирійським режимом, щоб заблокувати та затягнути доступ цих інспекторів (ОЗХЗ – ред.) до міста Дума”, – заявила речниця Держдепу.

Вона зауважила, що йдеться про можливі зусилля росіян для того, щоб провести розслідування за власним сценарієм.

“Представники Росії за підтримки сирійського режиму, як ми вважаємо, здійснюють дегазацію на місці проведення атаки та зачищають його від доказів, що доводять застосування хімічної зброї”, – підкреслила Науерт.

Представник Держдепартаменту  США  також звернула увагу на те, що уряд Сирії та представники РФ намагаються тиснути на людей для того, щоб вони змінили свої свідчення “про те, що дійсно відбулося тієї ночі”.

Науерт також підтвердила, що її заява грунтується на “достовірній інформації та даних розвідки”.

 

Канаді радять готуватися до відбиття російських інформатак

Із наближенням федеральних виборів у Канаді, що заплановані на наступний рік, країні варто готуватися до відбиття російських інформаційних атак.

Таку думку у статті для  Toronto Sun, висловив відомий канадський правозахисник Маркус Колга – Укрінформ.

“Із наближення федеральних виборів у 2019-му ми повинні бути готовими до протидії майбутнім дезінформаційним кампаніям. Видворення російських дипломатів підвищує ставки для Кремля, у той час, як докази масштабної кампанії Путіна із перешкоджання демократичним процесам продовжують накопичуватися. Вибори у США в 2016-му та Вrekzit лише підтверджують це”, – йдеться у публікації.

Колга наголошує, що реакція Росії на видворення дипломатів свідчить, що “дії Канади досягають свого результату”.

“крім висловлення солідарності із нашими союзниками, ці дипломатичні висилки є чітким та важливим захисним маневром, який притягає режим Путіна до відповідальності, коли здійснюються спроби підірвати нашу демократію наклепами й брехнею”, – стверджує автор.

У статті зазначається, що завданням Путіна є “знищення довіри до будь-кого, хто може становити загрозу Кремлю чи комусь із його корумпованого кола”.

“Як й інші народи та лідери, які виступають проти дій та домінування Путіна, Канада нині перебуває на передовій кремлівської інформаційної війни, у рамках якої глава МЗС Христя Фріланд та інші канадські критики Путіна стали головними мішенями ширшої кампанії із дестабілізації західної демократії”, – підсумовує Колга.

Як повідомлялося, минулого року у різних ЗМІ практично одночасно з’явилися матеріали про нібито співпрацю діда Христі Фріланд із нацистами. Хоча ця інформація була неправдивою, вона породила жваве обговорення. Ці матеріали активно поширювалися у соціальних мережах посольством Росії в  Канаді.