Підбірка актуальних новин за 16 квітня

1 рік ago Інформ центр 0

 

Балух голодує майже місяць: омбудсмен вимагає від РФ надати меддопомогу

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням посприяти у наданні медичної допомоги Володимиру Балуху.

Про це йдеться у  зверненні Денісової, опублікованому на сайті Уповноваженого ВР з прав людини – Укрінформ.

“Звертаюсь до Вас з черговим проханням в інтересах громадянина України Володимира Балуха, який утримується в слідчому ізоляторі в Криму і з 19 березня відмовляється приймати їжу”, – зазначається в документі.

Денісова підкреслила, що, за інформацією представників Кримської правозахисної групи,  Балух  потребує якнайшвидшого медичного обстеження, оскільки стан його здоров’я погіршується з кожним днем.

“Під час судових засідань адвокати Володимира Балуха звертались із клопотанням про допуск лікарів до нього, втім суд відмовляє у задоволенні клопотання, посилаючись на задовільний стан здоров’я ув’язненого”, – йдеться у зверненні.

Окрім того, зауважила український омбудсмен, у ЗМІ поширено інформацію про те, що в камері до Балуха застосовують фізичний і психологічний тиск нібито за недотримання умов тримання.

“У зв’язку з цим звертаюсь до Вас з проханням перевірити вищевикладену інформацію і у випадку її підтвердження, надати кваліфіковану медичну допомогу Володимиру Балуху, а також провести розслідування стосовно фактів фізичного та психологічного тиску по відношенню до нього. І прошу проінформувати мене про результати розгляду даного звернення”, – написала Денісова.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2013 року Балух вивісив на даху свого будинку прапор України, який висів і після “референдуму” в Криму. У квітні 2015 року до його будинку прийшли співробітники ФСБ, після цього він вирішив побути у друзів. Коли за 11 днів Балух повернувся додому, дізнався, що за цей час силовики були в його матері 4 рази, в його будинку теж, а прапор України зірвали. 14 листопада до нього знову приїхали, звинувачуючи в крадіжці автомобіля ВАЗ-2106. Балуха затримали в анексованому Криму 8 грудня 2016 року. ФСБ Росії стверджувало, що в його будинку знайшли 90 патронів і кілька тротилових шашок. Балух цю інформацію заперечує.

16 січня підконтрольний Росії Роздольненський районний суд засудив українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів за звинуваченням у зберіганні боєприпасів. У березні вирок зменшили на два місяці. З 19 березня  Балух оголосив про безстрокове голодування, а 11 квітня народні депутати Верховної Ради України надіслали звернення-прохання припинити голодування.

 

Аваков пропонує “тактику дрібних кроків” для реінтеграції Донбасу

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сумнівається в можливості реінтеграції відразу всієї території окупованого Донбасу і пропонує повертати її через “тактику дрібних кроків”.

Про це він сказав в  інтерв’ю “Українській правді” – Укрінформ.

“У мене є власний план. Він називається “Тактика дрібних кроків, яким аплодують усі”. Я не вважаю, що реінтегрувати можна відразу всю територію окупованого Донбасу. “Блакитних шоломів” стільки немає – на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район. План такий: заходять миротворці і встають на межі умовного міста Горлівка або сільського Новоазовского району. Межу з окупованою територією відразу беруть під контроль і “блакитні шоломи”, і українські прикордонники. Всередину цієї території, яка повернулася в Україну, заходять органи української юстиції і проводять вибори за нашим законом”, – сказав  Аваков.

Керівник МВС переконаний, що на місцевих виборах у більшості випадків оберуть “когось з відверто проімперськими поглядами”, хоча “в стратегічній перспективі це не так і важливо”.

“Головне – сформувати перехідну адміністрацію: на основі цих нових, обраних у відповідності з українським законом органів і представників державної влади України. Туди повинна прийти центральна влада разом з українськими поліцейськими силами. Я навіть допускаю якесь, можливо перехідне, спільне патрулювання українських сил МВС з місцевими представниками територіальних громад, яких делегуватимуть місцеві райради”, – сказав він.

Аваков вважає, що після цього Україна повинна ухвалити закон про амністію, який “має стосуватися абсолютно всіх, крім тих, у кого на руках кров, хто вбивав наших солдатів, брав участь в репресіях проти мирного населення”. “На них амністія не поширюється, вони в очах нашої держави – злочинці і повинні понести законне покарання”, – наголосив Аваков.

“Але я також упевнений, що нам доведеться ухвалити закон “про колаборантів”. Це стосується звичайної людини, вимушеної жити і працювати на окупованих територіях. Суть дуже проста: нам треба визначити, який ступінь угодовості. Чи є ступінь твоєї співпраці з окупаційною владою критичною, чи у тебе були такі обставини, що ти не заслуговуєш на осуд, а у ряді випадків – незважаючи на дії – заслуговуєш громадського пробачення? Це дуже складне питання, воно стосується рівня компромісу всередині суспільства… Закон “про колаборантів” – обов’язковий, тому що треба визначити статус кожної людини. Вона або жертва, яких більшість, або учасник, але не критичний. Або все ж заслуговує на осуд”, – додав міністр.

Аваков також наголосив, що необхідно буде вирішувати питання з “перехідним статусом” цих окупованих територій. “По-перше, це стосуватиметься якогось спеціального економічного статусу. Ця територія повинна буде відновлюватися після окупації випереджальними темпами. Тут вбачається можливість залучення міжнародних фондів. При цьому, я впевнений, Росія запропонує бути одним з донорів, але ми не повинні брати її кошти. Для перехідного періоду мають бути отримані кошти за допомогою наших західних партнерів і державного бюджету”, – наголосив Аваков.

 

Аваков: Не можна, щоб “блакитні шоломи” ходили Горлівкою нарівні з патрулями Захарченка

Україна при поточному розвитку подій не може планувати воєнну операцію з повернення окупованих територій без ризику повномасштабного зіткнення з армією Російської Федерації.

Про це в  інтерв’ю “Українській правді”  повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – Укрінформ.

“Ми, українці, якщо говорити чесно, при поточному розвитку подій не можемо планувати воєнну операцію з повернення окупованих територій без ризику повномасштабного зіткнення з армією РФ. Це факт. Тому президент Порошенко говорить про миротворчу місію, “блакитні каски”. Це один з механізмів, який може бути дієвим”, – сказав  Аваков.

За його словами, при цьому слід розуміти, для чого потрібна миротворча місія. “Для того, щоб патрулі “блакитних шоломів” ходили Горлівкою нарівні з патрулями російської маріонетки Захарченка? Це неприйнятно”, – підкреслив міністр.

Глава МВС переконаний, що ідеальна миротворча місія – це щоб “зайшли миротворці, всі росіяни пішли, будь-які воєнізовані групи на чолі з маріонетковими урядами Плотницьких, Захарченка, або хто там зараз, пішли з росіянами”.

“Зараз же, після заходу “блакитних шоломів”, з нашого боку має зайти якийсь громадянин з українським прапором – українська юстиція. Він заходить у найближчу райраду, ставить там український прапор і проводить вибори до місцевих рад згідно з українським законом. Таким чином, ми маємо змогу поставити легітимну владу, обрану за нашим законодавством”, – уточнив Аваков.

 

Аваков розповів про два можливі варіанти подальших дій Кремля

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що президент РФ Володимир Путін може у контексті розвитку нинішньої геополітичної ситуації обрати два шляхи – або піти на поступки, або – на подальшу ескалацію.

Таку думку Аваков висловив в  інтерв’ю  “Українській правді” – Укрінформ.

“Увесь світ переконався, що путінський режим – найнебезпечніша аномалія по той бік цивілізаційних цінностей. Події останніх днів – це остаточний вердикт. Починаючи з ситуації отруєнь в британському Солсбері, закінчуючи хімічної атакою у Сирії. Очевидно, що через це тиск на Росію буде різко збільшуватися і як це позначиться на Україні – дуже мене турбує. Я бачу два головних можливих сценарії, за яким може розвиватися ситуація. Перший. Під тиском санкцій і пресу на російський режим, який зараз різко розгортається, Путін, протиставивши себе і Росію всьому цивілізованому світу, все-таки гальмує – приймає рішення, що треба шукати точку балансу, йти на якісь поступки”, – сказав Аваков.

За його словами, цей варіант може бути реалізований з різних причин, зокрема – заради того, щоб не увійти в катастрофічні політичні та економічні труднощі і втрати, які можуть призвести до падіння нинішнього режиму.

“У цьому варіанті, з одного боку, (у Путіна – ред.) є можливість ознаменувати новий президентський термін “типу” новою політикою і після чемпіонату світу з футболу увійти в позитивну, примирливу ноту зі світом. З іншого боку, це стосується грошей: олігархам – бенефіціарам і опорі путінського режиму – нестерпно боляче від санкцій… Я вважаю, що такий варіант можливий”, – зазначив міністр.

Аваков зазначив, що другим можливим варіантом розвитку подій є подальша ескалація.

“Путін прийме рішення ще більше підняти ставки у цій своїй убивчій геополітичній грі. Він упевнений, що геополітична гра в нову імперію – його місія. У цьому випадку Путін буде загострювати ситуацію. Де? Це може бути, наприклад, Латвія, де останнім часом мали місце конфлікти з російськими школами. Це може бути територія Балкан, де у Сербії і Косові останнім часом інспірована ескалація конфлікту. І, звичайно, Україна. Це нас і турбує, тому що може початися фаза гарячої війни”, – підкреслив Аваков.

Він додав, що велика військова операція в Україні пов’язана з ризиками і втратами для Путіна, “тому що ми вже знаємо, як давати здачі. Але для нас це можуть бути колосальні втрати”.

“Наприклад, силами двох окупаційних армій, бронетанковим кулаком, який більший ніж бронетанкові сили Великої Британії, російські найманці почнуть атаку – приміром, на Маріупольському напрямку або на Краматорськ. Це буде дуже важка місія для Російської Федерації, тому що ми не в 2014 році”, – сказав Аваков.

Глава МВС зазначив, що “все одно потрібно розуміти, що співвідношення наших сил і РФ дуже різне”. “Можливо, таке зіткнення призведе Путіна до втрат, які будуть катастрофічні навіть для його режиму, але і для України втрати будуть катастрофічними. Однак у нас немає вибору, і ми повинні бути готові і до такого варіанту – будемо захищатися”, – підкреслив міністр.

“Ось два сценарії: військовий, з величезними втратами, і мирний, в тумані невизначеності. Ми повинні готуватися до обох, тому що для обох можливих варіантів політичної гри Путіна Україна, на жаль, підходить найкраще”, – резюмував Аваков.

 

МЗС закликає Росію припинити агресію на Донбасі

У Міністерстві закордонних справ України закликають Росію дотримуватися міжнародного права і припинити агресію на Донбасі.

Про це написала у  Twitter  речник МЗС Мар’яна Беца – Укрінформ.

“Російська агресія на Донбасі триває – 59 обстрілів, 2 українських військових поранено. Закликаємо  Росію  дотримуватися міжнародного права”, – наголосила Беца.

Як повідомляв Укрінформ, минулої доби російсько-терористичні угруповання 59 разів відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України. Один військовослужбовець отримав поранення, ще один – бойове травмування.

 

Україна набирає популярності серед ділових туристів

У мережі з’явився промоційний відеоролик, присвячений зростанню популярності України як дестинації світового бізнес-туризму.

Відповідне відео опублікувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Зачекалися на наше наступне відео “UKRAINE – open for tourism”? Так ось воно! Україна, крім місця, де смачна їжа, унікальна природа та найкрутіші фестивалі, активно набирає популярності як важливий елемент світового бізнес-туризму. Цей ролик про нього”, – йдеться у дописі.

Зокрема, у відео представлено міські пейзажі Києва, Одеси та Львова.

Нагадаємо, що нещодавно МЕРТ оприлюднило два проморолики, присвячені екологічному та гастрономічному туризму в Україні.

 

Україна має виносити на зовнішню аудиторію більше позитиву – держсекретар МІП

Україні у спілкуванні з іноземною аудиторією треба більше уваги зосереджувати не на конфліктних питаннях, а на наших можливостях у створенні чогось нового і потенціалі нашої країни.

Про це заявив у виступі на дискусійній панелі “Як посилити рівень міжінституційної співпраці в зовнішній політиці?” державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Яку б (зовнішньополітичну. – Ред.) стратегію ми не обрали, те, що, умовно кажучи, у Берліні, Лондоні чи Нью-Йорку складно залучити місцевих експертів чи журналістів на якусь подію від України, є фактом. Ми зіштовхнулися з тим, що  можемо проводити будь-які виставки чи знімати будь-які фільми, але зацікавити іноземну аудиторію надзвичайно складно. Ми були в топі у 2014 році, але сьогодні ми лише одні з багатьох. Більше того, говорити про конфлікти їм не дуже цікаво, іноземна аудиторія все ж таки хоче говорити про можливості, про потенціал, про те, куди рухатися”, – сказав Біденко.

Він зазначив,  що у спілкуванні зі світом ми як країна здебільшого зосереджуємося на конфліктних питаннях. Але Україна не є топовим гравцем світової політики, її проблеми у світі не вважають базовими та актуальними, а відтак наша країна не настільки цікава світові, як нам здається.

“Тому і Міністерство закордонних справ, і наше Міністерство постійно говоримо, що давайте виносити (на іноземну аудиторію. – Ред.) щось створюче, щось неконфліктне, щось, що Україні вдається”, – резюмував держсекретар МІП.

 

Українська молодь не хоче йти в політику

Молодь в Україна орієнтована на вищу освіту, водночас політика, пов’язана з кумівством та корупцією, відбиває у неї бажання робити політичну кар’єру і породжує прагнення реалізувати себе за кордоном.

Це засвідчують результати соціологічного дослідження серед молоді в Україні, яке проводить YMCA і яке увійде до Глобального дослідження цієї організації, сказав, представляючи результати, Максим Єнін – науковий керівник проекту в Україні, кандидат соціологічних наук (кафедра соціології Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського).

“Результати нашого соціологічного дослідження показали, що питання, пов’язані з освітою та роботою, є найбільш важливими для нашої молоді з-поміж  інших питань. Причому в Україні підвищений попит серед молоді саме на вищу освіту. Цей попит є вищим, ніж в інших країнах Центральної та Східної Європи. Освіта для нашої молоді виконує не лише інструментальну функцію підвищення соціального статусу, набуття фінансового благополуччя, а й розглядається як самоцінність, завдяки якій можна самореалізуватися, стати висококваліфікованим спеціалістом, носієм високої культури”, – сказав Єнін.

Водночас він зазначив, що наша молодь завважила і перешкоди для успішного саморозвитку та працевлаштування – це недостатня якість отримуваної освіти, що й вирізняє Україну з-поміж інших країн. Молодь говорить про те, що у нас застарілі знання в навчальних програмах, є недостатній акцент на профільних дисциплінах, обмежена кількість практики. Крім того, наявні непрозорі правила при прийомі на роботу, так звані соціальні зв’язки, і недостатня кількість вакансій на ринку праці.

“У нас є молодь, яка бачить себе лідерами своїх громад, планує допомагати розвиватися своїм громадам через здобутки власного бізнесу. Водночас вона відзначає, що наша політика пов’язана з кумівством та корупцією. І це демотивує молодь робити політичну кар’єру. Молодь відчуває брак засобів впливу на суспільно-політичне життя. Це породжує розчарування у власних можливостях щось змінити у власній країні, породжує аполітичні настрої, небажання ходити на вибори”, – підкреслив соціолог.

За його словами, хоч молодь відзначає позитивні зрушення, започатковані урядом, – програма “Громадський бюджет”, створення молодіжних рад як консультативно-дорадчих органів для урядових інститутів, водночас вона вважає, що недостатньо задовільних механізмів для взаємодії та врахування її рішень в цих програмах.

“Молодь відзначає невисокий рівень патріотизму серед своїх ровесників. Важкі економічні умови, політична нестабільність формують прагнення багатьох молодих людей реалізуватися, виїхавши за кордон. В Україні молодь не відчуває зацікавленості в собі як в спеціалістах з боку влади”, – сказав Єнін, додавши, що в останні роки рівень патріотизму трошки зріс, і це пов’язано з анексією Криму Росією та військовими подіями на  Донбасі.

Як зазначив головний виконавчий секретар всесвітньої YMCA Міхал Шиманчак, YMCA ініціювала міжнародні дослідження «Один Мільйон Голосів», проведені у 55 країнах світу в 2015 році, та «Один Мільйон Голосів – 2», які проводилися у різних країнах світу в 2017 році.

За словами професора Варшавського університету, наукового керівника другого етапу Глобального дослідження Марека Римзи, останнє дослідження охопило молодих людей 17-20 років. На даний час отримано 16 національних звітів, зокрема і з України.

«Ми сподіваємося зібрати 25 національних звітів, які охоплюють 5 основних тем, що хвилюють молодь: працевлаштування, навколишнє середовище, здоров’я, гарне життя та духовні цінності, громадянська залученість. Для України головною була репрезентативна вибірка молоді як із Заходу, так і зі Сходу», – повідомив Римза, додавши, що дослідження будуть опрацьовані і опубліковані.

YMCA – найбільший і найстаріший молодіжний рух у світі, метою якого є побудова соціальної справедливості та миру для громад і розвиток молодих людей.  Рух був заснований у 1844 році у Лондоні. 1855 року було створено Світовий альянс YMCA (Всесвітня YMCA), що створює свої програми для молоді у 119 країнах світу. 7 тис. Організацій YMCA в Європі охоплюють 2 млн молодих людей.

 

Форум ООН: делегація Меджлісу розповість про ситуацію в Криму

У понеділок, 16 квітня, у Нью-Йорку відкривається постійний форум ООН з питань корінних народів.

Делегація Меджлісу кримськотатарського народу під егідою постійної місії України в ООН планує провести сайд-івент, присвячений тимчасово окупованому Криму, повідомляє агентство  QHA – Укрінформ.

“Кримських татар на заході представляють заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства QHA (“Кримські новини”) і Радіо Hayat Гаяна Юксель, юрист Сулейман Мамутов, співробітник телеканалу АТR Ельмаз Асанова”, – повідомляє агентство.

За його даними, делегація  Меджлісу  кримськотатарського народу під егідою постійної місії України в ООН проведе сайд-івент, присвячений тимчасово окупованому Криму. Модератором заходу, запланованого на 14:00 за Нью-Йорком (21:00 за Києвом), буде представник Меджлісу кримськотатарського народу в США Айля Баккалли.

На форумі виступлять Ахтем Чийгоз, Гаяна Юксель і Сулейман Мамутов. Вони розкажуть про нинішню ситуацію в окупованому Криму.

 

Для вирішення проблеми Криму потрібна зміна еліт в РФ – британський політолог

Питання Криму навряд чи вирішиться за нинішнього покоління. Для цього потрібна справжня зміна еліт в самій РФ.

На цьому в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу наголосив відомий британський експерт, асоційований науковий співробітник Програми по Росії та Євразії Королівського інституту міжнародних відносин “Chatham House” Джеймс Шерр.

«Варто чітко розуміти і чесно про це говорити, що питання Криму не вирішиться за нинішнього покоління. Хіба що в Росії відбудеться справжня зміна еліт і до влади прийдуть люди, які зрозуміють і публічно визнають, що путінський період, особливо його друга частина, була справжньою катастрофою для Росії, і хотітимуть відновити нормальні стосунки із сусідами на умовах поваги їх суверенітету та незалежності», –  зазначив аналітик.

На його глибоке переконання, світ не повинен у жодному разі змінювати ставлення до ситуації довкола Криму, однак має дивитися на неї «з точки зору довгострокової перспективи».

«Зараз потрібен простір і абсолютно інше середовище, аби проблему таки вирішити. Це треба розуміти», – додав Шерр.

Однак він вважає, що санкції мають залишитися, як і серйозний тиск. «Росія має відчувати, що обмеження працюють і втрачають вони куди більше, аніж виграють», – підкреслив політолог.

Шерр висловив сумніви відносно того, що Росія б зважилася на рішучі кроки у Сирії, якби Крим все іще залишився частиною України. «Зараз, без сумніву, вони мають перевагу в Чорному морі, а це дуже важливо, якщо Кремль збирався вести війну в таких місцях, як Сирія», підкреслив він.

 

Український вертоліт “Надія” вперше піднявся у небо

Запуск першого вітчизняного гелікоптера відбувся у Запорожжі на майданчику АТ “Мотор Січ”.

Як повідомляє з місця події кореспондент Укрінформу, в заході взяли участь почесний президент, генеральний авіаконструктор АТ “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєв, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, голова обласної ради Григорій Самардак та заступник голови обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко.

“Ми йшли до цього 10 років. І сьогодні здійснимо перший політ. Сертифікація триватиме цілий рік. Ми подали заявку у дві організації: національний сертифікаційний центр авіаційної адміністрації України і міжнародний сертифікаційний комітет”, – прокоментував Богуслаєв.

Він також зазначив, що нещодавно запорізьке підприємство “Мотор Січ” отримало сертифікат на право експлуатації вертодрому, який сьогодні був переданий підприємству.

Легковий багатоцільовий гвинтокрил МСБ-2 – “Надія” – це модернізована версія Мі-2.

“Паливний бак перенесений з салону — це міжнародні вимоги. Пасажирські сидіння більш зручні, збільшена дальність польоту, є мрія встановити автопілот. Сьогодняшній політ довів, що у цієї машини є життя”, – зазначив льтчик-випробувач Андрій Федоров.

Гвинтокрил  на 70% побудований з композитного матеріалу, що робить його більш легким.

Максимальна висота, на якій гвинтокрил може здійснювати польоти, становить 5 тисяч кілометрів, дальність польоту – 720 кілометрів.

“Надiя” призначена для патрулювання доріг, моніторингу трубопроводів і газопроводів, для використання підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій, санавіації, Держприкордонслужби і для інших оборонних цілей.

Випуск гвинтокрилів підприємство планує розпочати вже у цьому році

 

Чернівецькі депутати просять Раду ухвалити антиолігархічні закони

Депутати Чернівецької міської ради 16 квітня на черговій сесії підтримали звернення до Верховної Ради України щодо ухвалення пакету антиолігархічних законів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Єдиний шлях подолати олігархію – це запровадити в життя антиолігархічний пакет докорінних перетворень, який запропонували свободівці на недавньому Марші гідності у Києві», – прокоментував проект рішення депутат міської ради від фракції ВО «Свобода» Андрій Ілюк.

За нього проголосували 23 депутати із 42-х, присутніх в залі.

Як роз’яснили у прес-службі Чернівецької обласної організації ВО «Свобода», мова йде про вісім законопроектів, які вже зареєстровані у Верховній Раді України та прийняття яких вимагають члени даної організації.

Йдеться про повернення капіталів з офшорів i ліквідацію схем виведення грошей з України, демонополізацію та ліквідацію олігархічної моделі економіки, заборону приватизації стратегічних підприємств, деолігархізацію енергетики та справедливі тарифи, заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення тощо.

 

Гройсман обіцяє без затримки другу чергу Музею Голодомору

Розбудова Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” – це справа честі, духовності і шани до історії з боку кожного громадянина.

Саме тому, на часі – якнайшвидше відновлення робіт з розбудови другої черги музею, продовження історичних досліджень, а також залучення широких верств населення до справи збереження пам’яті про мільйони людей – передусім, через створення Наглядової ради музею та аудиту всіх витрат на будівництво. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Будівництво меморіалу пам’яті жертв Голодомору – справа честі. Коли ми втрачаємо близьких, ми ставимо їм пам’ятники, намагаємось увіковічити пам’ять. А тут ми говоримо про мільйони людей, які загинули через штучний голод. У нас країна, де є прекрасні землі, де ніколи не було підстав для голоду. Ці загиблі мільйони мають бути увіковічені, ми маємо проводити дослідження, щоб відновити історичну справедливість, збудувати меморіальний комплекс”, – сказав Гройсман.

Він підкреслив, що всі роботи мають бути прозорими, адже завдання – “не тільки побудувати стіни, але й наповнити їх змістом”.

“І тут треба, щоб, з одного боку, була частка держави, з іншого боку, має бути внесок кожного українця. Саме тому необхідне створення фонду будівництва, щоб залучати всіх, хто небайдужий. Має бути створена Наглядова рада, обраний її голова, який буде викликати довіру у всіх громадян. Аудити (всіх процесів) будемо проводити буквально он-лайн, щоб всі бачили, скільки коштів і на що витрачається, щоб не було затримок будівництва. Ми вже розпочали цей процес, маємо закінчити за 36 місяців, коли музей буде повністю сформований”, – зазначив Прем’єр-міністр.

Кабінет міністрів схвалив поданий  Міністерством культури ескізний проект реконструкції музею кошторисною вартістю близько 772 млн грн у грудні 2017  року. За задумом архітекторів, друга черга меморіального комплексу буде “захована” у Дніпровський схил, який наразі укріплюється. Це не змінить ландшафту і збереже ідею музею – як свічки пам’яті.

У квітні Гройсман спільно з членами уряду заклав капсулу будівництва другої черги Національного музею і наголосив, що відновити пам’ять невинно загиблих – наш спільний обов’язок. Глава уряду звертав увагу, що розбудова музею – це великий проект, який передбачає будівельні роботи, продовження досліджень, формування великої експозиції, яка розповість всьому світу про те, “що приховували десятиліттями”.

 

Гройсман каже, що завжди готовий звітувати

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що звіт Кабінету Міністрів поданий до Верховної Ради ще 15 лютого.

Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Те, що стосується звіту, то я би сказав наступне: ми звіт подали дійсно вчасно – 15 лютого. Він знаходиться в парламенті. Насправді це технічне питання, тому що кілька комітетів знаходяться сьогодні у Вашингтоні… І тому це не має значення, тому що я готовий звітувати завжди. Якщо ви пам ятаєте, кожен квартал я виходжу у прямому ефірі, я звітую перед українським суспільством, я звітую і зустрічаюся з українськими експертами, які задають мені питання, які дають свої поради, і я постійно відкритий як і члени уряду. Я кожен тиждень знаходжусь у парламенті , я відповідаю на запитання парламентів», – заявив Гройсман.

Він додав, що, наскільки йому відомо, всередині коаліції такої позиції немає.

«Якщо в когось є, виходьте і заявляйте, я готовий буду дати відповідь. Якщо хтось вважає, і хай мене всі почують, якщо хтось вважає, що такими методами на мене можливо тиснути, то ті люди, якщо такі є, вони глибоко помиляються. Я не боюся втратити свою посаду. Я ніколи не можу втратити своєї честі, тому завжди, коли мають зі мною справу, про це мають пам’ятати», – зауважив Гройсман.

Як повідомлялося, 14 квітня минули 2 роки з дня , коли Верховна Рада проголосувала за кандидатуру Володимира Гройсмана на посаді прем’єр-міністра.

Окрім того, як зазначають у Комітеті ВР з питань економічної політики, у зв’язку із участю представників українського парламенту та Голови Комітету з питань економічної політики Андрія Іванчука у Глобальній парламентській конференції Парламентської мережі з питань Світового банку і Міжнародного валютного фонду у м. Вашингтон (Сполучені Штати Америки) з 14 по 20 квітня 2018 р., запланований на 18 квітня 2018 р. розгляд звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році, за погодженням з Прем’єр-міністром України,  переноситься  на чергове засідання Комітету 20 червня 2018.

 

Уряд закликатиме парламент ухвалити трирічну бюджетну резолюцію

Прем’єр-міністр України Володимр Гройсман заявив, що Уряд закликатиме парламент ухвалити трирічну бюджетну резолюцію, яка дасть можливість кращого планування розвитку країни.

Про це він сказав в ефірі “Свободи слова” на ІСTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як Уряд, який хоче дивитись трохи далі, ніж на один календарний рік, ми хочемо внести в парламент бюджетну резолюцію на три роки… Ми маємо зробити більш широкий горизонт планувань і для цього нам потрібно зробити бюджетну резолюцію на три роки вперед”, – сказав Гройсман.

Він додав, що декілька місяців назад Уряд запропонував проект закону, який дозволяв би Кабміну подавати бюджетну резолюцію не першого квітня, а першого червня або липня для подальшого ухвалення на три роки.

“Це означає, що вся країна буде вже більш стабільно дивитись у майбутнє на три роки…Щоб ми розуміли, які будуть макроекономічні показники, що ми плануємо по росту економіки і так далі”, – сказав Гройсман.

Він додав, що парламент не ухвалив цей законопрект і тому Уряд буде звертатися до Верховної Ради, щоб ухвалити трирічну  бюджетну резолюцію. Якщо ж цього не відбудеться, то Уряд подасть на схвалення однорічну резолюцію.

 

Прем’єр вважає облікову ставку НБУ в 17% захмарною

Облікова ставка у 17%, яку встановив Національний банк, є захмарною.

Таку думку висловив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“17% – це, дійсно, захмарна ставка, яка не дозволяє, сьогодні отримувати доступні кредити для українських компаній. Треба шукати ресурси для інвестицій. Європейський бізнес отримує кредити під 1-2%. А ми сьогодні отримаємо під 20 в національній валюті. Це нереально”, – наголосив Прем’єр.

Він також нагадав, що Національний банк України – це незалежна інституція, яка визначена Конституцією України, тож Уряд та Прем’єр-міністр жодним чином не впливають на її політику.

Водночас, підкреслив Гройсман, НБУ впливає на економіку країни, на курс валюти, на, в тому числі, й облікову ставку.

Як повідомляв Укрінформ, 12 квітня Національний банк України прийняв рішення залишити облікову ставку на рівні 17%.

 

Парламент має передати 500 тис. га землі українським фермерам – МінАПК

Парламент має ухвалити законопроект про передачу 500 тисяч гектарів земель у власність українських фермерів і таким чином відновити справедливість.

Про це в ефірі “Свободи слова” на ICTV сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це відновлення справедливості, а не ринок сільськогосподарських земель. На початку 90-х років сміливі люди приймали рішення ставати фермерами… Держава їм обіцяла землю в довічне спадкове користування. Потім забули про довічне і спадкове користування. Тому виходить, що ці фермери, якщо помирають, то їхні нащадки не можуть цю землю оформити. Цим законопроектом пропонуємо парламенту відновити справедливість і передати цю землю у власність фемерам, або їхніх спадкоємцям”, – сказав він.

Прем’єр-міністр України Володимр Гройсман додав, що власником української землі має бути український фермер.

“Я не бачу ніяких великих холдингів, які будуть володіти українською землею і я не бачу жодного іноземця, який буде володіти українською землею. Я це не підтримую і ніколи на це не піду”, – сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, 4 квітня Кабмін затвердив законопроект, який передбачає, що 500 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення можуть бути передані у власність 23 тисячам фермерів, які зараз цю землю обробляють.

Ухвалення даного проекту закону дозволить фермерам не лише користуватися землею, а й розпоряджатися нею – наприклад, передавати у спадок.

 

Гриневич виступила проти конкурсів для майбутніх першокласників

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич вважає неправильним існування конкурсів у школах для майбутніх першокласників.

Про це вона заявила в ефірі “Свободи слова” на ІСTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми, в принципі, такі конкурси не маємо права проводити. І це конкурс не дітей. Це конкурс батьків, їхніх гаманців і права по дзвінку. І виходить ситуація, коли дітям задають на таких конкурсах безглузді запитання для того, щоб відрегулювати, хто потрапить, хто не потрапить”, – сказала вона.

За її словами, якщо говорити про справедливість для кожної дитини, кожної родини, то початкова школа однакова для всіх, а будь-які конкурси для дітей в різні школи з поглибленим вивченням мов можуть бути тільки після початкової школи, коли у дитини є вже результати навчання.

” І тоді може бути конкурс ло 5 класу. Це не можна робити з дітьми шестирічного віку”, – зазначила міністр.

Як повідомляв Укрінформ, першокласники в Україні з 1 вересня навчатимуться за новими стандартами.

21 лютого уряд затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. У стандарті визначено загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями, серед яких – мовно-літературна, математична, природнича.

Також реформа підтримана значним фінансовим ресурсом для старту: передбачено 998,7 млн на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями, 163,818 млн – на придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів, 48,349 млн – на навчально-методичну літературу для початкових класів та 272,382 млн грн – на підручники для 1-го класу.

Разом це становить 1 млрд 869 млн 812 тис гривень.

 

Медреформа не передбачає щорічного огляду для держслужбовців – Супрун

Державні службовці не будуть проходити щорічний медичний огляд.

Про це наголосила в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в ефірі “Свободи слова” на ІСTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Не залишиться (медогляд для держслужбовців – ред.) Є професійні профогляди, потрібні для тих людей, які мають таку професію, що потрібно мати добре здоров’я. Це водії професійні, ті люди, які займаються машинобудівництвом, це діти, які ходять до школи”, – сказала вона.

Як зазначила  Супрун, хотілося б, щоб кожен з українців хоча б раз на рік пішов до свого лікаря і мав медогляд.

“Не те, що буде вимагати держава, а ми самі вимагаємо від себе і також наші лікарі вимагають від нас”, – зауважила вона.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров’я з 2 квітня оголосило кампанію «Лікар для кожної сім’ї». Українці мають зробити для цього перший крок і підписати декларацію з лікарем первинної ланки: сімейним лікарем (дорослі та діти), терапевтом (дорослі) та педіатром (діти).

 

ГПУ повідомила про підозру колишньому топ-менеджеру Укргазбанку

Генпрокуратура повідомила про підозру одному з колишніх керівників акціонерного банку «Укргазбанк» за виведення державних коштів на рахунок підконтрольного підприємства.

Про це інформує у понеділок  прес-служба ГПУ – Укрінформ.

“У ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2008-2010 років колишній заступник голови правління АБ «Укргазбанк» за попередньою змовою з діючим на той час керівником однієї з дирекцій АБ «Укргазбанк» організував схему щодо виведення державних коштів на рахунки заздалегідь створеного підконтрольного фіктивного підприємства шляхом надання йому кредиту на суму 100 млн грн та з метою подальшого заволодіння вказаними коштами”, – зазначили у  ГПУ.

Слідчі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки відомства повідомили колишньому керівнику банку про підозру 13 квітня поточного року.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та вживаються необхідні заходи щодо встановлення усіх учасників вказаної злочинної схеми з розкрадання державних коштів банку.

 

Лондон знайшов спосіб протидіяти “Новічку” – британський експерт

Велика Британія знайшла спосіб протистояти біологічній зброї «Новічок», яку використали для отруєння родини Скрипалів.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу заявив відомий британський експерт, асоційований науковий співробітник Програми з питань Росії та Євразії Королівського інституту міжнародних відносин “Chatham House” Джеймс Шерр – Укрінформ.

«Скрипалі одужують, Юлію навіть виписали з лікарні. А це означає, що ми знайшли спосіб протидіяти впливу цієї речовини, яка дотепер вважалася абсолютно летальною», – наголосив політолог.

Британський експерт глибоко переконаний, що отруєння спланували саме «державні структури Росії», однак у Кремлі не очікували на таку реакцію міжнародної спільноти. «Вони сподівалися на відповідь, але далеко не такого рівня, на таку відповідь не сподівався ніхто», – зазначив політолог.

За його словами, причиною настільки широкої міжнародної підтримки дій Великої Британії стало те, що Сполучене Королівство поділилося дуже детальними розвідувальними даними в рамках цієї справи. «Росія наполягала, аби і їй надали повний і безумовний доступ, проте на це ми не підемо», – зазначив Шерр.

Як повідомлялося, колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію знайшли без свідомості в Солсбері 4 березня. Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн вислали російських дипломатів після заяв про причетність РФ до отруєння в Солсбері.

 

Холодницький повернувся з відпустки і готується надати пояснення

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повернувся з відпустки і готується надати пояснення Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів.

Про це він повідомив у коментарі Укрінформу.

Холодницький розповів, що провів коротку відпустку на Львівщині і Тернопільщині, де відвідав поховання своїх родичів.

За словами керівника САП, він лише у понеділок, 16 квітня, отримав постанову про відкриття відносно нього дисциплінарного провадження, яка датована 4 квітня.

“Завтра поїду ознайомлюватися зі скаргою і обов’язково надам усі пояснення. Хворіти, ховатися чи інакше тягнути не буду”, – сказав він.

“Спершу почитаю, за що мене хочуть “піти”. Думаю, за два дні дам обгрунтовану відповідь по кожному пункту”, – пообіцяв Холодницький.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор  Юрій Луценко 16 квітня зазначив, що керівник САП перебуває у відпустці, а відомством керує перший заступник Максим Грищук.

При цьому генпрокурор визнав, що має право виконувати за керівника САП певну частину функцій під час його відпустки. Зокрема, ставити підписи під підозрами певній категорії осіб, а також підписи на документах про зміни у складі групи прокурорів. Водночас Луценко зазначив, що деякі функції керівника САП у разі його відпустки виконувати не має права ніхто.

Раніше САП виявила прослуховування в кабінеті керівника відомства Холодницького. Зазначалося, що прослуховуванням займалася Генпрокуратура спільно з НАБУ.

22 березня Холодницький підтвердив прослуховування в своєму кабінеті. Пізніше Луценко заявив, що ГПУ разом з НАБУ дійсно проводять розслідування стосовно Холодницького.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, розслідування щодо Холодницького почали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництвом САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. У зв’язку з цим в кабінеті Холодницького був встановлений прослуховуючий пристрій.

ГПУ і НАБУ направили до дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького про вчинення дисциплінарних проступків. Генпрокурор також звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо розгляду питання зняття Холодницького з посади його заступника та керівника САП.

 

Луценко розказав, як “народилася” справа Холодницького

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що питання про звернення до суду за дозволом на прослуховування у кабінеті керівника САП Назара Холодницького виникло під час розслідування кримінального провадження щодо шахрайства.

Про це генпрокурор заявив на брифінгу у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Луценко уточнив, що ще минулого року було порушено справи, які потім об’єднали в одне кримінальне провадження за заявою сина затриманого колишнього керівника Харківської податкової інспекції Станіслава Денисюка про те, що одна особа пропонує за хабар вирішити питання щодо його батька.

Генпрокурор поінформував, що у заяві сина Денисюка було вказано, що, ймовірно, цей хабар мав піти до головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

“Я розписав цю справу на Генінспекцію, вона без відома Матіоса відкрила кримінальне провадження і провела разом з СБУ всі відповідні слідчі та оперативні дії. В результаті цих дій було встановлено, що посередник для початку назвав суму у 200 тисяч доларів. Ми також встановили, що цей шахрай не має жодної причетності до Матіоса, і тим більше до інших посадовців прокуратури. Відтак справа була перекваліфікована з дачі хабара службовій особі до шахрайства і передана в підрозділ Володимира Гуцуляка (керівника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ — ред.). Це відбулося у листопаді — жовтні минулого року”, – поінформував Луценко.

Він додав, що Гуцуляк у подальшому створив спільну групу зі слідчих свого департаменту і детективів НАБУ.

“На старті він отримав ситуацію, коли кошти були передані під контролем ГПУ, СБУ і Генінспекції шахраю, який передав їх цивільній особі. Ця особа через певний час повернула цю суму шахраю, правда, іншими купюрами. Відтак, перед ГПУ і НАБУ було питання – фактично обірвана ситуація з шахрайства і хабародавства. Було дві версії, перша — дійсно, що це шахрай, який не має ніяких зв’язків з посадовцями. Друга — це все ж таки був злив інформації, і все ж таки хтось із посадовців, можливо, причетний до цього шахрая”, – додав Луценко.

За його словами, під час відпрацювання двох версій було зафіксовано контакти цього шахрая та його “однодумця” “в тому числі з оточенням керівництва САП”.

“Відтак було прийняте законне, санкціоноване судом рішення про застосування спецтехніки, прослуховування, в кабінеті керівника САП. Ця техніка НАБУ була встановлена під процесуальним контролем ГПУ”, – наголосив Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, САП виявила прослуховування в кабінеті керівника Антикорупційної прокуратури  Назара Холодницького.

Пізніше Луценко заявив, що ГПУ разом з НАБУ дійсно проводять розслідування стосовно співробітників САП, в тому числі Холодницького.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, розслідування щодо Холодницького почали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництвом САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. У зв’язку з цим в кабінеті Холодницького був встановлений прослуховуючий пристрій.

ГПУ і НАБУ направили до дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького про вчинення дисциплінарних проступків.

Генпрокурор Луценко також звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо розгляду питання зняття Холодницького з посади його заступника та керівника САП.

 

Луценко і Ситник не знайшли криміналу на плівках з кабінету Холодницького

Генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що після аналізу записів із кабінету керівника САП Назара Холодницького дійшов висновку про відсутність підстав для притягнення останнього до кримінальної відповідальності.

Про це він сказав на брифінгу у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Воно (прослуховування – ред.) було виявлено працівниками УДО, що обслуговує Холодницького, приблизно через 6 тижнів записів, відтак на цьому оперативне прослуховування було завершено. Далі після десь 10 днів процедур легалізації цих плівок і дозволу на їх розсекречення вони, ці плівки, лягли на стіл мені. Їх аналізували я і директор НАБУ (Артем Ситник – ред.). І він, і я окремо в різні дні дійшли висновку, що в них ясно вбачаються дисциплінарні порушення. Одразу скажу, що жодних хабарів, які вимагав або отримував Холодницький, там не зафіксовано. І тому (підстав для – ред.) жодного кримінального переслідування на цей момент я не вбачаю”, – сказав Луценко.

Водночас він зазначив, що частину розмов і вказівок, які були озвучені Холодницьким у своєму кабінеті, “ми – я і керівник НАБУ – розглядаємо як порушення, грубе порушення наших нормативних відомчих документів, які обов’язкові для всіх прокурорів, відтак звернулися до КДКП”.

“КДКП має три варіанти дій: відмовити в нашій заяві, якщо вони не вбачають дисциплінарних порушень; задовольнити її і накласти на нього покарання, таке, як пропонують заявники, – зняти з роботи, або оголосити догану, що також є теоретично можливим”, – додав генпрокурор.

Як повідомляв Укрінформ, САП виявила прослуховування в кабінеті керівника Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Пізніше Луценко заявив, що ГПУ разом з НАБУ дійсно проводять розслідування стосовно співробітників САП, в тому числі Холодницького.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, розслідування щодо Холодницького почали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництвом САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. У зв’язку з цим в кабінеті Холодницького був встановлений прослуховуючий пристрій.

ГПУ і НАБУ направили до дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького про вчинення дисциплінарних проступків.

Генпрокурор Луценко також звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо розгляду питання зняття  Холодницького  з посади його заступника та керівника САП.

 

Доповідачем у справі Холодницького призначили викладача київського вишу – ГПУ

Глава ГПУ Юрій Луценко не має впливу на справу керівника САП Назара Холодницького і цим питанням займається винятково Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів.

Про це Луценко заявив під час брифінгу у Національній академії прокуратури України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Справа Холодницького знаходиться зараз не в моїх руках і не в руках будь-кого в цій країні, а в руках членів КДКП – вони прийняли заяви пана Ситника (директора НАБУ Артема Ситника – ред.), а трошки пізніше – і пана Луценка про те, що ми вбачаємо ознаки грубих дисциплінарних порушень в діях, словах і намірах пана Холодницького. Автоматизована система відібрала доповідача, одного з членів КДКП”, – зазначив генпрокурор.

Луценко зауважив, що за розподіленням системи доповідачем став не прокурор, а викладач київського університету, який взяв цю справу до свого провадження і який наразі вивчає заяви і очікує від Холодницького пояснення письмово або усно.

“Надалі (а дата поки не призначена) відбудеться призначення засідання, щоб отримати відповіді Холодницького. Коли це відбудеться – я не знаю. Як тільки доповідач прийме рішення, що він готовий, а закон йому дає до місяця на це, після цього в відкритому режимі відбудеться засідання КДКП, на яке мають з’явитись два заявники або їх представники, сам Холодницький і далі буде рішення”, – зазначив Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, САП виявила прослуховування в кабінеті керівника Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Зазначалося, що займалися прослуховуванням НАБУ і ГПУ.

22 березня Холодницький підтвердив прослуховування в своєму кабінеті. Пізніше Луценко заявив, що ГПУ разом з НАБУ дійсно проводять розслідування стосовно співробітників САП, в тому числі Холодницького.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, розслідування щодо Холодницького почали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництвом САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. У зв’язку з цим в кабінеті Холодницького був встановлений прослуховуючий пристрій.

ГПУ і НАБУ направили до дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького про вчинення дисциплінарних проступків. Холодницький пізніше заявив, що не ознайомлений зі скаргою, яку на нього подали ГПУ і НАБУ, однак він буде наполягати на публічності розгляду справи і на оприлюдненні всіх матеріалів.

Генпрокурор Юрій Луценко звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо розгляду питання зняття  Холодницького з посади його заступника та керівника САП.

 

Берлін не бачить майбутнього Сирії з Асадом

Німеччина не бачить майбутнього Сирії з Башаром Асадом, але вважає за важливе на цьому етапі вести з ним переговори.

Про це сказав у понеділок на брифінгу у Берліні офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Довгострокове вирішення цього конфлікту, на нашу думку, можливе тільки без Асада”, – заявив Зайберт.

Проте, додав він, у зовнішній політиці доводиться дивитися в очі реальності, яка полягає в тому, що режим  Сирії  за підтримки Росії і Ірану взяв під контроль частини країни, і наразі потрібний політичний процес за участю всіх, хто має вплив у Сирії і в регіоні, процес, який забезпечить перехід від цього президента, який користується довірою частини населення, до іншого керівництва. Досі політичний процес не дав відчутних результатів, визнав представник уряду ФРН.

Говорячи про операцію США, Великої Британії і Франції проти об’єктів у Сирії, Зайберт у черговий раз заявив, що Берлін “не у військовий, але у політичний спосіб абсолютно підтримує цю операцію”, оскільки використання хімічної зброї проти власного населення не повинно залишатися безкарним. “Радбез ООН у черговий раз був блокований російським вето, тому німецький уряд вітає, що його партнери, члени Ради безпеки, своїми діями взяли на себе відповідальність за те, щоб попередити подальше використання Асадом хімзброї”, – додав прес-секретар канцлера. За його словами, все свідчить про те, що 7 квітня в Думі було використано хімічну зброю, а це є елементарним порушенням міжнародного права.

Як повідомлялося, 14 квітня США Велика Британія і Франція завдали авіаударів по хімічних об’єктах у Сирії у відповідь на хіматаку в Думі.

 

Сирійська криза: Анкара вирішила не ставати на бік жодної з країн

Туреччина не підтримує позиції жодної з країн щодо Сирії.

Про це у Катарі сказав віце-прем’єр-міністр Туреччини Бекір Боздаг,  повідомляє  Hurriyet Daily News – Укрінформ.

“Туреччина не підтримує і не виступає проти позицій будь-якої країни щодо Сирії. Жодних змін (наразі – ред.) у політиці, яку проводила  Туреччина, немає”, – сказав він.

Боздаг додав, що у Туреччини є розбіжності не тільки із США, а й з Росією та Іраном.

“У нас немає спільної політики з США щодо курдів; турецька позиція (у цьому питанні -ред.) не змінилася. Ми також проти підтримки режиму Асада, тому маємо розбіжності з Іраном та Росією щодо цього”, – заявив віце-прем’єр.

 

ОЗХЗ розпочала екстрене засідання щодо хіматак у Сирії – AFP

Міжнародна Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) розпочала екстрене засідання щодо атак у сирійській Думі.

Про це повідомляє  AFP із посиланням на дипломатичні джерела – Укрінформ.

“Міжнародна Організація із заборони хімічної зброї розпочала екстрене засідання щодо атак у Думі”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, вранці 14 квітня США і союзники завдали ракетних ударів по Сирії. Головними цілями коаліції стали науково-дослідний центр в Дамаску, який пов’язують з виробництвом хімічної зброї, а також два склади хімічної зброї в провінції Хомс. Експерти ОЗХЗ вирушили в суботу до сирійського міста Дума, щоб розслідувати твердження про використання хімзброї Асадом за тиждень до цього.

 

Інспекторів ОЗХЗ не пускають на місце хіматаки в Сирії

Інспекторів міжнародної Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) не допускають у сирійське місто Дума – на місце можливого використання військами президента Сирії Башара Асада хімічної зброї.

Про це йшлося на засіданні виконавчого комітету ОЗХЗ, яке проходить у Гаазі, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

Місто Дума зараз перебуває під контролем сирійських і російських військових.

Британські і американські представники в ОЗХЗ звинуватили Росію в перешкоджанні роботі місії. Як повідомив представник Швеції, Дамаск і Москва пояснили недопуск експертів до Думи побоюваннями про їх безпеку.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що відправленню місії ОЗХЗ до Думи заважає те, що у неї немає дозволу від відомства ООН, яке відповідає за безпеку.

Група експертів прибула до  Сирії  минулого тижня. Після ударів США, Британії і Франції по цілях у Сирії ОЗХЗ підтвердила, що експерти продовжать свою місію.

Представник США в ОЗХЗ заявив, що Росія, можливо, знищує докази на місці можливої хімічної атаки.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 14 квітня Велика Британія, США і Франція завдали високоточних ракетних ударів по об’єктах у Сирії, пов’язаних з хімічною зброєю. Головними цілями коаліції стали науково-дослідний центр у Дамаску, який пов’язують з виробництвом хімічної зброї, а також два склади хімічної зброї у провінції Хомс.

 

Сирія та Росія не збили жодної ракети союзників – EUCOM

Жоден з більш як 100 снарядів, випущених США, Британією та Францією по об’єктах з виробництва хімречовин у Сирії, не був уражений силами протиповітряної оборони Сирії та Росії.

Таке твердження міститься у прес-релізі Європейського командування США (EUCOM), що є в розпорядженні Укрінформу.

“Жодна з… ракет, що беруть участь у цій місії, не була успішно вражена сирійськими ППО, і немає ознак того, що були задіяні російські системи ППО”, – йдеться в повідомленні.

Усього було випущено, за даними EUCOM, 105 одиниць зброї проти трьох цілей. Зокрема, з регіону Червоного моря – 30 ракет Tomahawk запустив крейсер Monterey (США), 7 – есмінець Laboon (США); з Перської затоки 23 ракети Tomahawk були запущені есмінцем Higgins (США); з Середземномор’я: 6 ракет з підводного човна John Warner (США), 3 ракети з французького фрегата Languedoc. З повітря було запущено 19 ракет з двох бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer. Британські королівські ВПС (винищувачі Tornado і Typhoon) запустили 8 ракет, винищувачі ВПС Франції Rafales і Mirages – 9 ракет.

Удару по об’єктах у  Сирії  був частиною операцій Центрального командування США (CENTCOM) із заборони і запобігання майбутньому використанню хімічної зброї Сирією, йдеться в прес-релізі.

Командувач генерал Кертіс Скапаротті підкреслив, що операція була ретельно спланована і проведена і підтвердила здатність EUCOM швидко реагувати на будь-які обставини.

 

Трампа здивували заяви Москви про начебто збиті ракети

Президент США Дональд Трамп відверто здивувався заявам російської сторони про те, що сили протиракетної оборони, розгорнуті в Сирії, збили десятки ракет, випущених США, Великою Британією і Францією по об’єктах з хімічною зброєю Асада.

Про це глава Білого дому висловився у понеділок, під час перебування в Маямі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Як ви знаєте, було (випущено – ред.) понад 100 ракет, вони (сили Асада і його союзники – ред.), не збили жодної”, – заявив американський президент.

У цьому зв’язку він підкреслив: “Озброєння, їхнє озброєння, не спрацювало добре”.

Президент Сполучених Штатів також подякував за виконання задачі американських військових.

“Чи не гарну роботу зробили наші генерали? Чи не гарну роботу виконали наші війська?” – наголосив Трамп під гучні оплески в залі.

Глава Білого дому згадав про ракетний удар після ряду заяв з російського боку. Зокрема, офіційний представник міністерства оборони РФ генерал Конашенков у понеділок заявив, що вдалося збити понад 70  ракет, запущених США, Британією і Францією. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у той же день наголосив, що вдалося збити “дві третини” всіх випущених ракет.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок Європейське командування США (EUCOM) оприлюднило офіційну статистику щодо кількості ракет, використаних під час удару. Усього було випущено 105 одиниць зброї проти трьох цілей. Зокрема, з регіону Червоного моря – 30 ракет Tomahawk запустив крейсер Monterey (США), 7 – есмінець Laboon (США); з Перської затоки 23 ракети Tomahawk були запущені есмінцем Higgins (США); з Середземномор’я: шість ракет з підводного човна John Warner (США), три ракети з французького фрегата Languedoc.

З повітря було запущено 19 ракет з двох бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer. Британські королівські ВПС (винищувачі Tornado і Typhoon) запустили вісім ракет, винищувачі ВПС Франції Rafales і Mirages – дев’ять ракет.

“Жодна з ракет, застосованих у цій місії, не була успішно вражена сирійськими ППО, і немає ознак того, що були задіяні російські системи ППО”, – зауважили в Європейському командуванні США.

 

Мей пояснила, навіщо Британія долучилась до авіаударів по Сирії

Велика Британія брала участь в авіаударах у Сирії, бо це відповідає її національним інтересам.

Про це заявила прем’єр країни Тереза Мей у британському парламенті, передає “Радіо Свобода” – Укрінформ.

«Дозвольте мені внести ясність: ми діяли, тому що в наших національних інтересах це робити… Наш національний інтерес – це запобігання подальшому використанню хімічної зброї в Сирії, а також підтримка та захист глобального консенсусу щодо того, щоб ця зброя не використовувалася… Ми діяли не тому що президент (США – ред.) Трамп попросив нас», – сказала  Мей.

Вона зазначила, що уряд має право діяти швидко в національних інтересах, і тому військова операція була «не тільки правильною морально, а й легально».

Як відомо, в ніч на 14 квітня Велика Британія, США і Франція завдали високоточних ракетних ударів по об’єктах в Сирії, пов’язаних з хімічною зброєю. Головними цілями коаліції стали науково-дослідний центр у Дамаску, який пов’язують з виробництвом хімічної зброї, а також два склади хімічної зброї в провінції Хомс.

15 квітня постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі повідомила, що міністр фінансів США Стівен Мнучин 16 квітня оголосить про  нові санкції проти Росії  у відповідь на підтримку Москвою режиму Башара Асада в Сирії.

 

Макрона й Мей критикують депутати за авіаудари по Сирії “без пояснень”

Прем’єр-міністра Великої Британії Терезу Мей і президента Франції Еммануеля Макрона критикують депутати парламентів їх країн за проведення спільних зі США повітряних ударів по Сирії минулої суботи.

Про це повідомляє  AFP – Укрінформ.

«Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей і президент Франції Еммануель Макрон у понеділок зіткнулися з гнівом законодавців за проведення повітряних ударів зі Сполученими Штатами в Сирії», – йдеться у повідомленні.

Мей погодилася, що депутати були праві, заявляючи, що вона має пояснити рішення, прийняті без попереднього схвалення парламентом.

«Але це мій обов’язок як прем’єр-міністра приймати такі рішення», – заявила вона.

З подібною критикою зіткнувся і президент Франції Еммануель Макрон.

У телевізійному зверненні в неділю він став на захист прийнятого ним рішення і нагадав про свої конституційні повноваження.

«Цей мандат демократично надається президентові людьми на президентських виборах», – нагадав  Макрон, який став наймолодшим президентом Франції, обраним у травні минулого року.

Як відомо, в ніч на 14 квітня Велика Британія, США і Франція завдали високоточних ракетних ударів по об’єктах в Сирії, пов’язаних з хімічною зброєю. Головними цілями коаліції стали науково-дослідний центр у Дамаску, який пов’язують з виробництвом хімічної зброї, а також два склади хімічної зброї в провінції Хомс.

 

Трамп вважає, що Росія навмисно девальвує рубль

Президент США Дональд Трамп вважає, що падіння курсу рубля в Росії після анонсованих у Сполучених Штатах нових санкцій проти РФ є навмисною “грою” російського уряду.

Про це він написав у понеділок на своїй офіційній Twitter-сторінці – Укрінформ.

“Росія та Китай граються в девальвацію валюти, в той час як США продовжують підвищувати процентні ставки. Неприйнятно!” –  зауважив  американський лідер.

Тим часом, в самій Росії бачать у падінні курсу рубля реагування валютного ринку на нові повідомлення зі США щодо введення нових санкцій проти російських компаній.

Зокрема, видання  The Moscow Times  у понеділок пише, що в Москві відчувається “страх” перед новими обмеженнями з боку офіційного Вашингтона. “Російський рубль і акції деяких найбільших російських компаній знизилися в понеділок від загрози застосування нових санкцій у США та зниження цін на нафту”, – зазначається в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі під час прямого ефіру на телеканалі CBS заявила, що міністр фінансів США Стівен Мнучін готується оголосити в понеділок черговий пакет  санкцій проти Росії. Гейлі уточнила, що нові обмеження спрямовуватимуть “безпосередньо проти різних компаній”, пов’язаних із хімічною програмою президента Сирії Башара Асада.

У понеділок речниця Білого дому Сара Сандерс підтвердила, що адміністрація США розглядає додаткові санкції проти Росії, “і рішення буде прийняте ближчим часом”.

 

Білий дім анонсував нові санкції проти Росії

Офіційний Вашингтон найближчим часом ухвалить рішення про новий пакет санкцій проти Росії.

Про це офіційно заявили в адміністрації американського президента, повідомило в понеділок інформагентство  Bloomberg – Укрінформ.

“Ми розглядаємо додаткові санкції проти Росії, і рішення буде прийняте ближчим часом”, – заявила речник Білого дому Сара Сандерс.

При цьому звертається увага на заяву постійного представника США при ООН Ніккі Гейлі під час прямого ефіру напередодні на телеканалі CBS News у програмі “Face the Nation”. Вона, зокрема, зазначила, що міністр фінансів Стівен Мнучін “оголосить їх (санкції – ред.) у понеділок, якщо він уже не зробив цього”.

Гейлі уточнила, що нові обмеження спрямовуватимуть “безпосередньо проти різних компаній”, пов’язаних із хімічною програмою президента Сирії Башара Асада.

Відносини між США і Росією, які й так переживають не кращі часи, різко погіршилися після того, як адміністрація Трампа на початку квітня запровадила  санкції  проти десятків російських олігархів і бізнесменів, близьких до президента Володимира Путіна. Крім того, у п’ятницю США разом із Великою Британією і Францією завдали ракетного удару по об’єктах виробництва, випробування та зберігання хімічної зброї підтримуваного Кремлем режиму в Сирії.

 

Трамп відклав запровадження нових санкцій проти Росії – WP

Президент США Дональд Трамп призупинив процес введення нового пакету санкцій проти Росії, які передбачались як покарання за підтримку злочинного режиму Башара Асада.

Про це повідомила в понеділок центральна американська газета  The Washington Post – Укрінформ.

“Президент Трамп у понеділок пригальмував попередній план із запровадження нових економічних санкцій проти Росії”, – зауважило видання, нагадавши при цьому, що в неділю постпред США при ООН Ніккі Гейлі фактично анонсувала введення чергових обмежень.

Як пише WP, заяви про підготовку нових санкцій проти РФ через підтримку Башара Асада та його програми хімічної зброї викликав “переляк” у Білому домі. Президент Трамп у неділю ввечері сказав своїм радникам з питань нацбезпеки, що засмучений, оскільки не давав згоди на нові обмеження проти РФ, які вже, фактично, перебували в процесі розробки та затвердження.

За словами чиновників, в адміністрації серйозно розглядають економічні санкції та інші обмежувальні заходи проти Росії, однак глава Білого дому ще не висловив остаточної згоди на їх застосування.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю Ніккі Гейлі під час виступу на телеканалі CBS у програмі “Face the Nation” зазначила, що міністр фінансів Стівен Мнучін має оголосити нові санкції проти Росії в понеділок, 16 квітня.

Пізніше речниця Білого дому Сара Сандерс офіційно заявила, що адміністрація США розглядає додаткові  санкції проти Росії, рішення буде прийняте ближчим часом.

 

Трамп розлютився, що Європа вислала замало російських дипломатів – WP

Американський президент Дональд Трамп був шокований і розчарований, коли дізнався, що Франція й Німеччина вислали менше російських дипломатів, ніж США.

Про це повідомляє  Washington Post  із посиланням на джерела – Укрінформ.

“Наступного дня, коли було публічно оголошено про видворення (російських дипломатів – ред.), Трамп “вибухнув”. Він був шокований і розчарований тим, що Франція і Німеччина висилають лише по чотири російських дипломати – що набагато менше, ніж 60, які вирішила вислати його адміністрація”, – йдеться у повідомленні.

Трамп вважав, що кожна країна окремо вишле стільки ж російських дипломатів, як і США, і був обурений, коли його адміністрацію ЗМІ зобразили як країну з найжорсткішою позицією щодо Росії.

Помічники спробували заспокоїти його, повідомивши про те, що загальна кількість європейських видворень була майже однаковою з американською. Однак Трамп наголошував, що помічники ввели його в оману щодо кількості видворень російських дипломатів.

Як повідомлялося, близько 30 країн та НАТО оголосили про висилання майже 150 російських дипломатів у відповідь на застосування Москвою бойової хімічної речовини у британському Солсбері.

 

У Страсбурзі говоритимуть про корупцію в Раді Європи та злочини Росії – Ар’єв

ПАРЄ на весняній сесії обговорюватиме розслідування корупції в Раді Європи, дії Росії та проект “Північний потік-2”.

Про це повідомив у  Facebook  голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв, водночас додавши, що через хворобу не поїде до Страсбурга – Укрінформ.

“Це буде дуже важлива сесія – з результатами розслідування корупції в ПАРЄ, з продовженням ганебного AdHoc-комітету для протискування повернення росіян, з можливими терміновими дебатами щодо корупції в Раді Європи і злочинній діяльності РФ по всьому світу, з круглим столом по “Північному потоку-2″ за участю CEO Нафтогазу, з ухваленням резолюції по гібридній війні, де я є співдоповідачем”, – написав Ар’єв.

Він також повідомив, що не зможе бути присутнім через хворобу та вперше пропустить сесію  ПАРЄ  в Страсбурзі.

“Вірю що українська делегація добре впорається сама – передав їм всі справи, які були зав’язані на мене. Вони підстрахують. Але ціна однієї лікарської помилки може відбитися далеко не лише на персональному стані здоров’я”, – зазначив депутат.

Як повідомлялося, весняна сесія ПАРЄ проходитиме у Страсбурзі з 23 до 27 квітня.

 

У парламенті Канади засудили Росію за порушення прав людини

Канада засуджує численні порушення прав людини, скоєні у Сирії правлячим режимом та його спільниками із Росії та Ірану.

Про це під час засідання федерального парламенту Канади заявив представник міністра закордонних справ Мет Декорсі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми засуджуємо режим Асада та його помічників – Росію та Іран – за неодноразові порушення прав людини», – сказав Декорсі.

Він наголосив, що Канада підтримує зусилля міжнародної спільноти з позбавлення режиму Асада можливості використовувати хімічну зброю.

«Ми продовжуємо тісно співпрацювати із нашими союзниками з міжнародної спільноти над цим й багатьма іншими питаннями, що стосуються сирійського режиму та безпеки народу Сирії», – зазначив представник глави МЗС.

Він додав, що офіційна Оттава також надає важливу підтримку гуманітарним зусиллям та «розслідувальній місії» у Сирії.

 

Савченко та Рубан відмовляються давати свідчення слідству – СБУ

Надія Савченко та Володимир Рубан відмовляються давати свідчення слідству.

Про це повідомляє Служба безпеки України на своїй сторінці  у Facebook – Укрінформ.

“Проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на швидке, повне та неупереджене дослідження всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень, з’ясування ступеня участі та вини кожного співучасника. Зокрема, проводяться допити підозрюваних за обставинами оголошеної їм підозри. На даний час фігуранти справи, користуючись своїми процесуальними правами, відмовляються від дачі показань слідству”, – йдеться у повідомленні.

Наразі слідством серед іншого призначено та проводиться тринадцять експертних досліджень зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійна судово-психологічна експертиза щодо перевірки правдивості показань Надії Савченко.

Проведено допити свідків, які повідомили важливі фактичні дані про обставини, що є предметом дослідження у даному провадженні.

В СБУ повідомили, що також здійснюється огляд та аналіз документів і предметів, вилучених за місцями проживання та роботи Рубана та Савченко, перевіряється причетність до злочинів інших осіб. Комплекс запланованих слідчих (розшукових) дій триває.

Водночас, СБУ наголошує, що усі офіційні матеріали у цій справі, згідно зі ст. 222 Кримінального процесуального кодексу України, можуть бути оприлюднені виключно із дозволу слідчого.

Органами досудового розслідування та прокуратури з урахуванням складності кримінального провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій у ньому, а також поведінки учасників кримінального провадження, планується закінчення досудового розслідування у розумні стислі терміни.

Як відомо, 22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами. Крім того, її підозрюють у спільній з затриманим раніше Володимиром Рубаном підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка.

 

Корупція у військових закупівлях: комітет ВР чекає Полторака, Грицака й Ситника

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки планує у середу, 18 квітня, розглянути питання фактів корупції при проведенні закупівель військової техніки та обладнання, які були оприлюднені в одному з українських ЗМІ. На засідання запрошено керівників МОУ, НАБУ та СБУ.

Про це йдеться у порядку денному, розміщеному на сайті комітету – Укрінформ.

“18 квітня 2018 року відбудеться засідання Комітету, на якому першим питанням заплановано розгляд фактів корупції при проведенні закупівель військової техніки та обладнання, які були оприлюднені в журналі «Новое время» від 5 квітня 2018 року № 13. Запрошення для участі у засіданні Комітету направлені директору Національного антикорупційного бюро України Ситнику А.С., Голові Служби безпеки України Грицаку В.С., Міністру оборони України Полтораку С.Т., головному редактору журналу «Новое время» Сичу В.В”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, на засіданні комітету розглядатиметься питання щодо стану фінансування сектору національної безпеки і оборони за січень-березень 2018 року, а також низка законопроектів. Зокрема, зміни до закону “Про Збройні Сили України” щодо здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, зміни до закону “Про санкції”, законопроект про засоби захисту національних інтересів, національної безпеки України і покарання осіб, винних у грубому порушенні прав людини, та зміни до деяких законів щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців.

 

Представник Президента назвала причини, які не дають розірвати договір про дружбу з РФ

Договір «Про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією» не може бути повністю денонсований.

Про це під час брифінгу заявила представник Президента у Верховній Раді  Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Не йде мова про денонсацію договору в цілому з двох причин. Одна з них, наприклад, – це розділ договору, в якому сказано про міжнародно визнані кордони України, що Крим – це територія України, що неконтрольованих 400 км – це кордони України. Ми б хотіли цей розділ залишити в обов’язковому порядку. У договорі також є розділи, за якими Україна спільно з Російською Федерацією має вживати заходи щодо Чорнобильської катастрофи. Це є спільна відповідальність. Є розділ про підтримку і визнання мов меншин, української і російської мов. Цей розділ обов’язково має залишитися, бо якщо ми розірвемо цей розділ договору, посилиться утиск українського населення в Росії, україномовного населення в Криму», – пояснила Ірина Луценко.

За її словами, ці розділи необхідні у випадку, якщо Україна матиме намір звертатися до міжнародних судів та інших інстанцій щодо захисту позицій України та українців

 

Норвегія може попросити США залишили піхотинців у країні

Уряд Норвегії розглядає можливість попросити у США продовжити перебування американських морських піхотинців у країні.

Про це в інтерв’ю  Reuters  заявила міністр закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Сорейде – Укрінформ.

“Уряд (Норвегії – ред.) обговорює, чи просити Вашингтон продовжити перебування американських морських піхотинців у країні. Перебування, яке роздратувало сусідню Росію”, – сказала міністр.

Зазначається, що близько 330 військовослужбовців Корпусу морської піхоти США, перші іноземні солдати після Другої світової війни на території Норвегії, залишатимуться у країні ще до кінця року.

В свою чергу російське посольство в Осло заявило, що продовження перебування військовослужбовців призначенців Корпусу морської піхоти США на території Норвегії погіршить відносини з Москвою і може призвести до ескалації напруги на північному фланзі НАТО.

Як повідомлялося, близько 300 американських морських піхотинців висадилися в  Норвегії  у січні 2017 року.

 

Енергоатом очікує на затвердження Кабміном рішень для енергомосту «Україна-ЄС»

НАЕК «Енергоатом» найближчим часом очікує на затвердження Кабміном тендерної документації для проведення конкурсу з визначення приватного партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС».

Про це сказав президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський під час зустрічі із членом наглядової ради, співвласницею компанії Kulczyk Investments s. a. Домінікою Кульчик,  повідомляє  прес-служба компанії.

“Найближчим часом очікуємо на затвердження Кабінетом міністрів України тендерної документації, необхідної для проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства за проектом «Енергетичний міст «Україна-ЄС. Одним з пунктів згаданої документації є порядок допуску  Енергоатома  до міждержавного перетину на 20 років з метою безперешкодного експорту електричної енергії протягом зазначеного періоду», – зазначив Недашковський. (Міждержавний перетин – сукупність міждержавних ліній електропередачі, що з’єднують об’єднану енергетичну систему України з енергосистемами інших держав – ред).

У свою чергу Кульчик підкреслила, що проект «Енергетичний міст «Україна-ЄС» є одним з пріоритетів холдингу Kulczyk Investments. «Він має велике значення не лише в економічному, але й в політичному контексті. Розпочинаючи цей проект мій батько вірив, що Україна є дуже важливим компонентом для забезпечення енергетичної стабільності Європи. Польща потребує української електричної енергії, у свою чергу Україна потребує Польщі для подальшої енергетичної інтеграції з ЄС. Впевнена в успішній реалізації цього проекту», – зазначила Кульчик.

Член правління компанії Polenergia International S.ar.l. Гжегож Станіславський також повідомив, що у червні поточного року очікується оприлюднення рапорту Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E), який міститиме рекомендації щодо забезпечення енергетичної безпеки країн Балтії. «Країни Балтії вже багато років намагаються отримати з’єднання власних енергосистем з об’єднаною енергосистемою Євросоюзу, але цей процес досі гальмується. Ми працюємо над тим, щоб у рапорті ENTSO-E була відображена можливість використання енергомосту Україна-ЄС у якості одного з дієвих інструментів підвищення енергетичної безпеки балтійських країн та їхньої подальшої інтеграції до енергосистеми ЄС шляхом створення перемички між енергомостом та енергосистемою Литви», – додав Станіславський.

Як повідомлялося, проект «Енергетичний міст «Україна-Європейський Союз» було розпочато у 2014 році за ініціативи Енергоатому та польської енергетичної компанії Polenergia International, яка є частиною холдингу Kulczyk Investments.

В рамках проекту «Енергетичний міст «Україна-Європейський Союз» передбачається здійснення експорту електроенергії з енергоблоку №2 Хмельницької АЕС за 2 напрямками: через поновлення ЛЕП 750 кВ на Жешув, а також діючою лінією на ПС Альбертирша (Угорщина) після модернізації Західноукраїнської підстанції. Це дасть змогу додати 1000 МВт атомної електроенергії до існуючого експортного потенціалу Бурштинського острову, який на сьогодні забезпечується виключно тепловою генерацією (550 МВт).

До зони відповідальності НАЕК «Енергоатом» за даним проектом відносяться модернізація енергоблока №2 Хмельницької АЕС та перепідключення його до Бурштинського острову, а також забезпечення резерву власних потреб енергоблока №2 ХАЕС при роботі на енергосистему ENTSO-E. Попередня оцінка вартості виконання зазначених робіт становить 16 млн євро та 31 млн євро відповідно.

Проект не потребує прямого бюджетного фінансування на жодному з етапів його реалізації. Усі заходи фінансуватимуться за рахунок власних коштів приватного партнера.

 

У Вінниці стартував чемпіонат Всеукраїнської футбольної ліги учасників АТО

У Вінниці стартував чемпіонат Всеукраїнської футбольної ліги учасників АТО. Участь у змаганні взяли 10 команд із Вінницької, Полтавської, Черкаської, Хмельницької, Житомирської областей.

Про це йдеться на офіційній сторінці у  Facebook  Командування Повітряних сил ЗСУ – Укрінформ.

«У Вінниці відбулось відкриття Всеукраїнської футбольної ліги учасників АТО. Між собою змагались одразу 10 команд із Вінницької, Полтавської, Черкаської, Хмельницької, Житомирської областей», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до складу команд входять виключно учасники бойових дій на Донбасі та волонтери, дехто з них бере участь у змаганнях після складних поранень та навіть із уламками в тілі.

Загалом, у цьогорічному чемпіонаті братимуть участь 59 команд сектору безпеки та оборони України і ветеранів АТО, а це понад півтори тисячі учасників бойових дій. Команди розбиті на 6 дивізіонів: «Київ» та «Північ», «Схід», «Центр», «Захід» та «Південь».

Організатором чемпіонату є Федерація футболу учасників АТО під егідою Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці-разом!».

Всеукраїнська ліга учасників АТО – це програма психологічної та фізкультурно-оздоровчої реабілітації учасників бойових дій. Федерація на сьогодні налічує понад тисячу учасників. Чемпіонат офіційно внесений до Єдиного календаря фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2018 рік.

 

У справі Панова з’явився “секретний том” – адвокат

У понеділок, 16 квітня, в окупованому Криму “суд” зачитав обвинувальний висновок “українському диверсанту” Євгену Панову.

Крім вироку українцю, покарання можуть понести слідчі по “справі Панова”, підозрювані в “розголошенні державної таємниці”, повідомляють “Крим.Реалії” з посиланням на адвоката Панова Дмитра Дінз – Укрінформ.

“У підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму відбулося перше судове засідання у кримінальній справі щодо громадянина України Євгена Панова, якого звинувачують у намірі здійснити диверсії на території Криму, а також зберіганні й контрабанді вибухівки”, – зазначається у повідомленні.

Як повідомив адвокат підсудного Дмитро Дінзе, Панов від визнання провини вчергове відмовився.

16 квітня суд перейшов до розгляду по суті справи “українського диверсанта” Панова.

Як повідомлялося, у серпні 2016 року ФСБ Росії затримала в анексованому Криму групу “українських диверсантів”, які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час містили у московському СІЗО Лефортово, потім повернули у Крим. Російські спецслужби заявляють, що затримані Панов і Захтей були членами “групи диверсантів”, яка нібито планувала здійснити теракти на об’єктах туристичної й соціальної інфраструктури півострова.

Влада України назвала звинувачення “провокацією” російських спецслужб.

Раніше повідомлялося, що Захтей підписав досудову угоду зі слідством. Однією з умов підписання угоди з боку слідства була відмова Захтея від адвоката за угодою. У лютому його засудили до 6 років і 6 місяців колонії строгого режиму й штрафу 220 тисяч рублів (близько 105 тисяч гривень).

Панов  провину не визнав і від угоди зі слідством відмовлявся.

 

Підручний: З країною, яка на нас напала, потрібно припинити будь-які стосунки

Капітан чоловічої збірної з біатлону Дмитро Підручний розповів про відношення до заборони українським спортсменам брати участь у спортивних змаганнях за національну збірну на території Росії.

Український біатлоніст Дмитро Підручний, який цьогоріч став чемпіоном Європи, не прихильник подвійних стандартів і вважає, що “рішення не їхати до Тюмені було правильним” – Укрінформ.

“Дивлячись із якого боку поглянути. Враховуючи, що Росія веде з нами війну, звичайно, їхати не треба. Вважаю, що з країною, яка на нас напала, потрібно припинити будь-які відносини. Водночас спорт називають послом миру. Можливо, варто було поїхати туди й довести, що ми сильніші, ніж вони? Але це припущення. Загалом вважаю, що рішення не їхати до Тюмені було правильним.

Яке ставлення до слів “спорт поза політикою”? Неоднозначне. В ідеалі, мабуть, так і має бути. Однак відносини між країнами переплетені, спорт пов’язаний з іншими сферами життя. Навіть у мирний час. А наша країна перебуває у стані війни. Тому, хочемо ми того чи ні, а абстрагуватися від політичної ситуації неможливо”, – розповів Підручний в інтерв’ю  tyzhden.ua.

Нагадаємо, збірна України з біатлону достроково завершила виступи у сезоні й повернулася 19 березня додому після етапу Кубка світу в Голменколлені. Дмитро Підручний у загальному заліку Кубка світу-2017/18 посів 37 місце. Сезон для українських біатлоністів закінчився достроково через те, що на заключному етапі в російській Тюмені українці не виступали.

 

Антикорупційний суд: Парубій пояснив, чому законопроект “завис” у комітеті

Затримка у розгляді законопроекту про Антикорупційний суд є передбачуваною, оскільки навколо нього досі тривають дискусії і він поки що не готовий для внесення до сесійної зали.

Про це заявив у понеділок на брифінгу Голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Затримка передбачувана. Це є Комітет, а без Комітету будь-який законопроект не може з’явитись у порядку денному сесії. За моєю інформацією, практично вже завершено його розгляд. Якщо я не помиляюсь, разом є 1925 правок. Але остаточного рішення Комітету ще немає”, – сказав керівник парламенту.

Парубій  сподівається, що це рішення буде прийнято “у найближчий період”.

Він зауважив, що ключова дискусія щодо цього законопроекту нині триває навколо двох питань: чи має Антикорупційний суд відповідати юрисдикції НАБУ і САП і які повноваження матиме громадська рада міжнародних експертів. “Практично навколо цих двох питань розгорілася дискусія, і ця дискусія відбувається не тільки на рівні Комітету, а й між головами фракцій на закритих нарадах”, – констатував Голова ВР.

За словами Парубія, законопроект про Антикорупційний суд є “надзвичайно об’ємним”, і депутати, скоріш за все, розглядатимуть його два дні.

Як повідомляв Укрінформ, 1 березня Верховна Рада в першому читанні ухвалила президентський законопроект № 7440 “Про Вищий антикорупційний суд”.

До другого читання до законопроекту мають внести правки, необхідні для приведення документа у відповідність із рекомендаціями Венеціанської комісії.

 

Реформа дасть результат після оновлення апеляційних судів – Петренко

Судова реформа дасть свої незворотні результати після повного оновлення апеляційних судів.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вважаю, що реформа дасть свої незворотні результати, коли будуть повністю оновлені і сформовані нові апеляційні суди. І тоді у форматі “новий Верховний суд – нові апеляційні суди – велика кількість судів першої інстанції” ми отримаємо нову якість судових процесів”, – зазначив  Петренко.

За його словами, “дуже прикро, що зараз є певні непорозуміння” між Громадською радою доброчесності та Вищою кваліфікаційною комісією суддів, що “дещо, скажімо так, гальмує процес добору суддів першої інстанції, і апеляційних судів”.

Петренко розраховує, що найближчим часом ці всі непорозуміння будуть врегульовані.

“Нам важливо, щоб ми протягом цього і наступного року все ж таки завершили виконання завдань закону про судоустрій, а я нагадаю, в законі чітко прописані строки створення нових апеляційних судів – три роки з моменту запуску судової реформи. Три роки закінчуються в наступному році. Поки що до створення апеляційних судів ВККС не підійшла. Вони зараз завершують добір суддів першої інстанції, логіка в цьому є, тому що є величезний брак кадрів першої інстанції і фактично відсутній доступ до правосуддя українських громадян на місцях… Дуже розраховую, що 800 суддів, які будуть добрані, приступлять до виконання своїх обов’язків”, – наголосив Петренко.

 

Комітет Ради планує провести дебати щодо звіту уряду – Парубій

Верховна Рада України очікує на рішення профільного комітету, аби винести на розгляд питання щодо звіту уряду за минулий рік.

Про це сказав Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Верховна Рада як колективний орган має дотримуватися процедури у прийнятті рішень. Звіт уряду був поданий до Верховної Ради вчасно. Він перебуває на розгляді в комітеті, але без рішення комітету це питання не може бути винесене в зал і розглядатися в залі. Наскільки мені відомо, комітет з цього приводу планує провести досить широкі слухання та дебати для прийняття рішень і, відповідно, для надання пропозицій Верховній Раді щодо прийняття звіту уряду за минулий рік», – сказав Парубій.

Водночас, на запитання журналістів коли саме чекати на розгляд цього питання в парламенті, спікер зазначив, що йому складно назвати точні дати і години розгляду, бо вони обумовлені рішенням комітету.

 

Представник Президента пояснила, чому перенесли звіт уряду в парламенті

Звіт уряду буде у парламенті, але його перенесли через відрядження голови Комітету Верховної Ради з питань економічної політики.

Про це заявила у понеділок після засідання Погоджувальної ради народний депутат від БПП, представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Звіт уряду відповідно до українського законодавства має відбуватися. Він був запланований на розгляд Комітету ВР з економічних питань на 18 квітня. Але його перенесли у зв’язку з тим, що керівник Комітету перебуває за кордоном. Його перенесли на пізніший термін. Однак звіт уряду має відбутися, від нього ніхто не відмовляється. Тижнем раніше – тижнем пізніше, але  звіт уряду буде”, – сказала Луценко.

За її словами, на звіті уряду наполягала і фракція БПП, оскільки вона є частиною коаліції, яка відповідає за діяльність уряду, кандидатури до якого пропонувала і за які голосувала. “Тому не бачу жодних протиріч. Я впевнена, що Прем’єр-міністр готовий до звіту і йому є про що звітувати”, – зазначила Луценко.

 

БПП квапить із розглядом питання про представників Ради у КСУ

Фракція партії «Блок Петра Порошенка» наполягатиме на розгляді цього тижня у ВР питання щодо обрання представників парламенту до Конституційного суду.

Про це заявила представник Президента у Верховній Раді, народний депутат від фракції “БПП” Ірина Луценко під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми будемо наполягати на розгляді питання щодо представників Верховної Ради у Конституційному суді. Є цих два представники, пройдена спецперевірка. Я думаю, що це питання вже на часі, щоб вносити його на розгляд парламенту», – зазначила  Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Ірина Луценко заявила, що висновок КСУ щодо внесення змін до статті 80 Конституції України стосовно скасування депутатської недоторканності відкриє можливість для підготовки та розгляду цього питання у залі засідань Верховної Ради.

 

Брюссель і Берлін обіцяють зберегти транзит через Україну після запуску Nord Stream-2

Брюссель і Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну після будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Про це заявили після переговорів у понеділок в Берліні міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайєр і віце-президент Єврокомісії у справах енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Маю сказати, що Україна попри складні умови в останні роки, останні зими змогла надійним чином прокачати 97 млрд кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не лише такої великої країни, як Україна, а й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет – зробити так, щоб і надалі транзит було збережено”, – заявив Шефчович.

За його словами, в Європейській комісії “дуже схвально” сприйняли нещодавню заяву канцлера ФРН Ангели Меркель в цьому контексті. Єврокомісар подякував главі німецького уряду за те, що вона протягом кількох років завжди надавала допомогу в ситуаціях, коли необхідно було щось обговорити на тристоронньому рівні – між Україною, Росією і Європою, особливо коли доводилося домовлятися, щоб транзит газу в зимовий період був безперебійним, коли були проблеми.

Що стосується “Північного потоку-2”, то позиція ЄК, нагадав її віце-президент, полягає в тому, щоб трубопровід споруджувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС. “Найкращий спосіб врегулювати всі правові і політичні чутливі моменти – переговори, в ході яких ми зможемо знайти рішення всіх проблем”, – вважає Шефчович. Він зазначив, що 2019 рік, коли закінчується українсько-російський газовий контракт, наближається, і треба надати політичний імпульс, зокрема, за допомогою зустрічей на високому рівні, щоб простимулювати всіх – українців, росіян, ЄК – почати дуже інтенсивну роботу над тим, щоб подолати всі неузгодженості.

Альтмайєр визнав зі свого боку, що “Північний потік-2” є “проектом з високим політичним контекстом”. Він запевнив, що Німеччина зробила все можливе за допомогою Єврокомісії і під керівництвом ЄС, щоб Україна в останні роки була забезпечена газом, причому йшлося не тільки про транзит, а й реверс.

Коментуючи заяву Меркель після переговорів у Берліні з Президентом України Петром Порошенком, глава Мінекономіки ФРН зазначив, що бажання німецького уряду, щоб обидва моменти були пов’язані: “з одного боку, можливість і необхідність такого інфраструктурного проекту, з іншого – забезпечення законних інтересів України у сфері безпеки і забезпечення”. За словами Альтмайєра, тут лежить європейська відповідальність.

“Наша мета – щоб державний суверенітет України, звичайно ж, був збережений і в майбутньому. До цього належить у тому числі і безпечне і достатнє енергозабезпечення”, – підкреслив Альтмайєр.

Раніше в інтерв’ю газеті Bild чиновник заявив, що  “Північний потік-2”  – це проект компаній, які вже отримали дозволи, і запевнив, що німецька сторона буде враховувати позицію України.

Як повідомлялося, наприкінці березня компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є “Газпром”, отримала дозвіл на прокладання ділянки “Північного потоку-2” у водах виключної економічної зони Німеччини в Балтійському морі. Уряд Фінляндії дозволив будівництво газопроводу в своїй ексклюзивній економічній зоні.

Компанія Nord Stream 2 має намір почати будівництво “Північного потоку-2” в 2018 році і завершити його до кінця 2019 року.

5 квітня 2018 року український парламент прийняв постанову “Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва газопроводу Nord Stream-2 і монополії Російської Федерації на газових ринках світу”.

Меркель 10 квітня заявила, що Німеччина взяла до уваги позицію України щодо будівництва газопроводу “Північний потік-2” і вважає важливим збереження транзиту через її територію.

 

НАЗК погодило антикорупційні програми від ГПУ та Нацгвардії

Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило антикорупційні програми від Генеральної прокуратури України та Національної гвардії України.

Про це повідомляє  прес-служба НАЗК – Укрінформ.

“Принагідно інформуємо, що станом на 12 квітня 2018 року погоджено дві антикорупційні програми – Генеральної прокуратури України та Національної гвардії України – із наданням обов’язкових до розгляду пропозицій. Жодних зауважень до вказаних програм від представників громадськості під час їх обговорення на сайті Національного агентства не надходило”, – йдеться у повідомленні.

У  НАЗК  зазначили, що на погодження до Національного агентства від органів влади надійшло 15 антикорупційних програм, однак 10 з них залишено без розгляду та повернуто органам, які їх направили.

“Серед найбільш типових причин повернення антикорупційних програм були: відсутність повного пакета документів, які надаються на погодження разом із антикорупційною програмою; відсутність матеріалів щодо проведення публічного обговорення проекту антикорупційної програми; подання на погодження не затвердженої в установленому порядку антикорупційної програми”, – повідомили у агентстві.

У НАЗК додали, що загалом на погодження надійшли програми від ГПУ, Національної гвардії України, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Міністерства освіти та науки, Держуправління справами, Держагентства автомобільних доріг України, Держагентства з питань кіно, Держслужби геології та надр України, а також від Харківської, Полтавської, Луганської облдержадміністрацій та Чернігівської обласної ради.

Раніше на веб-сайті НАЗК було створено  підрубрику, у якій розміщуються відповідні антикорупційні програми органів влади.

 

Порошенко пропонує залишити чинними лише необхідні Україні угоди СНД – Луценко

Президент Петро Порошенко пропонує залишити для України чинними в рамках СНД лише ті договори, які необхідні для роботи економіки.

Про це заявила представник Президента у Верховній Раді, народний депутат від БПП Ірина Луценко під час засідання Погоджувальної ради парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Верховний головнокомандувач закликає уряд провести інвентаризацію всіх багатосторонніх договорів між членами СНД для того, щоб денонсувати окремі договори, залишивши лише ті, які є прагматично необхідними для України, як то визнання дипломів, працевлаштування, договір про транзит та інші, які будуть необхідними для роботи економіки України», – уточнила Луценко.

Вона також нагадала, що Президент має намір внести до Верховної Ради законопроект про негайне припинення дії положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією, які несумісні з національним інтересами України і реалізацією її права на самооборону.

“Такий крок йому дозволяє зробити стаття 75 Віденської конвенції «Про міжнародні договори 1969 року», – сказала Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, Порошенко 12 квітня на Київському безпековому форумі оголосив про намір внести на розгляд Верховної Ради законопроект про негайне одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Також він заявив, що Україна має намір припинити участь в статутних органах СНД.

 

Порошенко підписав закон про захист дітей від сексуальної експлуатації

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації».

Про це повідомляється на  офіційному сайті глави держави – Укрінформ.

“Прийняття відповідних змін та доповнень сприятиме підвищенню стану захисту та дотримання прав дитини в Україні, наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини від сексуальної експлуатації, дозволить Україні виконати рекомендації Комітету ООН з прав дитини та Європейського комітету з соціальних прав Ради Європи”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що зміни до українського законодавства з питань захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації розроблені з метою гармонізації законодавства України із положеннями Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії до Конвенції ООН про права дитини, Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства та Європейської соціальної хартії (переглянута).

Законом передбачені зміни до статті 155 КК України, якими криміналізуються добровільні статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою. Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, а також не виникає потреби в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що суттєво полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину.

Крім того, використання запропонованого у законі вікового критерію та відмова від вживання терміна «статева зрілість» різко знизить ймовірність об’єктивного ставлення у провину, оскільки суб’єктивна сторона цього складу злочину вимагає від винного усвідомлення, що потерпіла особа не досягла статевої зрілості. Водночас фізіологічний (статевий) розвиток є індивідуальним і встановлення факту недосягнення потерпілою особою статевої зрілості нерідко вимагає спеціальних знань, а в окремих випадках є неможливим без проведення відповідної експертизи, наголошується в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 14 березня ухвалила закон про захист дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації (№ 2016).

 

Бойовики на Донбасі готують провокацію проти місії ОБСЄ – розвідка

Бойовики на Донбасі планують здійснити чергову провокацію на окупованих територіях щодо представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Про це повідомляє у  Facebook  прес-центр штабу АТО – Укрінформ

“Російсько-окупаційні війська продовжують використовувати будь-яку можливість для дискредитації підрозділів сил антитерористичної операції. Найближчим часом бойовики планують здійснення чергової провокації під час роботи на окупованих територіях представників Спеціальної моніторингової місії  ОБСЄ в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Так, розвідці штабу АТО стало відомо, що черговим силам протиповітряної оборони російсько-терористичних угруповань, зокрема на Бахмутському напрямку, надано дозвіл на знищення у зонах їхньої відповідальності безпілотних літальних апаратів СММ ОБСЄ. При цьому НЗФ, за інформацією штабу АТО,  отримали вказівку враховувати траєкторію польоту БПЛА ОБСЄ та розташування позицій сил АТО, аби після ураження безпілотника перекласти відповідальність за його знищення на українських військових.

 

Скасування депутатської недоторканності: У Раді чекають на висновок КСУ

Висновок КСУ щодо внесення змін до статті 80 Конституції України стосовно скасування депутатської недоторканності відкриє можливість для підготовки та розгляду цього питання у залі засідань Верховної Ради.

Про це заявила представник Президента у Верховній Раді  Ірина Луценко під час Погоджувальної ради у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У середу, 18 квітня, Конституційний суд України планує розглянути запропоновані Президентом України зміни до Основного закону (законопроект №7203 – ред.) у частині скасування депутатської недоторканності. Це питання було внесено та вперше проговорено Президентом України ще у 2015 році. На них наголошувалося Президентом у посланні до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2017 році. Висновок Конституційного суду відкриє можливість для підготовки та розгляду цього питання в залі парламенту”, – сказала Луценко.

Як повідомлялося, Конституційний суд у формі письмового провадження розпочав розгляд подання народних депутатів щодо відповідності ст. 157 і 158 Конституції законопроекту №6773, який передбачає скасування депутатської недоторканності.

 

Туристів покликали в середньовічний Чернігів

Відомі історичні постаті Чернігова різних епох у суботу, 21 квітня, візьмуть участь у грандіозному відкритті фестивалю Chernihiv Fest, який триватиме впродовж трьох днів.

Як  повідомили в прес-службі Чернігівської міськради, відвідувачі заходу біля Спасо-Преображенського собору стануть свідками історичних подій доби Київської Русі XI-XII століття – Укрінформ.

“Машина часу в дії – о 13:00 відбудеться посвята гостей фестивалю в жителів середньовічного Чернігова на Красній площі. О 13:30 – видовищна реконструкція історії зародження славетного Чернігова. Не втрачай можливості особисто познайомитися з великими князями Мстиславом та Ярославом”, – йдеться в програмі фестивалю.

Зокрема, демонструватимуться запеклі середньовічні бої 3*3 у повному обладунку й “Богатирські забави”: бої на подушках та перетягування канату.

До того ж програмою фестивалю передбачены майстер-класи з володіння середньовічною зброєю, з середньовічного танцю “Маразуля”, бої “Майстер-Шеф”, виставка «почеркушек», насичена концертну програму за участю колективів міста, фестиваль вуличної їжі.

Крім того, на відвідувачів чекають акції. Серед них – “1 квиток на двох”, що передбачає відвідування музеїв міста за 1 квиток на двох 21 та 22 квітня, й безкоштовний миттєвий друк фото, розміщених у соцмережах з хештегом #chernihiv_fest.

Також у межах фестивалю стартують дводенні спортивно-туристичні перегони “SiverRace-2018”, де учасники з усієї України та Білорусі випробують свої сили в змаганнях “Мульти”, “Каяк” та “Байк”.

У неділю, 22 квітня, відбудуться безкоштовні сімейний квест “Дізнайся таємницю древнього Валу”, квест для дітей “Таємниці містичного Чернігова”, унікальний тур енергетичними місцями Чернігова.

Фестиваль Chernihiv Fest триватиме на Красній площі впродовж трьох днів – з 20 до 22 квітня. Дрес-код свята – вишиванка.

 

Тернопільщина відкрила туристичний сезон мандрівкою до старовинних замку та палацу

Перша у квітні колективна мандрівка вихідного дня відкрила на Тернопільщині новий туристичний сезон.

Про це повідомляє на своїй сторінці у  Facebook  громадська організація “Туристична асоціація Тернопілля” – Укрінформ.

“Автобусна екскурсія Тернопіль – Збараж – Вишнівець – це унікальна мандрівка цікавими місцями та новими експозиціями Збаража та Вишнівця. Збараж цікавий замком XVII ст., який під час Визвольної війни 1648-1654 рр. у 1649 р. штурмували війська під проводом полковника Морозенка, та Бернардинським монастирем XVII ст., що знаходиться в центрі міста. Зараз у замку знаходиться музей, у якому зібрано озброєння тих часів, є можливість спуститися у підземелля”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що у Національному історико-культурному заповіднику “Збаразький замок” можна оглянути колекцію творів скульптора-різьбяра Володимира Лупійчука.

Унікальність його творів — в створенні художніх образів із цільного дерева, тому кожна робота — багатогранна, історично насичена, глибинна. Особливе місце в творчості майстра посідає шевченкіана.

“А хто не бачив Вишнівця, той не бачив нічого” – так в давнину говорили про цю волинську красу. Вишнівецький палацово-парковий комплекс захоплює і вражає. Це – родинний маєток князів Вишневецьких, адже саме тут формувався героїчний характер першого гетьмана України, легендарного засновника козацької держави на Малій Хортиці — князя Дмитра (Байди) Вишневецького, про нескореність, мужність та звитягу якого й до наших днів дійшло багато легенд, переказів, поетичних і пісенних творів.

Відвідавши 1848 р. Вишнівець, Оноре де Бальзак назвав побачені палац і парк “малим Версалем”. Нині до архітектурного ансамблю родинного гнізда Вишневецьких, що є складовою Національного заповідника “Замки Тернопілля”, належить Вознесенська церква, залишки валів, бастіонів, мурів і садиба з палацом, огорожами, брамами XVIII ст., яка лежить у “зелених обіймах” старого парку XVIII-ХІХ ст.

Хоча мандрівка тривала лише один вихідний день, її організатори упевнені, що кожен з учасників отримав багато цікавих вражень від перебування у згаданих куточках Тернопільщини.

 

Ізраїль повернув посла в Йорданію

Ізраїль відновив роботу дипломатичної місії в Йорданії, залагодивши тим самим дипломатичну кризу між країнами, що тривала кілька місяців.

Про це повідомляє  АР – Укрінформ.

“Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявило, що його новий посол в Йорданії заступив на пост”, – говориться у повідомленні.

Ізраїльський посол Амір Вейсброд прибув в Амман, завершивши тим самим дипломатичну кризу між Ізраїлем і Йорданією, між якими продовжує діяти мирний договір від 1994 року.

Конфліктна ситуація виникла минулого літа, коли співробітник служби безпеки ізраїльської дипмісії застрелив двох йорданців, один із яких, як він стверджує, напав на нього.

 

У Чернігові викрили “розпалювачів” міжнаціональних конфліктів, які працювали на РФ

Співробітники Служби безпеки України викрили у Чернігові організоване угруповання, яке здійснювало провокації, спрямовані на розпалювання міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі в інтересах країни-агресора.

Про це повідомляє  прес-центр  СБУ – Укрінформ.

“Правоохоронці встановили, що організатором провокацій є мешканець одного з південних регіонів нашої країни. Виконавців “замовлених” спецслужбами  РФ  акцій зловмисник підшукував у різних областях України за допомогою соціальних мереж. Оперативники спецслужби задокументували нанесення антисемітських написів на будівлі чернігівської синагоги мешканцем обласного центру. Під час обшуку у його помешканні правоохоронці виявили “інструкції” стосовно ведення підривної діяльності та матеріали з антисемітською і проросійською пропагандою”, – йдеться у повідомленні.

За висновками фахівців, виявлені матеріали містили відверті заклики щодо агресивних дій стосовно представників певної національної меншини, провокували ворожнечу між людьми різних національностей та віросповідань. Зазначені брошури зловмисник отримував від свого “куратора” через Інтернет і в подальшому тиражував їх за допомогою принтера.

Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

 

Німецькі ЗМІ: Коноплянка довів стадіон “Шальке” до кипіння!

Німецька преса у захопленні від гри українського футбольного хавбека “Шальке” Євгена Коноплянки у матчі з дортмундською “Боруссією”.

Наприклад, спортивне видання Рура Revier Sport оцінило дії лідера збірної України в дербі на відмінну “двійку”, повідомляє  Dynamo.kiev.ua – Укрінформ.

“Вище бали в команді Доменіко Тедеско від видання отримали лише автор гольового пасу Даніель Каліджурі та Налдо, який забив другий м’яч у ворота “джмелів”, – зазначається у повідомленні.

Не обійшлося й без традиційного короткого резюме гри Коноплянки від RS: “Його чіткий гольовий удар на 50-й хвилині довів домашній стадіон “Шальке” до кипіння! Ніхто не чекав Коноплянку у стартовому складі на матч з “Боруссією”. Його поява стала своєрідним сюрпризом від Тедеско. Уже наприкінці першого тайму дещо неточний удар Євгена по воротах Бюрке викликав на трибунах передчуття успіху”.

Нагадаємо, що гол українця став для “Шальке” 2500-м у чемпіонатах Німеччини. “Шальке” у 30-у турі Бундесліги обіграв “Боруссію” з рахунком 2:0.

 

Качинський озвучив новий план реформ у Польщі

Допомога на дітей шкільного віку, зниження податків та соціальних внесків для малого бізнесу, підтримка багатодітних матерів та будівництво локальних доріг – основні пункти нового соціально-економічного плану, який польський уряд пропонує полякам.

Про це під час візиту до населеного пункту Тшцянка Великопольського воєводства (захід РП) заявив лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Великий дорожній проект: щонайменше 5 млрд злотих (близько 1,4 млрд дол.)  на дороги у гмінах (найменша адміністративно-територіальна одиниця РП – ред.) у повітах… Це дозволить відремонтувати і збудувати близько 10 тис. кілометрів доріг”,- заявив Качинський.

Він також звернув увагу на інші проекти – 300 злотих (близько 90 дол.) допомоги на кожного учня до 18 років у серпні, перед початком навчального року; подальше зниження податку з прибутку для малих та середніх фірм з 15% до 9%; нижчі соціальні відрахування із зарплат для дрібних підприємців; а також програма “Мама+” – додаткова пенсія для жінок, які виростили чотирьох і більше дітей.

Крім того, за словами Качинського, в рамках програми “Мама+” польський уряд також хоче стимулювати подальшу народжуваність в однодітних сім’ях, допомагати вагітним жінкам і підтримувати навчання жінок, які мають малих дітей.

В суботу під час з’їзду у Варшаві правлячої в Польщі коаліції трьох партій – “Право і Справедливість”, “Солідарна  Польща” і “Порозуміння” запропоновано новий великий пакет соціальних програм. Як наголосив глава польського уряду Матеуш Моравецький, кошти на реалізацію цих та попередніх проектів влада бере, зокрема, з ущільнення податкової системи і боротьби з несплатою податків, завдяки чому вже вдалося повернути до бюджету країни “десятки мільярдів злотих”.

Глава польського уряду зазначив також, що PiS та його коаліційні партнери мають амбіції перемогти у цьогорічних місцевих виборах, а також парламентських і виборах до Європарламенту в 2019 році.

 

У Росії почали блокувати Telegram

Провайдери почали блокувати доступ до месенджера Telegram на території Росії.

Про це  повідомляє  у понеділок прес-служба Роскомнагляду – Укрінформ.

“До Роскомнагляду надійшло рішення Таганського районного суду про обмеження доступу на території Росії до інтернет-ресурсів організатора поширення інформації у мережі Інтернет Telegram Messenger Limited Liability Partnership. У зв’язку ыз цим інформація про дані інтернет-ресурси у понеділок, 16 квітня, спрямована операторам зв’язку із метою обмеження доступу”, – йдеться у повідомленні.

Глава Роскомнагляду Олександр Жаров заявив, що відомство також зажадає від Apple та Google видалити додаток Telegram зі своїх магазинів, повідомляє  “Медуза”.

Повідомляється також, що у реєстрі “Роскомсвободи”, яка стежить за блокуванням сайтів, сервери  Telegram  поки не з’явилися.

Як повідомлялося, 13 квітня суддя Таганського суду Москви Юлія Смоліна задовольнила позов Роскомнагляду про блокування Telegram, розглянувши його за 20 хвилин у відсутності представників месенджера.

Приводом для позову стала відмова Telegram передати ФСБ ключі шифрування від листування користувачів. У Роскомнагляді зазначили, що готові відновити доступ до месенджера, як тільки він виконає вимоги.

 

Перший у Центральній Європі геномний центр з’явиться в Ужгороді

В Ужгородському університеті цього року відкриють перший в Центральній Європі Центр геномних досліджень.

Про це повідомляють на  офіційному сайті університету – Укрінформ.

«Перший в Центральній Європі Центр геномних досліджень буде засновано ще в цьому році на базі Ужгородського національного університету. Домовленості про це досягнуто в ході візиту ректора УжНУ професора Володимира Смоланки до Пекінського геномного інституту – однієї з двох найбільш потужних науково-технологічних інституцій у світі, які займаються дослідженнями у сфері генетики та геномної біоінформатики», – йдеться в повідомленні.

За словами ректора УжНУ, китайські партнери безкоштовно передають найсучасніший секвенатор – пристрій, що дозволяє провести аналіз повної точної послідовності неклеотидів у всьому геномі будь-якого організму.

«Можливість зробити генетичний аналіз будь-якої тканини чи пухлини, наприклад, відкриває неймовірні можливості не тільки у прогнозуванні можливих захворювань конкретного пацієнта, а й підборі індивідуального ефективного плану лікування найбільш небезпечних захворювань людини. Створення такого Центру матиме важливе не тільки  наукове, а й соціальне значення»,– наголосив Смоланка.

 

Самопоміч” хоче почути від уряду про ремонт доріг за майже 40 мільярдів

Під час години запитань до уряду в п’ятницю, 20 квітня, «Самопоміч» хоче почути від уряду, як використовуватимуться майже 40 млрд грн, виділених з державного бюджету на проведення дорожніх робіт.

Про це на засіданні погоджувальної ради парламенту заявив заступник голови депутатської фракції Політичної партії  «Об’єднання «Самопоміч»  Руслан Сидорович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У п’ятницю, на годині запитань  до уряду, ми вважаємо, уряд має пояснити, яким чином майже 40 млрд грн будуть освоюватися для створення нормальної дорожньої інфраструктури в Україні», – зазначив Сидорович.

Він додав, що у  2018 році у бюджеті України на проведення дорожніх робіт передбачено 39,8 млрд грн.

 

У Польщі заарештували одного з провідних політиків опозиції

Суд у Щеціні (північний захід Польщі) заарештував в неділю ввечері на три місяці генерального секретаря найбільшої опозиційної партії “Громадянська платформа” (РО) Станіслава Гавловського, підозрюючи його у корупційних діях.

Опозиція наполягає, що арешт Гавловського є елементом політичного переслідування і не має нічого спільного з корупцією, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Прокуратура обвинувачує політика РО за п’ятьма пунктами, три з яких – у скоєнні кримінальних злочинів. Зокрема, його підозрюють у тому, що, будучи заступником міністра екології в уряді  Дональда Туска, він отримав хабар готівкою у розмірі 175 тис. злотих (понад $50 тис.), а також два годинники загальною вартістю 25 тис. злотих (понад $7 тис.).

Захист політика підкреслює, що докази у справі є “слабкими” й очікує, що окружний суд швидко розгляне апеляцію і звільнить Гавловського з арешту.

У понеділок у Щеціні відбудеться зустріч керівництва РО. Як зазначив її лідер Гжегож Схетина, керівництво партії разом із структурами політсили у Західнопоморському воєводстві, які очолює Гавловський, обговорять свої подальші дії у контексті “безпідставного арешту” генерального секретаря найбільшої опозиційної партії РП.

Заарештований політик не вважає себе винним, а звинувачення прокуратури, на його переконання, мають політичні мотиви переслідування політичних супротивників.

 

“Тероризм і шпигунство”: у Туреччині судитимуть американського пастора

У Туреччині сьогодні розпочинається суд над американським пастором Ендрю Брансоном за обвинуваченнями у зв’язках із терористами та шпигунстві.

Про це повідомляє  АР – Укрінформ.

“Американський пастор постане перед судом у Туреччині, обвинувачуваний у зв’язках із терористичними групами і шпигунстві”, – йдеться у повідомленні.

Ендрю Крейгу Брансону, 50-річному євангельському пастору із Північної Кароліни, загрожує до 35 років в’язниці за обвинуваченням у “скоєнні злочинів від імені  терористичних  груп, не будучи їхнім членом”, і у “шпигунстві”.

Слухання у справі розпочнеться сьогодні в місті Аліага, західна Туреччина.

Пастор, який прожив у Туреччині 23 роки, відкидає обвинувачення. Вашингтон зажадав його звільнення.

Брансон був заарештований у грудні 2016 року за підозрою у зв’язках із курдськими повстанцями і організацією мусульманського клірика Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує у невдалому військовому перевороті у тому ж 2016 році.

 

Газпром продовжує “гратися” з тиском на вході в українську ГТС – Нафтогаз

Російський “Газпром” продовжує регулярно порушувати свої зобов’язання за контрактним тиском на вході в українську газотранспортну систему.

Про це повідомляє НАК “Нафтогаз України” у  Twitter – Укрінформ.

“Газпром продовжує регулярно порушувати свої зобов’язання за контрактним тиском на вході в українську газотранспортну систему, ставлячи під загрозу забезпечення транзиту в Європу. Незважаючи на таку поведінку Газпрому, українська компанія забезпечила весь транзит до Європи”, – йдеться у повідомленні.

Підкреслюється, що з початку 2018 року  Газпром  підтримував контрактний тиск в мережі лише один день.

“За весь 2017 рік Газпром підтримував контрактний тиск всього 45 днів. А за весь 2018 рік – більше 100 днів вже пройшло – контрактний тиск в мережі був один день”, – повідомив уповноважений з роботи з органами державної влади НАК “Нафтогаз України” Вадим Гламаздін.

Як повідомлялось, у Нафтогазі заявляли, що саме на українську ГТС випадає балансування запитів з боку Європи, що є додатковим навантаженням на систему.

 

Імпорт м’яса в Україну у першому кварталі виявився рекордним за 5 років – OОН

Імпорт м’яса в Україну за січень-березень 2018 року виявився найбільшим за останні 5 років.

Про це Укрінформу повідомили в Продовольчій і сільськогосподарській організації ООН (FAO) – Укрінформ.

“Перші три місяці цього року показали зріст імпорту по всіх позиціях. Більш того, по всіх позиціях імпорт за перший квартал в цьому році виявився найбільшим за останні 5 років, по свинині – за 4 роки”, – наголосив аналітик сільськогосподарських ринків та національний консультант FAO Андрій Панкратов.

За словами експерта, минулорічне подорожчання м’яса на внутрішньому ринку сприяло помітній активізації  імпорту.

“Це відбувалося в другій половині минулого року, але і зараз ці «двері» все ще залишаються відкритими. Коливання українських і європейських цін (практично весь імпорт зараз йде до нас з ЄС, тому їх ціни є важливими для нас) були не дуже значними з кінця 2017 року, щоб змінити ситуацію. Тільки в березні ціни в ЄС пішли вгору, однак, у нас в той же час укріпилася гривня і імпорт все ще залишався можливим”, – зазначив він.

Панкратов зазначив, що ситуація дещо стабілізувалася в останні тижні, коли ціни на свинину в ЄС припинили коливання. Водночас, з огляду на недавню заборону Китаєм імпорту американських свинячих продуктів, ціни в Європі можуть почати знову зростати.

“У нас тоді буде два варіанти: або українські ціни не зміняться і імпорт сповільниться, або наші ціни підуть вгору слідом за європейськими, а імпорт продовжуватиметься. Враховуючи зниження виробництва свинини, яке в нас є, і прагнення виробників закласти в ціну підвищення собівартості, більш імовірним виглядає другий варіант”, – дав прогноз експерт.

З курятиною, за його словами, ситуація інша, оскільки споживачі на внутрішньому ринку в Україні не готові продемонструвати підвищений попит на цю продукцію.

“Зростання цін в ЄС вже відбувається декілька тижнів, тоді як в нас цей номер поки що не проходить. Виробництво курятини в нашій країні зростає, споживачі ще не готові показати підвищений попит, звикаючи до того, що і так курка займає таку велику частку в їх білковому раціоні, як ніколи. Отже більш імовірним в цьому сегменті ринку бачиться сценарій сповільнення імпорту і більш менш стабільних цін”, – зазначив експерт FAO.

Панкратов також повідомив, що за підсумками першого кварталу 2018 року імпорт свинини в Україну склав 1,8 тис. тонн (+171% до 1 кварталу 2017 р.); імпорт м’яса птиці – 30,8 тис. тонн (+26%); імпорт субпродуктів – 8,4 тис. тонн (+44%); імпорт сала – 14,1 тис. тонн (+58%).

Імпорт яловичини відбувався у незначних обсягах, імпорт інших видів м’яса – був майже відсутній.

 

За два місяці український агроекспорт до ЄС зріс на 28% – Мінагро

За січень-лютий 2018 року зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу становив 3,7 млрд дол., з яких 2,8 млрд дол. припадає на експорт українських аграрних та харчових товарів.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, інформує сайт міністерства – Укрінформ.

«За перші два місяці поточного року український аграрний експорт збільшився на 102,1 млн дол. порівняно з відповідним періодом 2017 року та склав 2,8 млрд дол. Нашими традиційними лідерами експорту залишаються зернові культури з часткою 35,3%, олія – 24,1% та насіння олійних культур –12%», – наголосила заступник міністра.

За словами Трофімцевої, за цей період помітно зріс експорт українського м’яса птиці – на 29 млн дол., яєць – на 11,4 млн дол., вершкового масла – на 20 млн дол., шоколаду – на 7,5 млн дол., виноградних вин – на 6,1 млн дол.

«Важливо відмітити, що експорт української продукції до ЄС за цей період збільшився на 28,1%, або на 224,7 млн дол., та сягнув 1,025 млрд дол. Таким чином, на даний момент на ЄС припадає 36,5% нашого аграрного експорту», – зазначила заступник міністра з питань євроінтеграції.

Вона додала, що найбільшим імпортером української аграрної та харчової продукції у січні-лютому 2018 року стала Індія, куди експортовано продукції на 335,9 млн дол. Також до п’ятірки країн-найбільших покупців увійшли Іспанія – 201,1 млн дол., Нідерланди – 199,3 млн дол., Єгипет – 189,6 млн дол. та Італія – 185,6 млн дол.

 

Україна підписала з Індією два контракти на постачання озброєння

Україна в рамках участі у міжнародній виставці озброєння “Defexpo India 2018”  підписала два контракти з індійською стороною.

Про це повідомило  посольство України в Індії – Укрінформ.

“Під час участі у міжнародній виставці озброєння “Defexpo India 2018″ були проведені робочі зустрічі з міністром оборони Республіки Індія  Сітараман, першим та заступниками міністра оборони Індії, а також з командувачами усіх трьох видів збройних сил Індії, керівниками низки провідних державних компаній індійського міністерства оборони. Крім того, відбулись переговори з десятьма іноземними приватними компаніями. За підсумками даних зустрічей українською стороною підписано 2 контракти та низку меморандумів про взаєморозуміння”, – йдеться у повідомленні.

Офіційну делегацію України очолювали перший заступник секретаря РНБО України Олег Гладковський та генеральний директор ДК “Укроборонпром” Павло Букін.

Міжнародна виставка озброєння “Defexpo India 2018” відбулась в окрузі Канчіпурам, штат Таміл-Наду, Індія, 11-14 квітня.

 

“Міні-Голландія” розквітла на Херсонщині

У селищі Любимівка, що в Херсонській області, розквітло поле різних сортів голландських тюльпанів.

Про це йдеться на сторінці фестивалю “Маленька Голландія на Херсонщині” в  Facebook – Укрінформ.

“Приймаємо гостей з 17 квітня, весь період цвітіння до початку травня, з 8 до 17 години. Крім тюльпанів на території господарства зростає аспарагус (спаржа) і крокуси (шафран). Спаржа проростає в один час з тюльпанами, її можна буде побачити. Крокуси цвітуть восени”, – йдеться в публікації.

Через значну кількість охочих відвідати ферму організатори вирішили відмовитися від безкоштовних екскурсій та задля облаштування належних умов для відвідувачів запровадили плату за вхідний квиток розміром 20 гривень (дитячий – 10 гривень, пільговий і діти до 6 років – 1 гривня).

Як свідчить  карта вільних місць  на сторінці реєстрації офіційного сайту проекту, на наступні вихідні – 21-22 квітня – квитків на екскурсію вже немає. Також наполовину закрита реєстрація на 28-29 квітня.

Крім екскурсії на поле тюльпанів, на території планується приготування їжі з нішевих культур: спаржі й шафрану.

Як повідомляв Укрінформ, у селищі Любимівка Херсонської області для туристів в період цвітіння цьогоріч уперше відкриється поле різних сортів голландських тюльпанів, що займає площу 0,7 гектара. Його висадив херсонський фермер Олег Демченко, за задумом якого ферма має стати повноцінним туристичним об’єктом – гості зможуть відвідати її впродовж місяця в період цвітіння. Загалом тут представлено 12 рядів тюльпанів.

 

Чийгоз розповів в ООН, як Кремль “намалював” явку кримських татар на виборах

Попри безпідставні запевнення російської пропаганди, кримські татари не брали участі в голосуваннях на так званих “виборах” президента Росії в тимчасово окупованому Криму, що відбулися минулого місяця.

Про це заявив у понеділок під час спеціального брифінгу в ООН заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, повідомили Укрінформу в Місії України при ООН.

“Під час брифінгу йшлося про “псевдовибори” Путіна в Криму. Ахтем Чийгоз запевнив однозначно, що кримські татари не брали участі в голосуваннях, а цифри, які намалювала кремлівська пропаганда, взагалі не відповідають дійсності”, – повідомив у коментарі Укрінформу речник Постійного представництва при ООН Олег Ніколенко.

На зустрічі в ООН також йшлося, що процес голосування контролювався з боку окупаційної влади і не був вільним волевиявленням, крім того мав місце психологічний тиск. У цьому зв’язку Чийгоз закликав міжнародну спільноту “не визнавати вибори російського президента в Криму, наголосивши на їхній нелегітимності”.

Під час брифінгу підкреслювалася також необхідність посилення міжнародного тиску на Москву для того, щоби добитися деокупації українського півострова. Крім того, йшлося про те, як можна забезпечити захист українських громадян в умовах російської окупації.

У цьому контексті Ахтем Чийгоз поділився в ООН своєю історією.

“Це взагалі була перша поява в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку людини, яка пережила на собі наслідки сучасних репресій Кремля в українському Криму, тому його виступ був важливим з точки зору інформації з “перших рук” про події на окупованому півострові”, – розповів український дипломат.

Важливими також були слова підтримки з боку іноземних делегацій, присутніх на заході, у тому числі з боку ЄС, Німеччини, Польщі та Грузії. Представники цих країн були чіткими в засудженні окупації Криму та підтримці суверенітету й територіальної цілісності України.

Нагадаємо: Зустріч в ООН відбулася в рамках 17-ї сесії Постійного форуму  ООН  з питань корінних народів, який почав свою роботу в понеділок. Брифінг організований Постійним представництвом України при ООН разом з Меджлісом кримськотатарського народу.

 

Євросоюз не посилив тиск на Росію – рішення глав МЗС

Європейський Союз не посилив тиск на Росію.

Це випливає із заяви високого представника Євросоюзу у закордонних справах та політики безпеки Федеріки Могеріні за результатами засідання Ради ЄС у закордонних справах в понеділок у Люксембурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Відносно Росії. Дозвольте мені сказати, що ми обговорили з міністрами закордонних справ виклики щодо відносин ЄС із РФ на тлі загрозливої поведінки Росії у контексті таких питань у наших відносинах з Росією… Головні з них пов’язані з Україною, включаючи анексію Кримського півострова та дестабілізацію на сході України”, – заявила високий представник ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2016 року країни  ЄС  узгодили керівні принципи політики відносно РФ. Йдеться про повну імплементацію Мінських угод, що необхідно для можливого відновлення відносин ЄС-Росія; зміцнення відносин із східними партнерами; посилення внутрішньої стійкості ЄС, особливо у зв’язку з можливими енергетичними загрозами та викликами у сфері кібербезпеки; вибіркову взаємодію з Москвою у питаннях зовнішньої політики, включаючи Іран, Близький Схід, мирні переговори щодо Сирії; а також протидію тероризму; підтримку російського громадянського суспільства.

Нагадаємо, США на початку квітня запровадили санкції проти 38 російських бізнесменів, офіційних осіб і компаній. У список, серед інших, потрапили бізнесмени з “кремлівського списку” Олег Дерипаска, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Під санкції також потрапили 17 російських чиновників

Крім того, у Вашингтоні заявили про намір оголосити найближчим часом нові санкції проти Росії у зв’язку з тим, що Москва підтримує чинний режим в Сирії.

 

Семерак розказав про потреби нової климатичної політики

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак вважає, що екологічне право в Україні недооцінено.

Про це він сказав під час зустрічі зі студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, інформує  прес-служба Мінекології – Укрінформ.

«Ратифікувавши Паризьку кліматичну угоду, Україна отримала реальну можливість бути лідером у формуванні кліматичної світової політики на найближчі десятиріччя. Це потребуватиме іншої нормативно- правової бази та фахівців, які розуміються на тонкощах екологічного права. Вважаю, що зараз в Україні воно недооцінено», – сказав Семерак, зазначивши, що  відкритий для співпраці з молоддю та зацікавлений у нових ідеях і баченні майбутнього країни.

Міністр зазначив, що провідні країни світу все більше уваги приділяють питанням охорони довкілля, які стоять на другому місці після боротьби із тероризмом.

«Світ змінюється. Вже через два десятиліття на планеті буде видобуватися значно менше корисних  копалин. Натомість широкого розвитку набуде відновлювальна енергетика і зелена економіка. У світі вже нині є коаліція країн, які поступово відмовляються від вугілля та спонукають інші країни долучатися до цього процесу», – сказав Семерак.

Він вважає, що у майбутньому успішними будуть лише ті країни, які вчасно зуміли переорієнтувати власні економіки, та висловив сподівання, що Україна також розвиватиметься за таким сценарієм.

При цьому Семерак  підкреслив, що в Україні все більше компаній створюють екологічні підрозділи, які б враховували питання охорони довкілля.

“Це здебільшого стосується компаній, які працюють на міжнародних ринках, де діють  жорсткі екологічні стандарти.  Вони розуміють, що за інших умов їх ніхто не пустить на ці ринки», – пояснив він.

Водночас  міністр зазначив, що це не привід для решти компаній, які працюють виключно на українському ринку, ігнорувати законодавство у сфері довкілля та бути поза процесом імплементації  екологічних директив Європейського Союзу.

У рамках зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між Мінекології та Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який передбачає обмін інформацією та проведення спільних освітніх, просвітницьких та наукових програм і проектів, а також можливість проходження практики студентів інституту в структурних підрозділах Міністерства.

 

“Чорні копачі” пошкодили найбільший в Україні скіфський курган

Поліція Нікополя Дніпропетровської області відкрила кримінальне провадження через пошкодження невідомими скіфського царського кургану “Нечаєва могила”.

Про це  повідомляє  місцевий відділ поліції – Укрінформ.

“До нікопольського відділу поліції надійшла інформація про те, що поблизу села Криничувате Нікопольського району пошкоджено археологічний пам’ятник скіфського кургану, який є культурною спадщиною України. Під час огляду місця події у верхній частині кургану було виявлено отвір розміром 0,8м х 0,8м та глибиною приблизно 20 метрів”, – йдеться в повідомленні.

За даними  поліції, провадження відкрите за частиною 1 статті 298 Кримінального кодексу України (знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини).

Поліцейські наразі з’ясовують обставини пошкодження пам’ятки і встановлюють причетних осіб, триває слідство.

Як розповів  Радіо Свобода  заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею Мирослав Жуковський, курган «Нечаєва могила» на Нікопольщині є останнім скіфським царським курганом такої висоти (близько 20 метрів) на території України. Дослідники також вважають його найбільшим скіфським курганом у Євразії. Він має статус пам’ятки національного значення. Досі курган був недослідженим.

“Нечаєва могила” як пам’ятка ІІІ століття до нашої ери завжди привертала до себе увагу дослідників з України та з-за кордону. Він є, як кажуть дослідники, є останнім скіфським “мамонтом”. І раніше було зафіксовано кілька спроб його незаконних розкопок. Але останнє повідомлення про те, що почалось його масштабне пошкодження, викликає тривогу. “Те, що відомо, – глибокі ходи, наявність інструментів, робота, ймовірно, бригади копачів, – говорить про те, що хтось зробив замовлення на пограбування цього кургану. Хтось вирішив замахнутись на національне багатство України, тому потрібні зусилля правоохоронних органів для встановлення причетних до незаконних розкопок, і зокрема, тих, хто, можливо, їх консультував”, – зауважив Жуковський.

За його словами, скіфський царський курган “Нечаєва могила” на Нікопольщині не мав і досі не має охоронної зони. Це призвело до того, що за радянських часів з дозволу місцевої влади біля нього був встановлений пам’ятник червоноармійцям, загиблим у Другій світовій війні.

Як заявив історик, зараз в Україні – на Дніпропетровщині та Херсонщині – збереглося лише кілька курганів такого типу, усі вони були досліджені.

 

Порошенко підписав указ щодо розвитку “Мистецького арсеналу”

Президент України Петро Порошенко підписав указ “Про деякі заходи щодо розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал”.

Документ опублікований на офіційному  сайті  глави держави – Укрінформ.

Відповідно до указу, Президент України для забезпечення здійснення узгоджених заходів, спрямованих на дальший розвиток Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал” як сучасного культурно-просвітницького центру, постановляє підтримати  відповідну стратегію, схвалену Радою з питань розвитку цього комплексу.

Порошенко  доручив Кабінету міністрів України “передбачати під час підготовки змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” та під час розроблення проектів законів про Державний бюджет України на наступні роки видатки на розвиток Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал” з урахуванням згаданої стратегії, а також видатки на реалізацію державного інвестиційного проекту щодо створення Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал”.

Також Кабмін має опрацювати разом з Державним управлінням справами в установленому порядку питання щодо можливості збільшення штатної чисельності працівників Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал”.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Найчастіше на роль очільників ОТГ претендують чинні сільські голови – експерт

У Херсоні акцентували на важливості ролі місцевих ЗМІ у проведенні реформи децентралізації.

Для успішного проведення на місцях реформи децентралізації та обрання там керівниками об’єднаних територіальних громад нових лідерів, здатних забезпечити прогресивний розвиток цих громад, дуже важливим є активне висвітлення інформації про ці вибори у районних ЗМІ, і насамперед – у друкованій пресі – Укрінформ.

Про це заявивила на прес-конференції, що відбулася 16 квітня   у межах тренінгу “Медіашкола децентралізації для регіональних журналістів”, Оксана Сілюкова, директор Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я бачу дуже велику, суттєву роль ЗМІ в тому, щоб розповсюджувати інформацію про проведення цих виборів, проведення  процесів в об’єднаних територіальних громадах. Тут дуже серйозне питання: чи прийде лідер, який працював у цій громаді, чи прийде новий лідер. Тому я дуже сподіваюсь на роль засобів масової інформації, і дуже добре, якщо б були залучені районні, насамперед – друковані ЗМІ. Бо саме через них сьогодні розповсюджується інформація в сільських населених пунктах”,  – сказала Сілюкова.

За її словами, наразі найчастіше виставляють свої кандидатури на роль очільників нових ОТГ вже діючі сільські голови. Деякі з них перебувають на своїх посадах по двадцять і більше років. І вони навіть за своїм фізичним станом не здатні забезпечити розвиток нових ОТГ.

У свою чергу, як наголосила на прес-конференції експерт з комунікацій Херсонського ЦРМС Анастасія Супрун, ЗМІ повинні відігравати в процесі децентралізації роль одного з рушійних локомотивів, доносити проблеми, які заважають об’єднанню громад, до  місцевих депутатів та управлінців, розповідати  про позитивні результати децентралізації, історії успіху окремих громад в інформаційному просторі для того, щоб також сприяти цим процесам”, –  сказала експерт.

Один із таких прикладів, зокрема, Музиківська ОТГ Білозерського району. “Музиківська ОТГ за перші чотири місяці свого існування з 1 січня збільшила надходження до свого бюджету на 748%  за рахунок того, що перереєструвала підприємства, які працювали на території ОТГ, але не були тут зареєстровані і не платили тут  податки”, – повідомила  Сілюкова.

Наразі, як зазначила директор Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування, в області вже створено 26 ОТГ в 11-ти районах. “7 районів у нас залишаються сьогодні не покритими об’єднаними територіальними громадами”,  – зазначила Сілюкова. Зокрема, не створено ОТГ у тих районах, формат об’єднання яких передбачено у формі “Один районн – одна громада”, а також немає жодної ОТГ, наприклад, в приморській курортній зоні області.

Проте, за її словами,  у 2018 році процес створення нових ОТГ на Херсонщині має отримати новий поштовх. Що ж до залучення до цього процесу засобів масової інформації, то, за словами Сілюкової, 25 квітня відбудеться неформальна зустріч за кавою працівників Центру та херсонських журналістів.

“На цьому заході ми хочемо представити ті результати реформи, які на сьогодні має Херсонська область, поговорити про спроможність місцевих громад, про плани щодо об’єднання та інше.  Я вважаю, що ми маємо більше про це говорити”,  –  наголосила  Сілюкова.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

В “Укроборонпромі” розповіли про “кримські” дрони

Сучасні дрони Spectator-M, які відтепер допомагають українським прикордонникам, контролювати адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом, дають змогу відслідковувати ділянку до 50 кілометрів.

Про це повідомляє  прес-служба “Укроборонпрому” – Укрінформ.

“Ці дрони оснащені сучасними відео та тепловізійними камерами, дають змогу відслідковувати ділянку до 50 кілометрів на висоті до 2 тисяч метрів. Spectator-M є новою версією БпАК-МП-1 Spectator, який має кращі експлуатаційні характеристики, має більшу вантажопідйомність і дальність польоту”, – йдеться у повідомленні.

Spectator-M з кінця минулого року експлуатуються у Збройних силах України. Цей  безпілотник  має оптимальне співвідношення ваги корисного навантаження на одиницю маси та високі аеродинамічні характеристики, що дозволяє ефективно розміщувати на дроні розвідувальне обладнання.

Завдяки своїм розмірам “Спектейтор” легко транспортувати навіть у рюкзаку, він має мінімальний час для підготовки до запуску в розібраному стані – лише до двох хвилин. Це дозволяє оперативно застосовувати цей безпілотник в умовах реальних бойових дій.

Цей дрон був розроблений у тісний співпраці між НТУ “КПІ ім. І. Сікорського” та “Меридіан” ім. С.Корольова”, що входить до складу “Укроборонпрому”.

Окрім того, саме на базі КПІ буде створено Головну агенцію передових досліджень і розробок (GARDA), яка запозичує кращі рішення американської DARPA.

 

Трудова міграція: у Польші хочуть спростити умови для українських медиків

Міністерство охорони здоров’я Польщі розглядає можливість спрощення процедури працевлаштування для медичних працівників, які походять з країн поза межами Євросоюзу, зокрема з України. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на  Rzeczpospolita.

Необхідність такого рішення обгрунтовується великою кількістью медичного персоналу у Польші, який знаходиться на межі пенсійного віку. Подібне спрощення зможе вирішити проблему нестачі медичного персоналу у країні.

Нажаль будь які подробиці на сьогодні невідомі, оскільки за словами прес-секретаря МОЗ розробка подібного рішення знаходиться на початковій стадії.

Як повідомляв УНН, цього року обсяги приватних переказів коштів до України очікуються  на рівні близько 9 млрд доларів.

 

Дуров прокоментував початок блокування Telegram

Telegram продовжить відстоювати право росіян на таємницю листування. Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву творця і власника месенджера Павла Дурова, яке передає РІА Новини.

Дуров очікує, що в поточній ситуації частина особистих даних росіян перейде в контрольовані з США месенджери WhatsApp і Facebook, в зв’язку з чим, на думку Дурова, національна безпека Росії знизиться.

“Сьогодні вранці влади Росії почали блокувати Telegram, тому на деяких операторах зв’язку сервіс може працювати нестабільно …. Ми вважаємо рішення про блокування антиконституційним і продовжимо відстоювати право на таємницю листування росіян”, – написав він.

У свою чергу експерти з кібербезпеки стверджують, що поки Telegram заблокували не всі оператори зв’язку.

У Кремлі закликають “не грати в хованки” в зв’язку з блокуванням месенджера Telegram. Про це заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає УНН з посиланням на  ТАСС.

Як повідомляв УНН, Роскомнагляд передав російським провайдерам адреси  Telegram для блокування.

Таганський суд в п’ятницю задовольнив заяву Роскомнагляду про блокування доступу до месенджер на території Росії. Окремим пунктом зазначалося, що рішення підлягає негайному виконанню. Разом з тим суд постановив, що обмеження може бути знято в разі, якщо Telegram надасть ФСБ ключі для дешифрування повідомлень користувачів. Але представники  Telegram  неодноразово заявляли про об’єктивну неможливість виконати такі вимоги.

Засновник Telegram Павло Дуров заявив, що “конфіденційність не продається, а права людини не повинні бути поставлені під загрозу через страх або жадібність”.

Поки ж багатотисячна аудиторія соціальної мережі шукає шляхи обходу блокувань, встановлюючи VPN або спеціальні настройки проксі. Дуров повідомив, що в Telegram будуть використовуватися вбудовані методи обходу блокувань і звичайним користувачам особливих маніпуляцій, для того щоб залишатися в месенджері, не буде потрібно.

Дуров порадив не видаляти і не встановлювати заново Telegram при виникненні проблем із з’єднанням і завантажувати оновлення для додатка.

 

Країни G7 вимагають від Росії оприлюднити дані про газ «Новачок»

Країни Великої сімки вимагають від Росії розкрити усі дані про програму розробки хімічної зброї «Новачок».

Про це йдеться у  спільній заяві  міністрів закордонних справ усіх країн-членів G7 – Укрінформ.

«Організація із заборони хімічної зброї незалежно підтвердила висновки Великобританії щодо хімічної речовини, використаної під час атаки у Солсбері. Згідно зі своїми міжнародними зобов’язаннями, Росія повинна повністю розкрити ОЗХЗ свою раніше неоприлюднену програму «Новачок», – стверджують дипломати.

У заяві наголошується, що країни G7 згодні із оцінкою Великобританії, що саме РФ відповідальна за отруєння Сергія Скрипаля й «іншого правдоподібного пояснення немає».

«Ми засуджуємо тривалу неспроможність Росії дати відповідь на легітимні запити уряду Об’єднаного королівства, що лише підкреслює відповідальність Росії. Ми закликаємо Росію негайно відповісти на усі запитання, повя’зані із інцидентом у Солсбері», – зазначається у заяві.

Аби примусити Росію поважати засновану на правилах міжнародну систему, країни Великої сімки обіцяють «й надалі належним чином залучати Росію до вирішення регіональних криз та глобальних викликів».

«G7 також продовжуватиме посилювати свої можливості із реагування на гібридні загрози, у тому числі в сферах кібербезпеки, стратегічних комунікацій та контррозвідки. Ми вітаємо дії окремих держав, які вони вживають для обмеження російської ворожої розвідувальної діяльності та підвищення нашої колективної безпеки. G7 уважно слідкуватиме за цією ситуацією та її наслідками», – підсумували глави МЗС.

 

У Німеччині стартували консультації за проектом плану розвитку газових мереж на 2018-2028

Федеральне агентство з мереж в понеділок запустило консультації за проектом Плану розвитку газової мережі на 2018-2028 роки, згадавши також проект «Північний Потік-2».

Про це НБУ  повідомив  на своєму сайті – Укрінформ.

«У зв’язку з скороченням видобутку газу в Німеччині та Нідерландах необхідно продовжувати розбудовувати зони поставок і розширювати газову мережу. Крім того, пропонуються проектні інвестиції за запланованого газопроводу Nord Stream 2», – цитуємо президента мережевого агентства Йохена Хоманна.

Мова йде про те, що Німеччина в даний час забезпечується двома різними видами природного газу: низькокалорійним L-газом з Німеччини та Нідерландів та высококалорийном H-газом з Норвегії та Росії. Через зниження виробництва L-газу (у тому числі, а згідно з рішенням нідерландського уряду скоротити видобуток на гронінгенському родовищі раніше передбачуваного терміну) зростає потреба Німеччини в імпорті H-газу, який планується постачати по трубопроводу Nord Stream 2.

«З падінням виробництва L-газу зростає і потреба Німеччини в імпорті H-газу. Новим імпортним маршрутом може стати планований трубопровід Nord Stream 2 з Росії до Німеччини», – йдеться в прес-релізі.

При цьому в ньому наголошується, що сам по собі Nord Stream 2 не є частиною плану розвитку газотранспортної мережі на найближчі 10 років.

План вперше бере до уваги запланований термінал зрідженого природного газу (СПГ) на німецькому узбережжі Північного моря в місті Брунсбюттель. Для підключення цього терміналу до німецької газової мережі, за розрахунками операторів, необхідна нова лінія протяжністю 50 км та інвестиційні витрати в розмірі 87 млн євро.

В цілому в плані містяться пропозиції та 41 нова міра, в тому числі будівництво трубопроводів протяжністю близько 1390 км, а також будівництво компресора потужністю 499 мегават. Загальна вартість пропозиції в найближчі 10 років оцінюється у близько 7 млрд євро.

У понеділок міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайер підтвердив журналістам у Берліні, що обговорив з керівництвом Нідерландів ситуацію, передає Укрінформ.

Нагадаємо: в  Німеччині  уповноважені органи видали вже всі дозволи на будівництво трубопоровода «Північний потік 2».