Підбірка актуальних новин за 15 квітня

11 місяців ago Інформ центр 0

Арсен Аваков розпочав робочий візит до США

Міністр внутрішінх справ України Арсен Аваков розпочав робочий візит до Сполучених Штатів Америки. Заплановані зустрічі із представниками Державного департаменту США та Федерального бюро розслідувань, інформує прес-служба МВС.

У заходах також візьме участь перший заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін.

«Наш візит включатиме, безумовно, як політичні питання, так і ті, що стосуються діяльності МВС. Ключове – протидія російській гібридній війні. Ми готові переймати досвід багатьох передових країн, але у питанні протидії гібридній війні Росії весь світ має вчитися у нас. По-друге, посилення співпраці із Федеральним бюро розслідувань у протидії організованій злочинності, зокрема російській, та її вплив на процеси у світі. Це дуже важливо, зважаючи на події у Сосбері, хімічні атаки на мирне населення у Сирії та втручання у виборчі процеси та кіберзагрози», – зазначив Арсен Аваков.

Програма п’ятиденного візиту включає також відвідування центру, де навчають агентів ФБР – академію Квантіко, та низку зустрічей щодо спільних дій між американськими та українськими правоохоронцями у боротьбі із організованою злочинністю.

«Це та організована злочинність, що діє на території України під впливом Росії. Мета – дестабілізація ситуації на території України. Саме для цього російська влада використовує «злодіїв в законі» та інших злочинців, які їдуть з Росії до України», – зазначив В’ячеслав Аброськін.

Окрім цього, за його словами, заплановано підписання Меморандуму про співпрацю між Національною поліцією України та Управлінням боротьби із наркотиками Міністерства юстиції США (Drug Enforcement Administration).

Також сьогодні, 15 квітня, міністр внутрішніх справ України поклав квіти до Меморіалу жертвам Голодомору – Геноциду 1932 – 1933 років.

«Це дуже символічно, що пам’ятник жертвам Голодомору у США розташований поряд із Капітолієм. Вкрай важливо, що скорботу по загиблих та пам’ять про злочин поділять розом із Україною в усьому світі. Це дуже важливо, що ми розпочинаємо наш візит саме з цього місця», – додав очільник МВС.

Своєю чергою, Голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків зазначив, що пам’ятник жертвам Голодомору 1932 – 1933 років було відкрито у Вашингтоні 7 листопада 2015 року.

«Цей пам’ятник – великий символ не тільки для українців та нашої громади у США, а і для всього американського народу. Цього року, у 85-ті роковини, ми робимо усе, аби Сенат США, Палата представників, підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932 -1933 років геноцидом українського народу», – зазначив Михайло Савків.

 

Гройсман розказав, як заохотити українців не їздити на заробітки

Щоб українці не їздили по світу на заробітки, потрібно створювати робочі місця за рахунок інвестицій і нормальні умови життя в Україні та забезпечувати підготовку кваліфікованих кадрів, щоб люди могли собі знайти хорошу роботу.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Що потрібно, щоб українці не їздили по світу на заробітки. З одного боку, створювати робочі місця за рахунок інвестицій і нормальні умови життя в Україні. З іншого, забезпечувати підготовку кваліфікованих кадрів, щоб люди могли собі знайти хорошу роботу», – йдеться в повідомленні.

За словами Гройсмана, підприємствам потрібні професійні працівники, і вони готові платити їм гідну зарплату.

«Тому ми розпочали реформу професійно-технічної освіти: вводимо регіональне замовлення кадрів, переорієнтуємо освіту на ті професії, які реально затребувані, Міняємо матеріальну і методичну базу, щоб за цими професіями учні отримували якісну освіту», – зауважив Гройсман.

 

Данилишин пояснив, звідки береться інфляція

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин стверджує, що в нас інфляція найчастіше виникає через неузгоджені дії органів держуправління, тому вірогідність прогнозів у таких умовах апріорі є сумнівною.

Про це він написав у своїй статті для DT.UA.

«В українських умовах інфляція найчастіше виникає через неузгоджені дії органів держуправління. Вірогідність прогнозів у наших умовах апріорі є сумнівною (утім, є деякі сумніви й у прогностичних спроможностях відповідних фахівців НБУ). Тому вони не завжди можуть слугувати якісною базою для прийняття рішень», – написав Данилишин.

Він зазначив, що під час дискусій про користь чи шкоду інфляційного таргетування дуже важливо не забути про головні наші стратегічні цілі – про зростання економіки, зниження рівня безробіття та підвищення доходів населення. Сама по собі стабілізація інфляції на низькому рівні зовсім не гарантує досягнення цих цілей. Тим паче, що використовуваний нині для цього інструмент НБУ – підвищення дисконтної ставки – має наслідком подорожчання кредитів.

«Нацбанк зобов’язаний прагнути до стабілізації інфляції поблизу заданого рівня. Думаю, цей рівень має лежати в діапазоні однозначних чисел – ближче до 5%. Але Нацбанк може також бажати сприяння економічному зростанню на рівні максимального потенційного зростання. Стабілізація змінних реального сектора, таких, як зростання виробництва та зайнятість населення, не завжди входять у список цілей центробанку тієї або іншої країни», – зауважив Данилишин.

Він зазначив, що інфляційне таргетування може варіюватися від жорсткого, коли центробанк узагалі не хвилюють проблеми реального сектора економіки, до гнучкого, коли він виявляє про нього певну турботу.

 

Держенергоефективності підтримує місто Мукачево у прагненні активно переходити на «чисту» енергію та ставати енергоефективним містом

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, обговорюючи переваги проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики для українських міст та громад із міським головою м. Мукачево Андрієм Балогою, Президентом Українського пелетного союзу Миколою Коломийченком, керівниками муніципальних підприємств, експертами – Урядовий портал.

На тематичному круглому столі Сергій Савчук розповів про актуальні в країні напрями розвитку сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики, серед яких важливі такі:

утеплення бюджетних закладів за ЕСКО-механізмом через систему «PROZORRO»;

впровадження системи енергоменеджменту у бюджетній сфері;

виробництво енергії з біомаси, біогазу та відходів.

Голова відзначив особливу активність влади міста у співфінансуванні до 55% суми «теплих кредитів» для ОСББ. Тож, міські ОСББ мають унікальну нагоду отримувати відшкодування майже всього «теплого кредиту»: з державного та міського бюджетів.

Якщо говорити про всю Закарпатську область, то на реалізацію програми з відшкодування 15% річних для фізичних осіб у 2018 р. виділено 3 млн гривень.

Окрім енергоощадних заходів, населення цікавиться й відновлюваними джерелами енергії. Наразі понад півтори сотні родин у Закарпатській області встановили сонячні панелі.

Зважаючи на жвавий інтерес громади до енергозбереження та використання «чистої» енергії, місто Мукачево має всі шанси успішно проводити реформи для зменшення енергозалежності.

Крім цього, усі діючі та заплановані проекти мають позитивний вплив на розвиток бізнесу, підвищення зайнятості населення та зростання економічних показників загалом.

«Держенергоефективності готове надавати сприяння та необхідні консультації для впровадження програм з енергоефективності, систем енергоменеджменту, ЕСКО-механізму та залучення інвесторів у проекти з відновлюваної енергетики», – повідомив Сергій Савчук.

 

Україна виділила рекордну суму на переоснащення шкіл – міносвіти

Найбільшу суму, що коли-небудь виділялася в Україні на переоснащення шкіл – 1 мільярд 385 мільйонів гривень – виділять цього року з держбюджету.

Вже в новому навчальному році в школах може з’явитися нове обладнання.  Про це Громадському радіо розповіла радник міністра освіти України Іванна Коберник – Укрінформ.

«На забезпечення уряд виділив 1 мільярд 385 мільйонів гривень, минулого тижня була ухвалена постанова про розподіл цих коштів. Це дуже велика сума, ніколи одноразово не виділялося стільки грошей із державного бюджету на переоснащення шкіл. Це вперше, коли реформа запускається із такою суттєвою підтримкою держави», — сказала Коберник.

За її словами, кошти розподілять таким чином: 40% буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів, які допоможуть навчатися їм у грі; ще 40% — на закупівлю сучасних меблів, решту 20% мають використати на закупівлю комп’ютерного обладнання для перших класів.

Як зазначила радник, гроші розподілять між усіма областями України. Суми залежатимуть від кількості учнів в області. Закупівлі здійснюватиме місцева влада.

Заплановано, що в містах обласного та районного значень державне фінансування становитиме 70%, місцева влада муситиме додати решту необхідних для реформування грошей. У селах пропорція становитиме 90% на 10%. В гірській місцевості та на лінії розмежування  – 95% на 5%. Нагадаємо, у вересні 2017 року український парламент ухвалив новий закон про освіту.

Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві освіти презентували сучасні меблі, обладнання та загалом інноваційні рішення для освітнього простору. За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, це “парти та стільці, які формують правильну поставу, інтерактивні дошки, яскраві кольори та малюнки на стінах. Такою буде нова українська школа».

 

Гройсман розповів, якою буде “технологічна” українська школа

У Міністерстві освіти презентували сучасні меблі, обладнання та загалом інноваційні рішення для освітнього простору.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Парти та стільці, які формують правильну поставу, інтерактивні дошки, яскраві кольори та малюнки на стінах. Такою буде нова українська школа», – написав Гройсман.

Він зазначив, що у Міносвіти презентували сучасні меблі, обладнання та загалом інноваційні рішення для освітнього простору.

«Тут усе яскраве та технологічне, навчання тісно переплетене з грою. Впевнений, що дітям сподобається, особисто я – у захваті!», – зауважив Гройсман.

 

Пенсійна реформа дозволила відкрити нові можливості системного підвищення виплат для різних категорій громадян, – Володимир Гройсман

Започаткована Урядом пенсійна реформа дозволила відкрити нові можливості системного підвищення виплат для громадян – у тому числі для військових пенсіонерів та для категорій працівників з великим стажем і незначним рівнем зарплат на момент виходу на пенсію. Про це в ефірі телеканалу «Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує Урядовий портал.

«Це (все, що зроблено) не означає, що в 2017 -2018 році ми провели перерахунок і крапка. Ні! Ми відкрили можливості для системного підвищення виплат для громадян, – сказав Володимир Гройсман. – Зараз ми вирішуємо питання підвищення пенсій тим, хто мав стаж, але виплати були копійчані. Це колгоспники, ті, хто працював в тіні за мінімальні кошти, тощо. Серйозне питання, і ми дамо відповідь».

Довідково

Пенсійна реформа вступила в силу восени 2017 року. Її ключові новації – збереження віку виходу на пенсію, скасування зрівняйлівки, що є справедливим щодо людей з великим трудовим стажем, скасування оподаткування пенсій та скасування спеціальних пенсій, а також встановлення механізму автоматичного осучаснення пенсій, що знімає будь-які політичні маніпуляції в системі пенсійних виплат.

Вже в жовтні 2017 року підвищення пенсій отримали майже 10 млн пенсіонерів. При цьому вдалося не збільшувати дефіцит пенсійного фонду – за рахунок, в тому числі, збільшення мінімальної заробітної плати та детінізації зарплат.

В квітні 2018 року Уряд реалізував другий крок реформи – осучаснив виплати військовим пенсіонерам. Це стало можливим за рішенням Уряду. Понад 500 тис. пенсіонерів отримали підвищені пенсії та компенсації. Середній розмір збільшення склав 1500 грн.

Проект закону про пенсійне забезпечення діючих військових, які вийдуть на відпочинок в наступні періоди, також підготовлено Урядом, і наразі документ знаходиться на обговоренні.

 

Українська ГТС у сім разів надійніша, ніж російські “потоки” – експерт

За останні п’ять років спостережень аварійність магістральних газопроводів України в сім разів нижче, ніж аналогічних систем в Росії.

Про це у своїй статті для  DT.UA  пише Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. За його словами, при цьому газопроводи “Північного потоку-1” і відрізок магістрального газопроводу Ямал—Західна Європа, що йде через Білорусь, завантажуються “Газпромом” рівномірно і постійно. На частку нашої ГТС випадає балансування запитів європейських споживачів, а це означає, що обсяг поставок може за добу зрости вдвічі або так само різко скоротитися. Для будь-якої європейської газотранспортної системи і її оператора це кожен раз виклик.

Попри все це, статистика підтверджує, що за останні п’ять років спостережень аварійність магістральних газопроводів України в сім раз нижча, ніж аналогічних систем у Росії, підкреслив експерт.

“Українська ГТС з цим справляється. За останні роки не було жодного випадку, щоб українська сторона (фізичний оператор ГТС — ПАТ “Укртрансгаз”) не виконала своїх зобов’язань, — зазначає експерт. — Навіть у ситуаціях, коли “Газпром” докладав усіх зусиль, щоб проблеми в українській ГТС виникли: зменшував тиск на вході в газотранспортну систему України нижче договірного і, відповідно, нижче нормативного, різко змінював заявлений обсяг поставок, не надавав своєчасно українським диспетчерам інформацію про плани транспортування російського газу тощо. Тим не менш і наша ГТС, і газотранспортники в цілому, і диспетчери справлялися, а залізо не підводило (завдяки їм же)”.

За його словами, коли детально і з цифрами показують реальну ситуацію з рівнем надійності української ГТС, найбільше дивуються… німці, навіть їхні експерти й учасники ринку. Харченко пояснює це тим, що саме на них і було спрямовано перший інформаційний удар Росії, щоб дезінформувати їх, нагодувавши фейками й страшилками про ненадійність нашої ГТС.

 

У Барселоні мітингувальники вимагають випустити з в’язниці каталонських політиків

Тисячі прихильників відокремлення Каталонії від Іспанії вимагали в Барселоні від іспанських органів юстиції звільнити лідерів каталонського руху за незалежність, звинувачених владою Іспанії у заколоті.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“У Барселоні розпочався марш прихильників незалежності Каталонії з вимогою звільнити лідерів каталонських сепаратистів. Тисячі учасників акції зібралися в неділю, 15 квітня, на одній із центральних вулиць міста. Багато хто з мітингарів ніс плакати з написами “Свободу політичним в’язням”, передає інформагенція AFP. Акцію підтримали каталонські представництва двох найбільших профспілок Іспанії”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що більшість учасників ходи були вдягнені в жовтий верхній одяг на знак солідарності з ув’язненими лідерами каталонського руху за незалежність. Іспанські органи юстиції звинувачують каталонських політиків у підбурюванні до заколоту.

Акція відбувається за більш ніж тиждень після того, як у Німеччині звільнили затриманого раніше лідера каталонських сепаратистів Карлеса Пучдемона. Колишній очільник Каталонії перебував під вартою на півночі Німеччини з 25 березня. Його затримала німецька поліція під час подорожі з Данії до ФРН на підставі європейського ордера на арешт.

23 березня Верховний суд Іспанії поновив ордер на арешт колишнього очільника Каталонії та кількох інших каталонських політиків. Серед тих, хто перебуває за гратами в Мадриді, і 53-річний екс-лідер партії “Каталонська національна асамблея” Жорді Санчес. Саме його кандидатуру вже двічі висували на пост керівника каталонського уряду.

 

Іспанія передала Німеччині нові докази у справі проти Пучдемона

Іспанські прокурори передали Німеччині нові докази за звинуваченням в організації повстання щодо колишнього глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона.

Про це повідомляє El Pais із посиланням на джерела – Укрінформ.

“Іспанські й німецькі прокурори зустрілися у четвер у голландському місті Гаага, де іспанські прокурори передали нові докази щодо звинувачень колишнього прем’єра Каталонії Карлеса Пучдемона в організації повстання”, – йдеться у повідомленні.

Зустріч відбулася у штаб-квартирі Євроюсту.

Зазначається, що німецькі прокурори підтримували звинувачення проти Пучдемона в організації повстання, однак суд федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн не підтримав сторону прокуратури через те, що не було ознак насилля під час спроби оголосити незалежність у Каталонії.

Таким чином Пучдемона зможуть в Іспанії судити лише за звинуваченням у розтраті державних коштів. Саме за цими звинуваченнями німецький суд й запросив у Мадрида додаткову інформацію.

Як повідомлялося, 55-річний Карлес Пучдемон був заарештований під час в’їзду до Шлезвіг-Гольштейн із Данії, коли повертався на автомобілі з Фінляндії у Бельгію, 25 березня.

Вищий земельний суд Шлезвіг-Гольштейні ухвалив рішення відпустити колишнього лідера Каталонії Пучдемона на волю із певними умовами, зокрема, виплатою застави у 75 тисяч євро.

У п’ятницю, 6 квітня, за нього внесли заставу.

 

Єврокомісія вважає, що Туреччина не готова до вступу в ЄС

Європейська комісія вважає незадовільним ступінь готовності Туреччини до вступу в Євросоюз.

Про це повідомляє німецьке видання Welt з посиланням на доповідь Єврокомісії щодо приєднання Туреччини до ЄС, передає Громадське – Укрінформ.

На думку ЄС, країна стикається із серйозним «регресом в галузі верховенства права, свободи вираження думки і незалежності судових органів».

«Туреччина зробила великі кроки від ЄС», — йдеться у доповіді, яка за даними Welt, буде оприлюднена 17 квітня.

Експерти ЄС вважають, що за нинішніх умов не планується відкривати нові етапи переговорів про вступ Туреччини до ЄС.

«Перш за все, Туреччині необхідно припинити нинішню негативну тенденцію в сфері верховенства права та основних прав. Це слід почати із скасування надзвичайного стану», — йдеться у повідомленні.

Крім того, турецькій владі радять звернути увагу на послаблений «розділ влади в політичній системі», а також на розширення співпраці з Радою Європи.

В цілому Комісія ЄС назвала дії уряду в Анкарі «серйозним відкатом у сферах правосуддя, реформи державного управління, основних прав і свободи слова».

 

Сирійські ЗМІ виклали кадри руїн хімінституту, знищеного Томагавками

Сирійські державні ЗМІ опублікували знімки руїн Науково-дослідного інституту фармацевтичної і хімічної промисловості під Дамаском, знищеного американськими крилатими ракетами Томагавк.

Про це повідомляє Новое время з посиланням на сирійське інформагентство SANA.

Як відомо, в суботу вранці США і союзники завдали ракетних ударів по Сирії. Головними цілями коаліції стали науково-дослідний центр в Дамаску, який пов’язують з виробництвом хімічної зброї, а також два склади хімічної зброї в провінції Хомс.

Президент Дональд Трамп заявив, що запуск ракет США і союзників по Сирії пройшов ідеально.

Рада безпеки ООН в суботу під час екстреного засідання відхилила проект російської резолюції, в яких пропонувалося визнати удари по Сирії “агресією” і “порушенням міжнародного права”.

 

Washington Post опублікувала знімки наслідків ракетного удару по Сирії

Супутникові знімки об’єктів до і після військової операції в Сирії представила компанія Digital Globe спільно з The Washington Post.

Про це повідомляє The Washington Post – Укрінформ.

Як розповіли у Пентагоні ракети коаліції потрапили у заплановані три цілі. Першою ціллю був Центр досліджень та розробок у Барзасі, за межами Дамаску. За попередньою оцінкою — туди випустили 76 ракет.

Друга та третя ціль була розташована неподалік від міста Хомс, а саме хімічний комплекс Хімса Сіншар. Як повідомили американські військові він був “знищений повністю”.

 

Вашингтон не стане вести прямі переговори з Асадом

Адміністрація президента США Дональда Трампа не має наміру вступати у прямі переговори з президентом Сирії Башаром Асадом. Про це заявила в інтерв’ю телекомпанії CBS постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі, передає УНН.

“Ми ніколи не захочемо вступати у прямі переговори з Сирією. Вони (режим Асада – Ред.) не варті того, щоб з ними вели переговори США”, — зазначила постпред.

За словами Хейлі, “вони лише вдаються до насильства щодо свого народу і руйнують свою країну”. “Що стосується Женевського процесу, то США беруть у ньому участь від самого початку і далі братимуть участь. Однак ми не збираємося проводити переговори один на один з Асадом”, — додала постпред США.

Хейлі вказала, що нанесений в суботу США разом з Великобританією і Францією ракетний удар по Сирії був викликаний “сукупністю агресивних дій” Асада щодо мирних жителів країни, у тому числі із застосуванням хімічної зброї.

Як повідомляв УНН, 14 квітня США, Велика Британія і Франція завдали авіаудари по трьох цілях, пов’язаних з сирійської програмою створення хімічної зброї. Таким чином країни відповіли на застосування хімічної зброї 7 квітня в місті Дума.

Раніше Вашингтон, Лондон і Париж заявили, що удари є відповіддю на застосування хімічної зброї у сирійському місті Дума. За даними представників благодійної організації “Білі каски”, з вертольота була скинута бочкова бомба з хімікатами. У ВООЗ повідомили, що близько 500 осіб могли постраждати від хіматаки.

 

Посол США направив до МЗС Росії лист з повідомленням про нові санкції – ЗМІ

США попередила Росію про те, що готуються нові санкції у відповідь на підтримку російською владою режиму Башара Асада у Сирії.

Про це пише російське видання “Коммерсантъ”.

“Як стало відомо «Ъ», днями американський посол Джон Хантсман надіслав в російський МЗС лист, в якому говориться, що влада США готує нові санкції відносно Росії. Цього разу просто «за підтримку» сирійського президента Башара Асада», – говориться в повідомленні.

За версією “Комерсанта”, в першій частині листа американського посла йдеться про мотиви силової операції, здійсненої США та їх союзниками відносно Сирії,  там зазначається, що сирійська влада є винною в застосуванні хімічної зброї відносно власного населення, і міжнародне співтовариство зобов’язане зробити кроки, щоб зупинити Асада.

У другій же частині свого послання Хантсман повідомляє Москву, що Вашингтон має намір ввести відносно неї нові санкції. Цього разу — «за підтримку сирійського режиму».

Раніше про те, що США мають намір ввести додаткові санкції проти Росії у відповідь на підтримку Москвою режиму Башара Асада в суботу у своєму аккаунті в Twitter повідомив експерт Atlantic Council, колишній радник санкційного бюро мінфіну США Брайан О’Тул. За його словами, таке формулювання міститься в матеріалах для преси, підготовлених для брифінгу у Білому домі.

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня Британія, США і Франція завдали високоточних ракетних ударів по об’єктах в Сирії, пов’язаних з хімічною зброєю. Головними цілями коаліції стали науково-дослідний центр в Дамаску, який пов’язують з виробництвом хімічної зброї, а також два склади хімічної зброї в провінції Хомс.

НАТО підтримало авіаудар США, Великої Британії і Франції по об’єктах в Сирії.

Росія скликала екстрене засідання Радбезу ООН із-за ударів по Сирії. Радбез ООН в суботу під час екстреного засідання відхилив проект російської резолюції, в якій пропонувалося визнати удар по Сирії “агресією” і “порушенням міжнародного права”.

8 квітня на контрольоване повстанцями місто Дума в Східній Гуті була здійснена хіматака, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб, постраждало більше 1000.

Президент США Дональд Трамп в одному з твітів призвав Росію «перестати підтримувати» Дамаск.

 

Ліга арабських держав підтримала ракетні удари західної коаліції в Сирії

Ліга арабських держав закликала до міжнародного розслідування смертоносного застосування хімічної зброї проти цивільного населення в Сирії і підтримала подальшу ракетну атаку західної коаліції по хімічним базам у цій країні.

Про це повідомляє “Новое время” з посиланням на Reuters.

Крім того, ЛАД засудила втручання Ірану в справи іншої держави, зазначається в інформації.

Саудівська Аравія і її союзники підтримали ракетні удари США, Великобританії і Франції по хімічним об’єктам в Сирії. У той же час Ірак і Ліван – засудили їх.

У ніч на 14 квітня президент США Дональд Трамп віддав наказ Збройним силам завдати точних ударів по об’єктах, пов’язаних з хімічною зброєю в Сирії. До операції також приєдналися Франція і Великобританія.

Це стало відповіддю на хімічну атаку в сирійській Думі, в результаті якої загинули щонайменше 70 осіб і постраждали сотні осіб.

 

Макрон: Ракетні удари – це не оголошення війни режиму Асада

Авіаудари по хімічним об’єктам в Сирії не були оголошенням війни проти режиму Башара Асада.

Про це президент Еммануель Макрон сказав під час спілкування з журналістами на каналі BFMTV у неділю ввечері.

“Франція не оголошувала війну режиму Башара Асада”, – заявив президент Макрон.

При цьому він наголосив на легітимності ударів, привітав здійснення операції, спрямованої на знищення сирійських об’єктів виробництва та зберігання  хімічної зброї, розцінив їх як військовий успіх.

“Їхні потужності для виробництва хімічної зброї були знищені”, – наголосив французький президент.

Він також заявив про те, що йому вдалося переконати американського президента Дональда Трампа продовжувати займатися конфліктом.

“Десять днів тому президент Трамп сказав, що Сполучені Штати Америки повинні вийти з Сирії… Ми переконали його у тому, що потрібно залишитися”, – сказав Макрон.

Він вказав, що Трампа вдалося переконати залишатися в Сирії “на довгостроковій перспективі”.

Як відомо, вранці 14 квітня США і союзники завдали ракетних ударів по Сирії. Головними цілями коаліції стали науково-дослідний центр в Дамаску, який пов’язують з виробництвом хімічної зброї, а також два склади хімічної зброї в провінції Хомс. Експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) вирушили в суботу до сирійського міста Дума, щоб розслідувати твердження про використання хімзброї Асадом за тиждень до цього.

 

Російські кораблі “полювали” на британську субмарину під час атаки у Сирії – ЗМІ

Під час ракетного удару по Сирії, який завдали США, Великобританія та Франція, російські військові кораблі, літаки та підводні човни заблокували одну із британських субмарин класу Astute з ракетами у Середземному морі.

Про це повідомляє “24 канал” з посиланням на The Sunday Times.

Підводний човен провів кілька днів, намагаючись уникнути виявлення. На нього “полювали” два російські фрегати і літак, пише видання.

Також у блокуванні взяли участь два підводні човни класу “Кіло”, оснащені торпедами та протикорабельними ракетами, які західні військово-морські експерти називають “чорна діра”, оскільки вони доволі тихі, через що їх важко виявити. До цього човни базувалися у порту сирійського міста Тартус, однак незадовго до атаки покинули порт.

На допомогу британській субмарині прийшов американський літак Boeing P-8 Poseidon, який відстежував російські кораблі та літаки.

Як повідомлялося, 14 квітня США, Великобританія та Франції здійснили військову операцію в Сирії у відповідь на хімічну атаку урядовими силами Башара Асада. У результаті було уражено об’єкти, що мають стосунок до програми сирійського уряду щодо використання хімічної зброї. Загиблих внаслідок операції немає, проте троє осіб дістали осколкові поранення.

 

Папа Римський прокоментував ситуацію у Сирії та світі

Папа Франциск у зв’язку з подіями в Сирії закликав світових політичних лідерів діяти спільно в інтересах миру в Сирії та інших регіонах.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Я серйозно стурбований нинішньою ситуацією в світі, де, незважаючи на засоби, доступні міжнародній спільноті, важко узгодити спільні дії на користь миру в Сирії та в інших регіонах світу. …Знову звертаюсь до всіх політичних лідерів, щоб перемогли справедливість та мир», – мовив глава Вселенської Церкви в неділю, 15 квітня, після молитви «Царице неба» разом із десятками тисяч паломників та побожних туристів, які зібралися на площі святого Петра у Ватикані.

В повідомленні зазначається, що цей заклик Папа Франциск скеровує до всіх людей доброї волі, а, зокрема, до політичних лідерів, на другий день після того, як Сполучені Штати Америки, Великобританія та Франція вразили деякі військові об’єкти в Сирії, щоб знищити здогаданий запас хімічної зброї на території країни.

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня Британія, США і Франція завдали високоточних ракетних ударів по об’єктах в Сирії, пов’язаних з хімічною зброєю. Головними цілями коаліції стали науково-дослідний центр в Дамаску, який пов’язують з виробництвом хімічної зброї, а також два склади хімічної зброї в провінції Хомс.

8 квітня на контрольоване повстанцями місто Дума в Східній Гуті була здійснена хіматака, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб, постраждало більше 1000.

 

Москва збирає компромат на британських чиновників. Лондон готує відповідь – ЗМІ

Британія готується до оприлюднення підтримуваними Кремлем хакерами компромату на своїх чиновників та політиків.

Про це пише The Sunday Times із посиланням на власні джерела у розвідувальних службах Об’єднаного королівства – Укрінформ.

«Керівники розвідки готуються до російської помсти, яка може полягати у тому, що підтримувані Кремлем хакери оприлюднять незручну інформацію стосовно міністрів, членів парламенту та інших відомих людей», – йдеться у матеріалі.

За інформацією видання, прем’єр-міністра Терезу Мей вже попередили, що на політиків можуть посипатися напади, подібні на ті, що спіткали Гіларі Клінтон під час президентських виборів у США.

«Центр урядового зв’язку (британська спецслужба, відповідальна за ведення радіоелектронної розвідки – ред.) та міністерство оборони вже готові до пропорційної відповіді. Кіберексперти уже «розмістилися» усередині комп’ютерних мереж російських цілей», – зазначає The Sunday Times.

За словами співбесідника видання, Росія намагатиметься посіяти хаос у британських правлячих колах. «Вірогідно, вони вдадуться до направленої інформації та спробують спричинити якомога більше збентеження та хаосу», – розповіло джерело.

Як повідомлялося, у ніч на 14 квітня Британія, США та Франція завдали високоточних ракетних ударів по об’єктах в Сирії, пов’язаних із хімічною зброєю, у відповідь на хіматаки режиму Асада проти мирних громадян.

У своєму зверненні із цього приводу прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей натякнула і на Росію, зазначивши, що Лондон «не може дозволити хімічній зброї стати нормою ні в Сирії, ні на вулицях Об’єднаного королівства, ні деінде».

НАТО підтримало авіаудар США, Великої Британії та Франції по об’єктах у Сирії.

Росія скликала екстрене засідання Радбезу ООН через удари по Сирії.

8 квітня на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті була здійснена хіматака, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб, постраждали понад 1000 людей.

 

Лабораторія в Швейцарії заперечила заяву Лаврова про отруєння Скрипаля речовиною BZ

Лабораторія Швейцарського федерального інституту з ядерного, біологічного та хімічного захисту не має сумніву щодо висновків британської лабораторії Портон-Даун про отруєння Сергія та Юлії Скрипалів речовиною “Новічок”.

Про йдеться у Twitter швейцарської лабораторії у відповідь на заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що науковці у Шпіці нібито ідентифікували речовину як BZ, що перебувала на озброєнні країн НАТО.

“Тільки ОЗХЗ (Організація з заборони хімічної зброї – ред.) може прокоментувати це твердження. Ми можемо повторити те, що заявили 10 днів тому: ми не сумніваємося, що Портон-Даун ідентифікував “Новічок”. Портон-Даун – як і Шпіц – це лабораторія, призначена ОЗХЗ. Стандарти перевірки настільки жорсткі, що можна довіряти висновкам”, – йдеться у повідомленні.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що, за інформацією “джерел” у дослідницькому центруі у Швейцарії, при отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів була використана речовину BZ, яка стояла на озброєнні США і Великої Британії.

При цьому британська лабораторія в Портон Дауні ідентифікувала отруйну речовину як “Новічок”.

Як повідомлялося, британська розвідка вважає, що газ “Новічок”, використаний для отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, був виготовлений на військовій дослідній базі в місті Шихани Саратовської області РФ.

 

МЗС Нідерландів назвало заяви Росії про походження “Новічка” дезінформацією

Заяви Росії про виготовлення “Новічка” на Заході є відволіканням.

Про це у неділю у телепрограмі “WNL op zondag” заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стефан Блок, повідомляє De Telegraaf – Укрінформ.

“З Росії постійно надходить потік дезінформації. Ця інформація (про виготовлення “Новічка” на Заході – ред.) є відволіканням”, – застеріг він.

Раніше експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили висновки Британії про речовину, якою було отруєно екс-агента Сергія Скрипаля.

Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичним речовиною “Новічок” у березні 2018 року. Обидва вони вже вийшли з критичного стану та йдуть на поправку. Доньку виписали зі шпиталю, однак її батько все ще знаходиться під наглядом лікарів.

Росія заперечує будь-яку свою причетність до гучного замаху.

 

Штайнмаєр занепокоєний “нестримним відчуженням” РФ від Заходу

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр стурбований “нестримним відчуженням” РФ від країн Заходу. І закликає не оголошувати всю Росію та її населення ворогами.

Про це пише DW– Укрінформ.

“Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив занепокоєння через нинішній напружений стан відносин між Росією та країнами Заходу. Про це глава держави заявив у інтерв’ю виданню Bild am Sonntag, оприлюдненому в неділю, 15 квітня. Штайнмаєр визнав, що теперішнє “нестримне відчуження” між Росією та Заходом – підстава для серйозної стурбованості”, – йдеться в публікації.

За словами Штайнмаєра, на сьогоднішній день не лишилося практично жодного “підгрунтя для довіри” між РФ та Заходом. І головним завданням для відповідальних політиків він назвав протидію цьому відчуженню. Штайнмаєр також закликав не припиняти дипломатичних зусиль задля пошуку виходу з нинішньої ситуації.

“Незалежно від Путіна, ми не маємо оголошувати всю Росію, країну і людей, ворогами”, – сказав він.

Попри те, що зараз Росія є “складним” сусідом, країнам Заходу не варто допускати домінування “апокаліптичних настроїв” у відносинах з РФ, зауважив президент ФРН.

Щодо ж політики ЄС до Росії, то саме на уряд Німеччини покладається велика відповідальність у питанні збереження єдності та готовності Євросоюзу до дій, констатував Штайнмаєр. Він наголосив, що треба постійно вказувати Кремлю на “наслідки його дій для європейсько-російських відносин”. До останнього пункту належать і запроваджені у відповідь на анексію Криму та початок конфлікту на Донбасі санкції. Втім, ЄС слід намагатися переконати російське керівництво й шляхом “прямого діалогу”, ввважає Штайнмаєр.

 

Глава МЗС Німеччини критикує Росію, в тому числі, за Україну

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас у неділю розкритикував Росію за її дії за межами Російської Федерації. Маас звинуватив Москву в кібератаці на його міністерство і сказав, що Росія повинна змінити свою поведінку, пише Радіо Свобода – Укрінформ.

Глава зовнішньополітичного відомства Німеччини перерахував низку подій, які він назвав «проблематичними діями» – це відсутність прогресу у припиненні вогню на сході України, напад із застосуванням хімічної зброї у Великій Британії, підтримка уряду Сирії на чолі з Башаром Асадом і спроби вплинути на вибори в західних країнах.

«Стався напад на МЗС і ми припускаємо, що це виходило з Росії», – заявив міністр в інтерв’ю державній німецькій телекомпанії ZDF.

За його словами, Німеччина не може просто відмахнутися від цього. За його словами, те, що відбувається, не слід розглядати як конструктивний внесок.

Напередодні Гайко Маас висловив ті ж тези в інтерв’ю виданню Spiegel.de.

У лютому німецькі урядовці розкрили те, що вперше виявили в грудні минулого року і назвали «ізольованою» кібератакою на урядову комп’ютерну мережу. Минулого тижня глава внутрішнього розвідувального агентства Німеччини сказав, що існує «висока ймовірність» того, що за кібератакою стоїть Москва.

Гайко Маас, соціал-демократ, який дотримується більш жорсткої позиції щодо Росії, ніж його попередники з тієї ж партії, сказав у неділю ще одному німецькому громадському мовнику – ARD, що Москва стала дедалі «важчим партнером». Однак Берлін схиляється до продовження діалогу, особливо в зв’язку з кризою в Сирії. За словами Мааса, Німеччина чекає конструктивних підходів з боку Росії, в тому числі, в сирійському конфлікті, а також Берлін очікує, що Москва не завжди буде просто захищати президента Сирії Башара Асада.

 

Росія запропонувала Асаду “тур” в Тюмень, той погодився

Президент Сирії Башар Асад прийняв пропозицію депутатів Держдуми РФ відвідати Югру (Югорский край – Тюменська область РФ).

Про це повідомляє РИА новости з посиланням на члена комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Сергія Железняка, який перебуває з делегацією в САР – Укрінформ.

“Асад одразу прийняв пропозицію відвідати Югру і висловив зацікавленість у розширенні контактів і приймати делегації з РФ”, — сказав він журналістам у неділю.

За словами координатора групи Держдуми зі зв’язків з парламентом Сирії Дмитра Сабліна, Асад також похвалився, що його діти минулого року відпочивали в “Артеку”, у незаконно анексованому Росією Криму.

“Мої діти в минулому році були в “Артеку”. Після цієї поїздки краще стали розуміти Росію”, – заявив Асад.

11 квітня іранські ЗМІ заявили, що до кінця тижня президент Сирії Башар аль-Асад має намір перевезти свою сім’ю до Тегерану. ЗМІ пов’язували цю інформацію з повідомленнями про підготовку масштабного військового удару США по Сирії. Також повідомлялося, що в Іран вивозять сім’ї членів уряду Сирії.

 

У Словенії президент розпустив парламент

У Словенії президент Борут Пахор розпустив парламент. Дострокові загальні вибори відбудуться 3 червня.

Про це повідомляє STA, пише Укрінформ.

“У суботу президент Словенії Борут Пахор анонсував, що в країні відбудуться дострокові загальні вибори 3 червня. Він також підписав указ про розпуск Національної Асамблеї й про проведення виборів”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 14 березня, прем’єр-міністр Словенії Міро Церар пішов у відставку після того, як Верховний суд країни анулював результат референдуму, який дозволив виділення 1 мільярда євро на залізничний проект.

 

У Чорногорії на президентських виборах перемагає Джуканович

На президентських виборах, які пройшли 15 квітня у Чорногорії, за попередніми даними, перемагає Міло Джуканович, який 6 разів очолював уряд цієї країни і був президентом у 1998-2002 роках.

За даними Центру моніторингу виборів, він отримав понад 53 відсотки голосів, повідомляє “Радіо Свобода” – Укрінформ.

За попередніми даними, явка становила 58,6 відсотка.

Після того, як Джуканович опустив свій бюлетень, він сказав, що сподівається виграти одразу, але за необхідності він «виграє у другому турі».

Голосування на цих виборах було визначальним у питанні, чи залишиться Чорногорія на прозахідному курсі з перспективою членства в Європейському союзі, чи повернеться в орбіту Росії, зазначає видання.

Основний конкурент Джукановича – Младен Бояніч – отримав близько 34,2 відсотка голосів. Його підтримала більшість опозиційних партій країни, включно з проросійськими групами, які хочуть заморозити членство Чорногорії в НАТО і провести референдум з цього питання, якщо б опинились при владі.

Після голосування в неділю 56-літній Джуканович заявив журналістам, що він упевнений у безперечній перемозі.

«Я переконаний, що Чорногорія підтвердить, що вона твердо тримається на шляху європейського розвитку», – сказав він.

Всього за посаду глави держави боролися сім кандидатів. Одна із особливостей цих виборів у тому, що вперше на президентську посаду претендувала жінка. Це Драґія Вуксанович, яку висунула опозиційна Соціал-демократична партія.

За ходом голосування стежили 2015 спостерігачів, з них 333 – іноземці. Спостерігачі повідомляли протягом дня про різні порушення, в тому числі про спроби підкупу виборців.

Якщо жоден кандидат не отримає більшості голосів у першому турі, 29 квітня відбудеться другий тур між двома фаворитами.

Дотеперішній президент Чорногорії Філіп Вуянович побажав своєму наступникові закінчити процес інтеграції в Європейський союз, збільшити інвестиції, створити нові робочі місця, а також підвищити рівень зарплат і пенсій.

 

США і ще 16 країн можуть не визнати результат виборів у Венесуелі

США та 16 країн Латинської Америки погрожують не визнати заплановані на 20 травня цього року президентські вибори у Венесуелі, якщо вона не забезпечить прозорий перебіг голосування, не звільнить політичних в’язнів та не допустить до участі у виборах опозиціонерів.

Таке застереження містить ухвалена в суботу, 14 квітня, спільна заява учасників Саміту Америк, що проводиться в столиці Перу Лімі, передає DW з посланням на інформагенцію AFP – Укрінформ.

За умов, котрі панують зараз у Венесуелі, не можна розраховувати на “легітимність” та “переконливість” голосування та його результатів, зазначається в спільній заяві. Віце-президент США Майкл Пенс назвав майбутні вибори у Венесуелі “обманом”. На пленарному засіданні саміту він також пообіцяв, що Вашингтон і надалі чинитиме спільно зі своїми союзниками “тиск” на Каракас, щоб відновити демократію в цій південноамериканській країні.

Венесуельське керівництво, якщо воно прагне визнання виборів учасниками американського саміту, має надати “гарантії” прозорого перебігу голосування, звільнити політичних в’язнів та допустити до участі у виборах опозиціонерів, зазначається у спільній заяві учасників зустрічі.

Нагадаємо, що наприкінці лютого чинний президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про рішення висувати свою кандидатуру на перевиборах. Наступний президент має керувати країною до 2025 року. США вже й раніше заявляли, що не визнаватимуть результатів дострокових виборів президента Венесуели через утиски опозиції. Так само ряд латиноамериканських країн засудили стрімку організацію голосування ще до того, як уряд соціалістів та опозиція завершили переговори щодо врегулювання кризи в країні, а також недопуск до виборів численних критиків влади.

Венесуела перебуває у глибокій політичній та економічній кризі. Опозиція покладає на Мадуро відповідальність за тяжку ситуацію в країні. Наприкінці серпня 2017 року США запровадили санкції проти Ніколаса Мадуро, які передбачають замороження його активів, що перебувають під юрисдикцією США, а також заборону фізичним та юридичним особам із США вести бізнес з ним.

 

Україні вдалося створити одну з найефективніших армій у Європі – Порошенко

Україна за останні чотири роки не просто відродила армію, а й перетворила ЗСУ на одну з найбільш ефективних армій у Європі.

Про це Президент України Петро Порошенко написав на своїй сторінці у Тwitter .

«За останні чотири роки нам вдалося не просто відродити армію, а й перетворити ЗСУ на одну з найбільш ефективних армій у Європі», – написав Порошенко.

За його словами, чергове підтвердження цьому – участь наших десантників у курсі з контр-штурмових дій S.W.A.T. у Польщі, де наші військові показали найкращі результати.

 

АТО: бойовики 24 рази відкривали вогонь, під Новотроїцьким працює снайпер

Сьогодні російсько-окупаційні війська здійснили 24 обстріли українських опорних пунктів.

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

“Від початку доби російсько-окупаційні війська здійснили 24 обстріли українських опорних пунктів. Агресор продовжує застосовувати заборонене Мінськими угодами озброєння”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, зокрема, на Донецькому напрямку зі 120 та 82 мм мінометів противник відкривав вогонь по оборонцях Павлополя. Крім цього, з 82 мм мінометів, озброєння БМП, гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї обстріляні захисники Пісків, а з гранатометів та стрілецької зброї – наші укріплення під Водяним, Павлополем та Авдіївкою. Також під гранатометний вогонь потрапили оборонці Шахти «Бутівка», а поблизу Новотроїцького – вівся снайперський вогонь.

На Луганському напрямку агресор застосував заборонені 120 та 82 мм міномети по оборонцях Луганського та Світлодарська. Крім цього, з гранатометів та великокаліберних кулеметів вогонь вівся по українських позиціях поблизу Новолуганського, а також з озброєння БМП – під Луганським і Троїцьким.

Унаслідок ворожих обстрілів жоден український воїн не постраждав, інформує штаб АТО.

 

В зоні АТО 59 обстрілів: бойовики гатять з мінометів 120 і 82 мм калібрів

Минулої доби російсько-окупаційні війська, ігноруючи режим повного припинення вогню, здійснили 59 обстрілів позицій Збройних Сил України.

Про це повідомляється у зведенні прес-центру штабу АТО за добу від 15 квітня.

Зокрема на Донецькому напрямку із заборонених Мінськими угодами 120 мм мінометів противник відкривав вогонь по оборонцях Павлополя, Лебединського та Новотроїцького, а з мінометів калібру 82 мм – обстріляні захисники Пісків та Павлополя. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї вогонь вівся по наших укріпленнях в районі Авдіївки, Кам’янки, Шахти «Бутівка», Верхньоторецького, Піщевика, Широкиного та Гнутового. Крім цього, озброєння БМП ворог застосував по українських опорних пунктах поблизу Пісків і Талаківки, великокаліберні кулемети – під Опитним, стрілецьку зброю – в районі Славного, Березового та Лебединського, а неподалік Новотроїцького – вівся снайперський вогонь, повідомляють у штабі.

На Луганському напрямку агресор застосував заборонені 120 мм міномети по оборонцях Луганського, Троїцького та Світлодарська. Крім цього, поблизу Луганського та Світлодарська бойовики вели вогонь 82 мм мінометів, неподалік Новолуганського та Новгородського – з гранатометів та великокаліберних кулеметів, а з озброєння БМП – під Луганським і Троїцьким.

Унаслідок ворожого вогню один український захисник зазнав поранення. Ще один воїн – дістав бойове травмування. Постраждалих військовослужбовців доправили до лікувальних закладів та надали необхідну медичну допомогу.

 

Бойовики передали українській стороні тіло загиблого військового — штаб

Бойовики передали ЗСУ тіло українського військового, який зник на лінії розмежування 8 квітня цьго року.

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

“Сьогодні, 15 квітня, представники російсько-окупаційних військ передали українській стороні тіло загиблого військовослужбовця Збройних Сил України, який зник безвісти 8 квітня під час виконання бойових завдань на лінії розмежування сторін”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, силами пошукової групи «Евакуація-200» тіло загиблого доставлено до місця проведення процедури впізнання та проведення судово-медичної експертизи. Після проведення цих заходів, а також оформлення відповідних документів, тіло загиблого військовослужбовця доправлять до місця поховання.

 

“Тиша” на Донбасі: ворог застосовує артилерію та 120-мм міномети

За минулу добу з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 52 обстріли наших оборонних позицій, 50 з них визначені як прицільні.

Про це заявив на брифінгу речник Міноборони з питань АТО Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Загалом минулої доби з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 52 обстріли наших оборонних позицій, 50 з них визначені як прицільні. При цьому, свідомо порушуючи Мінські домовленості, ворог здійснив 14 пострілів з артилерії калібру 122 мм, випустив близько 90 мін з мінометів калібрів 120 та 82 мм. Беручи до уваги активність російсько-окупаційних військ та з метою збереження життя і здоров’я особового складу українських військових наші захисники 19 разів відкривали вогонь у відповідь», – сказав Праута.

Він зазначив, що на лінії зіткнення протягом минулої доби спостерігалось подальше порушення Мінських домовленостей з боку бойовиків окупаційних військ.

«На Луганському напрямку зафіксовано 11 прицільних обстрілів наших позицій. Під ворожими обстрілами з мінометів калібрами 120 та 82 мм неодноразово перебували захисники Зайцевого та Луганського. На цьому напрямку окупанти загалом випустили близько 80 мін цих калібрів. Провокаційні обстріли з озброєння БМП, гранатометів різних типів та великокаліберних кулеметів противник вів у бік оборонців Луганського, Троїцького та Майорська. На Донецькому напрямку зафіксовано 41 ворожий обстріл з другої години ночі протягом години та близько 19:00 противник застосовував артилерію калібру 122 мм по захисниках Широкиного», – зауважив Праута.

За його словами, під мінометні обстріли калібру 82 мм потрапляли захисники Пісків та Шахти Бутівка. З гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї противник вів провокаційний вогонь у районі населених пунктів Павлопіль, Мар’янка, Водяне, Широкине, Новомихайлівка.

 

Шкільний урок із самооборони закінчився пораненням поліцейського

У сільській школі на Вінниччині капітан поліції через необережне поводження зі зброєю поранив лейтенанта на очах у сорока учнів.

Про це повідомлило ТСН – Укрінформ.

“Один з поліцейських був нападником, а інший показував дітям, як захиститися від ножа. Останній повалив колегу на підлогу і за мить пролунав постріл. Діти сиділи в кількох метрах. Гільза пролетіла зо два метри від них. Вчителі і діти одразу і не збагнули, що постріл був справжній”, – йдеться в телесюжеті.

Як зазначається, поранений поліцейський зараз лежить у лікарні. Медикам заборонили не лише пускати до нього відвідувачів, а й навіть розказати, як він почувається. Відомо лише, що куля потрапила в живіт. Речник обласної поліції запевняє, що після операції для життя 34-річного лейтенанта загрози немає.

Капітана поліції уже відсторонили від служби.

“Постріл був здійснений з необережності, через порушення інструкції з безпеки при поводженні зі зброєю, з його бойової зброї, яка була при ньому, тому що працівник поліції отримав для супроводження цих зразків зброї до школи”, – повідомила Анна Олійник, речник Нацполіції у Вінницькій області.

Зараз у поліції проводять службову перевірку. Винуватцю загрожує до двох років обмеження волі.

Батьки обурені, адже про специфічний урок нічого не знали. Дітей після побаченого і пережитого не відпустили зі школи – вони змушені були досидіти до кінця уроків.

 

Клих заявив, що відмовляється від їжі і вимагає переводу в іншу колонію

Засуджений у РФ до 20 років колонії суворого режиму, нібито, за участь у “новорічному штурмі” Грозного 1995 року, Станіслав Клих скаржиться на умови утримання у Верхньоуральській колонії і вимагає перекладу.

Клых відповів на питання Нової Газети про умови утримання.

За його словами, їжа у Верхньоуральській колонії, на відміну від тієї, що йому давали в Грозненському СІЗО, – огидна, істи це неможливо. “Я вимагаю переведення в іншу установу ФСВП — з цією метою відмовляюся від сніданку і обіду”, – написав Клих.

За його словами, щодо переводу “тюремники, мабуть, зайняли глуху оборону, щоб уникнути можливих перевірок з Москви в тому випадку, якщо мене все-таки переведуть, але, швидше за все, тут будуть застосовувати т. зв. примусове годування”.

Також Клих поскаржився виданню на умови утримання: “найважче подолати біль в очах — це від замкнутого простору, нестачі кисню, нервового перенапруження, в таких умовах деякі ув’язнені втрачають зір. Час у в’язниці вдень тягнеться набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути і не прокинутися, смерть стає бажаною. Деяку розрядку дає читання листів — вони дають відчуття надії”.

Як повідомлялося, 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні українців засудив Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва заперечують всі звинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні.

Політв’язні заявляли про тортури з боку російських силовиків. ЗМІ писали, що Станіслав Клих, що міститься в російському СІЗО нібито зійшов з глузду через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

 

Президент Світового конгресу українців просуватиме в Європі інтереси України

Президент Світового конгресу українців відвідає Грецію, Кіпр, Туреччину та Азербайджан.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли у прес-службі СКУ.

«14-23 квітня 2018 р. президент Світового конгресу українців Євген Чолій з метою просування актуальних українських питань відвідає Грецію, Кіпр, Туреччину та Азербайджан, де зустрінеться з державними високопосадовцями та українськими громадами», – заявили в організації.

В СКУ додали, що головними темами, які порушуватимуться під час візиту, стануть: «важливість дій міжнародної спільноти у відповідь на гібридну агресію Російської Федерації; направлення миротворчої місії на Донбас і моніторингової місії в Крим; та надання Україні економічної, гуманітарної і технічної допомоги».

Окрім цього, очільник української діаспори говоритиме про перебіг реформ в Україні, у тому числі – антикорупційних.

«У рамках перебування в Греції Євген Чолій візьме участь в урочистому заході з нагоди відзначення 20-ліття складової організації СКУ – Асоціації української діаспори в Греції «Українськ-грецька думка», – зазначили у прес-службі.

Як відомо, Світовий конгрес українців – це позапартійне об’єднання, міжнародна координаційна надбудова над українськими громадськими організаціями у діаспорі, яка об’єднує 20 млн українців у 133 країнах світу

 

Дерипаска, Вексельберг, Абрамович і К°: Британія хоче притиснути олігархів РФ

Влада Великої Британії розглядає можливість введення нових санкцій проти російських бізнесменів, що ведуть справи у Сполученому Королівстві.

Про це пише Sunday Times – Укрінформ.

За даними видання, що посилається на джерела у канцелярії прем’єр-міністра Терези Мей, конкретні обмежувальні заходи наразі «зважуються». У публікації згадуються Олег Дерипаска та Віктор Вексельберг, проти яких США ввели жорсткі санкції нещодавно, а також Роман Абрамович.

Мей підтвердила виданню, що вивчаються всі аспектів заходів, до яких можуть вдатися.

Як відомо, з січня цього року державні органи Британії отримали право ставити запитання про походження капіталу іноземним власникам нерухомості та активів, і в разі незадовільної відповіді на непрозоре майно буде накладено арешт.

Як повідомляв Укрінформ, багаті іноземці, в тому числі російські олігархи, які підозрюються в корупції, будуть змушені пояснювати свій розкішний спосіб життя у Великої Британії.

Згідно з оцінками, у Великобританії щороку відмивається близько 90 мільярдів фунтів стерлінгів, зароблених незаконним шляхом.

Нагадаємо, найбагатші росіяни через введені 6 квітня Сполученими Штатами санкції проти олігархів і топ-чиновників РФ втратили загалом близько 16 млрд дол. протягом дня.

У новий пакет санкцій США були включені 7 російських олігархів, 17 представників російської державної влади, а також 14 організацій і компаній. В експертних колах США назвали ці санкції одними з найпотужніших.

Зокрема, Міністерство фінансів США зобов’язало до полудня 7 травня припинити всі транзакції і взаємодію з російськими компаніями, які потрапили під санкції, в тому числі з групою EN+, групою ГАЗ і Об’єднаною компанією “Русал”.

 

Акції російського “Русала” впали до рекордного мінімуму

Акції російського алюмінієвого гіганта “Русал” продовжили падіння при відкритті нового торгового тижня на Гонконгській фондовій біржі. У перші хвилини операцій вони подешевшали на 16,67% — до 1,7 гонконгського долара за одиницю, свідчать дані торгів станом на 9:45 за місцевим часом (3:45 за київським часом), інформує УНН з посиланням на ТАРС.

Це найнижча вартість паперів в історії компанії, яка розмістила їх на майданчику в Гонконзі в 2010 році.

Тиждень тому акції “Русала” обрушилися на 50% (до 2,34 гонк. дол за штуку) на тлі повідомлення компанії про можливий технічний дефолт за деякими видами боргових зобов’язань після введення санкцій з боку США. З тих пір акції компанії продовжують падати.

Нагадаємо, Мінфін США у п’ятницю доповнив список російських бізнесменів і топ-менеджерів, проти яких введені санкції. У новому санкційному списку 38 російських фізичних і юридичних осіб, у тому числі “Рособоронекспорт”, “Російська фінансова корпорація” і “Русала”. Вашингтон, мотивуючи введення рестрикцій (обмежень), звинуватив Москву в незаконній анексії Криму, в розпалюванні насильства на сході України, підтримки Башара Асада в Сирії, постачання йому матеріалів і зброї, а також у веденні протиправної діяльності в кіберпросторі.

 

У Лондоні стартувала кампанія за другий референдум щодо Brexit

Відомі британські актори, бізнесмени й політики, а також члени парламенту, почали кампанію за проведення “народного референдуму” щодо виходу Британії з Євросоюзу за підсумками переговорів Лондона з Брюсселем.

Перша акція кампанії пройшла в неділю, 15 квітня, в лондонському районі Камден в північній частині міста. Там зібралися приблизно 1200 людей, повідомляє BBC – Укрінформ.

Рух “Народне голосування” (People’s Vote) має намір об’єднати групи, які налаштовані проти Brexit. Кампанія наполягає, що останнє слово щодо виходу Британії з ЄС має сказати населення, а не члени парламенту.

Актор Патрік Стюарт, що підтримує кампанію, сказав: якщо народ проголосує проти [досягнутої з Брюсселем] угоди щодо виходу, Британія “просто залишиться” у ЄС.

За словами Патріка Стюарта, його бажання залишитися у ЄС пояснюється “історією й емоціями”.

“Я дитина війни й ріс, коли справи в світі йшли не дуже добре. І день, коли ми приєдналися [до Євросоюзу], був одним з найбільш приголомшливих у моєму дорослому житті”, – сказав 77-річний актор.

Британський міністр закордонних справ Борис Джонсон, який очолював кампанію за Brexit, відповів на заклики до другого референдуму тим, що народне голосування вже відбулося.

Джонсон сказав: “Ми отримаємо відмінний результат і не лише зможемо укласти гігантську угоду про вільну торгівлю з нашими друзями й партнерами по іншу сторону протоки [Ла-Манш], а й зможемо сміливо вирушити у місця, якими ми, ймовірно, нехтували останні п’ять років”.

І консерватори, і лейбористи раніше відкидали можливість другого референдуму.

У червні 2016 року 51,9% британців на референдумі проголосували за вихід із ЄС, 48,1% – проти.

Британія формально перестане бути членом Євросоюзу у березні 2019 року, і сторони сподіваються досягти угоди до жовтня, аби у європейського і британського парламентів було достатньо часу для її ратифікації.

 

У парку Нью-Йорка відомий адвокат вчинив самопідпал

Відомий американський адвокат помер після самопідпалу в Нью-Йоркському парку на знак протесту проти зміни клімату.

Про це повідомляє BBC – Укрінформ.

“Відомий американський адвокат помер після самопідпалу в Нью-Йоркському парку на знак протесту проти зміни клімату”, – йдеться у повідомленні.

Залишки Девіда Баклі, 60 років, були виявлені у парку Prospect Park у Брукліні.

У прощальній записці, знайденій біля Баклі, він написав, що для самопідпалу використав паливо з корисних копалин, аби символізувати ту шкоду, яку люди заподіюють Землі.

Зазначається, що Баклі відомий наданням юридичної підтримки представникам ЛГБТ-спільноти. Він також пізніше працював з декількома екологічними організаціями.

 

Співробітникам Apple заборонили “злив” інформації під загрозою звільнення

Видання Bloomberg оприлюднило текст меморандуму Apple, в якому компанія, зокрема, вимагає від співробітників припинити «злив» інформації про майбутні плани в ЗМІ.

Текст був опублікований на сайті агентства – Укрінформ.

У 2017 році Apple провела конфіденційну зустріч з працівниками, на якій йшлося про припинення витоків. З тих пір ЗМІ, у тому числі Bloomberg, опублікували подробиці про iPhone X, новий Apple TV, новий Apple Watch з LTE, нові моделі iPad, покращення програмного забезпечення та деталі про майбутні навушники iPhone та AirPods.

Відтак, у 2017 році, згідно з текстом меморандуму Apple, у витоках викрили 29 співробітників. Їх звільнили, а 12 осіб — заарештували.

У компанії зазначили, що витік інформації про новий продукт може негативно вплинути на продаж поточних моделей, дати суперникам більше часу для початку конкурентоспроможної відповіді, і призведе до меншого обсягу продажів, коли новий продукт буде запущений.

“Ми хочемо мати змогу розповісти нашим клієнтам, чому цей продукт чудовий, і що будь-хто інший не робив це за нас і погано”, – зазначив Грего Джошуак, менеджер з маркетингу продуктів Apple.