Патріоти проти знищення вітчизняної видавничої галузі

2 роки ago Інформ центр 0

12 квітня 2018 року ВУТ «Просвіта», Всеукраїнський форум «Українська альтернатива»,  ГО «Українська Координаційна Рада» та Політична Партія «ПАТРІОТ» прийняли участь у мирній громадській акції-флешмобі під будівлею Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України, анонсовану організаторами під час прес-конференції, що пройшла 11 квітня у приміщенні «Укрінформу».

Метою акції є попередження та недопущення розпродажу холдингу «ДАК «Укрвидавполіграфія», який об’єднує усі державні поліграфічні комбінати та видавництва. Наразі  «Укрвидавполіграфію» очолює Василь Продан, який провів у 2013 році сумнозвісну оборудку із виготовленням та розповсюдженням шкільних підручників за завищеними у 6-10 разів цінами, а сьогодні своєю діяльністю знищується вітчизняне видавництво. А з іншого боку Держкомтелерадіо України видаються дозволи на ввезення книжкової продукції з країни-агресора: так, у реєстрі видавничої продукції, дозволеної до ввезення з Росії, наразі значиться більше 13,5 тисяч найменувань, загальним накладом понад 100 млн. екземплярів.

Громадські активісти на зустрічі з керівництвом Держкомтелерадіо України подали наступну заяву:

Голові Держкомтелерадіо України

Наливайку О.І.

Заява

 

Ситуація в Україні сьогодні  характеризується глибокою політичною, економічною, соціальною, гуманітарною кризою. Повалення авторитарного режиму Януковича, героїка і жертви кращих синів і дочок Українського народу в боротьбі з російським агресором та їхніми поплічниками за Свободу і Гідність Нації не стали ціннісною основою для нинішньої влади щодо якісних змін суспільства.

Прикрим фактом є те, що керівники злочинної влади Януковича так і продовжують займати відповідні посади та розкрадати державу.

У квітні 2017 року Товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка зверталась до  Державного комітету телебачення і радіомовлення України з листом попередженням щодо недопущення продовження контракту сумнозвісного голови правління ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» Василя Продана. Попередній контракт пана Продана був підписаний особисто давнім другом і сумнозвісним шахраєм Д. Табачником у 2012 році.  Звернення не набуло належного реагування і В. Продан так і продовжує керувати гігантом державної поліграфічної галузі.

Продан В. на даний момент практично знищив державні видавництва: замість виконання своїх прямих функцій ПАТ « ДАК «Укрвидатполіграфія» зараз займається тим, що здає державні приміщення в оренду різноманітним приватним підприємствам (усього близько 3000 договорів). Куди йдуть ці гроші зараз – нікому достеменно невідомо.

Просто розкрадання та знищення державної видавничої сфери виявилось замало. Як нам стало відомо, Публічне акціонерне товариство “Державна акціонерна компанія “Українське видавничо-поліграфічне об`єднання” підготовлено до продажу та включено до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2017 – 2020 роках.

Вважаємо, що такий крок при наявному керівництві призведе до того, що прибуткові підприємства будуть по окремим об’єктам, будівлям та спорудам розпродані за «копійки», а землі інших – продані забудовникам за непрозорими схемами. Не маємо права допустити грабування та знищення державної видавничо-поліграфічної сфери.

Вимагаємо від керівництва Держкомтелерадіо України:

  1. Негайно звільнити В. Продана з займаної посади керівника ПАТ «ДАК Укрвидатполіграфія».
  2. Провести внутрішній аудит діяльності ПАТ «ДАК Укрвидатполіграфія».
  3. Організувати та провести публічну та прозору процедуру призначення достойної кандидатури на посаду голови правління ПАТ «ДАК  Укрвидатполіграфія».
  4. Створити умови для дієвого громадського контролю за подальшою діяльністю ПАТ «ДАК Укрвидатполіграфія».

 

Голова  Держкомтелерадіо України Олег Наливайко особисто пообіцяв вивчити питання, зазначені в заяві та надати публічну, аргументовану і грунтовну відповідь на звернення у найкоротший термін.

Відео трансляції на Фейсбуці

Прес-служба