Підбірка актуальних новин за 5 квітня

11 місяців ago Інформ центр 0

Населення заборгувало за комуналку понад 40,5 мільярда

На кінець лютого 2018 року заборгованість населення зі сплати житлово-комунальних послуг склала 40,6 млрд гривень.

Такі дані оприлюднила Державна служба статистики в інформаційній  довідці  щодо соціально-економічного становища України за перші два місяці року – Укрінформ.

Так, у лютому населення країни сплатило за житлово-комунальні послуги 10,3 млрд грн, що становить 75,3% нарахованих за цей період сум. За постачання електричної енергії – відповідно 3,0 млрд грн і 111,5% (за рахунок погашення боргу попередніх періодів).

На кінець лютого 2018 року заборгованість населення зі сплати за постачання природного газу становила 16,4 млрд грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 14,4 млрд грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 3,8 млрд грн, за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 1,8 млрд грн, за вивезення побутових відходів – 0,4 млрд грн, за постачання електричної енергії – 3,8 млрд грн.

У січні-лютому 2018 року призначено субсидії для відшкодування витрат на оплату  житлово-комунальних послуг  322,4 тис. домогосподарств, із них у міських поселеннях – 217,1 тис., у сільській місцевості – 105,3 тис. домогосподарств.

Сума субсидій, призначених домогосподарствам, у січні-лютому цьогоріч становила 352,1 млн грн, з неї у міських поселеннях – 239,0 млн грн, у сільській місцевості – 113,1 млн грн.

Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у лютому становив 1005,2 грн (у січні – 1164,4 грн).

Крім того, у січні-лютому 2018 року 52,7 тис. домогосподарств було призначено субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з них у міських поселеннях – 14,7 тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 38,0 тис. домогосподарств.

Середній розмір призначеної в лютому 2018 року субсидії цього виду на одне домогосподарство становив 3203,7 грн (у січні – 2495,3 грн).

У січні-лютому сума субсидій готівкою, отриманих домогосподарствами на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, становила 281,9 млн грн.

Як повідомлялося, у січні-лютому 2017 року за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулися 870,4 тис. домогосподарств. Водночас загальна сума субсидій, призначених домогосподарствам для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, у січні-лютому 2017 р. склала 1 млрд 636,1 млн гривень, з них у міських поселеннях – 1 млрд 58,5 млн гривень, у сільській місцевості – 577,6 млн гривень.

 

Міжнародні резерви НБУ скоротилися до $18,2 мільярда

Міжнародні резерви України станом на 1 квітня становили 18 191,2 млн дол. США. За березень вони скоротилися на 1,2%, переважно у зв’язку із здійсненням платежів уряду та НБУ за державним боргом.

Про це повідомляє  прес-служба НБУ – Укрінформ.

“Міжнародні резерви України на 1 квітня 2018 року становили 18 191,2 млн дол. США (в еквіваленті), за попередніми даними. За березень вони скоротилися на 1,2%, переважно у зв’язку із здійсненням платежів уряду та Національного банку за державним боргом”, – йдеться у повідомленні.

Поповнення міжнародних резервів протягом березня, як і у попередньому місяці, відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій  Національного банку  на міжбанківському валютному ринку. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало Національному банку можливість і надалі викуповувати надлишок валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками березня Національний банк купив на міжбанківському ринку $510 млн, у тому числі $300 млн – за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Крім того, Національний банк продав $134 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти Національним банком становила $376 млн.

Також у минулому місяці до резервів надійшло $669,5 млн та €123,3 млн від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті. Водночас у березні було здійснено низку платежів уряду та Національного банку за державним боргом, обсяг яких перевищив надходження від валютних інтервенцій Національного банку і, відтак, зумовили певне скорочення обсягу міжнародних резервів за підсумками місяця.

По-перше, з міжнародних резервів було сплачено $1 284,1 млн для погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ). У тому числі $562,3 млн – обслуговування за єврооблігаціями Уряду та $678,8 млн – обслуговування та погашення за ОВДП, деномінованими в іноземній валюті. По-друге, минулого місяці уряд та Національний банк сплатили на користь Міжнародного валютного фонду $186 млн.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $43,2 млн. В цілому, станом на 1 квітня обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

 

Держстат порахував, на скільки в українців збільшилася зарплата

У січні–лютому 2018 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників в Україні становив 7770 грн та збільшився порівняно з аналогічним періодом торік на 27,2%.

Такі дані  оприлюднила  державна служба статистики в інформаційній довідці щодо соціально-економічного становища України за перші два місяці року – Укрінформ.

За даними Держстату, у січні–лютому 2018 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становив 7770 грн і порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшився на 27,2%.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці відносилися авіаційний транспорт, фінансова та страхова діяльність, інформація та телекомунікації, професійна, наукова та технічна діяльність, а серед промислових видів діяльності – виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, добування кам’яного та бурого вугілля, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці в 1,3–4,1 раза.

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах поштової та кур’єрської діяльності, тимчасового розміщування й організації харчування, в установах охорони здоров’я, бібліотеках, архівах, музеях та інших закладах культури, а також на підприємствах із водопостачання, каналізації, поводження з відходами і не перевищував 75% від середнього рівня по економіці.

Середній розмір оплати праці в усіх регіонах був вище рівня мінімальної заробітної плати, разом з тим лише в чотирьох з них заробітна плата перевищила середню по Україні: м.Київ – 11896 грн, Донецька область – 8396 грн, Київська – 8109 грн та Дніпропетровська – 7800 грн. Найнижчий рівень заробітної плати, який не перевищував 80% від середнього по економіці, спостерігався в Херсонській, Чернігівській, Чернівецькій та Тернопільській областях.

Індекс реальної заробітної плати в січні–лютому 2018р. порівняно з відповідним періодом 2017 р. становив 111,4%.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати упродовж січня–лютого 2018 р. збільшилась на 3,7%, або на 87,5 млн грн, і на 1 березня п.р. становила 2455,9 млн грн, що дорівнює 4,0% фонду оплати праці, нарахованого за лютий 2018 р.

Заборгованість перед працівниками економічно активних підприємств упродовж січня–лютого 2018р. збільшилась на 3,5%, або на 45,1 млн грн, і на 1 березня п.р. становила 1317,5 млн грн.

Серед видів економічної діяльності найвагоміше збільшення суми невиплаченої заробітної плати спостерігалося на економічно активних підприємствах із добування кам’яного та бурого вугілля (на 34,2 млн грн), постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 29,6 млн грн), виробництва машин та устаткування, не віднесених до інших угруповань (на 24,9 млн грн).

У регіональному розрізі зростання суми заборгованості економічно активних підприємств відбулось у 16 регіонах, а найбільше у Донецькій (на 48,7 млн грн), Запорізькій (на 45,1 млн грн) та  Сумській  (на 25,5 млн грн) областях.

Кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату на 1 березня 2018 р., становила 115,1 тис. осіб, або 1,5% від середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці. Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 11441 грн, що в 1,5 раза більше середньої заробітної плати за лютий 2018 року.

 

Глава Держкомтелерадіо просить Facebook видалити його фейковий акаунт

Керівник Держкомтелерадіо Олег Наливайко звернувся до адміністрації соціальної мережі Facebook з проханням видалити його фейкову сторінку.

Про це Наливайко повідомив  “Детектору медіа”.

За словами глави Держкомтелерадіо,  сторінка у соцмережі  створена не ним – Укрінформ.

Акаунт Наливайка з’явився у Facebook у березні 2018 року. За цей час з фейковим аккаунтом “подружилася” 261 людина, серед яких більшість – медійні особи.

На сторінці також розміщена вся особиста інформація про Наливайка, включаючи останні місця роботи, навчання, проживання, сімейний стан.

Як повідомлялося, на початку квітня 2018 року засновник  Facebook  Марк Цукерберг повідомив про масштабну чистку в соцмережі. Facebook видалила 270 сторінок та акаунтів російської організації “Агентство інтернет-досліджень”, відомої також як “фабрика тролів”.

 

Фінляндія теж дозволила будівництво газопроводу в обхід України

Уряд Фінляндії дозволив будівництво газопроводу “Північний потік-2” компанії Nord Stream 2 AG у своїй ексклюзивній економічній зоні.

Про це  йдеться  у заяві фінського уряду – Укрінформ.

“5 квітня 2018 року уряд Фінляндії дав дозвіл на будівництво проекту газопроводу (компанії – ред.) Nord Stream 2 AG у частині, що проходить повз ексклюзивну економічну зону Фінляндії”, – йдеться у заяві.

У фінському уряді зауважили, що цей дозвіл є умовним і означає, що заявник проекту повинен відповідати умовам, зазначеним в урядовому рішенні.

“Сторона, відповідальна за імплементацію проекту, повинна відповідати загальному принципу передбачливості у запобіганні та мінімізації нещасних випадків та шкоди, повинна враховувати сприйнятливість та вразливість Балтійського моря та інших існуючих проектів у ексклюзивній економічній зоні та повинна відповідати умовам дозволу на будівництво, передбаченим Актом про воду”, – йдеться в урядовій заяві.

Також проект повинен бути реалізований таким чином, щоб на пізнішому етапі він сприяв імплементації інших потенційних інфраструктурних проектів у ексклюзивній економічній зоні Фінляндії.

Дозвіл уряду діятиме протягом 50 років, якщо апеляційний орган не визначить інакше.

Як відомо, 5 квітня 2018 року Верховна Рада прийняла постанову “Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу Nord Stream-2 та монополії Російської Федерації на газових ринках світу”.

 

Рада прийняла звернення до світу щодо Nord Stream-2

Верховна Рада прийняла постанову “Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу Nord Stream-2 та монополії Російської Федерації на газових ринках світу”.

За ухвалення проекту постанови №8111 за основу та в цілому проголосували 266 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Автором законодавчої ініціативи є голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак.

“1 березня 2018 року міжнародна громадськість стала свідком зухвалого цинічного тиску на європейських споживачів з боку Газпрому – монопольної газової корпорації Російської Федерації. Газпром раптово, без попередження, відмовився постачати газ на внутрішній ринок України, ігноруючи свої контрактні зобов’язання… Учасники ринку, галузеві експерти, уряди України та інших країн впевнені, що ці дії Газпрому є спробою використовувати міжнародну торгівлю енергетичними ресурсами як інструмент примусу. Нагадуємо: це далеко не перший випадок застосування такого примусу. Аналогічні дії Газпрому в січні 2006 року (також під час сильних морозів) призвели до реальної дестабілізації енергетики і житлового господарства в країнах ЄС упродовж кількох тижнів”, – йдеться у зверненні.

Водночас наголошується, що наслідки виконання проекту Nord Stream-2 вийдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС і спричинять економічну й політичну дестабілізацію всієї Європи – а відтак і планети в цілому.

Звертаючись до парламентів та урядів іноземних країн, світової бізнес-спільноти, журналістів і громадських активістів, Верховна Рада України закликає зробити все можливе для цілковитої і незворотної заборони на побудову газогону Nord Stream-2 (Північний Потік-2), не брати жодної участі в підготовці, фінансуванні чи лобіюванні цього проекту.

Також на виконання статті 274 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом та статті 6 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, український пламент закликає невідкладно провести консультації між Урядом України та Європейською Комісією щодо недопущення побудови газопроводу Nord Stream-2 (Північний Потік-2).

Водночас ВР закликає світове співтовариство сприяти поширенню на Газпром та афілійованих з ним осіб дії усіх персональних та секторальних санкцій, запроваджених через російську збройну агресію проти України, а також вживати регуляторних, інфраструктурних та інших заходів (зокрема, в рамках єдиного Енергетичного Співтовариства) для надійного, сталого зменшення монопольного впливу російських підприємств на енергетичних ринках Європи, Центральної Азії, Далекого Сходу та світу загалом.

 

Климпуш-Цинцадзе: економічної необхідності у “Північному потоці-2” немає

Економічної необхідності будувати додаткові транзитні потужності з РФ до Європи немає. Є суто геополітична зацікавленість Росії.

Про це у четвер, 5 квітня, заявила в ефірі “5 каналу” віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе – Укрінформ.

“Ми точно знаємо, що економічної необхідності будувати додаткові транзитні потужності з РФ до Європи просто немає. Через те, що транзитна система газопроводу України дає можливість утричі більше транзитувати газу, ніж 55 млрд кубічних метрів, які пропускатиме через себе “Північний потік-2″, якщо його побудують. Тому економічної необхідності нема. Є суто геополітична зацікавленість Російської Федерації, ну а тут кожна країна ЄС має оцінити, хто ж партнер, і звідки цікавіше і надійніше буде отримувати газ. Скраплений газ з ЄС чи то газ з трубопроводів від країни, яка нині зацікавлена суто в руйнуванні світового порядку, як ми його знаємо після Другої Світової війни”, – сказала політик.

Климпуш-Цинцадзе також заявила, що потенційно “Північний потік-2” порушує баланс у ЄС: “По суті, він стимулює винятково збільшення залежності європейських країн від одного постачальника, від одного транзитера, який повністю матиме можливість маніпулювати подальшою політикою країн  ЄС. І як на мене, рішення стосовно дозволів на проведення цього трубопроводу на своїй території, вони є короткозорими”.

 

Розенко сказав, скільки працівників витягнули з “тіні”

Кількість осіб, зайнятих у неформальному секторі економіки, за 9 місяців 2017 року порівняно з 9 місяцями 2016 року, скоротилася майже на 300 тисяч.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко під час засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

«Ми бачимо позитивні тенденції щодо скорочення тіньової зайнятості. Майже на 300 тисяч осіб за 9 місяців 2017 року скоротилася кількість працівників, зайнятих у неформальному секторі економіки», – сказав Розенко.

За його словами, одним із чинників скорочення тіньової зайнятості є суттєве зростання розміру мінімальної заробітної плати.

Віце-прем’єр нагадав, що також був змінений порядок формування тарифної сітки оплати праці – мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Він також повідомив, що з початку 2017 року Державна служба з питань праці перевірила 7 159 роботодавців на дотримання мінімального розміру заробітної плати, зокрема, 726 – державної форми власності, 939 – комунальної форми власності.

«Під час перевірок виявлені порушення законодавства на дотримання мінімального розміру заробітної плати щодо 768 працівників. Керівникам підприємств, установ, організацій видані приписи на усунення виявлених порушень, складені та передані до суду протоколи про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 41 КУпАП, матеріали перевірок надані уповноваженим особам для розгляду та накладання фінансових санкцій відповідно до статті 265 КЗпП України», – додав урядовець.

Розенко нагадав, що відбувається подальше підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Торік, як зазначив він, заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі єдиної тарифної сітки, підвищено в середньому на 20%.

 

Держстат нарахував 2,4% інфляції з початку року

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні-лютому 2018 року становив 102,4%, незначно перевершивши відповідні показники 2017 року. У відповідному періоді попереднього року індекс інфляції становив 102,1%.

Такі дані  оприлюднила  Державна служба статистики в інформаційній довідці щодо соціально-економічного становища України за перші два місяці року – Укрінформ.

Так, за даними Держстату, продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 3,0%. Найбільше (на 14,9% та на 12,5%) зросли ціни на фрукти та овочі. На 4,7-1,0% стали дорожчими яловичина, риба та продукти з риби, хліб, сметана, кисломолочна продукція, макаронні вироби, молоко, сири, яйця, масло, олія соняшникова. Водночас на 5,8-0,8% знизилися ціни на гречані крупи, цукор, свинину, сало.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,8%, що пов’язано з підвищенням тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 8,3%, водопостачання – на 2,5%, каналізацію – на 2,1%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 2,5% відбулося за рахунок подорожчання послуг лікарень на 4,5% та амбулаторій на 4,3%.

Ціни у сфері транспорту підвищилися на 4,5% головним чином через подорожчання палива та мастил на 6,7%, транспортних послуг на 4,9%.

Індекс цін виробників промислової продукції у січні-лютому 2018 р. становив 105,6% (у відповідному періоді попереднього року – 102,8%).

У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря ціни зросли на 10,4%, добувній промисловості і розробленні кар’єрів – на 5,4%, переробній промисловості – на 3,6%.

Індекс цін  на будівельно-монтажні роботи в січні 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становив 102,6% (у січні 2017 р. – 100,8%).

 

Українцям дали поради, як правильно вибирати молочні продукти

Для того, аби вибрати якісний молочний продукт, кожен споживач повинен звертати увагу на умови зберігання продукту, на дату його виготовлення та його ціну, адже аномально низька ціна може вказувати на низьку якість.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказала керівник відділу тестувань Центру експертиз “ТЕСТ” Ніна Кільдій – Укрінформ.

“Хотілось би дати кілька порад споживачам – по-перше, звертайте увагу на те, в яких умовах зберігається продукція, і не купуйте її з рук в тих точках, де немає холодильників. Уся молочна продукція має реалізовуватись з холодильника, а все вершкове масло має реалізуватись з морозильної камери. Тобто, коли ви купуєте молочний продукт, він має бути обов’язково холодним. Звертайте також увагу на дату виготовлення продукції. Певною підказкою може бути й  ціна, адже якщо ви бачите аномально підозрілу низьку ціну, яка, на перший погляд, здається вам привабливою, то тут слід замислитись”, – сказала Кільдій.

Вона зазначила, що споживачам найкраще звертати увагу на запаковану продукцію, оскільки там є певна інформація від виробника.

“Продукція більш потужних та загальнонаціональних виробників виграє в якості. Тому що маловідомі виробники, ті які продаються в дуже маленьких магазинах чи навіть кіосках, на жаль, можуть похвалитись невисокою якістю. І це певною мірою може вберегти вас від розчарувань від протермінованої продукції”, – додала Кільдій.

Проект «Про молоко начистоту» був розпочатий ще у 2016 році з тестування молока. Тоді було протестовано 16 зразків молока на чистоту продукту та її 3 основні складники: здоров’я корів, відсутність домішок та правильний температурний режим. Молоко перевірялось на наявність гормонів та антибіотиків і сальмонели. Також перевірялась кількість нітратів, які з кормів переходять у молоко. При перевірці молока на домішки досліджували такі показники, як щільність (розбавлення водою), жирність, наявність рослинних жирів, соди, аміаку. Про дотримання або ж недотримання температурного режиму (охолодження) свідчить кислотність молока, а також мікробіологічні показники (кишкова паличка, дріжджі, пліснява). Виробники, продукція яких повною мірою відповідала 3-м критеріям чистоти і які пройшли повний аудит ферми і заводу, були удостоєні знаку «Чистоту збережено».

Детальніше дізнатися результати тестування можна на  сайті.

 

Facebook підтверджує, що сканує особисту інформацію користувачів – Bloomberg

Facebook Inc. сканує повідомлення, посилання та зображення, які користувачі соцмережі надсилають одне одному в Messenger, щоб переконатися, що їх вміст не суперечить правилам компанії.

У разі порушень інформацію блокують. Відповідну інформацію підтвердила представниця компанії, повідомляє  Bloomberg – Укрінформ.

“Наприклад, у програмі Messenger, коли ви відправляєте фотографію, наші автоматичні системи сканують її, використовуючи систему порівняння фотографій, щоб визначити, чи присутні там зображення експлуатації дітей, або коли ви надсилаєте посилання, ми перевіряємо його на наявність шкідливих програм або вірусів”, – сказала вона.

Зазначається, що компанія розробила ці інструменти, щоб швидко припиняти образливу поведінку на платформі.

Як зазначає видання, Facebook сканує також і тексти повідомлень. Весь контент повинен відповідати стандартам спільноти, сказала представниця компанії. У Facebook запевнили, що не використовують інформацію з листувань для реклами.

Раніше повідомлялося, що, ймовірно, компанія Cambridge Analytica незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів, а не 50 мільйонів, як повідомлялось раніше. Очільник  Facebook  Марк Цукерберг вирішив дати свідчення в комітеті з питань енергетики й комерції Палати представників США через витік даних користувачів соцмережі 11 квітня.

 

Президент вніс до ВР законопроект про Нацбюро фінансової безпеки

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про Національне бюро фінансової безпеки.

Про це він заявив на прес-конференції під час робочої поїздки до Вінницької області, повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Сьогодні я підписав і визначив як невідкладний законопроект, який був розроблений в парламенті за допомогою уряду, про Національне бюро фінансової безпеки”, – сказав  Порошенко – Укрінформ.

За його словами, це означає, що у силовиків більше немає можливості заходити на підприємства і перевіряти сплату податків.

Він також зауважив, що законопроектом передбачається можливість для підприємця захиститися у суді.

“І лише якщо у суді він програє і не бажатиме сплачувати податки, тільки тоді можна буде застосовувати правоохоронний компонент”, – наголосив Президент.

 

На керівні посади у Держбюро розслідувань претендують 685 кандидатів

На 27 керівних посад у Державне бюро розслідувань подали заявки 685 претендентів.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив член конкурсної комісії Денис Монастирський.

“До нас надійшло 685 заявок на участь у конкурсі на 27 керівних посад у  Державне бюро розслідувань“, – сказав Монастирський.

Він додав, що після опрацювання всіх заявок конкурсна комісія вирішить кількість кандидатів, які будуть допущені до конкурсу.

Як повідомляв Укрінформ, 22 лютого поточного року ДБР оголосило конкурс на зайняття 27 керівних посад у відомстві, а 12 березня був оголошений конкурс на 219 посад центрального апарату ДБР.

 

Поліція Лондона опублікувала офіційну заяву Юлії Скрипаль

Юлія Скрипаль уперше, після отруєння нервово-паралітичною речовиною 4 березня у Солсбері, зробила заяву, в якій каже, що її сили зростають кожного дня.

Про це йдеться на  сайті міської поліції Лондона – Укрінформ.

“Я прокинулася минулого тижня і рада вам повідомити, що мої сили зростають кожного дня. Я вдячна за інтерес до моєї персони і за багато доброзичливих листів, які я отримала”, – йдеться у її заяві.

Вона також подякувала мешканцям Солсбері за допомогу після атаки.

“Я дуже багатьом людям вдячна за моє одужання. І хочу особливо подякувати людям із Солсбері, які прийшли на допомогу, коли я і мій батько втратили сили нормально функціонувати. Також хочу подякувати персоналу районної лікарні у Солсбері за їхній професіоналізм і турботу”, – написала вона в заяві.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії  Тереза Мей  заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини Британії.

Пізніше у Британії визнали, що зв’язок “Новічка” з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.

 

Юлія Скрипаль відмовилась від допомоги Росії

Донька отруєного у Солсбері подвійного агента Сергія Скрипаля Юлія, на яку теж було скоєно напад, відмовилась від запропонованої допомоги з боку Росії.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Великої Британії, пише  Reuters – Укрінформ.

“Ми передали Скрипаль пропозицію посольства Російської Федерації щодо консульської допомоги. Скрипаль тепер може вибрати, чи варто прийняти цю пропозицію, але сьогодні вона цього не зробила”, – повідомили у МЗС Британії.

Як повідомлялося раніше, Юлія Скрипаль уперше після отруєння нервово-паралітичною речовиною 4 березня у Солсбері зробила заяву, в якій каже, що її сили зростають щодня. Вона також подякувала мешканцям Солсбері за допомогу після атаки.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини Британії.

Пізніше у  Британії  визнали, що зв’язок “Новічка” з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.

 

Франція в РБ ООН: Єдине пояснення інциденту у Солсбері – це рука Росії

Єдиним “розумним” поясненням застосування хімічної зброї російського виробництва проти російського перебіжчика у Британії на підставі попередніх даних розслідування є лише причетність Росії до цього інциденту.

Із такою заявою виступив у четвер на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник Франції при ООН Франсуа Делаттре, передає власний кореспондент Укрінформу.

“У світлі того, що Сполучене Королівство поділилося з нами фактами, ми розділяємо оцінку Великої Британії, що немає іншого розумного пояснення, крім як відповідальність Росії”, – заявив високопоставлений французький дипломат.

Він також висловив здивування Франції, що Росія відмовилась відповідати на закономірні запитання Британії попри постійні декларації Москви про переваги співпраці. “Ми закликаємо Росію допомогти пролити світло на відповідальність за цей жахливий напад у Солсбері. Ми закликаємо також заявити для ОЗХЗ про свої програми, які не були заявлені Росією раніше”,- наголосив Делаттре.

Представник Франції підкреслив, що поява на Близькому Сході, в Азії, а тепер у Європі хімічної зброї – це те, з чим не може миритися міжнародна спільнота. “Ми всі разом заборонили застосування цієї зброї, й тепер це табу порушене”, – підкреслив дипломат.

Він закликав зміцнити підходи міжнародної спільноти до заборони застосування хімічної зброї будь-де у світі.

Як повідомляв Укрінформ, представник Росії при  ООН  Василь Небензя на сьогоднішньому засіданні відкинув звинувачення Британії на адресу Москви в причетності до отруєння родини Скрипалів в Солсбері, та висунув чергову власну версію, що за цим стоять спецслужби інших країн.

Представник Британії у РБ ООН у свою чергу пояснив причини, чому його країна вважає Росію причетною до застосування хімічної зброї в Солсбері.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новачок”, розробленою ще в СРСР.

 

США звинуватили Росію у використанні РБ ООН для власних політичних цілей

Скликання Росією засідання РБ ООН по ситуації в Солсбері з метою відведення уваги від справжньої причини та виконавців застосування хімзброї на британській території є нічим іншим як використання Радбезу для власних політичних цілей.

Про це заявила під час засідання РБ ООН у четвер офіційний представник делегації США при ООН, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Це ще одна спроба Росії використати Раду Безпеки для політичних цілей. Це спроба створити сумніви щодо атаки в Солсбері”, – заявила американський дипломат.

У цьому зв’язку вона звернула увагу на використання російським постпредом під час виступу в Радбезі термінів “колективний психоз”, “пропагандистська війна”, а також порівняння ЗМІ з психотропними речовинами для маніпуляцій у суспільстві.

Вона нагадала, що від застосування хімічної зброї в Солсбері постраждали сотні мирних громадян у Британії. “Особливо обурює той факт, що постійний член Ради Безпеки брав участь у цьому”, – підкреслила американський дипломат.

“Ми заявляли раніше і повторюємо, що Росія відповідальна за цей напад з використанням хімічної зброї на британській території. Вона або цілеспрямовано застосувала цю речовину, або не заявила про запаси цієї хімічної сполуки”, – наголосила представник США.

Водночас, вона висловила підтримку незалежному аналізу ОЗХЗ та розслідуванню британських правоохоронних структур. “Ми вважаємо, що причетні до атаки повинні бути притягнуті до відповідальності”, – заявила дипломат.

Представник американської делегації також назвала “сміхотворними” заяви постійного представника Росії про те, що хімзброю в Солсбері могли застосувати зарубіжні спецсулжби, зокрема,  США  або Великої Британії.

“Якщо ми не змінимо зараз підходу до хімічної зброї, то ми швидко наблизимося до більш небезпечної реальності для нас усіх”, – наголосила представник США.

Як повідомляв Укрінформ, представник Росії при ООН Василь Небензя на сьогоднішньому засіданні відкинув звинувачення Британії на адресу Москви в причетності до отруєння родини Скрипалів в Солсбері, та висунув чергову власну версію, що за цим стоять спецслужби інших країн.

Представник Британії у РБ ООН у свою чергу пояснив причини, чому його країна вважає Росію причетною до застосування хімічної зброї в Солсбері.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Пізніше у Британії визнали, що зв’язок “Новічка” з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.

 

Британія пояснила в ООН, чому вважає Росію причетною до хіматаки в Солсбері

Існує цілий список причин, чому Британія вважає Росію причетною до застосування хімічної зброї в Солсбері, а також, чому вживає термін “дуже вірогідно”, коли йдеться про звинувачення на адресу Москви.

З відповідною заявою виступила в четвер під час засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Дуже вірогідно, що Росія провела цю (хімічну – ред.) атаку. Ми дійшли цього висновку, оскільки експерти в Портон-Дауні (акредитованої британської лабораторії – ред.) визначили, яка хімічна речовина використовувалась – нервово-паралітична речовина “Новачок”, – зауважила британський постпред.

Друга причина, за її словами, яка призвела до висновків відносно Росії, це загальне усвідомлення того, “що Росія виготовляла таку нервово-паралітичну речовину за останні десять років і зберігає таку можливість”. Крім того, відомо, що в РФ вивчалися можливості вбивств за допомогою нервово-паралітичних речовин, сказала Пірс.

“Третя причина – це історія убивств на державному рівні”, – зауважила британський дипломат. У цьому зв’язку вона нагадала, що Росія розглядає перебіжчиків як першочергову мішень для вбивства, про що “відкрито заявляють російські лідери”.

За її словами, таких причин дуже багато.

Водночас, Пірс пояснила, чому Лондон використовує фразу “дуже ймовірно”, коли звинувачує РФ у інциденті в Солсбері. “Ми застосовуємо цю фразу, оскільки в рамках британської системи тільки суд може визначити остаточну провину. Тому це є відображенням нашого судового процесу – не потрібно розглядати це як будь-який сумнів в тому плані, що Росія несе відповідальність”, – наголосила високопоставлений дипломат.

Представник Британії також зауважила, що  Росія  поширює різні вигадані теорії навколо справи в Солсбері, “яких було нараховано нами, щонайменше, двадцять чотири”.

Вона назвала розслідування про отруєння в Солбсері “всеохоплюючим та складним”, підкресливши, що до нього було долучено 250 поліцейських детективів за підтримки експертів та фахівців у питаннях хімічної зброї. Вони перевірили 5 тис. годин відеозаписів, 1,3 тис. речових доказів і опитали близько 5 тис. свідків. Поліція не залежить від уряду.

Пірс також підтвердила, що Британія отримала запит РФ про консульський доступ до Юлії Скрипаль, яка почала одужувати. За її словами, цей запит переданий Скрипаль, яка сама прийматиме рішення про цей дозвіл.

Як повідомляв Укрінформ, представник Росії при ООН Василь Небензя на сьогоднішньому засіданні відкинув звинувачення Британії на адресу Москви в причетності до отруєння родини Скрипалів в Солсбері, та висунув чергову власну версію, що за цим стоять спецслужби інших країн.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Пізніше у Британії визнали, що зв’язок “Новічка” з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.

 

Росія в РБ ООН звинуватила зарубіжні спецслужби в отруєнні Скрипалів

Росія не сприймає звинувачень Великої Британії на адресу Москви в причетності до отруєння родини Скрипалів в Солсбері, та висуває свою версію, що за цим стоять спецслужби інших країн.

Про це заявив постійний представник Росії при ООН Василь Небензя, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Оскільки британська влада, нітрохи не вагаючись, має зухвалість заявляти, що за інцидентом в Солсбері з великою долею вірогідності стоїть Росія, ми також з великою долею вірогідності припустимо, що за цією мега-провокацією стоять спецслужби деяких країн”, – заявив російський представник.

Він підкреслив, що РФ “не має жодного відношення до отруєння Скрипалів”.

За словами Небензі, “Новачок” – це не російський копірайт, попри явно очевидно російськомовну назву”. Ця назва, зазначив він “була прийнята на Заході для лінійки бойових отруйних речовин, які, що не є новиною для експертів і науковців, вироблялися в багатьох країнах, у тому числі, в США і  Британії“.

Він назвав звинувачення проти Росії у застосуванні хімічної зброї в Солсбері “театром абсурду” та виступив із вимогою надати консульський доступ Росії до громадянки РФ Юлії Скрипаль, яка вийшла з коми.

Небензя також звинуватив західні ЗМІ у антиросійській пропаганді. “Ми живемо в епоху колективного затьмарення розуму. Якими психотропними засобами зомбують публіку, мені невідомо, крім одного – ЗМІ. Це страшна зброя нашого часу. Через ЗМІ можна легко маніпулювати людським розумом. Ми бачимо, як західні ЗМІ успішно це роблять”, – наголосив російський представник.

Водночас, постпред РФ при ООН звинуватив офіційний Лондон, заявивши, що він “вдався до отруєння відносин” Росії з іншими країнами. “На знак солідарності з ряду держав-союзників Великої Британії висилається 150 російських дипломатів. Ми знаємо, що ваші посли по всьому світу викручують руки суверенним країнам, змушуючи їх слідувати цьому дурному прикладу”, – зазначив Небензя.

Представник РФ також заявив, що Москва добиватиметься повноцінної співпраці по справі Скрипалів від Великої Британії.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новачок”, розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини Британії.

Пізніше у Британії визнали, що зв’язок “Новачка” з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.

 

У справі Скрипаля всі дороги ведуть до Росії – британський міністр

У справі про отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері усі докази свідчать про причетність Росії.

Про це заявив міністр з питань безпеки Великої Британії Бен Воллес, повідомляє Вloomberg – Укрінформ.

“Немає жодних сумнівів, що ми знайшли нервово-паралітичний газ, який був ідентифікований як виготовлений, ми переконані, в Росії, і ми вважаємо, що нервово-паралітичний газ типу “Новічок” може бути виготовлений лише державою”, – сказав він.

За словами Воллес, немає жодних сумнівів що за отруєнням Скрипаля стоїть Росія.

“Ми можемо сказати, що всі дороги ведуть до Росії, ми не маємо жодних сумнівів, що за цим стоїть російська держава”, – наголосив він.

Як повідомлялося раніше, британські спецслужби вважають, що змогли встановити місце, де була виготовлена нервово-паралітична речовина “Новічок”, яку застосували у Солсбері. Йдеться про таємну лабораторію в Росії.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері були отруєні колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини Британії.

Пізніше у  Британії  визнали, що зв’язок “Новічка” з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.

 

Британські спецслужби вийшли на таємну хімічну лабораторію в РФ – The Times

Британські спецслужби вважають, що змогли встановити місце, де була виготовлена нервово-паралітична речовина “Новічок”, яку застосували у Солсбері.

Про це повідомляє  The Times  із посиланням на джерело в британському уряді – Укрінформ.

“Міністри й спецслужби змогли ідентифікувати місце походження (“Новічка” – ред.), використовуючи науковий аналіз і дані розвідки через декілька днів після спроби вбивства Сергія й Юлії Скрипаль минулого місяця”, – зазначається у повідомленні.

Йдеться про таємну лабораторію в Росії, де була виготовлена нервово-паралітична речовина групи “Новічок”.

Зазначається, що Велика Британія знала про існування цього об’єкта ще перед атакою 4 березня.

“Ми знали до моменту першого засідання надзвичайного комітету Cobra, що з великою вірогідністю (ця речовина – ред.) з Росії”, – заявило джерело видання в уряді.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн, а також  НАТО  вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини Британії.

Пізніше у Британії визнали, що зв’язок “Новічка” з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.

 

Майже половина українського експорту йде до країн Європи

У січні 2018 р. експорт товарів становив 3724,2 млн дол. США, імпорт – 4008,3 млн дол. Порівняно із січнем 2017 р. експорт збільшився на 23,5% (на 709,7 млн дол.), імпорт – на 31,4% (на 958,5 млн дол.). Негативне сальдо становило 284,1 млн дол. (у січні 2017 р. також негативне – 35,3 млн.дол.).

Такі  дані  оприлюднила Державна служба статистики в інформаційній довідці щодо соціально-економічного становища України.

Так, у загальному обсязі експорту товарів порівняно із січнем 2017 р. збільшилась частка чорних металів, електричних машин, насіння і плодів олійних рослин, механічних машин. Натомість зменшилась частка зернових культур, жирів та олій тваринного або рослинного походження.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 1707,6 млн дол., або 45,8% від загального обсягу експорту (у січні 2017 р. – 1191,1 млн дол., або 39,5%), та збільшився порівняно із січнем 2017 р. на 516,5 млн дол., або на 43,4%.

Найбільші обсяги експорту до країн  ЄС  складали продукція агропромислового комплексу та харчової промисловості – 31,2% від загального обсягу експорту, недорогоцінні метали та вироби з них – 23,3%, мінеральні продукти – 14,4%.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Італії, Нідерландів та Німеччини.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Туреччини, Російської Федерації, Індії, Єгипту та Білорусі.

Серед найбільших країн-партнерів експорт товарів збільшився до Нідерландів на 77,3%, Німеччини – на 60,3%, Білорусі – на 54,4%, Угорщини – на 50,4%, Китаю – на 37,8%, Польщі – на 33,3%, Італії – на 31,5%, Туреччини – на 30,1%, зменшився до Індії на 37,3%, Єгипту – на 19,1%.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка різноманітної хімічної продукції, пластмаси, полімерних матеріалів. Зменшилась частка палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки, електричних машин.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 1513,7 млн дол., або 37,8% від загального обсягу (у січні 2017 р. – відповідно 1209,3 млн дол. та 39,7%), та збільшився проти відповідного періоду 2017 р. на 304,4 млн дол., або 25,2%.

Найвагоміші обсяги імпорту товарів із країн ЄС складали: продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 21,9%, електричні та механічні машини – 20,6%, мінеральні продукти – 12,7%, товари агропромислового комплексу та харчової промисловості – 11,5%, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби – 8,2%.

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Франції та Італії.

Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Російської Федерації, Китаю, Білорусі, США та Швейцарії.

Порівняно із січнем 2017 р. імпорт товарів збільшився з Китаю на 54,2%, Угорщини – на 50,5%, Туреччини – на 49,4%, Італії – на 42,4%, Польщі – на 38,0%, США – на 37,3%, Російської Федерації – на 32,0%, Білорусі – на 22,9% та Німеччини – на 12,1%.

 

Громади в Україні мають розвивати власні податкові бази – Кличко

Для вдалого впровадження реформи децентралізації в Україні необхідні бюджетна і податкова реформи.

Про це заявив міський голова Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко у Вінниці під час розширеної урядової наради щодо децентралізації та стратегічного розвитку регіонів,  повідомляє  прес-служба столичної влади – Укрінформ.

За словами Кличка, результати виконання місцевих бюджетів за 2017 рік свідчать про те, що є позитивні тенденції зростання надходжень до місцевих бюджетів. Але, якщо порівнювати ці показники з 2016 роком, то темпи надходжень знизилися з майже 50% до 30%.

“Це може свідчити про те, що потенціал зростання за рахунок додаткових джерел поступово знижується. А також про необхідність переходу до розвитку громадами власної податкової бази, що стимулюватиме економічний розвиток на місцях”, – зазначив Кличко.

У цьому контексті він розкритикував зареєстрований у парламенті законопроект, спрямований на скасування пайової участі. Адже це позбавить місцеві бюджети інвестиційного ресурсу в розмірі 1,7 мільярда гривень і як наслідок – обмежить можливості будівництва нових садочків, шкіл та амбулаторій за рахунок місцевих бюджетів.

Кличко також звернув увагу на проблеми у втіленні реформи децентралізації, зокрема у розмежуванні сфер відповідальності держави та місцевого самоврядування щодо утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Торік на фінансування з місцевих бюджетів передали утримання шкіл, окрім видатків на оплату праці педагогів, які здійснюються за рахунок освітньої субвенції. Також на плечі місцевих громад перекладено оплату комунальних послуг та енергоносіїв, спожитих закладами охорони здоров’я, при тому, що інші видатки на утримання цих закладів здійснюються за рахунок медичної субвенції. “Але коштів і медичної, і освітньої субвенцій, незважаючи на їх збільшення, не вистачає. До того ж, велика частина грошей не доходять на місця, залишаються в області”, – зауважив голова АМУ.

Він звернув увагу на те, що у всіх обласних центрах є дефіцит освітньої субвенції. Наприклад, у Житомирі він становить 85 млн грн, у Луцьку – 51 млн грн, у Дніпрі – 63 млн грн. Усі ці дані АМУ передасть до уряду разом із пропозиціями щодо вирішення цього питання, зауважив кервник Асоціації.

За його словами, серйозна проблема з функціонуванням закладів профтехосвіти, які з 2016 року теж фінансуються з місцевих бюджетів. Утім, управляти майном та впливати на якість освітнього процесу міста не можуть, адже ці повноваження передано області. “Ми наполягаємо на передачі закладів профтехосвіти до комунальної власності міст. Або ж передайте і фінансування цих закладів у область. Не можна затримувати вирішення цього питання”, – наголосив  Кличко.

Загалом, як зазначив столичний голова, велику частину своїх ресурсів органи місцевого самоврядування були змушені спрямувати на фінансування повноважень, переданих їм державою без фінансового забезпечення.

Він нагадав, що у 2017 році місцевим громадам довелося дотувати підприємства, що надають послуги у житлово-комунальній сфері. “На кінець року на ці потреби в Держбюджеті не вистачало близько 8 мільярдів гривень. Йшлося навіть про передання з 1 січня 2018 року фінансування пільг населенню на оплату комунальних послуг на рівень місцевих бюджетів. Додаткове навантаження на місцеві бюджети склало б понад 7 мільярдів гривень! І добре, що завдяки втручанню Прем’єра, Президента здоровий глузд переміг і це питання вдалося врегулювати”, – сказав голова АМУ.

Кличко закликав уряд проводити консультації з органами місцевої влади, перш ніж ухвалювати рішення, що стосуються децентралізації. Як приклад він навів ситуацію з монетизацією пільгового проїзду.

 

Розенко назвав переваги монетизації пільг на проїзд

Якщо місцеві органи влади правильно підійдуть до питання монетизації пільг на проїзд у транспорті, то монетизація буде дуже вигідна пільговикам.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє  Урядовий портал.

«Якщо місцеві органи влади правильно підійдуть до цього питання, то монетизація пільг буде дуже вигідна пільговику. Адже отримавши «живі» гроші на руки, пільговики зможуть користуватися тими видами транспорту (наприклад, маршрутними таксі), які зараз не забезпечують їм пільговий проїзд. Або взагалі витратити ці гроші на інші потреби, наприклад, якщо пільговик проживає у селі і транспортом практично не користується», – сказав Розенко.

Він наголосив, що монетизація пільг забезпечує більш рівний доступ пільговиків до їх соціальних прав.

Урядовець зауважив, що рішення щодо проведення монетизації транспортних  пільг  ухвалюватимуть місцеві органи влади.

«Торік були внесені зміни до Бюджетного кодексу, де місцевій владі надане право вирішувати, в якому саме вигляді будуть надаватися транспортні пільги – у готівковій чи безготівковій формі. Усі питання фінансового забезпечення та виду транспортних пільг вирішуватимуть територіальні громади», – підкреслив Розенко.

Окрім того, віце-прем’єр зазначив, що у разі ухвалення органами місцевої влади рішення про монетизацію пільг на проїзд відповідні кошти будуть видаватися пільговикам «на руки».

«Щодо кількості «пільгових поїздок» – усі ці рішення буде ухвалювати місцева влада. Уряд лише окреслив схему мінімальних гарантій – не менше 30 поїздок на місяць. А місцева влада може встановити розмір компенсації і 60, і 100 поїздок на місяць. Відчуваєте різницю? Це чітко прописано в порядку: органи місцевої влади можуть самостійно ухвалювати рішення про збільшення як кількості поїздок, так і розміру суми компенсації для певних категорій. Більше того, вони мають право розширити перелік пільгових категорій. Але менше тієї кількості поїздок, яку затвердив уряд, вони встановити не можуть. Таким чином, ми захистили пільговиків від можливих порушень їх прав з боку місцевих чиновників», – пояснив Розенко.

 

У Франції судять п’ятьох осіб за участь у війні в Сирії на боці джихадистів

Перед судом у четвер постали п’ять чоловіків з містечка Лунель, що на півдні Франції, через участь у бойових діях на боці джихадистів у Сирії.

Їх звинувачують у об’єднанні з метою здійснення терористичної діяльності.

Усіх обвинувачених було затримано 27 січня 2015 року, участь у бойових діях вони брали в різний період з листопада 2013 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми повинні перш за все взяти до уваги в цій справі дуже специфічний контекст, оскільки підсудних було арештовано 27 січня 2015 року, а 7 та 9 січня сталися теракти в Парижі», – повідомив один з представників захисту, вказуючи, що справі приділена велика суспільна увага, яка не має жодним чином впливати на рішення суду.

Сторона звинувачення має намір доводити, що після повернення з Сирії підсудні могли бути залучені до здійснення атак на території Франції.

У період 2013-2014 рр. з Лунеля до Сирії поїхали 20 чоловік, семеро з них там загинули. Після появи повідомлень про загибель лунельців у Сирії 26-тисячне містечко стало центром суспільної уваги, його почали називати «джихадистським містечком» та «центром з найму джихадистів». На разі місцева влада докладає зусиль, аби протидіяти такому сприйняттю, вказуючи на тому, що це одиничні випадки, а не масове явище.

 

ООН закликає Угорщину припинити утиски нацменшин

Комітет ООН з прав людини закликав Угорщину вжити рішучих заходів щодо ненависницьких висловлювань місцевих політиків проти меншин, зокрема ромів та мусульман.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Комітет ООН з прав людини висловив стурбованість поширенням (в Угорщині) злочинів на грунті ненависті та ненависті в політичному дискурсі, засобах масової інформації та інтернеті, спрямованих проти меншин, зокрема, ромів, мусульман, мігрантів та біженців, у тому числі в контексті кампаній, що фінансуються державою”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, в Комітеті закликали угорський уряд відхилити законодавчу ініціативу “Стоп Сорос”, яка дасть право міністру внутрішніх справ заборонити неурядові організації, які підтримують міграцію та створюють “загрозу національній безпеці”.

Як відомо, наприкінці лютого уряд Угорщини вніс до парламенту пакет із трьох законопроектів проти нелегальної міграції під загальною назвою “Стоп Сорос”.

Ініціатива Будапешта вже викликала стурбованість у європейських урядових колах. На думку прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, американський фінансист Джордж Сорос здійснює підкуп місцевих неурядових організацій, щоб ті розхитували внутрішню ситуацію в країні через приплив мігрантів із деяких мусульманських країн.

 

Рада Європи рекомендує Румунії підготувати більше вчителів української

Румунському керівництву слід забезпечити підготовку достатньої кількості вчителів для викладання мов національних меншин, зокрема української, а також переглянути «поріг» використання мов нацменшин в адмініструванні.

Про це йдеться у рекомендаціях Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) для Румунії щодо застосування Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, а також експертній оцінці щодо виконання країною своїх зобов’язання, оприлюднених сьогодні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У пріоритетному порядку Комітет міністрів вважає, що керівництву Румунії слід забезпечити підготовку достатньої кількості вчителів для повного виконання своїх зобов’язань у галузі освіти щодо болгарської, чеської, хорватської, німецької, угорської, ромської, російської, сербської, словацької, турецької та  української мов», – вказано в документі.

Також у звіті зазначено, що Румунії слід розширити офіційне використання мов меншин у державному адмініструванні.

«Наразі мова меншин може використовуватися лише у спілкуванні з держструктурами, де населення, що належить до меншини, яка проживає в певній адміністративній одиниці, становить понад 20% усього населення. Для використання мови нацменшини під час дебатів у місцевих органах влади кількісний показник представників нацменшини має складати третину від представників органу», – йдеться у документі з рекомендацією зміни цих «порогів».

Також КМРЄ рекомендує Румунії розробити комплексні освітні моделі для навчання татарською та турецькою мовами, продовжити роботу з розвитку навчання романською мовою.

КМРЄ висловлює жаль, що після оприлюднення ним першого звіту у 2012 році, румунське керівництво надало першу доповідь лише через п’ять років, і відсутність у експертів змоги оцінити практичне застосування прийнятого у 2011 році закону про освіту, де встановлено мінімальну кількість учнів для навчання мовами меншин на різних рівнях.

У доповіді зазначається, що в цілому румунська система освіти гарантує високий рівень підтримки багатьох мов меншин, схвалюється, що для більшості мов меншин існує комплексна пропозиція культурних заходів. Водночас документ вимагає покращення рівня використання мов меншин у судах та економічному житті.

Як відомо, торік Румунія критично поставилася до нового закону України “Про освіту”, зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні. Президент доручив МЗС та МОН провести консультації щодо закону з європейськими партнерами, у тому числі з Радою Європи. У вересні закон передали на розгляд Венеціанської комісії. В грудні Венеціанська комісія оприлюднила свій висновок, де вказано, що для виконання статті 7 закону в її нинішньому вигляді Україна має повною мірою використовувати гнучкість при ухваленні імплементаційного законодавства, продовжувати забезпечувати достатню частку освіти мовами меншин у початковій та середній школі, на додаток до вивчення державної мови, та покращити якість викладання останньої.

Пізніше Україна й Румунія домовилися напрацювати  спільний документ щодо імплементації нового закону України про освіту, зокрема його сьомої статті.

 

Бельгія вперше прийняла на реабілітацію українських військових

Бельгія вперше приймає на лікування та реабілітацію українських військових, які отримали поранення у збройному протистоянні російській агресії.

Перші троє військових прибули у четвер до брюссельського військового госпіталю королеви Астрід, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Це перший досвід з цього питання у наших двосторонніх відносинах з Бельгією. Упевнений, що це перший крок, за яким будуть й подальші. Все, що стосується витрат, бере на себе бельгійська сторона», – розповів аташе з питань оборони Посольства України у Бельгії генерал-майор Микола Булгаков.

Троє українських військових прибули до Брюсселя на лікування/ Фото DW

За словами військового дипломата, перші троє українських військових проходитимуть лікування і реабілітацію у брюссельському військовому шпиталі у період до шести тижнів. Далі, до кінця року, до Бельгії мають прибути ще двоє поранених українських військових.

Вони перебуватимуть під опікою медичної служби Збройних сил Бельгії.

Представники військово-медичної служби збройних сил Бельгії та український аташе/ Фото DW

Серед перших прибулих – полковник Збройних сил України Василь Ковтун. Офіцер отримав важкі поранення у лютому 2015 року у результаті обстрілу з боку російських терористичних військ реактивними системами залпового вогню «Смерч» міста Краматорська і штабу АТО.

«У мене важке поранення обох ніг. Лікуюся досі. Сподіваємося, що все буде добре», – сказав український офіцер.

 

Беленюк: Через пропуск чемпіонату Європи можемо не потрапити на ЧС та Ігри-2020

Срібний призер Олімпійських ігор український борець греко-римського стилю Жан Беленюк вважає, що збірна України ризикує втратити ліцензію на Олімпіаду-2020 через заборону виступати на змаганнях в Росії.

“Готувалися рік до чемпіонату Європи, але нам заборонили їхати на нього. Ми готуємося, намагаємося. Але політична ситуація… Іноді ми не в силах змінити її, і доводиться залишатися без того старту, до якого готувався тривалий час.

У нас трохи інша система – рейтингова, як у фехтуванні або біатлоні. Справа в тому, що ми можемо втратити і чемпіонат світу. Міжнародна федерація може нас просто не допустити. Це дуже погано – втрачається цілий рік. Через це ми можемо не потрапити на Олімпійські ігри. Ситуація дуже складна, насправді. Поки стежимо за її розвитком”, – сказав Беленюк в коментарі  XSPORT.

Нагадаємо, континентальна першість з греко-римської боротьби відбудеться з 30 квітня по 6 травня в російському Каспійську. Українці на цьому турнірі не виступатимуть – у березні міністр молоді та спорту Ігор Жданов підписав наказ, який забороняє національним збірним України брати участь у спортивних змаганнях на території Росії.

 

Підприємець, який захопив частину Каховського водосховища, постане перед судом

На Херсонщині Бериславська місцева прокуратура подала до Господарського суду Херсонської області позовну заяву на підприємця, який захопив частину водного об’єкту загальнодержавного значення – Дудчанську затоку Каховського водосховища.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу розповіла у четвер прес-секретар прокурора Херсонської області Анна Чернявська.

“Бериславською місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі Херсонської обласної державної адміністрації, Державного агентства лісових ресурсів України та Державного підприємства “Великоолександрівське лісомисливське господарство” подано позовну заяву до Господарського суду Херсонської області про повернення самовільно зайнятого підприємцем водного об’єкту загальнодержавного значення. Даний об’єкт – Дудчанська затока Каховського водосховища, що розташована у Нововоронцовському районі”, – повідомила Чернявська.

За інформацією                прокуратури, площа самовільно зайнятої затоки становить близько 50 га, а її вартість оцінюється в 1 млн 196 тис. гривень. Підприємець, який захопив даний об’єкт, протягом 3-х років використовував його з порушенням вимог земельного та водного законодавства. Крім того, прокуратурою встановлено також факт самовільного захоплення цим підприємцем ще й земельної ділянки, розташованої поблизу Дудчанської затоки.

Наразі судовий розгляд цієї справи триває.

 

Французька делегація відвідала Донбас, у полі зору – перспективі бізнесу

Французька парламентська делегація, яка під час візиту в Україну відвідала Авдіївку, Краматорськ і КПВВ “Майорськ” у зоні АТО, висловила зацікавленість в участі у проектах на Донеччині.

Про це заявила депутат Національних зборів Французької Республіки, голова групи дружби Франція – Україна Валерія Фор-Мунтян, повідомляє  прес-служба    Донецької облдержадміністрації – Укрінформ.

“Франція має чудових спеціалістів з питань будівництва доріг, поводження з відходами, поліпшення якості води. Консультативна гуманітарна співпраця стане першим великим кроком до розвитку міцних зв’язків між Францією та Донеччиною. Звісно, ми не можемо впливати на бізнес та примушувати його інвестувати у проекти, але ми привеземо значний обсяг інформації про перспективи розвитку бізнесу саме у цьому регіоні”, – заявила Фор-Мунтян.

Вона також зазначила, що уряди Франції і Німеччини мають принципову позицію щодо відновлення миру на сході України.

“Ми спільно з колегами з Німеччини послідовно обстоюємо інтереси України на міжнародному рівні. Проте ми бачимо, що для суттєвого поліпшення життя людей важливу роль відіграє економічна складова. Область має значні технічні та природні ресурси, тому європейська спільнота зацікавлена у співпраці. Думаю, ми спільними зусиллями зможемо розвивати бізнес саме тут”, – підкреслила французький депутат.

До складу делегації також входять співголова Групи дружби Франція – Україна Жан-Клод Леклабар, член групи Лоранс Трастур-Існар, представник Секретаріату Національних зборів Французької Республіки Фредерік Тайє.

Як повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, парламентарії побували на КПВВ “Майорськ”, де мали змогу спостерігати, як перетинають цивільні лінію розмежування. У районах Авдіївки, які постійно зазнають обстрілів з боку проросійських бойовиків, французькі депутати ознайомилися з тим, як проходить відновлення пошкоджених будівель. При цьому обговорювалася загальна ситуація на контрольованій українською владою частині Донеччини, відновлення житла вздовж лінії розмежування, підтримка переселенців, відбудова інфраструктури, зруйнованої внаслідок російської агресії в Україні, а також реінтеграція тимчасово окупованих територій, їх економічний потенціал.

Напередодні візиту на Донеччину французькі парламентарії відвідали Одещину, де мали зустріч з головою Одеської обласної ради Анатолієм Урбанським, під час якої йшлося про реформи місцевого самоврядування в Україні, можливості та перспективи двостороннього співробітництва у форматі Україна – Франція.

 

З початку року найбільше будували у 7 регіонах

У січні–лютому 2018 року 74,9% загального обсягу будівництва в Україні припадало лише на 7 регіонів країни.

Такі дані  оприлюднила  Державна служба статистики в інформаційній довідці щодо соціально-економічного становища України за перші два місяці року – Укрінформ.

За даними Держстату, підприємствами 7 регіонів країни (м. Києва, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Київської, Львівської та Одеської областей) виконано 74,9% загального обсягу будівництва.

У січні–лютому 2018 р. підприємствами країни виконано будівельних робіт на суму 10,5 млрд грн. Індекс будівельної продукції в січні–лютому 2018 р. порівняно із січнем–лютим 2017 р. становив 100,7%.

Будівництво будівель зросло на 5,7%, у т.ч. нежитлових – на 14,2%. Водночас скоротилось будівництво житлових будівель на 0,4% та інженерних споруд – на 6,0%.

Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення становили 82,9% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 8,1% та 9,0% відповідно.

 

Український гурт отримав престижну премію в США

Кліп українського гурту Brunettes Shoot Blondes на пісню “Hips” здобув нагороду в номінації “Best Music Video” за березень престижного конкурсу Los Angeles Film Awards.

Про це повідомляє  Громадське – Укрінформ.

За словами фронтмена гурту Андрія Ковальова, зйомки відео відбувалися у павільйоні під Києвом. Там були збудовані декорації, які імітували 3D-простір. Зйомки тривали два дні, а підготовка – декілька місяців.

Цьороріч кліп на пісню “Hips” також став номінантом Берлінського фестивалю Music Video Awards в категорії “Краща концепція”. 23 травня Brunettes Shoot Blondes зіграють на церемонії відкриття премії в Берліні.

Los Angeles Film Awards – це кваліфікаційний конкурс фільмів IMDb для кінематографістів у всьому світі.

“Brunettes Shoot Blondes” – український музичний колектив, заснований на початку 2010 року в Кривому Розі. Гурт виконує музику англійською мовою у жанрах інді, електро й альтернатива.

 

Клімкін подякував депутатам за ухвалення закону про дипслужбу

Міністр закордонних справ Павло Клімкін подякував народним депутатам за ухвалення Закону «Про дипломатичну службу».

Про це він написав у  Twitter – Укрінформ.

“Дякую народним депутатам за підтримку внесеного Президентом  законопроекту про дипслужбу! Тепер маємо сучасний закон для сучасної європейської дипломатичної служби – для захисту інтересів України та її громадян”, – написав  Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 5 квітня ухвалила нову редакцію закону «Про дипломатичну службу». За прийняття законопроекту №7322 в цілому проголосувало 276 депутатів.

Новелами у законі є положення, що стосуються підходів до професійного навчання посадових осіб дипломатичної служби у галузевому закладі післядипломної освіти, врегулювання питання перебування посадових осіб дипломатичної служби у розпорядженні МЗС України перед направленням у довготермінове відрядження для професійної підготовки та після завершення такого відрядження.

Рада визначила, що міністр закордонних справ очолює Міністерство закордонних справ, здійснює керівництво діяльністю органів дипломатичної служби, затверджує структуру органів дипломатичної служби, а також виконує інші функції. Законом визначається специфіка оплати праці, соціального та медичного забезпечення працівників дипломатичної служби.

Згідно із пояснювальною запискою законопроекту в редакції поданій президентом реалізація положень закону потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України на рівні 62,6 млн гривень.

Чинний закон про дипслужбу був прийнятий ще у вересні 2001 року.

 

Санкції для РФ: посол України заявляє про фейки італійських популістів

У Посольстві України в Італії наголосили на неприпустимості маніпуляцій з боку італійських популістів та проросійських «економічних експертів» щодо причин та реальних наслідків запроваджених проти Росії санкцій.

Про це йдеться у  відповіді  посла України в Італії Євгена Перелигіна на заяву лідера партії «Ліга» Маттео Сальвіні та президента «Конфіндустрії Росія» Ернесто Ферленгі щодо нібито надзвичайно великих збитків для італійської економіки через економічні санкції ЄС проти Росії.

«Посол України, оперуючи цифрами й даними італійських урядових інституцій та національного банку, представив економічний аналіз проблеми та закликав представників політичних сил і так званих економічних експертів не вводити в оману італійську аудиторію щодо причин та наслідків санкцій, введених ЄС у відповідь на агресію РФ проти України», – заявили у посольстві.

Зокрема, український дипломат наголосив, що торгувати з Москвою, скасувавши санкції, означає торгувати цінностями, за які гинуть українці від дій агресора.

«Теза про суттєві збитки, зокрема про втрачені італійською економікою 7 або навіть 10 мільярдів євро, є маніпулятивною з огляду на зростання обсягів зовнішньої торгівлі Італії протягом останніх років», – також зазначив посол.

Як підкреслив Перелигін, зараз дуже важливо проводити фахову дискусію в італійському медіапросторі з питань санкцій, а не викривляти реальність популістськими заявами.

 

Капітан арештованого кримського судна «Норд» не з’явився на суд

Капітана керченського судна «Норд» Володимира Горбенка не змогли доставити до Херсонського міськсуду на засідання з розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу.

Коли слухання почалося, прокурор не пояснив конкретних причин неявки Горбенка на засідання, повідомляє  Крим.Реалії – Укрінформ.

За даними видання, журналісти та сторона захисту очікували початку засідання майже дві години.

Сторона захисту наполягала на тому, що розгляд справи без капітана судна неможливо. Суддя Дмитро Гонтар переніс засідання суду на п’ятницю, 6 квітня, початок засідання о 13:30.

За словами адвокатів команди «Норду» Дмитра Щербини та Олександра Руденка, триденний термін утримання під вартою Горбенка закінчується у п’ятницю зранку, о 6 годині 23 хвилини. Після закінчення цього терміну капітана «Норду», за словами адвокатів, мають відпустити.

Капітану судна інкримінують ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України («порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї»). За вчинення цього злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.

25 березня Держприкордонслужба України затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно під прапором Росії. 30 березня український суд заарештував судно «Норд». Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна «Норд» із закритого Києвом порту анексованої Керчі.

У відповідь управління ФСБ Росії в анексованому Криму порушило кримінальну справу проти співробітників Держприкордонслужби України, які затримали судно в Азовському морі. Українські прикордонники назвали це «тиском на Держприкордонслужбу України».

4 квітня в Москві офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що у Міністерстві закордонних справ Росії вручили ноту протесту тимчасовому повіреному в справах України у зв’язку з арештом рибальського судна «Норд» з анексованого Криму.

З липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Росією Криму, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства.

За період з 1 серпня 2017 року по 31 січня 2018 року в закриті порти Криму зайшло 591 судно-порушник.

 

У Херсоні намагалися відбити затриманого капітана керченського судна “Норд”

У Херсоні у четвер група осіб спробувала відбити від співробітників СБУ затриманого капітана керченського судна “Норд” Володимира Горбенка, якому мали обрати в міському суді запобіжний захід.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як поінформував на своїй сторінці у  Facebook  постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, “сьогодні у Херсоні групою осіб було здійснено спробу відбити від працівників ГУ СБУ в АРК нещодавно затриману особу, щодо якої обирали запобіжний захід в херсонському суді”.

У розмові з кореспондентом агентства Бабін підтвердив даний факт, і зазначив, що у вказаній групі було до 15 осіб. Проте спростував вже поширене низкою ЗМІ повідомлення, з посиланням на його інформацію у Facebook, що особою, яку намагалися відбити, є нещодавно затриманий на Херсонщині співробітниками  СБУ  депутат “Євпаторійської міської ради”. Але хто саме є даною особою, у повідомленні Бабіна немає жодного слова.

За інформацією, отриманою кореспондентом Укрінформу з інших джерел, сьогоднішній інцидент стосувався затриманого капітана керченського судна “Норд” Володимира Горбенка.

Як повідомляв Укрінформ, 25 березня 2018 року Держприкордонслужба України затримала в акваторії Азовського моря керченське риболовецьке судно “Норд” під прапором Росії. 30 березня український суд заарештував це судно. Прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна “Норд” із закритого Україною порту Керч в анексованому Криму. Капітану судна Володимиру Горбенку інкримінують ч.2 ст.332-1 Кримінального кодексу України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). За вчинення цього злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років. 5 квітня Володимира Горбенка не змогли доставити на судове засідання в Херсонському міськсуді, де мали розглянути клопотання про обрання йому запобіжного заходу.

 

 

Мережу первинної меддопомоги сформували вже 11 областей

Вже 11 областей сформували спроможні мережі первинної медичної допомоги.

Про це сказав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Регіони вже формують проекти спроможних мереж. Вже 11 областей мають затверджені мережі первинної медичної допомоги. До 13 квітня очікуємо від усіх інших. Після затвердження табелю оснащення, порядку медичних послуг та переліку необхідного обладнання ми зможемо впроваджувати конкретні проекти в регіонах», – сказав Зубко.

За його словами, розбудова мережі первинної медичної допомоги в сільській місцевості є одним із головних завдань на цей рік. Це ініціатива Президента України Петра Порошенка, проявлена у законі №2206 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

«Наша кінцева мета — зменшити кількість звернень людей до вторинної медичної ланки та подолати 65% серцево-судинних захворювань», – додав урядовець.

У нараді взяли участь Президент України  Петро Порошенко, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, члени уряду, голови обласних державних адміністрацій, обласних рад, міст, об’єднаних територіальних громад, керівники іноземних дипломатичних представництв, регіональних офісів реформ, представники Асоціації міст України, Української асоціації обласних та районних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, міжнародних організацій, експерти.

 

ГПУ оголосила Бубенчику нову підозру

ГПУ повідомила Івану Бубенчику про зміну раніше повідомленої підозри – тепер замість убивства двох осіб його підозрюють у посяганні на життя працівника правоохоронного органу та незаконне поводження зі зброєю.

Така інформація оприлюднена на  сайті відомства – Укрінформ.

“5 квітня 2018 року заступник генерального прокурора Анжела Стрижевська у присутності адвокатів повідомила Івану Бубенчику про зміну раніше повідомленої підозри. Наразі вказана особа підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ст. 348 та ч.1 ст. 263 КК України”, – йдеться у повідомленні.

Раніше Печерський районний суд Києва задовольнив заяву  ГПУ  про відкликання клопотання про обрання запобіжного заходу Бубенчику у зв’язку із зміною підозри.

У Генпрокуратурі зазначили, що попередні кваліфікації злочину Бубенчика за ст. 348 ККУ (посягання на життя працівника правоохоронного органу) та ч.2 ст. 115 ККУ(умисне вбивство двох або більше осіб) не можна вважати обгрунтованими для обрання запобіжного заходу.

«У зв’язку з тим, що підозру змінено, сьогодні ми запросили захист Бубенчика для виконання процесуальних дій. В залежності від того, наскільки буде в тому необхідність, буде ставитися питання у подальшому про обрання міри запобіжного заходу», – цитує Стрижевську прес-служба ГПУ.

Посадовець запевнила, що у цій справі відбудеться “справедливий суд відповідно до процедур, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України, з дотриманням всіх конституційних прав учасників процесу”.

Як повідомляв Укрінформ, 3 квітня правоохоронці затримали на Львівщині активіста Майдану Івана Бубенчика і доправили його до Києва. Прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві двох правоохоронців на Майдані під час Революції гідності.

 

 

Полторак розповів сенатору США про реформу армії

Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак провів зустріч з делегацією Сенату США на чолі зі співголовою Сенатського українського кокусу сенатором США Робертом Портманом.

Про це повідомляє  прес-служба  Міністерства оборони – Укрінформ.

“Майже два роки ми активно працюємо над реформою. В ході реформування ми ставимо собі дуже серйозну мету – досягнення стандартів НАТО та набуття бойових спроможностей, – зазначив Полторак та відмітив допомогу, яку надають Сполучені Штати Україні, та ефективність консультативно-дорадчої допомоги.

Полторак зазначив, що найбільш яскравим прикладом нашої плідної роботи є прийняття Верховною Радою України в першому читанні Закону України «Про національну безпеку України».

За словами глави оборонного відомства, цей документ є дуже важливим, він закріплює всі основні позиції, які закладені у процесі реформ. Цей законопроект відкриває шлях для ефективнішої взаємодії з Альянсом.

“За роки війни ми довели всьому світу, що українці готові навіть віддавати своє життя заради захисту своєї країни. Україна – це країна, яка переконана, що проблему агресії Росії на сході можна вирішити виключно політико-дипломатичним шляхом”, – сказав він.

Але водночас міністр оборони підкреслив, що потрібно створювати сильну армію.

«Маючи нагоду поспілкуватися з українськими військовослужбовцями, я побачив, що вони сповнені патріотизму, сильні та вони є професіоналами, відданими своїй державі», – сказав Портман.

Сторони також обговорили питання розвитку співпраці між Україною та США та перспективи її поглиблення й розширення.

 

Україна не планує захоплення території на Донбасі, як Росія в Чечні – Полторак

Україна не планує проводити широкомасштабні наступальні дії та здійснювати захоплення території на Донбасі на так, як це робила Росія в Чечні. Водночас ми маємо зміцнювати Збройні сили настільки, щоб вони були готові не лише до оборони, а й до визволення окупованих територій.

Про це заявив міністр оборони генерал армії України Степан Полторак в інтерв’ю газеті “Урядовий кур’єр“, коментуючи перспективи у військовому сенсі, що відкриває ухвалений Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Закон створює передумови повернення окупованого Донбасу. “Цей закон уможливлює ефективне утримання зайнятих нами позицій, не даючи ворогові шансів захоплення нових територій. І він сприяє підготовці до визволення українських земель”, – сказав міністр.

Він також додав: “Ми не плануємо проводити широкомасштабні наступальні дії та здійснювати захоплення території так, як це робила Росія в Чечні, знищуючи тисячі мирних жителів. Україна — країна цивілізована й у цивілізований спосіб розв’язуватиме проблему повернення всіх окупованих загарбником територій”.

Полторак також зазначив: “Найбільш логічний з огляду на весь комплекс причин і наслідків, які сформували й підживлюють конфлікт на українському Донбасі, політико-дипломатичний мирний вихід із ситуації. Які засоби формують цей коридор можливостей? На моє переконання, це дотримання мінських домовленостей і наполегливе досягнення рішення про розміщення миротворчої місії  ООН  на прийнятних для України умовах”.

Міністр також додав: “Чітко розумію, що на досягнення цієї мети потрібен час. Але у нас немає альтернативи, крім як одночасно зміцнювати Збройні сили. Причому настільки, щоб вони були готові не лише до оборони, а й до визволення окупованих територій, на що наше військо має право і ніколи його не втрачало”.

На думку Полторака, місія ООН на Донбасі тільки тоді матиме сенс, “якщо матиме наслідком роззброєння незаконних збройних формувань, взяття під контроль 400-кілометрової ділянки українсько-російського кордону, зупинить інфільтрацію російських військ та озброєння на окуповану територію. Тоді вже можна буде говорити про повноцінні адекватні політичні процеси та реінтеграцію Донецька і Луганська”.

 

Столтенберг пояснив, чому видворив російських дипломатів з НАТО

НАТО дуже непокоїть тривала агресивна поведінка Росії на зовнішньополітичній арені.

Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Звичайно, ми занепокоєні тим, що бачимо: більш напориста Росія, яка незаконно анексує Крим, дестабілізує східну Україну, підтримує режим Асада, організовує кібератаки й втручання у внутрішні демократичні процеси, а також вживає інші дії, які підривають заснований на правилах міжнародний порядок», – сказав Столтенберг.

За його словами, саме цей негативний російський тренд зумовив членів НАТО та партнерів рішуче відреагувати на отруєння Скрипаля. “Напад у Солсбері був не окремою подією, а трапився на фоні послідовної кількарічної поведінки Росії. Саме це стало причиною такої координованої відповіді”, – пояснив Генсек НАТО.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Північноатлантичний альянс відкликав акредитацію семи російських дипломатів зі складу місії РФ при НАТО і відмовив у заявленій акредитації ще трьом. Всього майже 30 країн видворили загалом півтори сотні співробітників дипломатичних місій Росії у відповідь на застосування РФ бойової хімічної речовини.

Пізніше у Британії визнали, що зв’язок “Новічка” з Росією був встановлений не лабораторним шляхом.

 

НАТО суттєво посилило свою кібернетичну складову – Столтенберг

НАТО визнає вагомі загрози, що походять із кіберпростору, та адаптує свої сили для протидії їм.

Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми покращуємо своє реагування на загрози та виклики, які не знають кордонів, – кібератаки. Ми розбудовуємо наші кіберможливості, проводимо більше навчань, ділимось технологіями та найкращими підходами», – сказав Столтенберг.

За його словами, деякі члени  НАТО  мають значно більші кібернетичні можливості, ніж інші, але «ми працюємо разом і допомагаємо один одному». «НАТО має групу експертів, які у режимі 24/7 готові виїхати до будь-якої держави-члена НАТО, якщо вона зазнає кібератаки», – наголосив Генсек.

Він також нагадав, що НАТО кілька років тому визнало кібернапад не менш небезпечним за звичайну атаку, погодившись, що агресивні дії у кіберпросторі теж можуть стати причиною застосування принципу колективної оборони.

 

В Україні перейменували ВДВ на Десантно-штурмові війська

Верховна Рада ухвалила президентський закон, яким буде замінено назву роду військ з Високомобільних десантних військ на Десантно-штурмові з урахуванням національної ідентичності та впровадження нових бойових традицій.

За ухвалення відповідного проекту закону №7330 за основу та в цілому проголосувало 236 депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Розроблення Міністерством оборони України проекту закону України “Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони” обумовлено подіями, пов’язаними із окупацією збройними силами Російської Федерації частини території України, що спричинило негативне ставлення особового складу та ветеранів-десантників до назви ВДВ (високомобільні  десантні  війська) одночасно з ВДВ (воздушно-десантные войска) країни-агресора”, – йдеться у пояснювальній записці.

Зважаючи на зазначене, вважається за доцільне змінити назву Високомобільних десантних військ Збройних Сил України на Десантно-штурмові війська Збройних сил України.

З цією метою передбачається внесення відповідних змін до законів України “Про Збройні Сил України”, “Про оборону України” та “Про правовий режим воєнного стану”.

Водночас секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник під стенограму запропонував змінити назву законопроекту.

“Щоб не було жодних регламентних зауважень, посилаючись на висновок головного науково-екпертного управління, який говорить про те, що нам треба конкретизувати назву законопроекту, ми пропонуємо під стенограму змінити назву на “Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони щодо десантно-штурмових військ”. Він, таким чином, стає абсолютно досконалим, і можна голосувати відразу в цілому”,- пояснив Вінник.

Як повідомляв Укрінформ, 5 квітня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект “Про національну безпеку України”, який визначає засади державної політики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки. Законопроект пропонує встановити, що міністр оборони і його заступники призначаються з числа цивільних осіб, а також передбачено розмежування посад начальника Генштабу та Головнокомандувача Збройних сил України.

 

Жінки й чоловіки в армії: Рада змінює закон про військовий обов’язок

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо уточнення питань військової служби за контрактом”.

За ухвалення відповідного проекту закону №6473 за основу проголосувало 231 депутат при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Авторами законодавчої ініціативи є семеро народних депутатів, зокрема секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник, голова комітету Сергій Пашинський, голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз.

У проекті пропонується внести до статей 20, 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» зміни, якими особам обох статей надаються рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Також надається право військовим комісаріатам (командирам військових частин) на звернення до  Служби безпеки України  для перевірки відомостей стосовно причетності до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, шляхом направлення відповідних запитів.

Законопроектом передбачається доповнити статтю 23 закону “Про військовий обов’язок і військову службу” нормою про те, що під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їх бажанням, строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк 1 до 10 років.

 

Рада дозволила військовим після поранення продовжувати службу в армії

Військові, які повернулись із зони АТО та були визнані непридатними до проходження служби за станом здоров’я, за власним бажанням зможуть продовжувати служити.

Відповідний законопроект ухвалила Верховна Рада у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками 231-им голосом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з ухваленим документом військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби, можуть бути залишені на службі на посадах, що не потребують фізичного навантаження. У разі ж, якщо такі військовослужбовці проходять службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, вони матимуть право бути прийнятими на військову службу за контрактом.

Закон також передбачає підвищення граничного віку прийому громадян на  військову службу  (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів ВНЗ, у тому числі тих, що здійснюють підготовку осіб на посади сержантського та старшинського складу.

Крім цього, на виконання рішення Верховної Ради від 27 лютого, з урахуванням пропозицій Головного науково-експертного управління Апарату ВР, в остаточній редакції законопроекту статтю 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» викладено в новій редакції. При цьому збережено чинні положення щодо звільнення з військової служби відповідних категорій військовослужбовців та узгоджено інші положення цього закону із новою редакцією статті.

Як повідомляв Укрінформ, у першому читанні та за основу відповідний законопроект №6052 було ухвалено 27 лютого 2018 року.

 

Кім Чен Ин готовий до шестисторонніх перемовин щодо ядерної програми — ЗМІ

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин заявив голові КНР Сі Цзіньпіну під час візиту до Пекіна, що згоден повернутися до шестисторонніх переговорів про ядерну програму та ракетні випробування КНДР.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на газету Nikkei – Укрінформ.

“Згідно з документами, опублікованими після зустрічі Кіма з Сі, він повідомив Сі, що погодився поновити шестисторонні переговори, які востаннє проводилися у 2009 році”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, у шестисторонніх переговорах з питання  ядерної програми  КНДР брали участь США, Росія, Японія, Китай та обидві Кореї.

За інформацією джерел, також можливо, що лідер КНДР може заявити про готовність поновити переговори під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом на саміті у травні.

Як повідомлялося, лідер Північної Кореї Ким Чен Ин з 25 по 28 березня перебував з неофіційним візитом у Китаї.

 

Влада має забезпечити стабільні правила гри для ОТГ – експерт

Українська влада здійснює реформу децентралізації швидкими темпами, але для успішної її реалізації та стимулювання процесу об’єднання громад держава повинна забезпечити стабільні правила гри.

Про це у четвер у Вінниці під час розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку в коментарі Укрінформу повідомив перший секретар Представництва ЄС в Україні, експерт з питань формування політики децентралізації та секторальних реформ Бенедикт Геррманн.

«Як людина, що спостерігає за децентралізацією в Україні, і як експерт Євросоюзу, а ми займаємося дослідженням структури і різних варіантів децентралізації, я дуже вражений тим, що ми бачимо. Бо ніхто три роки тому ніхто не очікував, що з такою швидкістю українська влада зробить перші кроки у сфері децентралізації, що об’єднається так багато громад. Ніхто не чекав таких темпів. Другий вражаючий успіх – це те, що в об’єднаних громадах починають вибудовуватися нові взаємовідносини між громадянином з одного боку і місцевою владою з іншого. Скажімо, новостворені ОТГ отримують 60% від ПДФО. І це виявляється дуже корисним, тому що зараз люди, які їх сплачують до місцевих бюджетів, автоматично стають зацікавленими в прозорості своїх зарплат. Можливо, бізнесмени ще не дуже охоче сплачують податки, але коли бачать, що з цими грошима роблять щось корисне, прагнуть долучитися до цих процесів і стати партнером місцевої влади. Тут йдеться про партнерство і спільний розвиток, і це дуже корисно», – каже Геррманн.

Експерт вважає, що показовим і дуже важливим є те, що в об’єднаних територіальних громадах саме надходження від податків, які сплачуються до місцевих бюджетів, зростають найбільшими темпами. Це демонструє зростання довіри людей і їх готовності долучатися до розвитку своїх територій. Та щоб закріпити ці тенденції, центральна влада мусить надати громадам гарантії незворотності реформи децентралізації та забезпечити стабільні правила гри у податковому полі, щоб ОТГ могли прогнозувати свої фінанси.

«Потрібно забезпечити стабільність правил гри, щоб влада на місцях знала, на які податки  вона може розраховувати хоча б у середньостроковій перспективі, які надходження отримає від своїх підприємців. Напрям реалізації реформи обрано правильно, процес триває, тому найголовніше зараз забезпечити його прозорість і прогнозованість», – вважає Геррманн.

Він переконаний, що такий перебіг подій був би корисним не тільки громадам на місцях, а й послугував би формуванню сприятливого бізнес-клімату, що і спонукало б підприємців до легалізації своїх доходів і, як наслідок, збільшення надходжень до бюджету країни.

Євросоюз підтримує реформу децентралізації в Україні, фінансуючи Програму «U-LEAD з Європою».

 

У Херсоні понад половина призовників не з’являються до військкомату

У Херсоні понад половина призовників, які підлягають призову на строкову військову службу, не з’являються за повісткою до військкомату.

Про це поінформував у четвер на брифінгу “Актуальні питання організації і проведення призову на строкову військову службу, переваги проходження військової служби за контрактом та заходи, які вживаються для підвищення привабливості військової служби, а також умови вступу та навчання у вищих військових навчальних закладах” військовий комісар Херсонського міського об’єднаного військового комісаріату Олександр Зіньковський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На даний час підлягають призову (на строкову військову службу – ред.) десь 4 тис. осіб (на території Херсона – ред.)… В неявці знаходяться понад 2,5 тис. осіб”, – розповів Зіньковський.

За його словами, щодо 200 призовників із вказаних 4 тис. осіб прийнято рішення про відстрочку від призову.

Що ж стосується безпосередньо весняного 2018 року призову на строкову військову службу, то, як зазначив міський військовий комісар, із 100 херсонців, які за планом підлягають відправці до Збройних Сил під час цього призову, на даний момент вже призначені в команди (для відправки в ЗСУ) 24 особи. “По решті проводиться вивчення морально-ділових якостей, вивчення стану здоров’я, і продовжується оповіщення (призовників – ред)”, – повідомив Зіньковський.

Як наголосив міський військовий комісар, розшуком тих, хто ухиляється від призову, наразі займається поліція. “Після Пасхи розпочнуть наші районні відділи Національної поліції доставляти (херсонців, які ухиляються від призову – ред.) до військового комісаріату”, – заявив він.

 

Гроші з Дорожнього фонду мають йти у регіони публічно – Зубко

Близько 40 млрд грн по країні – очікуване наповнення Дорожнього фонду. З 2018 року планується передати 35% із загальної суми в регіони, які спрямуються на ремонт місцевих і комунальних доріг – це близько 11,5 млрд грн.

Про це перед початком розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку за участю Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє  прес-служба Мінрегіону – Укрінформ.

“Від 300 до 600 мільйонів гривень є сьогодні в розпорядженні областей. І для нас важливо, не просто розподілити з Дорожнього фонду кошти на кожен регіон. Кожна область має чітко затвердити програму на декілька років щодо реконструкції і будівництву доріг. Мова вже не йде про ямковий ремонт місцевих доріг, їх потрібно збудувати з нуля з безпековими функціями, освітленням і новими вимогами по ДБН”, – наголосив урядовець.

Віце-прем’єр підкреслив, що мова йде і про капітальний ремонт магістральних доріг, і на цю програму буде виділено близько 30 млрд грн. Важливою умовою також є публічність фінансування ремонту доріг.

“Ще раз наголошую — дорожня інфраструктура будує економіку. І в першу чергу нам важливо модернізувати магістральні дороги, щоб переміщення товарів і пасажиропотоку було швидким зі сходу на захід. Але ми розуміємо, щоб розвивати громади, створювати опорні школи, ЦНАПи і нові сервіси, модернізувати сільську медицину без доріг не можливо. Тому, за наступні 3-5 років повинні відбуватися ключові зміни в дорожній інфраструктурі і матеріалізації реформи децентралізації в цілому”, — підкреслив урядовець.

За його словами, відновити дороги по країні можливо за рахунок об’єднання коштів державної субвенції, місцевих бюджетів, а також коштів, які надходять в регіони по секторальній субвенції.

 

Шведські бізнесмени критикують тендери з будівництва українських доріг

В Україні на тендерах з будівництва доріг перемагає компанія, що пропонує найнижчу ціну, але ніхто не перевіряє якість виконаних робіт.

Про це заявив президент Міжнародного благодійного фонду “Діамант України” Дерек Поттомсон під час прес-конференції на тему: “Проблеми та перспективи будівництва доріг в Україні. Результати дослідження”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дороги України зараз жахливої якості. Ми готові вам пояснити, допомагати контролювати якість українських підрядників, і ми готові вам побудувати дороги”, – заявив очільник фонду, який займається виходом шведських компаній на український ринок.

Водночас Поттомсон наголошує, що шведський бізнес вбачає ряд бар’єрів для участі в українських тендерах з будівництва доріг.

“Перша причина, в Україні уже важко домовитись. Друга причина, це те, що ми – іноземці. Третя причина – це те, що ми хочемо спочатку пояснити, як треба контролювати якість доріг, тому що українські компанії нечесно грають на тендерах. А виграє та українська компанія, яка впевнено дає найнижчу ціну. І в майбутньому це дає такий результат, який сьогодні є. Якщо хочете мати якісні дороги, то має бути і належне фінансування. Виходить, коли компанія в тендері заявляє, що зробить 1 км за якусь там ціну, в Україні ніхто не дивиться, чи зможе вона це зробити, чи покладе просто “килимок” на асфальт і це буде називатися дорогою. Наші ж аналітики чітко знають, скільки має коштувати цей 1 км. Але той ресурс, який Україна дає на  дороги, його точно не досить, щоб вони були рівня шведським”, – наголосив Поттомсон.

Також, за його словами, під будівництвом доріг в Україні, як правило, мають на увазі ремонт або реконструкцію.

“У вас в Україні кажуть, що ви будуєте дороги, а насправді, це ремонт. А будувати дороги з нуля – це зовсім інше”, – зауважив він.

За його словами, фонд уже звернувся до Укравтодору з конкретними пропозиціями щодо співпраці, однак офіційної відповіді поки не отримав.

“В Україні є кілька компаній, з якими можна співпрацювати, але їх можна порахувати на пальцях руки. Україна повинна мати дороги такі ж як в Євросоюзі. Фонд “Діамант України” разом зі шведськими бізнесменами готові побудувати дороги. Ми зробили прес-конференцію в Одесі і пропонували свою допомогу, але ніхто не звернувся до нас. Сподіваюся після цієї конференції на нас звернуть увагу”, – заявив Поттомсон.

Як відзначив представник шведської компанії “Блумгвіст Стокгольм ав” Крістер Мелін, наразі “є мінімум чотири шведські компанії, які хочуть і готові працювати в Україні”.

“100 км доріг ми одразу готові будувати”, – зазначив фахівець.

Він розповів, що шведські компанії готові будувати дороги в борг, але під гарантії влади України.

 

Гройсман назвав новий етап реформи децентралізації

Середньострокове планування – як на рівні центрального бюджету, так і на місцевому рівні – має стати новим пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні.

Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у Вінниці під час розширеної урядової наради “Децентралізація та регіональний розвиток”, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Сьогодні ми маємо підбити підсумки і накреслити завдання на новий період. І тут питання середньострокового планування має стати пріоритетом – і в бюджетній політиці, і в політиці регіонального розвитку”, – сказав  Гройсман.

Глава уряду переконаний, що якби Донецьк, Луганськ і Крим мали сьогоднішні можливості децентралізації, то ситуація в країні була б іншою: “Якби сьогодні окуповані Донецьк, Крим та Луганськ мали можливості, вони б розквітали, вони б мали ресурси для того, аби дати нову якість життя громадянам”.

Він нагадав, що реформа децентралізації стартувала у квітні 2014 року. Тоді було мало людей, які розуміли цілі реформи, проте зміни розпочалися.

За його словами, доходи бюджетів зросли на понад 100 млрд грн завдяки децентралізації. Окрім того, держава з метою підтримки регіонів направляє на місця за різними програмами понад 30 млрд грн. Але оскільки ключовим завданням є розвиток економіки, то потрібно говорити про те, як примножити ці доходи. “З 100 млрд грн треба зробити 200 млрд грн і направити цей ресурс на створення нових робочих місць, підвищення стандартів життя громадян. І тут важливе значення мають і зарплата, і пенсія, в яку прийшли поліклініку і в яку школу чи садок пішли наші діти. Це наше завдання”, – наголосив Прем’єр-міністр.

Як він підкреслив, нові стандарти – це оновлення системи освіти, охорони здоров’я, інфраструктури, подолання інфраструктурного та цифрового розриву в Україні. “Настав час визначення конкретних пріоритетів та підвищення якості життя громадян. Дуже легко вийти і сказати, що та чи та реформа погані. Дуже важко взяти на себе відповідальність і проводити зміни”, – заявив глава уряду.

Прем’єр-міністр зазначив, що на часі формування стратегії розвитку держави, і основні напрямки роботи уряд задає. “Ми будемо інвестувати в освіту, медицину, в можливості молоді та дітей. Можна взяти ресурс і витратити його на популістські цілі. Але це не наш шлях. Нам треба продовжувати робити справу, оцінку якій дадуть українські громадяни”, – зазначив Гройсман.

Як повідомлялося, у розширеній урядовій нараді у Вінниці беруть участь Президент Петро Порошенко, члени уряду, голови обласних державних адміністрацій, обласних рад, міст, об’єднаних територіальних громад, керівники іноземних дипломатичних представництв, регіональних офісів реформ, представники Асоціації міст України, Української асоціації обласних та районних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, міжнародних організацій, експерти.

 

У Мінсоцполітики не виключають подальший “витік кадрів” з України

У зв’язку зі зростанням попиту на кваліфіковану робочу силу з України міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки.

Про це сказала перший заступник міністра соціальної політики України Ольга Крентовська під час виступу на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, повідомляє кореспондент Укрінформ

“Попит на кваліфіковану робочу силу з України зростає. Особливо у найближчих сусідів – Польщі, Словаччині, Литві, Чехії, Хорватії. Міграційні процеси можуть посилися в найближчі роки”, – зазначила Крентовська.

Вона додала, що за попередніми розрахунками Союзу підприємців і роботодавців Польщі, для підтримання зростання економіки цієї країни необхідно залучити додатково 5 млн трудових мігрантів, а за оцінками польських експертів загальна кількість виданих запрошень на роботу у 2018 році для українців складе 3 млн.

“До Міністерства соціальної політики надійшов запит Міністерства праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини, в якому містилися повідомлення про те, що у зв’язку з розширенням виробництва уже існуючих підприємств та будівництвом нових заводів уже у перспективі трьох-шести місяців в Словаччині прогнозується відчутний дефіцит робочої сили на рівні 70-100 тисяч. І вирішити цю проблему словацький уряд має наміри за рахунок залучення працівників з-за кордону, в тому числі й українських працівників”, – сказала Крентовська.

У такій ситуації, наголосила вона, “краще було б залучати іноземних інвесторів, які будуть створювати робочі міста не в Польщі та Словаччини, а в Україні”.

“Саме тому ми вбачаємо за доцільне запропонувати інвесторам додаткову підтримку з боку Державної служби зайнятості, що не повинно обмежуватися підбором працівників серед зареєстрованих безробітних, а й має включати здійснення інвестицій у підготовку таких працівників, відповідно до умов роботодавців-інвесторів. І наразі ми розробляємо механізм стимулювання і компенсації частини витрат саме на підготовку фахівців”, – повідомила урядовець.

 

Повноваження центральної і місцевої влади розподіляють не “угоди”, а закони – Порошенко

Розподіл повноважень депутатів різних рівнів та органів центральної влади встановлюється не «угодами», як пропонують деякі політикани, а законами і Конституцією України.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко у виступі на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку у Вінниці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Процес реформи місцевого самоврядування і децентралізації, безумовно, ще далекий від завершення, і свого часу чекають конституційні зміни, які ми з прем’єр-міністром розробили, і я наполягаю на їх актуальності – зміни щодо децентралізації. Абсолютно ясно, що потрібні префекти, бо декого на місцях п’янять нові фінансові можливості, дехто починає мнити з себе удільних князьків, нібито над ними немає вже ніякої влади. І чітко має бути прописана процедура розпуску рад – це теж необхідно, бо не так давно деякі безвідповідальні місцеві ради, точніше, політикани, а не місцеві ради, намагалися запустити щось на кшталт “параду суверенітетів”,  – сказав Порошенко.

Він зазначив, що хоче відверто поговорити з учасниками наради про ініціативу деяких обласних рад щодо “угод” щодо розподілу повноважень з українським урядом.

“Цього ніколи не буде. Я не дам. Той, хто буде бавитися в суверенітет, отримає абсолютно чітку відповідь. Сьогодні вони “угод” вимагають, завтра Україну продадуть. Є чіткий розподіл повноважень і чітка відповідальність, чим має займатися депутат сільської ради і сільська рада, депутат районної, міської ради і територіальної громади, чим має займатися український парламент, український уряд і український президент. Розподіл повноважень встановлюється не так званими угодами, а законами України і  українською Конституцією”, – підкреслив Порошенко.

 

Коломия відзначить 777-річчя з 50 тисячами гостей

Місто Коломия на Івано-Франківщині в серпні святкуватиме своє 777-річчя. У цей період тут очікують не менше 50 тисяч туристів.

Про це розповів міський голова Коломиї Ігор Слюзар, повідомляє  Zruchno.Travel – Укрінформ.

“Традиційно на День міста ми проводимо великий автомобільний фестиваль. Це не гонки, а справжнє шоу, подивитися яке з’їжджаються туристи з усієї України. У нашому місті живе 60 тисяч осіб і приблизно стільки ж приїде на День міста гостей. Тобто нам потрібно продумати велику програму. На 4-5 різних локаціях будуть проводитися різні заходи, фестивалі, концертні програми”, – розповів Слюзар.

За його словами, розвиток подієвого туризму в Коломиї – один з найважливіших пунктів Стратегії розвитку міста. Так, в 2018 році планується проведення вже традиційних пасхального та різдвяного ярмарків, фестивалю вуличних мистецтв “Арт-образ”, Всеукраїнського відкритого фольклорного фестивалю “Писанка”, фестивалю вишиванки “Колорит”, фестивалю “Медовий Спас”, Всеукраїнського фестивалю автомотоавіатехніки Drive for Life Fest , Всеукраїнського театрального фестивалю “Коломийські вистави”, музичного фестивалю імені А. Кос-Анатольського.

Міський голова нагадав, що, за даними Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й. Кобринського, в 2017 році Коломию відвідало 178 тисяч туристів, з них понад 8 тисяч – іноземці.

Обсяг фінансування туристичної галузі з міського бюджету на 2018 рік становить 840 тисяч гривень, це втричі більше, ніж 2017-го.

 

Луценко заявив, що не зможе керувати САП у разі відставки Холодницького

Генпрокурор Юрій Луценко наголосив, що не може виконувати функції керівника САП.

Водночас, за його словами, Національне антикорупційне бюро не зможе працювати без САП: потрібне рішення парламенту про зміни в законодавстві.

Про це Луценко заявив в інтерв’ю  Цензор.НЕТ – Укрінформ.

“Єдина функція, яку я теоретично можу здійснювати, – це підписувати рішення про зміну прокурора або складу групи прокурорів САП. Але при цьому для мене імперативна, тобто обов’язкова, заборона на те, щоб знати матеріали їхніх справ або давати вказівки у справі, розглядати скарги слідчих на прокурора тощо. Тобто генпрокурор у принципі не може керувати САП у разі зняття або відставки Назара Холодницького. До того ж я прекрасно розумію, що без САП НАБУ не працює. Це два сіамські близнюки; неможливо детективу працювати без прокурора!” – сказав генпрокурор.

За його словами, вихід із патової ситуації один – “рішення парламенту про якісь зміни в законі”.

“Ось чому я не мрію, не хочу і категорично зроблю все від мене залежне – щоб не збільшувати свої повноваження щодо НАБУ. Мені своєї роботи вистачає по горло”, – запевнив Луценко.

Як повідомляв Укрінформ,  САП  виявила прослуховування в кабінеті керівника Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Зазначалося, що займалися прослуховуванням НАБУ і ГПУ.

22 березня Холодницький підтвердив прослуховування в своєму кабінеті. Пізніше Луценко заявив, що ГПУ разом з НАБУ дійсно проводять розслідування стосовно співробітників САП, в тому числі Холодницького.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, розслідування щодо Холодницького почали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництвом САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. У зв’язку з цим в кабінеті Холодницького був встановлений прослуховуючий пристрій.

ГПУ і НАБУ направили до дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького про вчинення дисциплінарних проступків. Холодницький пізніше заявив, що не ознайомлений зі скаргою, яку на нього подали ГПУ і НАБУ, однак він буде наполягати на публічності розгляду справи і на оприлюдненні всіх матеріалів.

Генпрокурор Юрій Луценко звернувся до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо розгляду питання зняття Холодницького з посади його заступника та керівника САП.

 

Уряд передав громадам ще понад 20 тисяч гектарів земель

Ще 27 громад 5 квітня у межах започаткованої урядом ініціативи отримали у власність понад 22 тис. га земель сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів.

Документи про передачу земель підписані у Вінниці у присутності Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ще 27 громад отримали у власність понад 22 тис. га земель сільгосппризначення поза межами населених пунктів. Документи про передачу земель підписані”, – сказав Гройсман.

Рішення про передання земель сільгосппризначення ухвалено наприкінці січня поточного року. У лютому об’єднані громади підписали меморандуми про умови передачі земель, і з березня розпочався сам процес передачі ресурсу. Відповідно до плану всі процедури мають бути завершені до кінця року.

Як повідомлялося, у Вінниці за участю Президента Петра Порошенка проходить розширена урядова нарада «Децентралізація та розвиток регіонів».

 

Йорданія зацікавлена у нарощуванні поставок української пшениці та олії – Мінагро

Географічна близькість України та Йорданії, зручність сполучення, взаємодоповнюючий характер економік створюють передумови для взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва.

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка з делегацією міжпарламентської групи дружби з Україною Палати представників Національних зборів Йорданського Хашимітського Королівства, повідомляє  прес-служба Мінагрополітики – Укрінформ.

«Йорданія залишається одним зі значних споживачів традиційних товарів українського сільськогосподарського експорту – зернових культур, жирів та олії. Окрім того, королівство може розглядатися як своєрідні «ворота» для просування української продукції на ринки інших арабських країн», – зазначив Мартинюк.

За словами йорданської сторони, для України цікавим може бути імпорт оливкової олії, фініків та мінеральних добрив.

З дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданією найвищий рівень двостороннього зовнішньоторговельного обороту товарів та послуг станвоив понад 1 млрд дол. США у 2008 році. Починаючи з 2012 року і до 2015 року торговельно-економічні відносини характеризуються скороченням обсягів торгівлі товарами і послугами у зв’язку зі складними фінансово-економічними ситуаціями в країнах. Водночас, у 2016 та 2017 роках завдяки активним заходам керівництва Йорданії та України відбулося зростання зовнішньоторговельного обороту товарів та послуг між країнами.

За даними Державної служби статистики України, у 2017 році обсяг зовнішньоторговельного обороту товарів і послуг між Україною і Йорданією становив 174,07 млн дол. США, що на 7,39 млн дол. США або на 4,4% більше, ніж у 2016 році (166,68 млн дол. США). Загальне сальдо зовнішньої торгівлі з Йорданією є позитивне і становить 153,29 млн дол. США.

У 2017 році Україна експортувала до Йорданії товарів та послуг на суму 153,83 млн дол. США. Зокрема, аграрних товарів: зернові культури – 39,8 млн дол. США, жири і олії тваринного або рослинного походження – 22,9 млн дол. США, живі тварини – 6,5 млн дол. США, м’ясо і їстівні субпродукти – 5,4 млн дол. США.

 

Конституція Орлика лягла в основу багатьох європейських демократій – Порошенко

Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького стали основою для багатьох європейських демократій, у тому числі й демократичного устрою сучасної України.

Про це  написав  у Facebook Президент України Петро Порошенко – Укрінформ.

“5 квітня 1710 року гетьманом Пилипом Орликом були підписані Пакти і  Конституції  прав і вольностей Війська Запорозького – символ козацької державності та демократії. Це був один із перших у Європі правових актів, який закладав основи республіканської форми правління. Ідеї та системи стримувань та противаг між гілками влади, передбачені документом, стали основою для багатьох європейських демократій, зокрема й демократичного устрою сучасної України”,  – написав Порошенко.

Він нагадав, що сьогодні одному з перших конституційних актів на європейському континенті виповнюється 308 років.

 

Рада планує ділити посади у комітетах за “принципом д’Ондта

Верховна Рада 241-им голосом ухвалила в першому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради України за принципом д’Ондта” (№7550).

Авторами законодавчої ініціативи виступили Голова Верховної Ради Андрій Парубій і керівники всіх парламентських фракцій і груп, окрім “Опозиційного блоку”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це один із кроків дуже масштабної загальної реформи парламенту, крок, який, на моє переконання, є дуже важливим для української Верховної Ради і який пропонується реалізувати вже в наступному скликанні”, – сказав Парубій, представляючи законопроект.

Він нагадав, що документ розроблено відповідно до рекомендації місії Європарламенту, постанову про реалізацію якої Верховна Рада ухвалила 17 березня 2016 року.

Як зазначається у пояснювальній записці, метою прийняття законопроекту є впровадження прозорого та ефективного способу розподілу посад голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів. Для її досягнення пропонується у Верховній Раді дев’ятого скликання розподіл відповідних посад здійснювати на основі пропозицій депутатських фракцій залежно від їх кількісного складу за принципом д’Ондта.

Законопроектом пропонується статтю 6 закону України “Про комітети Верховної Ради України” доповнити положенням про те, що за принципом д’Ондта зазначені посади розподіляються між депутатськими фракціями послідовно, одна за іншою.

“Чергову у зазначеній послідовності посаду отримує та депутатська фракція, яка має найбільшу квоту (визначену з точністю до сотих), що обчислюється за формулою К = Ф : (П+1), де Ф — загальна кількість членів депутатської фракції, а П — кількість посад, отриманих депутатською фракцією до даного кроку. Після кожної отриманої посади квота депутатської фракції перераховується з урахуванням нової кількості отриманих посад”, – йдеться у законопроекті.

Пропозиції щодо обрання народного депутата на відповідну посаду до конкретного комітету вносяться до Верховної Ради депутатськими фракціями у порядку черговості, отриманої в результаті застосування принципу д’Ондта.

Постанова про внесення змін до персонального складу комітетів парламенту приймається Радою з урахуванням мінімальної та максимальної кількості народних депутатів, які можуть входити до складу одного комітету.

Зі свого боку перший заступник голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи ВР Павло Пинзеник зазначив, що загалом планується внесення змін до положень статтей 6 і 7 закону України “Про комітети Верховної Ради України” та статті 81 закону “Про Регламент Верховної Ради України”.

“Комітет висловив низку зауважень до цього законопроекту, які, ми переконані, в разі прийняття в першому читанні можуть бути доопрацьовані при підготовці до другого читання. Зокрема, є питання до того, як за допомогою принципу д’Ондта вирішується питання обрання народного депутата до складу комітету, якщо депутатська фракція не внесе пропозицій щодо обрання депутата на відповідну посаду в порядку черговості, вирішить відкликати або виключити депутата з цієї фракції. Також немає однозначного висновку щодо черговості, отрманої в результаті застосування принципу д’Ондта, а саме чи є вона загальною для обрання депутатів на посади голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів”, – сказав Пинзеник.

 

На відзначення 65-річчя Квітки Цісик у Львові задіяли масштабний мистецький проект

У Львові на відзначення 65-річчя від дня народження Квітки Цісик задіяли масштабний мистецький проект

Про це журналістам розповів директор Львівської державної  чоловічої хорової капели «Дударик» Дмитро Кацал, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми презентуємо проект «Дякую тобі, Квітко». Він предбачає концертний тур містами із оповіданням про історіографію родини, саму Квітку, її здобутки, презентацію пісень, біля 10 тисяч слухачів має відвідати концерти, які представлятиме Оксана Муха спільно з академічним симфонічним  оркестром Львівської філармонії»,– зазначив Кацал.

Ініціатор проекту – українська співачка Оксана Муха. У квітні-травні вона дасть у містах Західної України близько двох десятків концертів. Концерти у Львові відбудуться 28 та 30 квітня.

Проект буде відбуватись не лише на Львівщині, він охопить три області України.

 

Президент Словаччини шкодує, що не вислав російських дипломатів

Президент Словаччини Андрей Кіска шкодує з приводу того, що його країна не вислала російських дипломатів на знак солідарності з Британією після отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки.

Про це він заявив на спільній прес-конференції з чеським президентом Мілошем Земаном, повідомляє The Slovak Spectator – Укрінформ.

“Він висловив жаль з приводу того, що  Словаччина  є єдиною країною Вишеградської групи (V4), яка не вигнала російських дипломатів після отруєння “Новічком” подвійного агента Сергія Скрипаля у Великій Британії”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, Братислава 28 березня викликала свого посла в Москві для консультацій, однак не вжила жодних дипломатичних кроків проти РФ.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини Британії.

Пізніше у Британії визнали, що зв’язок “Новічка” з РФ був встановлений не лабораторним шляхом.

 

Українська діаспора закликає бойкотувати ЧС-2018 у Росії

Офіційним представникам іноземних держав та міжнародних організацій варто утриматися від відвідання матчів Чемпіонату світу з футболу, що відбудеться цього року у Росії.

Із таким закликом виступив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Світовий конгрес українців закликає високопосадовців урядів держав світу та міжнародних організацій наслідувати приклад Великої Британії і Польщі та утриматися від присутності на 21-му Чемпіонаті світу з футболу в Російській Федерації, країні, яка продовжує вести гібридну агресію”, – скаав Чолій.

Він додав, що СКУ високо оцінює солідарність міжнародного співтовариства у відповідь на застосування нервово-паралітичної речовини для отруєння у Великобританії колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля.

“РФ продовжує грубо порушувати суверенітет незалежних держав і не дотримуватися верховенства права, залишаючись державою-агресором, яка незаконно окупувала Крим та невпинно веде воєнні дії у східній Україні”, – наголосив Чолій.

Нагадаємо, Чемпіонат світу з  футболу  проходитиме цього року у кількох містах Російської Федерації з 14 червня по 15 липня. Про свій бойкот усіх заходів Чемпіонату уже оголосив офіційний Лондон та Варшава.

 

Затриманий у Москві Соколов визнав причетність до підготовки терактів – СБУ

Російські ЗМІ оприлюднили лист експерта “Федерального інформаційного центру “Аналітика та безпека” Сергія Соколова, в якому він визнав свою причетність до підготовки терактів.

Про це повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

“Російські ЗМІ сьогодні поширили лист експерта “Федерального інформаційного центру “Аналітика та безпека” Сергія Соколова, якого керівництво ФСБ було змушене затримати після викриття СБ України спецоперації щодо підготовки низки терористичних актів у Росії на об’єктах критичної інфраструктури у Москві, Курчатові, Тольятті та Курську”, – йдеться у повідомленні.

У листі Соколов визнає та фактично бере на себе відповідальність за організацію антиукраїнської провокації.

СБУ  переконана, що саме ФСБ дозволила передачу та оприлюднення у російських ЗМІ “відкритого листа” Соколова для дистанціювання від невдалої спецоперації, надійно задокументованої Службою.

Глава СБУ Василь Грицак у серпні 2017 року на брифінгу повідомив, що спецслужби РФ розробили операцію з дискредитації України із залученням “в темну” колишніх учасників антитерористичної операції. Слідчими та оперативними співробітниками СБУ зібрано достатньо доказів того, що провокація була спланована та зрежисована саме ФСБ, якою були встановлені прізвища конкретних осіб, які керували діями Соколова, серед них, зокрема, близький родич одного з членів комітету Ради Федерації РФ з оборони і безпеки.

Свідчення безпосередніх учасників цих подій та речові докази дають усі підстави вважати, що ця спецоперація російських спецслужб могла стати приводом для відкритого збройного вторгнення Збройних сил РФ в Україну. Фактично це аналогія подій 1999 року, коли організовані ФСБ підриви житлових будинків у Москві стали підставою для початку нової військової кампанії у Чечні.

Після оприлюднення Службою безпеки України частини беззаперечних доказів та ознайомлення адвокатів з матеріалами завершеного кримінального провадження, спецслужби РФ провели демонстративне затримання експерта “Федерального інформаційного центру “Аналітика та безпека” Сергія Соколова і керівника цієї структури Руслана Мільченка, для прикриття власного “провалу”.

Служба безпеки України й надалі продовжить інформувати громадськість про викриті факти провокацій російських спецслужб проти нашої держави.

 

Штучний інтелект допоможе шукати позаземне життя

Вчені з Плімутського університету у Великій Британії навчили штучний інтелект передбачати ймовірність існування життя на інших планетах.

Проект представили на Європейському тижні астрономії та космічних наук в Ліверпулі, деталі дослідження опублікували на сайті Плімутського університету, повідомляє  Громадське – Укрінформ.

Для пошуку позаземного життя, вчені використовували нейронну мережу — комп’ютерну програму, що працює за принципами організації мереж нервових клітин живого організму і здатна до самонавчання.

Спочатку вчені ввели в неї дані про оптичні спектри об’єктів Сонячної системи, де є життя (Земля), або ж де вона з найбільшою часткою ймовірності може існувати (Марс, Венера і супутник Сатурна Титан — єдиний в Сонячній системі супутник, у якого є своя атмосфера).

Потім нейромережа почала аналізувати спектри планет, що обертаються навколо інших, далеких від нас зірок. В цілому програма обробила дані понад 100 спектрів, кожен з яких містить кілька сотень параметрів, що свідчать про придатність або непридатність планети для життя.

Всі об’єкти, які нейромережа визнає потенційно населеними, розподіляються на п’ять груп: схожі на Землю в її нинішньому вигляді; на Землю, коли вона тільки формувалася; на Марс, Венеру та Титан.

За словами вчених, нейромережа навчилася правильно визначати нові спектри, з якими раніше не стикалася.

“З урахуванням результатів спостережень, що отримані з наземних і космічних телескопів, цей метод може виявитися вкрай корисним для категоризації різних типів екзопланет”, — пояснив учасник проекту професор Анджело Канджелозі.

За задумом вчених, технологія в майбутньому дозволить автоматично обчислювати  космічні  об’єкти, на які астрономам, які займаються пошуком позаземного життя, слід звернути найпильнішу увагу.

 

18-й день голодування Балуха: МЗС вимагає допустити українських лікарів

Міністерство закордонних справ України вимагає допустити українських лікарів до засудженого в Криму активіста Володимира Балуха у зв’язку із погіршенням стану його здоров’я.

Про це написала у  Twitter  речник МЗС Мар’яна Беца – Укрінформ.

“Мужній В.Балух, політв’язень РФ, голодує з 19.03. Стан здоров’я погіршується. Вкотре вимагаємо допустити українських лікарів”, – написала вона.

Як повідомляв Укрінформ, адвокат засудженого в Криму українського активіста Володимира Балуха Ольга Дінзе повідомила, що стан його здоров’я погіршується.

Балух 19 березня оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти ухваленого йому вироку.

Так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу у 10 тисяч рублів у січні цього року.

Це вже другий “судовий процес” над  Володимиром Балухом. У серпні 2017 року його засудили до 3,5 рока ув’язнення, звинувативши у “зберіганні боєприпасів”.

 

Справа про держзраду: суд допитав лінгвістів щодо звернення Януковича до Путіна

Оболонський районний суд у рамках розгляду справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича допитав двох експертів-лінгвістів Київського НДІ судових експертиз Анаїт Аванесян та Світлану Доленківську.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, під час цих допитів обговорювалося дослідження судово-лінгвістичної експертизи щодо звернення  Януковича  до Путіна від 1 березня 2014 року. Аванесян повідомила, що є експертом з усного мовлення, і під час проведення цієї експертизи мала право лише дорадчого голосу.

Доленківська є експертом, що аналізує тексти. Вона пояснила свої висновки, які виклала у експертизі.

Наразі суд оголосив перерву до 14:00, оскільки на цей час запланований допит іншого свідка захисту.

Як повідомлялося, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Віктора Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

У Сирії залишилося два об’єкти виробництва хімічної зброї – ООН

Представник ООН з питань роззброєння Томас Маркрам закликав членів Радбезу створити орган для покарання причетних до застосування хімзброї в Сирії.

Про це повідомляє  Центр новин ООН – Укрінформ.

«Нові твердження про застосування в Сирії хімічної зброї ще раз свідчать про необхідність єдиного підходу і консенсусу в тому, що стосується механізму щодо виявлення винних», – сказав він.

Маркрам нагадав, що експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) виявили докази використання хімічної зброї, а саме нервово-паралітичного агента зарин, в ході нападу 4 квітня в Хан-Шейхуні. Сьогодні із Сирії продовжують надходити повідомлення про використання токсичних речовин у ході бойових дій, зазначив він.

Маркрам підкреслив, що Генеральний секретар ООН неодноразово закликав покінчити з безкарністю, визначити винних у застосуванні хімічної зброї та залучити їх до відповідальності.

«Дозвольте мені скористатися цією можливістю і знову заявити, що сьогодні вкрай необхідно, щоб Рада Безпеки проявивши єдність – так, як вона зробила це під час прийняття резолюції 2118 (2013) щодо Спільної місії ОЗХЗ – ООН і самого Спільного механізму з розслідування», – сказав представник ООН.

За його словами, нині тривають зусилля зі знищення двох об’єктів з виробництва хімічної зброї в Сирії, що залишилися. Цей процес триватиме два-три місяці і проходитиме під контролем з боку ОЗХЗ.

Як відомо, навесні 2014 року було створено Місію ОЗХЗ по встановленню фактів застосування хімічної зброї. Саме вона констатувала кілька випадків застосування небезпечних хімікатів як зброї в ряді населених пунктів Сирії, в тому числі використання сірчистого іприту в Умм-Хоше і зарину в Хан-Шейхуні. Слідом за цим було засновано Спільний механізм, якому було доручено встановити причетних до інцидентів із застосуванням хімічної зброї в Сирії, про які повідомляли інспектори ОЗХЗ. Однак у листопаді 2017 року Рада безпеки не змогла домовитися про продовження його мандата. Російська делегація наклала вето на відповідну резолюцію, мотивуючи своє рішення неефективністю роботи Механізму.

Зараз Місія ОЗХЗ по встановленню фактів продовжує свою роботу в Сирії. Вона розслідує нові повідомлення. Однак, як нагадав представник Секретаріату ООН, члени цієї Місії не уповноважені виявляти причетних до того чи іншого інциденту.

 

Франція планує скоротити кількість парламентаріїв

Депутатам і сенаторам у Франції обмежать перебування на посаді трьома строками, відповідно депутати зможуть переобиратися й перебувати на посаді 15 років, а сенатори – 18 років.

Про це заявив прем’єр-міністр Франції Едуар Філіпп, окреслюючи основні положення реформи, яка була серед передвиборчих обіцянок президента Еммануеля Макрона, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Реформа складатиметься з трьох ключових частин: скорочення кількості депутатів та сенаторів, часове обмеження перебування на посадах та нова територіальна виборча карта», – сказав прем’єр-міністр.

Він уточнив, що кількість депутатів та сенаторів французького парламенту скоротиться на 30%, про що раніше оголошував Єлисейський палац. Вже на наступних виборах у 2022 році до нижньої палати парламенту, Національної асамблеї, будуть обирати 404 депутати замість 577. Кількість сенаторів скоротять із 348 до 244. Скорочення в парламенті приведе до виборчого перерозподілу територій і, відповідно, зменшення їхньої кількості.

Наразі не визначена точна кількість виборчих територіальних одиниць, які будуть об’єднані.

Щодо скорочення термінів перебування в парламенті, зокрема для «викоренення практики політичних кар’єр, які тривають десятиріччя», депутати зможуть переобиратися й перебувати на посаді 15 років, а сенатори – 18 років.

Прем’єр-міністр упевнений, що реформа буде сприяти «глибокому оновленню політичного та парламентського життя», зокрема підвищенню рівня відповідальності, репрезентативності й ефективності.

Оголошені зміни викликали критику в парламенті. Очільниця «Національного фронту» Марін Ле Пен назвала реформи «придушенням демократії», інші депутати вимагають продовжити обговорення та внести зміни.

Згідно з планами уряду проект реформ має бути затверджений остаточно вже цього року.

Як відомо, про скорочення кількості представників нижньої палати двопалатного парламенту Франції – депутатів Національної асамблеї та представників верхньої палати – Сенату, було домовлено на зустрічі президента Франції  Еммануеля Макрона  з президентом Нацасамблеї Франсуа де Рюжі та президентом Сенату Жераром Ларше наприкінці березня.

 

Майже кожен десятий працездатний українець – безробітний

За підсумками січня–лютого 2018 року в Україні не мало роботи 1,7 млн осіб з 17,9 млн осіб віком 15–70 років, які вважаються економічно активним прошарком населення. Тобто, без роботи залишався кожен десятий працездатний українець.

Такі  дані  оприлюднила державна служба статистики в інформаційній довідці щодо соціально-економічного становища України за перші два місяці року – Укрінформ.

За даними Держстату, середньомісячна кількість економічно активного населення віком 15–70 років становила 17,9 млн осіб (дані наведено за результатами вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань економічної активності в середньому за 2017 р.), з яких 16,2 млн були зайняті економічною діяльністю, а решта (1,7 млн) – безробітні, тобто особи, які не мали роботи, але активно її шукали як самостійно, так і за допомогою державної служби зайнятості. Рівень зайнятості населення становив: у віці 15–70 років – 56,1%, а в працездатному віці – 64,5%. Рівень безробіття (за методологією МОП) серед економічно активного населення віком 15–70 років становив 9,5%, а працездатного віку – 9,9%.

За даними державної служби зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець лютого 2018 року становила 383,7 тис. осіб, з них допомогу з безробіття отримували 82,5%.

Більше половини (52,3%) від загальної кількості безробітних становили жінки.

Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по країні на кінець лютого 2018 р. становив 1,5% населення працездатного віку, у сільській місцевості – 2,4%, у міських поселеннях – 1,1%.

Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу з безробіття в лютому 2018 року, становила 327,7 тис. осіб. Середній розмір допомоги з безробіття становив 2357 грн, що дорівнює 63,3% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у лютому 2018р. порівняно із січнем збільшилася на 12,0 тис., або на 20,1%, і на кінець місяця становила 71,8 тис. одиниць.

За професійними групами найбільша кількість вакансій на кінець лютого 2018 р. спостерігалася серед кваліфікованих робітників з інструментом (23,1% від загальної кількості заявлених вакансій) і робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (21,3%), а найменша – серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,7%) і технічних службовців (3,8%).

Навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію у цілому по країні зменшилось із 6 осіб на кінець січня 2018 року до 5 осіб на кінець лютого.