Підбірка актуальних новин на 28 березня

1 рік ago Інформ центр 0

Порошенко затвердив річну програму співробітництва Україна – НАТО

Президент Петро Порошенко підписав указ “Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік”.

Про це інформує  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Річна національна програма (РНП-2018) має забезпечити виконання пріоритетних завдань співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, а також відповідних рішень, прийнятих під час засідання Комісії Україна – НАТО на рівні глав держав та урядів 9 липня 2016 року у Варшаві (Республіка Польща), інших важливих домовленостей зі стороною НАТО”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що РНП-2018 є системним стратегічним документом, що визначає пріоритетні завдання на 2018 рік та середньострокові цілі, які планується досягти до 2020 року. Також документ визначає відповідні практичні заходи в рамках реалізації політики євроатлантичної інтеграції України, реформування сектору безпеки і оборони країни відповідно до стандартів і рекомендацій Альянсу.

“Програма спрямована на залучення і використання потенціалу та практичної і консультативно-дорадчої допомоги НАТО та держав – членів Альянсу з метою підвищення обороноздатності України в умовах збройної агресії Російської Федерації, а також запровадження цілеспрямованих та планомірних заходів із підготовки держави до набуття членства в  НАТО“, – додали у прес-службі.

Координацію роботи з виконання Річної національної програми покладено на Кабінет міністрів України.

 

Порошенко підписав закон про паркування по-новому

Президент України Петро Порошенко підписав Закон про реформування сфери паркування транспортних засобів, зміну правил паркування та евакуації.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», прийнятий Верховною Радою України 21 грудня 2017 року”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що закон зокрема передбачає створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відеофіксації правопорушень.

Також передбачено поширення механізму притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, за випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права.

Крім того, закон встановлює обов’язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

Повноваження розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу, згідно документу, матимуть інспектори з паркування.

Закон змінює також розміри штрафних санкцій за порушення правил паркування, а також передбачено надання 50% знижки в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів тощо.

Документом передбачено, що органи місцевого самоврядування мають впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати паркування; вжити заходів щодо збільшення чисельності посадових осіб місцевого самоврядування для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування інспекторів з паркування.

Закон набирає чинності через 180 днів з дня його опублікування.

Як повідомляв  Укрінформ, Верховна Рада 21 грудня 2017 року ухвалила в цілому закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”. За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів.

Криптовалюта поки не загрожує світовій економіці – аналітики

Інвестиційний інтерес до криптовалют залишається ще недостатньо високим, щоб зробити значимий вплив на світову економіку.

Про це йдеться у прес-релізі Центру біржових технологій (ЦБТ), який є у розпорядженні Укрінформу.

“Криптовалюти не стануть причиною глобальної світової кризи у найближчому майбутньому, поки обсяг ринку не перевищує 1% від світового ВВП”, – прогнозують аналітики Центру біржових технологій.

Також відзначається, що інвестиційний інтерес до криптовалют залишається ще недостатньо високим, щоб зробити значимий вплив на світову економіку. Загальна ринкова капіталізація криптовалют 28 березня становить 300,78 млрд доларів, тоді як капіталізація світового ринку акцій перевищує 70 трлн. доларів. При цьому капіталізація Bitcoin становить близько 2% вартості усього фізичного золота у світі.

Проте експерти стверджують, що у майбутньому ситуація може змінитися, і криптоекономіка зробить свій внесок у розвиток глобальної економіки. Технологія блокчейн може зіграти важливу роль у процесі підвищення відкритості та результативності світової фінансової системи і економіки загалом.

“Інвестори все ще з обережністю ставляться до Bitcoin та інших монет, поки ринок формується. І навіть якщо він обвалиться, постраждають тільки утримувачі криптомонет, на світовій економіці це ніяк не позначиться. Криптовалюта не впровадилася в глобальну економіку, тому її вплив поки не відчутно”, – відзначає аналітик ЦБТ Богдан Терзі.

Найближчі кілька місяців курс Bitcoin знаходитиметься в консолідації між 7-12 тис. доларів, і головним сигналом для подальшого зростання стане створення на його базі індексу ETF. Після цього Bitcoin може досягти позначки 20 тис. доларів, а за ним будуть рости й усі інші криптомонети.

Вартість Bitcoin за останні три місяці знизилася майже на 70%. Причиною такого сильного падіння стали обмеження на майнінг та обіг криптовалют з боку Південної Кореї, Китаю, США, Німеччини і Японії. Незважаючи на початок торгівлі ф’ючерсними контрактами на  Bitcoin  на Чиказькій товарній біржі (CME) у 2017 році, великі гроші на ринок криптовалют так і не прийшли. Вкладення великі інвестори роблять у розвиток проектів на основі технології блокчейн.

 

Діти з Академії лідерства подарували Порошенку “чарівну” паличку

Студенти Української академії лідерства подарували Президентові Петру Порошенку символічну чарівну паличку “Для захисту країни”, а діти з Авдіївки і Білої Церкви — національний прапор із різнокольоровими відбитками своїх долонь.

Про це Глава держави розповів на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні отримав від студентів Української академії лідерства незвичайний подарунок. Вони на один день відкрили у Києві «Майстерню чарівних паличок», щоб показати: навіть найчарівніші палички не варті нічого без активних громадян, які готові діяти”, – зазначив Порошенко і виклав фото презентованої йому “чарівної палички” з написом: “Для захисту країни”.

Водночас Президент наголосив, що важливі зміни тут і зараз може впроваджувати кожен з нас, а майбутнє України в руках саме тих, хто готовий брати на себе відповідальність, додавши, що “країну змінять не чарівні палички, а талановиті українці”.

Крім того, на зустрічі з учасниками Всеукраїнської акції «Діти єднають Україну», які прийшли на екскурсію в Будинок з химерами, Глава держави отримав ще один подарунок. Порошенко повідомив, що діти з Авдіївки та Білої Церкви подарували йому національний прапор з написом “Діти єднають Україну” та із зображенням відбитків дитячих долонь.

“Наша фантастична молодь з Авдіївки та Білої Церкви зробила для мене такий чудовий подарунок. І я з радістю повішу цей прапор у президентському кабінеті”, – написав Президент.

Як повідомлялося раніше, Президент Петро Порошенко поінформував, що з 2014 року внаслідок російської агресії на сході України загинуло 242 дитини.

 

Внаслідок російської агресії на Донбасі загинули 242 дитини – Порошенко

Із 2014 року внаслідок російської агресії на сході України загинули 242 дитини.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи перед учасниками Всеукраїнської акції «Діти єднають Україну». Пряма трансляція велася на сторінці глави держави  у Facebook.

“242 дитини були вбиті російськими агресорами починаючи з 2014 року”, – зазначив Порошенко.

Крім того, зауважив глава Української держави, велика кількість дітей загинула в Сирії.

Президент також згадав про трагедію, що сталася 25 березня у Кемерові.

“Я хочу висловити найщиріші слова співчуття рідним, близьким. Це дуже несправедливо, коли діти ідуть із життя”, – підкреслив Порошенко.

За його словами, “абсолютно неприйнятно”, коли діти змалку чують звуки снарядів з “Градів”, навчилися розрізняти види зброї і як від неї ховатися.

Як повідомлялося, 25 березня у російському Кемерові внаслідок пожежі у торговельно-розважальному центрі, за офіційними даними, загинуло 64 особи, у тому числі багато дітей.

 

Гройсман висловив співчуття у зв’язку з трагедією в Кемерові

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив співчуття родинам загиблих і постраждалих у масштабній пожежі в торговельному центрі у Кемеровому (Росія).

Про це він заявив під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми знаємо, наскільки це жахливий біль, тому я хотів би висловити співчуття всім рідним і близьким”, – зазначив Гройсман.

Прем’єр наголосив, що серед загиблих під час трагедії дуже багато дітей.

Водночас він підкреслив, що Україна пам’ятає, що таке біль, коли гинуть діти, нагадавши про трагедію у дитячому таборі “Вікторія” в Одесі.

Як повідомляв Укрінформ,  пожежа  в ТРЦ “Зимова вишня” в Кемерові сталася в неділю, 25 березня. Займання виникло на останньому поверсі, де знаходилися кінозали, і де в неділю було багато дітей. Після перших слідчих заходів було з’ясовано, що в ТРЦ вже тиждень не працювала автоматична пожежна сигналізація, а справну примусову систему сповіщення після початку загоряння не увімкнув охоронець ТРЦ. За офіційними даними, під час пожежі загинуло 64 людини.

 

Пожежа в Кемерові: МНС оголосило остаточну кількість загиблих

Під час пожежі в ТРЦ “Зимова вишня” в м. Кемерово (РФ) загинули 64 людини, безвісти зниклих немає.

Про це заявив заступник глави МНС Росії Владлен Аксьонов, повідомляє  Інтерфакс – Укрінформ.

За словами чиновника, влада не має даних про громадян, зниклих безвісти в результаті пожежі в торговому центрі в Кемерові, загальне число жертв – 64 людини.

“Зниклих безвісти немає. Інформації про родичів, які не знають, де їхні близькі, ми не маємо”, – сказав Аксьонов в середу журналістам.

Він зазначив, що “упізнані 27 осіб, при цьому по шести необхідно провести додаткову експертизу”.

У свою чергу віце-губернатор Кузбасу Володимир Чернов не зміг відповісти на питання, чому в Слідчий комітет надійшли заяви про 67 зниклих безвісти.

“Слідча група Слідчого комітету працює у відповідності з тими вимогами, які у них є. Ми теж бачимо ось ці невеликі суперечні цифри. Найімовірніше, на якомусь етапі вони (цифри) будуть зіставлятися, чому Слідчий комітет робить такі висновки. Поки офіційна цифра – 64 (загиблих)”, – сказав Чернов.

Крім того, активіст Расим Яролиев повідомив, що члени ініціативної групи, які займаються пошуком зниклих у пожежі в ТРЦ “Зимова вишня”, скоригували свій список загиблих і зниклих безвісти.

“Після перевірки інформації список скоротився з 86 до 77 осіб: 25 упізнаних загиблих, 39 безвісти зниклих і 13 осіб, інформацію про зникнення яких нам дало населення”, – сказав Яролиев.

Він пояснив, що список скоротився в тому числі тому, що люди давали дані жінок з дівочими прізвищами.

Пожежа в торговому центрі “Зимова вишня” в Кемерово сталася в неділю 25 березня. Займання виникло на останньому поверсі, де перебували кінозали, і де в неділю було багато дітей. Після перших слідчих заходів було з’ясовано, що в ТЦ вже тиждень не працювала автоматична  пожежна  сигналізація, а справну примусову систему оповіщення після початку спалаху не включив охоронець ТЦ.

 

В РФ “шиють” справу українському пранкеру за пости про 300 жертв у Кемерово

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу відносно українського пранкера Євгенія Вольнова, який поширював інформацію, що у Кемерово під час пожежі загинули близько 300 осіб.

Про це повідомляється на сайті  Слідчого комітету РФ – Укрінформ.

“За результатами проведеної перевірки слідчими Слідчого комітету РФ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.282 КК РФ (збудження ненависті або ворожнечі) відносно громадянина України Микити Кувікова, відомого в мережі Інтернет як «Євгеній Вольнов». За даними слідства, вказана особа публічно, з використанням мережі Інтернет і засобів масової інформації поширювала недостовірну інформацію про кількість загиблих при пожежі у Кемерово, вводячи в оману родичів загиблих і постраждалих, таким чином намагаючись дестабілізувати ситуацію”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що слідство має намір клопотати перед судом про обрання відносно підозрюваного запобіжних заходів у вигляді арешту заочно, і найближчим часом Вольнов буде оголошений у розшук.

Як повідомлялося, у Слідкомі РФ раніше заявили, що український пранкер Євгеній Вольнов поширював інформацію про 300 загиблих під час пожежі у Кемерово.

Сам Вольнов розповів, що він узяв цифру 300 з урахуванням аналізу кількості місць у кінозалах.

Також в ефірі ОbozTV пранкер заявив, що спілкувався телефоном з лікарем “швидкої” з Кемерово, який на мітингу говорив про те, що в моргах було 300 тіл. Водночас Вольнов у тій же передачі говорив, що його метою “було дати широкому колу громадян РФ відчути те, що я і вся Україна відчуваємо 4-й рік”.

Пожежа у торгово-розважальному центрі у Кемерово сталася у неділю 25 березня. Її гасили близько 16 годин.

Згідно з офіційними даними РФ, внаслідок пожежі загинули 64 людини, серед яких 41 дитина. Станом на 28 березня вже впізнали тіла 27 загиблих під час пожежі у Кемерово.

 

Росія оголосила українського пранкера у міжнародний розшук

Українського пранкера, якого в Росії звинувачують у поширенні даних про «сотні загиблих» у пожежі в російському Кемерові, оголосили в міжнародний розшук.

Про це повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

Російське слідство має намір клопотати перед судом про обрання відносно підозрюваного запобіжних заходів у вигляді арешту заочно.

Як повідомлялося, Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу щодо українського пранкера Євгенія Вольнова, який поширював інформацію, що у Кемерово під час пожежі  загинули  близько 300 осіб.

Сам Вольнов розповів, що він узяв цифру 300 з урахуванням аналізу кількості місць у кінозалах.

Також в ефірі ОbozTV пранкер заявив, що спілкувався телефоном з лікарем “швидкої” з Кемерово, який на мітингу говорив про те, що в моргах було 300 тіл. Водночас Вольнов у тій же передачі говорив, що його метою “було дати широкому колу громадян РФ відчути те, що я і вся Україна відчуваємо 4-й рік”.

Пожежа у торгово-розважальному центрі Кемерова сталася у неділю 25 березня. Її гасили близько 16 годин.

Згідно з офіційними даними РФ, внаслідок пожежі загинули 64 людини, серед яких 41 дитина. Станом на 28 березня вже впізнали тіла 27 загиблих під час пожежі у Кемерові.

 

Російський військовий попросив статус біженця в Україні

Курсант Голіцинського прикордонного Інституту ФСБ РФ звернувся щодо надання йому статусу біженця в Україні.

Про це повідомив кореспондентові Укрінформу помічник голови Держприкордонслужби, прес-секретар відомства Олег Слободян.

“Днями на пункт пропуску “Гоптівка” на в’їзд в Україну прибув громадянин РФ 1997 року народження, який заявив, що він є військовослужбовцем ФСБ РФ та потребує визнання його політичним біженцем. Під час первинного опитування та вивчення документів було встановлено, що він дійсно є курсантом третього курсу Голіцинського прикордонного Інституту ФСБ РФ“, – сказав речник.

Слободян зауважив, що в ході подальшого спілкування виявилося, що громадянин РФ Удовиченко Сергій є етнічним українцем, добре знає українську мову та за своїми політичними поглядами засуджує діючу владу в Росії. За словами курсанта, він неодноразово брав участь у мітингах опозиції, а після виборів президента РФ остаточно вирішив виїхати до України.

Наразі вирішується питання про надання громадянину РФ Удовиченку статусу біженця.

 

Раді пропонують визначити правовий статус політв’язнів Кремля та заручників ОРДЛО

У Раді зареєстровано законопроект «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами» (№ 8205).

Співавторами законодавчої ініціативи виступили 19 народних депутатів, зокрема перший заступник голови ВР Ірина Геращенко, представник Президента України у парламенті Ірина Луценко, голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак і глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляється на  сайті Раді – Укрінформ.

Станом на ранок 28 березня на сайті ВР відсутні супровідні документи до проекту закону.

При цьому перший віце-спікер Ірина Геращенко на своїй сторінці у  Facebook  зазначила, що ідея визначення правового статусу заручників і політв’язнів обговорювалась у Верховній Раді давно і навіть було зареєстровано кілька відповідних законопроектів, які регулювали цю проблематику.

«Ми домовилися з авторами альтернативних проектів відкликати їх і напрацювати спільний, який враховуватиме норми закону про деокупацію. Днями у ВР зареєстровано законопроект «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами», до співавторства долучилися представники комітету прав людини й захисту ветеранів, також профільне міністерство ТОТ, колишні заручники», – уточнила вона.

Термінологія законопроекту, за словами першого заступника голови ВР, враховує українське законодавство й міжнародні конвенції. Під дію законопроекту мають потрапити всі громадяни України, котрі незаконно утримувались у в’язницях ОРДЛО і Російської Федерації через військову агресію, що розпочалася з 20 лютого 2014 року.

«Законопроект визначає правовий статус незаконно утримуваних і певні соціальні гарантії, як то разова грошова виплата, яку має визначати КМ після звільнення людини (враховуючи можливості українського бюджету, тобто, ми не фіксуємо цю суму, вона залежить від бюджетних можливостей і є разовою). При цьому дезертири, інші особи, хто співпрацював з окупаційним режимом (якщо це встановлено спеціальними службами, військовою прокуратурою), не матимуть право на отримання соціальної разової виплати й інші соціальні гарантії», – пояснила Геращенко.

Важливо, підкреслила вона, що завдяки ухваленню цього законопроекту держава зможе посилити правовий захист заручників, допомогу в підготовці позовів задля притягнення причетних до катувань і незаконних утримань.

«Також пропонується ще раз законодавчо зафіксувати, що протягом перебування в полоні військовослужбовцям нараховується заробітна плата (ця норма працює і зараз, але буває багато скарг від родин заручників на бюрократичні перепони)», – уточнила перший віце-спікер.

Разом з тим вона не виключає, що під час підготовки до другого читання із законопроекту будуть вилучені певні новели, зокрема ті, що стосуються соціального житла для звільнених заручників і політв’язнів.

«Якщо чесно, певні норми законопроекту здаються мені менш реалістичними, як то соціальне житло, але на цьому наполягали інші автори законопроекту, як то шановний Юрій Шухевич. Бо ці норми потребують значних видатків із бюджету, яких немає. Тому, впевнена, до другого читання законопроект буде допрацьовано й позбавлено певного популізму (самокритично пишу, як один із співавторів, але в моєму проекті цих новел не було, в нашому спільному з великим авторським колективним – є велика частина компромісів, й я ще буду працювати над відшліфуванням проекту до другого читання)», – зазначила нардеп.

Водночас, зауважила Геращенко, цей законопроект посилить соціальний захист заручників і дасть українській стороні нові можливості для підготовки позовів до міжнародних судів.

 

У двох кримських політв’язнів серйозні проблеми зі здоров’ям – адвокат

Кримськотатарські активісти Бекір Дегерменджі і Кязім Аметов, які перебувають у слідчому ізоляторі на окупованому півострові, страждають від серйозних захворювань і позбавлені необхідної медичної допомоги.

Про це повідомляє  КримSOS  з посиланням на адвоката Едема Семедляєва, який напередодні відвідав активістів в ув’язненні – Укрінформ.

“Здоров’я Бекіра Дегерменджі викликає серйозні побоювання. На превеликий жаль, у нього розвивається пневмонія. Йому необхідна кваліфікована медична допомога, надання якої в катівнях СІЗО не є можливою. Нами неодноразово ця проблема була озвучена і оскаржена, проте ситуація залишається незмінною”, – розповів адвокат Едем Семедляєв.

Він також додав, що схожа ситуація зі здоров’ям і у Кязіма Аметова.

“Нагадаю, він страждає від високого артеріального тиску, а останнім часом у нього різко погіршився зір. На жаль, під час обрання запобіжного заходу суди не беруть до уваги такі важливі аспекти”, – додав адвокат.

У КримSOS відзначили, що 27 березня адвокати Едем Семедляєв і Еміль Курбедінов відвідали в СІЗО чотирьох політв’язнів – Бекіра Дегерменджі, Кязіма Аметова, Мемета Білялова і Нарімана Мемедемінова.

Як повідомлялося, 16 березня кримський “суд” продовжив до 15 травня утримання в СІЗО фігурантам “справи Веджіє Кашка”. Їх тримають під арештом, не зважаючи на те, що активісти – немолоді люди, і в СІЗО у них різко погіршилося здоров’я. У Дегерменджі загострилася астма і серцеві захворювання, у Аметова погіршується зір, а 65-річний Асан Чапух в ізоляторі переніс мікроінсульт.  ФСБ  відкрила проти них кримінальну справу за ч. 2 ст. 163 Кримінального кодексу Росії – вимагання, організоване групою осіб.

Дегерменджі було затримано 23 листопада разом з іншими активістами, їх звинуватили у “вимаганні грошей” у громадянина Туреччини, який тривалий час не повертав борг ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Пізніше під час спроби затримання силовиками 83-річна Кашка померла.

 

Мальта відкликає посла з Москви для консультацій

Уряд Мальти вирішив відкликати посла з Москви для консультацій у зв’язку з отруєнням екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля у британському Солсбері.

Про це написав у  Twitter  речник прем’єр-міністра Мальти Курт Фаруджія – Укрінформ.

“У контексті атаки у Солсбері уряд Мальти відкликає свого посла у Росії з Москви для політичних консультацій. Уряд Мальти повністю солідарний з урядом Великої Британії у зв’язку з цим серйозним викликом для нашої спільної безпеки”, – написав він.

Раніше про аналогічний крок заявила Словаччина.

Як повідомляв Укрінформ, раніше близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини у британському Солсбері.

Зокрема, Україна ухвалила рішення про видворення 13 російських дипломатів.

Екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль був отруєний у британському місті Солсбері 4 березня. Пізніше прем’єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність за це лежить на Росії, а слідство підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу “Новічок”, що виробляють у РФ.

 

За три тижні Кремль “вкинув” 25 різних версій про хіматаку у Солсбері – EastStratCom

За останні три тижні прокремлівські джерела поширили 25 різних версій, які суперечать одна одній, щодо застосування бойової хімічної речовини у британському Солсбері.

Про це йдеться у щотижневому огляді російської дезінформації та фейків, виявлених групою стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішньої діяльності (EastStratCom), повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Атака із застосуванням нервово-паралітичної речовини проти екс-шпигуна Сергія Скрипаля у Солсбері стала черговим прикладом застосування методу з поширення дезінформації, який полягає у відволіканні уваги. Упродовж трьох тижнів прокремлівська дезінформаційна кампанія поширила вже 25 різних теорій, які навіть суперечать одна одній. Але це не важливо, коли стратегічною метою є введення аудиторії в оману, а не переконання її щодо єдиної версії”, – заявили експерти з протидії дезінформації.

Зокрема, версії про отруєння озвучувалися Міністерством закордонних справ РФ, російськими посольствами, окремими високопоставленими дипломатами, державними ЗМІ, включаючи міжнародне мовлення, яке здійснюють Russia Today та Sputnik.

Серед виявлених російських конспірологічних теорій найбільше поширення мали такі: Росія не має речовини “Новічок”, її походження з Чехії, Швеції, країн Балтії; це була операція з боку Великої Британії для дискредитації Росії; це Україна отруїла Скрипаля; Велика Британія маніпулює в своїх інтересах експертами Організації із заборони хімічної зброї.

Як повідомляв Укрінформ, на сьогодні майже 30 країн, а також  НАТО  вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини у британському Солсбері.

 

У Росії підтвердили: серед висланих дипломатів є офіцери розвідки

Директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін визнав, що серед висланих західними країнами представників російських дипмісій є офіцери зовнішньої розвідки.

Про це повідомляє  РІА “Новости” – Укрінформ.

“У числі співробітників МЗС є і офіцери нашої служби”, – сказав Наришкін і додав, що їх небагато, вони забезпечували безпеку російських посольств.

За словами директора СЗР, серед висланих дипломатів були і “особи, які були офіційно представлені в цих країнах як співробітники СЗР, які забезпечували взаємодію зі спецслужбами цих країн на так званому партнерському каналі”.

Як повідомлялося, на сьогодні майже 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини в британському Солсбері.

Зокрема, Україна ухвалила рішення про видворення 13 російських дипломатів.

У Солсбері 4 березня було отруєно екс-офіцера ГРУ РФ Сергія Скрипаля. Пізніше прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за це лежить на Росії, тому що слідство підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу “Новічок”, який виготовляють у РФ.

 

Деякі країни ЄС не вислали дипломатів РФ через “брудні російські гроші” – євродепутат

Десять країн Євросоюзу проігнорували солідарну відповідь на застосування Росією хімічної зброї у британському Солсбері через наявність особистих інтересів у відносинах з Москвою.

З такою заявою виступив представник політичної групи “Зелених” у Європарламенті Свен Гігольд, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Багато країн, які повернулися спиною до політики ЄС відносно Росії, перебувають під впливом брудних грошей з Росії. Таке розділення Європи викликано меркантильними особистими двосторонніми інтересами з Росією. Кіпр, Австрія, Болгарія та Греція, як видається, приділяють більше уваги російським брудним грошам, ніж спільній європейській позиції”, – переконаний німецький європарламентарій.

У свою чергу, за словами Гігольда, такі країни, як Мальта, Кіпр і Португалія, отримують значні прибутки від реалізації візової політики відносно російських громадян.

“Сотні російських громадян мали можливість придбати паспорт ЄС, який забезпечує громадянські права, а відтак – політичний вплив у Європі”, – зауважив депутат ЄП.

Гігольд також нагадав, що нині правляча Австрійська партія свободи (FPO) підписала угоду про співробітництво з путінською партією в РФ.

“Ципрас (прем’єр-міністр Греції – ред.) довгий час фліртує з Росією Путіна, сподіваючись на інвестиції, від яких решта Європи відмовляється”, – зазначив німецький політик.

Словаччина, нагадав Гігольд, яка не відреагувала на хіматаку у Солсбері, значною мірою залежить від російського газу.

“Європа демонструє погану політику відносно Росії. Європа може бути ефективною на міжнародному рівні лише, якщо діятиме разом. Десять країн повинні показати свою відданість європейським цінностям, а не продовжувати спокушатися російськими грошима”, – переконаний депутат ЄП.

Німецький політик також виступив за законодавчу заборону в ЄС продажу громадянств країн-членів та посилення боротьби з відмиванням грошей.

Як повідомляв Укрінформ, на сьогодні 28 країн, а також  НАТО  вирішили вислати ряд російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини у британському Солсбері.

 

Сербія відмовилась видворяти дипломатів РФ через отруєння Скрипаля

Президент Сербії Александар Вучич пообіцяв президенту РФ Володимиру Путіну, що не буде висилати російських дипломатів у відповідь на отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля.

Про це сербський президент заявив Путіну під час телефонної розмови, повідомляє  “Еспресо.ТВ” – Укрінформ

Вучич повідомив Путіну, що  Сербія  не буде брати участь у здійсненні будь-яких заходів, спрямованих проти Російської Федерації, та не висилатиме російських дипломатів, попри те, що майже всі країни регіону це вже зробили.

Також Вучич попросив у Путіна поради щодо того, як протидіяти діям Косово на тлі загострення взаємин з невизнаною республікою.

Вучич поінформував про останні події в Косово, зокрема, про затримання сербського дипломата Марка Джуріча. Путін повідомив Вучичу, що уважно стежить за подіями в Косово і рішуче засуджує дії Пріштіни.

 

Британська поліція з’ясувала, де саме отруїли екс-розвідника РФ Скрипаля

Колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною в їхньому будинку в Солсбері.

До такого висновку дійшла британська поліція після ретельного дослідження, передає Громадське – Укрінформ.

Детективи вважають, що Скрипалі уперше піддалися впливу отруйної речовини у себе вдома. Найбільшу її концентрацію знайшли біля вхідних дверей.

«Наразі у розслідуванні ми вважаємо, що Скрипалі спочатку вступили в контакт з нервово-паралітичною речовиною біля своїх вхідних дверей. Тому ми зосереджуємо більшу частину наших зусиль на цьому місці та довкола. Ті, хто живе у цьому районі в Солсбері, можуть стикнутися з обшуками та розслідуванням цієї справи, але я хочу запевнити, що жодних ризиків немає, і наші дії є запобіжними заходами», – сказав провідний координатор у справах боротьби з тероризмом Дін Хейдон.

Він додав, що у справі Скрипаля продовжують працювати 250 детективів разом з іншими експертами та партнерами.

Співробітники поліції також продовжують проглядати понад 5 тисяч годин відеозаписів з камер спостереження для розслідування отруєння.

Як повідомлялося, у Солсбері 4 березня було отруєно екс-офіцера ГРУ РФ Сергія Скрипаля. Пізніше прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за це лежить на Росії – слідство підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу “Новачок”, який виготовляють у РФ.

Станом на сьогодні майже 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини в британському Солсбері. Зокрема, Україна ухвалила рішення про видворення 13 російських дипломатів.

 

Британія розробить нове антитерористичне законодавство

Уряд прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей впродовж найближчих тижнів чи місяців представить парламенту нове антитерористичне законодавство.

Про це заявив міністр безпеки Бен Уоллес, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Ви побачите його (законодавство, – ред.) дуже скоро, ми зібрали досить сильний пакет”, – сказав Уоллес, додавши це буде “у найближчі кілька тижнів чи місяців”.

Торік міністр внутрішніх справ  Британії  Ембер Радд заявляла, що закони про боротьбу з тероризмом необхідно оновлювати, аби йти в ногу з сучасною поведінкою в Мережі та вирішити проблему радикалізації в Інтернеті.

Як повідомлялося, в 2017 році Рада нацбезпеки Британії затвердила нову стратегію безпеки. Вона включає заходи із посилення військового реагування всередині країни і у Східній Європі, протидію кремлівській пропаганді за допомогою “стратегічних комунікацій”, припинення російського втручання в колишній Югославії, захист комп’ютерних мереж Британії від кібервтручання з боку РФ, підтримку України та ускладнення життя для російської еліти.

 

Видворені російські дипломати залишили Україну

Видворені російські дипломати вже залишили територію України.

Вилітали росіяни з аеропорту “Жуляни”, йдеться у сюжеті  ТСН – Укрінформ.

“Першими виїхали службовці російського консульства в Одесі. Іще двоє дипломатів додому поїхали машинами і перетнули кордон у Сумській області. Окрім Одеси, покинули дипустанови росіяни у Львові, Харкові та Києві” – йдеться у повідомленні.

Як повідомила речниця  МЗС  Мар’яна Беца, після виїзду всіх 13 російських дипломатів, Міністерство закордонних справ має отримати ноту про завершення їхньої дипломатичної місії та їхні акредитаційні картки.

Як повідомляв Укрінформ, раніше близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини у британському Солсбері, де 4 березня був отруєний екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль.

Прем’єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність за це лежить на Росії, а слідство підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу “Новічок”, що виробляють у РФ.

Україна, зокрема, ухвалила рішення про видворення 13 російських дипломатів.

 

Бухарест: висилка російських дипломатів – занадто м’який захід

Рішення Міністерства закордонних справ Румунії про оголошення персоною нон грата одного з російських дипломатів є актом солідарності з Великою Британією.

Про це заявив глава зовнішньополітичного відомства Румунії Теодор Мелешкану в інтерв’ю румунському виданню  Adevarul – Укрінформ.

“Висилка російських дипломатів – занадто м’який захід. Ми зобов’язані бути солідарні з Великою Британією, але не йдеться про умисну конфронтацію з Росією”, – заявив Мелешкану.

За його словами, “вперше на території держави-члена ЄС використовується хімічна зброя, а її назва “Новічок” вказує саме на РФ”.

Глава румунського  МЗС  додав також, що “нині “світ знаходиться в стані “холодної війни”, принаймні, з боку Росії”.

“Хімічна зброя не повинна використовуватися. Ні в мирний, ні у військовий час”, – підсумував Мелешкану.

Раніше МЗС Румунії прийняв рішення про висилку з країни одного з російських дипломатів.

Як повідомляв Укрінформ, раніше близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини у британському Солсбері, де 4 березня був отруєний екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль.

Прем’єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність за це лежить на Росії, а слідство підтвердило застосування у Солсбері нервово-паралітичного газу “Новічок”, який  виробляють у РФ.

Україна, зокрема, прийняла рішення про видворення 13 російських дипломатів.

 

Новий глава НАЗК обіцяє показати свою першу зарплату

Новий голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Мангул запевнив журналістів, що обов’язково оприлюднить свою першу зарплату на новій посаді.

Про це він заявив під час брифінгу відразу після обрання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вас дуже цікавить моя заробітна плата? Я обіцяю, коли отримаю першу зарплату на новій посаді, я обов’язково вам її оприлюдню. Відповідно до законодавства заробітна плата рахується за коефіцієнтом 1,3 до заробітної плати члена НАЗК. Минулого місяця як член НАЗК я отримав 70 тисяч гривень”, – сказав Мангул.

Таким чином заробітна плата нового голови Нацагентства становитиме 91 тисячу гривень.

Як повідомляв Укрінформ, 28 березня обрано нового голову НАЗК. Кандидатуру Мангула підтримали 4 члени НАЗК. Сам він не голосував.

 

Декларації для активістів: Новий глава НАЗК збирає позачергове засідання

Новообраний голова НАЗК Олександр Мангул заявив про позачергове засідання, яке планується присвятити питанню подачі декларацій громадськими активістами.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Користуючись повноваженнями, я хочу оголосити про те, що на завтра я скликаю позачергове засідання НАЗК для того, щоб прийняти роз’яснення, в яких ми максимально врахували антикорупційні ініціативи ЄС, думки наших міжнародних партнерів щодо декларування громадськими активістами. Ми маємо винести це питання і проголосувати, щоб більш-менш зрозуміти правове поле, в якому ці процеси відбуваються”, – зазначив Мангул.

Новообраний очільник відомства також зауважив, що хоча тема електронних декларацій і не є єдиною в роботі НАЗК, втім саме це хвилює та цікавить українське суспільство сьогодні.

Як повідомляв Укрінформ, 28 березня у НАЗК обрали нового голову Нацагентства, кандидатуру Мангула підтримали 4 члени НАЗК, а сам він не голосував.

Олександр Мангул народився 24 липня 1976 року у місті Кам’янка-Дніпровська Запорізької області.

Закінчив Таврійську державну агротехнічну академію (1999), кваліфікація економіст; Національну академію державного управління при Президентові України (2004) та здобув кваліфікацію магістра державного управління.

У період з 2000 по 2013 роки працював на різних посадах у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі та Державному комітеті з питань регуляторної політики та підприємництва – від головного спеціаліста до директора департаменту.

З 2013 року по лютий 2014 року був заступником голови правління ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій».

З травня 2015 року по лютий 2018 року очолював Мелітопольську районну державну адміністрацію Запорізької області.

З 17 січня 2018 року призначений членом Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

Суд розгляне позов НАЗК до “викривачки” Соломатіної 12 квітня

Перше судове засідання за позовом Національного агентства з питань запобігання корупції до екс-працівниці департаменту фінансового контролю НАЗК Ганни Соломатіної відбудеться 12 квітня.

Про це заявила екс-голова НАЗК, а нині член Нацагентства Наталія Корчак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“12 квітня буде перше судове засідання з питання нашого позову до пані Соломатіної, ну, і є ж кримінальне провадження. Ми найбільш зацікавлені, щоб воно було завершене і мало логічний кінець, і в межах вчинення певних процесуальних дій хай компетентні органи дадуть оцінку всім її заявам”, – сказала Корчак.

Вона також поінформувала, що раніше Служба безпеки України провела вилучення документів у  НАЗК, і наразі здійснюється кримінальне провадження.

“Наші співробітники вже давали свідчення, і я також готуюсь давати свідчення. Все відбувається в рамках правового поля. Тільки провадження зможе поставити крапку щодо всіх цих запитань, тому що ми зараз говоримо про оціночні судження людей, які щось заявляють і говорять про якісь папірці, які називаються “проектами рішення”, – заявила Корчак.

Екс-голова НАЗК також висловила сподівання, що суспільство та медіа не будуть надалі створювати ажіотаж “навколо тих, хто любить використовувати ЗМІ для власного піару, заяв та для того, щоб підірвати авторитет організації”.

Як повідомляв Укрінформ, 14 листопада 2017 року представниця департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікації перевірок електронних декларацій.

Водночас у НАЗК заявили, що поширена екс-чиновницею інформація, яка не містить “конкретних фактів”, є особистою атакою на Корчак, членів та колектив Національного агентства та спробою дискредитації успішно розпочатої антикорупційної реформи в Україні.

Згодом стало відомо, що детективи НАБУ проводять розслідування за фактами можливої корупції в НАЗК.

 

Ган нагадав Україні про зобов’язання щодо е-декларацій для активістів

У Єврокомісії розкритикували керівництво України у зв’язку з невиконанням зобов’язання скасувати обов’язкове електронне декларування для громадських активістів.

Про це йдеться в оприлюдненій у середу заяві єврокомісара з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнеса Гана, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Першого квітня спливає дедлайн подачі майнових декларацій громадськими активістами. Українське керівництво не дотрималося своїх зобов’язань. Нескасування поширення цього зобов’язання державних службовців також на громадських активістів суперечить європейським прагненням України», – заявив єврокомісар.

Як відзначається, це суперечить наполегливим рекомендаціям, які надали Україні міжнародні партнери, включаючи ЄС, Венеційську комісію та ОБСЄ.

«Завданням системи декларування статків є допомога у запобіганні корупції з боку державних службовців… Представники громадянського суспільства не є державними посадовими особами. І вимога до них подавати майнові декларації накладає неприйнятне навантаження, здійснює тиск на них та буде використана тими, хто прагне зруйнувати зусилля України в ефективній боротьбі з корупцією», – наголосив Ган.

Єврокомісар також підкреслив, що Україна впродовж попередніх років досягла суттєвого прогресу.

«Український парламент повинен якнайскоріше повернутися до цього питання та скасувати обов’язок майнового декларування для активістів громадянського суспільства та залишити це лише для державних службовців», – заявив єврокомісар.

Як раніше повідомляв Укрінформ, новообраний голова НАЗК Олександр Мангул заявив про скликання 29 березня позачергового засідання, яке планується присвятити питанню подачі декларацій громадськими активістами.

У  Верховній Раді  є ініціатива провести 29 березня позачергове засідання з тим, аби скасувати необхідність для громадських активістів декларувати доходи.

27 березня 2017 року Президент Петро Порошенко підписав зміни до закону “Про протидію корупції”, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації.

Євросоюз розкритикував українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

Порошенко згодом просив депутатів скасувати вимогу про зобов’язання громадських активістів подавати електронні декларації.

 

У посольстві США назвали обов’язкову умову успішної судової реформи

У посольстві США вважають, що спільна робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності є обов’язковою умовою успішної судової реформи.

Про це йдеться у повідомленні диппредставництва у Twitter – Укрінформ.

“Громадська рада доброчесності відіграє вирішальну, передбачену законом роль у процесі відбору суддів. Спільна робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів та ГРД є обов’язковою умовою успішної судової реформи“, – зазначають у посольстві.

Як повідомляв Укрінформ, Громадська рада доброчесності 25 березня заявила про припинення участі у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів, мотивуючи це тим, що не бажає брати участь у “псевдоперевірці”, яку проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ).

Громадська рада доброчесності створена і діє з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Рада складається з двадцяти членів, які обираються строком на два роки. Поточний склад Ради був затверджений зборами представників громадських об’єднань 11 листопада 2016 року.

 

Плотницький не під арештом, а в котеджі за $30 мільйонів під Москвою — депутат

Колишній ватажок “ЛНР” Ігор Плотницький перебуває не під арештом в РФ, а спокійно проживає у власному котеджі вартістю близько 20-30 млн дол. в елітному селищі Барвиха Одінцовського району Московської області.

Про це заявив на своїй сторінці у  Facebook  народний депутат, координатор проекту “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук – Укрінформ.

“За оперативними даними групи ІО, широко поширювана інформація в ЗМІ про затримання російськими спецслужбами колишнього керівника “ЛНР” Ігоря  Плотницького  і перебування його в СІЗО не відповідає дійсності. За нашими даними, І.Плотницький спокійнісінько живе в населеному пункті Барвиха Одинцовського району Московської області, періодично виїжджаючи в Москву на поклик кураторів і у справах свого бізнесу”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, колишній ватажок “ЛНР” живе “не просто в якійсь комунальній квартирці, а у власному комфортабельному будинку, який знаходиться в елітному котеджному селищі”. На даний момент Плотницький зайнятий елітним ремонтом і благоустроєм свого “родового маєтку”, вартість якого, за інформацією “ІО”, варіюється від 20 до 30 млн дол. США.

“Тож, на відміну від обдурених жителів “ЛНР”, які якраз виживають у реаліях “руського миру”, у Ігоря Плотницького життя вдалося. Щоправда, залишається питання – чи надовго?” – зазначили в “Інформаційному опорі”.

Як повідомлялося, наприкінці листопада 2017 року в окремих районах Луганської області (ОРЛО) сталося загострення ситуації, пов’язане з боротьбою за владу між злочинними угрупуваннями ватажка “ЛНР” Ігоря Плотницького і “міністра внутрішніх справ “ЛНР” Ігоря Корнета. В результаті протистояння 23 листопада Плотницький зі своїм оточенням втік з Луганська в Росію. Згідно з деякими чутками, він нібито був заарештований і поміщений у СІЗО.

Як відомо, Плотницький, зокрема, проходить у справі авіакатастрофи Іл-76 з українськими десантниками, який був збитий 14 червня 2014 року озброєними бойовиками в аеропорту Луганська. Слідчі СБУ надіслали до суду обвинувальні акти стосовно трьох замовників авіакатастрофи Іл-76, серед яких – Плотницький і його помічники Патрушев і Гуреєв.

12 лютого 2018 року Красногвардійський районний суд Дніпра, який розглядає справу, доручив поліції забезпечити доставку в суд або повідомити про місцезнаходження Плотницького.

 

NYT: ядерний реактор може стати проблемою на переговорах Трампа з Кім Чен Ином

Якщо президент США Дональд Трамп зустрінеться з лідером КНДР Кім Чен Ином протягом найближчих місяців, в чому багато американських чиновників сумніваються, перед ним постане значно більший виклик, ніж просто переконати Північну Корею відмовитися від ядерної зброї.

Про це пише видання  The New York Times  у своїй статті “Північна Корея запускає реактор. Чому це може завадити переговорам Трампа і Кіма” – Укрінформ.

“Трампу потрібно також переконати Пхеньян відмовитися від заводів, реакторів і потужностей з виробництва ядерного палива для виготовлення зброї. А в цей час супутникові знімки вказують на те, що Північна Корея розширює такого роду виробництво”, – йдеться у повідомленні.

На супутникових знімках видно північнокорейський реактор, який, на думку аналітиків, запустили нещодавно. Він розміщений на території ядерного комплексу в Йонбьоні, який КНДР почала розвивати ще в 60-х роках. Сьогодні на його території площею більш ніж 7 квадратних кілометрів знаходяться сотні будівель вздовж узбережжя річки Курйон.

Водночас Північна Корея наполягає, що реактор призначений для виробництва ядерного палива для електростанцій, тобто для цивільного використання. Однак, як зазначається, новий реактор також здатен виготовляти плутоній, який можна застосувати для виготовлення ядерної зброї. До того ж, він може доповнити вже існуючі потужності центру в Йонбьоні.

Як зазначає видання, новий реактор може стати однією з головних проблем на переговорах Трампа і Кім Чен Ина, якщо метою діалогу є денуклеаризація Корейського півострова. Якщо Кім Чен Ин погодиться заморозити ядерні і ракетні випробування, він усе одно зможе накопичити достатньо ядерного палива для побудови більшого арсеналу, поки триватимуть переговори.

Часопис нагадує, що свого часу президент США Барак Обама домовлявся з Іраном про замороження виробництва нових обсягів ядерного палива. Невідомо, чи зможе Трамп домовитися з КНДР про щось подібне, підсумовує видання.

Зустріч  Трампа з главою Північної Кореї очікується у травні.

 

Штати не мають захисту від гіперзвукової зброї — генерал США

Росія і Китай продовжують інтенсивні випробування гіперзвукової зброї, проти якої збройні сили Сполучених Штатів досі не мають систем захисту.

Про це сказав у інтерв’ю  CNN  командувач Стратегічного командування США генерал Джон Гайтен – Укрінформ.

“Китай провів випробування гіперзвукових зразків, Росія провела випробування, і ми також. Гіперзвукові можливості є серйозною проблемою. Для того, щоб бачити загрози гіперзвукової  зброї, нам потрібен інший вид сенсорів. Наші противники про це знають”, – заявив Гайтен.

Він та інші військові чиновники зазначають: у нинішнього покоління протиракетних супутників та радарів недостатні можливості для виявлення гіперзвукової зброї нового покоління, яка має швидкість близько п’яти махів (уп’ятеро більше, ніж швидкість звуку).

У інтерв’ю CNN генерал Гайтен не став уточнювати, наскільки Росія могла просунутися у програмі створення гіперзвукової зброї. Відповідаючи на запитання, наскільки швидко росіяни можуть отримати цей вид озброєння, Гайтен зауважив, що це схоже на проблему ракетно-ядерної програми в Північній Кореї. “Якщо ви продовжуєте вдосконалювати цю технологію, ви цього досягнете. І росіяни цього досягнуть, і китайці цього досягнуть, і ми цього досягнемо, й доведеться з’ясовувати, що з цим робити далі”, – підкреслив командувач Стратегічного командування США.

Минулого тижня генерал  Гайтен виступив на слуханнях у американському Сенаті. У своїй заяві він наголосив, що політика Росії залишається загрозливою для безпеки в окремих регіонах світу. Генерал також визнав, що Сполучені Штати не мають систем оборони проти застосування сучасних зразків озброєнь, концепти яких були представлені на початку березня в Росії.

 

Рейтинг партії Качинського різко знизився

Правляча партія “Право і Справедливість” (PiS) Ярослава Качинського зберегла лідерство в Польщі, але її рейтинг різко знизився — на 12%.

Про це свідчать  результати опитування центру Kantar Millward Brown SA для телеканалу TVN24, проведеного на початку березня – Укрінформ.

Згідно з  опитуванням, у березні 28% поляків задекларувало готовність проголосувати за PiS, що на 12% менше, ніж у лютому. Водночас, за найбільшу опозиційну партію “Громадянська платформа” (РО) на сьогодні готові віддати свої голоси 22% респондентів, що на 6% більше, ніж у лютому.

Станом на сьогодні, 5-відсотковий виборчий бар’єр подолали б також рух Kukiz’15 (10%), Союз демократичної лівиці (9%), партія “Сучасна” (6%), партії “Свобода” та Польська селянська партія (PSL) — по 5%.

 

Український фрагмент історичного закону Польщі може бути “рукою Москви” – експерт

Український фрагмент у законі про Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі міг бути написаний у Москві. Польська владна еліта починає це усвідомлювати і є сподівання, що цю помилку буде виправлено.

Таку думку в  інтерв’ю Укрінформу  висловив польський експерт, радник глави МЗС Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський.

“Є досить значні побоювання, що це дійсно так. Це стосується як експертів, які були допущені до роботи над цією поправкою, так і змісту самої поправки”, – зазначив радник глави МЗС Польщі.

Він підкреслив, що по-перше, часові рамки діяльності українських націоналістів в 1925-1950 роках, про які йдеться у законі, не мають жодного значення для польсько-українських відносин.

“У 1925 і подальших роках нічого не сталося у відносинах між українцями і поляками. Натомість, цей рік є поворотним моментом у підходах до дій радянських спецслужб щодо українців на Заході. Натомість 1950 рік – це смерть Шухевича, хоча польсько-український конфлікт завершився в 1947 році, і після цього у відносинах між народами не було жодної боротьби. Тому, навіть ці часові рамки (1925-1950 рр. – ред.) підкреслюють саме радянські і російської дії, а не польські чи українські”, – підкреслив експерт.

По-друге, як зауважив Журавський вел Граєвський, у поправці є досить значні історичні помилки.

“Якщо в законі є згадка про українських націоналістів, які були колаборантами Третього рейху, а потім вказуються часові рамки 1925-1950 років, то це знущання над польським законодавцем, оскільки Третій рейх існував в 1933-1945 роках, а в 1925-1933 роках і 1945-1950 роках ніхто не міг з ним колаборувати, адже тоді він не існував”, – зазначив радник глави МЗС РП.

Крім того, за його словами, у цій поправці ставиться під сумнів правовий порядок у Другій Речі Посполитій (1918-1939 роки), оскільки злочини українських націоналістів, які скоювалися в цей період, не були злочинами “геноциду”, а тільки злочини “геноциду” не мають терміну давності. Тому, за злочини у період до 1939 року ніхто не може переслідуватися, адже давно минув їх термін давності.

“Ще одна правова вада – у законі йдеться про злочини на території окупованої Польщі лише українських націоналістів. Відтак виникає питання: а чому немає згадки про злочини на території Польщі націоналістів та колаборантів інших національностей? У Польщі в цей період діяли військові формування власівців, східні легіони, наприклад, азербайджанські, які придушували Варшавське повстання (1944 рік), діяли литовські націоналісти тощо”, – підкреслив Журавський вел Граєвський.

Він наголосив, що варто було б створити список різних національних військових формувань, які колаборували з Третім рейхом, і вчинили ці злочини на території Польщі.

Експерт назвав невипадковим те, що у закон вписали лише українців.

“Це був очевидний крок з політичною мотивацією. Його ціль – створити напругу в польсько-українських відносинах, що було зроблено з порушенням польського законодавства”, – констатував радник глави польського зовнішньополітичного відомства.

Зважаючи на ці причини, “український” фрагмент є юридична, історична, моральна та політична помилка.

“Дуже сподіваюся, що Конституційний суд країни зверне увагу на ці помилки, і український фрагмент змінять. Нормальна держава характеризується тим, що вона вміє виправляти власні помилки. У мене складається враження, що в польських владних елітах вже усвідомили масштаби непорозуміння і є сподівання, що ці помилки справді виправлять”, – резюмував Журавський вел Граєвський.

Як інформувалося, президент Польщі Анджей Дуда на початку лютого підписав зміни до закону про ІНП Польщі і направив його для оцінки в Конституційний суд. Законом, передбачається покарання, зокрема у тюремним ув’язненням, за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян  Польщі  у період з 1925 по 1950 роки. Дуда попросив КС вивчити конституційність у тому числі й “української” поправки.

 

На Донбасі підірвався сапер ДСНС

В Ясинуватському районі поблизу Донецької фільтрувальної станції під час робіт з розмінування отримав поранення піротехнік Держаної служби з надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє  прес-служба ДСНС України – Укрінформ.

“28 березня о 13:20 поблизу Донецької фільтрувальної станції в Ясинуватському районі, під час обстеження території на наявність вибухонебезпечних предметів, внаслідок вибуху невідомого предмета отримав травми начальник групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління  ДСНС  України у Донецькій області”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що постраждалий рятувальник доставлений до лікарні міста Авдіївка з діагнозом: перелом двох пальців правої руки та контузія. Наразі його стан стабільний.

 

Євросоюз планує спростити переміщення військ

У Євросоюзі оприлюднили план дій щодо вирішення проблемних питань у сфері переміщення військ територією країн-членів ЄС і НАТО.

Ініціатива є складовою політики ЄС із створення Оборонного союзу у перспективі до 2025 року, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«План дій має на меті сприяти військовій мобільності (переміщенню військовослужбовців, військової техніки, матеріалів) у межах Євросоюзу та поза ним. Спрощення переміщення військових підрозділів та засобів є важливим чинником для безпеки європейських громадян», – заявили у Єврокомісії.

План дій визначає низку оперативних заходів, які стосуються спрощення, урегулювання та скасування перепон для військовій мобільності.

Високий представник ЄС у зовнішніх справах та політики безпеки Федеріка Могеріні зазначила, що питання забезпечення військової мобільності є важливим для поглиблення співпраці у сфері безпеки та оборони не лише серед країн ЄС, а й одним із пріоритетів партнерства з  НАТО.

 

Мала приватизація: Фонд держмайна визначив, що продаватиме цьогоріч

Фонд державного майна України (ФДМУ) затвердив 5 переліків з близько 600 об’єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році.

Про це повідомив в.о. голови ФДМУ Віталій Трубаров на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Фонд затвердив переліки об’єктів малої  приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. Всього – близько 600 об’єктів. Відповідно до наказу затверджено 5 переліків згідно зі статусом об’єктів: перелік державних пакетів акцій (часток) підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності, перелік єдиних майнових комплексів державних підприємств і їх структурних підрозділів, у тому числі тих, що передані в оренду, перелік окремого майна, перелік об’єктів незавершеного будівництва та законсервованих об’єктів, перелік об’єктів соціально-культурного призначення”, – йдеться у повідомленні.

У переліку підприємств, зокрема акції ПАТ “Львівський завод “Автонавантажувач”, ПрАТ “Новороздільське гірничо-хімічне підприємство “Сірка”, ПАТ “Стебницьке гірничо-хімічне підприємство “, Полімінерал”, ПАТ “Індустріальна скляна компанія”, ПАТ “Машинобудівний завод “Аметист”, ПАТ “Тернопільський завод “Оріон”. Ці переліки затверджені відповідно до закону “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набув чинності 7 березня 2018 року.

 

Гірськолижний курорт на Львівщині зроблять привабливим для велотуристів

Між гірськолижним курортом Славське та селом Волосянка у Львівській області невдовзі планують збудувати семикілометрову велодоріжку в межах проекту “Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині”, який реалізуватиметься коштом секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Про це повідомив голова Славської об’єднаної територіальної громади Володимир Бега на своїй сторінці в  Facebook – Укрінформ.

“Ця весна дала старт грандіозному проекту! Завдяки “Велокарпатії” невдовзі між Славськом та Волосянкою буде прокладено майже 7 км велодоріжки, не кажучи вже про велотрасу на Погарі та велоквест, який додасть “смаку” веломандрівці. Робота була тривалою, але минулого тижня отримали остаточні результати – “Велокарпатія” перемогла і вже скоро розпочнуться проектні роботи. Такий необхідний для нас проект вкотре переконує: Львівщина – край здорового та активного відпочинку”, – написав Бега.

Як зазначає  Zruchno.Travel, окрім будівництва велодоріжки завдовжки 6,8 км, проект передбачає прокладання велотраси на горі Погар завдовжки 2140 метрів. На базі цієї інфраструктури планують організувати велоквест.

Від реалізації проекту його розробники очікують збільшення туристичних потоків, підвищення рівня безпеки туристів, рівня зайнятості населення, збільшення надходжень до місцевого бюджету.

 

У Львові стартують Дні Латвії

Дні Латвії розпочались у Львові. Їх присвятили 100-річчю країни та 25-літтю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Латвією.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі облдержадміністрації – Укрінформ.

«Серед Балтійських країн з Латвією в нас склалися найтісніші стосунки. Можливо це сталося через те, що 100 років тому ми разом виборювали нашу незалежність і, на превеликий жаль, були потім окуповані Росією, чи може коли розпочалась «Весна народів», і ми разом тоді працювали. І дуже важливо пам’ятати і 1988-91 роки, коли співпраця між Україною і Латвією була по-особливому тісною. Сьогодні ми зі зброєю в руках боронимо не тільки нашу землю, ми боронимо увесь цивілізований світ. Війна на Сході України йде за цінності, які в України і Латвії є однакові», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Очільник області висловив вдячність латвійському народу за підтримку та розуміння між державами України та Латвії.

«Сьогодні нам потрібно навчитись в Латвії вірити в себе. Україна має велике майбутнє і в цьому майбутньому добрим прикладом є наші партнери та друзі – представники братнього народу Латвії», – додав Синютка.

Відзначення Днів Латвії розпочалось урочистим відкриттям виставки «Розповідь про Ригу довжиною в 100 років» у Львівській політехніці. Її представив Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс.

«В експозиції ви можете побачити столицю Латвії, як вона виглядала 100 років тому і як вона виглядає сьогодні. У нас, як і у Львові, було багато історичних подій, перша незалежність, радянська окупація, німецька окупація, потім повернення радянської влади, боротьба за незалежність, і зараз вже понад 25 років Рига є столицею незалежної  Латвії. Було багато змін, але люди продовжували жити, працювати, і все це можна побачити на картинах і світлинах», – зазначив посол.

В рамках Днів професор Ерікс Єкабсонс провів відкриту лекцію-дискусію «Війна за незалежність Латвії 1918-1920 років та зв’язки з Українською Народною Республікою».

В програмі – круглий стіл та презентація дослідження «Аудит двосторонніх відносин між Латвією та Україною» і оголошення результатів конкурсу студентських есе «Латвія очима української молоді: візії, асоціації, символізація».

 

Dakh Daughters 2 квітня виступить у Відні, квитки вже розкуплено

Український жіночий театрально-музичний гурт Dakh Daughters виступить 2 квітня у найпрестижнішому джаз-клубі Відня “Поргі і Бесс”, квитки вже розкуплено.

Про це повідомив у Twitter посол України в Австрії Олександр Щерба – Укрінформ.

“У понеділок, 2 квітня, в найпрестижнішому джаз-клубі Відня Porgy&Bess на запрошення та за фінансового сприяння Посольства виступатимуть наші Dakh Daughters. Станом на вівторок квитки розкуплені. Лишилися тільки стоячі місця”, – написав Щерба.

Як повідомляв Укрінформ, 31 березня гурт Dakh Daughters разом із колективом “Нова опера” та Національним президентським оркестром виконає музику до франко-української вуличної вистави “Повітря”, якою на Софійській площі у Києві відкриється п’ятнадцятий фестиваль “Французька весна в Україні”.

«Dakh Daughters» виступає з 2012 року в жанрах «фрік-кабаре» і театрального перформансу,  один із перших виступів відбувся на Гогольфесті у Києві. У листопаді 2016 р. було презентовано дебютний студійний альбом колективу – IF, до якого увійшло 9 композицій.

 

Amazon планує вкласти мільярд у “китайську Гру престолів” – ЗМІ

Компанія Amazon Studio планує вкласти мільярд доларів у створення серіалу, який може стати конкурентом “Гри престолів” від НВО.

Про це повідомляє  DT.ua  з посиланням на Vanity Fair – Укрінформ.

Мова йде не про екранізацію романів”Володар перснів”, яка буде коштувати сервісу 500 мільйонів доларів.

На даний момент Amazon веде переговори про створення серіалу за китайською книжковою серією “Завдання трьох тіл” письменника-фантаста Лю Цисіня. Очікується, що серіал буде складатися з трьох сезонів, виробництво яких обійдеться сервісу в мільярд доларів.

На даний момент є правовласником глава Youzu Interactive Лін Ци.

 

Зубко обіцяє перелік населених пунктів, де обов’язково мають бути ЦНАПи

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ за тиждень-два опублікує перелік населених пунктів, у яких обов’язково мають бути центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Про це сказав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ  Геннадій Зубко  під час виступу на загальних зборах Асоціації об’єднаних територіальних громад, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз визначилися скільки в Україні має бути обов’язково центрів надання адміністративних послуг… Буквально через тиждень-два ми оприлюднимо весь перелік населених пунктів, де обов’язково повинні бути ЦНАПи, і будемо підтримувати їхнє створення”, – сказав він.

Зубко додав, що в Україні за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку збудовано 75 ЦНАПів та багато таких центрів створено за підтримки міжнародних партнерів.

Раніше повідомлялося, що в рамках початкової фази з покращення якості надання адмінпослуг Програми “U-LEAD з Європою” заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращі практики, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в пілотних громадах, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках фази впровадження. Це приблизно 600 центрів до кінця 2020 року.

“U-LEAD з Європою” є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

Фред поїде у складі збірної Бразилії на ЧС-2018 з футболу

Півзахисник донецького футбольного клубу “Шахтар” Фред потрапить до складу збірної Бразилії на чемпіонат світу 2018 року, який пройде в Росії з 14 червня по 15 липня.

Головний тренер збірної Бразилії з футболу Тіте вже вирішив, що обов’язково візьме Фреда на чемпіонат світу-2018, якщо той буде здоровий. Про це повідомляє  Sport Arena  із посиланням на Globo Esporte.

Фред був викликаний до збірної Бразилії на березневі спаринги, але зіграв за національну команду лише 10 хвилин у товариському матчі з Росією (3:0), а з Німеччиною (1:0) і зовсім не виходив на поле. Проте 25-річному бразильському футболісту вдалося вразити головного тренера Тіте роботою на тренуваннях.

Зазначимо, що Фред у нинішньому сезоні зіграв за “Шахтар” 29 матчів, забив 4 м’ячі й зробив 4 результативні передачі у всіх турнірах.

 

Палкін: Фред влітку перейде до одного з манчестерських клубів

Генеральний директор донецького футбольного клубу “Шахтар” Сергій Палкін підтвердив, що влітку півзахисник Фред перейде до одного з манчестерських клубів.

“Наступна угода – продаж Фреда до “Манчестер Сіті”? Ні, але він піде у червні. Якщо не до “Манчестер Сіті”, то до “Манчестер Юнайтед”. Він готовий до кращих чемпіонатів. Крім того, що він дуже хороший, Фред справжній професіонал. Якби я попросив залишитися його з нами ще на один сезон, він би погодився”, – цитує Палкіна  XSPORT – Укрінформ.

Нагадаємо, взимку йшли активні переговори “Шахтаря” з манчестерськими клубами з приводу переходу Фреда, але, швидше за все, влітку він стане гравцем “Манчестер Сіті”.

Наприкінці березня Фред вирушить до збірної Бразилії для участі в товариських матчах проти Росії (23 березня) та Німеччини (27 березня). Також до збірної Бразилії запрошений і Тайсон.

 

Цьогоріч електрокарів в Україні може бути в 4 рази більше за прогноз – експерти

Україна в 2018 році може побити рекорд минулого року з придбання електромобілів.

Про це  повідомляє  Автоцентр – Укрінформ.

“27 березня МВС оголосило дані, згідно з якими тільки станом на 1 березня 2018 року на офіційному обліку в Україні стоять уже 6613 автомобілів на електротязі. І це означає, що всі попередні прогнози виявилися заниженими в 4 рази, очікувалося, що на кінець 2018 року кількість електромобілів в Україні сягне 8000 одиниць, але ці пророцтва виявилися помилковими”, – йдеться в повідомленні.

Лідерами двох минулих місяців 2018 року з реєстрації електромобілів в Україні стали: Київ з 1566 одиницями автомобілів на електроприводі (56%), Одеська область з 1106 машинами і Харків, в якому з’явилося 949 електромобілів.

За останні роки попит на електромобілі в Україні неухильно зростає. Якщо в 2016 році на територію нашої держави ввезли близько 1400 електромобілів, то на кінець 2017 року автомобілів на електротязі вже значилося понад 4000 штук.

Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстровано законопроекти, що пропонують на 10 років звільнити від оподаткування і ввізного мита комплектуючі і кузови для виробництва електромобілів, а також від сплати пенсійного збору покупців електрокарів, і на 15 років — від податку на прибуток добувачів літію, виробників акумуляторів і електромобілів. Ухвалення цих законодавчих документів дасть змогу, зокрема, з 1 січня до 31 грудня 2028 року звільнити від сплати ПДВ ввезення в Україну комплектуючих для виробництва автотранспортних засобів, оснащених одним або кількома електродвигунами. Крім того, звільнити від сплати акцизного податку ввезення кузовів (включаючи кабіни) для виробництва оснащених електродвигунами транспортних засобів.

На цей самий період платник податку на доходи фізичних осіб може включити в податкову знижку витрати на придбання електромобіля або переобладнання в нього, а осіб-покупців електрокарів пропонується звільнити від сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування.

А також пропонується на період до 31 грудня 2032 року звільнити від оподаткування прибуток підприємств, що реалізовують літій власного видобутку, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори, зарядні пристрої для акумуляторів, а також самі електромобілі й електробуси власного виробництва.

Крім цього, з 1 січня 2021 року пропонується передбачити частку в розмірі не менш як 5% паркомісць, обладнаних зарядними пристроями, для паркування електромобілів.

Внесення змін до Митного кодексу передбачає до 31 грудня 2028 року звільнити від сплати ввізного мита ввезення комплектуючих для виробництва електромобілів і електробусів.

 

КМДА у травні представить історико-архітектурний опорний план міста

Київська міська державна адміністрація у травні представить готовий історико-архітектурний опорний план міста Міністерству культури України.

Про це заявив директор Департаменту містобудування та архітектури – головний архітектор міста Олександр Свистунов під час розширеного засідання Колегії КМДА,  повідомляє  прес-служба міської влади – Укрінформ.

“Історико-архітектурний опорний план – це надважливий документ для столиці, який представляє повну інформацію про історико-культурний потенціал міста. У ньому зазначено межі і режими використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів. Це все потрібно для того, щоб пам’ятки архітектури, яких у столиці налічується більше 3500, були захищені від недобросовісних забудовників, від руйнації. І що найважливіше – цей документ є складовою проекту Генерального плану, такого необхідного для розвитку Києва”, – зазначив Свистунов.

За його словами, робота над розробкою цього документу триває вже не один рік.

“У 2011 році була спроба затвердити нову редакцію історико-архітектурного опорного плану, але документ не витримав критики ні професіоналів, ні громади. Тому виникла необхідність розпочати роботу над новим історико-архітектурним опорним планом, який буде відповідати дійсності та сучасним вимогам. І у 2017 році його повинні були вже ухвалити, але у березні місія  ЮНЕСКО  збільшила буферні зони Софії Київської та Києво-Печерської Лаври. Тож документ знову було відправлено на доопрацювання”, – сказав головний архітектор міста.

Він зазначив, що розробники документу – Український державний інститут культурної спадщини спільно з КО “Інститут Генерального плану м. Києва” – вносять останні правки до нього.

 

Названо країну Європи із найменшою кількістю туристів

Попри те, що 2017-й став найтуристичнішим за останні сім років, і багато напрямків просто таки “задихаються” від кількості мандрівників на квадратний метр, у світі ще є куточки, куди туристи вирушати не поспішають.

Як повідомляє британське видання  The Telegraph  із посиланням на дані Всесвітньої туристської організації ООН (UNWTO), найменш відвідуваною туристами європейською країною є карликова держава Ліхтенштейн. У 2017 році тут побувало лише 77 тисяч іноземних мандрівників, що на 8 тисяч більше, ніж роком раніше – Укрінформ.

Німецькомовне князівство, розташоване між Австрією і Швейцарією, своїх нечисленних гостей приваблює гірськими пейзажами. Місцевий ландшафт чудово годиться для пішого туризму, поїздок на гірських велосипедах і зимових видів спорту. Крім того, мандрівники зазвичай відвідують замок Вадуц, зведений у XII столітті, а також столичну галерею сучасного мистецтва та музей пошти.

Трохи більше туристів у 2017-му дісталося Сан-Марино – 79 тисяч осіб. Історичний центр цієї гірської мікродержави, збудований у XIII столітті, приваблює фортифікаційними вежами, стінами й бастіонами, а також неокласичною базилікою XIX століття. У 2008 році він став об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО разом із горою Монте-Титано.

Молдова посіла третє місце за маловідвідуваністю в Європі. У 2017 році тут побувало 133 тисячі гостей (у 2016-му – 121 тисяча). Британці зазначають, що в Молдові можна побачити середньовічні фортеці, римські укріплення й археологічний комплекс Старий Орхей, що за 60 км від Кишинева.

Видання також називає маловідвідувані країни й в інших частинах світу. Так, в Азії – це Східний Тимор, Бангладеш, Бутан і Бруней. У Південній Америці туристи не балують увагою Французьку Гвіану, а в Центральній – Беліз. На Карибах – це дві заморські території Великої Британії – Монтсеррат і Ангілья. Що ж до африканських країн, то майже немає приїжджих на Коморських островах, в Сан-Томе і Принсіпі, Сьєрра-Леоне і Джибуті. На Близькому Сході – це Кувейт, в Океанії – Кірібаті й Тувалу.

 

Уряд змінив правила забезпечення житлом захисників України

Кабмін прийняв постанову «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

Документ спрощує механізм нарахування та отримання грошової компенсації сім’ями загиблих осіб та особам з інвалідністю І-ІІ групи.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу, 28 березня, інформує прес-служба  Мінсоцполітики – Укрінформ.

Як зазначається, вказана постанова приведена у відповідність до норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» в частині назви бюджетної програми, а також спрощує механізм нарахування та отримання грошової компенсації сім’ями загиблих осіб та особам з інвалідністю І-ІІ групи.

 

В Україні розвиватимуть організовані ринки електроенергії й газу – меморандум

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) уклала Меморандум із Європейською федерацією торговців енергією (EFET) з метою співробітництва у розбудові товарних ринків енергетичної продукції.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі НКЦПФР.

“Сторони готові співпрацювати в питанні розвитку товарних та фінансових ринків, а також ринку деривативів, з метою сприяння завершенню реформ у питаннях ліквідаційного неттінгу та процедур банкрутства в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Відповідно до підписаного Меморандуму EFET і Комісія співпрацюватимуть у питаннях розробки нового законодавства про цінні папери та банкрутство, яке забезпечить неттінг товарних деривативів та ефективний захист неттінгу в операціях з такими продуктами, як природний газ, електроенергія, тощо.

Норми щодо запровадження ліквідаційного неттінгу деривативів вже містяться у проекті  закону  про ринки капіталу та регульовані ринки №7055. Сторони вважають за необхідне запровадження зазначених змін і в майбутньому розповсюдження неттінгу на інші класи активів, зокрема енергетичну продукцію (природний газ і електроенергію).

«Другий рік поспіль ми працюємо над законодавчими змінами, які дозволять запустити в Україні організовані фінансові та товарні ринки, в тому числі електроенергії та газу, створити повноцінні біржові енергетичні хаби. Це дасть можливість отримати чесну, справедливу ціну на ці активи, і обмежити вплив іноземних цінових паритетів, таких як Роттердам, NCG, та започаткувати українські індекси. Україна має потужний потенціал на цих ринках, лише ці дві товарні позиції складають майже 15% ВВП країни. Величезний об’єм зберігання у поєднанні зі збільшенням видобутку газу і ефективним управлінням трубопроводами може перетворити Україну на провідного постачальника і зберігача газу у Європі. Нам потрібно активніше рухатися в бік правил європейського фінансового та енергетичного ринків, створювати власну надійну інфраструктуру для організованої торгівлі, щоб стати повноцінною частиною світового ринку. Розвиток в Україні організованої торгівлі газом та електроенергією як на споті, так і ф’ючерсними контрактами, дасть потужний стимул для зростання економіки України», – наголосив голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Наразі енергетичні компанії та виробники, що працюють на українському ринку, не отримують вигоду від ліквідаційного неттінгу при виконанні угод та повинні здійснювати передоплату за поставку газу при операціях з контрагентами з ЄС. Така ситуація не сприятиме створенню високоліквідного енергетичного ринку в Україні, подібного до ринків країн Євросоюзу. Тож існує нагальна потреба удосконалення вітчизняної законодавчої бази та імплементації відповідних директив ЄС.

Європейська федерація торговців енергією (EFET) об’єднує європейських енергетичних трейдерів, які працюють на ринках оптової електроенергії та природного газу. EFET була заснована у 1999 році у відповідь на лібералізацію європейських ринків електроенергії та газу. EFET підтримує політику та регуляторні заходи, які дозволяють розвивати торгівлю електроенергією та природним газом, одночасно сприяючи ефективній практиці управління ризиками та відповідальному корпоративному управлінню.

 

Як отримати міжнародну техдопомогу навчали представників ОТГ Миколаївщини

ОТГ Миколаївщини наразі дуже важливо освоїти європейські підходи до проектного менеджменту, зокрема, вміти правильно написати проект на отримання міжнародної технічної допомоги.

Саме ці питання і стали темою розгляду у школі повного проектного циклу «П’ять кроків до мети», організованого Миколаївським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми проводимо першу сесію школи повного проектного циклу «П’ять кроків до мети». Моє завдання – навчити представників громад правильно готувати проекти на отримання саме міжнародної технічної допомоги та допомогти їм освоїти європейські підходи до проектного менеджменту. Тобто, дати концептуальне розуміння того, що повинен містити в собі проект, з яких частин складатися, яким критеріям відповідати, щоб реально отримати допомогу від міжнародних донорів», – розповідає радник з питань регіонального розвитку Миколаївського ЦРМС Микола Дурман.

За його словами, на захід запрошені як ті представники громад, що вже мають досвід написання проектів, так і люди таких навиків. Але навіть ті, хто вже здобули певний досвід, який грунтується на державних інфраструктурних проектах або на проектах Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), мають розуміти певні відмінності.

«Наші бюджетні проекти дещо відрізняються від тих, які потрібно готувати для міжнародних донорів. Наприклад, жоден з наших проектів не вимагає логіко-структурної матриці – короткої вижимки, з якої видно цілі проекту, хто і як його буде виконувати, який бюджет, результати і таке інше», – пояснює експерт.

Міжнародна технічна допомога приходить в Україну або періодично, з якимись конкретними проектами, або вона є постійно діючою. Але в будь-якому разі громада зарані має бути готовою до участі в проектах. Бо, як правило, конкурс на ту чи іншу допомогу оголошується приблизно за два місяці, але практика свідчить, що за цей час гарного проекту не напишеш. Отож у громад вже мають бути так звані домашні заготовки, щоб потім лише відкоригувати ті чи інші моменти і адаптувати документ до умов того чи іншого донора.

«Моє завдання – показати представникам громад, як правильно готувати ці проекти, дати поштовх до окреслення ними проблем та ідей, які вони мають, і щоб вони вже зараз почали над ними працювати. Бо дуже часто те, що вони пишуть в цілях, завданнях та результатах проекту не відповідає тому, що вимагають міжнародні донори. Наприклад, проект називається «Реконструкція мостопереходу». Питання: для чого вам це? Відповідь: щоб люди могли перебиратися на інший бік річки, перевозити товари, продавати там свою городину, вирішувати соціально-побутові проблеми тощо. Тоді цей проект має називатися «Підвищення якості життя в сільській місцевості, шляхом реконструкції мосту». Тобто люди мають бути на першому місці. Отож метою проекту має бути якраз підвищення економічної спроможності та якості життя людей, а реконструкція мосту – це лише засіб», – зазначає Дурман.

Він також каже, що слухачі школи після теоретичної частини отримають домашнє завдання. Вони повинні будуть самостійно у своїх громадах написати відповідні проекти для отримання міжнародної допомоги. Під час наступної зустрічі ці проекти будуть розглянуті, проаналізовані на предмет сильних та слабких сторін і отримають відповідні рекомендації.

Крім того слухачі школи отримають практичні навики щодо пошуків інформації про конкурси та гранти, які оголошують міжнародні донори. Адже важливо не лише мати заготовку проекту, а й не пропустити моменти оголошення конкурсів для подачі заявок.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Уряд виділив понад 142 мільйони на “прозорі офіси” в регіонах

Кабміністрів затвердив розподіл субвенції місцевим бюджетам на проведення робіт, пов’язаних зі створенням та забезпеченням функціонування “прозорих офісів”.

Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні уряду без обговорення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як роз’яснили у прес-службі міністерства соціальної політики, Кабмін затвердив розподіл субвенції на загальну суму 142 млн 681 тис. гривень для створення та забезпечення функціонування “прозорих офісів” у 8 містах та 8 об’єднаних територіальних громадах різних регіонів України.

Зазначається, що реалізація цього розпорядження після його погодження з Комітетом  Верховної Ради з питань бюджету сприятиме наданню послуг у сфері соціального захисту населення на якісно вищому рівні, без черг та в установлені законодавством строки.

 

Польща підписала найдорожчий в історії контракт на постачання зброї

Польща підписала із США контракт на купівлю зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) Рatriot та ракет до них на рекордну суму 4 млрд 750 млн злотих (близько 1 млрд 380 млн дол).

Угоду в присутності президента і прем’єр-міністра Польщі в середу у Варшаві підписав глава міністерства національної оборони Польщі Маріуш Блащак, який передав документ послу США в Польщі Полу Джонсу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Це найбільший контракт у сфері озброєння в історії Польщі, що є дуже важливою подією для країни… Ми заплатимо за ЗРК Рatriot разом із системою керування полем бою 4 млрд 750 млн дол.”, – заявив Блащак.

Президент Польщі Анджей Дуда назвав підписання угоди “історичною подією”. Він підкреслив, що контракт підписано на дуже значну суму, наголосивши, що “безпека не має ціни”.

Посол США в РП Пол Джонс у цьому контексті зазначив, що завдяки підписаній угоді Польща стане безпечнішою, НАТО сильнішим, а співпраця між Вашингтоном і Варшавою є найближчою в історії.

Перші ЗРК Patriot потраплять до Польщі в 2022 році, а наступні – в 2024 році. Основна угода супроводжується додатковою офсетною угодою на суму 950 млн злотих (близько 280 млн дол.), яка діятиме впродовж 10 років. Міноборони Польщі підписало минулого тижня угоду з американськими компаніями Raytheon і Lockheed Martin, які виробляють ЗРК Patriot і ракети до нього.

 

Емігрантка з України розповіла про життя та ціни в Аргентині

В Аргентині мінімальний прожитковий мінімум на сім’ю з чотирьох осіб становить 15 тис. песо на місяць (19 506 грн), мінімальна зарплата – 13 005 грн, а мінімальна пенсія – 9 424 грн.

Про це styler.rbc.ua розповіла 38-річна емігрантка з Криму Тетяна Селезньова, яка вже довгий час проживає в Буенос-Айресі зі своєю сім’єю – Укрінформ.

“В інших містах Аргентини середня зарплата трохи менше. Вартість оренди на житло залежить від того, здається вона з меблями або без. Також залежить від району, де вона знаходиться і коливається від 7 150 грн до 24 060 грн в місяць. Для того щоб зняти квартиру, потрібно укласти договір терміном не менше 3-х місяців”, – говорить Тетяна.

Українська емігрантка додає, що одяг і техніка в латиноамериканській країні коштують дуже дорого. Приміром, у сусідніх країнах ці товари можна купити на 50% дешевше.

Також вона зазначає, що в Аргентині є проблеми з авіаперевізниками.

“Існують великі компанії Latam і Aerolineas Argentinas, які встановлюють ціни на ринку авіаперевезень. Рятує те, що країна дуже велика з різними кліматичними широтами. Можна побувати у джунглях, на березі океану, покататися на лижах, з’їздити в пустелю, не виїжджаючи за її межі. Всередині країни розвинені автобусні перевезення”, – розповідає жінка.

Водночас, за її словами, ця країна славиться якістю продуктів харчування, особливо овочів і яловичиною. Упродовж року можна купити свіжі фрукти та яловичину, яка має солодкуватий присмак. Ціни в Аргентині високі, якщо порівнювати з Україною, але нижчі, ніж у Європі. Наприклад, 1 л молока коштує 32 грн, 1 кг яловичини – 273 грн, 1 кг курячого філе – 117 грн.

 

Посол України в Білорусі спрогнозував час завершення демаркації кордону

Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим прогнозує, що процес демаркації українсько-білоруського кордону буде завершено після 2020 року.

Про це він заявив в інтерв’ю порталу  TUT.BY – Укрінформ.

“Це питання (демаркація кордону – ред.) «підстібнулося» після візиту президента Лукашенка до Києва (21 липня 2017 року – ред.)… Комісія з демаркації відновила роботу», – сказав Кизим.

Він нагадав, що в серпні минулого року відбулося її перше засідання, друге – у грудні, а днями було проведено ще одне, з цього питання вже підписано проект “Дорожньої карти”.

В той же час, дипломат констатував, що серйозне значення має також фінансова сторона.

“Тому ми притягаємо іноземних партнерів, які допоможуть і українській, і білоруській сторонам. Але зробити швидко це не можна. Швидше за все, процес завершиться після 2020 року”, – спрогнозував Кизим.

 

Луцький електротранс пояснив, чому купувати “Богдани” нереально

Керівник Луцького підприємства електротранспорту Володимир Пуц та депутати міської ради у відповідь на протести проти закупівлі вживаних швейцарських тролейбусів стверджують, що ті в кілька разів дешевші від транспорту, який пропонує луцький автозавод.

Про це повідомляє місцевий інтернет-портал  T1.ua – Укрінформ.

“За 2 млн грн ми закуповуємо два швейцарські тролейбуси. Це сума, за яку ми можемо купити у підприємства “Богдан” хіба задній міст і частину двигуна. Якщо про цю акцію стане відомо європейцям, ми втратимо цю можливість. Сьогодні вже три міста в Україні хочуть купити ці тролейбуси. Бо 2 мільйони – це дуже невелика ціна”, – зазначив Пуц.

За його словами, у Луцьку катастрофічно не вистачає електротранспорту. В місті їздить 41 тролейбус, цього недостатньо, а за 10 років жодної нової машини не з’явилося. Швейцарські вживані тролейбуси, через які сьогодні виник конфлікт на сесії міськради, можуть прослужити 10 років.

Пуц також наголосив, що підприємство “Богдан” має право брати участь у тендері.

“Ціна одного тролейбуса “Богдан” – 9,5 млн грн. Це нереальна для Луцька ціна. Колектив підприємства просто використовують у політичних цілях. Дайте нам за мільйон 9 тролейбусів – ми у вас сьогодні їх купимо”, – зазначив депутат Євген Ткачук.

А депутат Борис Смаль запропонував, щоб підприємство “Богданґ” продало місту новий тролейбус за ціною тролейбуса зі Швейцарії.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Луцьку перед початком сесії міської ради працівники місцевого тролейбусного заводу – філії ПАТ “АК Богдан-Моторс” протестували проти виділення з міського бюджету коштів на закупівлю вживаних тролейбусів у  Швейцарії, вимагаючи натомість підтримати вітчизняного виробника.

 

Кабмін призначив главу Національної служби здоров’я

Уряд ухвалив призначення керівником Національної служби здоров’я України Олега Петренка.

Про це на брифінгу сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проголосували за призначення нового керівника Національної служби здоров’я України. Це є державний страховик, який буде займатися закупівлею послуг у медичних закладів для всіх наших громадян, які будуть оплачені нашими податками. Я хочу подякувати Олегу Петренку, який сьогодні прийняв на себе велику відповідальність, щоб створити Національну служби здоров’я України. Я думаю, що людина з його лікарським досвідом, менеджерський досвідом насправді зможе створити прозору, відкриту, прогресивну систему”, – сказала Супрун.

Вона нагадала, що НСЗУ з впровадженням реформи на первинній ланці медичної допомоги буде виплачувати лікарям первинної ланки кошти за надання медичних послуг кожному пацієнту. Натомість медичні заклади, які будуть надавати медичні послуги первинної ланки, мають пройти процес автономізації і укласти з НСЗУ відповідні договори про закупівлю службою медичних послуг.

Супрун наголосила, що до кінця року міністерство очікує, що якість медичного обслуговування на первинній ланці суттєво зміниться.

 

Мова ворожнечі в окупованому Криму: правозахисники зафіксували 718 прикладів

Українські правозахисники зафіксували 718 прикладів мови ворожнечі у вечірніх випусках новин російських телеканалів, які транслюються в анексованому Криму, на веб-сторінках місцевих кримських ЗМІ та сайтах окупаційної влади.

Про це заявила дослідниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова під час презентації дослідження «Мова ворожнечі в інформаційному просторі Криму: масштаб і наслідки», що відбулася 28 березня в Укрінформі.

«Усього у дослідженні ми зафіксували 718 прикладів мови ворожнечі в інформаційному просторі Криму. Зокрема за шість місяців (весна 2014 року і весна 2017 року – ред.) ми передивилися вечірні випуски новин на трьох російських телеканалах – «НТВ», «Перший канал» і «Росія 1», де виявили 479 проявів мови ворожнечі. Майже в кожному вечірньому випуску була мова ворожнечі, іноді по декілька разів, хоча за журналістськими стандартами у новинах взагалі не має бути жодних оціночних суджень», – зазначила Сєдова.

До того ж, дослідниця звернула увагу на те, як мова ворожнечі розпалювалась на сайтах окупаційних органів влади.

«На сайтах окупаційної влади зафіксували 71 приклад, тобто мова ворожнечі розпалюється навіть державою, яка контролює ці органи влади. Найбільше мови ворожнечі ми зафіксували на сайті “Правительства РК” і “Госсовет РК” (54% і 34% відповідно)», – уточнила Сєдова.

На сайтах кримських ЗМІ за час моніторингу таких прикладів було виявлено 168, із яких 73% стосувались українців як етносу та громадянської спільноти.

Найбільше місцеві засоби масової інформації та «державні органи» Криму, згідно з результатами дослідження, розпалювали ненависть до етнічних груп і жителів певних територій. Загалом виявлено 36 таких груп.

Об’єктами ненависті на російських телеканалах здебільшого ставали українці, які проживають на підконтрольній Україні території (57%). Значний відсоток мови ворожнечі поширювався й на кримських татар, членів або прихильників Меджлісу кримськотатарського народу, активістів Євромайдану, мусульман і мігрантів, а також на жінок, представників ЛГБТ-спільноти, журналістів і представників різних релігійних конфесій, зокрема УПЦ КП.

«У 2014 році на російських телеканалах переважала мова ворожнечі щодо українців, тому що якраз розпочиналися бойові дії. Ми нарахували, що за травень у вечірніх випусках трьох каналів 200 разів звучали вислови «карательная операция» чи «каратель». У 2017 році трохи від України вони «відвернулися», тому що почалась війна в Сирії, а тому більше з’явилось проявів мови ворожнечі щодо мусульман і жителів Середньої Азії», – зауважила дослідниця.

Окрім того, вона повідомила про те, що мінімум 30 українських інтернет-ЗМІ наразі повністю або частково заблоковані в Криму, причому рішення суду є щодо блокування лише п’яти з них.

Автори дослідження рекомендують уряду України вжити всіх необхідніх заходів, які зможуть сприяти поліпшенню ситуації. Зокрема правозахисники закликають Прокуратуру Автономної Республіки Крим розпочати кримінальні провадження проти осіб, винних у розпалюванні ненависті на території півострова. Водночас зібрану інформацію автори рекомендують використати як докази у Міжнародному суді ООН на підтвердження етнічної дискримінації у Криму.

 

У ГПУ підтвердили: знайдена на Житомирщині техніка не є військовою

Виявлена у Новоград-Волинському районі Житомирської області військова техніка, яка продавалася через інтернет, не є військовою і раніше була продана як надлишкове майно.

Про це повідомив на своїй сторінці у  Facebook  речник Генпрокуратури Андрій Лисенко – Укрінформ.

“Передчасно оприлюднене ЗМІ твердження, що ця техніка є військовою, не відповідає дійсності. Насправді техніка, про яку йдеться, не є бойовою і взагалі не є військовою. Серед вказаної техніки 196 одиниць демілітаризованої, з яких 93 – автомобілі та тягачі, 98 – причепи, кунги та цистерни, 4 одиниці БТР та 1 – БРДМ. На вилучену техніку в ході досудового розслідування судом накладено арешт”, – зазначив він.

Лисенко поінформував, що 196 одиниць техніки було виявлено під час проведення обшуків у рамках розслідування кримінальної справи щодо крадіжки нафтопродуктів із нафтопроводу «Дружба». У цьому зв’язку Слідче управління Національної поліції в Житомирській області розпочало кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.191 ККУ.

Наразі слідство перебуває на початковій стадії. На 17 одиниць техніки вже здобуто документи, договори, які підтверджують законність їх відчуження через уповноважені державні підприємства упродовж 2013-2016 років. Ця техніка реалізовувалася як надлишкове майно, і цим займалися уповноважені підприємства, пояснив речник ГПУ.

Лисенко зазначив, що реалізація надлишкової чи такої, що вислужила терміни експлуатації, транспортної техніки із ЗСУ чи інших військових формувань передбачена чинним законодавством, оскільки реалізується техніка, яку економічно невигідно відновлювати.

У ході огляду окремих одиниць вилученої техніки було встановлено ознаки знищення номерів вузлів та агрегатів, у зв’язку з чим для їх відновлення та ідентифікації призначено криміналістичну експертизу.

“Проведеними оглядами встановлено, що близько 30% техніки, а саме 72 одиниці, реалізовувалися Управлінням обліку надлишкового військового майна ЗСУ комерційним структурам через уповноважене державне підприємство. Наразі тривають слідчі дії, направлені на отримання документів, які мають підтвердити походження цієї техніки.

У власника вказаної техніки, ким є приватний підприємець, вже вилучено договори, довіреності та інші документи щодо купівлі-продажу, з яких можна зробити висновок, що придбання відбувалося упродовж останніх 6 – 8 років. Як вважає слідство, на даний час немає підстав для затримання власника”, – написав Лисенко.

Він додав, що наразі немає інформації, що виявлені окремі одиниці  техніки  були завезені із зони АТО.

Водночас слідчі Нацполіції у Житомирській області перевіряють обгрунтованість списання техніки, визначення її оціночної вартості та дотримання порядку її реалізації. У разі доведення придбання її у незаконний спосіб техніку може бути конфісковано в дохід держави.

Раніше відділ комунікацій ГУ Нацполіції у Житомирській області  повідомив, що у Новоград-Волинському районі під час розслідування обставин пошкодження магістрального нафтопроводу правоохоронці викрили схему розкрадання спецтехніки та транспортних засобів, які продавалися через інтернет.Серед виявленої техніки – БТРи, БМП, ЗІЛи, УРАЛи, ГАЗ, кунги, причепи, автоцистерни, автовишки, тягачі з лебідками та інша техніка, у т.ч. для транспортування людей по суходолу і на воді. Також було вилучено значну кількість запчастин до неї, акумуляторні батареї, шини та інше.

 

Міноборони повідомляє гарні новини з передової

Незважаючи на численні обстріли з боку бойовиків упродовж минулої доби жоден з українських військовослужбовців не постраждав.

Про це поінформував на брифінгу у середу речник Міністерства оборони полковник Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Жоден з українських військовослужбовців не загинув та не був поранений у результаті ворожих обстрілів минулої доби”, – сказав Гуцуляк.

Речник зазначив, що минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 32  обстріли позицій Збройних сил України, з яких 30 були прицільними. Українські бійці 13 разів змушені були відкривати вогонь у відповідь із не забороненої Мінськими угодами зброї.

 

Спікер Міноборони пояснив, коли завершиться АТО

Антитерористична операція наразі йде паралельно з операцією Об’єднаних сил. Рішення про закінчення АТО буде разом з підписанням Президентом указу про завершення АТО.

Про це сказав, відповідаючи на запитання журналістів, речник Міністерства оборони полковник Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завершення АТО відбудеться разом з підписанням Президентом відповідного указу. Наразі такого указу немає”, – зазначив речник.

Він зауважив, що нині триває формування Об’єднаних сил, призначений командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко призначив командувачем Об’єднаних сил Сергія Наєва 16 березня. Раніше генерал-лейтенант Наєв обіймав посаду заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України, а до того проходив службу на посаді начальника штабу – першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

 

Жителі Донбасу втікають від “мобілізації” окупантів – МОУ

Російське окупаційне командування продовжує формування мобілізаційного резерву для комплектування особовим складом частин і з’єднань т.зв. 1 та 2 АК російсько-окупаційних військ за рахунок населення тимчасово окупованих територій сходу України.

Про це розповів на брифінгу речник Міністерства оборони Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З 28 березня на базі ряду частин і з’єднань російських окупаційних військ розпочато черговий етап підготовки т.зв. «резервістів». Водночас серед населення тимчасово окупованих територій суттєво підвищився рівень негативного ставлення до проведення окупантами будь-яких заходів, пов’язаних з т.зв. «мобілізацією». Спостерігається масове ухилення населення від участі у мобілізаційних заходах, які організовуються окупаційною адміністрацією РФ”, – сказав речник.

За даними розвідки, місцеві мешканці, які підлягають т.зв. «мобілізації», намагаються уникнути участі у цих зборах, у т.ч. шляхом виїзду за межі тимчасово окупованої території, звільнення з роботи і зміни місця проживання без реєстрації за новою адресою, надання до т.зв. «військоматів» довідок про хворобу тощо.

У зв’язку з цим російським окупаційним командуванням передбачені превентивні заходи щодо недопущення самовільного залишення місць проведення зборів їх учасниками, у т.ч. здійснюється посилене патрулювання місць перебування т.зв. «резервістів» бойовиками підрозділів окупаційних військ та співробітниками т.зв. «республіканських міністерств державної безпеки», зазначив Гуцуляк.

 

У Кривому Розі оголосили день жалоби через загибель в АТО бійця

У середу, 28 березня, в Кривому Розі оголошено день жалоби через загибель в АТО земляка, бійця Сергія Гранкіна з позивним «Балу».

Відповідне розпорядження підписав міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул – Укрінформ.

Як повідомили в мерії Кривого Рогу, у день жалоби в місті приспустять державні прапори України, скасують розважальні заходи, внесуть відповідні зміни до програм місцевого телебачення і радіо.

За інформацією міської ради, поховають Гранкіна на Алеї слави Центрального кладовища міста.

За даними волонтерів, 46-річний житель  Кривого Рогу, старшина мінометної батареї 54-ї окремої механізованої бригади, загинув 24 березня під обстрілами, в районі Троїцького на Світлодарській дузі.

За особисту мужність Сергій Гранкін посмертно нагороджений знаком “За заслуги перед містом”.

 

Бойовики терористичних угрупувань обстрілюють Авдіївку, Піски та шахту «Бутівка» – СЦКК

У Донецькій області за останню добу обстріли бойовиків зафіксовані в напрямку Авдіївки, Пісків та шахти «Бутівка», обстріли велися з окупованих населених пунктів Ясинувата, Мінеральне та Вольвоцентр.

Про це у середу  повідомили  в оргвідділі військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка.

«За інформацією наглядової групи Спільного центру з контролю та координації припинення вогню та лінії розмежування, за добу з 08:00 27.03.2018 до 08:00 28.03.2018 були зафіксовані 6 порушень режиму припинення вогню… Основні напрямки: н.п.Мінеральне – н.п.Авдіївка, Вольвоцентр – н.п.Піски, н.п.Жабічево – н.п.Піски, н.п.Ясинувата – шахта «Бутівка», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що обстріли здійснювалися зі стрілкової зброї, гранатометів АГС, а також з БМП-1.

 

Єльченко закликав Радбез ООН до конкретних дій щодо місії на Донбасі

У Європі існує реальна загроза виникнення повномасштабної війни через триваючу агресію РФ, й тому ситуація сьогодні вимагає конкретних конструктивних кроків щодо запровадження миротворчої місії ООН в зоні конфлікту на сході України.

Про це заявив у середу на відкритих дебатах Ради Безпеки ООН постійний представник України при Організації Володимир Єльченко, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Понад чотири роки ситуація в моїй країні та навколо неї залишається прикладом невикористаного потенціалу миротворчої діяльності ООН. Звернення України щодо розгортання миротворчої місії в регіоні Донбасу поки що не розглядається належним чином, і жодних заходів не було вжито”, – заявив Єльченко під час засідання, присвяченого миротворчим операціям ООН.

Він зауважив, що з початком свого терміну головування генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив чіткий пріоритет в зусиллях із запобігання конфліктам, а також посередництві та застосуванні інших дипломатичних мирних інструментів.

“У цьому зв’язку його візит в Україну в липні минулого року був гарним проявом відданості миру в Європі. На континенті виникає реальна загроза ще однієї повномасштабної війни через триваючу агресію одного з постійних членів РБ ООН проти моєї країни, а також його агресивних дій у інших частинах світу, в тому числі на території інших постійних членів Ради”, – зауважив Єльченко.

Саме через це і саме зараз необхідно застосувати конкретні заходи, як з боку Ради Безпеки, так і з боку Генерального секретаря, заявив дипломат.

“Ми готові конструктивно співпрацювати на всіх рівнях”, – підкреслив постійний представник України при ООН.

 

Росії вдалося здивувати НАТО – командувач армії Латвії

Впродовж останніх років Росії вдається своїми діями застати членів НАТО зненацька.

Про це в інтерв’ю  National Post  розповів командувач Сухопутними військами Латвії полковник Ільмарс Леїнс – Укрінформ.

«Кремлю поки вдається дивувати нас. Нам завжди доводиться лише припускати,  НАТО  та Заходу загалом. Слід визнати: ми кожного разу були здивовані, коли Путін робив якийсь крок», – сказав Леїнс.

Він додав, що Альянс намагається зарадити цьому, покращуючи свою систему попередження.

«Ми докладаємо значних зусиль до створення наших власних показників та систем попередження, аби краще трактувати, як Кремль насправді діє», – зауважив полковник.

При цьому Леїнс наголосив, що у разі наступу російських військ, Збройні сили Латвії спроможні стримувати їх значно довше, ніж стверджують різноманітні «експерти».

 

В МЗС сказали, що врятувало Україну від прямого вторгнення РФ

В Європі ніхто не хоче щоб роль України як транзитера була зведена до нуля, адже там переконані – якщо б не було транзиту через Україну, то Путіна нічого б не зупиняло від прямого вторгнення.

Про це розповіла заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі “Радіо НВ” – Укрінформ.

“В Європі ніхто не хоче щоб роль України як транзитера була зведена до нуля. В Європі всі розуміють ризики, пов’язані з перервою транзиту через територію України або взагалі відсутністю транзиту через Україну. І тут є ризики перш за все з безпекою. Існує думка, яка популярна серед наших партнерів і сусідів, що якщо б не було транзиту через Україну, то Путіна нічого б не зупиняло від прямого вторгнення”, – зазначила Зеркаль.

Вона також розповіла про мотиви Німеччини, яка підтримує будівництво нової газотранспортної системи в обхід України. Заступник глави українського МЗС висловила думку, що німецький канцлер Ангела Меркель розглядає цей проект, незважаючи на заяви, не тільки як економічний.

За її словами, з політичної точки зору “Північний потік-2” може бути важелем впливу на Росію, якщо Німеччина буде основним одержувачем російського газу. Таким чином, ФРН отримає інструмент прямого впливу на РФ.

 

Розслідування Мюллера викрило зв’язок Гетйса з російською розвідкою

Розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера виявило зв’язок колишнього високопосадовця в кампанії Трампа Ріка Гейтса, який також був бізнес-партнером Пола Манафорта, з екс-представником російської розвідки під час президентської кампанії.

Про це йдеться в матеріалі американського інформагентства  Reuters – Укрінформ.

“Зв’язок між Гейтсом і колишнім працівником розвідки, визначеним у документах як “особа А”, поданих ввечері вівторка, є визначальним, оскільки кримінальні справи проти Гейтса й Манафорта стосуються лише їхньої лобістської діяльності на користь (уряду часів Януковича – ред.) в Україні в період до президентських виборів 2016 року”, – зазначається в повідомленні.

При цьому уточнюється прізвище “особи А” – Костянтин Килимник, який називається “колишнім офіцером російської розвідки”. При цьому звертається увага, що розслідування проти Гейтса й Манафорта тепер заглибилося в їхню діяльність безпосередньо під час кампанії.

У цьому зв’язку наводиться коментар джерела, обізнаного з процесом розслідування.

“Той факт, що чиновник, який виконував важливу роль у кампанії  Трампа  разом з Полом Манафортом, мав справу з особою, яка була пов’язана з російською розвідкою і він знав про це, є важливим моментом, так само як і той факт, що Мюллер вирішив показати цю карту саме зараз”, – зазначило джерело. Тепер неважливо, що Трамп каже про “відсутність змови” з росіянами, бо це надає іншого поштовху розслідуванню.

Президент США Дональда Трамп заперечує будь-яку змову з росіянами, так само як і російський уряд. Тим часом, Гейтс визнав себе винним у брехні ФБР та погодився співпрацювати зі слідством, нагадує видання. Пол Манафорт заперечує всі звинувачення проти нього, висунуті слідством Мюллера.

 

“Суддя Тимошенко” став московським адвокатом – ЗМІ

Колишній суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв, який судив лідера ВО “Батьківщина” Юлію Тимошенко, отримав адвокатську ліцензію в Москві.

Про це повідомляє  «Судово-юридична газета» – Укрінформ.

“Екс-суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв, що став відомим після засудження на ув’язнення  Юлії Тимошенко, отримав адвокатську ліцензію в Москві. На це вказують дані Адвокатської палати міста Москви”, – говориться в повідомленні.

Президент Порошенко в 2016 році звільнив Кірєєва за те, що «при розгляді кримінальної справи по звинуваченню колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко суддя безпідставно змінив запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою, чим припустив довільне і незаконне позбавлення її волі».

11 жовтня 2011 року суддя Кірєєв визнав Юлію Тимошенко винною в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 (перевищення повноважень) КК України, і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на термін 7 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов’язаних з виконанням організаційно-розпорядних і адміністративно-господарських обов’язків строком на 3 роки.

Через три роки Верховний суд України відмінив вказаний вирок, закрив справу відносно Тимошенко у зв’язку з відсутністю складу злочину. У цьому ж році Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження відносно Кірєєва, а 7 липня 2014 року Кірєєв був оголошений у розшук.

 

«Батьківщина» хоче скликати позачергову Раду

Фракція «Батьківщина» ініціює скликання позачергового пленарного засідання парламенту на п’ятницю, 30 березня.

Для розгляду законопроектів щодо відтермінування або скасування електронного декларування для громадських організацій. З цього питання Голова ВР скликає нараду лідерів фракцій.

Про це на брифінгу у середу заявила лідер фракції Юлія Тимошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз, проводячи зустріч із (Головою Верховної Ради) Андрієм Парубієм, щойно ми домовилися, що на 16 годину скликається позачергова нарада лідерів фракцій і на цій нараді кожен лідер фракції скаже свою думку про те, скликати сесію позачергову на п’ятницю або не скликати», – сказала Тимошенко.

За її словами, під час зустрічі із спікером була досягнута домовленість розглянути першочергово на наступному пленарному засіданні блок законопроектів, зокрема щодо відтермінування електронного декларування для громадських організацій.

«Тобто, вже у вівторок першим питанням, ми домовились, що всі закони будуть поставлені, але це вже запізно, тому що до 1 квітня нам треба відмінити цей недопустимий закон (щодо необхідності е-декларування для громадських організацій – ред.)», – наголосила вона.

Тимошенко також запевнила, що поінформує про результати наради лідерів фракцій.

Як повідомлялося, 22 березня Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного та розглянути у четвер законопроекти № 8120 та № 8120-1 щодо відтермінування подачі перших е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій.

21 березня Комітет ВР з питань запобігання та протидії корупції рекомендував парламенту підтримати будь-який із зареєстрованих законопроектів щодо відтермінування подачі перших е-декларацій представниками антикорупційних громадських об’єднань.

Законопроект № 8120, автором якого є народний депутат Сергій Лещенко, пропонує відкласти на рік подачу е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. У законопроекті № 8120-1, ініційованому головою фракції БПП Артуром Герасимовим, пропонується відкласти таке декларування для активістів лише на наступні 3 місяці.

 

“Обери свого лікаря” стартує 2 квітня — Супрун

З понеділка, 2 квітня, в Україні стартує загальнонаціональна кампанія “Обери свого лікаря”. Вона не має кінцевого терміну.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на засіданні Кабінету міністрів у середу, 28 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Декларація – це форма заяви. Ви повідомляєте, що обрали саме цього лікаря і цей медичний заклад, тоді з липня гроші підуть у той медичний заклад, до того лікаря, якому ви довірили своє здоров’я. Вибирати лікаря можна в будь-якому закладі, незалежно від місця прописки. Ви впізнаєте заклад, у якому можна підписати декларацію, за позначкою “Тут можна обрати свого лікаря”. Поспішати не потрібно – кінцевого терміну підписання декларації немає, і швидкість – не головне в цьому процесі. Головне – якість і свідомість вибору. Вся нормативна база для підписання декларації вже готова”, – сказала Супрун.

Вона додала, що з 2 квітня стартує і загальнонаціональна інформаційна кампанія стосовно вибору лікаря первинної ланки та підписання з ним декларації. Ті, хто має запитання стосовно реформи первинної ланки  медицини, також можуть зателефонувати на Урядову “гарячу” лінію 1545.

 

Уряд ухвалив низку постанов щодо реалізації медреформи

Кабінет міністрів на засіданні у середу ухвалив низку постанов на виконання законодавства у сфері реформування медицини.

Уряд ухвалив низку постанов щодо реалізації медреформи

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, ухвалені урядові постанови про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я, а також про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються відповідні договори.

Крім того, затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання первинної медичної допомоги населенню.

“Ми удосконалюємо освіту практикуючих лікарів і запроваджуємо єдиний кваліфікаційний іспит для магістрів і проведення міжнародного іспиту з медицини для лікарів у 2018 році. Посилюємо можливості служби екстреної медичної допомоги – це дозволить збільшити кількість працівників екстреної медичної допомоги за рахунок перерозподілу коштів місцевої субвенції і дозволить придбати все необхідне для них: спеціалізований одяг, легкові автомобілі, мобільний звязок для “швидкої допомоги”, – сказала на засіданні в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Уряд також ухвалив постанову про внесення змін до формули розподілу медичної субвенції з державного бюджету місцевим.

 

Супрун розповіла про “зміну протоколів” лікування туберкульозу

Міністерство охорони здоров’я працює над зміною протоколів профілактики, діагностики та лікування туберкульозу, проводить консультації щодо новітніх протоколів надання допомоги при цьому захворюванні.

Про це перед засіданням Кабінету міністрів сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми зараз спілкуємося з лікарями, експертами, щоб запровадити нові протоколи профілактики, ранньої діагностики та лікування туберкульозу. А робити флюорографію для всіх не є найкращий спосіб діагностики”, – сказала Супрун.

Вона зазначила, що у світі такого засобу діагностики туберкульозу, як флюрографія немає. Натомість лікар має опитати пацієнта, зокрема з’ясувати, чи не хворіє людина на ВІЛ, гепатит, чи не перебуває в контакті з хворим на туберкульоз, чи має кашель та підвищену температуру протягом тривалого часу. Лікар таким чином визначає, чи відноситься пацієнт до групи підвищеного ризику, і у випадку позитивних відповідей людину направляють не на флюорографію, а на рентген легенів.

Супрун повідомила, що також будуть змінюватися підходи до лікування туберкульозу. Зокрема, пацієнти з закритою формою туберкульозу можуть лікуватися амбулаторно. Важливо, щоб в цьому випадку пацієнт проходив повний курс лікування і не переривав його, а за цим має слідкувати лікар первинної ланки, наголосила вона.

 

У М’янмі обрали нового президента

У М’янмі Асамблея Союзу (парламент) 28 березня більшістю голосів обрала президентом країни 66-річного Він М’їна, колишнього спікера нижньої палати парламенту і представника правлячої Національної ліги за демократію (НЛД).

Про це повідомляє  AP – Укрінформ.

“Парламент М’янми в середу обрав Він М’їна новим президентом країни”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, за його кандидатуру проголосували 403 депутати з 636 присутніх.

Крім Він М’їна на посаду  президента  країни претендували також кандидат від військових М’їн Све і представник верхньої палати парламенту Генрі Ван Тхі.

Асамблея Союзу складається з двох палат: верхня 224-місцева Палата національностей і нижня 440-місцева Палата представників.

 

У Херсоні обговорили питання стажування та працевлаштування молоді в ОТГ

Як забезпечити місцеві об’єднані тергромади Херсонщини молодими кадрами? Які створити умови, щоб молодь поверталася додому після отримання вищої освіти?

Про це йшлося на засіданні “круглого столу” на тему: “Перспективи стажування та працевлаштування молоді в громадах”, що відбулося у вівторок в Херсонському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У заході взяли участь представники ОТГ регіону, обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, обласного центру зайнятості, викладачі та студенти херсонських ВИШів.

“При підготовці “круглого столу” я розмовляла з головами громад. Вони говорили про те, що молодь не зацікавлена залишатися в сільській місцевості, а молоді люди, які вступають до університету, не хочуть повертатися. Їх не заохочує навіть безкоштовна вища освіта, після якої їм треба працевлаштуватися в ОТГ: вони на даний момент відмовляються від цього”, – заявила у виступі на засіданні його модератор, експерт з комунікацій Херсонського ЦРМС Анастасія Супрун.

З цього приводу директор Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Сергій Білорусов зазначив, що на сьогодні актуальним є питання виховання у молоді патріотичності. “Для того, щоб працювати, наприклад, у сільській місцевості, люди мають бути патріотами свого села, селища, міста та країни в цілому”, – сказав Білорусов.

У виступах на засіданні “круглого столу” також зазначалось, що у належному стажуванні студентів в ОТГ, а потім – і в працевлаштуванні там молодих спеціалістів необхідна зацікавленість обох сторін – як самих студентів, ще під час проходження стажування в ОТГ, так і безпосередньо територіальної громади, її керівництва. Необхідно укладати договори, які б унормували практику стажування студентів в ОТГ. Студенти і молоді спеціалісти мають отримувати там необхідний досвід роботи, поступово адаптовуватися до неї, мати можливість реалізовувати в ОТГ свої проекти. Треба пропонувати молодим спеціалістам подальшу перспективу їх роботи в громаді, показувати реальну спроможність громади підтримати цих молодих людей.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

У КНР підтвердили неофіційний візит Кім Чен Ина

Очільник Північної Кореї Ким Чен Ин з 25 по 28 березня перебуває з неофіційним візитом у Китаї.

Про це повідомляє  телеканал новин “24”  з посиланням на інформагентство “Сіньхуа” – Укрінформ.

Журналісти зазначають, що північнокорейський диктатор провів успішні переговори з Головою КНР Сі Цзіньпіном в Пекіні.

Кім Чен Ин, за офіційною версією, прибув у Китай, щоб особисто привітати китайського керівника з переобранням на пост глави держави.

Окрім того лідер  КНДР  підтвердив, що його країна готова до переговорів з США щодо ситуації на Корейському півострові.

Як раніше повідомляло агентство, Північна Корея прийняла пропозицію Південної провести переговори на високому рівні 29 березня для обговорення дат і порядку денного міжкорейського саміту, який запланований на кінець квітня.

 

Український школяр у США став чемпіоном світу з авіамоделювання

Школяр з Дніпропетровщини Владислав Клименко став першим серед юніорів на чемпіонаті світу з вільнолітаючих авіамоделей для закритих приміщень.

Про це повідомляє  прес-служба  Дніпропетровської ОДА – Укрінформ.

“Наші авіамоделісти багато років поспіль беруть участь у чемпіонатах Європи та світу. На цих змаганнях у закритому приміщенні спортсмени представили власні вільнолітаючі авіамоделі класу F1D. Команда України брала участь у двох категоріях – юніори і спортсмени старше 18 років. Владислав Клименко став першим серед юніорів, а загалом збірна посіла на чемпіонаті 4-те місце”, – зазначили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

На чемпіонаті світу, що пройшов у США, власні моделі представили майже півсотні учасників із 14 держав. Українська збірна у складі трьох дніпрян на цьому змаганні була наймолодшою. Середній вік спортсменів становив 17,9 років. Всі вони – вихованці авіамодельного гуртка центру науково-технічної творчості м. Марганець.

“Наша команда увійшла в історію авіамодельного спорту як наймолодша за всі чемпіонати світу, що стартували півстоліття тому, – розповів тренер Михайло Серебряков. – Ми поступилися набагато досвідченішим учасникам із США, Румунії та Великобританії. Їх середній вік – 44 роки”.

Як зауважив тренер української збірної, головним у підготовці до змагань – правильно розрахувати вагу літака і площу крила, тобто знайти “золоту середину”.

“В авіамоделюванні дуже жорсткі вимоги до параметрів моделі, – додав він. – Ми впевнено йшли на “срібло”, та, на жаль, поступилися під час останнього виступу – літак “зрадливо” зависнув”.

Як відомо, загалом на Дніпропетровщині знаходиться 18 дитячих центрів науково-технічної творчості.

 

Суд почав розгляд справи Коханівського по суті

У Святошинському районному суді міста Києва розпочався розгляд по суті справи лідера “Добровольчого руху ОУН” Миколи Коханівського, якого затримали за стрілянину з незареєстрованого травматичної зброї.

Про це  повідомили  в прес-служби Святошинського районного суду – Укрінформ.

“Під час судового засідання було розпочато розгляд справи по суті, а саме встановлено порядок дослідження доказів, як того вимагає стаття 349 Кримінально-процесуального кодексу України”, – йдеться в повідомленні.

Головуючий по справі суддя ухвалив встановити повний порядок дослідження доказів. В першу чергу суд буде досліджувати письмові докази, які нададуть сторони звинувачення і захисту.

“Після цього суд допитає потерпілого у справі, в подальшому – свідків, які будуть заявлені сторонами, і на завершення відбудеться допит обвинуваченого Миколи Коханівського, який виявив бажання давати суду показання тільки після дослідження письмових доказів, допиту потерпілого та всіх свідків”, – відзначають в суді.

Після встановлення повного порядку дослідження доказів прокурор заявив клопотання про оголошення перерви для підготовки письмових доказів для пред’явлення їх головуючому судді для дослідження.

Тому, у зв’язку із клопотанням прокурора, було оголошено перерву у справі до 14-00 18 квітня.

Як раніше повідомляло агентство, восени минулого року в Святошинському районі Києва, неподалік від станції метро “Академмістечко”, під час конфлікту керівник добровольчого руху ОУН зробив кілька пострілів в іншого чоловіка, ймовірно, з пристрою для відстрілу гумових куль.

 

В Україні буде свій Давос – влітку у Каневі стартує форум UKRAINIAN ID

Міжнародний економічно-гуманітарний форум UKRAINIAN ID відбудеться 7-8 липня.

Про це заявила на прес-конференції в середу президент Фонду гуманітарного розвитку України, ініціатор  форуму  Наталія Заболотна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Форум не випадково є економічно-гуманітарним. Ми переконані, що не може бути економічно, бізнесово успішної країни, якщо в ній не розвивається гуманітарна сфера, не надається належної уваги розвитку людського капіталу. Саме тому ми назвали форум “План на завтра. Стратегія успішної країни”. Ми дуже хочемо, щоб цей форум не був суто канівським, суто українським, щоб ми встановили традицію проведення нашого “українського Давосу” в місті особливого значення, особливої ваги”, – підкреслила Заболотна.

Вона зазначила, що форум відбуватиметься в 5-ти тематичних панелях: “Економіка”, “Громада”, “Технології”, “Культура” та “Гуманітарна безпека”.

“Причому одна з найцікавіших тем, яка жодного разу не порушувалася на економічних форумах, – це “Сulture ID”, де ми будемо говорити, якою ж є вага культурного капіталу, про культуру як сферу національної безпеки і чи можна децентралізувати культуру… І звісно про культурний туризм. Ми знаємо, що у світі 40% туристів – це культурний туризм. Ми говоритимемо, як досягти пулу світового туризму, завезти його в Київ, Канів, в різні регіони нашої країни”, – сказала Заболотна.

За її словами, Канів є географічним та духовним центром України. Він нерозривно пов’язаний із символом нашої країни, головним її брендом – Тарасом Шевченком.

“Канів – місто, яке має стратегічне значення, і до нього має бути прокладена широка дорога. Це можливо зробити навіть до відкриття форуму”, – вважає вона.

Також Заболотна додала, що паралельно з проведенням форуму 7 липня відбудеться Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль “Доба Шевченка”. Це фестиваль сучасної музики, сучасної літератури, сучасного театру і сучасного кіно. Він має привернути увагу до міста Канева як до цікавого культурного маршруту.

“Ми сподіваємось за рахунок двох потужних подій – Міжнародного економічно-гуманітарного форуму і Міжнародного фестивалю – здійснити ребрендинг Канева, зробити перезавантаження ставлення до нього. Я переконана, що ми зможемо спрямувати до Канева туристичні потоки, люди привезуть туди реальні гроші і за рахунок цього буде підніматися місцеве населення”, – підкреслила ініціаторка.

Вона зазначила, що локальні завдання форуму – залучити міжнародні інвестиції та проекти, щоб Канів за короткий період, уже за 2-3 роки, перетворився на показову модель успіху децентралізації, з хорошими умовами для бізнесу.

“З цією метою ми почали працювати над розробкою спеціального закону “Канів як місто виключної ваги”, який передбачить спеціальні умови для того, щоб туди прагнули зайти девелопери, забудовники”, – повідомила Заболотна.

Головна ж мета дійства, яке планується на 7-8 липня у Каневі, за її словами, – це зібрати кошти на недобудований на 10% Культурний центр “Шевченків дім”, про який люди мріють ще з 1984 року.

“Поки ми збиратимемо гроші, я сподіваюся, що наша держава долучиться до цього, щоб він став культурним центром загальнонаціонального значення”, – наголосила вона.

Заболотну підтримав посол Канади в Україні Роман Ващук, який назвав майбутню подію “зухвалою” і дуже потрібною ініціативою.

“По-перше, це потреба активізації діалогу і уваги до центру України – української влади і міжнародної спільноти. Це не тільки Канів, а й цілий регіон – Черкасько-Полтавський. Це дуже корисна справа, і вона духовно, політично і економічно добре вмотивована. По-друге, це якраз образ недобудованої України. Бо дуже часто, коли в Україні є загальний образ розгулу і розпачу, наскільки ви уже маєте майже всі передумови для успіху, просто не всі вони задіяні, не всі вони складені і завершені, щоби мати результат… І місто Канів, і багато інших міст України мають 90-95% закладеного фундаменту, і потрібно додати ще екстра 5-10% зусиль, уваги, ініціативи, драйву, щоби повністю цей потенціал активізувати”, – підкреслив дипломат.

 

 

В Італії під час антитерористичного рейду затримали пропагандиста ІДІЛ

На півночі Італії провели антитерористичні рейди, в результаті чого поліція затримала чоловіка в Турині, якого звинувачують у поширенні пропаганди “Ісламської держави” (ІДІЛ).

Про це повідомляє  ANSA – Укрінформ.

“В середу в Турині був арештований чоловік італійсько-марокканського походження, якого звинувачують у приналежності до ісламістської терористичної групи  ІДІЛ“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 23-річний Ельмахді Халілі поширював пропаганду “Ісламської держави” в італійському місті.

Поліція вважає, що чоловік міг скоїти терористичний напад.

Крім того, поліція здійснила обшуки в Мілані, Модені, Бергамо та Реджо-нель-Емілії, а також в Неаполі проти осіб, підозрюваних у зв’язку з екстремістськими ісламістськими колами.

Також є інформація про те, що учасниками розслідування є як італійці, що прийняли іслам, так і громадяни іноземного походження.

 

Канада подвоїть кількість поліцейських експертів в Україні — посол

Канада планує подвоїти представництво своїх поліцейських експертів в Україні.

Про це заявив посол Канади в Україні Роман Ващук під час зустрічі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим,  повідомляє  департамент комунікації МВС України – Укрінформ.

“Ми плануємо збільшити кількість наших офіцерів – експертів в Україні вдвічі задля ефективного реформування НПУ та підвищення рівня кваліфікації поліцейських”, – сказав Ващук.

Він наголосив, що зараз  Канада  головує в G7, тому пильно слідкує за ситуацією в Україні. Ващук зазначив, що офіційна Отава готова підтримати нашу державу не лише на шляху реформ, але й у відновленні територіальної цілісності та покращені економічної ситуації.

Аваков підкреслив, що Канада завжди виступала нашим стратегічним партнером на шляху реформування відомства та правоохоронної системи в Україні.

“Ми цінуємо підтримку наших канадських колег у процесі реформування МВС та покладаємо надії на подальше поглиблення співпраці”, – наголосив міністр.

Проект підтримки підготовки поліцейських (РТАР) розпочався у жовтні 2016 року. Він спрямований на надання консультативних послуг і підготовку кадрів Національної поліції.

Проект включає: консультації канадських спеціалістів, з питань управління персоналом та питань професійного розвитку, підтримка регіональних навчальних центрів, підтримка навчальних матеріалів та розвиток 8 спеціалізованих курсів.

 

Клімкін про “візит” німецьких дітей до Криму: Це небезпечна авантюра

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав притягти до відповідальності пропагандистів Кремля, які привезли до окупованого Криму німецьких дітей.

Про це йдеться в його повідомленні у  Twitter – Укрінформ.

«Пропагандисти Кремля привезли до окупованого Криму німецьких дітей. Через відсутність консульського та страхового захисту це дуже небезпечна авантюра. Її організатори мають бути притягнуті до відповідальності», – написав він.

На цю подію зреагувало також Генеральне консульство України в Мюнхені, про що повідомляється на його сторінці у  Facebook.

“Генконсульство України обурене фактом використання дітей з Аугсбургу у пропагандистських проектах Кремля на тимчасово окупованій території України. Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко невідкладно звернувся з листом до Обербургомістра Аугсбурга Курта Грібля із проханням жорстко відреагувати на неприпустиме залучення неповнолітніх громадян ФРН до сумнівних політичних акцій”, – зазначили в генконсульстві.

Як повідомляли російські ЗМІ, німецькі діти 27 березня приїхали в Крим «для участі в днях російсько-німецької дитячої народної дипломатії» 28 березня З дітьми були представники громадських організацій ФРН.

 

У Дніпрі відкрився завод з виробництва стоматологічних імплантатів

У Дніпрі відкрився завод з виробництва дентальних імплантатів.

Виробники обіцяють, що продукція по якості не поступатиметься кращим світовим аналогам, але буде вдвічі дешевшою – Укрінформ.

Про це на засіданні круглого столу з питань впливу впровадження дентальних імплантатів в Дніпрі для економіки регіону заявила бренд-менеджер заводу Анастасія Бардасова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У Дніпрі відкрився завод з виробництва дентальних імплантатів ABM Technology. На цей час ми направили всі наші сили на розробку власної торгової марки, яка в недалекому майбутньому з’явиться на ринку України. Підприємство націлене на виробництво імплантатів, які будуть коштувати в два рази дешевше імпортних, але при цьому не поступляться в якості світовим лідерам стоматології», – сказала Бардасова.

За її словами, на заводі ABM Technology встановлено найсучасніше обладнання японських, німецьких і швейцарських компаній.

Бардасова зазначила, що імплантати коштуватимуть дешевше, через те, що собівартість виробництва в Європі набагато вища, ніж собівартість виробництва в Україні.

Вироби будуть виготовлятись з титану, при цьому вже випущена пробна партія продукції, яка проходить доклінічні випробування в європейських і українських лабораторіях. Потужність підприємства не оголошується.

Раніше повідомлялось, що інвестором заводу стала компанія ABM Technology LLC. Її резидент в Україні – ТОВ «Ей Бі Ем Технолоджи», зареєстроване в Дніпрі в 2016 році. Власником 89,9% частки в капіталі цієї компанії та її директором є Ігор Циркін, якого пов’язують з бізнес-групою дніпровського бізнесмена, титанового олігарха Вадима Єрмолаєва.

 

Французи скаржаться, що швейцарці закидують їх сміттям

Муніципалітети французьких міст, розміщених на кордоні зі Швейцарією, вживають заходів, аби протидіяти швейцарцям, які, щоб уникнути сплати високих податків за утилізацію сміття, викидають його на території Франції.

Про це повідомляє видання  Ouest France – Укрінформ.

“Деякі швейцарці прагнуть уникнути податку за утилізацію побутових відходів у себе вдома, купуючи менш екологічні мішки для сміття. Митні органи та місцеві  чиновники намагаються боротися з цим явищем”, – йдеться у повідомленні.

Проблемою “чужого сміття” занепокоєні муніципалітети регіону Франш-Конте, що межує зі швейцарськими кантонами Во та Невшатель.

У Швейцарії діє дуже суворе законодавство щодо утилізації побутових відходів. Всі громадяни сплачують відповідний податок, купуючи спеціальні екологічні пакети для  сміття, вартість яких коливається від 0,85 до 5,1 євро залежно від розмірів та виду відходів. Викидати сміття в інших пакетах – заборонено. Також у країні відсутні сміттєзвалища, куди громадяни можуть самостійно вивозити сміття. За порушення встановлених правил передбачено значні штрафи.

У Франції законодавство простіше. Французи сплачують за послуги з вивезення відходів з пластику та паперу, й органічних відходів, сортуючи їх у контейнери з кришками жовтого і синього кольорів. Відходи зі скла, жерстяні бляшанки, корки, батарейки, металеві елементи, одяг та інше передбачено викидати у спеціальні, окремі для кожного виду відходів контейнери, які розміщені на вулицях, в приміщеннях та на території супермаркетів тощо.

 

Facebook обіцяє посилити захист приватності користувачів

Компанія Facebook визнала недоліки у гарантіях приватності даних своїх користувачів та пообіцяла виправити ситуацію у найближчі тижні.

Про це заявили в середу віце-президент компанії й головний спеціаліст з питань конфіденційності Ерін Еган та віце-президент і заступник генерального юристконсульта Ешлі Берінгер, повідомляє Укрінформ.

“Ми вживемо додаткових заходів упродовж наступних тижнів, щоб люди могли більше контролювати свою приватність. Більша кількість із цих оновлень вже опрацьовувалася певний час, але події останніх кількох днів підкреслюють їх важливість”, – наголосили представники Facebook.

У цьому зв’язку в компанії визнали, що користувачам важко відшукати функції налаштування приватної сфери, й пообіцяли краще інформувати людей щодо цього. У Facebook працюють і над тим, щоб користувачі мали доступ до даних про них, які зберігаються в соціальній мережі, а також могли завантажувати чи видаляти ці дані. Крім того, платформа полегшить доступ до налаштувань, щоб користувачі могли самі визначати рівень захисту приватних даних.

“Події минулого тижня засвідчили, наскільки більше нам потрібно працювати для того, щоб посилити нашу політику та допомогти людям зрозуміти, як працює Facebook, а також який вибір вони мають в плані доступу до особистих даних”, – зазначили представники компанії.

Одна з найбільших у світі соціальних платформ Facebook останніми тижнями потрапила в центр скандалу щодо незаконної передачі персональних даних 50 млн користувачів компанії з аналізу даних Cambridge Analytica. Остання працювала над президентською кампанією Дональда Трампа, який і здобув перемогу на виборах.

Викривач методів і практики роботи Cambridge Analytica Крістофер Вайлі, який працював у цій організації, назвав її методи “операціями у військовому стилі”, які не сприяють будь-якому демократичному процесу. Він підкреслив, що у своїй роботі Cambridge Analytica опиралася на недосконалість програмного забезпечення Facebook для збору мільйонів профілів. На основі цієї інформації будувалися моделі, які дозволяли дізнаватися про людей і застосовувати ці знання для “пробудження їхніх внутрішніх демонів”.

Засновник Facebook Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через скандал. Він визнав помилки та закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. Цукерберга запросили до Європарламенту для пояснення ситуації. Тепер він погодився дати свідчення в Конгресі США.

 

Парламент Каталонії дозволив Пучдемону претендувати на посаду глави уряду

Парламент Каталонії визнав право затриманих каталонських політиків, у тому числі екс-глави женералітету Карлеса Пучдемона, претендувати на посаду глави уряду автономного співтовариства.

Відповідну резолюцію було ухвалено у середу, 28 березня, повідомляє  El Pais – Укрінформ.

“Парламент Каталонії у середу вранці схвалив дві резолюції, висунуті сепаратистськими партіями, щоб захистити “політичні права” політиків, які перебувають під вартою або “у вигнанні””, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, йдеться про екс-лідера Каталонії Карлеса  Пучдемона, якого заарештували у Німеччині, Жорді Санчеса і Жорді Туруля, які перебувають у в’язниці в Мадриді.

Зазначається, що резолюції були підтримані трьома сепаратистськими партіями, як “Разом за Каталонію” (JxCat), “Республіканська лівиця Каталонії” (ERC) і “Кандидатура народної єдності” (CUP), які отримали 68 голосів зі 135 можливих.

Як відомо, суддя Верховного суду Іспанії пред’явив обвинувачення 13 каталонським політикам, у тому числі колишньому лідеру регіону Карлесу Пучдемону, в перевороті з метою оголосити незалежність Каталонії від Іспанії. Також було видано міжнародні ордери на арешт інших посадовців уряду Каталонії.

Як повідомлялося, суд на півночі Німеччини заарештував колишнього главу парламенту Каталонії Карлеса Пучдемона, раніше затриманого поблизу данського кордону. Це викликало хвилю протестів у Каталонії: сотні людей заблокували ключові автомагістралі та дороги регіону.

 

Запуску Nord Stream 2 можуть перешкодити санкції США – німецький експерт

Після того, Німеччина схвалила будівництво газопроводу Nord Stream 2, фактично не залишилося перешкод для реалізації проекту, якщо тільки не втрутяться США.

Таку думку висловив експерт Німецького суспільства зовнішньої політики (DGAP) з Росії Штефан Майстер у бесіді з кореспондентом Укрінформу.

“Схоже, що навряд чи цей проект можна зупинити, оскільки він не підпадає під дію законодавства ЄС по Третьому енергетичному пакету”, – зазначив Майстер.

Данія, Швеція, Фінляндія і Росія доки не надали усі необхідні дозвільні документи, але вони зрештою не заперечуватимуть, переконаний політолог. Не вірить він і у здатність запобігти будівництву трубопроводу з боку Данії, парламент якої минулого року ухвалив закон, згідно з яким МЗС може відхилити проект з міркувань національної безпеки і зовнішньополітичних. Польща ж, яка дуже активно критикує будівництво цієї гілки, ніяк не впливає на маршрут.

“Однією з можливих перешкод можуть стати санкції США, пов’язані з конкретними трубопровідними проектами з Росією”, – припускає Майстер.

Проте, зазначив він, президент Трамп досі не застосовував ці санкції і навряд чи це зробить у майбутньому.

Що стосується майбутньої ролі України в транспортуванні російського газу до Європи, то це, на думку експерта, буде заздрість від швидкості прокладання труби. Він вважає, що це може бути зроблено поступово, залежно від термінів завершення контрактів, але не раніше 2020-2021 рр. При цьому зрозуміло, що це і є метою російського керівництва – добитися “транзитної незалежності від України”, заявив Майстер.

Водночас він не вважає, що така позиція Німеччини в питанні  Nord Stream 2  суперечить висилці чотирьох російських дипломатів з ФРН на знак солідарності з Великою Британією. Адже, незважаючи на всі кризи, економічні стосунки країн ЄС з РФ тривають. Як приклад Майстер навів той факт, що Австрія в понеділок уклала з “Газпромом” контракт.

Як повідомляв Укрінформ, 27 березня Федеральне відомство Німеччини з морського судноплавства та гідрографії видало дозвіл на будівництво в німецькій виключній економічній зоні газопроводу Nord Stream 2. Таким чином, усі дозволи для німецької ділянки газопроводу отримані.

На початку вересня 2015 року російський “Газпром” і компанії Shell, OMV, E. On. підписали угоду акціонерів загальної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу Nord Stream 2. Він повинен доповнити дві гілки газопроводу Nord Stream 1, які вже працюють. Цей газопровід може повністю позбавити Україну транзиту газу з Росії до Європи. “Газпром” заявив про намір почати будівництво Nord Stream 2 навесні 2018 року.