Закликаємо запобігти зникненню гречаної галузі в Україні

1 рік ago Інформ центр 0

29 березня Політична Партія «ПАТРІОТ» підписала меморандум з Міжнародною асоціацією наукових установ, виробників, переробників гречки та її унікальних продуктів.

 Метою Меморандуму є консолідація зусиль для збереження культури вирощування і споживання та  історичного значення гречки в житті Українського народу, незамінність  її продукції іншими культурами та їх продуктами, піднесення  галузі  до   розвитку на рівні світових стандартів, дотримання оптимальних обсягів  виробництва гречки, як традиційної і однієї з найважливіших продовольчих культур українця.

  

Гречка є самим традиційним продуктом  харчування для пересічного українця і вважається «Королевою круп», оскільки, завдяки своєму хімічному складу має надзвичайно великий позитивний вплив на здоров’я людини, є незамінним продуктом для хворих на цукровий діабет. Більше того, постійне зменшення посівних площ негативно відображається і на стані бджільництва, оскільки заміни гречці як медоносу не існує.

З початком агресії на сході України путінська Росія одним із елементів гібридних агресій почала застосовувати економічний тиск на вітчизняного сільськогосподарського виробника з метою погіршення якості харчування мешканців та знищення української галузі виробництва гречки: селекція, виробництво зерна та крупи. РФ  вже витіснила наших експортерів із єдиного існуючого ринку збуту гречки – країн ЄС, а в  2017 перейшла до захвату ринку України шляхом масового постачання гречки за демпінговими цінами, як безпосередньо  з Росії, так і використовуючи договір про вільну торгівлю України з  Казахстаном.

Важливо, що в більшості випадків імпортована гречана крупа не відповідає нормам ДСТУ і є шкідливою для здоров’я людини, що підтверджується  проведеними експертними дослідженнями.

Внаслідок експансії путінський режим цілеспрямовано знищує нашу традиційну культуру землеробства, що є без сумніву одним із елементів гібридної агресії. Наступним кроком пРФ, після знищення вітчизняної гречаної галузі можливим є припинення постачання гречки в Україну, що без сумніву може призвести до соціальної та політичної кризи в державі вже наприкінці 2018 – початку 2019 років.

Захищаючи гречану галузь, ми дбаємо про здоров’я українських громадян, захищаємо національного товаровиробника, зберігаємо робочі місця та створюємо нові.

Прес-служба