Підбірка актуальних новин за 21 березня

1 рік ago Інформ центр 0

Громадянство України за новими правилами: Порошенко ввів у дію рішення РНБО

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про невідкладні заходи з протидії загрозам у сфері міграційної політики.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2018 року “Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 1 березня  РНБО  схвалила законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про громадянство України” щодо удосконалення окремих положень” та запропонувала Президентові внести його на розгляд Верховної Ради.

Крім того, відповідним рішенням Радбезу уряду також доручається забезпечити у місячний строк розробку та внесення на розгляд парламенту низки проектів законів, зокрема “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” та “Про прикордонний контроль” щодо запровадження стосовно іноземців, насамперед громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства, які походять із держав міграційного ризику, механізму попередньої перевірки підстав для в’їзду в Україну з використанням електронного повідомлення про намір відвідати Україну, а також визначення повноважень державних органів щодо здійснення такої перевірки.

Крім того, Кабміну доручено підготувати зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів, сприяння в наданні інших послуг, а також за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні.

Уряд також має забезпечити у місячний строк удосконалення механізму координації реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами, передбачивши, зокрема заходи із забезпечення належного функціонування чотирирівневої системи контролю за в’їздом та перебуванням в Україні іноземців та осіб без громадянства, врегулювання відповідних процедур і механізму взаємного доступу до інформаційних систем уповноважених державних органів.

РНБО також доручила Кабміну затвердити план заходів на 2018-2021 роки з реалізації Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року, передбачивши запровадження стосовно іноземців, насамперед громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства, які походять із держав міграційного ризику, механізму попередньої перевірки підстав для в’їзду в Україну з використанням електронного повідомлення про намір відвідати Україну.

Також, згідно з рішенням РНБО, має бути підготовлений і затверджений у двомісячний строк порядок реєстрації іноземців, осіб без громадянства та їх паспортних документів у пунктах пропуску через державний кордон України, а також внесення відомостей про іноземців або осіб без громадянства, їх паспортних даних до відповідного реєстру; порядок інформаційної взаємодії суб’єктів національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців і осіб без громадянства, зокрема щодо здійснення верифікації та ідентифікації особи; порядок заповнення і використання імміграційної картки, зокрема під час перевірки підстав для в’їзду в Україну, продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства на її території.

 

 

 

 

Не вітай Путіна: Трамп шукає, хто злив рекомендації радників – CNN

Президент США Дональд Трамп був обурений, що хтось злив інформацію про те, що його радники відмовляли його від привітань президенту РФ Володимиру Путіну після перемоги на президентських виборах в Росії.

Про це повідомляє  CNN  із посиланням на джерело – Укрінформ.

“У вівторок Трамп був обурений. Він питав у своїх союзників та радників поза Білим домом, хто, на їхню думку, міг злити цю інформацію, з огляду на те, що обмежене коло співробітників мають доступ до цих матеріалів і знають, які саме були рекомендації щодо телефонної розмови з Путіним”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає джерело, цей інцидент знову підтвердив переконання  Трампа, що в його адміністрації є особи, особливо у сфері національної безпеки, які працюють на те, аби підірвати його діяльність.

Раніше повідомлялося, що група радників президента США Дональда Трампа дала чіткі рекомендації главі Білого дому щодо недоцільності його вітань президенту РФ Путіну у зв’язку з переобранням останнього на черговий термін. Попри це Трамп привітав російського лідера з перемогою на виборах в РФ.

 

Трамп і Макрон вважають, що Росія має відповісти за хіматаку в Солсбері

Президент США Дональд Трамп у розмові зі своїм французьким колегою Еммануелєм Макроном погодився щодо необхідності притягнути Росію до відповідальності за використання бойової хімічної зброї на території Великої Британії.

Про це вони заявили в середу за результатами розмови в Білому домі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Президенти вкотре підтвердили свою солідарність зі Сполученим Королівством після того, як Росія застосувала хімічну зброю проти приватних громадян на британській території, й погодилися з необхідністю вжити заходів для того, щоб притягнути Росію до відповідальності”, – зауважили в адміністрації американського президента.

Крім того, як зазначили в Білому домі, лідери також обговорили питання митних тарифів між США і Європою.

Як відомо, 5 березня в британському містечку Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник Головного розвідувального управління Генштабу РФ Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Постраждалі перебувають у критичному стані. За результатами попереднього розслідування, британська влада заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. У Лондоні також повідомили, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою в РФ.

Розслідування триває.

 

Екс-глава ЦРУ допускає наявність у Путіна компромату на Трампа

Нелогічна поведінка президента США Дональда Трампа щодо його прихильності до ідеї порозумітися з Росією попри її агресію проти Заходу й безпосередньо США може означати, що уряд РФ має особистий компромат на Трампа.

Таке припущення висловив у середу колишній директор ЦРУ Джон Бреннан, повідомило впливове видання The Hill – Укрінформ.

“Я кажу, що росіяни, напевно, щось мають, і саме тому пан Трамп стурбований. Трамп знає краще, ніж будь-хто з нас, чи можуть мати росіяни щось на нього”, – цитує видання слова Бреннана під час його прямого ефіру телеканалу MSNBC.

Таким чином він озвучив своє пояснення нелогічним діям президента Трампа, коли той всупереч однозначним рекомендаціям його радників з питань нацбезпеки не вітати Путіна з перемогою на виборах, все ж зателефонував йому у вівторок.

Як повідомляв Укрінформ, глава Білого дому пізніше спробував пояснити свій дзвінок російському лідеру тим, що так, мовляв, робив колись і Обама. Крім того, він заявив, що потрібно “порозумітися з Росією”, оскільки вона допоможе розв’язати проблеми, в тому числі, в Сирії, Україні, а також у питанні гонки озброєнь, які, фактично, сама же й створила.

Як зауважив Джон Бреннан, що важко пояснити поведінку  Трампа, коли питання стосується Путіна.

“Тож, можна знову припустити, що, можливо, там щось є”, – зауважив колишній глава ЦРУ.

 

Весняний призов: на службу хочуть взяти понад 15 тисяч юнаків

Кабмін схвалив розпорядження “Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у квітні-травні 2018 року”.

Про це повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“У квітні-травні 2018 року до Збройних сил та інших військових формувань України для проходження строкової військової служби буде відправлено 15 190 осіб. Із них до  Збройних сил України – 8 990 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 1000 осіб, Державної прикордонної служби – 1200 осіб, Національної гвардії України – 4 000 осіб”, – зазначається у повідомленні.

 

Після трьох смертей у Європі можуть зняти з продажу “вбивчі ліки”

Європейська агенція з лікарських засобів рекомендує негайно відкликати з ринку препарат Zinbryta (даклізумаб), через переконливі докази серйозних розладів мозку запального генезу.

Про це повідомляється на  сайті Державного експертного центру – Укрінформ.

“EMA рекомендує негайно призупинити торгову ліцензію та відкликати з ринку лікарський засіб Zinbryta (даклізумаб), що застосовується для лікування в Європі розсіяного склерозу, після отримання 12 повідомлень про серйозні розлади мозку запального генезу у всьому світі, включаючи енцефаліт і менінгоенцефаліт. Три випадки були летальними. Попередній огляд наявних доказів свідчить про те, що імунні реакції, що спостерігаються у зареєстрованих випадках, можуть бути пов’язані з використанням лікарського засобу Zinbryta (даклізумаб). Застосування лікарського засобу Zinbryta (даклізумаб) також можна пов’язати з важкими імунними реакціями, що впливають і на інші органи. Щоб захистити здоров’я пацієнтів, EMA рекомендує негайно припинити ліцензію лікарського засобу в ЄС та відкликати партії ліків з аптек та лікарень”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нові пацієнти не повинні починати лікування цим лікарським засобом. А фахівці системи охорони здоров’я мають негайно попередити пацієнтів, які в даний час отримують лікування лікарським засобом Zinbryta (даклізумаб)  та припинити лікування цим лікарським засобом і розглянути альтернативи. За пацієнтами, яким припиняють лікування цим лікарським засобом, потрібно стежити принаймні 6 місяців.

Наразі, рекомендація EMA призупинити обіг лікарського засобу Zinbryta (даклізумаб) направлена до Європейської комісії для ухвалення рішення.

Компанія, що маркетує Zinbryta (Biogen Idec Ltd) добровільно звернулася із запитом про відкликання торгової ліцензії лікарського засобу та повідомила EMA про свій намір припинити клінічні дослідження.

В Державному експертному центрі також повідомили, що інформація про зареєстровані в Україні лікарські засоби, що містять даклізумаб, в тому числі про лікарський засіб Zinbryta, не міститься в Державному реєстрі лікарських засобів України.

Як повідомляється, в Україні з 2007 року було проведено 5 клінічних випробувань з досліджуваним лікарським засобом «Даклізумаб» у пацієнтів з розсіяним склерозом. На теперішній час всі дослідження в Україні завершені (останнє клінічне випробування завершено в Україні 16.01.2018).

 

Мир на Донбасі буде одним із завдань німецького уряду – Меркель

Одним із завдань нового уряду Німеччини на міжнародній арені впродовж наступних 4 років буде робота із встановлення миру на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель у своєму першому після переобрання звіті в Бундестазі в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Робота над виконанням Мінських угод буде продовжена, аби забезпечити відновлення суверенітету України та вивести на інший рівень відносини з Україною”, – заявила канцлер.

Незаконне порушення Росією міжнародно визнаних кордонів вона назвала одним із величезних викликів сучасності.

Згадала Меркель і справу про замах на екс-розвідника Сергія Скрипаля. За її словами, вона “була би рада”, якби не треба було називати Росію з парламентської трибуни, “але все свідчить про те, що Росія стоїть за цією атакою”.

Меркель  також підкреслила, що сила Європи в її єдності.

 

Труханов зепевняє, що Одеса не піде “з молотка” через 150-мільйонний борг

Сесія Одеської міськради обговорила проблему погашення частини 150-мільйонного боргу за банківським кредитом на оплату енергоносїів КП “Теплопостачання Одеси” в 2005 році.

Це сталося після того, як на держпорталі “Prozorro Продаж” з’явилось оголошення про продаж прав на 81 об’єкт нерухомості в Одесі, які були предметом застави при кредитуванні комунального підприємства банком “Надра”. На сесії вирішено сформувати робочу групу в складі депутатів та чиновників мерії для виконання вимог кредитора, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми переконані, що розпродажу на відкритих торгах заставного майна міської громади через затримку з погашенням кредитного боргу комунального підприємства “Теплопостачання міста Одеси” перед банком “Надра” не буде. Насправді йдеться не про продаж власності з аукціону, а про переуступку боргу – купуються права однієї фінансової установи на володіння боргами іншої структури. Крім того, вважаємо, що сума заборгованості завищена. Позовні заяви з цього приводу готує юридичний департамент мерії. Так що реальної загрози продажу “з молотка” кількох десятків об’єктів нерухомості немає”, – зазначив Труханов.

На сесії вирішено створити робочу групу мерії, до якої увійдуть і зацікавлені депутати, для контролю за ситуацією та успішним завершенням процедур погашення частини банківської заборгованості, яка наразі сягає, за оцінкою кредитора, 92 млн гривень.

Члени міськради також затвердили на сесії звіт про виконання бюджету міста за 2017 рік і внесли зміни до рішення Одеської міськради про бюджет Одеси-2018, а також ухвалили цільові програми й затвердили проекти низки рішень із земельних правовідносин.

 

Суд у справі Януковича відмовився викликати Штайнмайєра та Порошенка

Оболонський районний суд Києва знову відмовив адвокатам екс-президента Віктора Януковича у допиті екс-глави європейської дипломатії Кетрін Ештон, колишніх глав МЗС Німеччини та Польщі Франка-Вальтера Штайнмайєра і Радослава Сікорського та Президента України Петра Порошенка.

Про це поінформував суддя Владислав Дев’ятко у середу на засіданні з розгляду справи про держзраду Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд ухвалив у задоволенні клопотання щодо Кетрін Ештон відмовити”, – сказав Дев’ятко.

Також суд відмовив стороні захисту у допиті ряду європейських політиків, зокрема екс-глави МЗС Польщі Сікорського, екс-посла Литви Пятраса Вайтекунаса, екс-посла Латвії Аргіти Даудзе, оскільки адвокати не надали суду докази про відсутність у цих осіб дипломатичного статусу.

Крім того, суд відмовив захисту у допиті Штайнмайєра через наявність у нього дипломатичного статусу (нині Штайнмайєр є президентом ФРН – ред.).

Також суд відмовив захисту екс-президента у допиті офіціанта із Адміністрації президента Артема Доманського.

Крім того, суд вже втретє відмовив адвокатам Януковича у допиті Порошенка.

“Суд ухвалив у задоволенні клопотання про повторний допит Порошенка відмовити. Це клопотання цілком необгрунтовано, і воно повторне”, – наголосив головуючий суддя.

Також суд відмовив у повторному допиті екс-постпреда України при ООН Юрія Сергеєва, посла України в Польщі Андрія Дещиці тощо.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо  Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Суд вже завершив допит свідків у справі проти Януковича з боку обвинувачення і перейшов до допиту свідків захисту. Зокрема, вже допитано екс-главу МЗС України Леоніда Кожару, співробітника Украероруху Андрія Черткова та кримчанку Медієву, яка була учасницею так званого «антимайдану».

Водночас 14 лютого суд вже відмовляв стороні захисту у допиті Штайнмайєра, Сікорського, Ештон та інших західних політиків.

 

Держзрада Януковича: суд відмовив адвокатам “у правовій допомозі з РФ”

Оболонський райсуд Києва не звертатиметься до компетентних органів РФ по міжнародно-правову допомогу для допиту екс-президента Віктора Януковича.

Про це заявив суддя Владислав Дев’ятко в ході судового засідання 21 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, Янукович має право брати участь у судових засіданнях шляхом відеоконференції без залучення компетентних органів Росії.

“Шановний захист, безперечно, Віктор Янукович має право брати участь шляхом відеоконференції у кожному засіданні. При цьому звертаю вашу увагу на те, що  Янукович звинувачується у державній зраді проти України на користь Російської Федерації, також в пособництві зміни меж території України на користь Російської Федерації, а також у пособництві у веденні агресивних дій РФ проти України”, – заявив суддя Дев’ятко.

При цьому суддя зазначив, що залучення компетентних органів РФ до надання міжнародно-правової допомоги в даному процесі суперечить угодам, які були укладені між Росією та Україною.

Суддя Дев’ятко також зауважив, що суд забезпечив стороні захисту усі технічні можливості для проведення допиту їхнього підзахисного за допомогою відеозв’язку з Росії, а винесення окремої ухвали в цій ситуації не передбачено.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Суд вже завершив допит свідків у справі проти Януковича з боку обвинувачення і перейшов до допиту свідків захисту. Зокрема, вже допитано екс-главу МЗС України Леоніда Кожару, співробітника Украероруху Андрія Черткова та кримчанку Медієву, яка була учасницею так званого «антимайдану».

Також суд дозволив допитати шляхом відеозв’язку без залучення компетентних органів на території РФ свідків захисту екс-міністра оборони Павла Лебедєва, екс-прем’єра Миколу Азарова, екс-начальника служби безпеки Януковича Костянтина Кобзаря, екс-командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка та екс-співробітника охорони Януковича Сергія Бернадського.

 

Суд відмовив захисту Януковича у допиті Матіоса

Оболонський районний суд Києва, що розглядає справу про держзраду екс-президента Віктора Януковича, відмовив у задоволенні клопотання захисту щодо допиту головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд ухвалив у задоволенні клопотання захисту відмовити”, – сказав Дев’ятко.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо  Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Суд вже завершив допит свідків у справі проти Януковича з боку обвинувачення і перейшов до допиту свідків захисту. Зокрема, вже допитано екс-главу МЗС України Леоніда Кожару, співробітника Украероруху Андрія Черткова та кримчанку Медієву, яка була учасницею так званого «антимайдану».

Також суд дозволив допитати шляхом відеозв’язку без залучення компетентних органів на території РФ свідків захисту екс-міністра оборони Павла Лебедєва, екс-прем’єра Миколу Азарова, екс-начальника служби безпеки Януковича Костянтина Кобзаря, екс-командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка та екс-співробітника охорони Януковича Сергія Бернадського.

 

Держзрада Януковича: суд погодився на відеодопит Азарова

Оболонський райсуд Києва в рамках розгляду справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича прийняв рішення допитати шляхом відеозв’язку без залучення компетентних органів на території Російської Федерації свідків сторони захисту.

Відповідне рішення щодо відеодопиту екс-міністра оборони Павла Лебедєва, екс-прем’єра Миколу Азарова, екс-начальника служби безпеки Януковича Костянтина Кобзаря, екс-командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка та екс-співробітника охорони Януковича Сергія Бернадського суд прийняв 21 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд, порадившись на місці, задля забезпечення права на захист обвинуваченого Януковича Віктора Федоровича ухвалив: клопотання захисту щодо допиту свідків задовольнити частково, допитати Бернадського, Шуляка, Кобзаря, Азарова та Лебедєва на тих же умовах, що і свідка Мелієву Оксану Олегівну – без залучення жодних органів РФ, оскільки клопотання про міжнародну правову допомогу в даному кримінальному провадженні буде суперечити меті та цілям тих угод, які раніше були підписані між Україною та Російською Федерацією”, – сказав головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

Також суддя визначив можливі дати для допиту цих свідків: 27, 28 та 29 березня 2018 року.

Раніше адвокати Януковича наполягали на проведенні допитів свідків сторони захисту у порядку міжнародної правової допомоги шляхом відеоконференції з уповноваженого суду на території Російської Федерації.

Крім того, адвокати просили долучити до клопотань про допит Азарова, Шуляка та Лебедєва їхні відеозвернення.

Прокурори у відповідь наголосили, що запропонований адвокатами Януковича варіант допиту свідків неможливий, оскільки метою такого допиту є залучення компетентних органів РФ для впливу на судове засідання.

“Захист, розуміючи невідворотність судових дебатів та вироку суду, має на меті, насамперед, не почути власних свідків, а залучити як учасника даного процесу саме службових осіб Російської Федерації, представники влади якої обвинувачуються в посяганні на територіальну цілісність нашої держави; щоб надати можливість компетентним органам РФ вплинути на хід та час судового розгляду даного кримінального провадження”, – зазначив прокурор.

Наразі суд розглядає клопотання з боку адвокатів Януковича, які вони подали у вівторок через канцелярію суду.

Зокрема, суд вже задовольнив клопотання про допит додаткових свідків, а саме – Дмитра Іванцова, Валерія Логовського, Володимира Павленка тощо.

Щодо Іванцова суд зазначив, що його допит можливий через відеозв’язок лише без залучення компетентних органів РФ.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Суд вже завершив допит свідків у справі проти Януковича з боку обвинувачення, серед яких були екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов і Президент Петро Порошенко.

Наприкінці лютого суд перейшов до допиту свідків захисту. Зокрема, вже допитано екс-главу МЗС України Леоніда Кожару, співробітника Украероруху Андрія Черткова та кримчанку Медієву, яка була учасницею так званого «антимайдану» і виступала проти європейської інтеграції України.

 

Суд у справі Януковича: свідок захисту заявила про “обстріл” антимайданівців

Оболонський районний суд Києва у рамках розгляду справи про держзраду екс-президента Віктора Януковича закінчив допит свідка з боку захисту кримчанки Оксани Медієвої.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Медієва розповідала про свою участь у так званому “антимайдані” взимку 2014 року та про нібито напад на автобус із “антимайданцівцями”, які поверталися із Києва до Сімферополя. Зокрема, за її словами, автобус на шляху до Криму обстріляли, і були жертви.

При цьому на запитання прокурора: “Чи можете ви назвати прізвища тих людей, кого за Вашими словами вбили дорогою з Києва до Криму?” свідок не змогла відповісти.

Наразі суд оголосив перерву в засіданні.

На запитання суду про інших кримських свідків адвокат Богдан Біленко заявив, що зв’язатися з ними до засідання не вийшло.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Суд вже завершив допит свідків у справі проти  Януковича  з боку обвинувачення, серед яких були екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов і Президент Петро Порошенко.

Наприкінці лютого суд перейшов до допиту свідків захисту. Зокрема, вже допитано екс-главу МЗС України Леоніда Кожару, співробітника Украероруху Андрія Черткова та кримчанку Медієву, яка була учасницею так званого “антимайдану” і виступала проти європейської інтеграції України.

 

Під Кабміном перевізники поштовхалися з поліцією

Прийшли вимагати відставки Омеляна

Кілька десятків осіб сьогодні мітингували біля Кабміну з вимогою захистити бізнес легальних перевізників, а також звільнити міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Акція завершилася штовханиною з поліцією – Укрінформ.

Сам міністр вже відреагував на мітинг у своєму Фейсбук. “Ми обіцяли почати споруджувати тестовий майданчик HypeUA у 2019, але перший запуск сьогодні під Кабміном! Радий, що ідея пішла в маси і, щонайменше, нове слово Гіперлуп ввійшло в український лексикон. Єдине, хотів би зауважити, що це не ракета, а капсула у вакуумній трубі. Вірю, що колись і реформи в Україні можна буде робити без опору «повітря». Дивно, коли маршрутники вимагають відставки за реформу, в результаті якої їм не потрібно платити хабарі, а чесно конкурувати на ринку якістю послуг і ціною”, – зазначив міністр.

 

Савченко заявляє, що Луценко “провокує” її на втечу з України

Народний депутат України Надія Савченко заявила, що прийде на засідання Комітету ВР з питань регламенту та організації роботи Ради, яке відбудеться у четвер о 8.30.

Про це вона сказала в ефірі 112 каналу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я звичайно буду на засіданні комітету присутня, як би генеральний прокурор не намагався мене спровокувати, порушуючи кримінальну статтю на те, щоб я втікла з країни”, – сказала Савченко.

Вона наголосила, що їй прийшло запрошення взяти участь у засіданні Комітету.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний прокурор Юрій Луценко 15 березня у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що народний депутат Надія Савченко особисто планувала теракт у ВР. Зокрема, за його словами, Савченко хотіла використовувати дві гранати для підриву урядової ложі, за допомогою мінометів обвалити купол ВР, а людей розстріляли б із автоматів. Того ж дня генпрокурор направив до парламенту подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Савченко.

 

Савченко хоче через суд повернутися до комітету ВР з нацбезпеки

Народний депутат Надія Савченко подала адмінпозов до Верховного суду України про визнання незаконною та скасування постанови ВР щодо виключення її з членів Комітету з нацбезпеки та оборони.

Про це Савченко повідомила на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні мною було подано адміністративний позов до Верховного суду України про визнання незаконною та скасування постанови Верховної Ради України щодо виключення мене із членів Комітету з національної безпеки та оборони. Відзначу, що постанова, яку депутати проголосували на засіданні сесії Верховної Ради 15 березня, є незаконною та підлягає скасуванню, оскільки підстави, визначені діючим законодавством, для прийняття такого рішення відсутні”, – йдеться у повідомленні.

За словами  Савченко, механізм позбавлення членства у комітеті відсутній: “Неможливо виключити члена комiтету з комiтету. В законодавствi України є тiльки механiзми вiдкликання голови комiтету, заступника голови та секретаря комiтету”.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний прокурор Юрій Луценко 15 березня у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що народний депутат Надія Савченко особисто планувала теракт у ВР. Зокрема, за його словами, Савченко хотіла використовувати дві гранати для підриву урядової ложі, за допомогою мінометів обвалити купол ВР, а людей розстріляли б із автоматів. Того ж дня генпрокурор направив до парламенту подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Савченко.

Верховна Рада 15 березня виключила Савченко зі складу Комітету з питань національної безпеки і оборони.

16 березня до Комітету ВР з питань регламенту та організації роботи Ради надійшло подання ГПУ щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту Савченко.

Представник Президента у ВР Ірина Луценко понформувала, що Верховна Рада розгляне подання Генеральної прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт позафракційного народного депутата Надії Савченко 22 березня.

Савченко була номером першим у списку “Батьківщини” під час позачергових парламентських  виборів у 2014 році. На той час вона вважалася політв’язнем у Росії.  Після визволення Савченко увійшла до фракції “Батьківщини”, але у грудні 2017 року її було виключено зі складу фракції.

 

У комітеті Ради пояснили, чому відклали розгляд подання щодо Савченко

Регламентний комітет Верховної Ради переніс розгляд клопотань Генпрокуратури щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко із середи на ранок четверга, 22 березня, через клопотання генпрокурора Юрія Луценка.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив перший заступник голови регламентного комітету та в.о. голови комітету Павло Пинзеник.

«Засідання було перенесено відповідно до клопотання генерального прокурора України, який клопоче про це з огляду на інтереси досудового розслідування. Ми пішли йому назустріч і перенесли на завтра на 8.30», – сказав він.

Разом із тим Пинзеник підкреслив, що він прийматиме рішення стосовно обгрунтованості та законності подань ГПУ щодо Савченко після заслуховування на засіданні комітету генпрокурора та самої  Савченко.

Він також додав, що термін подачі до комітету її письмових пояснень спливає у середу ввечері.

Крім того, як додав заступник голови профільного комітету, народний депутат від БПП Володимир Арешонков, досі не сплив термін для надання Надією Савченко письмових пояснень.

«Вона ще не надала письмових пояснень. До кінця дня у неї є ще термін, до 18-ї години. Тому щоб потім вона не могла оскаржувати в судовому порядку ці питання, ми будемо чекати до кінця дня. Скоріш за все, засідання комітету може бути зранку завтра о 8.30», – сказав Арешонков.

Як повідомлялось, засідання регламентного комітету з розгляду подань ГПУ щодо Савченко раніше планувалося на середу на 15.00. Згодом з’явилася інформація про перенесення засідання на ранок 22 березня.

Заступник голови регламентного комітету Володимир Арешонков пояснив перенесення засідання із середи на четвер тим, що ще не завершився термін подачі Савченко письмових пояснень з приводу відповідних подань генпрокурора.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 15 березня у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що народний депутат Надія Савченко особисто планувала теракт у ВР.

Того ж дня генпрокурор направив до парламенту подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко.

16 березня до Комітету ВР з питань регламенту та організації роботи Ради надійшли подання ГПУ щодо Савченко.

Верховна Рада планує розглянути ці подання Генеральної прокуратури 22 березня.

 

Комітет ВР не зміг розглянути законопроект про нацбезпеку

Комітет ВР не зміг провести засідання, на якому планувалось розглянути президентський законопроект про нацбезпеку через відсутність кворуму.

Голова безпекового комітету Сергій Пашинський вбачає у зриві кворуму провокацію, направлену проти розгляду відповідного законопроекту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Станом на сьогодні я бачу повну відсутність кворуму і я вбачаю в цьому провокацію і зрив розгляду надважливого закону, який зініціював Президент України Порошенко, №8068 про національну безпеку України. На жаль, змушений закрити засідання нашого комітету”, – сказав Пашинський.

На засіданні комітету були присутні 8 депутатів, кворум становить 10.

Разом із тим на засідання комітету прийшла народний депутат Надія Савченко, яка рішенням Ради була виключена з його складу.

“Я оскаржила рішення про виключення мене з комітету, тому маю право бути присутньою тут”, – заявила Савченко.

Не прийшли на засідання комітету: Олександр Бригинець (БПП), Артур Герасимов (БПП), Андрій Білецький (позафракційний), В’ячеслав Богуслаєв (група “Воля народу”), Сергій Льовочкін (“Опозиційний блок”), Юлій Мамчур (БПП), Семен Семенченко (“Самопоміч”), Ірина Фріз (БПП), Дмитро Ярош (позафракційний).

Як повідомлялось, раніше планувалося, що відповідний законопроект буде розглядатись парламентом у першому читанні у четвер, 22 березня.

 

Постанови про “вибори Путіна: у Раді просять зробити з двох проектів один

Комітет Верховної Ради у закордонних справах прийняв рішення звернутися до авторів проектів постанов про невизнання легітимності виборів президента Російської Федерації з проханням напрацювати до 22 березня єдиний проект постанови.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Рішення комітету – звернутися до ініціаторів, співавторів двох проектів постанов щодо знаходження компромісу для напрацювання єдиного проекту постанови за участю делегованого представника комітету”, – зазначила голова комітету Ганна Гопко, уточнивши, що комітет розраховує вийти на рішення до кінця дня 21 березня.

Як повідомлялося, у  Верховні Раді  зареєстровано проект постанови “Про Заяву Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь” № 8168, авторами якого є представник Президента у Верховній Раді, народний депутат Ірина Луценко, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, та проект постави “Про Заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів Президента Російської Федерації, їх результатів, правових наслідків та, відповідно, актів нелегітимно обраної на цю посаду особи” № 8153, одним із ініціаторів якого виступив голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак. Відмінність між ними полягає передусім у тому, що проектом постанови № 8153 пропонується не визнавати легітимність виборів президента Російської Федерації загалом, по всій території.

 

У Клімкіна розповіли про наслідки повного невизнання виборів РФ в Україні

МЗС України підтримало проект постанови № 8168 “Про Заяву Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь”.

Про це повідомив заступник директора департаменту протидії загрозам з боку Російської Федерації, начальник політичного відділу МЗС Марко Шевченко під час засідання Комітету ВР у закордонних справах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Міністерство закордонних справ підтримує проект постанови № 8168, який також продовжує політику невизнання спроби анексії частини території України, який не визнає легітимність виборів президента Російської Федерації на окупованих територіях, який засвідчує, що ці вибори не можуть служити ні доказом, ні обгрунтуванням зміни українського статусу цих територій. І, відповідно, МЗС не підтримує проект постанови № 8153 з цих же міркувань”, – сказав Шевчекно.

При цьому він назвав три критерії, за якими  МЗС  оцінювали наявні проекти постанови.

“Перший критерій – наскільки вони продовжують лінію, визначену парламентом у постанові від 1 березня про наміри організувати голосування на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Відповідно до цього критерію, законопроект № 8168 іде в продовження окресленої лінії, законопроект № 8153 не співпадає з цим критерієм”, – зазначив представник МЗС.

Другий критерій, за його словами, – співпадіння з висновками місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ зі спостереження за виборами президента РФ та інших основних міжнародних партнерів і союзників. “Знову ж таки, проект авторства Ірини Луценко та групи депутатів, на нашу думку, знаходиться ближче до цих висновків, оприлюднених у понеділок, і в них немає жодного слова про нелегітимність виборів президента Російської Федерації по всій території РФ”, – сказав Шевченко.

Третій критерій, за яким МЗС оцінювало документи, – це практичні наслідки прийняття проектів постанов. “З точки зору практичних наслідків, у разі, якщо оголошують нелегітимними вибори президента Російської Федерації на всій території Російської Федерації, наслідком повинно стати невизнання жодних рішень президента РФ, включаючи кадрові рішення. Звідси починається ланцюгова реакція про наше невизнання жодних посадових осіб, призначених президентом Російської Федерації, аж до рівня місцевої влади. На нашу думку, це негативно вплине на можливості МЗС із захисту національних інтересів України, в тому числі – щодо захисту прав і свобод громадян України, які знаходяться на території Російської Федерації, зокрема й тих, хто незаконно ув’язнений”, – пояснив Шевченко.

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстровано проект постанови “Про Заяву Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь” (№ 8168), одним із авторів якого є представник Президента у Верховній Раді, народний депутат від БПП Ірина Луценко, та проект постанови “Про Заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації, їх результатів, правових наслідків та, відповідно, актів нелегітимно обраної на цю посаду особи” (№ 8153), одним із ініціаторів якого є голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак. Відмінність між ними полягає передусім у тому, що проектом постанови № 8153 пропонується не визнавати легітимність виборів президента РФ загалом, по всій території.

 

Помилування Сенцова і Кольченка: у Кремлі “опрацьовують” список

Президент РФ Володимир Путін доручив своїй адміністрації опрацювати список про помилування 16 осіб, який йому передала екс-кандидат у президенти країни Ксенія Собчак.

Про це повідомив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков у середу, інформує російський  Інтерфакс – Укрінформ.

“Справді, такий список був Собчак переданий президенту. Президент його прийняв і доручив своїй адміністрації опрацювати цей список”, – повідомив Пєсков.

“Поки іншого сказати вам не можу”, – додав він.

19 березня бізнес-омбудсмен Борис Титов за підсумками зустрічі Путіна зі своїми суперниками на виборах повідомив, що Собчак передала президенту список осіб, яких вона вважає політв’язнями. Титов також уточнив, що сам він передав главі держави ще чотири прізвища підприємців, які сьогодні знаходяться за кордоном і в розшуку.

У штабі Собчак підтвердили її звернення до президента. У списку 16 прізвищ, у тому числі Дмитро Борисов і Станіслав Зимовець (фігуранти “справи 26 березня”), Олександр Кольченко (український активіст у Криму, засуджений у справі про тероризм), Володимир Лапигін (засуджений за держзраду вчений), Сергій Мохнаткін (правозахисник, засуджений за застосування насильства до співробітника поліції на акції “Стратегії-31”), Олег Навальний (брат опозиціонера Олексія Навального, який відбуває строк у справі “Ів Роше”), Олександр Соколов (журналіст РБК, засуджений за створення екстремістського співтовариства),  Олег Сенцов  (український режисер, засуджений до 20 років позбавлення волі у справі про тероризм).

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Міністерство закордонних справ України направило ноту російському МЗС у зв’язку з погіршенням стану здоров’я незаконно засудженого у РФ українського режисера Олега Сенцова.

У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Його звинувачують у створенні терористичної організації на території анексованого Криму. В середині жовтня Сенцова доставили в колонію на російському Ямалі. Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав Сенцова політв’язнем. Світова спільнота, в тому числі видатні діячі кінематографу, постійно закликають Кремль до звільнення Сенцова.

18 березня стало відомо, що українського політв’язня в РФ Олександра Кольченка керівництво колонії, де він відбуває строк, відправили на 13 діб до штрафного ізолятора. Раніше лікарі констатували у нього проблеми з серцевим ритмом.

Російський суд засудив Кольченка до 10 років позбавлення волі за сфабрикованим обвинуваченням у підготовці терактів у Криму в серпні 2015 року. Разом з ним був засуджений Сенцов.

 

До Ради і Кабміну не пускатимуть зі зброєю: Порошенко підписав закон

Президент Петро Порошенко підписав закон щодо заборони допуску осіб зі зброєю до будівель Верховної Ради, уряду та інших органів державної влади.

Про це повідомляє  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Президент  Петро Порошенко  підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», який був прийнятий Верховною Радою України 20 березня 2018 року”, – йдеться в повідомленні.

Законом, зокрема, передбачається, що до будинків, де працюють Верховна Рада, Президент, Кабінет міністрів, а також будинків, де працюють інші органи державної влади України і щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною чи вогнепальною зброєю (крім осіб, які відповідно до цього Закону здійснюють державну охорону відповідного будинку).

Також відповідно до закону, до будинків, де працюють органи державної влади, не допускаються особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами чи займистими твердими речовинами, піротехнічними засобами.

Закон набуває чинності з дня його опублікування.

 

У МОЗ запевняють, що пологи залишаться безкоштовними

Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи.

Це передбачено ст. 4 Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”, повідомляється на  сайті Міністерства охорони здоров’я – укрінформ.

“Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг. Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, в ст. 4 п.1 Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” зазначається:

«У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням:

1.екстреної медичної допомоги;

2.первинної медичної допомоги;

3.вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

4.третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

5.паліативної медичної допомоги;

6.медичної реабілітації;

7.медичної допомоги дітям до 16 років;

8.медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

У Міністерстві наголосили, що медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту.

Зміни у системі охорони здоров’я розпочнуться 2018 року з первинної ланки. Так, у квітні стартує національна кампанія з вибору лікаря – терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, а з липня заклади “первинки”, які уклали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати прямі виплати від держави за обслуговування пацієнтів.

 

Як обрати лікаря

У квітні розпочинається національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я та підписати відповідну декларацію.

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря – Укрінформ.

Людина вільна у своєму виборі – не потрібно підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Для підписання декларації з лікарем потрібно:

  1. На сайті eHealth в розділі “Мапа” ознайомитись з мапою зареєстрованих закладів та лікарів.
  2. Обрати заклад та лікаря, з яким хотіли б підписати декларацію.
  3. Взявши особисті документи, звернутись до закладу.

Перелік необхідних документів: паспорт, податковий номер, мобільний телефон.

Якщо декларацію підписуєте з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

  1. Вказати прізвище обраного лікаря та надати документи для введення даних в електронну форму декларації.
  2. Перевірити свої дані у роздрукованих примірниках декларації та підписати їх.
  3. Забрати свій примірник декларації.

 

Україна не досягне стійкого зростання без МВФ і приватних інвестицій – експерт

Економічні показники в Україні покращуються, однак добитися стійкого зростання без підтримки МВФ і приватних інвестицій не вийде.

Про це в коментарі Укрінформу сказав керівник Німецької групи радників при українському уряді Рікардо Джуччі.

“Питання в тому, як далі піде програма МВФ. Ми цим занепокоєні, тому що без програми неможливо буде досягти стійкої стабільності. Тож, вкрай важливо, щоб програма Фонду була продовжена якнайшвидше”, – сказав Джуччі.

Це має ключове значення з огляду на те, що Україна виконує зобов’язання з обслуговування боргу більше ніж на 10 млрд дол., а її офіційні валютні резерви наразі становлять 18,4 млрд дол.

Він акцентував увагу на тому, що для досягнення зростання країні слід активніше шукати приватних інвесторів. “Для України важливо сильніше залучати прямі приватні інвестиції. Дуже успішно були залучені громадські кошти, але з приватними інвестиціями поки що не виходить”, – визнав економічний радник українського уряду.

За його словами, група проводить наразі дослідження по прямих іноземних інвестиціях (FDI). “Минулого року показник знаходився, згідно з оцінками, десь в межах 1 або 2 відсотків  ВВП. Це насправді дуже мало”, – зауважує експерт.

Він вважає, що конфлікт на сході України є абсолютно не єдиною причиною сумнівів інвесторів, є й інші. Крім корупції, яка подолана не до кінця (хоча порівняно з періодом до Майдану ситуація значно покращилася), є ще такі моменти, як “управління, те, наскільки швидко можна вирішувати питання”, наголошує Джуччі.

В цілому він настроєний оптимістично. “Ми бачимо стабілізацію і бачимо в цілому солідні основи для зростання, хоча, звичайно, бракує динаміки зростання, це слабке місце”, – говорить експерт.

Група радників поділяє прогноз економзростання України в нинішньому році на рівні близько 3,2%. Процес поступового відновлення економіки триває і дещо прискориться цього року, вважають вони. Попри те, що втрати в роки кризи в 2014-15 роках не були компенсовані, загальна траєкторія позитивна, але тривожним чинником залишається висока інфляція, йдеться у нещодавно підготовленій ними аналітичній записці.

У ній зазначається, що експорт та імпорт розширюватимуться протягом цього року, однак, імовірно, дещо нижчими темпами. Дефіцит поточного рахунку, швидше за все, скоротиться у 2018 році і досягне, як очікується, 3% ВВП. Також наголошується, що з огляду на вибори наступного року населення може сподіватися на підвищення доходів.

 

Ринок землі надасть потужний імпульс агробізнесу в Україні – Мінагро

Запровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні дозволить створити потужний прошарок середнього класу у сільській місцевості.

Про це в своїй доповіді на Конференції Світового банку з питань земельних відносин та бідності повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова у Вашингтоні, інформує прес-служба  Мінагрополітики – Укрінформ.

Ковальова зазначила, що уряд продовжує зберігати скасування мораторію на продаж сільгоспземель в переліку пріоритетних завдань та працює над розвитком інфраструктури майбутнього земельного ринку.

Зокрема, Україна стала першою в світі країною, яка на законодавчому рівні запровадила моніторинг земельних відносин. Систему Державного земельного кадастру переведено на технологію Blockchain, що унеможливлює незаконні маніпуляції з даними про земельні ділянки. Запроваджено он-лайн реєстрацію договорів оренди та реєстрацію земельних ділянок он-лайн. Також з метою децентралізації розпочато процес передачі земель державної власності об’єднаним територіальним громадам.

«Мета реформи – не продаж заради продажу землі, навіть за найпривабливішими цінами, а створення сильного та сталого фермерства в Україні. Ми спрямували суттєву державну підтримку малим та середнім виробникам, адже від їх розвитку залежить добробут сільських територій», – підкреслила Олена Ковальова.

Вона нагадала, що урядова концепція впровадження ринку земель містить ряд запобіжників, які перешкоджатимуть надмірній концентрації, спекуляціям та спрямовані передусім на захист прав власника земельної ділянки. Так, максимальний розмір с/г земель, що можуть перебувати у приватній власності, обмежено до 200 га для однієї особи, передбачено державне мито у розмірі 50% від грошової оцінки у випадку перепродажу земельної ділянки протягом перших трьох років; продаж державних с/г земель можливий лише через он-лайн аукціони.

«Ми цінуємо допомогу, яку надавали та продовжують надавати міжнародні донори та міжнародна експертна спільнота в реалізації земельної реформи. Сподіваюся, що разом ми зможемо завершити цю роботу та побудувати в Україні відкритий цивілізований ринок земель, який стане основою економічного розвитку держави», – підкреслила Олена Ковальова.

19-та Конференція Світового банку з питань земельних відносин та бідності проходить з 19 по 24 березня в штаб-квартирі Світового банку в Вашингтоні, США. Тема цьогорічної конференції – «Стимуляція економіки через відкриття ринку земель». Українську делегацію, що бере участь у конференції, очолює заступник міністра агрополітики Олена Ковальова. Всього на заході зареєстровано понад 1900 делегатів.

 

Росія хоче розсварити ЄС – Чапутович

Росія загрожує Польщі своєю політикою послаблення країн Заходу і руйнування трансатлантичної єдності.

Про це під час представлення в Сеймі пріоритетів зовнішньої політики Польщі на 2018 рік заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Загрозою для побудови суб’єктності Польщі у міжнародних відносинах є політика Росії, яка прагне до ревізії світового ладу в Європі, що сформувався після 1989 року і приніс Польщі відновлення незалежності. Інструментами досягнення цих цілей Росії є дестабілізація регіонів близького і далекого сусідства Польщі, дії щодо загострення політичних поділів усередині окремих країн, а також руйнування трансатлантичної єдності й поглиблення поділів всередині ЄС”,- заявив глава МЗС Польщі.

Чапутович наголосив, що на міжнародній арені збройна сила не може застосовуватися для вирішення міждержавних конфліктів. Відтак, як міністр країни-непостійного члена Радбезу ООН, Чапутович закликав Росію відмовитися від дестабілізації України.

Глава МЗС  Польщі  зазначив, що Варшава зараз намагається зробити усе можливе, аби стати незалежною від постачання газу з Росії. Чапутович також  підкреслив, що газопровід “Північний потік-2” становить загрозу для безпеки всього регіону.

Глава польської дипломатії зазначив, що з Росією потрібен конструктивний діалог, однак вона порушила багато міжнародних трактатів, які сама підписала.

Чапутович також наголосив, що Росія повинна повернути Польщі її власність – розбитий літак екс-президента Леха Качинського і та “чорні скриньки” з цього повітряного судна.

 

Польська опозиція: історія не повинна впливати на відносини Варшави та Києва

Польща не повинна будувати свої відносини з Україною на постійних згадках про історію, що лише дає поле до дій радикалам з обох сторін.

Про це, оцінюючи виступ глави МЗС Польщі Яцека Чапутовича в Сеймі з пріоритетами зовнішньої політики Польщі на 2018 рік, заявив лідер найбільшої опозиційної партії у парламенті – “Громадянська платформа” (РО) – Гжегож Схетина – Укрінформ.

“Відносини з Україною не можуть бути тільки сварками і постійним поверненням до історії. Не можна створювати можливості для активності радикалів з обох сторін, оскільки це нас руйнує”, – зазначив Схетина.

За його словами, саме відносини з Україною за останні 30 років є гарантією безпеки  Польщі  на сході.

Він звернув увагу на слова Чапутовича про те, що Польща очікує на відновлення ексгумацій польських жертв в Україні. У цьому контексті він зауважив, що ці дії України були викликані попередніми діями на території Польщі: “Були дії (в Польщі) і реакція (України)”.

“Політика – це майбутнє, будівництво політичного та економічного успіху, майбутнє наших дітей, наших наступних поколінь. До історії треба залучати істориків. Припиніть займатися історією, нехай цим займаються історики і говорять про складні справи!” – наголосив Схетина.

Він також підкреслив, що глава МЗС Польщі повинен був відреагувати на закон про Інститут національної пам’яті (ІНП) на етапі його розгляду в парламенті наприкінці січня, що не привело б до погіршення відносин з Україною та Ізраїлем.

 

Держлісагентство запевняє, що лісів уже висаджують більше, ніж рубають

Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар прогнозує збільшення вирубки лісів у майбутньому через вікову стиглість дерев.

Про це він сказав під час прес-конференції  в Укрінформі.

«Об’єм лісозаготівель буде залежати від вікової структури лісів. І я повинен вам сказати, що в наступні роки Україна буде змушена рубати більше, ніж рубає сьогодні. Така вікова структура лісу. В нас основні ліси саджалися в післявоєнний період, і сьогодні багато лісів набувають віку стиглості. Так, Україна підходить до того рівня, коли вона буде рубати більше», – зазначив Бондар.

Він також додав, що на місці зрубаних лісів саджаються нові.

«Ми висаджуємо більше лісів і на більшій площі, ніж сьогодні рубаємо. Це правда, яка зафіксована статистикою», – наголосив посадовець.

Окрім того Бондар зауважив на позитивній динаміці проростання нового лісу, в той же час не став заперечувати наявність незаконної вирубки лісів.

“Я не хочу стверджувати, що в Україні немає проблеми незаконних рубок. Вона є, безперечно. І з цією проблемою ми в міру наших  можливостей намагаємося боротися. Хоча треба визнати, що повністю ми не змогли на сьогоднішній день вирішити цю проблему”, –  сказав Бондар.

 

Климпуш-Цинцадзе: Тіньовий ринок деревини процвітає, мораторій на експорт не допоміг

Обсяг тіньового ринку деревини після запровадження мораторію на її вивезення сягнув 150 млн гривень, а збитки для довкілля ще тяжчі.

Про це  повідомила  у Facebook віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе – Укрінформ.

“У Всесвітній день захисту лісів нам, на жаль, похвалитися нічим. Безвідповідальні дії популістів призводять до сумних наслідків. Поки суспільству розказують про нібито «рятівний» мораторій на експорт необробленої деревини – ліси рубають у значно більших масштабах. Цифри свідчать про те, що обсяг тіньового ринку деревини сягнув півтори сотні мільйонів гривень. Збитки для довкілля ще тяжчі”, – написала  Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті вона зауважила, що пошук кількох крайніх виконавців через криміналізацію контрабанди не вирішить глобальну проблему, в яку мораторій вдихнув нове життя, оскільки проблема “не на кордоні, а в лісі”.

“Поки популісти хизуються сумнівними перемогами і, як московська пропаганда, лякають суспільство заходом, ми не бачимо очевидного перед самісіньким носом. Хтось рубає наш ліс, а каже, що рятує”, – акцентувала віце-прем’єр.

9 липня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений 9 квітня 2015 року закон  № 325-VIII, яким внесено зміни до Закону про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів.

Законом встановлюється на 10 років мораторій на вивезення за кордон лісоматеріалів у необробленому вигляді, зокрема  деревних порід, окрім сосни, – з 1 листопада 2015 року,  деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

 

На Банковій вимагали відставки губернатора Миколаївщини

Близько сотні націоналістів з “Національного корпусу”, “Свободи” та “Правого сектора” провели у середу акцію на біля Адміністрації Президента з вимогою звільнити очільника Миколаївської ОДА Олексія Савченка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Активісти зібралися біля верхнього виходу з метро “Хрещатик”, після чого рушили колоною з  партійними прапорами до АПУ. Оскільки прохід на вул. Банкову був перекритий щільним кордоном правоохоронців, акція пройшла на розі Банкової та Інститутської. Перед учасниками заходу виступили представники націоналістичних партій, озвучивши свої вимоги до глави держави.

“Приводом до акції стало те, що ми втратили людину — 29-річного героя АТО, льотчика Владислава Волошина. У місці Миколаїв ховають нашого героя, який став розмінною монетою у грі нової української влади”, – заявив на початку акції прес-секретар “Нацкорпусу” Олександр Алферов та закликав присутніх вшанувати пам’ять льотчика.

На його переконання, винним у доведенні до самогубства в. о. директора комунального підприємства “Миколаївський міжнародний аеропорт” Владислава Волошина є очільник Миколаївської ОДА Олексій Савченко. Крім того, Алферов заявив, що колишній правоохоронець, а нині “мультимільйонер” Савченко причетний до різноманітних корупційних оборудок, здійснення тиску на ЗМІ.

Учасники акції тримали фото льотчика Владислава Волошина та плакати з написами “Губернатор Савченко – вбивця”, “Олексій Савченко – вбивця та бандит”. Наприкінці заходу також відбувся символічний запуск паперових літачків з аналогічними написами.

Крім того, відбулася передача офіційного звернення від політичної партії “Національний корпус” на адресу Президента України Петра Порошенка. “18 березня у Миколаєві пішов з життя 29-річний льотчик, ветеран АТО Владислав Волошин. З опублікованої у ЗМІ інформації відомо, що головною причиною самогубства українського героя став протиправний тиск з боку керівництва Миколаївської обласної державної адміністрації, та в першу чергу – її керівника. Репутація голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка має темні плями вже тривалий час. У зв’язку із цим, вважаємо, що дана особа не має жодного права очолювати місцевий орган виконавчої влади, а особливо – на такому рівні”, – йдеться у зверненні.

Націоналісти також вимагають, щоб Президент підписав Указ про звільнення Савченка з посади голови Миколаївської обласної державної адміністрації.

Як повідомляв Укрінформ,18 березня у Миколаєві у власній квартирі скоїв самогубство 29-річний в. о. директора комунального підприємства “Миколаївський міжнародний аеропорт” Владислав Волошин, у минулому бойовий льотчик, учасник  АТО.

Згодом у ЗМІ з’явилася нібито телефонна переписка Волошина, в якій, зокрема, йшлося про наміри накласти на себе руки та про “махінації” при реконструкції будівлі аеропорту, до яких нібито причетний голова Миколаївської ОДА Савченко.

Жителі Миколаєва у соцмережах створили хештег з вимогою відставки голови Миколаївської ОДА через це самогубство.

У свою чергу Савченко закликав припинити розповсюджувати недостовірну інформацію щодо самогубства Волошина. За його словами, є правоохоронні органи, які об’єктивно і неупереджено розберуться в тому, що сталося. А причетні до трагедії обов’язково понесуть відповідальність.

 

Кабмін звільнив Пімахову з міграційної служби

Кабінет міністрів України звільнив першого заступника голови Державної міграційної служби Діну Пімахову.

Про це Укрінформу повідомили в уряді.

«Пімахову звільнили з посади», – сказав співрозмовник агентства – Укрінформ.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у середу, 21 березня, у ДМС поінформували, що Пімахова подала заяву про звільнення.

Відомо, що Пімахова фігурує у розслідуванні Національного антикорупційного агентства України.

Водночас у листопаді 2017 року в СБУ заявили про затримання агента НАБУ, який нібито намагався дати хабар заступниці голови ДМС Пімаховій.

Своєю чергою в НАБУ наголосили, що її детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми, а СБУ, ведучи прослуховування для Бюро, завербувала Пімахову для тиску на  НАБУ.

 

Кожен третій українець хоче емігрувати з країни – соціологи

Третина українців хочуть жити і заробляти за кордоном, найчастіше в Німеччині, Польщі, США та Канаді.

Про такі настрої і надії українців розповіли соціологи, йдеться  в сюжеті ТСН – Укрінформ.

Як зазначається в дослідженні, головною причиною міграційного настрою є невеликі статки. За кордоном українці бачать перш за все добробут. Якщо шанси отримати роботу в Німеччині чи Америці сумнівні, то польський ринок праці надає безліч вакансій для українців. Вітчизняні роботодавці відчувають дефіцит робочих рук, але конкурувати по зарплаті не можуть. Після запровадження безвізу аграріям стало важче знайти персонал. Кожен десятий українець або має родичів, які працюють за кордоном, або сам тимчасово працював за межами України – саме в таких родинах сильні еміграційні настрої.

Так, у пані Жанни в Італії вже понад десять років працює донька і чотири роки син. Їхня італійська зарплатня неспівставна з українською, тому повертатися вони не збираються. Пані Жанна теж вирішила поїхати до Італії.

“Працювала по догляду за бабусею старенькою. Робота важка, – зізнається 56-річна жінка, котра просто не могла знайти роботу в Луцьку. – Немає тут перспектив. Була б перспектива, ніхто б звідси і не їхав би за кордон”.

Водночас попри поширення ідей заробітку та життя за межами країни, більшість українців усе ж таки воліє лишатися на рідній землі. Наприклад, Олена побувала на кількох континентах, бачила багато країн, але переїхати кудись остаточно так і не змогла. Нині її свідомий вибір – жити в Україні. Жінка заснувала платформу, яка просуває українські вироби ручної роботи. Тисячі майстрів із гірських сіл, центральної, північної України роблять те, що нині надзвичайно цінують у світі – товар зі своєю історією. Вона працює на міграцію українських речей за кордон, і це допомагає зупинити еміграцію українців, бо цілі родини майстрів не стали заробітчанами, тому що їхня справа приносить дохід в Україні.

“Ми деяким майстрам виплачуємо до 200 тисяч гривень щомісяця. І це та сума, заради якої варто залишатися. На збиранні полуниці цього не заробиш”, – пояснює Олена.

Соціологи пояснюють, що третина готових виїхати за кордон – це радше декларація, ніж реальні кроки в цьому напрямку, бо вивчати мову, закони, інтегруватися в нову культуру хочуть далеко не всі. Тому взяти валізи і переїхати готові в рази менше українців, ніж декларують це.

“Ми б хотіли жити, як в Німеччині, Великобританії чи США. Але насправді ми б хотіли жити в Україні так, як живуть ті країни”, – таким є дійсно домінуючий настрій у суспільстві.

Незважаючи на міграційні настрої, 65% відсотків опитаних, попри все, хочуть залишатися в Україні. І цей процент зростатиме, коли кожен бачитиме Україну місцем проживання своїх дітей.

 

У Європарламенті хочуть поширити “газові” правила ЄС і на Nord Stream-2

У Європарламенті хочуть застосовувати правила ЄС до газопроводів, які заходять на територію країн-членів з третіх країн. Це також має стосуватися російського газопроводу “Північний потік-2”.

Відповідний проект змін до директиви щодо регулювання функціонування європейського ринку газу схвалив у середу комітет Європарламенту з питань промисловості та енергетики, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Газопроводи з третіх країн до  ЄС  повинні повністю відповідати правилам ринку газу ЄС”, – заявили у Європарламенті.

Ідеться про вимоги так званого третього енергетичного пакету, який регламентує доступ до газопроводів третіх сторін, прозорість їх функціонування, формування справедливих тарифів та розділення діяльності виробників і дистриб’юторів газу.

Як наголошується, ці вимоги повинні стосуватися газопроводів з Росії, включаючи “Північний потік-2”, а також з Норвегії, Алжиру, Лівії, Тунісу та Марокко.

Остаточні зміни до газової директиви мають бути внесені і затверджені Європарламентом після їх схвалення країнами-членами членами у форматі Ради ЄС.

“Ці пропозиції розглядаються як пряма спроба запобігти Росії здійснювати подальший вплив на країни-члени ЄС через проект газопроводу “Північний потік-2″, який з’єднує ЄС і Німеччину, і де членом правління є колишній канцлер ФРН Герхард Шредер”, – прокоментували рішення профільного комітету у політичній групі Європейських консерваторів та реформістів.

Як зазначається, саме депутати від Німеччини намагалися заблокувати сьогоднішнє голосування у комітету.

 

Газпром не хоче платити штраф АМКУ і готує позов до арбітражу

Російський “Газпром” готує позов в міжнародний арбітраж у зв’язку зі штрафом Антимонопольного комітету України на суму 172 млрд гривень ($6,6 млрд за поточним курсом).

Про це повідомляє  Інтерфакс – Укрінформ.

Згідно з повідомленням “Газпрому”, компанія “не визнає правомірність накладення штрафу і вважає ці дії України порушенням його прав, у тому числі гарантованих російсько-українською міжурядовою Угодою про заохочення і взаємний захист інвестицій від 27.11.1998 року”.

Наголошується, що “Газпром” вже направив Україні повідомлення і “наразі готує відповідний позов для звернення в міжнародний арбітраж”.

Як повідомлялося, у 2016 році Антимонопольний комітет України прийняв рішення накласти на російський “Газпром” штраф в сумі 85,9 млрд грн, або близько 3,2 млрд дол., через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. “Газпром” пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги російської компанії.

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ “Газпром” в сумі 85,966 млрд грн.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ про примусове стягнення штрафу і пені з “Газпрому” в сумі 172 млрд грн.

На початку березня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що Мінюст створив робочу групу для стягнення 172 млрд грн штрафу з “Газпрому” в юрисдикціях, з якими Україна має договір про правову допомогу.

20 березня Петренко заявив, що всі кошти “Газпрому”, які знаходилися на території України, арештовані і передані в держбюджет.

“Можу сказати, що Міністерство юстиції стягне з “Газпрому” ще також 6 млрд доларів за рішенням українського суду по штрафу на користь бюджету з ініціативи Антимонопольного комітету. Ми вже стягнули частину коштів – все, що було у “Газпрому” на території України, було описано, арештовано і стягнуто в державний бюджет. Це понад 100 млн грн, які вже потрапили в український бюджет”, – сказав міністр.

Що стосується рішення Стокгольмського арбітражу, який 28 лютого зобов’язав “Газпром” доплатити “Нафтогазу” 4,63 млрд дол. за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту, Петренко повідомив, що наразі “Нафтогаз України” проводить відповідні заходи з запуску процесу стягнення цих коштів.

Як відомо, 28 лютого Арбітражна палата Стокгольма задовольнила позовні вимоги “Нафтогазу” до “Газпрому” через порушення контрактних зобов’язань з транзиту російського газу через Україну. Суд схвалив рішення про сплату компенсації за обсяги, які були недопоставлені. Але “Газпром” не виконує рішення суд

 

Управління ГТС: Кістіон розповів, чого хочуть іноземні компанії

Жодна іноземна компанія, яка наразі виявила інтерес до участі в управлінні українською газотранспортною системою, під час попередніх консультацій не претендувала на  володіння нею.

Про це під час відкритих слухань на тему: «ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера” у Комітеті ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки заявив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Жодна з компаній (які на даний час виявили інтерес до участі в управлінні ГТС України – ред.) не претендує на унікальну українську газотранспортну систему, тому що, відповідно до українського законодавства, її основні засоби заборонені до приватизації”, – сказав Кістіон.

Він поінформував у цьому контексті, що словацька компанія Eustream під час консультацій заявила про бажання взяти в управління 49% нового незалежного оператора ПАТ “Магістральні газопроводи України”.

“Хочу нагадати, що акціонерний капітал нового оператора “МГУ” становить 4 млн 200 тис.  грн. Решта основних засобів, які пов’язані з транспортуванням, були, є і повинні залишитися власністю Української держави”, – наголосив  Кістіон.

Він також повідомив, що жодна з іноземних компаній під час попередніх консультацій чітко не підтвердила готовності  взяти на себе зобов’язання по завантаженню української ГТС. За словами Кістіона, іноземні партнери готові взяти зобов’язання допомогти Україні її завантажити.

Ще одна позиція, яка простежується у всіх компаній, полягає в тому, що на першому етапі жодна з них не готова інвестувати у модернізацію української ГТС, зазначив віце-прем’єр.

“Вони готові спільно вести бізнес і вже за результатами ведення бізнесу, можливо, модернізувати українську ГТС”, – констатував Кістіон.

Відповідаючи на запитання учасників слухань, які вихідні умови пропонувалися компаніям для участі в управлінні ГТС України, віце-прем’єр зазначив, що при розміщенні відповідного оголошення на сайті Європейської комісії, Міністерства палива та енергетики і Кабміну уряд мав на меті з’ясувати перспективу співпраці з іноземними партнерами.

“Компанії звернулися і дали свої пропозиції, як вони це бачать. На підставі їхніх пропозицій і наших інтересів як держави ми разом з вами, народними депутатами, членами робочої групи повинні сформувати пропозиції до конкурсних умов – а як це бачить Україна, і ці конкурсні умови запустити публічно. І не обов’язково, що тільки ті компанії, які виявили зацікавленість на першому етапі, братимуть участь у конкурсі. Це буде відкритий публічний конкурс. Тому звинувачувати і комітет, і уряд, що ці процеси закриті, я думаю, немає абсолютно ніяких підстав”, – заявив Кістіон.

Як повідомляв Урядовий портал, 10 міжнародних компаній надіслали Україні свої пропозиції співпрацювати з ПАТ «МГУ». Це, зокрема, такі європейські газові консорціуми Словаччини та Італії, як Eustream і Snam, Нідерландів та Франції – Gazunie та GRTgaz, компанії з Польщі – GAZsystem, Греції – Desfa, Іспанії – Reganosa, Німеччини – Verbunddnelz Gaz AG, Бельгії – Fluxys, Румунії – Transgaz.

15 березня Кабінет міністрів України провів другий раунд консультацій з потенційними партнерами з управління газотранспортною системою (ГТС).

 

Зеркаль сказала, за яких умов РФ укладе новий газовий договір з Україною

У МЗС переконані, що у випадку нереалізації проекту “Північний потік-2”, Росія буде змушена домовлятися з Києвом про новий контракт щодо транзиту газу до ЄС територією України.

Про це в ефірі телеканалу “Прямий” заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль – Укрінформ.

“У ЄС можуть створити рівні умови для усіх країн щодо купівлі і транзиту газу, щоб “Газпром” не користувався ніякими привілегіями, якими вони звикли користуватися… І після того в ЄС вже зможуть купувати газ у “Газпрому” не на нашому західному кордоні, а на нашому східному кордоні, і постачати самі собі газ через територію України. Це буде найбільш вигідний маршрут, а “Північний потік-2″ – думаю, що він не буде існувати в ці терміни, які малює собі РФ. Чи буде він взагалі, не можу сказати”, – підкреслила заступник міністра.

На питання, чому до цього часу не зроблено таким чином, щоб ЄС купував російський газ на українсько-російському кордоні, у місці входження газу в українську газотранспортну систему, вона додала: “зараз це вже не предмет розгляду в Стокгольмському арбітражі, де ми сподівалися, що це питання знайде своє вирішення. Оскільки контракти, які існують між “Нафтогазом” і “Газпромом”, фіксують, що ці точки знаходяться на нашому західному кордоні”.

“І ми сподівалися, що при розгляді в арбітражі, арбітраж дозволить нам впровадити Третій енергетичний пакет і перенести ці точки, тобто передомовитись з росіянами. Але цього не вийшло, бо арбітраж сказав ні… це питання вашого внутрішнього регулювання, питання ваших внутрішніх взаємин, і ми тут ні до чого, це не питання арбітражу”, – пояснила вона.

“Але “Газпром” має резервувати собі певну кількість газу, яку вони збираються транспортувати через територію України, і це, мабуть, має бути не “Газпром”, а та компанія, яка буде відповідати за транспортування газу в Європу”, – наголосила Зеркаль.

Як відомо, проект “Північний потік-2”  передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

 

ІДІЛ узяла на себе відповідальність за атаку смертника в Кабулі

Терористичне угруповання “Ісламська держава” взяло на себе відповідальність за атаку смертника біля храму в столиці Афганістану Кабулі.

Про це повідомляє  AP  із посиланням на американську компанію SITE Intelligence Group, яка відстежує веб-сторінки джихадистів – Укрінформ

“SITE Intelligence Group, компанія яка відстежує веб-сторінки джихадистів, повідомляє, що агентство новин  “Ісламської держави”  Aamaq опублікувало заяву, в якій ідеться про спрямовану атаку на зібрання шиїтів під час святкування Наврузу (свято початку нового року – ред.)”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у середу зранку в столиці Афганістану Кабулі підірвався смертник біля храму. Загинули щонайменше 29 осіб.

 

Представник МВФ назвав умови завершення перегляду програми з Києвом

Різниця між ціною на газ для населення та його ринковою вартістю знову збільшується.

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман у лекції для студентів економічного факультету Національного університету “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА), повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна успадкувала неефективний енергосектор, в якому роками газ населенню реалізувався за цінами, що становили лише невелику частину його справжньої ринкової вартості”, –  сказав він.

За словами Люнгмана, у 2016 році приведення цін на газ для населення у відповідність до його ринкової вартості “було справжнім проривом”, однак відтоді різниця між цінами на газ для населення та його ринковою вартістю знову збільшується.

“Перегляд ціни на газ відповідно до досягнутих раніше домовленостей поруч із повноцінним створенням антикорупційного суду залишаються умовами завершення чергового перегляду програми”, – нагадав представник МВФ.

Як повідомляв Укрінформ, в березні 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України із впровадженням механізму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на чотири роки. Перший транш у сумі 5 млрд дол. Україна отримала в березні 2015 року, другий (1,7 млрд дол.) у серпні 2015 року, третій (1 млрд дол.) у вересні 2016 року, четвертий (1 млрд дол.) у квітні 2017 року.

Наразі очікується, що п’ятий і шостий транші Україна отримає впродовж нинішнього року, якщо виконає умови  МВФ, серед яких – створення антикорупційного суду та запровадження ринкових цін на газ для населення.

 

Додатково до бюджету 70 мільярдів: Гройсман розповів про досягнення ДФС

До бюджету у 2017 році, у результаті боротьби ДФС з контрабандою на митницях, надійшло додатково 70 млрд гривень.

Про це на засіданні уряду сказав Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Завдячуючи роботі керівника ДФС у минулому році додатково залучили до державного бюджету 70 млрд грн митних платежів, тобто додаткових 3 млрд дол. надійшло до державного бюджету», – сказав Гройсман.

Він зазначив, що на митниці ще лишаються корупційні схеми.

«Там є величезні можливості, і я глибоко переконаний, що тісна взаємодія з МВС допоможе ДФС більше наповнювати бюджет», – наголосив Гройсман.

 

Служба безпеки отримала доступ до телефонних розмов співробітника НАЗК

Шевченківський райсуд столиці надав доступ СБУ до телефонних розмов члена НАЗК, який є фігурантом кримінальної справи, порушеної за фактом зловживання службовим становищем.

Про це йдеться в  ухвалі суду – Укрінформ.

У документі, зокрема, йдеться, що Управління досудового розслідування Головного слідчого управління Служби безпеки у ході слідства перевіряє інформацію щодо зловживання службовим становищем співробітниками Національного агентства з питань запобігання корупції та іншими особами.

“Слідством встановлено, що у період з 2016 року по теперішній час голова та члени НАЗК, перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації Президента, колишній глава Адміністрації Президента та заступник начальника 1 управління ГУ БКОЗ СБ України з метою отримання неправомірної вигоди вчинили ряд неправомірних дій, а саме організували прийняття членами  НАЗК  рішень про відсутність порушень за результатами проведення спеціальних та повних перевірок декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або їх не проведення”, – йдеться в ухвалі суду.

Зазначається, що у ході розслідування встановлено, що один з фігурантів справи використовує номер телефону оператора мобільного зв’язку ПрАТ “Київстар”.

У свою чергу слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого про надання доступу до телефонних з’єднань підлягає задоволенню.

“Надати тимчасовий доступ до речей, документів та дозволити отримати у оператора мобільного зв’язку ПрАТ “Київстар” інформацію у форматі “Excel” щодо номеру телефону, зокрема: документально оформленні дані про з’єднання абонента вказаного телефону із зазначенням в них часу здійснення дзвінків, вхідних/вихідних SMS-повідомлень, інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаного номеру телефону, тривалості розмов, з посиланням на ретранслятор та прив’язку до базових станцій та їх адресу (з адресною ідентифікацією пунктів закінчення телекомунікаційних мереж (базових станцій) в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з’єднання, LAC, CELLID, ІМЕІ-номерів телефонів з якого та на який здійснювалися з’єднання, відомості щодо належності номеру конкретній особі, номерів абонентів, з яких та на які здійснювалися дзвінки та “sms-повідомлення” у період з 01.01.2016 по 10.11.2017, з можливістю її вилучення”, – йдеться у резолютивній частині ухвали суду.

При цьому вказується, що термін дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Як відомо, НАЗК очолює Наталія Корчак, членами агентства є Олександр Серьогін, Олександр Скопич, Станіслав Патюк і Олександр Мангул. Першим заступником голови Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації Президента є Олексій Горащенков. З 2014 по 2016 рр. головою Адміністрації Президента був Борис Ложкін.

 

Українців Данії запрошують на майстер-клас із писанкарства

У Данії 24 березня відбудеться великодній майстер-клас із писанкарства.

Про це повідомила на своїй сторінці у  Фейсбуці  українська громада у Данії “Ластівка”, яка є організатором заходу.

Проведе урок із розпису писанок Світлана Перчик – Укрінформ.

Окрім навчання, для учасників майстер-класу організують “солодкий” стіл.

Захід для членів “Ластівки” є безкоштовний, для інших – 100 крон.

“Протягом цього тижня ми дамо сторінкy (у Фейсбуці – ред.), де ви зможете зареєструватись і оплатити (урок – ред.)”, – написали організатори.

Також вони звертають увагу на те, що діти до 9 років повині бути під наглядом батьків.

Захід розпочнеться о 13:00 і триватиме до 16:00 за адресою: Kobbelvænget 65, 2700 Brønshøj, Danmark.

За більш детальною інформацією звертайтися до Iryna Karpin: +45 4244 2954

Нагадаємо, наприкінці 2017 року українці Данії відсвяткували 5-річчя з дня заснування громадської організації “Ластівка”.

 

Уряд схвалив проект середньострокового бюджетного планування

Кабінет міністрів затвердив проект середньострокового бюджетного планування і направив його до Верховної Ради.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні  уряду  у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я пропоную його (законопроект про середньострокове бюджетне планування – ред.) ухвалити і направити його до парламенту на розгляд наступного пленарного тижня», – сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман перед ухваленням рішення.

Він додав, що середньострокове бюджетне планування це правильний механізм і, зокрема, дозволяє планування багатьох проектів на перспективу трьох років – на 2019-2021 роки.

 

Уряд розірвав програму економічної співпраці з Росією

Кабінет міністрів припинив дію Програми економічного співробітництва України і Російської Федерації на 2011-2020 роки.

Відповідне рішення ухвалене без обговорення на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як  повідомляє Мінекономрозвитку, припинення дії Програми є частиною комплексу заходів уряду України, спрямованих на протидію агресивній політиці РФ в загальнополітичному контексті і в торгівельно-економічній сфері зокрема.

«Дії, які протягом останніх кількох років РФ систематично вживає щодо України, прямо суперечать заявленим у Програмі цілям розвитку співробітництва між країнами», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що починаючи із кінця 2015 року, РФ послідовно здійснює торгівельну та транзитну агресію щодо України: одностороннє припинення Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД для України, у зв’язку з чим до товарів походженням з України застосовується ввізне мито у розмірі ставок Єдиного митного тарифу ЄАЕС; заборона на імпорт для деяких видів сільськогосподарської продукції, сировини і продуктів харчування, у тому числі походженням з України;фактичне блокування транзиту українських товарів територією Російської Федерації.

У МЕРТ додали, що питання щодо необхідності зупинення дії Програми економічного співробітництва підтримане на засіданні 28 грудня 2017 року членами Робочої групи з моніторингу торгівельних відносин із РФ, створеної при Раді з міжнародної торгівлі.

Як повідомлялося, Програма економічного співробітництва з Росією була ухвалена 7 липня 2011 року в Москві. Дія документа розрахована до 2020 року.

 

Президент Південної Кореї заговорив про спільний саміт із США та КНДР

Президент Південної Кореї Мун Чже Ин заявив про можливість тристороннього саміту із КНДР та Сполученими Штатами для припинення ядерної загрози на Корейському півострові.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Саміт  Північної Кореї  й США сам по собі стане історичною подією після міжкорейського саміту. Залежно від досягнутого прогресу, це може призвести до тристороннього саміту між Півднем, Північчю і Сполученими Штатами”, – сказав південнокорейський президент після підготовчої зустрічі до міжкорейського саміту.

Як повідомлялося, зустріч на вищому рівні між Ким Чен Ином і президентом Південної Кореї Мун Чже Іном у корейському прикордонному селі заплановано на кінець квітня, а зустріч Трампа з Кімом очікується в травні.

 

Екс-директор “Челсі” закликав європейські країни бойкотувати ЧС-2018 у Росії

Колишній виконавчий директор лондонського футбольного клубу “Челсі” Крістіан Перслоу закликав країни Європи приєднатися до Англії у питанні бойкоту ЧС-2018 з футболу в Росії.

На думку Крістіана Перслоу, бойкотування чемпіонату світу-2018 з футболу в Росії Німеччиною, Францією та Іспанією “зашкодило б популярності Путіна більше за будь-які економічні й дипломатичні санкції”.

“Якби три провідні європейські футбольні нації – Німеччина, Франція та Іспанія – вирішили приєднатися до Англії в бойкоті, це знищило б авторитет і привабливість турніру і зашкодило б популярності Путіна більше за будь-які економічні й дипломатичні санкції”, – цитує Перслоу  tribuna.com.

Раніше повідомлялося, що глава Німецького футбольного союзу Райнхард Гріндель заявив, що не підтримує британські ініціативи щодо можливих санкцій стосовно чемпіонату світу-2018 з футболу в Росії: “Німецький футбольний союз стоїть на боці діалогу, а не бойкоту. Спорт повинен бути мостом, що зближує людей”.

 

Джонсон порівняв ЧС-2018 у Росії з “гітлерівською” Олімпіадою

Глава МЗС Великої Британії Борис Джонсон заявив, що вважає доречним порівняння чемпіонату світу з футболу в Росії з Олімпіадою 1936 року в нацистській Німеччині.

Про це повідомляє  “Медуза”  із посиланням на The Guardian – Укрінформ.

“Те, що Путін збирається прославити себе таким чином – це огидна перспектива”, – сказав Джонсон.

Питання про доречність такого порівняння йому поставив на слуханнях у парламенті депутат Ієн Остін. За словами Остіна, президент Росії  Володимир Путін  збирається використовувати чемпіонат світу по футболу для підтримки власної популярності – як Адольф Гітлер у 1936 році.

Остін запропонував Великій Британії бойкотувати чемпіонат світу.

Раніше британська влада заявила, що на першість не поїде офіційна делегація чиновників і членів королівської сім’ї. Таке рішення було прийняте у відповідь на отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в англійському місті Солсбері.

Чемпіонат світу з футболу в Росії пройде з 14 червня по 15 липня. Збірна Англії братиме в ньому участь.

Літня Олімпіада 1936 року пройшла в Берліні. Місце проведення Ігор було обрано за кілька років до приходу до влади в Німеччині Адольфа Гітлера. Міжнародний олімпійський комітет обговорював бойкот Олімпіади через антисемітську політику нацистської Німеччини, однак у підсумку вирішив провести Ігри.

 

Штаб заявляє про ескалацію на Донбасі

Минулої доби унаслідок обстрілів з боку російсько-окупаційних сил один український воїн зазнав поранення, ще один отримав бойове травмування.

Про це повідомив на брифінгу речник Міністерства оборони з питань АТО полковник Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Російсько-окупаційні війська активізувались – збільшили кількість обстрілів по позиціях Збройних сил України. Унаслідок обстрілів один український воїн зазнав поранення, ще один отримав бойове травмування. Обидва оперативно доставлені до лікувальних закладів та отримали необхідну медичну допомогу. Стан здоров’я оцінюється як задовільний”, – сказав Гуцуляк.

Речник зауважив, що на Луганському напрямку терористи здійснили три прицільних  обстріли, на Донецькому – два. Українська сторона вогонь у відповідь не відкривала.

 

Українські Сили спецоперацій будуть сумісні з натівськими – Муженко

Сили спеціальних операцій Збройних сил України будуть сумісними із Силами спеціальних операцій НАТО.

Про це повідомив керівник Генштабу ЗС Віктор Муженко у  Facebook – Укрінформ.

“З командувачем ССО Північноатлантичного альянсу віце-адміралом Коліном Кілрейном домовилися активізувати діяльність з подальшого розвитку вітчизняних ССО”, – написав він.

Сили спеціальних операцій (ССО) — окремий рід сил Збройних сил України, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій, що комплектуються спеціально навченими фахівцями, які мають спеціальні можливості у сферах розвідки, прямих акцій та військової підтримки для виконання складних, небезпечних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО.

3 березня 2018 року Президент Петро Порошенко затвердив Положення про Сили спеціальних операцій  Збройних сил України.

 

Бойовики гатять під Станицею, щоб зірвати розведення військ – штаб

Бойовики збройних формувань РФ продовжують порушувати режим тиші на ділянці, де планується розведення сил і засобів сторін, у районі населеного пункту Станиця Луганська.

По це повідомляє у середу  прес-центр  штабу АТО – Укрінформ.

“Тут (у районі Станиці Луганської – ред.) вчора близько 19:25 проросійські найманці відкрили вогонь зі стрілецької зброї по позиціям Збройних сил України. Про зазначений обстріл українська сторона СЦКК поінформувала СММ ОБСЄ”, – йдеться у повідомленні.

У штабі додали, що як і попередній обстріл позицій неподалік Станиці Луганської, який був задокументований 15 березня, так і нинішній свідчать про небажання ватажків окупаційної адміністрації РФ залишати утримувані позиції.

“Зі свого боку підрозділи Збройних сил України готові до відведення своїх сил і засобів на ділянці розведення в районі селища Станиця Луганська у дзеркальному варіанті, за умови неухильного виконання вимог Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи”, – наголосили у штабі.

Як повідомляв Укрінформ, прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за результатами засідання ТКГ 28 лютого повідомляла, що розведення сил та засобів поблизу Станиці Луганської може відбутися 5 березня за умови дотримання режиму тиші у цьому районі.

Раніше у середу штаб АТО повідомляв, що минулої доби російсько-терористичні угруповання 5 разів відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України, в результаті чого один військовослужбовець був поранений, один отримав бойове травмування.

 

Україна втратила від агресії РФ майже $100 мільярдів – Аслунд

Майже $100 млрд втратила економіка України від окупації Росією Кримського півострова, а також від агресії РФ на Донбасі, що триває з 2014 року.

Такі розрахунки представив у своїй  доповіді  старший науковий співробітник Євразійського центру “Атлантичної ради” Андерс Аслунд – Укрінформ.

“Найпростіше й найбільш узагальнене визначення збитків, які зазнала Україна, полягає в помноженні частки втраченого ВВП України на чотири. Донбас був джерелом 10% ВВП України, а Крим – 3,7%. Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив ВВП України в докризовий, 2013 рік, на рівні $179,6 млрд. Таким чином, загальна вартість активів Криму та Донбасу становила 13,7% зі  $179,6 млрд, помножене на чотири, або $98,4 млдр”, – зазначає Аслунд, який використав для розрахунків методологію Томаса Піккеті.

Основними матеріальними втратами України в Криму експерт назвав вартість землі, енергетичних активів, банків з їхніми активами, підприємства та житло. “З початку російської анексії Україна одразу втратила державну власність, яка включала в себе нафтогазові холдинги, інфраструктуру, будівлі, землю та військові об’єкти”, – зазначив експерт.

Найбільші збитки в Криму стосуються газових активів, які охоплювали 18 газових родовищ в Чорному морі, приблизна вартість яких становить $40 млрд. У банківському секторі Україна втратила близько $1,8 млрд.

“Економічна й гуманітарна ситуація на Донбасі жахлива й суттєво контрастує із ситуацією в Криму”, – зазначається далі в доповіді. Передусім, конфлікт на Донбасі завдав значного руйнування інфраструктури ще в 2014 році. Економічна вигода різко впала приблизно на дві третини.

У цьому зв’язку Україні складно відшкодувати збитки, завдані  російською агресією, попри те, що позови розглядаються в Стокгольмському арбітражному суді, в Гаазькому суді, у Вищому суді Лондона, у Страсбурзі, а також у Міжнародному суді ООН та Міжнародному кримінальному суді.

Доповідь Андерса Аслунда вийшла на понад 20 сторінках та містить додатки зі списками підприємств, захоплених проросійськими силами на Донбасі та Росією в Криму.

 

У Нідерландах готують підгрунтя для вердикту у справі MH17 – ЗМІ

Нідерландська влада готує законодавче підгрунтя для судового переслідування будь-яких підозрюваних у причетності до збиття малайзійського Boeing на Донбасі.

Про це повідомляє “Інформатор” з посиланням на  Bloomberg – Укрінформ.

“Міністерство юстиції Нідерландів надасть можливість допитів у суді, допит підозрюваних може вестися за допомогою відеоконференцій, якщо не буде можливості доставити їх до Гааги”, – йдеться у повідомленні.

Розглядом справи може зайнятися окружний суд Гааги, а процес вестиметься англійською мовою.

Як відомо, у 2014 році у небі над Донбасом збили Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що слідував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур. На борту лайнера знаходилися 283 пасажири і 15 членів екіпажу.

На початку 2018 року повідомлялося, що родичі жертв МH17  виграли суд проти екс-командира терористів “ДНР” Гіркіна.  У свою чергу українські волонтери-розвідники дізналися про арешт чинного офіцера ГРУ, причетного до справи МН17.

Також нещодавно “іспанський диспетчер Карлос” розповів,  скільки отримував від пропагандистів Russia Today  за пости з твердженням, що лайнер збили українські винищувачі.

 

Уряд ухвалив програму розвитку автодоріг на 2018-2022 роки

Кабінет міністрів ухвалив проект постанови про затвердження Державної цільової програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки.

Відповідне рішення було ухвалено у середу на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Ця програма розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018- 2022 роки передбачає забезпечення ефективного функціонування та розвитку існуючої мережі автомобільних доріг загального користування державного значення за маршрутами міжнародних та національних транспортних коридорів, підвищення безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності автоперевезень пасажирів і вантажів, реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування.

Крім того, глава уряду  Володимир Гройсман  зауважив, що постанову доповнять дорученням обласним державним адміністраціям розробити аналогічний стратегічний план, створити план у тих же термінах 2018-2022 року, який має бути синхронізований з рішенням уряду.

 

Аваков обговорив з послом Італії справу нацгвардійця Марківа

Глава МВС Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з послом Італії Давіде Ла Чечілія вчергове наголосив, що військовослужбовець Нацгвардії Віталій Марків не причетний до смерті італійського фотографа Андреа Рокеллі.

Про це інформує  прес-служба МВС – Укрінформ.

“Арсен Аваков і Давіде ла Чечілія обговорили факт завершення досудового розслідування у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Аваков наголосив, що український солдат Віталій Марків не має жодної причетності до трагічної смерті італійського фоторепортера Андреа Роккеллі.  Також міністр нагадав, що італійська сторона так і не відгукнулася на пропозицію про створення спільної слідчої групи з метою ефективнішої взаємодії у зборі необхідних доказових матеріалів, пошуку і допиті свідків”, – йдеться у повідомленні.

Міністр додав, що управління СБУ в Донецькій області продовжує розслідувати обставини смерті Роккеллі та Міронова, які загинули 24 травня 2014 року в Андріївці, що неподалік від Слов’янська.

Як повідомляв Укрінформ, 24 травня 2014 року в районі села Андріївка поблизу окупованого на той час Слов’янська Донецької області під мінометний вогонь потрапила група іноземних журналістів. Італійський фоторепортер Андреа Роккеллі і його перекладач загинули.

Поліція Італії 30 червня 2017 року заарештувала бійця Нацгвардії Віталія Марківа за обвинуваченням в умисному вбивстві Роккеллі. Водночас за даними українського слідства, загибель журналіста і його перекладача сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. Генеральна прокуратура України також повідомила, що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

На адресу компетентних органів Італії було направлено листи Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ України про готовність надати всебічне сприяння у розслідуванні кримінального провадження щодо  Марківа  та загибелі Роккеллі та виконати спільно з італійськими слідчими органами необхідний огляд місцевості та допитати свідків.

 

МЗС вимагає від Росії звільнити Павла Гриба

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити викраденого в Білорусі українця Павла Гриба, якого продовжують утримувати у російській в’язниці.

Про це заявила речник МЗС Мар’яна Беца  у Twitter – Укрінформ.

“20.03 російський суд залишив політв’язня П.Гриба під вартою до 4.05. Всупереч законам не допустили матір відвідати сина. Вимагаємо звільнити Гриба”, – написала Беца.

Як повідомив батько українського політв’язня Ігор Гриб, 20 березня російський суд не задовольнив апеляційну скаргу на арешт Павла Гриба.

Як повідомлялося, Павло Гриб зник на території Білорусі 24 серпня 2017 року. Того дня він вирушив у Гомель на побачення до дівчини, з якою познайомився у російській соцмережі “ВКонтакте”.

Як з’ясувалося пізніше, на той час Павло вже перебував у розшуку за ст. 205 КК Росії (терористичний акт). Ініціатором є російське управління ФСБ по Краснодарському краю Росії.

 

Київ направив ноту Москві через погіршення стану здоров’я Сенцова

Міністерство закордонних справ України направило ноту російському МЗС у зв’язку з погіршенням стану здоров’я незаконно ув’язненого українця Олега Сенцова.

Про це  “5 каналу”  повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца – Укрінформ.

“Нам відомо натепер, що стан його здоров’я погіршився. Ми терміново направили ноту до РФ, щоб отримати доступ і, якщо необхідно, надати доступ українським лікарям”, – поінформувала вона.

За її словами, Київ вимагає від Росії негайно пустити українського консула до політв’язня  Сенцова.

Беца зазначила, що в якому саме стані нині Сенцов – невідомо, адже до нього нікого не пускають. Про те, що йому зле, українець повідомив особисто у листі до сестри.

Як повідомляв Укрінформ, раніше сестра незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан повідомляла, що отримала від брата лист, в якому він пише, що в ув’язненні повільно, але безповоротно втрачає здоров’я, зокрема, що у нього кришаться зуби і випадає волосся.

Сенцова у серпні 2015 року російський суд засудив до 20 років колонії суворого режиму. Його звинувачують у створенні терористичної організації на території анексованого Криму. В середині жовтня Сенцова доставили в колонію на російському Ямалі.

Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав Сенцова політв’язнем.

Світова спільнота, в тому числі видатні діячі кінематографу, постійно закликають Кремль до звільнення українського кінорежисера Сенцова.

 

Утримуваний бойовиками “ДНР” журналіст Асєєв скаржиться на здоров’я – екс-депутат

Бойовики утримують зниклого в Донецьку журналіста Станіслава Васіна (Асєєва) на території колишнього заводу. При цьому журналіст скаржиться на погіршення стану здоров’я.

Про це у  Facebook  повідомив колишній депутат Верховної Ради Єгор Фірсов – Укрінформ.

“Інформація про стан Стаса Асєєва (Васіна). На жаль, нічого кардинально нового сказати не можу. У період обміну всіх на всіх обміняти Стаса не вдалося. Ми намагалися спілкуватися з ким тільки можливо. Задіяли як офіційні, так і неофіційні канали комунікації, у тому числі церковні, журналістські та політичні. Але на той час з боку терористів навіть говорити не хотіли про можливість обміну”, – написав Фірсов.

За його словами, періодично з Асєєвим домагається зустрічі його мати. Іноді таку можливість їй надають.

“Стас живий. Намагається триматися. Але скаржиться на стан здоров’я. Його й надалі мучить хронічний бронхіт, який в нього ще з дитинства. І сильний зубний біль”, – повідомив Фірсов.

Він додав, що журналіст перебуває на території колишнього заводу, відомого багатьом як “Ізоляція”. “Це приміщення, де військові “ДНР” з самого початку облаштували в’язницю, де тримали і катували полонених. Ті, хто побував у полоні, називають це місце справжнім концтабором, де полонених вдень змушували працювати, а вночі катували”, – зазначив він.

Фірсов також зауважив, що “суд” у справі Асєєва постійно переноситься. Розгляд справи і винесення вироку планувалося ще у 2017 році, але процес триває до цього часу.

“Зараз ми плануємо видати збірку його статей, які він писав про ситуацію в ОРДЛО… Цим хочемо привернути увагу до його ув’язнення. В тому числі, видати також і іноземною мовою, чим привернути увагу до Стаса на європейському і американському рівні”, – додав він.

Фірсов також наголосив, що матеріали Асєєва – це дуже цінне джерело інформації про те, що відбувалося на окупованій території з початку війни.

Як повідомляв Укрінформ, 27-річний Асєєв (публікувався під псевдонімом Васін) зник 2 червня 2017 року на території, контрольованій бойовиками ОРДО. Його колеги з проекту “Радіо Донбас.Реалії” припустили, що журналіста могли взяти в полон бойовики, а сторінку у Facebook – зламали.

Представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко 31 липня заявила, що під час скайп-конференції мінської гуманітарної підгрупи представники ОРДЛО повідомили про місце знаходження Асєєва.

Асєєв співпрацював з низкою українських ЗМІ: “Дзеркало тижня”, “Український тиждень”, а також проектом Радіо Свобода – “Радіо Донбас.Реалії”.

 

У Львові стартував марафон написання листів політв`язням Кремля

Десятки молодих людей прийшли до музею «Територія терору», щоб написати вісточку бранцям Кремля, для яких слово з рідного краю стане промінчиком надії.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На екрані одна за одною висвітлюються фотографії бранців, яких незаконно утримують у в’язницях РФ. Серед них – чимало кримських татар: Енвер Бекіров, Руслан Зейтулаєв, Ферат Сайфуллаєв, Ремзі Меметов та інші. Їх імена – поруч із українцями – Романом Сущенком, Станіславом Клихом, Павлом Грибом, які розділи долю заручників агресора. Надумані звинувачення, тортури, невпинний моральний та фізичний тиск, щоб примусити визнати свою «провину», піти на співпрацю із поневолювачами.

Про це розповів колишній політв`язень – нині радник міністра закордонних справ з питань визволення бранців Юрій Яценко.

«Проти мене спочатку порушили справу за сфабрикованими кримінальними звинуваченнями, забрали прямо із номера готелю на другий день після прибуття в Росію, куди я поїхав у приватних справах. Очевидно, причиною було те, що я зареєструвався за своїм паспортом із львівською пропискою. І їх це насторожило. Після того поліція передала інформацію про мене у ФСБ і вони виявили, що я був активістом Майдану. З того часу почався фізичний і психологічний тиск для того, щоб змусити мене до співпраці, щоб я дав свідчення, що начебто мене прислала Україна щоб вести антиросійську, шпигунську, диверсійну діяльність. І що я відмовляюсь від виконання злочинних наказів української влади та звертаюсь до ФСБ із проханням про захист і допомогу», – розповів Яценко.

Три останні роки він займається звільненням українських  політв`язнів, постійно на контакті з ними і їхніми родичами. При цьому Яценко зазначив, що бранцям пишуть дуже мало листів. Тому разом із керівниками музею «Територія терору» вирішив організувати марафон по написанню послань політв`язням. На цю ініціативу відгукнулись десятки молодих людей.

Журналіст Укрінформу запитала у деяких із них, кому вони адресують свої послання. Відповіді були різними. Учениця середньої школи №2 Марія Швець писала лист Павлу Грибу. Вчителька школи №48 Наталія Бакалець – Станіславу Клиху, завуч школи №2 Євгенія Саганчі – Ферату Сейфулієву.

“Кожен такий лист доводить до відома системи «правосуддя» Росії, що про українських політв’язнів пам’ятають і стежать за їх долею”, – зазначила директор музею Ольга Гончар.

За її словами, листи можна буде писати упродовж місяця. У музеї «Територія терору», Львівському органному залі, кінотеатрі «Супутник» на Левандівці, розміщені скриньки, куди можна ці листи вкинути. Благодійний фонд “Родичі бранців Кремля” передасть ці листи безпосередньо політв’язням.

 

Лавров вважає, що Британія мала “спокійно відреагувати” на отруєння Скрипаля

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час візиту до Японії пригрозив Британії ударом у відповідь на “антиросійські заходи” у зв’язку зі справою про отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

“Якщо британський уряд продовжить вживати антиросійські заходи, ми відповімо за принципом взаємності”, – сказав Лавров журналістам після зустрічі з японським колегою Таро Коно.

Міністр закликав Британію “спокійно відреагувати” на замах 5 березня на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його доньку Юлію, які залишаються у критичному стані.

Британія оголосила, що Скрипалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною “Новачок”, до виробництва якої може бути причетна Росія.

У Кремлі заперечують ці звинувачення.

Уряд Великобританії оголосив про депортацію 23 російських дипломатів і припинення контактів з РФ на високому рівні. Росія відповіла на це дзеркальними діями.

Напередодні Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що уряд країни активно розглядає заходи по збільшенню тиску на Росію і в разі потреби буде готова застосувати їх у будь-який час.

 

Ізраїль визнав, що знищив атомний реактор у Сирії

Ізраїльські військові вперше офіційно підтвердили знищення ними в 2007 році ядерного об’єкта в Сирії.

Оприлюднену 21 березня заяву Ізраїлю експерти розглядають, як завуальоване попередження Ірану, який зберігає свою військову присутність у Сирії, повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Мета повідомлення про напад на ядерний реактор у 2007 році полягає в тому, що Держава Ізраїль не дозволить створити можливості, які загрожують існуванню Ізраїлю”, – сказав генерал-лейтенант Гаді Ейзенкот.

Публічне оприлюднення даних про давню атаку проти Сирії сталося після неодноразових закликів прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу змусити Сполучені Штати та міжнародне співтовариство жорсткіше діяти проти Ірану, який є найближчим союзником президента Сирії Башара Асада.

Упродовж семирічної громадянської війни в Сирії  Ізраїль  здійснив понад 100 повітряних ударів по території цієї країни. Ці удари могли бути спрямовані на усунення шляхів постачання зброї бойовикам угруповання “Хезболла”, що діють поряд із силами Асада в Сирії.

 

Колишня порноактриса підтвердила на детекторі брехні інтимний зв’язок із Трампом

Колишня порноактриса Стефані Кліффорд підтвердила на детекторі брехні, що у неї в 2006 році була інтимна близькість із Дональдом Трампом.

Про це повідомляє  “Ехо Москви” – Укрінформ.

У той момент майбутній президент США був одружений на Меланії, й у нього тільки-но народився син.

Перевірку на поліграфі Стефані Кліффорд пройшла ще 7 років тому. Тест показав: порнозірка і стриптизерка з імовірністю 99% не брехала, коли заявила, що про сексуальний зв’язок із  Трампом.

Як уточнює телеканал NBC News, на детекторі брехні Кліффорд перевірили на прохання журналу InTouch, співробітники якого у 2011 році взяли інтерв’ю у зірки фільмів для дорослих. Щоправда, його опублікували тільки двійко місяців тому. Фахівець, який проводив тест, підтвердив його автентичність.

Телеканал також опублікував фото Кліффорд, ймовірно – під час перевірки. Колишній порнозірці в розпал президентських виборів, на яких переміг Трамп, заплатили 130 тисяч доларів за мовчання. Майбутній господар Білого дому не хотів, аби про його зраду довідалася його дружина. Оскільки на момент роману він був уже одружений на Меланії, а їх синові Беррону було кілька місяців.

У Білому домі неодноразово спростовували заяви колишньої порноактриси. Адвокат Трампа нещодавно подав до суду на Кліффорд, вимагаючи 20 мільйонів доларів. У позові зазначається, що вона порушила домовленість із Трампом про нерозголошення інформації про інтимний зв’язок.

Кліффорд знялася у десятках фільмів для дорослих. І неодноразово отримувала премії як актриса і режисер.

 

Варшава вітає заяву Держдепу про санкції за участь у Nord Stream-2

Заява Держдепартаменту США про можливість накладення санкцій на компанії, які захочуть брати участь у проекті “Північний потік-2”, викликала позитивну реакцію в Польщі.

Про це написав у  Тwitter  глава польського уряду Матеуш Моравецький – Укрінформ.

“Я із задоволенням сприймаю нинішню заяву держдепартаменту США у справі санкцій, які може бути накладено на компанії, які задіяні в реалізації проекту “Північний потік-2”, – написав Моравецький.

На його переконання, цей проект “розмиває європейську енергетичну безпеку, монополізуючи поставки газу і загрожуючи Україні”.

Як інформувалося, Вашингтон попередив компанії, які хочуть взяти участь у розбудові російського проекту “Північний потік-2” щодо загрози запровадження проти них санкцій. Речниця держдепартаменту США Хізер Науерт повідомила, що США дали чітко зрозуміти своїм партнерам з інших країн, що фірми, які працюють у секторі енергетичного експорту Росії – якщо вони займаються цим видом бізнесу – можуть потрапити під санкції CAATSA  (Акту протистояння противникам Америки через санкції).

 

Директора Cambridge Analytica відсторонили через скандал з Facebook

Генерального директора британської аналітичної компанії Cambridge Analytica Александра Нікса відсторонили від роботи через звинувачення у використанні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook.

Про це  повідомляється  на сайті компанії – Укрінформ.

Нікс відсторонений від роботи на час розслідування. До слова, він входить в топ-25 геніїв за версією журналу Wired.

У 2015 році професор Кембриджського університету росіянин Олександр Коган передав третім особам дані з додатка This is your digital life, який отримував дані по API Facebook. Додаток було створено нібито для дослідницьких цілей та створення психологічних портретів користувачів. В сумі Коган отримав інформацію з приблизно 50 млн профілів.

Коган збирав інформацію легально і згідно з правилами Facebook. Проте пізніше він передав дані третім особам, компаніям Eunoia Technologies і Cambridge Analytica.

Нагадаємо: Facebook опинився в центрі скандалу після того, як стало відомо, що британська аналітична компанія Cambridge Analytica зберігала та аналізувала дані приблизно 50 млн громадян, які мають сторінки у соціальній мережі.

 

Скандал навколо Facebook: Канада почала своє розслідування

У Канаді почалося розслідування стосовно можливого зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica.

Про це заявив комісар із питань приватних даних Канади Деніел Терієн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми отримали скаргу на  Facebook  стосовно обвинувачень щодо Cambridge Analytica, тож розпочали офіційне розслідування”, – сказав Терієн.

Він додав, що подібне розслідування триває і у Великій Британії та пообіцяв підтримувати контакт із британцями з цього приводу.

“Ми залишатимемося на зв’язку із агентством у Сполученому Королівстві та належним чином співпрацюватимемо із іншими службами із захисту даних. Нашою основною метою є захист прав канадських користувачів Facebook”, – наголосив комісар.

Розслідування було розпочато наступного дня після того, як три депутати федерального парламенту Канади звернулися до комісара із відповідним запитом.

У свою чергу, в.о. міністра демократичних інституцій Скот Брісон повідомив, що вже звернувся до канадських розвідувальних служб із запитом на проведення аналізу захищеності приватних даних канадців.

Причиною занепокоєння у Канаді стало розслідування американської The Washington Post та британської Guardian. У ньому йдеться про те, що британська аналітична компанія Cambridge Analytica зберігала і аналізувала дані приблизно про 50 мільйонів громадян, які мають сторінки у Facebook. Завдяки цьому компанія зуміла в певній мірі зловживати ними, щоб допомогти політикам здобути перемогу на виборах. Зокрема, йдеться про виборчу кампанію президента США Дональда Трампа та Brexit-кампанію.

 

Син Каддафі заявив про наявність у нього доказів проти Саркозі

Старший син лівійського лідера Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам Каддафі заявив, що у нього є вагомі докази проти колишнього президента Франції Ніколя Саркозі і він готовий дати свідчення.

Про це повідомляє телеканал новин “112-Україна” з посиланням на  Africa News – Укрінформ.

“Я кажу, що у мене є вагомі докази проти Саркозі, і я все ще не виступав свідком у цій справі, як і колишній глава лівійської розвідки Абдулла Сенуссі, у якого є запис першої зустрічі Саркозі з Каддафі в Тріполі до початку виборчої кампанії”, – сказав Каддафі.

Він також закликав французького президента Еммануеля Макрона підтримати виборчий процес в Лівії, щоб “виправити те, що наробив його попередник”. Каддафі звинуватив Саркозі в поширенні тероризму та незаконної імміграції в Лівії.

Нагадаємо: вчора колишньому президенту Франції  Ніколя Саркозі  пред’явили звинувачення у справі про фінансування президентської кампанії владою Лівії. Повідомлялося, що Саркозі отримав 50 млн євро (вдвічі більше дозволеного законом бюджету виборчої кампанії) від лівійського диктатора Муаммара Каддафі, вбитого в 2011 році.

Сам же син Каддафі нещодавно підтвердив свій намір балотуватися на пост президента Лівії.

 

Міністр безпеки США: захист виборів до Конгресу – найвищий пріоритет

Міністерство внутрішньої безпеки США визначило захист осінніх виборів до Конгресу від зовнішнього втручання більшим пріоритетом, ніж навіть безпеку іншої критично важливої інфраструктури.

Про це заявила під час слухань у Комітеті з питань розвідки Сенату США в середу міністр внутрішньої безпеки країни Кірстен Нільсон, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Безпека та непорушність виборів охоплюють ряд завдань. Два з них є найбільш важливими у рамках повноважень цього комітету. Перше – це безпека виборів, пов’язана з фізичною та кібербезпекою процесу голосування та підрахунку голосів. Друге – це зусилля щодо протистояння іноземному втручанню у вибори”, – підкреслила глава відомства.

При цьому Нільсен заявила, що її міністерство визначило безпеку виборчого процесу найбільш пріоритетним. “Ми не тільки залучаємо надзвичайні ресурси для забезпечення підтримки безпеки в кожному штаті, міністерство визначає пріоритетними зусилля, спрямовані на безпеку виборів у штатах над іншими секторами критично важливої інфраструктури”, – підкреслила міністр.

На слуханнях у Комітеті виступив також колишній міністр внутрішньої безпеки Джей Джонсон, який керував відомством за часів президента Барака Обами. “У 2016 році російський уряд за розпорядженням самого Путіна організував кібератаки проти нашої країни з метою впливу на вибори”, – підкреслив він. Цей досвід, за його словами, повинен стати “дзвіночком” для Сполучених Штатів, оскільки він “звертає увагу на вразливість… самої системи виборів”.

Як повідомлялося, на початку листопада в Сполучених Штатах мають пройти вибори до американського Конгресу, коли переобиратимуться члени Палати представників, а також третина законодавців у Сенаті  США.

 

Китайський Huawei запідозрили у шпигунстві

Канаді треба дуже обачно ставитися до співпраці із китайською телекомунікаційною компанією Huawei, оскільки вона може бути задіяна у державному шпигунстві.

Таку думку в інтерв’ю  “The Globe and Mail”  висловив колишній голова Канадської служби безпеки й розвіки Вард Елкок – Укрінформ.

“Я досить добре розумію, як працюють служби електронної розвідки, правила, якими вони керуються, та які операції вони проводять, тож я би не хотів, аби обладнання Huawei використовувалося у системі 5G в Канаді”, – сказав Елкок.

Його підтримав і колишній голова Центру безпеки комунікацій – канадської спецслужби, відповідальної за радіоелектронну розвідку – Джон Адамс. “Я би був дуже обережним із Huawei. Мене зовсім не дивує, що американці занепокоєні стосовно цього виробника, особливо щодо того, що він може робити у 5G”, – сказав Адамс.

У свою чергу, в уряді Канади запевнили, що знають про занепокоєння, але поки не вбачають жодних загроз безпеці канадців з боку Huawei. “Уряд Канади знає про занепокоєння та дуже серйозно ставиться до безпеки критичної інфраструктури. Канадці можуть бути упевнені, що уряд ретельно моніторить загрози безпеці і вживає заходи для захисту канадських систем”, – запевнили у міністерстві громадської безпеки Канади.

Річ у тім, що Huawei наразі інвестує значні кошти у дослідження та розбудову на території Канади системи 5G. Компанія заснована китайським приватним підприємцем, але її підозрюють у тісних зв’язках із урядом КНР.

Новітня система 5G дозволяє досягти значно більших швидкостей звантаження файлів з Інтернету й підключити до Всесвітньої мережі практично будь-який пристрій, але при цьому дає широкі можливість провайдеру послуги здійснювати приховане спостереження за користувачами.

 

Першу англомовну газету в Україні продають за $3,5 млн

Власник групи ISTIL Мохаммад Захур вирішив продати англомовне видання Kyiv Post одеському бізнесменові і уродженцю Сирії Аднану Ківану.

Як повідомляє  Kyiv Post  на своєму сайті, бізнесмен Захур сказав, що Ківан заплатить «значно більше» 3,5 мільйона доларів за газету, але не назвав точної суми – Укрінформ.

Захур заявив, що за його очікуваннями продаж буде завершено до 1 квітня. За його словами, Ківан вже переказав «суттєвий» аванс.

«Для мене це завершена угода», – сказав він.

Наразі Kyiv Post Ківан не коментував цю інформацію.

Уродженець Пакистану і громадянин Великої Британії Мохаммад Захур, який заробив свої статки в металургійній промисловості, купив Kyiv Post у 2009 році у первісного власника американського Джеда Сандена за 1,1 мільйона доларів.

Нагадаємо: Kyiv Post – перша англомовна газета в Україні. Заснована в Києві у 1995 році громадянином США Джедом Санденом.

Трамп виправдався за дзвінок Путіну та заявив, що хоче “порозумітися” з Росією

Нинішній президент США Дональд Трамп пояснив свої привітання Володимиру Путіну у зв’язку з його переобранням на наступний термін тим, що Обама робив колись так само.

При цьому, Трамп висловив бажання “порозумітися” з Росією, щоб вирішити проблеми, які Москва сама же і створила, передає Укрінформ.

“Я зателефонував президенту Росії Путіну, щоб привітати його з перемогою на виборах (колись Обама йому також дзвонив). ЗМІ “фейкових новин” збожеволіли, оскільки хотіли, щоб я дав йому (Путіну – ред.) прочухана. Вони помиляються! Владнати з Росією (та іншими) – це гарна, а не погана річ”, – наголосив глава Білого дому в першому повідомленні.

впоратися з загостреннями, зокрема, в Україні і Сирії, а також з гонкою озброєнь, що сама і розв’язала.

“Вони можуть допомогти вирішити проблемні питання з Північною Кореєю, Сирією, Україною, ІДІЛ, Іраном та навіть гонкою озброєнь, яка насувається. Буш намагався владнати (з Росією – ред.), але йому не вистачило розуму. Обама і Клінтон пробували, але ім не вистачило енергії чи взаєморозуміння (згадайте “ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ”). МИР ЧЕРЕЗ СИЛУ!”, – наголосив Трамп.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 20 березня, Дональд Трамп  попри рекомендації своїх радників з питань нацбезпеки утриматися від привітань Путіну, все ж зателефонував йому. Він також проігнорував поради своїх помічників засудити дії РФ в Сполученому Королівстві, де була застосована потужна хімічна зброя російського виробництва на британській території.