Підбірка актуальних новин за 17 березня

3 роки ago Інформ центр 0

МінТОТ закликає кримчан не голосувати на незаконних виборах президента РФ

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України закликає кримчан не брати участі у незаконних виборах президента Росії на території півострова.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на  сайті  міністерства – Укрінформ

“Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України рішуче засуджує рішення російської окупаційної адміністрації провести 18 березня 2018 року вибори президента РФ на тимчасово окупованих Росією територіях Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, та вкотре закликає кримчан не брати участі у незаконних виборах президента  Російської Федерації  на території півострова, не підтримувати нелегітимні вибори та утриматися від будь-яких дій та кроків щодо участі в президентських виборах на тимчасово окупованій території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополі”, – зазначається у заяві.

Міжнародною спільнотою визнано окупацію і анексію Автономної Республіки Крим та м. Севастополя  незаконними, а дії Російської Федерації були засуджені.

 

РФ протестує через відмову України пускати росіян до консульств на вибори

Посольство РФ обурила реакція України на російські вибори.

Коментар у зв’язку із заявою МВС України щодо проведення виборів президента Російської Федерації  оприлюднила  прес-служба диппредставництва РФ – Укрінформ.

“Обурені озвученими планами українського МВС блокувати в день проведення виборів Президента Російської Федерації 18 березня 2018 року доступ російських громадян до виборчих дільниць у Посольстві Росії в Києві та Генеральних консульствах в Одесі, Львові і Харкові”, – заявляють російські дипломати.

На їхню думку, наміри України перешкоджати голосуванню росіян в консульствах мають “надумані” підстави і суперечать “базовим нормам міжнародного права та зобов’язанням України в рамках багатосторонніх і двосторонніх конвенцій та угод”.

“У МЗС України була направлена відповідна нота з вимогою забезпечити нашим диппредставництву і генконсульствам можливість безперешкодно виконувати покладені на них функції з організації і проведення виборів. Посольство зі свого боку зробить усе необхідне, щоб у день голосування виборчі дільниці в російських закордонних відомствах на Україні були відкриті”, – йдеться в коментарі російського МЗС.

Нагадаємо, МВС України заявило, що 18 березня 2018 року режим охорони дипломатичних установ Російської Федерації на території України – у Києві, Харкові, Одесі та Львові – не передбачатиме доступ до цих об’єктів громадян РФ для голосування на виборах. Доступ до установи будуть мати особи виключно з дипломатичним статусом. Інші особи і громадяни РФ у цей день на територію диппредставництв допускатися не будуть.

У МВС нагадали, що згідно з нотою МЗС України №610/23-110-236 від 21 лютого 2018 року Україна заявила рішучий протест МЗС РФ і вимагає не проводити вибори 18 березня 2018 року на тимчасово окупованій РФ території України – Автономній Республіці Крим. МЗС зазначило, що голосування в приміщеннях дипломатичних і консульських представництв РФ на території України буде можливе лише за умови повного виконання РФ цієї вимоги української сторони.

Однак на сьогодні  Російська Федерація  не відмовилася від своїх протиправних намірів, констатували в МВС.

 

Росія вже місяць знала, що Україна не дозволить вибори у консульствах – МЗС

Міністерство закордонних справ України ще місяць тому попередило МЗС Росії про неможливість голосування для російських громадян у російських дипустановах в Україні, якщо не будуть скасовані незаконні вибори президента РФ в окупованому Криму.

Про це заявила в ефірі “112 каналу” в суботу, 17 березня, речник МЗС Мар’яна Беца, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це (недопуск росіян на голосування в російських дипустановах – ред.) скоординована позиція наших міністерств (МЗС і МВС – ред.) і взагалі держави в цілому. Зазначені вибори в окупованому Криму є апріорі незаконними, нелегітимними, це грубо суперечить міжнародному праву, українському законодавству і резолюціям Генасамблеї ООН. Ми ще в лютому попередили МЗС Росії,  по-перше, щодо незаконності цих виборів, по-друге, застерегли їх від проведення цих виборів на території України як на Донбасі, так і в окупованому Криму, і по-третє, наголосили, що не може бути ніяких виборів у дипустановах без виконання попередніх умов. Тобто ще місяць тому ми попередили російську сторону. Станом на сьогодні  російська сторона, як завжди, проігнорувала абсолютно законні вимоги української сторони”, – сказала Беца.

Вона наголосила, що будь-яка дипломатична установа, яка перебуває на території іншої держави, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, має дотримуватися законодавства країни перебування.

“Російська сторона не дотримується законодавства  країни перебування, проводить вибори на нашій території. Тому це абсолютно свідоме рішення – ми не дозволимо проводити вибори. Стосовно голосування російських дипломатичних співробітників – питань немає,  а якщо російські громадяни хочуть проголосувати, вони можуть скористатися правом на волевиявлення, поїхати в Російську Федерацію і проголосувати за кандидата, але не на нашій території”, – підкреслила Беца.

Вона поінформувала, що Україна доводила цю позицію до міжнародних партнерів.

Коментуючи вчорашню заяву МЗС Росії з приводу недопуску громадян Росії у дипустанови в Україні для участі в голосуванні, Беца назвала її “абсолютно цинічною”.

“За чотири роки агресії проти України вони раптом згадали про міжнародне право і що все ж таки воно десь існує, але не пам’ятали про це в 2014 році, коли окуповували нашу територію і розв’язали війну, в результаті якої  більше 10 тис. громадян України загинули. Тому давайте говорити абсолютно відверто і чесно – на території України, яка незаконно окупована, не можуть проводитися ніякі вибори іншої держави. Це абсолютний постулат міжнародного права. І в даному випадку ми дотримуємося законодавства України і міжнародного права”, – резюмувала речник  МЗС.

 

У Клімкіна прокоментували претензії посольства РФ щодо виборів

У Міністерстві закордонних справ України вважають блюзнірством посилання Росією на порушення Україною міжнародних правозахисних норм у зв’язку з недопуском російських громадян на територію російських дипломатичних установ для участі у виборах президента РФ.

Про це  написала  у Twitter речник  МЗС  Мар’яна Беца – Укрінформ.

“Блюзнірство. Незаконним є проведення РФ нелегітимних виборів в окупованому Криму, війна на Донбасі, захоплення заручників”, – написала Беца.

Як повідомляв Укрінформ, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив 16 березня, що громадяни РФ, за винятком дипломатів, не допускатимуться на територію російських дипломатичних установ для участі у виборах президента РФ.

МЗС Росії у зв’язку з цим заявило, що ці кроки суперечать не тільки Віденським конвенціям, а й міжнародним правозахисним нормам, зокрема, положенням  Конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 року.

У посольстві РФ в Україні заявили, що вживатимуть усіх необхідних заходів, щоб у день голосування виборчі дільниці в російських закордонних установах в Україні були відкриті.

 

Румунія і далі засуджує анексію Криму

Румунія продовжує засуджувати незаконну анексії Криму Росією і підтримує політику ЄС щодо її невизнання.

Про це повідомило у Twitter  Міністерство закордонних справ Румунії – Укрінформ.

“Румунія ще раз заявляє про засудження незаконної анесії  Кримського  півострова Російською Федерацією та триваюче порушення основних принципів та норм міжнародного права. Румунія підтримує суверенітет та територіальну цілісність України  і твердо поділяє політику ЄС щодо невизнання (анексії) “, – йдеться у повідомленні.

 

Польща закликала Росію припинити окупацію Криму

Польща висловила протест проти окупації Криму і попередила Москву, що вона болісно відчуватиме санкції й ізоляцію, поки не почне дотримуватися міжнародного права.

Про це йдеться в  заяві  МЗС Польщі до четвертої річниці окупації Криму – Укрінформ.

“Ми висловлюємо рішучий протест проти дій Росії щодо України. Ми підтримуємо територіальну цілісність України і вважаємо Крим частиною території країни. Разом із демократичною міжнародною спільнотою поновлюємо заклик до Росії припинити окупацію Криму і відмовитися від обраної стратегії використання сили до реалізації закордонної політики”,- йдеться в заяві польського зовнішньополітичного відомства.

Як наголошується, це призводить до зростання нестабільності світової системи безпеки і загрожує подальшою ескалацією напруги в міжнародних відносинах.

“Ми не погоджуємося з політикою агресії і залякування, зокрема й щодо національних меншин у Криму”,- йдеться в заяві МЗС  Польщі.

У ній наголошується, що доки Росія не почне дотримуватися міжнародного права, вона “болісно відчуватиме наслідки у вигляді санкцій й ізоляції”.

 

Кримські татари страждають під час окупації Росією Криму – Фріланд

Канада засуджує утиски Росією Меджлісу кримськотатарського народу і закликає захищати меншини у Криму.

Про це на своїй сторінці у мережі  Твіттер  написала міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд – Укрінформ.

«Канада продовжує засуджувати заборону  Меджлісу, самоврядного органу кримських татар, і закликає до захисту прав усіх меншин у Криму», – йдеться у повідомленні.

Фріланд додала, що кримські татари «дуже страждають під час незаконної російської окупації Криму».

Нагадаємо: у п’ятницю Христя Фріланд заявила, що Канада не визнає «виборів» президента РФ у Криму.

 

Кримчани рано чи пізно підуть на українські вибори – Порошенко

Президент України Петро Порошенко впевнений, що жителі Криму повинні і рано чи пізно візьмуть участь у виборах Президента України.

Про це він написав у  Тwitter – Укрінформ.

«Крим – це Україна. Мешканці Криму повинні і рано чи пізно візьмуть участь у виборах Президента України», – йдеться в повідомленні.

За його словами, замість російського аншлюсу буде українське повернення – повернення Криму в Україну і України в  Крим.

Як повідомляв Укрінформ, 18 березня відбудуться вибори президента РФ.

 

В Україні на акціях у день виборів РФ можливі провокації – Тимчук

Вірогідність провокацій в Україні у день проведення виборів президента Росії різко зростає, тому організатори та  учасники запланованих на 18 березня масових акцій мають проявити розумну пильність.

Про це попередив у  Facebook  народний депутат від “Народного фронту” координатор “Інформаційного спротиву” Дмитро Тимчук – Укрінформ.

“На 18 березня у багатьох регіонах України заплановані акції протесту. Можливість вийти на мирний протест – невід’ємне право громадян. Хочу, втім, нагадати, що 18 березня в  Росії проходитимуть вибори президента. Звичайно, цього дня різко зростає вірогідність провокацій в Україні, які Кремль використовуватиме для своєї пропаганди. Цілком очевидно, що організатори та учасники масових акцій мають проявити цього дня розумну пильність”, – написав Тимчук.

Він додав, що в цьому контексті повністю підтримує рішення заборонити голосування в російських дипломатичних установах на території України.

 

Силовики не дають прихильникам Саакашвілі встановити сцену до антипрезидентського маршу

Правоохоронні органи не дозволили активістам “Руху нових сил” встановити у Києві сцену для запланованого на 18 березня маршу за відставку Президента України Петра Порошенка. Про це інформує  УНН  з посиланням на  онлайн-трансляцію.

Вантажівку з обладнанням оточили на Європейській площі правоохоронці і наразі перешкоджають встановленню сцени на Майдані.

Відкритого протистояння між силовиками та активістами немає. Ситуація стабільна.

 

Російські емігранти збираються блокувати “вибори Путіна”

Російські емігранти збираються долучитися до акції проти “голосування за Путіна” у неділю, 18 березня, на території України. Про це  УНН  повідомили у прес-службі Центру зовнішніх досліджень.

“18 березня під дипломатичними представництвами Російської Федерації в Україні пройдуть акції проти “голосування за Путіна” на території України. Заходи проводять націоналістичні організації країни. У Києві, окрім націоналістів, під посольство Росії прийдуть й російські емігранти та міжнародна ініціатива Антипутінський інформаційний фронт, які будуть закликати своїх громадян не йти на голосування і також висловлять російській владі своє ставлення”, – повідомили у Центрі.

Як зазначається, акція російських емігрантів відбудеться поблизу російського посольства в Києві 18 березня.

Раніше націоналісти заявили, що  блокуватимуть російські дипустанови  в Україні під час голосування за президента РФ.

Нагадаємо, у день проведення виборів президента Російської Федерації, 18 березня,  росіян не пустять до дипломатичних установ Росії  на території України, крім тих, хто має дипломатичні паспорти.

У МЗС РФ заявили, що рішення України про недопуск громадян Росії в диппредставництва в день виборів президента РФ є таким, що суперечить  міжнародним правозахисним нормам.

 

Російські вибори у Придністров’ї порушують міжнародне право – правозахисники

Відкриття виборчих дільниць для проведення виборів президента Росії на території Придністровського регіону Молдови суперечить міжнародному праву й основоположним принципам захисту прав людини.

Про це йдеться в оприлюдненому комюніке молдавської правозахисної Асоціації Promo-LEX, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Для проведення  виборів  президента Росії в Молдові буде відкрито 27 виборчих дільниць, 24 з яких – на території непідконтрольного владі Молдови Придністровського регіону. Ці дії влади РФ суперечать не лише міжнародному праву і дипломатичним канонам, але і є підтвердженням того, що цей регіон фактично контролюється Російською Федерацією», – говориться в комюніке.

Підкреслюється також, що проведення виборів на непідконтрольній конституційній владі Молдови території ставить під сумнів не лише коректність виборчого процесу, а й легітимність самих виборів президента.

 

В ОБСЄ назвали умову для Придністровського врегулювання

Спеціальний представник голови ОБСЄ щодо Придністровського врегулювання, посол Франко Фраттіні переконаний, що довіра – ключовий компонент урегулювання конфлікту.

Про це дипломат заявив в інтерв’ю  «Вільній Європі»  напередодні свого першого візиту до Молдови – Укрінформ.

«Довіра є ключовим компонентом вирішення будь-якого конфлікту. Спікер парламенту Республіки Молдова пан Канду нещодавно сказав, що на цьому етапі сторонам необхідно шукати практичні рішення: «Треба шукати точки зіткнення і вибудовувати довіру. Треба починати довіряти один одному, а лише після цього говорити про одруження». Я повністю підтримую цей підхід, оскільки робота міжнародних партнерів полягає у сприянні цій довірі: коли довіра існує, остаточне політичне врегулювання стає можливим», – підкреслив Фраттіні.

Дипломат зазначив також, що «остаточне врегулювання Придністровського конфлікту стане підтвердженням суверенітету і територіальної цілісності Республіки  Молдова  в її загальновизнаних міжнародним співтовариством межах».

Фраттіні особливо підкреслив при цьому, що  надання спеціального статусу для Придністров’я не буде несприятливим для Молдови.

Франко Фраттіні здійснить свій перший візит до Республіки Молдова як Спецпредставник ОБСЄ з 26 по 28 березня. Він проведе переговори з вищими посадовцями Молдови і керівництвом невизнаного Придністров’я, у тому числі з обома політичними представниками в переговорному процесі.

Фраттіні  також зустрінеться з акредитованими послами переговорного формату «5+2» щодо Придністровського врегулювання, до складу якого входять Молдова і Придністров’я, – сторони конфлікту, Україна, ОБСЄ і Росія – посередники, ЄС і США – спостерігачі.

 

Від “Вечірніх вістей” та Uа:Першого вимагають вибачень за карти без Криму

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко вимагатиме публічних вибачень від газети “Вечірні вісті” та суспільного мовника Uа:Перший, які оприлюднили карти України без Криму.

Про це вона заявила у  Facebook – Укрінформ.

“В роковини анексії Криму, в переддень псевдовиборів Путіна в Криму газета “Вечірні вісті” і – а це вже набагато й набагато серйозніше – суспільний мовник Uа:Перший, видали нагора карти України … без Криму (в газеті ще й без Донбасу)! Висловлюю своє обурення й протест. Як громадянка України очікую роз‘яснень і публічних вибачень перед українцями і кримськими татарами”, – написала  Геращенко.

Вона додала, що з подібними «картами» послідовно боротиметься разом з колегами.

Як нагадала Геращенко, раніше реакція була так само жорсткою, коли подібна псевдокарта вигулькнула на заході у Львові чи Одесі, або її спробували використати на семінарі в Гарміші чи на виставці в Казахстані, чи будь де.

 

У правоохоронних органах обіцяють розібратися з ситуацією навколо скандального ефіру на “UA:Перший”

У правоохоронних органах обіцяють розібратися, яким чином і за яких обставин у вечірньому ефірі 16 березня на телеканалі “UA:Перший” зявилася заставка карти України без Криму. Про це повідомляє  УНН з  посиланням на джерело.

Нагадаємо, телеканал “UA: Перший”, що входить до Національної суспільної телерадіокомпанії, ввечері 16 березня помилково показав карту України без Криму. Про це повідомила прес-служба самого телеканалу, вибачившись перед глядачами.

“Сьогодні, 16 березня, у вечірньому випуску новин на „UA: Перший“ у прямому ефірі трапилась технічна помилка, внаслідок якої глядачі 27 секунд бачили карту України з помилками. Зокрема, на карті не були показані назви областей і міст, а також показана територія без півострова Крим”, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко  обурилася  з приводу появи в українських медіа напередодні виборів президента РФ карт України без зображення тимчасово окупованої території Криму.

 

В Ужгороді проходить марш на честь героїв Карпатської України

В Ужгороді розпочався Марш Слави Героїв, приурочений до дня відзначення 79-ї річниці з дня проголошення незалежності Карпатської України.

Про це  повідомляє  Громадське радіо – Укрінформ.

Учасники маршу наразі шикуються в колону. Поліцейських, які охороняють марш, не менше, ніж його учасників.

Як повідомляв Укрінформ, цими днями на  Закарпатті  відзначають 79-у річницю створення Карпатської України, 15 березня в області оголошено вихідним днем. Карпатська Україна існувала як незалежна українська держава з 15 березня до кінця травня 1939 року. З березня того ж року Угорщина, за підтримки Третього Рейху, розпочала війну проти Карпатської України.

У зв’язку із відзначенням цих подій силові структури Закарпатської області працюють в посиленому режимі у містах Хуст, Берегове та Ужгород, а також на в’їздах в область на чотирьох перевалах.

 

Правозахисники заявляють про 30 загиблих від авіаударів у Східній Гуті

У Східній Гуті внаслідок авіаударів загинули щонайменше 30 людей

Про це повідомляє  DW  із посиланням на Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини – Укрінформ.

“Щонайменше 30 людей загинули в суботу, внаслідок авіаударів по сирійському району Східна Гута”, – зазначається у повідомленні.

За даними спостерігачів, в місті Замалка мішенню авіаудару стала група людей, які намагалися втекти на підконтрольну уряду Сирії територію. Ще кілька десятків людей були поранені.

Центр моніторингу повідомив також, що близько 10 тисяч людей вранці 17 березня залишили анклав. Загалом же, як зазначили в центрі, починаючи з п’ятниці на підконтрольну уряду територію зі Східної Гути втекли близько 40 тисяч осіб.

Як повідомлялося, 18 лютого війська президента країни  Башара Асада  за підтримки російської авіації почали наступ на позиції повстанців у Східній Гуті. За даними Сирійського моніторингового центру, з того часу в районі загинуло майже 1400 мирних жителів. В урядовій армії заявляють, що взяли під свій контроль більше половини території анклаву.

За даними спостерігачів, в облозі у Східній Гуті перебувають майже 400 тисяч жителів, які не мають доступу до продовольства, питної води та медикаментів.

 

У США звільнили заступника глави ФБР, який займався “російським” розслідуванням

Генеральний прокурор адміністрації Трампа Джеф Сешнс звільнив заступника директора ФБР та активного учасника “російського” розслідування Ендрю Маккейба за два дні, як той мав піти на пенсію.

Про це  йдеться  в розгорнутому матеріалі американського центрального видання The Washington Post – Укрінформ.

“Сешнс оголосив про своє рішення в заяві близько 10-ї вечора п’ятниці, зазначивши, що і генеральний інспектор Мін’юсту, і дисциплінарний офіс ФБР виявили, “що пан Маккейб здійснив несанкціоноване розголошення інформації ЗМІ та був невідвертим – у тому числі під присягою – що відбувалося неодноразово”, – зазначає видання.

Генпрокурор звільнив Маккейба трохи більше ніж за добу, коли він мав піти у відставку. Як повідомляв Укрінформ, заступник глави  ФБР  заявив про це наприкінці січня. Тоді він пояснив своє рішення щільною критикою з боку президента Трампа, представників Республіканської партії, а також звинувачень у необ’єктивності розслідувань.

Таким чином, Маккейб це може відобразитися на його пенсійних виплатах. Хоча, як зазначає CNN, він може це оскаржити в суді.

Сам Маккейб спростовує всі звинувачення та пов’язує такий крок з боку адміністрації Трампа його участю в розслідуванні ФБР щодо зв’язків кампанії Дональда Трампа з російським урядом. “Це стало частиною триваючої війни нинішньої адміністрації з ФБР та офісом Спеціального прокурора, які продовжуються і донині. Їх наполегливість у цій кампанії лише підкреслює важливість роботи Спеціального прокурора”, – заявив Ендрю Маккейб.

 

Вибір лікаря: Супрун анонсує “головну медичну подію року”

Вибір сімейного лікаря має стати для українців головною медичною подією 2018 року.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомила в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун – Укрінформ.

“Головною медичною подією 2018 року для кожного українця має стати вибір його сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра для дитини). У квітні в закладах, які приєдналися до електронної системи охорони здоров’я, можна буде почати підписувати декларацію зі своїм лікарем – це документ, який підтверджує, що ви обрали саме цього фахівця. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (а саме Національну службу здоров’я), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад”, – зазначила вона.

За словами посадовця, декларація не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент можна укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. При цьому скасовувати попередню  не треба, адже при укладенні нової декларації зміни автоматично зафіксуються у системі.

“Чим раніше ви оберете свого лікаря, тим більше матимете часу впевнитися, що він вам підходить, і можливостей обрати іншого фахівця, за потреби”, – додала  Супрун.

 

У Генпрокуратурі розповіли про результати обшуків на “Новій пошті”

Слідчі головного слідчого управління Генеральної прокуратури вилучили під час обшуків у приміщеннях “Нової пошти ” у Києві, Дніпрі, Одесі, Львові, Харкові та Полтаві вилучили фінансові документи та необліковані грошові кошти.

Про це повідомила у  Facebook  прес-секретар Генерального прокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган – Укрінформ.

“В ході досудового розслідування 16 березня … проведено обшуки в офісних та складських приміщеннях м. Києва, Дніпра, Одеси, Львова, Харкова та Полтави, у яких здійснюють свою діяльність ТОВ «Нова Пошта» та споріднені із нею підприємства, через які здійснюється пересилання грошових коштів по території України. За результатами проведених  обшуків виявлено та вилучено документи щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «Нова Пошта» і зазначених вище підприємств та готівкові грошові кошти, які не обліковані та не оприбутковані в касі та в бухгалтерських документах”, – написала Сарган.

Вона поінформувала, що досудове розслідування проводиться у кримінальному провадженні за фактами зловживання службовим становищем службовими особами ТОВ «Нова пошта» та інших споріднених підприємств, які за участі службових осіб органів ДФС України здійснили прикриття його незаконних фінансових послуг. Це призвело до ненадходження до бюджетів коштів у вигляді обов’язкових податкових зборів, а також умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Нова пошта» у особливо великих розмірах.

Сарган повідомила, що досудове розслідування триває, повідомлення про підозру не складалися та запобіжні заходи не обиралися.

 

Британія про висилання своїх дипломатів: Реакція РФ була очікуваною

Міністерство закордонних справ Великої Британії відреагувало на висилання 23 своїх дипломатів з Росії, наголосивши, що реакція Москви була очікуваною.

Про це  йдеться  у заяві на сайті відомства – Укрінформ.

«У світлі попередньої поведінки Росії ми очікували такої відповіді, і Рада національної безпеки збереться на початку наступного тижня, щоб розглянути подальші кроки», – йдеться у повідомленні.

В МЗС  Великої Британії  акцентували, що реакція Росії «не змінює фактів», а саме замах на двох громадян було скоєно на британській землі (Сергія і Юлію Скрипалів). «Саме Росія грубо порушує міжнародне право і Конвенцію про хімічну зброю. У нас немає протиріч з народом Росії, і ми як і раніше вважаємо, що не в наших національних інтересах повністю розривати діалог між нашими країнами, але тягар відповідальності залишається на російській державі», – наголосили в МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні РФ оголосила персонами нон-грата 23 англійських дипломатів і має намір закрити Генеральне консульство Великої Британії в Санкт-Петербурзі і Британську раду в Москві.

 

Порошенко висловив солідарність з Великобританією щодо “хімічної атаки” Кремля

«Хімічна атака» Кремля у Великій Британії – шокуючий приклад застосування російської нервово-паралітичної зброї на території іншої держави. Це не що інше як посягання на суверенітет Великої Британії.

Про це йдеться у заяві Президента України Петра Порошенка, розміщеній на його сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Від імені України хочу заявити про нашу повну і беззастережну солідарність з народом Сполученого Королівства”, – заявив Глава Української держави у відеозверненні.

Порошенко також підкреслив, що підтримує позицію США, Великобританії, Франції і Німеччини з цього питання.

“Як Президент я цілком і повністю поділяю позицію, як була висловлена у вчорашній спільній заяві керівників США, Великобританії, Франції і Німеччини”, – сказав він.

“І наше послання Росії таке ж, як той меседж, що його в четвер озвучив британський міністр оборони Гевін Вільямсон: “Замовчіть і забирайтеся геть!” – додав Порошенко.

 

Глава британського МЗС вважає марними прийняті Москвою заходи

Глава британського МЗС Борис Джонсон вважає марними прийняті Росією заходи у відповідь на висилку російських дипломатів з Великої Британії і звинувачення Лондона на адресу Москви у зв’язку зі справою екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на телеканал Sky News.

Свою точку зору він виклав у статті, написаній для недільного номера газети The Sun, витяги з якої наводить на своєму сайті телеканал Sky News.

Британська влада звинуватила Росію у причетності до отруєння Сергія Скрипаля та його доньки у Солсбері 4 березня. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про висилку 23 російських дипломатів і про припинення двосторонніх контактів на високому рівні. Російська сторона категорично відкинула свою причетність до інциденту. 17 березня МЗС РФ повідомив, що Росія  оголосила  персонами нон-грата і вишле в тижневий термін 23 британських дипломата, закриває генконсульство Великої Британії у Санкт-Петербурзі і припиняє діяльність Британської ради у РФ.

На думку Джонсона, “ці марні заходи” позначаться на росіянах, які “позбудуться можливості вивчати англійську мову і подавати заяви на британські візи”. Джонсон також виступив з твердженням, що Росія знаходиться в ізоляції, і припустив, що те, що сталося в Солсбері “було, хоча б частково, способом для Кремля дати ляпаса Великій Британії за те, що вона твердо протистоїть його жахливій поведінці”.

Нагадаємо, 4 березня екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були  знайдені  в непритомному стані з отруєнням невідомою речовиною на лавці в торговому центрі в британському місті Солсбері. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що С.Скрипаль і його дочку  отруїли  нервово-паралітичним речовиною, розробленою в Росії

 

Глава МЗС Росії порекомендував не читати західні газети через “грубу пропаганду”

Глава МЗС РФ Сергій Лавров порекомендував відмовитися від читання західних газет у зв’язку зі справою Скрипаля.  Текст  інтерв’ю опублікований на сайті МЗС РФ, інформує УНН.

“Булгаков писав: „Не читайте з ранку радянських газет“. Зараз ми живемо в світі, в якому не треба читати західних газет. Подається все на рідкість спрощено, грубо-пропагандистські”, — сказав Лавров.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров  закликав  Велику Британію надати зразки речовини, якою, за даними британських спецслужб, отруїли екс-полковника запасу російського ГРУ Сергія Скрипаля. Очільник російського МЗС також звинуватив західні країни в примітивній і агресивної пропаганди у зв’язку з отруєнням у Великобританії екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля.

 

Чехія і Словаччина обурені заявами МЗС Росії щодо виробництва “Новачка”

Чехія і Словаччина категорично відкидають заяви російської сторони, що їх країни можуть бути виробниками нервово-паралітичної речовини “Новачок”, яким були отруєні екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія.

Про це повідомляє  ВВС – Укр.

В суботу представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що “найбільш вірогідним джерелом походження даного хімікату є ті країни, які приблизно з кінця 90-х років по теперішній час проводять інтенсивні дослідження речовин з проекту “Новачок”. За версією Захарової цими країнами є Великобританія, Словаччина, Чехія, Швеція і, можливо, США, нагадує агентство.

“Категорично відкидаємо, що Словаччина будь-яким-чином може бути пов’язана з хімічною зброєю – чи йдеться про четверте покоління, чи інше – і його використанням”, – сказав представник  МЗС  Словаччини Петер Суско.

Міністр закордонних справ Чехії Мартін Стропніцкий назвав заяви Захарової “абсолютно необгрунтованими і спекулятивними” і сказав, що чеська сторона зобов’язана реагувати на подібні висловлювання.

“Це класичний приклад того, як можна маніпулювати інформацією в громадському просторі, робити вкрай спекулятивні заяви без будь-яких  доказів, – написав у “Твіттері” Стропніцкий. – Ця інформація з’явилась вже кілька днів тому на вебсайті “Супутник”, що містить багато  дезінформації.

Міністр закордонних справ Швеції Марго Валльстрем також назвала твердження Захарової про шведське походження “Новачка” неприйнятними і необґрунтованими. “Замість цього Росії слід відповісти на запитання Сполученого Королівства”, – цитує Валльстрем агентство Рейтер.

 

Вступ України до ЄС є питанням років, а не десятиліть – Порошенко

Президент Петро Порошенко переконаний, що членство України в ЄС є питанням кількох років.

Про це він заявив в інтерв’ю німецькій медіагрупі Funke, опублікованому в суботу, 17 березня  Westdeutsche Zeitung – Укрінформ.

«У Німеччині це може бути непопулярним, але я абсолютно впевнений, що Україна буде прийнята в Європейський Союз. І це буде питання років, а не десятиліть. Навряд чи якась інша країна виявляє більше ентузіазму по відношенню до Європи, ніж Україна», – сказав Порошенко.

Президент заявив, що встановить курс на вступ України до НАТО, а потім у ЄС і рішуче продовжуватиме шлях реформ, у проведенні яких за останні 3 роки Україна домоглася більшого прогресу, ніж за попередні 25 років. Це стосується і боротьби з корупцією.

«Ми відповідатимемо критеріям приєднання, у тому числі у боротьбі з корупцією», – пообіцяв український президент. Він відзначив свою заслугу у створенні «цілком незалежної антикорупційної інфраструктури» в країні, заявивши, що пишається цим.

Визнаючи, що до кінцевої мети ще не близько і робота має бути виконана велика (про що говорить і зауваження авторів інтерв’ю про те, що в рейтингу Transparency International Україна стоїть на 130 місці серед 180 країн), Порошенко нагадав, що за участь у корупційних справах в країні заарештовують і міністрів. При цьому Порошенко заявив, що «сам створив спеціальний антикорупційний трибунал, якого немає у більшості європейських країн».

Глава держави стверджує, що основа для хабарництва і корупції ліквідована. Якщо найуразливішим для корупції раніше був сектор енергетики, то тепер існує комплексна система управління, існує нульова терпимість до корупції. «Запитайте у західних інвесторів: вони підтвердять, що ми досягли значного прогресу», – запропонував  Порошенко. Він зауважив, що органи боротьби з корупцією мають підтримку і довіру міжнародних ділових партнерів, і висловив упевненість, що разом з європейськими партнерами Україні вдасться ще більше знизити корупцію в країні.

 

СБУ видворила росіянку, яка готувала антиукраїнські сюжети для Путін-ТБ

Служба безпеки України заблокували деструктивну діяльність працівника телевізійного каналу «Россия-24» Наталії Гончаровой, яка здійснювала підготовку антиукраїнських відеосюжетів в інтересах країни-агресора.

Про це  повідомляє  прес-служба  СБУ – Укрінформ.

«Правоохоронці встановили, що на початку березня росіянка підготувала чотири провокаційних відеоматеріали, які у викривленому вигляді подавали ситуацію в нашій державі, дезінформували світову спільноту та наносили шкоду міжнародному іміджу України», – йдеться в повідомленні.

За інформацією спецслужби, вона планувала проведення інформаційної провокації шляхом тенденційного висвітлення виборів президента РФ на території України. З метою попередження протиправних дій іноземки, що суперечать інтересам національної безпеки України, Гончарову було примусово повернуто на територію РФ, із забороною в’їзду до України терміном на три роки.

 

Бойовики знімають фейкові відео про ЗСУ на Донбасі

Російсько-окупаційні війська розпочали зйомки на Донеччині циклу фейкових відео про нібито порушення українською стороною режиму припинення вогню.

Про це заявив на брифінгу в суботу речник Міноборони Максим Праута. повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, Центром інформаційного протиборства Південного військового округу Збройних сил РФ, що у Новочеркаську, розпочато підготовку чергового циклу фейкових відеоматеріалів антиукраїнської спрямованості на тимчасово окупованих територіях  Донбасу“, – сказав Праута.

Він поінформував, що 15 та 16 березня  у населених пунктах Новоазовського району Донецької області фахівці цього центру із залученням бойовиків та військової техніки однієї з військових частин так званого  1 армійського корпусу  російсько-окупаційних військ проводили зйомки постановочних відео для фабрикування недостовірних повідомлень про нібито порушення українською стороною режиму припинення вогню.

За даними ГУР Міноборони України, до зйомок залучались представники російських ЗМІ та так звані  «депутати» російських окупаційних адміністрацій, зазначив Праута.

 

ОБСЄ фіксує “Гради” і танки бойовиків поблизу лінії розмежування

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні за добу зафіксувала 63 вибухи в зоні АТО. Бойовики підтягують до лінії розмежування “Гради” і танки.

Про це йдеться в щоденному звіті СММ станом на 19:30 16 березня – Укрінформ.

Так, згідно з даними спостережень у  Донецькій області, місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню порівняно з попереднім звітним періодом, водночас зафіксувавши меншу кількість вибухів (орієнтовно 52 супроти приблизно 140).

Зокрема, вибухи були зафіксовані поблизу Донецької фільтрувальної станції, Широкиного, Павлополя і Лебединського.

У Луганській області СММ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, водночас зафіксувавши більше вибухів (зокрема 11), якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (7 вибухів).

Окрім того, проводячи спостереження, “у непідконтрольних урядові районах спостерігачі зафіксували 4 реактивні системи залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град», 122 мм) поблизу н. п. Новоамвросіївське, що є порушенням ліній відведення. 15 березня безпілотний літальний міні-апарат СММ зафіксував 6 танків (три Т-64 і три Т-72), 2 самохідні гаубиці (2С1), а також 3 одиниці буксируваної артилерії (Д-20, 152 мм) біля н. п. Новоселівка”.

Місія також відзначила наявність озброєння, яке вона не змогла верифікувати як відведене. У непідконтрольних урядові районах за межами відповідних ліній відведення спостерігачі зафіксували 6 буксируваних гаубиць (2А65 «Мста-Б», 152 мм) і 5 самохідних гаубиць (2С1). Члени команди СММ також відзначили, що там бракує 13 самохідних гаубиць (2С1), 2 протитанкових гармат (МТ-12 «Рапіра», 100 мм) і 1 буксируваної гаубиці (2А65).

Детальніше ознайомитися з ситуацією спостерігачам не вдалося, оскільки озброєні члени «ДНР» не дозволили увійти до частин місця зберігання відведеного важкого озброєння.

 

Росія нав’язує країнам Балтії позицію “кожен сам за себе” – Горбулін

Країни Балто-Чорноморського регіону мають виробити солідарні підходи до вирішення питань безпеки, економіки та  енергетики, щоб не дозволити Кремлю реалізовувати його реваншистські плани.

Про це у  статті для тижневика “Дзеркало тижня”  пише радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, доктор технічних наук, професор Володимир Горбулін – Укрінформ.

“Для країн Балто-Чорноморського регіону оптимальний шлях розвитку – єдність і підвищена активність у сферах міжнародних відносин, безпеки, економіки, енергетики та інформаційної політики. Сьогодні зовнішньополітична пасивність і бездіяльність – це шлях у нікуди. Спроби покластися на сильніших і впливовіших союзників, на системи глобальної колективної безпеки, на перевірені роками інтеграційні об’єднання – це небезпечний шлях у нинішньому динамічному світі”, – написав  Горбулін.

На його переконання, країни Балто-Чорноморського регіону в нових геополітичних умовах мають перестати думати в парадигмі “кожен сам за себе”, яку активно інформаційно й дипломатично підтримує Росія.

“Нам потрібна справжня солідарність у безпеці. Солідарність, побудована на спільних інтересах і спільних викликах безпеці нашим країнам. Тільки на цій основі можна побудувати колективну суб’єктність країн регіону, базу для протидії неоімперіалізмові в усіх його проявах, що дозволить говорити про статусне зростання Центральної і Східної Європи в міжнародних відносинах”, – вважає директор НІСД.

На його думку, у Балто-Чорноморського регіону є дуже добрі перспективи стати новим епіцентром вільного й інтенсивного обороту товарів, робочої сили, капіталів та ідей, а ключовими механізмами зближення мають стати вже наявні форми субрегіональної інтеграції та створення нових структур регіонального партнерства.

“Однак слід пам’ятати, що жоден політичний або військовий союз не може базуватися виключно на антагонізмі до третьої сторони. Для реалізації проекту інституалізації держав Балто-Чорноморського простору потрібні конструктивні принципи, які доведуть очевидність позитивних результатів взаємодії, передусім – у політичній сфері та економіці”, – акцентував Горбулін.

У цьому контексті він наголосив на необхідності рішучої відмови у стосунках між країнами регіону від принципу “чим ми корисні одне для одного” на користь підходу “чого ми можемо досягти разом”.

“Тільки така формула відносин між нашими країнами, на моє рішуче переконання, і може забезпечити успіх у нашому системному регіональному діалозі та створенні міцної основи, яка не дозволить Кремлю реалізовувати свої реваншистські плани”, – резюмував науковець.

 

Путін запустив провальну для Росії гонку озброєнь зі США – Горбулін

Президент Росії Володимир Путін у своїй промові перед Федеральними зборами РФ оголосив нову холодну війну Заходу і старт гонки озроєнь, проте у військовому і економічному протистоянні із Сполученими Штатами Росія приречена на провал.

Про це у  статті для тижневика “Дзеркало тижня”  пише радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, доктор технічних наук, професор Володимир Горбулін – Укрінформ.

“Найголовніше – було поставлено символічну крапку в горбачовській “політиці нового мислення”, початій у середині 1980-х. Її основними посиланнями були припинення холодної війни із Заходом, розрядка, відмова від гонки озброєнь та демократичні перетворення. Путінське послання-2018 перекреслило його повністю, продемонструвавши “нове путінське мислення” з протилежними пріоритетами – гонкою озброєнь (із заявленою спробою створити російську СОІ)”, – написав  Горбулін.

На його думку, ракетна тема у виступі Путіна має значно більше вимірів, ніж традиційне для російського лідера “бряжчання зброєю”. Ставка на нову гонку озброєнь із розвитком інструментів доставки ядерних зарядів – це ще й непряма спроба Кремля оновити жорстку рамку суперництва наддержав, яка оформила контури класичної холодної війни, вважає Горбулін.

“Втім, ставка (щонайменше) дивна, з огляду на абсолютно різні потенціали Росії, з одного боку, та її ключових опонентів – з другого. Показова лише одна цифра: торішнє збільшення Трампом військового бюджету США на 10% еквівалентне всьому оборонному бюджетові РФ. Як у таких умовах Росія може досягти реального паритету зі США, залишається загадкою”, – зауважив науковець.

На думку Горбуліна, спроби Путіна відновити ракетне протистояння зі США й тим самим зайняти позицію рівного здаються приреченими на провал не тільки через різницю військових, економічних та соціальних потенціалів, — проблема в різниці сприйняття світу.

“США навіть під час протистояння з СРСР визнавали його рівність лише в дуже вузькій сфері – все в тих-таки ядерних озброєннях і, частково, в геополітиці. Нинішня Росія – навіть не бліда тінь СРСР, а лише слід від тіні. Уявити, що це суперництво може бути рівним, здатна тільки дуже наївна або така, що занадто повірила в російську пропаганду внутрішнього споживання людина”, – вважає директор НІСД.

 

Аби перемогти Путіна, потрібні узгоджені та сильні дії – Яценюк

Ви не просто боретеся за нас – ви боретеся за себе. Коли ми об’єднані, ми можемо перемогти.

На цьому наголосив лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк під час Міжнародної конференції «Революція, війна та її наслідки”, звертаючись до представників ЄС, повідомляє  сайт  партії – Укрінформ.

“Коли ми об’єднані, коли ми віддані й тримаємося цінностей, а не цін – ми можемо перемогти. Це єдиний шлях. Боротися до кінця за те, у що ми віримо і що правильно. Не розігрувати жодних трюків, не укладати підкилимних домовленостей, не шукати жодних виправдань, щоб не підтримувати Україну. Ви не просто боретеся за нас – ви боретеся за себе“, – наголосив  Яценюк.

Він нагадав слова, що начебто для президента Путіна двері у вільному світі зачинені. Проте, підкреслив лідер “Народного фронту”, “усі розмовляють з Путіним, усі зустрічаються з Путіним, усі в тісному контакті з Путіним”: “Хіба є якась ізоляція, реальна, сильна ізоляція Путіна? Ні”.

За словами Яценюка, Путін намагається подати себе як дуже сильного лідера, і це в нього виходить, тому не слід цього недооцінювати.

“Будьмо відверті – важливо не недооцінювати ворога. У нього добре виходить. Він атакує нас, він атакує вас, він принижує вільний світ, світових лідерів. Ви нормально це сприймаєте?” – звернувся він до присутніх представників ЄС.

На переконання лідера “Народного фронту”, тут “необхідні узгоджені та дуже сильні дії”.

“Поза сумнівом, санкції важливі. Але 2006 року світ застосував санкції проти Північної Кореї. А сьогодні Північна Корея має балістичні ракети, які з легкістю можуть долетіти до території США. Хіба не маємо винести з цього уроки?”, – підсумував Яценюк.

 

Економічний пакет: Гройсман каже, що ВР ухвалила три закони з 35

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається, що до кінця весни урядовцям і парламентарям вдасться ухвалити напрацьований пакет змін в економіці та в контексті виконання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Про це він сказав в ефірі одного з загальнонаціональних телеканалів,  повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

«З пакету в 35 економічних законопроектів, який ми представляли спільно з Главою Парламенту, ухвалені вже три. Окрім того ухвалені рішення з пакету щодо виконання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом. Непоганий результат. Будемо сподіватися, що Парламент буде й далі ухвалювати рішення, які потрібні людям», – сказав  Гройсман.

 

Порошенко нагородив військових ЗСУ на передовій

Президент Петро Порошенко нагородив українських воїнів, які стримують російську агресію на сході України, передає  УНН  з посиланням на прес-службу АПУ.

Глава держави вручив нагороди воїнам під час поїздки до Донецької та Луганської областей, де він, зокрема відвідав передові позиції Збройних сил України та поспілкувався з військовослужбовцями.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України було нагороджено 12 військовослужбовців ЗСУ.

Серед них семеро нагороджено орденом Богдана Хмельницького та п’ятеро медаллю “За військову службу Україні”.

Нагадаємо, військовослужбовці зможуть отримати грошову  компенсацію за оренду житла.

 

У Криворізькому гарнізоні закупили “кіношний” дим для армії на 72 мільйони

Військовою прокуратурою Криворізького гарнізону розпочато кримінальне провадження за фактом закупівлі неякісної димової суміші на суму понад 72 млн гривень.

Про це повідомили у  прес-служб і військової прокуратури Південного регіону України – Укрінформ

“Військовою прокуратурою виявлено, що закуплена димова суміш не являється димовою сумішшю марки ДС-56, яка знаходиться на озброєнні у Збройних силах України. Ураховуючи вказане порушення законодавства, що призвело до нецільового використання бюджетних коштів у сумі понад 72 млн гривень та завдало збитків державі, військовою прокуратурою Криворізького гарнізону розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України”, – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що у 2015 – 2017 роках у зв’язку з нагальною потребою забезпечення військ димовою сумішшю при проведенні антитерористичної операції Департаментом держзакупівель  Міністерства оборони  України за замовленням центрального управління військ РХБЗ здійснено закупівлю у ТОВ «Фірма Альфа ЛТД» димових сумішей марки ДС-56. При цьому жодних випробувань перед придбанням майна військового призначення військовими посадовими особами проведено не було.

Більше того, через відсутність стійкості диму до розсіювання в атмосферному повітрі закуплена димова суміш не забезпечує належного маскувального ефекту (за технічними умовами аерозольний ефект димової суміші має тривати близько 30 хв), а тому взагалі не може використовуватися за цільовим призначенням під час бойових дій.

Натомість, за своїми технічними характеристиками, закуплена суміш виготовляється для обкурювання дерев, імітації бойових дій при грі в страйкбол, у якості димової завіси під час кінематографічних зйомок тощо.

Наразі триває досудове розслідування.

 

Марш захисників нації пройшов до Дня добровольця у Дніпрі

У Дніпрі у суботу, 17 березня, пройшов Марш захисників нації, приурочений до державного свята – Дня добровольця та першого бою проти проросійських колаборантів у Харкові на вулиці Римарській.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми зібралися, аби показати незламну силу українських воїнів. Кожен з нас з 2014 року долучився до захисту України. Це день воїнів, добровольців та волонтерів», – сказав голова Дніпропетровської партійної організації ПП “Національний корпус” Денис Котенко.

Кілька сотень жителів Дніпропетровщини зібрались біля Музею АТО й рушили головним проспектом ім. Д. Яворницького до обласної держадміністрації, де провели мітинг, вшанували полеглих українських воїнів та прочитали молитву.

За словами організаторів заходу, саме в цей день формування, яке пізніше називали «чорні чоловічки», дало жорстку відсіч сепаратизму у Харкові та не дали створити так звану “Харківську народну республіку”.

Учасники відзначали, що дуже важливо в нинішніх умовах проводити такі заходи, «щоб люди не забували, хто саме зберіг країну в 2014 році».

Як повідомлялося, 14 березня Україна відзначає День  добровольця. Цей день установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

 

Бокс: Гвоздик переміг Амара і завоював чемпіонський пояс WBC

Українець Олександр Гвоздик здобув титул тимчасового чемпіона світу за версією Всесвітньої боксерської ради (WBC).

Гвоздик в ніч на неділю в Нью-Йорку (США) здобув перемогу над французом Мехді Амаром одноголосним рішенням суддів – 117:111, 116:112, 118:110, повідомляє Укрінформ.

Для українського боксера ця перемога стала 15-ю в 15-ти поєдинках на професійному рингу. 12 боїв Гвоздик завершив достроково.

Перемога над Амаром надає можливість Гвоздику провести бій за повноцінний чемпіонський титул за версією WBC проти переможця бою між Адонісом Стівенсоном з Канади і шведом Баду Джеком.

 

Паралімпіада-2018: Україна завершила виступ у Пхьончхані з 22 медалями

Збірна України посіла четверте місце за загальною кількістю нагород на XII зимових Паралімпійських іграх, які сьогодні, 18 березня, завершуються у Пхьончхані (Республіка Корея).

Українські паралімпійці завоювали 22 медалі – 7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових, повідомляє Укрінформ.

У загальнокомандному заліку “синьо-жовті” посіли шосте місце слідом за збірною США – 13 золотих, 15 срібних, 8 бронзових нагород, командою незалежних паралімпійських атлетів (NPA) – 8, 10, 6, представниками Канади – 8, 4, 16, Франції – 7, 8, 5 і Німеччини – 7, 8, 4. Загалом у Пхьончхані медалі завоювали представники 26 країн з 49 команд-учасниць.

Чотири роки тому на минулій Паралімпіаді збірна України була четвертою в загальнокомандному заліку і другою за загальною кількістю нагород – 25 (5, 9, 11).

Чергові XIII зимові Паралімпійські ігри пройдуть у Пекіні (Китай) з 4 по 13 березня 2022 року.

*********************

Українські паралімпійці – переможці та призери “білих” Ігор-2018 у Пхьончхані.

“Золото”:

Віталій Лук’яненко, біатлон, 7,5 км – спортсмени з вадами зору;

Максим Яровий, лижі, 15 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;

Ігор Рептюх, лижі, 20 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;

Тарас Радь, біатлон, 12,5 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;

Оксана Шишкова, біатлон, 10 км – спортсмени з вадами зору;

Віталій Лук’яненко, біатлон, 15 км – спортсмени з вадами зору;

Юрій Уткін, Людмила Ляшенко, Юлія Батенкова-Бауман, Оксана Шишкова, лижі – змішана естафета 4х2,5 км.

“Срібло”:

Оксана Шишкова, біатлон, 6 км – спортсмени з вадами зору;

Оксана Шишкова, лижі, 15 км – спортсмени з вадами зору;

Ігор Рептюх, біатлон, 12,5 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;

Олександр Казік, біатлон, 12,5 км – спортсмени з вадами зору;

Олександр Казік, біатлон, 15 км – спортсмени з вадами зору;

Оксана Шишкова, лижі, 12,5 км – спортсмени з вадами зору;

Григорій Вовчинський, лижі, 10 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату.

“Бронза”:

Ігор Рептюх, біатлон, 7,5 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;

Анатолій Ковалевський, біатлон, 7,5 км – спортсмени з вадами зору;

Людмила Ляшенко, біатлон, 6 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;

Юрій Уткін, біатлон, 12,5 км – спортсмени з вадами зору;

Людмила Ляшенко, біатлон, 10 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;

Оксана Шишкова, лижі, 1,5 км – спортсмени з вадами зору;

Максим Яровий, лижі, 7,5 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;

Людмила Ляшенко, лижі, 15 км – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату;