ОТГ — інтереси чиновників чи громади?

1 рік ago Інформ центр 0

Те, що об’єднанні територіальні громади є спасінням країни, ми чуємо вже не перший рік з вуст наших можновладців. Не хотів би сперечатися, оскільки дійсно громади нині стають центром життя і мають величезні перспективи не лише власного розвитку, а й «витягування» країни з прірви знедоленості, в яку продовжує штовхати всіх нас влада монополізованих ієрархічних клік.

Однак децентралізація апріорі передбачає добровільне об’єднання громад, спільний пошук виходу із кризових ситуацій чи розробку проектів для реалізації в межах громади або кількох громад. І тоді центральна або обласна (районна) влада тут ні до чого. Хіба що мала би надавати підтримку порадами-консультаціями, допомагати ресурсами, технічними сервісами та інфраструктурними рішеннями на першому етапі тощо.

Однак в деяких місцях вбачається формування таких собі «феодальних» осередків замість реальної децентралізаціії. Візьмемо, до прикладу, Закарпаття. Область має достатню кількість громад, які вже давно не звертаються по допомогу до вищої влади, а самостійно вирішують всі проблеми. І живуть при цьому досить непогано, ще й мають прекрасні перспективи.

Здається, тут процес децентралізації мав би йти, як кажуть, зі свистом. Аж ні. Закарпаття досі залишається єдиною областю, де не затверджено перспективний план утворення ОТГ. Як з’ясовується, не співпадають інтереси громад та обласної влади. Так, чотири громади не можуть отримати висновки ОДА на подані рішення щодо відповідності про об’єднання законодавству України. При чому дві з них чекають цих висновків більше року.

Ситуація не банальна, оскільки весь цей час громади не можуть повноцінно функціонувати. Не думаю, що про цей випадок не знають у столиці, зокрема у профільному міністерстві. Могли б не лише розібратись, а й допомогти вирішити всі проблеми. І якщо, на думку керівництва ОДА, таке об’єднання невигідне певному району чи конкретним особам, то що має стояти на кону — інтереси чиновників чи інтереси громади? На це ясне запитання чомусь немає очевидної відповіді з боку влади.

Враховуючи, що випадки, аналогічні закарпатським, є і в інших областях, зокрема, Чернігівські і Київській, то хотілось би поцікавитися у «децентралізаторів» з печерських пагорбів — чиї інтереси відстоюєте?

 

Прес-служба Партії