Підбірка актуальних новин за 12 березня

1 рік ago Інформ центр 0

Перша хвиля: Держбюро розслідувань шукає понад 150 слідчих

Державне бюро розслідувань оголосило конкурс на зайняття 219 посад центрального апарату, зокрема на 152 посади слідчих.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі відомства.

“Це перша хвиля конкурсу. Незабаром буде оголошено конкурс до територіальних управлінь. Переконаний, що тисячі людей захочуть спробувати свої сили. Вони мають знати, що всі процедури буде проведено прозоро. Той, хто переможе, зробить це завдяки своїм здібностям. Хто не переможе – має знати, що бюро для всіх кандидатів забезпечило рівні можливості”, – зазначив директор  ДБР  Роман Труба.

Умови проведення конкурсу та перелік посад опубліковані в оголошенні на  сайті Кабміну. До складу конкурсних комісій ДБР включено представників громадськості.

Кандидати можуть подавати документи з 14 березня по 11 квітня включно.

 

 

Діалог щодо умов співпраці з МВФ триває – Порошенко

Співпраця з Міжнародним валютним фондом залишається у пріоритетах для України, триває діалог щодо її умов.

Про це заявив Президент Петро Порошенко на зустрічі з представниками вітчизняного та зарубіжного бізнесу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я не маю жодного сумніву в тому, що наш парламент здатний зробити те, що необхідно (для ухвалення закону про Антикорупційний суд у другому читанні – ред.) Куди складнішим, як на мене, є таке питання, як вимога Фонду ще раз підвищити ціни на газ. Хочу, щоб були припинені будь-які інсинуації – наша співпраця з Міжнародним валютним фондом є для нас важливим пріоритетом… І ми робимо все можливе для того, щоб у рамках дискусії з нашими партнерами з МВФ зробити максимум можливого, щоб ця співпраця була продовжена – це пріоритет мій, це пріоритет уряду, це пріоритет парламенту, всієї нашої команди”, – сказав Порошенко.

Глава держави акцентував, що не має жодного сумніву в необхідності діалогу з Фондом, водночас він зауважив, що прийняття рішень Стокгольмським арбітражем, зміна цінового паритету є новими обставинами, які мають бути враховані.

“І впевнений, що й Міністерство фінансів, яке проводить ці переговори, й інші переговорники докладуть максимуму зусиль, які дозводять знайти розумний баланс між необхідністю співпраці з кредиторами та інтересами українських домогосподарств”, – наголосив Порошенко.

 

Новий закон про валюту скасує контроль для операцій нижче 150 тисяч – Порошенко

Президент Петро Порошенко подасть до Верховної Ради новий законопроект “Про валюту”.

Про це він заявив на зустрічі з представниками вітчизняного та зарубіжного бізнесу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нововведення бізнес і громадяни відчують негайно після ухвалення закону”, – прокоментував глава держави своє рішення.

За його словами, у проекті закону пропонується скасувати валютний контроль для зовнішньоекономічних операцій нижче від порогового рівня у 150 тисяч гривень. Крім того, передбачається скасувати валютний нагляд для 40% операцій від загальної кількості транзакцій.

Водночас згідно із законопроектом не потрібна буде реєстрація кредитів від нерезидентів, скасовується покарання у вигляді призупинення зовнішньоекономічної діяльності тощо, уточнив  Порошенко.

 

 

Порошенко підписав закон про ТОВ. Що зміниться для бізнесу

Президент Петро Порошенко у понеділок підписав закон “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

Порошенко зазначив, що цей законодавчий акт є довгоочікуваним, адже до цього часу діяльність товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю в Україні регулювалася законом про господарські товариства, ухваленим ще у 1991 році.

“І от, на сьогоднішній день парламент проголосував. І вже припиняється така юридична форма, яка працювала в нас з 1991 року”, – зауважив Порошенко. За його словами, новий закон стосується більшості суб’єктів малого та середнього бізнесу і дає можливість ефективно захистити учасників таких товариств.

За словами Президента, новим законом запроваджуються сучасні принципи ефективного регулювання, створення і ведення бізнесу. “Ці процедури стануть простішими, зрозумілішими. Закон має забезпечити учасникам товариства комфортний правовий простір для врегулювання своїх відносин. Зменшити ризики захоплення контролю за товариством, фактично знищити ризики рейдерських атак. Знімаються обмеження щодо формування статутного капіталу, спрощується процедура реєстрації, успадкування частки в статутному капіталі товариства, право отримання кредиту чи фінансування під заставу частки товариства, що полегшить залучення додаткових коштів”, – пояснив він.

“Стає неможливим виключення міноритарного учасника за так зване систематичне невиконання або неналежне виконання обов’язків, що було вивчено і “від зубів відскакувало” (використовувалось – ред.) певними рейдерами”, – також додав глава держави.

На думку окремих експертів, ухвалення і підписання цього закону дозволить значно підвищити позиції України в рейтингу  Doing business, додав Порошенко. “Я вже наголошую, що ми за ці три роки зробили надзвичайно великий прогрес в рейтингу, займаючи зараз 76 позицію. Але я наголошую, що ми не збираємося на цьому зупинятися”, – підкреслив Президент.

Очікується також, що закон дозволить значно покращити бізнес-клімат, сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій, створить передумови для створення нових та розвитку наявних підприємств. Збільшиться надійність захисту прав власності та буде забезпечено учасників ефективними механізмами запобігання та вирішення корпоративних конфліктів.

Документ вдосконалює регулювання відносин, які пов’язані зі створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю. Він також усуває значні вади, які існують у чинному законодавстві, та приведе його у відповідність із нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн-членів ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення регулювання відносин, які пов’язані зі створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю 6 лютого. За законопроект №4666 “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” у повторному другому читанні проголосували 286 депутатів.

 

Заарештований в РФ опозиціонер оголосив сухе голодування

Російський опозиціонер Магомед Хазбієв, заарештований 11 січня в Інгушетії за обвинуваченням в незаконному обороті зброї і образі представника влади, оголосив сухе голодування.

Про це  “Медіазоні”  повідомила його адвокат Хеді Ібрієва.

«Я до останнього сподівалася, що він цього не зробить, але він все ж прийняв таке рішення (оголосити голодування – ред.)», – сказала Ібрієва.

За її словами, опозиціонер оголосив голодування через те, що не може отримати необхідну медичну допомогу – всі клопотання захисту відхиляються. Зокрема, 29 січня суд відмовився перевести Хізбієва під домашній арешт. Адвокат наполягала, що її підзахисний, у якого в СІЗО відкрилося шлункова кровотеча, не може перебувати під вартою. Сам опозиціонер написав у  Facebook, що оголосив голодування, “вичерпавши всі можливості домогтися справедливості”.

Хазбієва затримали 11 січня в Назрані, відтоді його тримають в спецкорпусі СІЗО, в одиночній камері під відеоспостереженням. Повернутися до Інгушетії і дати свідчення він вирішив сам. Провину Хазбієв не визнає і вважає, що його переслідують за опозиційну і правозахисну діяльність.

Магомед Хазбієв – колишній голова регіонального відділення партії ПАРНАС. Він неодноразово критикував інгушський уряд і президента Росії Володимира Путіна. У себе на батьківщині він піддавався переслідуванням з боку влади.

Також Хазбієв був головним редактором видання «Інгушетія.орг», яке запустили після блокування в Росії видання «Інгушетія.ру», яке критикувало керівництво республіки, зокрема екс-президента Мурата Зязікова. Видання заблокували за рішенням суду в 2008 році.

 

Робота така: Пєсков прокоментував слова Путіна про “пургу”

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков вважає критику у свою адресу з боку російського президента Володимира Путіна “нормальним робочим процесом”.

Про це Пєсков заявив журналістам, коментуючи критичне зауваження, яке зробив про його роботу Путін в інтерв’ю американському телеканалу NBC, повідомляє  ТАСС – Укрінформ.

“Робота з президентом завжди супроводжується критикою”, – підкреслив представник Кремля.

“Ми неодноразово розповідали, що президент – дуже вимоглива людина, вимогливий начальник. Це абсолютно нормальний робочий процес”, – стверджує Пєсков.

“Критика буває іноді більш напруженою, іноді менш напруженою”, – додав він. Пєсков зазначив, що будь-якого прес-секретаря рано чи пізно критикує керівництво. Інакше “це може бути тільки прес-секретар, який нічого не робить”, вважає він.

Відповідаючи на питання про те, чи завжди Пєсков у своїх публічних коментарях викладає точку зору  Кремля  чи іноді висловлює лише власну думку, він підкреслив: “Я ніколи власну думку свою (у публічних коментарях) не викладаю”.

Раніше Путін заявив у інтерв’ю NBC: “Ось Пєсков сидить навпроти, мій прес-секретар, він несе іноді таку “пургу”. Я дивлюся по телевізору й думаю: що він там розповідає? Хто йому це доручив?”.

 

Конституційний суд Росії отримав виклик до ГПУ свого голови та 18 суддів

Конституційний суд РФ отримав виклик суддів до Генпрокуратури України у зв’язку з підозрою у співучасті в посяганні на цілісність України через анексію Криму.

Про це повідомляє  РІА “Новости”  з посиланням на представника КС РФ – Укрінформ.

“Пакет від Генпрокуратури України отримано”, – сказав чиновник.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що голову та 18 суддів КС РФ підозрюють в умисних діях щодо зміни меж території та державного кордону України; у порушенні порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ККУ).

Він заявив, що письмові повідомлення про підозру і повістки про виклик для проведення слідчих дій на 13 і 19 березня будуть доставлені за місцем роботи підозрюваних у КС РФ.

За словами Луценка, у разі нез’явлення підозрювані будуть оголошені в розшук.

 

Московський патріархат забрав у запорізького священика парафію через молитви за ЗСУ

Священик УПЦ Московського патріархату із Запоріжжя протоієрей Ігор Савва, якого позбавили парафії через проукраїнську позицію, не має наміру повертатися на місце вигнання.

Про це він написав у  Facebook, відповідаючи на питання своїх френдів – Укрінформ.

“Ви знаєте, цей процес так давно йде, що зараз я відчуваю тільки полегшення і повертатися зовсім немає бажання. Але про припинення служіння, звичайно, мова не йде”, – зазначив він.

Протоієрей також підкреслив, що “вперше за багато років відчув себе людиною”.

Савву позбавили парафії через те, що він, зокрема, молився за перемогу ЗСУ і відмовлявся згадувати в богослужіннях російського патріарха Кирила.

Крім того, в березні він виставив на своїй сторінці в соцмережі викривальні статті, що стосуються патріарха Кирила. Там говорилося, що той є агентом КДБ і мільйонером, який нажився на контрабанді сигарет.

Священика неодноразово попереджали про покарання, а 11 березня представники Запорізької єпархії УПЦ МП прийшли до церкви у супроводі хлопців і повідомили, що Савва служити тут більше не буде. При цьому митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука спілкуватися з віруючими відмовився, повідомляє ТСН.

«Частина віруючих заявила, що шукатимуть інше місце для молитов, оскільки мають патріотичну позицію», – уточнює  телеканал.

На даний час на сайті єпархії жодних коментарів щодо ситуації, що склалася, немає.

 

Меджліс заявив про безпрецедентний тиск перед виборами президента РФ

Окупаційна влада в Криму чинить безпрецедентний тиск на кримських татар, примушуючи їх до участі в незаконних виборах президента РФ.

Про це йдеться у зверненні Меджлісу кримськотатарського народу, опублікованому на сторінці в  Facebook  голови Меджлісу Рефата Чубарова – Укрінформ.

“Меджліс кримськотатарського народу відмічає безпрецедентний тиск і прямі погрози на адресу кримських татар з боку російських окупантів і місцевих колаборантів з метою примусити їх до участі в незаконних виборах. Помітні верстви населення – духовні особи, вчителі, лікарі, бізнесмени, співробітники комунальних підприємств і організацій, студенти, спортсмени, пенсіонери, перебувають під жорстоким морально-психологічним шантажем”, – йдеться в заяві.

У документі говориться, що абсолютна більшість  кримських татар, які проживають у всіх містах і районах Криму, “сповнені гідності і сміливості, щоб не піддаватися шантажу і погрозам, які надходять з боку російських окупантів”.

“Кримські татари демонструють вірність принципам міжнародного права і непохитність своєї позиції в оцінках російської окупації Криму, проявляють солідарність з усіма кримськими політв’язнями, висловлюють єднання з сім’ями убитих і насильно викрадених співвітчизників”, – відзначається в тексті заяви.

Отже, резюмують у Меджлісі кримськотатарського народу, “кримські татари не братимуть участі у незаконних виборах 18 березня 2018 року, що проводитимуться російськими окупантами в тимчасово окупованому Криму”.

Як підкреслено в заяві, Меджліс і далі підтримуватиме кримськотатарський народ, а також інших жителів Криму, незалежно від національності і віросповідання, в їхній неучасті в незаконних виборах 18 березня 2018 року, що проводитимуться Російською Федерацією.

Крім того, підкреслили в представницькому органі кримськотатарського народу, Меджліс вживатиме “всіх заходів для якнайшвидшого забезпечення державного суверенітету України над Кримським півостровом та відновлення статусу Криму на основі права кримськотатарського народу на самовизначення як корінного народу України”.

 

Кримських татар зганяють на “вибори” під загрозою звільнення – правозахисники

Кримським татарам, які працюють у кримській установі “Жовтневий пансіонат для людей похилого віку та інвалідів”, повідомили про звільнення в разі неявки на “вибори” президента РФ.

Про це  повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на власні джерела – Укрінформ.

“Керівництво кримської держустанови “Жовтневий пансіонат для людей похилого віку та інвалідів” загрожувало звільненням співробітникам – кримським татарам, якщо вони не підуть голосувати на вибори”, – зазначають правозахисники.

Повідомити про це адміністрація пансіонату зібрала саме кримських татар з числа співробітників установи.

“Директор каже, що всім необхідно в обов’язковому порядку проголосувати, тому що бояться диверсій з боку кримських татар”, – йдеться у коментарі джерела Кримській правозахисній групі.

Раніше правозахисники повідомляли про зафіксовані випадки примусу в одній зі шкіл окупованого Криму дітей малювати плакати до  виборів  президента РФ.

 

Парубій підписав звернення Ради про невизнання “виборів” у Криму

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав постанову про звернення до міжнародного співтовариства у зв’язку з підготовкою виборів президента РФ на території тимчасово окупованого Криму та в місті Севастополі.

Про це спікер повідомив під час Погоджувальної ради ВР у понеділок, 12 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щойно підписав постанову, яка була підготовлена депутатами і профільним комітетом про звернення до міжнародного співтовариства у зв’язку з підготовкою незаконних виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території України, Криму та місті Севастополі. Парламент України закликає всю міжнародну спільноту бойкотувати і не визнавати ці так звані вибори президента Російської Федерації. Я сподіваюсь, що ми зможемо цю постанову про звернення до парламентів інших держав прийняти вже цього тижня»,- сказав Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко закликав міжнародне співтовариство не визнавати проведення виборів президента РФ на території окупованого Криму.

Провідні міжнародні організації, зокрема ПАРЄ, ОБСЄ, ЄС відмовилися відправляти своїх спостерігачів у анексований Крим.

 

Україна введе санкції проти організаторів виборів у Криму — Президент

Україна не визнає фейкові вибори президента РФ на окупованих територіях нашої держави.

Про це він заявив під час спільного брифінгу з Високим представником Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики – Віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я чітко заявив, що Україна не визнає фейкові президентські вибори на тимчасово окупованих територіях, бо і там росіяни збираються проводити так зване голосування. Ми впевнені в тому, що необхідно запровадити санкції проти осіб, які причетні до організації незаконного виборчого процесу”, – сказав  Порошенко.

Він також закликав міжнародну спільноту до аналогічних дій у відповідь на  незаконні вибори  президента РФ на  тимчасово окупованих територіях.

Як повідомлялося, у понеділок, 12 березня з робочим візитом в Україні перебуває Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики – Віце-президент Європейської Комісії Федеріка Могеріні.

 

Британія збереже санкції проти РФ до повернення Криму – посольство

Велика Британія має намір зберігати санкції проти Росії до тих пір, поки Крим не повернеться до складу України.

Про це говориться в заяві посольства Великої Британії в Україні, опублікованому у  Twitter – Укрінформ.

“4 роки тому Росія почала незаконну анексію  Криму  й відтоді нав’язує свою владу населенню. Мі повинні зберігати санкції, накладені на Росію за анексію Криму, до моменту, як він повернеться до складу України”, – говориться в публікації.

Раніше повідомлялося, що посольство Британії в Україні  закликало Росію  звільнити українських політичних в’язнів.

 

Суддя КСУ: Конституційний суд РФ легітимізував у законодавстві анексію Криму

Конституційний суд Російської Федерації легітимізував у російському законодавстві анексію Криму.

Про таке в ефірі “5-го каналу” заявив суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий – Укрінформ.

“Коли Конституційний Суд Росії своїм рішенням легітимізував міжнародний злочин, який називається “агресія” – це найтяжчий міжнародний злочин за міжнародним правом. Тим самим він практично перетворився з юридичного інституту на інститут задоволення політичних апетитів президента Путіна. Більше того, я скажу, що сам голова Конституційного суду Росії, пан Зоркін, був ідеологом цього дійства і забезпечив його”, – сказав Головатий.

Як раніше повідомляло агентство, родичі заручників Кремля  просять Могеріні про спецслухання у Європарламенті.

 

“Звернення інтелектуалів” України та Польщі: ініціатор пояснила головну ідею

Звернення інтелектуальної еліти обох країн щодо неприпустимості подальшої конфронтації у польсько-українських відносинах є дуже важливим, незважаючи на те, чи до нього прислухаються політики.

На цьому в коментарі власному кореспондентові Укрінформу наголосила один з ініціаторів звернення, польський публіцист та громадська активістка Іза Хруслінська.

“Це – ініціатива нашої невеликої групи активних людей, які не здаються, бачачи, що на політичному рівні немає жодного прогресу, а навпаки (відбувається регрес — ред.). Ми з обох боків кордону не погоджуємося на це, оскільки добре розуміємо, що означає продовження політики конфронтації…” – заявила Хруслінська.

Вона додала, що це добре усвідомлюють як ініціатори звернення, так і всі, хто активно не задіяний в польсько-українському діалозі, але підписався під зверненням.

Громадська активістка підкреслила, що українці та поляки мають 30-річний досвід будування хороших добросусідських відносин. За її словами, на це працювали відомі інтелектуали Богдан Осадчук та Єжи Гєдройць, польська опозиція та українські дисиденти ще з 80-х років XX століття.

“Відтак це є наш громадянський голос, голос громадянського спротиву. Ми проти конфронтаційної політики між Польщею та Україною, оскільки вважаємо, що виклики теперішнього часу і майбутнього Європи мають повернути нас на шлях справжнього діалогу, який будується на європейських принципах”, – наголосила Хруслінська.

Вона підкреслила, що у цих твердженнях немає нічого нового, адже це – в геополітичних та суспільних інтересах обох країн.

Громадська активістка відверто визнала, що не очікує на якусь реакцію політикуму, наголосивши, що дуже важливою для суспільств обох країн є реакція саме громадськості.

“Я не знаю, якими будуть політичні наслідки, поки що немає жодних. Проте ми маємо реагувати, адже не лише політики вирішують нашу долю. Україна і Польща є народами, які раніше дуже добре показували приклад, що не лише політики щось вирішують, а буває так, що політики взагалі нічого не вирішують”, – зазначила Хруслінська.

Вона звернула увагу, що після публікації цього звернення дуже багато людей схвально висловилося щодо його появи.

“Люди очікували на цей голос, звертали увагу на те, наскільки важливою є думка громадських активістів та інтелектуалів, що ми свідомі того, куди рухаємося, йдучи шляхом конфронтації”, – підкреслила громадська активістка.

На її переконання, не слід зосереджуватися лише на якихось політичних напрацюваннях, а варто звертати увагу на голос громадськості.

“Не можна думати в категоріях: вплине це на політиків чи ні?! Насамперед, це має вплинути на нас, дати нам додаткове усвідомлення, що це наша спільна справа, що ми маємо слідкувати, щоб нас укотре не розлучили, не довели до якогось протистояння”,- підсумувала Хруслінська.

Як інформувалося, відомі в Україні та Польщі науковці, громадські активісти, письменники, журналісти та релігійні діячі  виступили проти подальшої конфронтації у польсько-українських відносинах  і закликали політиків обох країн повернутися до політики діалогу, а не диктату однієї зі сторін. Вони підкреслили, що кожна конфронтація між поляками та українцями, яка часто інспірується Росією, призводить до спільної поразки обох народів.

Від України звернення підписали, зокрема, письменники Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Андрій Любка, Тарас Прохасько, Микола Рябчук, колишні дисиденти Йосиф Зісельс, Микола Горбаль, історики Ярослав Грицак, Олександр Зінченко, Наталя Яковенко, єпископ УГКЦ Борис Гудзяк, протоієрей, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Гергій Коваленко, віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, журналісти Вахтанг Кіпіані, Юрій Макаров, Віталій Портников та інші. З польської сторони звернення підписали публіцисти Адам Міхнік, Ізабела Хруслінська, Константи Геберт, Едвін Бендик, Славомір Сєраковський, режисери Агнєшка Голланд, Кристина Янда, директор Польського театру у Варшаві Анджей Северин, історики Анджей Фрішке, Ірена Грудзінська-Гросс, Петро Тима, Анна Вольфф-Повенска, письменники Анджей Стасюк, Ольга Токарчук, поет Адам Загаєвський та інші.

Упродовж останнього року надто погіршилися польсько-українські відносини з огляду на різне трактування спільних сторінок складної історії. Обидві сторони погоджуються, що до багатьох антипольських та антиукраїнських інцидентів причетною є Росія.

 

“Східне партнерство” започаткувало нову інституційну структуру

Ініціатива ЄС із поглиблення співробітництва зі східними партнерами набула удосконаленої інституційної структури.

Результати інституційної реформи “Східного партнерства” (СхП) представлені на події високого рівня, яка проходить у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Нашою метою є досягнення справжнього всеосяжного підходу, удосконалюючи вже існуючу структуру. Вона повинна стати більш дієвою та забезпечити здатність виконати наші завдання. Вона потребує залучення всіх країн-членів ЄС та країн-партнерів з метою координації та керування процесом”, – заявив єврокомісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган.

Єврокомісар наголосив, що нова архітектура СхП має показати, що ЄС і країни-партнери твердо віддані співробітництву, щоб разом стати сильнішими.

Нова структура з інституційного співробітництва між країнами  “Східного партнерства”  та країнами-членами ЄС стане більш компактною та зосередженою на найбільш ефективному проведенні реформ та реальних результатів для громадян.

“Сьогодні ми вивели наше партнерство на новий рівень амбіцій”, – наголосила у відеозверненні до учасників засідання високий представник ЄС у закордонних справах та політики безпеки Федеріка Могеріні, яка сьогодні перебуває з візитом у Києві.

Ключові елементи оновленої структури, включаючи керівні платформ і панелей, віднині будуть скоординовані з чотирма пріоритетами “Східного партнерства”. Вони спрямовані на зміцнення урядування, економіки, зв’язків та суспільства.

Найвищими форматами обговорення політики СхП залишаться саміти на рівні глав держав та урядів, а також зустрічі на рівні міністрів закордонних справ і секторальні міністерські зустрічі.

Взаємодія на всіх рівнях у форматі “Східного партнерства” включатиме парламентський вимір EURONEST, Конференцію місцевих і регіональних влад (CORLEAP), а також Форум громадянського суспільства.

 

Східне партнерство: Зеркаль окреслила пріоритети України

Заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль взяла участь у Заході високого рівня ініціативи “Східне партнерство” в Брюсселі та  окреслила пріоритети України.

Про це повідомляє  прес-служба МЗС України –  Укрінформ.

“Зазначений захід був присвячений обговоренню шляхів практичної імплементації 20 досягнень до 2020 року, схвалених на Саміті Східного партнерства у листопаді 2017 року, а також очікувань партнерів щодо подальшого розвитку цієї ініціативи. У ході виступу О.Зеркаль окреслила пріоритети України в рамках Східного партнерства”, – йдеться у повідомленні.

Серед таких пріоритетів Зеркаль назвала  подальше зміцнення секторальної взаємодії, активніше залучення регіонів до програм співпраці в рамках СхП, а також розширення можливостей для навчання молоді і школярів.

Заступник міністра також акцентувала увагу на питанні енергетичної безпеки, зокрема в контексті газової кризи, яка мала місце на початку березня і була спричинена газовим шантажем Росії.

Серед інших пріоритетів України у взаємодії з ЄС відзначено розширення доступу для національних виробників до ринку ЄС.

У рамках заходу була представлена оновлена багатостороння структура Східного партнерства, яка покликана більш ефективно сприяти досягненню відчутних результатів для населення.

 

СЦКК: Авто з ремонтниками фільтрувальної станції обстріляли військові РФ

Українська сторона СЦКК поінформувала представників СММ ОБСЄ про порушення бойовиками військових формувань РФ режиму припинення вогню та про їхню причетність до обстрілу авто зі змінним персоналом до Донецької фільтрувальної станції.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО – Укрінформ.

Обстріл  автомобіля співробітників ДФС – провокація бойовиків військових формувань РФ… Це ж підтверджує трасологічна оцінка місцевості порушення режиму припинення вогню. Відповідно до її висновків, обстріл автомобіля з боку ЗС України є абсолютно неможливим”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що як і інші критичні об’єкти цивільної інфраструктури Донбасу, ДФС знаходяться під особливою увагою Збройних Сил України.

“Головне завдання – недопущення тут будь-яких порушень режиму припинення вогню, навіть коли ЗС України змушені відкривати вогонь у відповідь. Всі ці об’єкти мають постійні гарантії безпеки з боку ЗС України, у той час як, з боку військових формувань РФ такі гарантії систематично порушуються, що свідчить, про їхню абсолютну незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону та у відновленні цивільної інфраструктури Донбасу”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, автобус, що перевозив співробітників Донецької фільтрувальної станції, вранці в понеділок потрапив під обстріл. Відзначається, що люди не постраждали, але в результаті обстрілу пробито радіатор автомобіля.

7 березня вантажний автомобіль ЗІЛ-130, котрий привіз бензин на Донецьку фільтрувальну станцію, потрапив під обстріл бойовиків.

А 11 березня вночі в зоні обстрілу опинилася насосна станція першого підйому Південнодонбаського водопроводу.

 

Столиці пропонують оголошувати жалобу за загиблими киянами-АТОвцями

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків депутати підтримали проект рішення “Про оголошення Днів жалоби в місті Києві”.

Про це повідомляє  прес-служба  Київської міської ради – Укрінформ.

Зокрема, пропонується оголошувати Дні жалоби під час поховання киян, які загинули внаслідок проведення антитерористичної операції на сході України. На знак скорботи за загиблими у День жалоби на всій території столиці приспускатимуть державний прапор із траурною стрічкою на будинках і спорудах місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій.

“Бойові дії на сході країни тривають вже 4 роки, і практично кожен день приносять жертви серед українських військових і мирного населення. За офіційними даними, оприлюдненими ООН, за час збройного конфлікту на Сході постраждало 34 тисячі наших співвітчизників. Ми не маємо права звикати до цього. Окрім додаткового соціального захисту родин киян, які загинули в АТО, Київ щоразу мусить давати сигнал, що місто знає про свою втрату і розділяє жалобу з кожною родиною”, – вважає автор проекту рішення, депутат Київради Вадим Сторожук.

Окрім того, на час проведення прощальної церемонії пропонується обмежувати проведення розважальних заходів, концертів, спортивних змагань на території столиці. Також відповідний проект рішення рекомендуватиме підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності на території Києва долучитись до вшанування пам’яті загиблих та вивішувати на приміщеннях державні прапори України з чорними стрічками.

Відповідний проект рішення має також розглянути постійна комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

 

ОБСЄ спростовує відкриття свого офісу в Ужгороді

Спостерігачі ОБСЄ посилили моніторинг в Ужгороді через лютневий напад на офіс Товариства угорської культури Закарпаття, відправивши туди патрулі з Івано-Франківська, але окремого офісу не відкривали.

Про це в ефірі  Радіо НВ  розповів перший заступник глави місії Олександр Хуг.

“В Ужгород для моніторингу ситуації в Закарпатській області було направлено кілька патрулів. Водночас окремого офісу організація не відкривала”, – сказав Хуг.

Він уточнив, що загалом ситуація в цьому районі залишається спокійною.

Як повідомляв Укрінформ, Місія Організації зі співробітництва та безпеки в Європі посилила моніторинг в Ужгороді.

Там стверджують, що публічно повідомили про це і обіцяють розміщувати всі висновки на веб-сайті ОБСЄ.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що генеральний секретар ОБСЄ і верховний комісар з прав людини позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ у регіон у зв’язку з нападами на Товариство угорців Закарпаття, і направили для цього 12 спостерігачів ОБСЄ.

Водночас в Закарпатській обласній держадміністрації повідомили, що до них не надходило пропозицій про відкриття офісу місії ОБСЄ. А також уточнили, що найближчий офіс місії ОБСЄ знаходиться в Івано-Франківську.

7 березня Товариство угорців Закарпаття, на офіс якого було скоєно два напади, закликало розгорнути в області постійну місію ОБСЄ.

У той же час у МЗС України зазначили, що не бачать підстав для направлення спостерігачів в регіон.

Як повідомлялося, 6 березня двох підозрюваних у нападі на Товариство угорців в Ужгороді взяли під варту на 60 діб. Також до справи додали нову кваліфікацію злочину – теракт.

У ніч на 27 лютого в Ужгороді відбувся підпал офісу Товариства угорської культури Закарпаття. В результаті пожежі ніхто не постраждав.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявляв, що за підпалом офісу Товариства угорської культури стоять російські спецслужби.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін засудив спробу підпалу і назвав це провокацією.

 

Справа Труханова: суд переніс розгляд апеляції щодо Вугельмана

Апеляційний суд міста Києва переніс на 20 березня розгляд скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення Солом’янського райсуду про відмову відсторонити заступника мера Одеси Павла Вугельмана від посади на період слідства.

Про це повідомила у коментарі Укрінформу прес-секретар суду Тетяна Геведзе.

“Апеляційний суд переніс на 20 березня розгляд клопотання прокурорів про усунення з посади заступника міського голови Одеси Павла Вугельмана. Засідання призначене на 14 годину”, – зазначила вона.

Геведзе додала, розгляд апеляції перенесли, оскільки не надійшли матеріали справи з Солом’янського райсуду столиці.

Як повідомляв Укрінформ, 13 лютого детективи  НАБУ  і прокурори САП оголосили підозру чотирьом посадовцям мерії Одеси, у тому числі чинному меру, ще трьох людей затримали. За версією НАБУ, ці особи причетні до схеми із заподіяння збитків місцевому бюджету Одеси. Зокрема, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу заводу “Краян”, за 185 мільйонів гривень у приватної структури, яка на початку 2016 року сама придбала цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, за 11,5 мільйона гривень.

14 лютого НАБУ повідомило про затримання в аеропорту “Бориспіль” Труханова і його заступника Павла Вугельмана.

Солом’янський райсуд 15 лютого обрав Труханову та Вугельману запобіжні заходи у вигляді особистої поруки народних депутатів.

 

Бакуліна потрібно оголосити у розшук – генпрокурор

Генпрокурор Юрій Луценко вважає за необхідне оголосити народного депутата Євгена Бакуліна у розшук, оскільки слідство не може встановити його місцезнаходження.

Про це глава ГПУ заявив на засіданні Регламентного комітету ВР з розгляду подання ГПУ щодо зняття недоторканості з Бакуліна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На цей момент ми не можемо встановити місце його знаходження. Це перша обставина, яка веде нас до єдиного можливого і логічного висновку  – пана Бакуліна треба оголосити в розшук. Для цього, безумовно, потрібен дозвіл  Верховної Ради  не тільки на притягнення його до кримінальної відповідальності, але і затримання”, – зазначив генпрокурор.

Луценко зазначив, нагадав, що Бакулін після слідства, яке завершилося у 2014 році закриттям кримінальної справи, “фактично залишив територію України і довгий час не з’являється ні на засідання Верховної Ради, ні взагалі на території України”.

За його словами, ГПУ звернулася до адвокатів депутата з проханням надати інформацію про місце його знаходження для того, щоб у законний спосіб передати йому всі процесуальні документи, але адвокат у телефонній розмові відмовив.

Окрім того, наголосив генпрокурор, Бакулін підозрюється у вчинені злочинів, які згідно з чинним законодавством передбачають арешт незалежно від терміну, який пройшов після скоєння злочину.

Як повідомлялося, 16 лютого генпрокурор Луценко підписав подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й обрання запобіжного заходу народному депутату з фракції “Опозиційний блок” Євгену Бакуліну.

За словами Луценка, подання підготовлено у зв’язку з розслідуванням справи про закупівлю у 2011 році нафтобурових установок за завищеною ціною, відомих під назвою “вишки Бойка”.

Бакулін очолював “Нафтогаз України” з березня 2010 року по березень 2014 року. У березні 2014 року його затримали за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах у справі. Згодом Печерський суд Києва відпустив Бакуліна під заставу в сумі 10 млн грн.

 

Справа Рубана: В ГПУ кажуть, що є відеодокази його контактів із Захарченком

У слідчих є аудіо та відеодокази щодо контактування ватажка “ДНР” Олександра Захарченка та керівника центру “Офіцерський корпус” Володимира Рубана, підозрюваного у підготовці теракту.

Про це у єфірі  телеканалу ZIK  заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, додавши, що зараз в профільному інституті СБУ триває екпертиза відео та аудіо записів – Укрінформ.

“Думаю, що на цьому тижні експертиза буде завершена. У нас є докази, що він контактував з Захарченко і планував терористичний акт”, – додав він.

Луценко заявив, що всі докази щодо справи Рубана будуть оприлюднені після завершення слідства.

“Коли слідство буде вважати за можливо, докази будуть оприлюднені. Наприклад, у нас є відео, де автомобіль, яким керує Рубан, перетинає нашу КПВВ, заїжджає на територію “ДНР”, потім автоматники Захарченка сідають за руль і в трьох військових частинах Горлівки закладають зброю. Повертаються. За кермо сідає Рубан. Далі, всі бачили його затримання”, – зазначив Луценко.

За словами Луценка, у слідства є серйозні докази у підтвердження того, що готувався теракт.

“Те, що я знаю з матеріалів слідства – трупів могло бути сотні. Я знайомий з матеріалами слідства. Можу вам сказати, що все дуже серйозно. Всі сумніваються, що версія голови СБУ підтверджена. В нас є дуже серйозні докази, що йшлося про підготовку реального теракту, в тому числі – з мінометами, автоматами та гранатами”, – заявив Луценко.

 

Справа Рубана: СБУ викликала на допит Савченко

Служба безпеки України направила народному депутату України Надії Савченко виклик на допит на 13 березня.

Про це журналістам сказав генеральний прокурор України Юрій Луценко 12 березня після засідання Комітету Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У справі Рубана все дуже серйозно. В інтересах слідства я обмежусь лише двома фразами… Служба безпеки України направила народному депутату Надії Савченко виклик на допит на завтра. Тим не менше сьогодні о четвертій ранку вона відбула за теритрію країни для участі у міжнародній конференції, в якій передбачається участь окремих депутатів України, хоч вона не є членом офіційної делегації, але має на це підстави. Тому я зараз хотів би звернутися до народного депутата Савченко: якщо вона справді така мужня, чесна, завтра вона має бути у СБУ і співпрацювати завтра зі слідством було би дуже важливим в для Надії Савченко і для країни в цілому”,  – сказав Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, Рубан був затриманий зранку 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду «Майорськ» при спробі ввезти з тимчасово окупованої території арсенал зброї схований серед меблів.

Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу Рубану повідомив, що його підозрюють, зокрема, у підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Суд 9 березня обрав Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 2 місяці без права внесення застави.

Володимир Рубан у 2015-2016 роках виконував функції переговірника що звільнення полонених, які утримують на території окупованої Донеччини та Луганщини.

27 лютого минулого року СБУ скасувала Рубану дозвіл про перетин лінії зіткнення на Донбасі. Таку заборону СБУ запровадила після того, як він та народна депутатка Надія Савченко прибули в окупований Донецьк.

У СБУ заявляли, що Рубан не має повноважень, аби вести переговори щодо обміну полоненими.

 

На Львівщині створять мережу шляхів активного туризму

Для шанувальників рухливого відпочинку на Львівщині розробили 57 шляхів активного туризму, значна частина яких потребує відновлення ознакування. З них 21 – екологічні стежки, 19 – пішохідні та 16 – велосипедні.

Як  зазначили  в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА,  подано пропозиції для ознакування понад 80 туристичних маршрутів. Відтак, спільно із експертним середовищем з активного туризму, національними та регіональними природними парками, райдержадміністраціями та об’єднаними територіальними громадами цьогоріч заплановано створити мережу шляхів активного туризму – Укрінформ.

Крім цього, у відомстві підкреслили, що значну увагу приділять питанню популяризації області як напрямку для активного відпочинку за допомогою сучасних цифрових технологій.

Нагадаємо, торік в області ознакували чотири туристичні шляхи. Це пішохідний шлях “До головного осередку пропаганди ОУН і УПА”, “Росохацькі полонини”, лижний шлях “На гору Ільза”, автомобільний туристичний шлях “Львів-Броди”. Також в межах розвитку туристичної інфраструктури області розроблено інтерактивну карту й облаштовано 121 пікнік-локацію.

 

Україна піднялась на 3 місце після третього дня “білої” Паралімпіади у Пхьончхані

На зимових Паралімпійських іграх-2018 у Пхьончхані (Республіка Корея) відбувся третій медальний день. Розіграно 9 комплектів нагород.

Скарбничка збірної України поповнилася золотою медаллю Ігоря Рептюха, який став паралімпійським чемпіоном у лижній гонці на 20 км, “сріблом” та “бронзою” Оксани Шишкової і Людмили Ляшенко відповідно на лижній 15-кілометрівці, повідомляє Укрінформ.

У “синьо-жовтих” вже 9 нагород – 3 золоті, 2 срібні та 4 бронзові.

У загальнокомандному заліку лідирує збірна США – 6 золотих, 5 срібні та 4 бронзові. Слідом за американцями йдуть французи (3, 3, 3). Україна – третя (3, 2, 4).

Загалом медалі у Пхьончхані здобули представники 20 країн з 49 команд-учасниць.

 

Тарас Радь приніс Україні четверте “золото” на Паралімпіаді-2018

Тернополянин Тарас Радь здобув для України четверту золоту нагороду на XII Паралімпійських іграх у Пхьончхані (Республіка Корея).

Радь став паралімпійським чемпіоном у біатлонній гонці на 12,5 кілометрів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, повідомляє Укрінформ.

Тарас з чистою стрільбою на чотирьох вогневих рубежах випередив на фініші американців Даніеля Кноссена і Андре Соула, яким дісталися “срібло” і “бронза” відповідно.

В активі збірної України вже 10 нагород – 4 золоті, 2 срібні та 4 бронзові.

Паралімпіада-2018 пройде до 18 березня.

 

У Німеччині учасники Великої коаліції підписали договір

Канцлер ФРН Ангела Меркель, за кандидатуру якої Бундестаг голосуватиме в середу, хоче, щоб новий уряд запрацював якнайшвидше і на повну силу.

Про це вона заявила на брифінгу перед підписанням в понеділок коаліційної угоди між Християнсько-демократичним союзом, Християнсько-соціальним союзом і Соціал-демократичною партією Німеччини, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«В усіх таке почуття, що вже давно пора почати працювати», – сказала голова ХДС.

При цьому вона зазначила важливість компромісів.

Коаліційний договір, за її словами, відбиває усі важливі моменти.

Її партнери, лідери ХСС Хорст Зеехофер і СДПГ Олаф Шольц, підписи яких стоять під Коаліційним договором, виразили своє повне задоволення цим 177-сторінковим документом.

Майбутній віце-канцлер і міністр фінансів Шольц виразив задоволення тим, що завершився період невпевненості. На його думку, «це буде хороший уряд», який зробить життя громадян ФРН краще. Німеччина, підкреслив він, стоїть міцно на ногах, попри складний міжнародний стан.

Майбутній міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер заявив, що він задоволений підписаною угодою. Союз трьох партій він назвав «великою коаліцією для маленьких людей».

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, який знаходиться у Дюссельдорфі, також висловив задоволення у зв’язку з тим, що процес формування уряду в країні є завершеним, нагадавши, що «в останні тижні, під час переговорів і голосування (у СДПГ), в суспільстві зростало нетерпіння».

Коаліційний договір буде підписаний о 15 годині за київським часом.

 

Авіація Асада розбомбила ясла в Ідлібі, десятки поранених

Авіаудари сил президента Сирії Башара Асада в провінції Ідліб потрапили по дошкільній установі, через що 20 осіб були поранені.

Про це повідомляє  Anadolu – Укрінформ.

“В результаті удару ВПС режиму Асада по дошкільній установі в сирійській провінції Ідліб поранення отримали 20 осіб, більшість з яких складають діти”, – йдеться у повідомленні.

Ще чотири людини загинули в результаті авіаударів по інших населених пунктах Сирії.

Крім того, авіаудари нанесені по населених пунктах Бінніш, Маарет Мисрін і Рам Хамдан.

Представники “Білих касок” повідомили, що авіаудари тривають, і число загиблих може зрости.

Як повідомлялося, війна в Сирії почалася в березні 2011 року, коли мирні демонстрації протесту переросли в збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах. За даними  ООН, в ході конфлікту загинуло понад 400 тисяч осіб, понад 10 мільйонів були змушені залишити свої будинки. 4,8 мільйона осіб знайшли притулок за межами країни.

 

США погрожують вдарити по Асаду, якщо в ООН знову заблокують перемир’я

Сполучені Штати висловили готовність завдавати удару по угрупованнях режиму Башара Асада, які за підтримки Росії та Ірану нищать мирне населення в Східній Гуті, якщо Рада Безпеки ООН знову не зможе забезпечити режим припинення вогню в цьому регіоні.

З відповідною заявою виступила в понеділок на засіданні РБ ООН постійний представник США при Організації Ніккі Гейлі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Якщо міжнародна спільнота неспроможне постійно діяти, бувають випадки, коли держави змушені застосовувати власні кроки”, – заявила представник  США.

У цьому зв’язку повідомляється, що американська делегація в понеділок поширила серед членів Радбезу проект резолюції з вимогою оголосити негайне введення режиму припинення вогню тривалістю протягом наступних 30-ти днів. При цьому документ містить звернення до генерального секретаря ООН терміново відпрацювати пропозиції для моніторингу за режимом припинення бойових дій, а також пересування мирних громадян.

Якщо ж окремі країни в Раді Безпеки знову заблокують документ, США “залишаються в готовності до дій”, наголосила американський дипломат. Вона нагадала, що торік Сполучені Штати рознесли ракетним ударом повітряну базу сирійського уряду, звідки була здійснена хімічна атака.

“Це не той шлях, якому ми віддаємо перевагу, але ми вже продемонстрували, що оберемо його, і ми готові його обрати”, – заявила представник США.

 

Інвесторів турбує валютне регулювання та юридичний статус власності – Бакас

Інституційних інвесторів, які працюють на українському ринку цінних паперів, перш за все турбує валютне регулювання та ризики, пов’язані з юридичним статусом власності.

Про це в інтерв’ю Укрінформу  розповів  голова правління Національного депозитарію України Міндаугас Бакас – Укрінформ.

«В Україні є два серйозних бар’єри на шляху до приходу інвестора: перший – це валютне регулювання, і другий – це ризики, пов’язані з юридичним статусом власності. Що стосується першої проблеми, то НБУ активно просуває законопроект «Про валюту» і, на нашу думку, це дуже важливий і позитивний крок  України  до ліберальної моделі валютного ринку. І, як наслідок, позитивний сигнал для іноземного інвестора. Що стосується другого бар’єру – це ризики, пов’язані з юридичним статусом власності», – сказав Бакас.

Він пояснив, що розв’язати другу проблему має допомогти законопроект № 6141 про спрощення доступу іноземних інвесторів.

«Суть у тому, що іноземний інвестор хоче інвестувати в певну країну, але йому складно приїхати сюди і відкривати рахунок. Це вимагає не тільки грошових витрат, а й забирає багато часу. Тому, коли інвестор розглядає такі можливості, він, зазвичай, використовує посередника. Під посередником маються на увазі великі глобальні банки, які працюють у всьому світі, і саме ці банки мають у країні безпосередньо рахунок та пропонують свої послуги, або ще можуть використати місцевих посередників. В Україні на даному етапі можна відкрити рахунок тільки для себе, тобто власник рахунку і є власником активів. Ми вводимо поняття «номінального власника», який дозволяє відкрити рахунок своїм клієнтам, без фізичної присутності інвестора тут. Це здається дрібницею, але це вирішує проблему власності, тому що тоді клієнт, який інвестує, вже спокійний, що його активи не будуть змішуватися з активами того посередника, на якого відкрито рахунок», – наголосив Бакас.

 

Уряд уперше за 10 років розгляне на засіданні питання приватизації – ФДМУ

21 березня має відбутися засідання Кабінету міністрів, присвячене приватизації.

Про це  повідомив  в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“21 березня має відбутися засідання Кабінету міністрів, присвячене приватизації. Головне завдання – якнайшвидший запуск нового закону про приватизацію в дію. А для цього потрібно розробити та внести зміни в 64 підзаконні акти. Це методики, постанови, накази, які необхідні для роботи нового закону. Це буде перше засідання уряду, присвячене приватизації, за останні 10 років. І вперше приватизація розглядається як важлива реформа, котра забезпечить як прихід інвестицій, наповнення бюджету, так і запуск промисловості через сотні підприємств, які простоюють, чекаючи ефективного власника”, – зазначив він.

За словами Трубарова, на сьогодні для імплементації нового закону про приватизацію вже розроблено 80% необхідних нормативно-правових актів.

“Фонд готувався до прийняття цього закону і вже на 80 відсотків підготував всі небхідні проекти документів”, – зазначив очільник  ФДМУ.

На сьогодні, за його словами, залишаються невирішеними низка питань, які тягнуться вже кілька років.

“Процес приватизації – це не лише хороший закон з прозорими і конкурентними механізмами продажу державного майна. Гостро стоїть питання передачі міністерствами підприємств, які підлягають приватизації. Вже пройшло 3 роки з часу прийняття 271 постанови Кабміну, а об’єкти так і не передані до фонду. А це понад 130 підприємств. І це питання також порушуватиметься на засіданні уряду, тим паче, що тепер передача підприємств є чіткою нормою закону”, – зазначив він.

Крім того, за словами Трубарова, залишається невирішеним питання виведення підприємств зі списку заборонених до приватизації.

“Програма ТРІАЖ передбачає, що 893 підприємства мають бути приватизовані, але понад 200 перебувають під дією закону, що забороняє приватизацію. І перелік заборонених підприємств потрібно переглядати, бо в цьому списку більшість об’єктів, які не є стратегічними і ніколи такими не були, але лобістськими шляхами потрапили під заборону приватизації”, – повідомив він.

 

Гройсман доручив перевірити заяву Ляшка про “непрозорий конкурс” на 4G

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до правоохоронних органів, щоб перевірили інформацію від голови Радикальної партії про нібито непрозорий конкурс з продажу ліцензій на стандарт 4G.

Про це Гройсман написав у  Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні лідер Радикальної партії Олег Ляшко оприлюднив заяву про те, що відкритий конкурс з продажу ліцензій на стандарт мобільного зв’язку  4G  міг пройти непрозоро, а вартість виданих ліцензій могла би бути значно вищою… Тому я звернувся до правоохоронних органів провести ретельну перевірку всіх наведених фактів”, – написав Гройсман.

Він додав, що відповідальним за проведення відкритого конкурсу є незалежний від уряду орган – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

“Але уряд не може не відреагувати на заяву про можливу шкоду нанесену державі”, – пояснив Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, трійка мобільних операторів – Київстар, Vodafone-Україна та Lifecell сумарно заплатять за 4G-ліцензії у “класичному” діапазоні 1800МГц майже 5,5 млрд грн.

 

Голова Коцюбинського готує позов до суду через своє відсторонення

Ольга Матюшина, яку депутати достроково позбавили повноважень голови Коцюбинскої селищної ради, готує подання до суду та звертатиметься до Мін’юсту щодо неправомірності таких дій.

Про це вона повідомила в коментарі кореспонденту Укрінформу.

“Готую скаргу до Міністерства юстиції та позови до суду. Така ситуація відбувається вже втретє за останні три роки. Наразі я не маю повноважень юридично на якісь рішення впливати”, – пояснила  Матюшина.

Вона також розповіла, що депутати Коцюбинсьої селищної ради “нібито” скликали сесію 7 березня, коли вона була на лікарняному. “Для мене це питання, на яких юридичних засадах  депутати внесли зміни до запиту в реєстрі”, – сказала Ольга Матюшина.

Окрім цього, вона повідомила, що Микола Єременко був обраний секретарем Коцюбинської селищної ради саме 7 березня на так званій позачерговій сесії.

“Він офіційно не працевлаштований в раду. Депутати наполягають, що вони продовжили жовтневу сесію, яка не була закритою. Але це не так. Після жовтневої відбулося сім офіційних сесій”, – пояснила Матюшина.

Вона також повідомила, що достроково припинити повноваження голови селищної ради можна за умови, якщо посадовець, зокрема, порушував права громадян, за наявності відповідних рішень суду, за умови притягнення його до кримінальної відповідальності. “Жодних таких рішень немає. Недовіру можна оголосити на законній сесії, інформація про її проведення оприлюднюється за двадцять днів”, – резюмувала Матюшина.

За її словами, скаргу в Мін’юсті мають розглянути протягом десяти робочих днів.

На  сайті Коцюбинської селищної ради  є повідомлення, що чергова, шоста сесія відбудеться 30 березня/  Жодних даних про сесію від 7 березня немає.

Як повідомляв Укрінформ, голова парламентської фракції БПП Артур Герасимов закликав правоохоронні органи дати належну оцінку усуненню селищного голови у Коцюбинському. За його словами, у селищі сталася спроба «захоплення влади».

Як повідомляють ЗМІ, місцева рада селища Коцюбинське Київської області двома третинами голосів висловила недовіру селищному голові Ользі Матюшиній. За відповідне рішення проголосували 18 депутатів з 26.

Причинами відкликання селищного голови нібито стали численні факти порушення нею законодавства, катастрофічна ситуація в сфері житлово-комунального господарства, блокування роботи ради і виконкому та непрозорість фінансових процесів.

 

Герасимов просить правоохоронців дати оцінку “спробі захоплення влади” у Коцюбинському

Голова фракції БПП Артур Герасимов закликає правоохоронні органи дати належну оцінку усуненню селищного голови у Коцюбинському.

На цьому він наголосив на засіданні Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Закликаю правоохоронні органи дати належну правову оцінку подіям у Коцюбинському», – заявив голова фракції БПП.

За його словами, у селищі сталася спроба «захоплення влади».

«Законно обраного мера усунуто з посади. Це сталося у супереч вимогам закону», – підкреслив Герасимов.

За його словами, парламент має жорстко реагувати на такі випадки.

«Децентралізація проголошена Президентом України – це не махновщина і не можливість створювати феодальні князівства на окремих територіях, ігноруючи закон», – заявив він.

Як повідомляють ЗМІ, місцева рада селища Коцюбинське Київської області двома третинами голосів висловила недовіру селищному голові Ользі Матюшиній. За відповідне рішення проголосували 18 депутатів з 26.

Причинами відкликання селищного голови нібито стали численні факти порушення нею законодавства, катастрофічна ситуація в сфері житлово-комунального господарства, блокування роботи ради і виконкому та непрозорість фінансових процесів.

 

Будь-яке голосування за кандидатуру омбудсмена є порушенням – Комітет ВР

Голосування за кандидатуру Уповноваженого ВР з прав людини у будь-який спосіб  – таємний чи відкритий – на сьогодні призведе до порушення закону про Регламент ВР або закону про омбудсмена.

Про це йдеться у  заяві Комітету  з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до Голови ВР України Андрія Парубія – Укрінформ.

“Без внесення зміни до законодавства голосування у будь-який спосіб призведе до порушення норм Закону”, – йдеться у заяві.

Як зазначають у комітеті, відповідне голосування в таємний чи відкритий спосіб призведе до порушення закону України “Про Регламент Верховної Ради України” або закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”.

Також у комітеті зазначили, що на сьогодні колізію правових норм двох законів усунути можливо лише шляхом внесення змін до законодавства.

Раніше  Комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту наголосив, що Уповноважений ВР з прав людини відповідно до Конституції і Регламенту ВР має обиратися відкритим голосуванням.

 

ЄС з 2014 року надав Україні гуманітарної допомоги на €700 мільйонів — Могеріні

Європейський Союз у період з 2014 року надав Україні гуманітарної допомоги на суму у 700 млн євро.

Про це віце-президент Європейської Комісії – високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні заявила на зустрічі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Таким чином, загальний обсяг гуманітарної допомоги, яку європейська сторона надала Україні, становить 700 мільйонів євро з 2014 року. Ми уклали також договори з неурядовими організаціями для підтримки цивільного населення, яке проживає поблизу лінії зіткнення”, – сказала Могеріні.

Вона також запевнила, що  ЄС  і надалі підтримуватиме Україну.

 

Могеріні пояснила, яким мусить бути Антикорупційний суд в Україні

В Україні необхідно якнайшвидше створити антикорупційний суд, але він має бути повністю незалежним.

Про це віце-президент Європейської Комісії – Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні заявила на зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Антикорупційний суд  має йти повністю незалежним, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Це надзвичайно важливо для країни, для бізнес-середовища, для інвестиційного клімату, для продовження реформ в енергетичній сфері, для земельної реформи. Це дозволить відкрити великий потенціал України”, – сказала Могеріні.

За її словами, у питаннях боротьби з корупцією мають також відігравати велику роль громадські організації, бо без цього подолати таке негативне явище неможливо.

 

Миротворці на Донбасі мають забезпечувати повне виконання “Мінська” — Могеріні

Євросоюз долучений до обговорення в рамках ООН розгортання миротворчої місії на Донбасі, що має бути спрямовано на повне виконання Мінських домовленостей.

Про це заявила Віце-президент Європейської комісії – Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні у своєму виступі перед студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що стосується миротворчої місії ООН — робота в цьому напрямку триває. Ми беремо участь у цій роботі в рамках ООН. Головне, щоб ця робота була спрямована на повне впровадження Мінських угод”, –  сказала Могеріні.

Вона також вказала на те, що ЄС надає допомогу і підтримку СММ ОБСЄ. “Ми забезпечуємо понад половину фінансування цієї Місії, і вся ця робота спрямована на повне впровадження Мінських угод”, – зазначила Віце-президент Європейської комісії.

Могеріні також наголосила, що важливо забезпечити координацію всіх зусиль, які докладаються країнами-членами ЄС, СММ ОБСЄ, Єврсоюзом та зусиллями в рамках ООН задля забезпечення миру на Сході України.

 

Територіальна цілісність і суверенітет України важливі для безпеки ЄС – Могеріні

Забезпечення територіальної цілісності і суверенітету України є надзвичайно важливим для безпеки Європейського Союзу.

Про це сказала віце-президент Європейської комісії – високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні на зустріч у Києві з Президентом Петром Порошенком, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наша допомога спрямована на забезпечення територіальної цілісності і суверенітету України, що є надзвичайно важливим для безпеки Європейського Союзу”, – сказала Могеріні.

Вона запевнила у незмінності позиції Євросоюзу щодо України: ”Я хочу наголосити на незмінній підтримці Європейського Союзу територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України і тих зусиль, яких ми докладаємо у впровадженні Мінських угод. Ми обговорили поновлення повного суверенітету та територіальної цілісності України. Ми завжди надавали цим питанням нашу об’єднану підтримку”.

Віце-президент ЄК зазначила, що наступного понеділка поінформує міністрів закордонних справ країн-членів ЄС про свій візит та спільну роботу з Україною, ситуацію на Донбасі. “Ми також наголосили на чіткій відповідальності Росії за всю цю ситуацію, і, як ви знаєте, економічні санкції з боку ЄС щодо Росії повністю, напряму пов’язані із впровадженням Угоди про асоціацію”, – наголосила вона.

За словами Могеріні, ЄС та Україна співпрацюють не лише на дипломатичному рівні, а й у гуманітарній сфері. Зокрема, ЄС надав 700 млн євро гуманітарної допомоги для громадян, які проживають на території, що потерпає від конфлікту. “Це також включає новий транш у розмірі 24 млн євро, який Європейський Союз передає для продовження спецільної моніторингової місії, і ми зараз також працюємо над новим пакетом підтримки в обсязі 16 млн євро. Це свідчить про те, що ми надаємо не лише фінансову підтримку, а й підтримку у відношенні людського ресурсу”, – підкреслила високий представник ЄС.

Вона заявила, що позиція Європейського Союзу незмінна: анексія Російською Федерацією Криму є незаконною, і вибори президента РФ на території окупованого півострова також не можуть бути визнані.

 

Порошенко і Могеріні домовились посилити боротьбу з фейковими новинами

Президент України Петро Порошенко домовився з високим представником ЄС із закордонних справ і безпекової політики – віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні посилити співпрацю у боротьбі з фейковими новинами та кібератаками.

Про це він заявив під час спільного брифінгу у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У контексті триваючої кампанії з боку Росії з поширення дезінформації, здійснення хакерських нападів, втручання у виборчі процеси, спрямовані проти вільного демократичного світу, в контексті Європейського Союзу та України, ми домовились посилити наше співробітництво у боротьбі з кіберзагрозами, фейковими новинами і обміну досвідом, який буде вигідний і Україні, і Європейському Союзу”, – сказав Порошенко.

Президент також зауважив, що на прохання  Могеріні, поінформував її про хід реформ в Україні з кінця 2017-початку 2018 року.

“Я дуже дякую за позитивну оцінку реформ, яку надала пані віце-президент. Я запевнив і пані віце-президента, і партнерів з Європейського Союзу, що українська влада і я, як Президент, не будемо збавляти темпів у реформуванні держави”, – сказав Порошенко.

Як повідомлялося, у понеділок, 12 березня, з робочим візитом в Україні перебуває високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики – віце-президент Європейської Комісії Федеріка Могеріні.

 

Могеріні заявила про продовження санкцій через “вибори” в Криму

Позиція Європейського Союзу є незмінною: анексія Російською Федерацією Криму є незаконною, і вибори, які найближчим часом відбудуться, також не можуть бути визнані.

Про це сказала Віце-Президент Європейської Комісії – Високий Представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні на зустрічі в Києві з Президентом України Петром Порошенком, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цей візит відбувається буквально за декілька днів до четвертої річниці незаконної анексії Криму та Севастополя. Ми не визнаємо цю незаконну анексію і продовжуємо впроваджувати нашу політику щодо невизнання”, – сказала  Могеріні.

За її словами, ЄС продовжує засуджувати порушення міжнародного права. “Ми також не визнаємо вибори, які проводитимуться у Криму, і продовжимо санкції у цьому відношенні”, – додала віце-президент Європейської Комісії.

Вона наголосила, що ЄС закликає до поваги до прав усіх людей, які проживають на окупованих територіях. “Ми закликаємо звільнити всіх, кого незаконно затримали та утримують на гратами у Криму та Росії”, – додала Могеріні.

Вибори президента РФ відбудуться 18 березня, в четверту річницю анексії Криму.

 

Родичі заручників Кремля просять Могеріні про спецслухання у Європарламенті

Народні депутати передали верховному представнику ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Федеріці Могеріні лист від родичів заручників та правозахисних організацій з проханням провести спеціальні слухання в Європарламенті.

Про це повідомила перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко  у Facebook – Укрінформ.

“У питанні заручників депутати різних фракцій займають солідарну позицію. Колеги використовують всі шанси, аби донести інформацію про бранців Кремля й заручників на окупованих територіях нашим міжнародним партнерам. Під час зустрічі з високим представником ЄС Федерікою Могеріні Ганна Гопко і Марія Іонова передали їй лист від родичів заручників і правозахисних організацій з проханням провести спеціальні слухання в Європарламенті на тему політв‘язнів з вимогою посилити тиск на РФ”, – написала вона.

Геращенко також повідомила, що 13 березня нардеп Іонова разом з творчою групою фільму “Кіборги” відлітає до США, де відбудеться показ фільму. Й під час чисельних зустрічей з американськими політиками і високопосадовцями тема війни на Донбасі, Криму, заручників буде ключовою.

“Я також готувалася до цієі поїздки, але сесійний тиждень вимагає присутності у ВР. Та впевнена, що Марія і колеги донесуть нашим американським партнерам останню інформацію, в тому числі й щодо безпідставних зволікань РФ і їх підлеглих з ОРДЛО в здійсненні наступної хвилі звільнення. Ми готові до звільнення, аби тільки інша сторона не вигадувала надуманих приводів і не зволікала”, – написала Геращенко.

Вона наголосила, що цей тиждень є надважливим для міжнародних зустрічей, ми повинні активізувати всі зусилля , аби посилити тиск на РФ і відповідальність Кремля за організацію незаконних виборів в Криму.

 

Меркель – про “Мінськ”: Немає виконання навіть першого пункту угод

Про зняття санкцій з Росії можна буде говорити лише тоді, коли будуть дійсно значимі кроки у виконанні Мінських угод.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель на брифінгу в понеділок перед підписанням коаліційної угоди між Християнсько-демократичним союзом, Християнсько-соціальним союзом і Соціал-демократичною партією Німеччини, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Було б правильним, якби ми спочатку мали пару кроків, а потім говорили б про питання санкцій. Але це мають бути дійсно якісно важливі кроки”, – сказала лідер ХДС, уточнивши, що чекає таких кроків від обох сторін – від Росії і від України.

Меркель назвала в якості важливих кроків розміщення місії “блакитних шоломів” на  Донбасі  і висловила надію на те, що це питання, яке розглядається в ООН місяцями, буде вирішено.

Вона з прикрістю констатувала, що на Донбасі як і раніше не вдається дійти до дійсно стабільного перемир’я, тобто немає 100-процентного виконання навіть першого пункту Мінських угод.

Меркель також заявила, що чекає виборів в Росії, після чого можна буде говорити далі. “Я роблю ставку на те, що після виборів в Росії ми зможемо по-справжньому запустити процес і просунутися в якісному плані”, – сказала глава німецького уряду.

 

ФСБ вербує ув’язнених українців для війни на Донбасі — Нацполіція

Представники ФСБ вербують українців, які відбувають покарання на території РФ, для війни на Донбасі на боці російсько-окупаційних військ.

Про це заявив начальник департаменту протидії торгівлі людьми Національної поліції України Артем Крищенко в інтерв’ю, опублікованому на сайті  МВС – Укрінформ.

“За нашими джерелами, українців, які відбувають покарання на території сусідньої держави, вербують представники ФСБ воювати на  Донбасі. Їм пропонують рік контракту або тюремний строк”, – заявив  Крищенко.

Як повідомлялося, раніше голова СБУ Василь Грицак заявляв, що  спецслужби РФ намагаються вербувати більшість українських громадян, які перебувають на заробітках в РФ.

 

Продукти, тарифи, транспорт: на скільки виросли ціни з початку року

Ціни на споживчому ринку в лютому 2018 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 0,9%, з початку року – на 2,4%.

Такі дані наводить  Державна служба статистики – Укрінформ.

“Інфляція на споживчому ринку в лютому 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становила 0,9%, з початку року – 2,4%. Базова інфляція в лютому 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становила 0,6%, з початку року – 1,3%”, – йдеться в експрес-випуску.

За підрахунками Держстату, на споживчому ринку в лютому ціни на  продукти  харчування та безалкогольні напої зросли на 1%. Найбільше (на 6,8%) подорожчали фрукти. На 2,6–1,0% підвищилися ціни на яловичину, рибу та продукти з риби, кисломолочну продукцію, хліб, овочі, макаронні вироби, сметану, сири. Водночас на 3,2–0,7% подешевшали гречані крупи, м’ясо птиці, яйця, свинина, сало, цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,4%, у т. ч. тютюнові вироби – на 2,1%, алкогольні напої – на 0,7%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося переважно за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 2,2%, водопостачання – на 2,1%, каналізацію – на 1,7%, плати за оренду житла – на 0,8%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,5% в основному спричинено подорожчанням проїзду в автодорожньому транспорті на 2,7%, пального та мастил – на 2,2%.

У Держстаті зазначають, що дані охоплюють усі регіони України, крім тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Національний банк прогнозує, що у 2018 році інфляція залишатиметься високою: 8,9% загальна і 8,2% базова.

У держбюджеті на 2018 рік закладена інфляція у 9%.

 

НБУ обмежений у протидії зростанню споживчих цін – Данилишин

На зростання споживчих цін вплив мають фактори, які не підконтрольні НБУ, серед них – зростання адміністративно регульованих тарифів на послуги ЖКГ, збільшення цін виробників.

Про це на своїй сторінці у Facebook  написав  голова Ради НБУ Богдан Данилишин – Укрінформ.

«Сильний вплив на зростання споживчих цін мають фактори, які не підконтрольні НБУ. Серед них, разом зі скасуванням регулювання цін на продукти харчування – зростання адміністративно регульованих тарифів на послуги ЖКГ, збільшення цін виробників промислової і сільськогосподарської продукції. Ці фактори діють на стороні витрат, тому НБУ обмежений у протидії зростанню цін», – написав Данилишин.

Він пояснив, що для зниження інфляції  Нацбанк  змушений підвищувати облікову ставку, але в період виходу економіки з кризи це може мати наслідком зростання вартості кредитів та зменшення обсягів кредитування економіки. Потенціал позитивного впливу збільшення облікової ставки на стримування інфляції є обмеженим.

Він зазначив, що стосовно споживчої інфляції у лютому 2018 року, то Держстат України оприлюднив інформацію про споживчі ціни за лютий поточного року. Інфляція на споживчому ринку в лютому 2018 року порівняно з попереднім місяцем становила 0,9%. Таким чином, у лютому спостерігалося уповільнення темпів зростання цін на споживчому ринку в порівнянні із січнем, коли цей показник становив 1,5%. Проте, темпи підвищення цін на споживчому ринку України залишаються високими. За два місяці 2018 року споживча інфляція становила 2,4%.

У порівнянні із попереднім місяцем в річному вимірі також зафіксоване незначне уповільнення інфляції – з 14,1% (січень 2018 року до січня 2017 року) до 14% (лютий 2018 року до лютого 2017 року).

 

Кубів закликав Раду ухвалити цього тижня 6 економічних законопроектів з ТОП-35

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів закликає депутатів ухвалити на поточному пленарному тижні 6 проектів законів, які уряд відносить до ТОП-35.

Про це він  написав  на своїй сторінці у Facebook за підсумками засідання погоджувальної ради у парламенті.

“На Погоджувальній раді закликав парламент на цьому тижні підтримати наступні з ТОП-35 економічних законопроектів: № 7180- корпоративне управління в держбанках, № 7010 – про запуск ринку електронних грошей, № 6428 – корпоративне управління в держпідприємствах, № 6027-д – щодо захисту прав кредиторів, №7123 – зміни щодо стандартизації. А ще № 8099, бо це дуже важливі зміни для повноцінного запуску системи середньострокового бюджетного планування”, – написав  Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр також зазначив, що раніше парламент уже ухвалив три законопроекти в цілому і ще два у першому читанні.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв про необхідність ухвалення Верховною Радою 35 законопроектів, які, на його думку, в комплексі створять умови для поліпшення бізнес-клімату та економічного зростання в країні.

Пакет з 35 законопроектів сформовано за кількома основними напрямками: прозорий доступ до ресурсів, дерегуляція, спрощення ведення бізнесу, захист прав бізнесу, доступ до фінансування, заохочення інновацій.

 

БПП підтримає зміни до КПК, за винятком норм, що нівелюють “Маски-стоп”

Фракція БПП має намір підтримати законопроект № 7547 щодо внесення змін до КПК, на яких наполягає Нацполіція, за виключенням норм, що можуть посилити тиск на бізнес.

Про це на засіданні Погоджувальної ради сказав голова фракції Артур Герасимов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми хочемо звернути увагу Верховної Ради на законопроект № 7547 в частині, яка допоможе у розкритті вбивств, збройних нападів – ми обов’язково це підтримаємо. Але ми не можемо підтримувати будь-які положення, які збільшать тиск на бізнес. Тому ми підтримуємо прийняття цього законопроекту, але за умови, якщо з нього будуть вилучені ті статті, які проти чесного українського бізнесу», – заявив Герасимов.

Пізніше Голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що з приводу прийняття цього законопроекту відбулися консультації з представниками профільного комітету та з урядом.

«Напевно логіка є в тому, щоб ми ці сумнівні норми, вже приймаючи в першому читанні, змогли вилучити з цього законопроекту. Я думаю, що це буде загальне розуміння і загальна позиція парламенту», – наголосив спікер.

За його словами, деякі норми зазначеного законопроекту фактично нівелюють прийняття парламентом закону «Маски-шоу – стоп».

Як повідомлялося, у Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 3 березня не виключали, що парламент зможе змінити положення КПК, які вступають у силу 15 березня, і які, на думку Нацполіції, можуть заблокувати роботу правоохоронної системи.

За словами першого заступника комітету Миколи Паламарчука, Комітет рекомендував ухвалити за основу законопроект № 7547 за авторства, зокрема, депутатів з фракції «Самопоміч» Олени Сотник, Тетяни Острікової. Це законопроект, спрямований на усунення недоліків, що з’явилися в КПК внаслідок ухвалення ВР 3 жовтня 2017 року Закону про внесення змін до низки кодексів та інших законодавчих актів, який, серед іншого, змінив порядок розгляду клопотань про заходи забезпечення провадження, проведення експертизи в кримінальному провадженні.

1 березня голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що якщо до КПК до 15 березня не будуть внесені певні зміни, то робота правоохоронної системи буде паралізована.

 

СБУ підтвердила обшук у журналіста Лукашина та інших медійників

У списку осіб, в яких у понеділок проводить обшуки Служба безпеки України, є журналіст Юрій Лукашин та інші представники ЗМІ.

Цю інформацію підтвердила кореспонденту Укрінформу речниця СБУ Олена Гітлянська.

“Він (Лукашин – ред.) є в цьому переліку, але він не один там журналіст”, – повідомила вона.

Раніше у понеділок ЗМІ повідомили, що співробітники СБУ прийшли з обшуками в квартиру до київського журналіста Юрія Лукашина.

Судячи з першої сторінки рішення суду, оприлюдненої у ЗМІ, обшук здійснюється в рамках кримінального провадження про “інформаційну агресію” проти України з боку “невстановлених представників Російської Федерації і окупаційної влади Криму”. Розслідування справи здійснює прокуратура Автономної республіки Крим.

Лукашин працював у газетах “Дело”, “2000” та інших ЗМІ.

Як повідомляв Укрінформ, СБУ сьогодні проводить понад 25 санкціонованих обшуків у різних регіонах України в осіб, які сприяють країні-агресору в проведені антиукраїнських акцій.

“Серед цих громадян є ті, хто має відношення до журналістського цеху, але належність до професії не може бути індульгенцією від законної відповідальності за антидержавницькі дії”, – повідомила Гітлянська. Вона також звернулася з проханням до  журналістів  не давати передчасні оцінки до оприлюднення всіх матеріалів.

 

СБУ проводить понад 25 обшуків у різних регіонах України

Служба безпеки України проводить понад 25 санкціонованих обшуків у різних регіонах України в осіб, які сприяють країні-агресору у проведені антиукраїнських акцій.

Про це повідомила у  Facebook  речник СБУ Олена Гітлянська – Укрінформ.

“Під час обшуків вилучені пропагандистські матеріали, зброя, вибухівка та багато інших доказів підривної роботи проти нашої країни. Більш детальна інформація буде оприлюднена на сайті СБУ після завершення всіх необхідних процесуальних дій”, – написала Гітлянська.

Вона додала, що “на жаль, серед цих громадян є ті, хто має відношення до журналістського цеху, але приналежність до професії не може бути індульгенцією від законної відповідальності за антидержавницькі дії”.

Гітлянська звернулась з проханням до журналістів не давати передчасні оцінки до оприлюднення всіх матеріалів.

 

Бандами чеченців у Німеччині може керувати сам Кадиров – спецслужби

Німецькі правоохоронці констатують зростання активності чеченських злочинних угруповань на території країни, які отримують підтримку з боку вищого керівництва Чечні.

Про це глава Федерального відомства у кримінальних справах (BKA) Міхаель Нагель заявив виданню  Frankfurter Allgemeine Zeitung – Укрінформ.

«Федеральне відомство у кримінальних справах тримає в полі зору до 250 осіб з  Чечні  та з Північного Кавказу. Вони, ймовірно, відіграють важливу роль в організованій злочинності в Німеччині», – сказав Нагель.

За його словами, ці угруповання поводяться усе більш активно, не задовольняючись вже роботою «найманців» для інших угруповань і проникаючи в кримінальний бізнес. Вони підминають під себе цілі «напрями», такі як незаконний обіг наркотиків, грабіж, крадіжки і виготовлення фальсифікату.

Глава ВКА зазначив високу схильність до насильства у членів цієї категорії злочинних угруповань. Багато хто з них пройшов підготовку у школах єдиноборств.

Стурбованість правоохоронців викликає і те, що ці угруповання вкладають зароблені злочинним шляхом гроші в цілком легальні підприємства.

Нагель також звернув увагу на особисті зв’язки і «фінансові стосунки» деяких з цих осіб з лідером Чеченської Республіки Рамзаном Кадировим.

За його словами, «не варто недооцінювати небезпеку, яка виходить від північнокавказьких і особливо чеченських груп правопорушників».

 

Москаль хоче через Верховний суд скасувати окремі положення закону про тергромади

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль направив до Верховного Суду України адміністративний позов, в якому вимагає скасувати окремі положення Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Про це йдеться на офіційному  сайті  Москаля – Укрінформ.

“На підставі п.4 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України Геннадій Москаль звернувся з адміністративним позовом до Верховного Суду України щодо скасування окремих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» із доповненнями, які вносилися Верховною Радою України в 2015, 2016 і 2017 роках”, – йдеться у повідомленні.

Очікується, що рішення Верховного Суду як суду першої інстанції стане підставою для подальшого звернення з конституційною скаргою до Конституційного Суду України.

Очільник Закарпаття вважає, що низка положень закону суперечать Конституції України, Законам «Про місцеві державні адміністрації», «Про Центральну виборчу комісію» та «Про місцеве самоврядування».

 

НБУ випустив монету на честь українських добровольців

Національний банк України 12 березня 2018 року вводить в обіг пам’ятну монету “День українського добровольця” номіналом у 10 гривень та тиражем у 1 млн штук.

Про це повідомляє прес-служба  НБУ – Укрінформ.

“Присвячена самовідданості, мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України – учасникам добровольчих формувань, які стали гордістю українського народу”, – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі на рельєфному тлі – напис “Україна”, під яким – малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого цифри року карбування – 2018; у центрі – стилізовану композицію: над схрещеними мечами зображено Фенікса як символ відродження; унизу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України та півколом номінал – десять гривень.

На реверсі монети на рельєфному тлі зображено карту України з написом “Хто, якщо не ми”; по колу розміщено напис “День українського добровольця”.

 

Мей сьогодні може звинуватити РФ у причетності до отруєння Скрипаля — Times

Прем’єр Великої Британії Тереза Мей близька до рішення публічно звинуватити Росію за спробу вбивства екс-шпигуна Сергія Скрипаля і 12 березня пред’явити докази цього.

Про це пише  The Times  з посиланням на джерела у британському уряді – Укрінформ.

Оголошення може може бути зроблено у понеділок після зустрічі Ради національної безпеки, на якій міністрам будуть представлені останні відомості про атаку у Солсбері.

Високі джерела уряду зауважили, що поліція та служби безпеки отримали достатньо доказів, щоб пов’язати Москву з агентом, якого використовували для спроби вбити колишнього подвійного агента РФ та його 33-річну дочку. За словами одного з джерел, міністри готуються до “жорстких швидких дій”.

Передбачається, що можливими заходами реагування Лондона можуть стати висилка дипломатів і відмова в отриманні віз.

Як повідомлялося, правоохоронні органи Великої Британії опитали кілька сотень свідків та  встановили більше 240 речових доказів  у розслідуванні щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього співробітника ГРУ ГШ Росії  Сергія Скрипаля  та його доньки.

Нагадаємо, 4 березня в британському містечку Солсбері була здійснена спроба вбивства 66-річного екс-працівника ГРУ Сергія Скрипаля та його 33-річної доньки Юлії. Вони були госпіталізовані, однак досі перебувають у стані коми. Крім них, постраждало ще понад 20 осіб.

Скотленд-Ярд офіційно оголосив, що вважає отруєння замахом на вбивство, вчиненим за допомогою нервово-паралітичної речовини.

 

За отруєнням Скрипаля “з високою ймовірністю” стоїть Росія – прем’єр Британії

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Росія “з високою ймовірністю” відповідальна за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля.

Про це вона сказала, виступаючи у британському парламенті, повідомляє  WSJB – Укрінформ.

“Мей сказала законодавцям у своєму виступі в парламенті в понеділок, що Росія “з високою ймовірністю” несе відповідальність за отруєння Сергія Скрипаля, колишнього російського офіцера військової розвідки, якого засудили за шпигунство на користь  Британії“, – йдеться у повідомленні.

За словами Мей, для отруєння Скрипаля було використано нервово-паралітичну речовину військового типу, вироблену в Росії. Йдеться про речовини класу «Новачок», які розроблялися в СРСР з 1970-х років, уточнила прем’єр-міністр.

Вона додала, що російського посла у Британії викликали для надання пояснень, яким чином ця речовина потрапила до міста Солсбері, де були отруєні Скрипаль і його донька. Зокрема, міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив послу, що Москва має надати повні дані щодо програми “Новачок” Організації із заборони хімічної зброї до кінця дня у вівторок.

За словами прем’єр-міністр, Велика Британія мусить “бути готовою вжити набагато масштабніших заходів” щодо Росії, однак це рішення прийматиметься після отримання відповіді РФ щодо програми.

Мей наголосила: якщо буде доведено, що за спробою вбивства екс-шпигуна стояла Москва, уряд Британії вважатиме це “незаконним використанням сили” з боку Росії.

Планується, що у середу британський парламент детально розгляне відповідь Російській державі.

Як відомо, 4 березня у британському містечку Солсбері була здійснена спроба вбивства 66-річного екс-працівника ГРУ Сергія Скрипаля та його 33-річної доньки Юлії. Вони були госпіталізовані, однак досі перебувають у стані коми. Крім них, постраждало ще понад 20 осіб.

Скотленд-Ярд офіційно оголосив, що вважає отруєння замахом на вбивство, вчиненим за допомогою нервово-паралітичної речовини.

 

США визнали відповідальність Росії у справі Скрипаля

Сполучені Штати довіряють висновкам британського розслідування, яке встановило очевидну причетність Росії до отруєння колишнього співробітника ГРУ ГШ РФ Сергія Скрипаля та його доньки на території Великої Британії.

Про це йдеться в офіційній заяві держсекретаря США Рекса Тіллерсона, яку він зробив після розмови з британським колегою Борисом Джонсоном, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми повністю довіряємо розслідуванню у Великій Британії та його оцінкам, що Росія, схоже, несе відповідальність за атаку з використанням нервово-паралітичних реагентів, що мала місця минулого тижня в Солсбері”, – заявив глава зовнішньополітичного відомства США.

Він наголосив, що подібного роду замахи на вбивство приватних громадян не мають жодних виправдань.

“Ми обурені тим, що  Росія, як виявляється, знову була втягнута в таку поведінку. Від України до Сирії, а тепер і в Великій Британії, Росія продовжує бути безвідповідальним чинником нестабільності у світі, що відверто нехтує суверенітетом інших держав та життям їхніх громадян”, – наголошується в заяві.

При цьому Держсекретар США підкреслив, що всі замовники та виконавці повинні бути притягнуті до відповідальності.

“Ми й надалі солідарні з нашими союзниками в Сполученому Королівстві та продовжимо тісно взаємодіяти у наших відповідях”, – підкреслив державний секретар США.

Як відомо, 4 березня у британському містечку Солсбері була здійснена спроба вбивства 66-річного екс-працівника ГРУ Сергія Скрипаля та його 33-річної доньки Юлії. Вони були госпіталізовані, однак досі перебувають у стані коми. Крім них, постраждало ще понад 20 осіб.

Скотленд-Ярд офіційно оголосив, що вважає отруєння замахом на вбивство, вчиненим за допомогою нервово-паралітичної речовини.

 

Світовий продаж зброї зріс на 10%: які країни експортують найбільше

У світі в 2013-2017 роках продано на 10 відсотків більше зброї.

Про це це повідомляє  Deutsche Welle  з посиланням на оприлюднений у понеділок, 12 березня, звіт Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI).

За даними звіту, продаж зброї у світі в 2013-2017 роках збільшився загалом на десять відсотків порівняно з періодом 2008-2012 років – Укрінформ.

Найбільшими світовими експортерами зброї є США, Росія, Франція, Німеччина і Китай.

За останні п’ять років США наростили поставки озброєнь майже на чверть і зараз сконцентрували майже 34 відсотки світового продажу. Вашингтон постачав зброю в 98 країн, майже половина надійшла в країни Близького Сходу.

“Грунтуючись на угодах, підписаних під час правління адміністрації Обами, обсяг поставок озброєнь США в 2013-17 роках досяг найвищого рівня з кінця 1990-х”, – констатує директорка програми озброєнь і військових витрат SIPRI Од Флеран.

Другий експортер зброї в світі, Росія, значно відстає від США – на сьогодні її частка в світових продажах зброї становить 22 відсотки. Третій експортер – Франція – збільшила продажі за останні роки на 27 відсотків і тепер контролює 6,7 відсотка світового продажу. А от четвертий – Німеччина – навпаки, скоротила на 14 відсотків.

За останні п’ять років більшість держав на Близькому Сході безпосередньо брали участь у насильницьких конфліктах. Через це імпорт озброєнь державами в цьому регіоні збільшився на 103 відсотки. Активніше всього у світі скуповували зброю Індія, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ, зазначає видання.

 

У Каталонії десятки тисяч людей виступили за створення незалежної республіки

У Барселоні 11 березня десятки тисяч людей вийшли на вулиці із закликом оголосити незалежність Каталонії від Іспанії.

За даними поліції, в ході взяли участь близько 45 тисяч мітингувальників, повідомляє  DW – Укрінформ.

Протестувальники наполягали на формуванні уряду, який почав би приймати практичні кроки для відділення автономії від Іспанії.

Ініціатором акції виступив націоналістичний рух Каталонська національна асамблея (КНА).

“Понад два мільйони жителів Каталонії абсолютно чітко хочуть рухатися в напрямку каталонської республіки”, – підкреслив віце-президент КНА Агусті Алькоберро.

Як повідомлялося, 6 березня спікер парламенту Каталонії Роже Торрент офіційно запропонував як кандидата на пост глави адміністрації регіону Жорді Санчеса, який вже чотири місяці перебуває в іспанській в’язниці за обвинуваченням у сепаратизмі.