Підбірка актуальних новин за 9 березня

3 роки ago Інформ центр 0

 

 

Порошенко вручив Шевченківську премію-2018

Президент Петро Порошенко вручив Шевченківську премію восьми лауреатам 2018 року у категоріях література, публіцистика, музичне мистецтво, візуальне мистецтво та кіномистецтво.

Церемонія нагородження відбулася 9 березня у Національному музеї Тараса Шевченка у столиці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щиро дякую членам Шевченківського комітету за роботу, яку ви провели, щоб визначити претендентів. Адже на здобуття високої державної нагороди претендувало майже сімдесят номінантів, і лише восьмеро з них успішно подолали перегони. Вітаю ваше рішення про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року. Підписаний указ свідчить про те, що я його підтримав”, – сказав Президент.

Порошенко, зокрема, зазначив, що цьогорічна лауреатка премії з літератури Емма Андієвська не змогла приїхати з Німеччини “з об’єктивних причин”, але наголосив, що вона народилася в Донецьку, хоча більшу частину життя прожила за кордоном, проте з Україною в серці і для України, й нині належить до найвідоміших митців українського зарубіжжя.

Також глава держави зауважив, що лауреатом у категорії “Публіцистика” став доктор історичних наук, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, автор книги «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергій Плохій.

“Це фундаментальне наукове дослідження історії України, видане спочатку англійською, а згодом українською мовами, уже отримало високу оцінку і на Заході, і у вітчизняному науковому середовищі. Європі потрібна об’єктивна наукова правда про Україну”, – зауважив Порошенко.

Крім того, Президент відзначив, що лауреатом у категорії “Музичне мистецтво” стала композитор Вікторія Польова, чиї композиції, на думку музикознавців, одні з найкращих у загальній картині сучасної української музики.

У номінації «Візуальне мистецтво» переміг, за словами глави держави, відомий художник Павло Марков, твори якого постійно експонуються в престижних галереях світу.

Водночас Порошенко підкреслив, що у категорії “Кінематографія” лауреатами стали четверо творців сучасного українського документального кіно, а саме – режисер циклу історико-документальних фільмів, присвячених Революції гідності, Володимир Тихий і співавтори фільмів: оператори Юрій Грузінов, Ярослав Пілунський і Сергій Стеценко.

Як повідомлялося, 9 березня в Україні і світі відзначають 204-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка.

 

 

Порошенко обіцяє на утвердження державної мови не один, а 10 років

Президент Петро Порошенко заявив, що не проголошуватиме 2018 рік Роком утвердження державної мови, а підпише указ про десятирічну програму зміцнення статусу української мови як державної.

Про це він сказав під час виступу на церемонії вручення Шевченківської премії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Протягом останніх місяців на мою адресу надійшло чимало звернень від дуже поважних осіб, в тому числі із кола тут присутніх, із закликом проголосити 2018 рік Роком української мови. Скажу прямо: я робити цього не буду”, – зазначив глава держави.

Порошенко підкреслив, що лише одного року замало, щоб надолужити все те, що втратила українська мова внаслідок колоніальної політики.

“Хотів би повідомити, що найближчим часом я підпишу указ про розробку, можливо, десятирічної програми укорінення та зміцнення державного статусу рідної української мови”, – сказав Президент.

Водночас він запевнив, що подбає про те, аби відповідні законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян України, рідною мовою яких чи мовою спілкування є російська, кримськотатарська та інші мови.

За словами Порошенка, влада ніколи не втручатиметься у приватну сферу і жодним чином не регламентуватиме в ній мову міжособистісних комунікацій.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2017 року 178 народних депутатів підписали звернення до Президента із закликом оголосити 2018 рік Роком державної мови.

Також Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності направив лист главі держави з пропозицією щодо оголошення 2018 року Роком державної мови. “Враховуючи те, що державна мова є надважливим об’єднуючим фактором України, а в умовах зовнішньої агресії – одним з ключових чинників національної безпеки, Комітет вважає, що видання Указу Президента про проголошення 2018 року Роком державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України”, – йдеться у листі комітету.

Крім того, відповідну пропозицію підтримали відомі письменники, науковці та митці, а також Світовий конгрес українців, група “Першого грудня” та Меджліс кримських татар.

Також у лютому цього року колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко закликали Порошенка оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови.

 

 

СБУ покаже розсекречені архівні документи про Шевченка

Галузевий державний архів СБУ представить чергові розсекречені документи, що розкривають маловідомі факти про Тараса Шевченка та про дослідників життя і творчості Кобзаря.

Про це  повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

Зокрема, як зазначається в повідомленні, співробітники української спецслужби передадуть до Канівського музею Тараса Шевченка матеріали, що стосуються знакової для України постаті Володимира Науменка – видатного науковця, культурного та громадського діяча. “Саме він, будучи поборником культурної самобутності українців, зробив чималий внесок у збереження та популяризацію творчості та пам’яті Шевченка. Він був заарештований і наступного дня розстріляний разом з іншими жертвами більшовизму”, – йдеться в повідомленні.

Архівні документи також проливають світло на цікаві факти створення портрета Шевченка художником Іллею Рєпіним та облаштування у Каневі могили Кобзаря, поінформували в  СБУ.

Як повідомлялося, 9 березня в Україні і світі відзначать 204-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка.

 

У Криму до пам’ятника Шевченку несли букети з синьо-жовтими стрічками

У 204-у річницю народження українського письменника і художника Тараса Шевченка кримчани вшанували його пам’ять покладанням квітів.

Люди зібралися біля пам’ятників Шевченку в Севастополі, Керчі, Ялті й Сімферополі, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

У Сімферополі з квітами прийшли активісти Українського культурного центру. За їхніми словами, публічних акцій вони не проводять, оскільки підконтрольна Кремлю влада Криму забороняє їм публічну діяльність.

В Ялті до пам’ятника, який стоїть у сквері імені Тараса Шевченка, букети квітів у кольорах державного прапора України поклали на постамент пам’ятника, а кілька букетів вклали йому в руки.

Три роки тому, у 2015-му, під час покладання квітів до пам’ятника Шевченку в Сімферополі проукраїнських активістів затримувала поліція.

Тарас Шевченко, український поет, письменник і художник, громадський і політичний діяч, народився 9 березня 1814 року. Він став одним із символів України, і день народження Тараса Шевченка українці вшановують як неформальне свято.

 

У Слов’янську пройшов мітинг до дня народження Шевченка

У Слов’янську Донецької області пройшов мітинг з нагоди 204-ї річниці від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка.

Про це у п’ятницю повідомив місцевий сайт  “Слов’янськ діловий” – Укрінформ.

“Сьогодні, 9 березня, українці відзначають 204 роки із дня народження великого поета, художника та прозаїка Тараса Григоровича Шевченка. У цей день, поблизу пам’ятника видатному українському поетові у Слов’янську пройшов мітинг, організований громадськими та політичними організаціями міста”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перед початком мітингу священнослужитель – отець Владислав провів молебень у пам’ять про великого поета.

На мітингу виступили представники Слов’янської організації Всеукраїнського об’єднання “Просвіта”, політичних партій та громадськості міста.

Багато з промовців читали уривки з поетичних творів Кобзаря.

На завершення заходу учасники поклали квіти до підніжжя пам’ятника і разом виконали пісню на слова  Тараса Шевченка  “Реве та стогне Дніпр широкий”.

 

Одесити вшанували пам’ять Кобзаря

В Одесі близько двохсот людей, в тому числі представники влади, духовенства та громадських організацій, взяли участь в церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди 204-ї річниці від дня народження великого поета – Укрінформ.

В урочистостях взяли участь, зокрема, міський голова Одеси Геннадій Труханов, заступник голови облдержадміністрації Сергій Колебошин, глава Представництва МЗС України в Одесі Костянтин Ржепішевський, єпископ Одеський і Балтський УПЦ Київського патріархату Павло, представники Одеського військового гарнізону та громадськості міста, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Поезія Тараса Шевченка актуально звучить і сьогодні. Саме тому тисячі людей сьогодні вшановують його пам’ять, а творчість Великого Кобзаря служить нам опорою у боротьбі за розбудову вільної України”, – сказав Колебошин.

Після виконання Державного Гімну України перед учасниками церемонії пройшла маршем рота почесної варти Одеського військового гарнізону. Біля монумента Шевченку звучали поезії у виконанні громадського діяча Микола Коваля та інших учасників святкової акції.

Урочистості до дня народження Шевченка відбулися також у Чорноморську, Ізмаїлі та інших містах Одещини.

 

У Дніпрі день народження Шевченка відзначили поетичним марафоном

Біля пам’ятника молодому Тарасові Шевченку у Дніпрі відбулися урочистості з нагоди 204-ї річниці з дня народження Кобзаря.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Представники міської влади, правоохоронних органів, духовенства та мешканці міста поклали до монумента квіти. Також біля пам’ятника Кобзарю провели поетичний марафон SHEVCHENKO DNIPRO FEST. Дніпровська молодь декламувала вірші поета та твори інших авторів про нього.

Вірші  Шевченка  також лунали й іноземними мовами.

 

Рада ЄС обговорить окупацію Криму та вибори в Росії

Рада Євросоюзу із закордонних справ на черговому засіданні 19 березня обговорить ситуацію в Україні у контексті 4-ї річниці російської окупації Криму та проведення в РФ президентських виборів.

Про це власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі повідомили у керівній інституції ЄС.

«Міністри закордонних справ обміняються думками щодо України. Високий представник ЄС (Федеріка Могеріні – ред.) поінформує міністрів про свій візит до Києва 11-12 березня. Рада ЄС обговорить останні події в України, особливо процес реформ», – заявили у Раді ЄС.

Наголошується, що у фокусі уваги глав зовнішньополітичних відомств також буде ситуація на сході України, 4-та річниця анексії Криму та президентські вибори в Росії.

Як повідомляв Укрінформ, 11-12 березня з візитом у Києві перебуватиме високий представник ЄС у закордонних справах та політики безпеки  Федеріка Могеріні.

 

Українці Польщі заявляють, що Варшава замовчує злочини Армії Крайової

Польська влада, державні інституції та політики Польщі замовчують злочини польських збройних формувань проти українців у 1944-1945 років, а Інститут національної пам’яті Польщі недостатньо інформує про ці злочини.

Про це йдеться у заяві головної управи Об’єднання українців у Польщі (ОУП), в якій, зокрема, міститься заклик до представників польської влади взяти участь у вшануванні пам’яті громадян Польщі української національності в 74-ту річницю воєнних злочинів проти українців, що відбудеться на кладовищі села Сагринь в  Польщі  10 березня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Головна управа ОУП в Польщі із здивуванням сприймає факт, що серед польських політиків та інституцій, які відповідають за дослідження воєнних злочинів, й надалі панує мовчанка щодо цих подій, які стосуються польських громадян української національності. У публічному просторі багаторазово звучать слова виправдання воєнних злочинів, наприклад, визначення “превентивні акції у відповідь” щодо дій проти українського цивільного населення”, – зазначається в заяві.

У цьому контексті дії Інституту національної пам’яті Польщі в ОУП називають “недостатніми і неефективними”. Підкреслюється, що свідченням цього є кількаразове припинення слідства у справі злочину в селі Сагринь, ігнорування ініціативи, яка пропонувалася під час спільного засідання спільної комісії уряду РП та національних і етнічних меншин, щодо проведення ексгумацій і поховання жертв в цьому селі, які донині лежать в землі поза кладовищем.

Негативним в ОУП також називають факт, що донині не було офіційно відкрито меморіалу загиблим українцям на кладовищі у Сагрині, що планувалося зробити ще в 2009 році за участю тогочасних президентів України і Польщі Віктора Ющенка і Лєха Качинського.

“У зв’язку з цим звертаємося до керівництва Польщі із закликом взяти участь у вшануванні пам’яті у 74-ту річницю воєнних злочинів, жертвами яких стали громадяни Польщі української національності”, – йдеться в заяві ОУП.

Інформується, що панахида у пам’ять про українських загиблих відбудеться на кладовищі Сагрині о 13-й годині (за київським часом) 10 березня.

У річницю трагічних подій ОУП закликало польську владу до діалогу з українською меншиною в Польщі щодо вшанування жертв воєнних злочинів, акцій пацифікації і комуністичних репресій упродовж 1944-1947 років.

Українці Польщі закликали також польське суспільство проявити солідарність з українською меншиною і засудити тенденційні публікації та дії, які мають на меті виправдати масові злочини проти українського цивільного населення, а також випадки профанації і протидії відновленню могил та українських місць пам’яті на території Польщі.

Як зазначається, у березні виповнюється 74-та річниця акцій польських Армії Крайової і так званих Хлопських батальйонів проти українських населених пунктів у Грубешівському і Томашовському повітах Польщі. Зокрема, з 9 по 11 березня 1944 року поляки знищили 11 населених пунктів, де проживали українці, в результаті чого загинуло не менше 1228 осіб. Згодом, з 19 по 22 березня, знищено ще 21 українське село. Найбільше людей тоді загинуло в селі Сагринь та його околицях 10 березня 1944 року – 606 осіб (227 жінок та 151 дитина), а також в селі Бересть 21 березня 1944 року – не менше 239 осіб (104 жінки та 50 дітей). Загалом у березні та квітні 1944 року у східній частині Люблінського воєводства тоді загинуло не менше 2220 українців, зокрема 850 жінок та 422 дитини.

 

Інтелектуали України і Польщі: ворожнечу між двома народами провокує Кремль

Відомі в Україні та Польщі науковці, громадські активісти, письменники, журналісти та релігійні діячі виступили проти подальшої конфронтації у польсько-українських відносинах і закликали політиків обох країн повернутися до політики діалогу, а не диктату однієї із сторін.

Як ідеться у зверненні до влади та народів обох країн, яку підписали близько 60 відомих постатей в житті України та Польщі, дуже часто ця конфронтація між обома народами інспірована Росією і призводить до спільної поразки, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Варшаві.

“Ми, представники багатьох громадських середовищ у  Польщі  та Україні, хочемо висловити свій протест проти продовження конфронтаційної політики та її ескалації у відносинах між Польщею та Україною! Ця політика нищить зусилля й доробок кількох поколінь поляків та українців, які привели до діалогу, співпраці та дружби між нами”, – наголошують підписанти звернення.

Вони звертають увагу, що трагічне сплетіння історії українців та поляків у минулих століттях, лиха пам’ять про політику ІІ Речі Посполитої щодо польських громадян українського походження, кривавий для обох сторін конфлікт 1939-1947 років, антиукраїнська пропаганда комуністичної Польщі і СРСР – все це мало розділити український та польський народи назавжди. Однак після 1989 і 1991 років неможливе стало можливим і тоді українці та поляки спільно визнали, що падіння комунізму, створення незалежних України і Польщі, болісний урок історії ХХ ст., шанси на розширення ЄС ставлять обидві країни перед новими викликами, а гасло “Немає вільної Польщі без вільної України і вільної України без вільної Польщі” набуває нового значення – відповідальності за майбутнє обох країн і всієї Європи, і, зокрема, за подолання трагічного історичного спадку.

“Ми усвідомлювали, що хоч по обох сторонах кордону густо від польських та українських могил, вони можуть стати знаком нашої спільної пам’яті, а не підставою для нового конфлікту. Ми міркували: хай вони свідчать про те, яку високу ціну ми заплатили за свободу і незалежність обох народів”,- зазначають автори звернення.

Вони наголошують, що попри складну історію обом народам вдалося утвердити нове партнерство, нову якість близькості, тому що за підтримки церков та політиків розпочався діалог, що будується на основі стандартів, прийнятих у Західній Європі після 1945 року.

“Ми звертаємося, передусім, до наших співгромадян у Польщі та в Україні, а також до політиків, оскільки саме вони несуть остаточну відповідальність за відносини між нашими країнами: у стосунках між Польщею та Україною ми хочемо повернення до політики, що спирається на справжній діалог, а не на диктат однієї із сторін. Ми хочемо політику, яка спрямовується на сьогодення і до майбутнього!”, – наголошують автори звернення.

Вони додають, що усі повинні усвідомити відповідальність, яка лежить на плечах обох народів і шансу, який є перед обома народами.

“Досвід наших народів, винесений з попередніх століть, засвідчує: кожна конфронтація між поляками та українцями, яка часто інспірується Росією, призводить до нашої спільної поразки! Нинішній Європі загрожує зіткнення національних егоїзмів, а передусім – російський імперіалізм”, – наголошують представники еліти обох країн.

Вони додають, що у цих умовах полякам та українцям, разом легше буде протидіяти цій загрозі разом і будувати Європу ХХІ століття.

Від України звернення підписали, зокрема, письменники Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Андрій Любка, Тарас Прохасько, Микола Рябчук, колишні дисиденти Йосиф Зісельс, Микола Горбаль, історики Ярослав Грицак, Олександр Зінченко, Наталя Яковенко, єписком УГКЦ Борис Гудзяк, протоієрей, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Гергій Коваленко, віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович,  журналісти Вахтанг Кіпіані, Юрій Макаров, Віталій Портников та інші. З польської сторони звернення підписали публіцисти Адам Міхнік, Ізабела Хруслінська, Константи Геберт, Едвін Бендик, Славомір Сєраковський, режисери Агнєшка Голланд, Кристина Янда, директор Польського театру у Варшаві Анджей Северин, історики Анджей Фрішке, Ірена Грудзінська-Гросс, Петро Тима, Анна Вольфф-Повенска, письменники Анджей Стасюк, Ольга Токарчук, поет Адам Загаєвський та інші.

 

Порошенко просить Кабмін підтримати українських видавців

Президент Петро Порошенко закликає уряд напрацювати економічні важелі стимулювання українського книговидання й посилити захист інтелектуальних прав письменників і дистриб’юторів.

Про це він заявив під час виступу на церемонії вручення Шевченківської премії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якісного та кількісного ривка у книжковій галузі все ж таки не сталося. Уряд має знайти економічні важелі для стимулювання книговидання, а письменників та сумлінних дистриб’юторів захистити від піратства і порушень їхнього права інтелектуальної власності, насамперед в Інтернеті”, – зазначив глава держави.

Водночас він підкреслив, що позитивні тенденції у сфері вітчизняного книговидавництва все ж є.

Так, за словами  Порошенка, політичне рішення обмежити імпорт книжок із країни-агресора та боротьба з контрабандою створили нові ніші й можливості для наших видавців.

Президент наголосив, що українських книжок наразі стало набагато більше, зросли обсяги перекладної літератури, а люди дедалі більше читають українською мовою.

 

Українського політв’язня в РФ вдруге за місяць посадили до штрафного ізолятора

Політв’язня українця Андрія Коломійця другий раз поспіль посадили в штрафний ізолятор у російській колонії.

Про це  повідомляє  Кримська правозахисна група з посиланням на родичів ув’язненого – Укрінформ.

Дружина українця Галина Коломієць розповіла, що 26 лютого його посадили в ШІЗО перший раз на 10 діб за недотримання форми одягу.

“За добу до виходу з ізолятора співробітники колонії сфотографували, що він спить не за режимом (на підлозі). Через це 9 березня його вдруге відправили в ШІЗО ще на 10 діб. Поки Андрій перебував в ізоляторі, оперативники допитували ув’язнених, які працюють разом з ним в одному цеху. У в’язнів запитували, чи знають вони, що Андрій  політв’язень. Також співробітники колонії цікавилися, чи Коломієць не говорив із іншими ув’язненими про Україну та події на Майдані”, – розповіла Коломієць.

Нагадаємо, Андрія Коломійця, жителя Київської області, 1993 року народження, 10 червня 2016 року визнали винним і засудили до покарання у вигляді 10 років позбавлення волі в колонії строгого режиму. Його звинуватили у замаху на вбивство двох колишніх співробітників підрозділу «Беркут» під час подій на Майдані в Києві за статтями 105 і 30 КК РФ, а також за ст. 228 за зберігання наркотичних засобів. Українець був затриманий на території Кабардино-Балкарії, а потім перевезений в Крим. Правозахисники заявили, що справа повністю сфабрикована і політично мотивована. Генпрокуратура України спростувала участь українця Андрія Коломійця в атаках на «Беркут».

Після винесення вироку, Коломієць був етапований до виправної колонії № 14 Краснодарського краю РФ.

 

Список незаконно ув’язнених в РФ українців збільшується – Геращенко

Список українців, що незаконно ув’язнені в Росії, збільшується. Про це  УНН  повідомила в пятницю 9 березня перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

“Ми боремося за звільнення всіх (громадян України – ред.), кого затримують в РФ. Й список цих громадян збільшується”, – сказала І.Геращенко.

Віце-спікер парламенту підкреслила, що прийняте звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав щодо засудження політичних репресій Російської Федерації проти громадян України має важливий політичний сенс.

“Заява парламенту – це не просто список (політичних вязнів – ред.), це важлива політична заява, тому поіменно перераховані ті, по кому маємо точну й достовірну інформацію й володіємо всіма деталями затримання, а далі ми вказуємо, що і всі інші – і це всі інші прізвища, ми маємо звільняти всіх”, – відмітила вона.

Як повідомляв  УНН, Верховна Рада  проголосувала за постанову  з іменами українських бранців Кремля.

Нагадаємо, у прийнятій декларації вказані прізвища 52 осіб, незаконно засуджених в Російській Федерацій.

У той же час, 26 лютого, Міністерство юстиції повідомило про 64 укріїнців та кримських татар, котрі незаконно засуджені чи перебувають під арештом в Росії.

 

На Донбасі побільшало російських снайперів – Жебрівський

На тимчасову непідконтрольну Україні територію Донбасу за останній місяць зайшли близько 100 російських снайперів.

Про це в ефірі “112 Україна”  повідомив  глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський – Укрінформ.

“Якщо сьогодні на лінії розмежування в принципі не так багато обстрілів із засобів ураження, які заборонені мінськими угодами, то снайпери – за минулий місяць їх десь 100 зайшло на територію “ДНР” і “ЛНР”, – як самі стріляють, так і вчать місцевих орків”, – зазначив  Жебрівський.

Нагадаємо, протягом 9 березня (за станом на 18:00) в зоні АТО загинув один український військовий, ще один отримав поранення.

З початку АТО на Донбасі (з квітня 2014 року) загинули 2378 українських військових.

 

На Донбасі від кулі снайпера загинув боєць Нацгвардії

У зоні АТО від кулі снайпера російсько-окупаційних військ загинув боєць Національної гвардії Юрій Луговський.

Про це  повідомляється  на сайті МВС – Укрінформ.

“Сьогодні, 9 березня, о 2 годині ночі, від кулі снайпера російсько-окупаційних військ загинув Юрій Луговський, 1994 року народження, уродженець міста Червоноград Львівської області, військовослужбовець військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання  Національної гвардії України”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Луговський народився і проживав в місті Червоноград. З перших днів війни пішов добровольцем на фронт, воював під псевдонімом “Барет”. Був активним учасником Революції гідності, брав участь у боях за Іловайськ.

 

Україна за час нового “перемир’я” втратила вже другого бійця АТО

Минулої доби унаслідок обстрілів російсько-окупаційних військ загинув один військовослужбовець Збройних сил України, попри оголошене 5 березня перемир’я.

Про це на брифінгу сказав речник Міністерства оборони України з питань  АТО  полковник Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вчора ввечері унаслідок обстрілів російсько-окупаційних військ загинув один військовослужбовець. Це вже друга втрата з початку оголошених домовленостей про припинення вогню”, – розповів Праута.

Він нагадав, що перемир’я було оголошене з опівночі 5 березня.

“Протягом доби, що минула, бойовики російсько-окупаційних військ вперто порушували оголошене з опівночі 5 березня перемир’я. Більше того, окупанти застосовували міномети. На луганському напрямку зафіксовано 2 прицільні обстріли, на Донецькому напрямку – 1 прицільний обстріл”, – сказав Праута.

 

Боєць “Азову” загинув вночі у Водяному

Боєць полку “Азов” загинув вночі від кулі снайпера у селищі Водяне. Про це повідомляє “Національний корпус” у Facebook, передає УНН.

“Загинув наш побратим, боєць полку „Азов“ Юрій „Баррет“ Луговський. Для нас він був другом і братом й залишається одним з тих Героїв, які віддали своє життя за України” — сказано у повідомленні.

У прес-службі полку “Азов” інформацію про загибель бійця підтвердили.

Як повідомляв УНН, міноборони  підтвердило загибель українського військового в зоні АТО

 

США ще раз наголошують Росії: конфлікт на Донбасі розв’язала саме Москва

Тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Геррі Кеміан висловив заперечення російській делегації, яка спробувала поставити під сумнів заяву Курта Волкера, що конфлікт на Донбасі розв’язала Росія.

З відповідною заявою він виступив на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає власний кореспондент Укрінформу.

“У контексті одного з висловлювань поважного російського колеги щодо спеціального представника Волкера, а також заяви російського делегата щодо причин виникнення конфлікту в Україні, хочу навести прості пункти… Конфлікт на сході України спричинило порушення Росією територіальної цілісності України, українського суверенітету й незалежності”, – підкреслив американський дипломат.

У цьому зв’язку він наголосив, що російська сторона досі продовжує порушувати свої зобов’язання й посилювати небезпеку у регіоні.

“Те, що спричинило конфлікт в Україні, підтримує його там і продовжує становити найбільшу загрозу регіональній стабільності й безпеці – це повторні й тривалі порушення (Російською Федерацією – ред.) ряду найважливіших принципів і зобов’язань, які ми маємо в ОБСЄ”, – заявив представник  США.

Він також наголосив, що РФ і підконтрольні їй сили блокують діяльність міжнародних спостерігачів СММ ОБСЄ, причому це відбувається по кілька десятків разів упродовж кожного тижня.

“Росія і сили, які вона озброює, навчає, очолює і виступає на їхньому боці, визнають мандат СММ тільки тоді, коли це зручно їм. Мандат – це не меню, з якого ми вибираємо за нашим бажанням. Мандат – це зобов’язання, яке має дотримуватися в повному обсязі”, – зауважив американський дипломат.

Він підкреслив, що Сполучені Штати разом з більшістю інших членів Постійної ради закликають Росію та її ставлеників поважати мандат СММ, який передбачає безпечний і надійний доступ на всій території.

 

 

Кабмін домовляється зі США про митні виключення для України

Кабінет міністрів вживає всіх заходів для виключення української продукції з-під дії американських спеціальних мит на вироби зі сталі та алюмінію.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Уряд України вживає всіх заходів, щоб продукція походженням з України була виключена з-під дії запроваджених США заходів”, – написала вона.

За словами Микольської, “ми віримо, що українська продукція, для якої американський ринок є традиційним, не є загрозою національній безпеці США”.

Вона зазначила, що  Кабмін  знаходиться в постійному діалозі з урядом США та працює з українськими виробниками щодо даного питання.

“Працюємо далі. Тому більше інформації в понеділок», – додала Микольська.

Як повідомлялося, у четвер, 8 березня, президент США Дональд Трамп запровадив мита на ввезення виробів зі сталі та алюмінію у розмірі, відповідно, 25% і 10%. Вони набудуть чинності через 15 днів і не поширюватимуться при цьому на Канаду та Мексику.

 

Глава СБУ: Рубан пов’язаний із “Українським вибором” Медведчука

Підозрюваний у перевезенні зброї через лінію розмежування та організації терактів Володимир Рубан із 2013 року співпрацював з організацією “Український вибір”, очолюваною Віктором Медведчуком.

Про це на брифінгу сказав голова СБУ Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Пан Рубан має зв’язки з “Українським вибором”. Він ще з 2013 року з ними активно співпрацював. Зараз він дистанціюється від цієї історії, про нього повитирали згадування у соціальних мережах. Насправді це ні про що не говорить. Ми підняли дуже багато цікавої інформації”, – заявив Грицак.

Разом з тим голова СБУ відмовився відповідати на запитання про можливу причетність до організації терористичних актів голови організації “Український вибір”.

Як повідомлялося,  Рубан  був затриманий зранку 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду «Майорськ» при спробі перевезти арсенал зброї.

Рубану оголосили підозру у підготовці теракту та незаконному володінні зброєю.

Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу Рубану повідомив, що його підозрюють, зокрема, у підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Суд 9 березня обрав Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 2 місяці без права внесення застави.

Грицак заявив, що операцією із затримання Рубана вдалося запобігти масштабним терактам у Києві та в інших містах України.

 

Рубан готував теракти разом із Захарченком – глава СБУ

Підозрюваний у перевезенні зброї через лінію розмежування та організації терористичних актів Володимир Рубан діяв за змовою з очільником “ДНР” Олександром Захарченком та іншими “лідерами” так званої республіки.

Про це на брифінгу заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завдяки вжитим СБУ заходам вдалося попередити масштабні терористичні акти, які могли призвести до великих людських жертв. Жертвами могли стати тисячі мирних громадян, а також окремі політики, посадовці та народні депутати” , – сказав Грицак.

Він нагадав, що напередодні СБУ за результатами довготривалої спецоперації в районі КПВВ “Майорськ”, що поблизу м. Горлівка Донецької області, заарештували Володимира Рубана, який підозрюється у організації перевезення з ОРДЛО великої партії вогнепальної зброї, бойових припасів та інших засобів ураження, частина з якого – виробництва Російської Федерації.

“У коробках, де були складені гранати, було виявлено упаковочний лист військової частини 08819. За нашими даними, це військова частина “Першого армійського корпусу ДНР”, – зазначив Рубан.

За його словами, було встановлено, що у листопаді 2017 року Рубан організував перевезення великої партії засобів ураження з ОРДЛО на територію, підконтрольну владі України. Частина спорядження також була вироблена у РФ або модернізована у “ДНР”.

У розпорядженні СБУ є аудіозапис, де Рубан особисто перераховує ввезені засоби ураження.

“Під час проведення негласних слідчих дій здобуто вагомі та достатні докази, які свідчать про те, що Рубан, діючи за попередньою змовою з очільниками терористичних організацій “ДНР” Захарченком, Тимофєєвим та іншими, спланував та вчинив дії, направлені на підготовку терористичних актів у центральній частині міста Києва”, – розповів Грицак.

Він підкреслив, що уся вилучена зброя та засоби ураження наразі перебувають під контролем СБУ.

 

Із завезеної Рубаном зброї планували розстріляти людей у центрі Києва – Грицак

Зі зброї, завезеної з окупованого Донбасу керівником центру “Офіцерський корпус” Володимиром Рубаном, планували розстріляли людей у центрі Києва.

Про це на брифінгу сказав голова СБУ Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Надалі ми надамо документальні свідчення того, що планувалося вчинити масові теракти. З мінометів мали розстріляти центральну частину міста Києва. Мирні люди – це ніколи не хвилювало. Мало бути якомога більше трупів, крові. Мало бути тисячі загиблих, внаслідок чого люди вийшли б на вулиці, а війська повернулися б із АТО на центр Києва, щоб показати, що в Україні є громадянська війна”, – поінформував Грицак.

Він нагадав, що підозрюваний в організації терористичних актів Володимир Рубан перебуватиме під вартою 2 місяці без права внесення застави.

“У нас є багато доказів, які ми будемо оприлюднити по мірі оголошення підозри фігурантам справи”, – наголосив голова  СБУ.

Як повідомлялося, Рубан був затриманий зранку 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду “Майорськ” при спробі перевезти арсенал зброї.

Рубану оголосили підозру у підготовці теракту та незаконному володінні зброєю.

Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу Рубану повідомив, що його підозрюють, зокрема, у підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Суд 9 березня обрав Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 2 місяці без права внесення застави.

Рубан усі звинувачення заперечує.

 

Затримання Рубана зняло найвищу за часів незалежності загрозу терактів – Грицак

Операцією із затримання керівника центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана вдалося запобігти масштабним терористичним актам в Україні.

Про це заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, доповідаючи Президенту Петру Порошенку,  повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

Грицак, зокрема, повідомив, що завдяки вжитим Службою заходам вдалося запобігти масштабним терактам, які мали бути вчинені найближчим часом у Києві та в інших містах України. «Вчора, 8 березня 2018 року, при спробі переміщення на підконтрольну Україні територію з непідконтрольної був затриманий громадянин України Володимир Рубан з великим, я б сказав дуже великим, об’ємом засобів ураження. Це зброя, вибухові матеріали, кулемети та інші військові засоби ураження», – сказав очільник СБУ.

За його словами, злочинна діяльність  Рубана  документувалася Службою протягом тривалого часу, завдяки чому вдалося встановити дуже багато деталей підготовки цього злочину. «Хочу повідомити, що рівень терористичної загрози для українців, ми вважаємо, був найбільший за часів незалежності нашої держави», – наголосив Грицак.

Глава держави передав слова подяки оперативникам, які були залучені до проведення операції. «Хочу сказати, що ця операція тривала вже достатньо довгий період часу, голова Служби мене інформував про це. Хочу окремо відмітити, як включилися на захист російські політики і засоби масової інформації, що лише підтверджує і переконує нас в правильності вжитих заходів», – підкреслив Порошенко.

Президент доручив голові СБУ взяти розслідування справи під особистий контроль. «Навіть не прошу, а наказую взяти під свій особистий контроль розслідування цієї справи. Розслідувати, в найкоротший термін притягти винних до відповідальності, поінформувати суспільство і забезпечити мир та спокій громадян», – сказав він.

Порошенко додав, що мета була одна – дестабілізувати суспільство через масові терористичні атаки.

«Хочу наголосити, що йдеться не про перевізника. Ви отримаєте абсолютно неспростовні докази про те, які масштабні терористичні акти готувалися в Україні і яка для цього була задіяна мережа», – також наголосив глава держави зауваживши, що докази, принаймні ті, які були надані головою СБУ, є неспростовними.

Як повідомлялося, Рубан був затриманий зранку 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду «Майорськ» при спробі перевезти арсенал зброї.

Рубану оголосили підозру у підготовці теракту та незаконному володінні зброєю.

Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу Рубану повідомив, що його підозрюють у підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Рубан усі звинувачення заперечує.

Суд 9 березня обрав Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 2 місяці без права внесення застави.

 

Рубан заперечує обвинувачення – каже, про зброю не знав

Керівник центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан, якого підозрюють у підготовці терористичного акту і незаконному володінні зброєю, заперечує всі обвинувачення.

Про це він заявив під час засідання у Шевченківському районному суді Києва, який обирає Рубану запобіжний захід, повідомляє повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я відкидаю повністю звинувачення. Щодо вчорашнього інциденту маю пояснення: операція, яка проходила вчора, була спланована офіцером ЗСУ з позивним “Кедр”. Я виконував роль водія”, – сказав Рубан.

Він стверджує, що не знав про наявність зброї в автомобілі.

Як повідомлялося, Рубан був затриманий зранку 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду «Майорськ».

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що  Рубан  намагався провезти цілий арсенал зброї, яка була прихована в меблях.

Прокуратура заявила в суді клопотання про обрання Рубану запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу повідомив, що Рубана підозрюють у підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.

 

Геращенко: Бойовики не приховували дружнього ставлення до Рубана

Бойовики жодного разу не допустили до заручників в ОРДЛО представників МКЧХ, омбудсмена, натомість в камери неодноразово допускали “переговорника” Рубана.

Про це написала у  Facebook  перший заступник Голови Верховної Ради, уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко – Укрінформ.

“Я шокована почутим і побаченим на брифінгу голови СБУ Василя Грицака. Можу тільки додати, що попри всі наші зусилля, бойовики жодного разу не допустили до заручників в ОРДЛО представників МКЧХ, омбудсмена, натомість в камери неодноразово допускали цього “переговорника” й одного народного депутата. Бойовики вже два роки не дають заручникам подзвонити родинам, натомість “переговорнику” неодноразово дозволяли знімати хлопців й потім демонструвати ті інтерв’ю в ефірі”, – наголосила  Геращенко.

За словами віце-спікера, у Мінську бойовики неодноразово через хамські випади, особисті погрози й тиск та шантаж намагалися змінити склад робочих груп, й позбутися незручних їм українських учасників, в тому числі й в гуманітарній групі, де вона неодноразово чула погрози на свою адресу.

“Натомість вони не приховували свого дружнього ставлення до “переговорника” й неодноразово публічно робили заяви, що прагнуть мати справу саме з ним, й озвучували його прізвище (й ще пара інших цікавих прізвищ) як тих персон, яких вони б воліли бачити в групі, й з якими б вони воліли мати справу”, – додала Геращенко.

Вона зазначила, що в 2016 “переговорник” неодноразово публічно, в тому числі й на ток-шоу, вимагав негайно, до винесення вироку російським військовослужбовцям Єрофєєву і Александрову, передати їх РФ в обмін на тодішню заручницю – депутата Надію Савченко. Українська влада, попри шалений тиск, в т.ч. однієї фракції, тоді зайняла жорстку позицію щодо справи російських вояків, які приїхали вбивати українців. І наполягла, що справа має бути розглянута в суді й тільки після вироку суду вони можуть бути помилувані й передані Росії, нагадала уповноважений з питань Донбасу.

“Тоді ми могли за цих двох персонажів витребувати з РФ двох наших політв’язнів, й докладали для цього великих зусиль, але….. не буду нагадувати, що тоді творилося, який тиск здійснювався на українську владу з вимогою негайно передати російських найманців і звільнити одного політв’язня. В тому числі й на всіх ток-шоу, де “переговорник” вимагав негайно передати ФСБшників за одного депутата”, – резюмувала Геращенко.

Як повідомлялося, Василь Рубан був затриманий зранку 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду “Майорськ” при спробі перевезти арсенал зброї.

Рубану оголосили про підозру у підготовці теракту та незаконному володінні зброєю.

Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу повідомив, що Рубана підозрюють, зокрема, у підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Суд 9 березня обрав Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 2 місяці без права внесення застави.

Голова СБУ Василь Грицак на брифінгу заявив, що операцією із затримання Рубана вдалося запобігти масштабним терактам у Києві та в інших містах України.

 

Меркель назвала можливий діалог США і КНДР “проблиском надії”

Канцлер ФРН Ангела Меркель привітала повідомлення про можливий прямий діалог на вищому рівні між США і КНДР, зустріч Дональда Трампа і Кім Чен Ина, назвавши це “проблиском надії”.

Про це вона заявила у п’ятницю в Мюнхені, де відвідала Міжнародну виставку ремесел, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Проблиск надії, я можу це зараз так назвати”, – сказала  Меркель.

Вона підкреслила, що попереду ще багато роботи, яку треба продовжувати, але додала, що “було б чудово, якби вдалося зняти напруженість”. Глава німецького уряду також зазначила солідарну міжнародну позицію з даної проблеми, включаючи підтримку санкцій.

Раніше цього дня офіційний представник МЗС ФРН Марія Адебар, коментуючи перспективу такої зустрічі, заявила, що Німеччина “разом з іншими партнерами завжди закликала КНДР прийняти пропозицію з боку США”.

Дипломат також сказала, що федеральний уряд вітає нещодавні зусилля щодо міжкорейського діалогу, але запропонувала тепер подивитися, “чи підуть за словами справи”. На сьогодні, за її словами, немає офіційних заяв з боку керівництва КНДР про те, що воно “дійсно готове до радикальної зміни курсу”. “Зрозуміло, ми б вітали готовність КНДР до серйозного діалогу з приводу її протизаконної атомної та ракетної програми”, – додала представник зовнішньополітичного відомства ФРН. Першим необхідним кроком на шляху до переговорів була б відмова Пхеньяна від проведення ядерних випробувань, сказала Адебар.

Як повідомлялося, 5 і 6 березня у Пхеньяні відбулися переговори лідера КНДР Кім Чен Ина із начальником Управління національної безпеки Республіки Корея Чон Ий Йоном та директором Національної служби розвідки Со Хуном. Після цього з’явилися новини про те, що перший контакт на вищому рівні між КНДР та США може відбутися найближчим часом, іще до літа.

 

Отруєння екс-шпигуна Скрипаля: до розслідування долучили близько 180 військових

Близько 180 військовослужбовців направлено в Солсбері для надання допомоги в розслідуванні справи про отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки.

Громадськість не повинна турбуватися через залучення військових, йдеться в заяві Скотленд-Ярда, повідомляє  ВВС – Укрінформ.

Зазначається, що серед відкомандированих військових – службовці Королівської морської піхоти Великої Британії та інші військові спеціалісти, які отримали спеціальну підготовку за програмою хімзахисту.

Йдеться про експертів у галузі хімічної, біологічної і радіологічної зброї.

Поліція Лондона підтвердила, що звернулися по допомогу до військових, оскільки ті мають необхідні навички і знання. Перед військовими поставлено завдання видалити з місця події кілька транспортних засобів і предметів, у тому числі машини швидкої допомоги, які могли отримати хімічні забруднення.

Громадськість не повинна турбуватися через участь військових у розслідуванні справи про замах на колишнього офіцера ГРУ і його дочку, наголошується в заяві Скотланд-Ярда.

Міністр оборони Британії Гевін Вільямсон, у свою чергу, сказав: “Наші збройні сили готові допомогти поліції у розслідуванні в Солсбері, спираючись на свій досвід і інформацію, отриману від наших учених з військово-технічної лабораторії у Портон-Дауні”.

Пізніше в Міністерстві оборони уточнили, що всього на допомогу поліції може бути направлено 180 військовослужбовців.

Як повідомлялося, 4 березня 66-річний Сергій Скрипаль і його 33-річна дочка Юлія були госпіталізовані в місті Солсбері у непритомному стані з симптомами сильного отруєння. Окрім них медична допомога була потрібна ще понад 20 особам.

Скотленд-Ярд офіційно оголосив, що вважає отруєння замахом на вбивство, вчиненим за допомогою нервово-паралітичної речовини.

6 березня глава МЗС Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Лондон відповість рішуче, якщо виявиться, що Росія причетна до  отруєння  Скрипаля.

 

Гройсман вдячний Єврокомісії за нову макрофінансову допомогу

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман подякував Європейській комісії за підтримку пропозиції щодо нової програми макрофінансової допомоги Україні в розмірі до 1 млрд євро.

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ.

“Дякую Єврокомісії за сьогоднішнє рішення. Реформи в Україні незворотні і наш уряд забезпечить їх проведення”, – наголосив  Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, Єврокомісія 9 березня офіційно затвердила і внесла пропозицію щодо започаткування нової програми макрофінансової допомоги України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ.

Умовою для отримання допомоги буде реалізація економічних реформ та подальші кроки у боротьбі з корупцією.

Як наголосив віце-президент Єврокомісії з питань євро та фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс, відновлення програми макрофінансової допомоги є виконанням з боку ЄС своїх зобов’язань на благо українців.

В ЄС нагадали, що загальний обсяг зобов’язань з надання Україні макрофінансової допомоги на реалізацію реформ визначений у розмірі 12,8 млрд євро, з них 2,8 млрд вже було надано.

Тепер пропозицію Єврокомісії мають затвердити Європарламент і Рада ЄС.

 

Єврокомісія дасть Україні ще €1 мільярд макрофінансової допомоги

Європейська комісія офіційно затвердила і внесла пропозицію щодо започаткування нової програми макрофінансової допомоги України обсягом до 1 млрд євро.

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили у керівній інституції ЄС.

«Єврокомісія схвалила пропозиції щодо нової програми макрофінансової допомоги для України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ», – заявили у Єврокомісії.

Відзначається, що сьогоднішні пропозиції внесені на запит керівництва України, що обговорювалися напряму між Президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером і Президентом України Петром Порошенком.

Наголошується, що усі транші фінансової допомоги, включаючи перший, можуть бути здійснені після виконання українською стороною визначених умов, включаючи імплементацію економічних реформ та вжиття подальших кроків з інтенсифікації боротьби з корупцією.

Як наголосив віце-президент Єврокомісії з питань євро та фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс, відновлення програми макрофінансової допомоги є виконанням з боку ЄС своїх зобов’язань на благо українців.

В ЄС нагадали, що загальний обсяг зобов’язань з надання Україні макрофінансової допомоги на реалізацію реформ визначений у розмірі 12,8 млрд євро, з них 2,8 млрд вже було надано.

 

Меркель: Від американських мит на метали не виграє ніхто

У Берліні не згодні із оголошеними президентом США Дональдом Трампом односторонніми митами на сталь та алюміній, вважаючи, що програють у кінцевому підсумку усі сторони.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель журналістам на Міжнародній виставці ремесел в Мюнхені, що відкрилася у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу у Німеччині.

“Це недобре, якщо у нас зараз будуть додаткові мита, це матиме вплив на економіку, причому не на одну, тому що ми переконані, що це має наслідки для всіх, ніхто не зможе у кінцевому підсумку виграти”, – заявила глава уряду.

Меркель  зазначила, що Німеччина, Європа свідомо прагнуть, як і раніше, до переговорів, до зняття торгових бар’єрів у відносинах із США. Однак, за її словами, можуть, “звичайно ж, з боку Європи, реагувати”. Зараз цими питаннями, виробленням відповідних заходів, займається Єврокомісія, якій у Берліні “дуже довіряють”, сказала Меркель.

Раніше у цей самий день на брифінгу у Берліні представник уряду ФРН Георг Штрайтер заявив, що тема мит обговорюватиметься на засіданні Ради Європи наприкінці місяця.

Він також повторив позицію федерального уряду, який “відкидає односторонні штрафні мита, вважаючи їх незаконними”. У Берліні вважають непереконливою аргументацію Вашингтона про захист національної безпеки США, будучи впевненими, що така ініціатива продиктована виключно економічними міркуваннями. “Подібні штрафи зачеплять, у першу чергу, споживачів та призведуть лише до порушення міжнародних торгових потоків, вони несуть загрозу ескалаційної спіралі, від якої у кінцевому підсумку постраждають усі”, – попередив Штрайтер.

Представник німецького уряду зазначив, що обговорювати і вирішувати проблеми глобального перевиробництва у секторі сталі та алюмінію треба не в односторонньому порядку, а у багатосторонніх форматах, таких як Глобальний форум щодо надлишкових потужностей у металургійному секторі.

За даними Мінекономіки ФРН, лише 4% імпорту сталі до США припадає на Німеччину.

Як повідомлялося, у четвер, 8 березня, президент Трамп ввів штрафні мита на ввезення виробів зі сталі та алюмінію у розмірі відповідно 25% і 10%. Вони набудуть чинності через 15 днів і не поширюватимуться при цьому на Канаду та Мексику.

 

У Києві сталася сутичка за участю депутатів та поліції

Поліція Києва з’ясовує обставини конфлікту за участю депутатів, який стався під час демонтажу незаконних гаражів на вулиці Половецькій у Шевченківському районі.

Про це  повідомляє  відділ комунікації поліції Києва – Укрінформ.

“Наряди  поліції  встановили, що працівники благоустрою, відповідно до припису, проводили  демонтаж гаражів. На місце прибули народний депутат Юрій Левченко і депутат Київради Святослав Кутняк, які намагалися кинути пляшку з займистою сумішшю. У результаті виникла сутичка, яку припинили правоохоронці. Після цього депутати поїхали з місця події. Із заявою про побиття до правоохоронців вони не зверталися. Повідомлення від лікарів теж не надходило”, – йдеться у повідомленні.

Слідчо-оперативна група працює на місці, проводиться опитування свідків. Пляшку із займистою сумішшю вилучили. Подію зареєстрували у Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені правопорушення та інші події Шевченківського управління поліції. Встановлюються всі обставини інциденту.

 

Геращенко про побиття депутата Левченка: Поліція має розкрити цей злочин

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко очікує від правоохоронних органів розкриття справи про побиття народного депутата Юрія Левченка.

Про це вона написала на своїй сторінці у  Facebook  – Укрінформ.

“Я часто критично сприймаю дії народного депутата Юрія Левченка, особливо його хуліганські виходки й шашкометання у жовтні 2017 року, під час розгляду закону про деокупацію (до речі, шашку Юрію тоді підсунув Семенченко, який всі свої гидозні задумки робить чужими руками, й навіть не визнав публічно, що то він власник шашки)”, – зазначила  Геращенко.

Однак, за її словами, вона категорично засуджує напад на Левченка, здійснений 9 березня.

“Щиро бажаю йому якнайшвидшого одужання й очікуємо від правоохоронних органів розкриття цього злочину – побиття нардепа”, – заявила перший віце-спікер.

Як повідомлялося, 9 березня на вулиці Половецькій у Шевченківському районі Києва під час демонтажу незаконних гаражів стався конфлікту за участю депутатів.

Зокрема, за даними поліції, працівники благоустрою, відповідно до припису, проводили демонтаж гаражів, коли туди прибули народний депутат Левченко і депутат Київради Святослав Кутняк, які намагалися кинути пляшку із займистою сумішшю. У результаті виникла сутичка, яку припинили правоохоронці.

У поліції зазначили, що після цього депутати поїхали з місця події і не зверталися із заявою про побиття. Повідомлення від лікарів теж не надходило.

Пізніше у поліції повідомили про затримання сімох учасників сутички та порушення кримінальної справи за статтею “хуліганство”.

Водночас Кутняк у Facebook написав, що Левченка побили до втрати свідомості на акції проти забудови в Києві.

Він повідомив, що відвіз Левченка до лікарні.

Обидва депутати є представниками партії «Свобода».

 

Amnesty вимагає розслідувати напади на маршах за права жінок

Правозахисники Amnesty International вимагають невідкладно розслідувати напади на маршах за права жінок, що пройшли 8 березня у столиці та інших містах.

Про це  повідомляє  прес-служба Amnesty International Україна – Укрінформ.

“Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасниць публічних акцій за права жінок, а ще більше – неспроможністю поліції одразу кількох міст гарантувати безпеку та правопорядок під час мирних зібрань. Правоохоронні органи мають розслідувати всі повідомлення про напади, встановити особи правопорушників та притягти їх до відповідальності”, – заявила директор організації Оксана Покальчук.

За даними  Amnesty International Україна, у Києві за попередніми підрахунками від нападів постраждали щонайменше п’ятеро людей. Двох жінок побили та облили зеленкою. Журналісту Богдану Новаку та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ. У кількох учасниць маршу силою відібрали і розтоптали плакати.

В Ужгороді учасниць феміністичної акції за права жінок облили червоною фарбою, одна з учасниць отримала хімічний опік очей.

У Львові під час маршу «Сестринство. Підтримка. Солідарність» невідомі напали на учасниць, також намагаючись облити їх фарбою. Патрульні затримали кількох нападників.

Станом на 22:00 8 березня з’явились повідомлення про інші напади на учасниць публічних акцій – у Львові та Маріуполі.

“Незважаючи на численні перемоги феміністичного руху мільйони жінок та дівчат у світі щодня стикаються з  насильством і дискримінацією. Марші, що відбулись в Україні є одними з багатьох, які відбуваються і ці дні по всьому світу. Ми частина глобального руху за права жінок, що набирає оберти і жодні конвульсивні напади радикально налаштованих осіб не зможуть зупинити нас на шляху до створення безпечного світу взаємоповаги та рівності”, – зазначила Покальчук.

Amnesty International Україна вимагає провести невідкладне, ефективне та неупереджене розслідування повідомлень про напади, а також звітувати про його результати перед громадськістю.

 

Гройсман закликає вболівати за українську збірну на Паралімпіаді у Пхьончхані

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликає українців вболівати за національну збірну на зимових Паралімпійських іграх 2018 року в південнокорейському місті Пхьончхані.

Про це він написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Підтримаємо українську збірну! Сьогодні розпочинаються XІІ зимові Паралімпійські ігри у Пхьончхані. У складі нашої команди 30 спортсменів”, – зазначив  Гройсман.

19 спортсменів представлятимуть Україну у лижних гонках та біатлоні, один – у сноуборді.

“Наші паралімпійці цілком виправдано розраховують на медалі”, – наголосив Прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, зимові Паралімпійські ігри проходитимуть 9-18 березня.

 

Німецькі соціал-демократи назвали своїх міністрів у майбутньому уряді

Німецькі соціал-демократи офіційно оприлюднили імена своїх міністрів у майбутньому уряді під керівництвом Ангели Меркель.

Свої кандидатури керівництво партії представило в штаб-квартирі у Берліні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Ми постаралися створити хорошу команду, дуже професійну”, – заявив виконуючий обов’язки голови СДПН Олаф Шольц.

Він презентував жіночу половину команди: Катаріна Барлі очолить Міністерство юстиції та захисту споживача, Франциска Гіфай стане на чолі Міністерства сім’ї, молоді і літніх, а Свенья Шульце – Міністерства екології, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів.

Міністрів-чоловіків представила керівник фракції СДПН у Бундестагу Андреа Налес.

Олафа Шольца, який стане віце-канцлером і міністром фінансів вона оцінила як одного з “провідних фінансистів Німеччині”, який показав здатність добре і компетентно керувати і вести переговори. “Впевнена, що це велика перевага для федеральної політики”, – заявила Налес.

Колишній міністр юстиції Хайко Маас, який “завжди мав дипломатичний хист”, стане новим міністром закордонних справ. серед його талантів Налес особливо виділила “рівновагу і чітку позицію несприйняття расизму” – саме ці якості потрібні німецькій дипломатії сьогодні. Крім того, у партії вважають дуже корисним для глави МЗС ФРН, якому доведеться брати участь у процесах врегулювання різних конфліктів, які швидко не вирішуються, те, що він – тріалет (займається тріатлоном, яке включає плавання, велогонку і біг).

Хубертус Хайль стане новим міністром праці і соціальних питань.

Таким чином, всі три партії Великої коаліції – ХДС, ХСС і СДПН представили своїх міністрів.

Процедура голосування щодо кандидатури канцлера відбудеться в Бундестагу 14 березня. Президент країни Франк-Вальтер Штайнмайєр запропонував парламенту кандидатуру  Ангели Меркель. Відразу після цього в президентському палаці складуть присягу міністри.

 

Віце-прем’єр Болгарії назвав патріарха Кирила “сигаретним митрополитом”

Віце-прем’єр Болгарії Валерій Симеонов ефірі телеканалу БНТ назвав патріарха Московського і всієї Русі “агентом КДБ” і “сигаретним митрополитом Росії”.

Так Симеонов прокоментував заяву патріарха Кирила, який сказав, що розчарований історичною інтерпретацією подій навколо звільнення Болгарії, передає  Радіо Свобода – Укрінформ.

За словами Симеонова, з 1996 року російських патріарх ввіз у Росію сигарет на суму 14 мільярдів доларів. “Це не православний духівник. Це агент Михайлов, другорозрядний агент радянського КДБ”, – сказав віце-прем’єр.

Раніше глава Російської православної церкви публічно висловив невдоволення промовою президента Румена Радєва на урочистостях на честь 140-річчя визволення  Болгарії  від османського ярма. На думку Кирила, Радєв недостатньо чітко підкреслив роль Росії у перемозі над Османською імперією. У своїй промові Радєв висловив вдячність від імені своєї країни багатьом народам, чиї представники служили в російській армії, що визволяла Болгарію: росіянам, румунам, фінам, українцям, білорусам, полякам, латишам, сербам, чорногорцям. Багато болгар назвали неприйнятним тон висловлювань патріарха.

 

Паралімпіада-2018: Людмила Ляшенко виборола першу для України медаль

Людмила Ляшенко завоювала першу медаль для України на XII Паралімпійських іграх у Пхьончхані (Республіка Корея).

Ляшенко стала бронзовим призером у біатлонній гонці на 6 кілометрів серед спортсменок з ураженням опорно-рухового апарату, повідомляє Укрінформ.

Юлія Батенкова-Бауман фінішувала за крок від п’єдесталу, посівши 4 місце. У Ірини Буй – шоста позиція, Богдана Конашук замкнула першу десятку.

Паралімпіада-2018 пройде до 18 березня.

 

Паралімпіада-2018: Віталій Лук’яненко приніс Україні перше “золото”

Віталій Лук’яненко завоював першу золоту нагороду для України на XII Паралімпійських іграх в Пхьончхані (Республіка Корея).

Лук’яненко посів перше місце в біатлонній гонці на 7,5 кілометра серед спортсменів порушенням слуху, повідомляє Укрінформ.

Бронзовим призером в цій дисципліні став українець Анатолій Ковалевський. Ярослав Решетинский фінішував 4-м, Юрій Уткін – 5-м, Дмитро Сюарко – 6-м, Олександр Казик – 8-м, Олександр Махоткин – 12-м.

Для Віталія Лук’яненка це шоста Паралімпіада і п’яте “золото”. Всього в активі українського спортсмена 10 паралімпійських медалей.

Паралімпіада-2018 пройде до 18 березня.

 

У Нідерландах відкрили перший у світі супермаркет з відділом без пластику

У столиці Нідерландів Амстердамі відкрили перший у світі супермаркет з відділом без пластику.

Про це повідомляє  The Independent – Укрінформ.

“Більше 700 продуктів будуть доступні без пластикової упаковки у відділі, який відкрито у новому пілотному магазині мережі супермаркетів Ekoplaza, включаючи м’ясо, рис, соуси, молочні продукти, шоколад, крупи, фрукти та овочі”, – пише видання.

Екологічна група “A Plastic Planet”, яка стала ініціатором ідеї, заявила, що введення першого у світі безпластикового відділу стало “орієнтиром” для глобальної боротьби із забрудненням пластмасою.

До кінця поточного року Ekoplaza планує відкрити безпластикові відділи у 74 філіях по всій країні.

У відділі будуть проходити тестування нові пакувальні біоматеріали, які можна використовувати для компосту, а також присутні традиційні матеріали, включаючи скло, метал та картон.

Усі товари відділу марковані спеціальним брендом Plastic Free Mark, щоб допомогти покупцям легко ідентифікувати продукти, які повністю вільні від пластику.

У компанії A Plastic Planet вважають, що впровадження першого в світі безпластикового відділу є важливим моментом для глобальної боротьби із забрудненням планети пластмасою, а також покликане довести, що ми цілком можемо жити без пластику в їжі та напоях.

 

МЗС закликає реєструватися в системі ДРУГ, вирушаючи за кордон

В системі ДРУГ (добровільна реєстрація українських громадян), яка створена для підвищення безпеки українців, що виїжджають за кордон, вже зареєструвалися до 2 тисяч українців.

Про це розказав в Ризі кореспонденту Укрінформу директор Департаменту консульської служби  МЗС  Сергій Погорельцев.

“Нещодавно ми створили електронну систему, мета якої допомагати українцям, які виїхали за кордон – ДРУГ (добровільна реєстрація українських громадян). Люди перед поїздкою залишають в ній свої контакти. І у випадку якоїсь надзвичайної ситуації ми маємо контакти громадян, завдяки чому ми зможемо ефективніше надавати їм допомогу. Створюючи цю систему ми брали за взірець кращі світові зразки. Поки що в системі зареєструвалися до 2 тисяч українців. Це число постійно зростає. Але ще багато хто про ДРУГ просто неї не знає. Тому я закликаю медіа розповсюджувати інформацію про неї”, – сказав Погорельцев.

Він також пояснив, що ця система більше орієнтована на регіони підвищеного ризику, але не тільки. «Тільки останнім часом МЗС проводило евакуацію українців з Сирії, Лівії, Непалу. Не так давно повертали наших людей також з Афганістану. Але природні лиха (землетрус, повінь, тощо) чи терористичний акт можуть статися будь-де. Крім того, не обов’язково йдеться про стихійне лихо – людина може потрапити в якусь іншу складну ситуацію. ДРУГ оперативно надасть інформацію, що сталося, інструкції, що треба робити далі та необхідні контакти, місця збору», – зазначив Погорельцев.

Він також підкреслив, що реєстрація суто добровільна. Але якщо ті, хто виїжджають за кордон, бажають підвищити рівень свої безпеки, то краще скористатися цією системою.

Директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев перебував 8-9 березня з офіційним візитом в Ризі, де проводив консульські консультації з колегами з Латвійської республіки.

 

Nomad Capitalist: український паспорт поліпшив позиції у рейтингу найбажаніших у світі

Український паспорт посідає 91 місце в рейтингу компанії Nomad Capitalist, яка оцінює “цінність” громадянства в 199 країнах і територіях світу. Про це йдеться в дослідженні компанії, інформує УНН.

Україна розділила 91 місце з Албанією і покращила, порівняно з 2017 роком, свої позиції на 21 пункт. До першої п’ятірки рейтингу увійшли Люксембург, Ірландія, Швейцарія, Португалія та Швеція. Росія опинилася на 87 місці, Білорусь — на 127, Молдова — на 90, Грузія — 96. Паспорт США — на 35 місці. Замикають список Лівія, Ємен, Еритрея, Ірак і Афганістан.

У рейтингу Nomad Passport Index громадянство оцінюється на основі таких п’яти параметрів: система оподаткування (30% від загальної оцінки), безвізові поїздки (50%), загальне сприйняття держави і громадян світом, можливість мати подвійне громадянство і рівень свободи (останні три показники — по 10%).

Слід зазначити, що Україну відзначають серед п’яти держав, що значно поліпшили свої позиції порівняно з минулим роком.

Згідно з рейтингом, без віз або зі спрощеним порядком їх видачі власники українського паспорта можуть потрапити до 114 країн.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Transparency International, Україна вперше з 2010   випередила  Росію за “Індексом сприйняття корупції” (CPI).