Росію позбавили всіх міжнародних змагань із 1 квітня 2018 року

2 роки ago Інформ центр 0

Ми неодноразово піднімали тему застосування методів глобального гібридного тероризму путінським режимом стосовно світових спортивних організацій на кшталт Міжнародного олімпійського комітету (МОК) та руйнування цими методами олімпійського руху.

З початку 2017 року на сторінках нашого сайту писалося про те, що нинішній правлячий режим в Росії, котрий діє у такий спосіб, фактично ставить себе поза світовим спортивним рухом.

А що ж впливові спортивні організації, наприклад, МОК та деякі інші? Вони старанно збирали доказову базу фальсифікації результатів спортивних змагань через вживання заборонених препаратів.

Найбільш резонансними на цьому тлі виявилися виступи представників російської олімпійської збірної на Олімпійських іграх у Сочі в 2014 року. Через вживання допінгу частина з них була позбавлена олімпійських медалей, а низка російських спортивних федерацій потрапили під  обмеження та жорсткий антидопінговий моніторинг.

Для РФ ще один серйозний дзвінок пролунав напередодні зимових олімпійських ігор цього року у Південній Кореї, коли через вказані причини російська олімпійська збірна була позбавлена права виступати під національним прапором. І ось чергова «приємна» для Росії новина.

З 1 квітня 2018 року Російська Федерація не зможе проводити на своїй території міжнародні спортивні змагання. Проте вже затверджені старти в росіян не скасують.

Про це повідомили низка світових ЗМІ з посиланням на новий Міжнародний стандарт відповідності кодексу Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).

Як зазначається, з 1 квітня 2018 року і доти, поки РУСАДА (Російське антидопінгове агентство) не буде відновлена ​​в правах, жодні нові заявки Росії на проведення міжнародних змагань, подані в міжнародні федерації, які підписали кодекс ВАДА, навіть не будуть розглядатися.

Іншими словами, з тими турнірами, контракти на які вже підписані, нічого не буде. А ось після закінчення терміну їхні дії у Росії не буде жодних чемпіонатів світу та Європи, жодних етапів авто- і мотоперегонів, включаючи Формулу-1, жодних етапів Кубків світу з будь-якого виду спорту, шахових Олімпіад, Універсіад і Всесвітніх військових ігор.

При цьому змагання, які проводяться організаціями, які не підписують кодекс ВАДА (наприклад УЄФА, баскетбольна Євроліга та деякі інші), під заборону не потраплять. Тож футбольні єврокубки і матчі недавно створеної Ліги націй не під загрозою.

Однак, хоча із певним запізненням, світова спортивна громадськість такими діями показує, що вона прекрасно розуміє звідки виходять загрози  міжнародному спортивному руху  й проявляє рішучість у боротьбі   із ними. А путінська Росія поступово, але планомірно втрачатиме позиції у багатьох видах спорту, не тільки тому, що наражається на нові санкції, але й завдяки втраті мотивації з боку спортсменів, тренерів через неможливість виступати перед власними вболівальниками.

С.Балло