У цей день народився Володимир Івасюк

1 рік ago Інформ центр 0

Володимир Михайлович Івасюк (нар. 4 березня 1949, Кіцмань, Чернівецька область, УРСР — пом. 24/27 квітня[1] 1979, Брюховицький ліс під Львовом, УРСР) — український композитор і поет. Герой України (2009, посмертно).

Один ізосновоположників української естрадної музики (поп-музики). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

18 травня 1979 його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія — самогубство — підлягала сумніву громадськості як 1979, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка булла вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР.

Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно», можливо тому, що ще живі багато учасників тих драматичних подій. Самі ж родичі Івасюка вважають, що Володимира вбили.

26 січня 2009 Генеральна прокуратура України за ініціативи Миколи Голомші поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка.

Однак у часи правління В. Януковича в листопаді 2012 справу було закрито нібито через відсутність складу злочину.

У період після Революції Гідності, 12 червня 2014 Генеральна прокуратура України (за ініціативи першого заступника Генерального прокурора Миколи Голомші) знову поновила закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка. У ході розслідування працівниками прокуратури була вивчена вся сукупність обставин, що призвели до смерті відомого композитора і виконавця українських пісень.

В результаті проведеної роботи прокурор Львівщини Роман Федик у лютому 2015 року заявив про те, що «Володимир Івасюк був вбитий співробітниками КГБ».

Більше про перебіг розслідування справи В.Івасюка у період незалежності за посиланням: https://hromadskeradio.org/programs/kyiv-donbas/chy-bude-zaversheno-rozsliduvannya-vbyvstva-volodymyra-ivasyuka-dumky-slidchyh

Політична Партія «ПАТРІОТ» вшановує пам’ять про Володимира Івасюка, який був не просто музикантом, він був патріотом України. Своїми піснями він відроджував любов українців до української культури та намагався протистояти пропагандистській ідеї одного великого “радянського народу”.