ЗАЯВА Політичної Партії “ПАТРІОТ” щодо подій під Верховною Радою України 3 березня 2018 року

4 роки ago Інформ центр 0

Події 3 березня 2018 року під Верховною Радою України вкотре доводять, що публічність та відкритий діалог так і не стали основними критеріями дільності української влади.

Влада так і не змогла очистися від кланово-олігархічних інтересів, не розпочала роботу, щоб поставити на служіння народу України її державний та природний ресурс, не створює гідні середовища життя, не надала суспільству стратегічного плану розвитку економіки та не консолідує громадян навколо єдиної національної ідеї, якої ні Уряд, ні Верховна Рада так і не сформували за чотири роки після Майдану Гідності.

Монополізація економіки та політики олігархічними кланами продовжується. Схеми розкрадання державних коштів, цінового, тарифного та курсового грабунку громадян, закладені за часів Януковича, продовжують діяти. Як наслідок, поглиблення кризи, соціальне розшарування, падіння виробництва, поширення безробіття, зростання інфляції, різке, необгрунтоване та постійне підвищення тарифів у житлово-комунальній сфері при нечуваному зубожінні широких верств населення посилюють соціальну напругу у суспільстві.

На Майдані Гідності панували цінності середовищ життя українського народу, вистраждані у вікових змаганнях за свободу та незалежність. А там, де цінності, там завжди право – в стандартах правди як абсолюту справедливості – виступає засадничим постулатом формування держави. І тому, Політична Партія «ПАТРІОТ» виступає за Україну як правову державу, де відповідальність держави і громадянина є рівносторонніми зобов’язаннями з безумовним виконанням. Ми категорично проти застосування сили при розв’язанні будь-яких суспільних та політичних конфліктів, в разі відсутності в них кримінальних проявів.

Події останнього часу, які відбуваються в політичному житті України,  викликають тривогу у громадян, вселяють почуття невпевності і розчарування владою, політиками, перпективами, що в свою чергу збурює протестні настрої серед українців.  Ініціатори наметового містечка біля Верховної Ради України, – народні депутати України, політичні і громадські діячі так і не змогли сформулювати вимоги до влади таким чином, щоб вони стали зрозумілими кожному та підтримані всіма українцями. У той же час, влада не спромоглась налагодити відкритий діалог з мітингувальниками, не були вивчені причини і умови виникнення протестів, не вжито ефективних заходів щодо усунення передумов виникнення кофліктів.

Натомість, влада знову вдається до поліцейського примусу, демонструє вороже до власного народу обличчя.

Політична Партія «ПАТРІОТ» заявляє рішучий протест та засуджує силові дії з боку правоохоронних органів у відношенні до учасників мирних протестів.

Ми виступаємо проти спроб перетворення України на поліцейську, олігархічно-автократичну державу, що не матиме перспектив у майбутньому.

Ми закликаємо владу до публічного діалогу з учасниками мирних протестів та недопущення силового протистояння всередині країни.