Україна має бути українською

4 роки ago Інформ центр 0

За своїм географічним розташуванням, природними ресурсами, здібністю до праці, вихованістю та любов’ю, закладених не в одному поколінні, Україна має бути однією з передових країн у Європі. І вона нею стане.

За всі часи незалежності простий пересічний українець не став заможнішим, успішним, здоровішим, щасливішим. Україна як і весь світ вже вісімнадцятий рік живе у 21 столітті. Все так стрімко змінилося, що не кожен усвідомив, чому все так проходить. Старше покоління людей, переважно пенсійного віку, живуть ще у вимірі минулого століття. Їхні діти та внуки живуть з нами, але вже в іншому вимірі часу. Все тече, все міняється. В яку сторону? Напевно повинно у кращу! Але, на жаль, на день сьогоднішній ряд реформ проводяться за незрозумілою логікою, а саме медична, освітянська, судова, пенсійна та низка інших і не відчувається поки що позитивних зрушень  для пересічних українців.

 

Четвертий рік на Сході України гинуть кращі її сини і дочки. Багато з них зникли безвісти, у багатьох скалічені долі; жінки, діти Сходу залишились на розвалинах своїх домівок, знищені заводи, фабрики, соціальна інфраструктура ні в чому невинного населення. Все це називають зоною АТО. Щодня через ЗМІ надходить інформація про кількість загиблих, поранених. Для простого українця вже давно зрозуміло, що це російська агресія.

Напевно потрібно задати питання керівникам Держави, політикам: хто і коли буде відповідати, називати речі своїми іменами, не вводити суспільство в оману. Тут має місце вислів із народної  мудрості: «Брехнею світ обїдеш та назад не повернешся». Досить брехати, пора діяти, зупинити російське вторгнення на нашу землю, реформи – на користь українцям, від влади – темні сили, до влади – послідовних, виважених українців, створити всі умови для повернення українських заробітчан додому, в Україну.

Новій правоохоронній системі запитати і притягнути до відповідальності винних у скоєнні політичних, економічних,  військових злочинів.

Ніким не доведено питання про причетних до загибелі небесної сотні. Все в загальмованому стані.

По – різному трактується чисельність населення, яке залишилось в Україні. Доречно зазначити – останній перепис його відбувся у 2001році.

 

Спілкуючись із широким загалом людей, наших співвітчизників, відчуваєш, що їх турбують практично одні й ті ж питання:

 

Чому не виконується Основний Закон України – Конституція?

Чому не ставиться питання про розробку та втілення середньострокової та довгострокової економічної стратегії?

Чому продукти першої необхідності дорожчають до підняття заробітних плат та пенсій?

Чому стало нормою давати обіцянки, а в дійсності їх не виконувати, цим самим порушуючи присягу державного службовця?

Чому не виконується рішення судів в частині інтересів пересічних українців? Чому можновладці не думають про майбутнє України, його трьох складових: освітянську, медичну й безпекову?

Натомість лише освічена, здорова, захищена, матеріально забезпечена,  підтримана Державою українська нація розвиватиме свою країну, піднімаючи економіку з колін.

На жаль, пересічного українця Державні Мужі намагаються сплюндрувати, поставити на коліна, на межу зубожіння. Знищена економіка, безробіття, завищені тарифи комунальних послуг часом викидають здібного, працьовитого українця з рідної домівки на вулицю, як незахищеного, позбавленого матеріальної, моральної, духовної підтримки. На часі просвітництво кожного громадянина України, об’єднання пересічних українців, щоби не втратити останнє: землю та надра, які діставалась  нам українцям від наших пращурів.

Україна буде українською лише тоді, коли українська сутність  запрацює у кожному з нас.

 

Яковченко Віктор Іванович, Б,.Церква