Україна знов у топ-10 найбідніших країн світу

1 рік ago Інформ центр 0

Про це не люблять говорити наші посадовці, про це не часто згадують вітчизняні ЗМІ, але кожного року впливове міжнародне агентство Bloomberg розраховує щорічний індекс бідності для певної кількості країн (за методиками прогнозів темпів інфляції та безробіття).

Так от, у відповідності з такими розрахунками за 2017 рік ( за критеріями Bloomberg’s Misery Index) Україна визнана однією з найбідніших країн світу, посідаючи «почесне» 7 місце у цій ганебній топ-десятці.

Але заради справедливості слід зазначити, що  у порівнянні з минулим роком наша країна покращила свої позиції і перемістилась з 5 на 7 місце у цьому рейтингу. Індекс України у 2018 році склав 17,8 пункти, тоді як роком раніше він складав 23,8.

У зв’язку з цим слід зазначити, що четвертий рік поспіль перший рядок цього невеселого рейтингу займає Венесуела з показником 1872 пункти.

На другому місці опинилась ПАР (в минулому році був Єгипет), на третьому місці – Аргентина, на четвертому – Єгипет (була ПАР), на п’ятому – Греція    (в 2017 році була Україна).

Найменш бідними країнами, згідно з даними вказаного рейтингу у 2018 році визнані Таїланд, Сінгапур, Японія, Швейцарія, Тайвань, Ізраїль, Ісландія, Норвегія, Південна Корея та Данія.

Звісно, для нинішньої української влади такі показники мають носити вбивчий характер, за які вона повинна нести як мінімум політичну відповідальність.

Тому, коли дивишся на такі рейтинги, хочеться сказати українській владі – ваше завдання на найближчий час  – докласти всіх зусиль для того, щоб якомога швидше покинути цей ганебний список.

С.Балло