Заява до дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

3 роки ago Інформ центр 0

Майдан був і залишається уособленням гідності українського народу. Гідність — найвища цінність сучасної людини, громадянина-патріота і має захищатись виключно правовим чином державою і суспільством. Гідність – це уособлення того, що людина, суспільство і держава усвідомлюють свою персональну та інституційну відповідальність за нинішній стан справ і перспективу перед собою і майбутнім. Таку персональну відповідальність за Україну наприкінці 2013 – на початку 2014 року взяли на себе українські патріоти, люди різного віку і соціального стану, статків і віросповідань. Їх об’єднувало усвідомлення того, що прийняття рішення щодо майбутнього держави є, передусім, їхньою відповідальністю, а не лише купки обраних депутатів та кулуарно призначених чиновників, які загордилися хибною думкою про свою елітарність.

Події 18-20 лютого 2014 року стали публічно та геостратегічно переломним моментом у новітній історії України та глобального світу. Споконвічна народна жага до свободи, незалежності, волі, бажання бути гідними та відповідальними партнерами на власній землі і творити країну Гідності для всіх, вивели на Майдани України мільйони громадян.

Всеукраїнський Майдан переміг. За цю перемогу без вагань загинула Небесна Сотня. Своїм життям і подвигом Герої Небесної Сотні довели українцям і всьому світові, що гідність є дійсно найвищою цінністю сучасного громадянина, патріота і за неї є сенс віддавати власне життя.

Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Давайте в цей день віддамо шану тим, хто “положив серце й душу за нашу свободу”. А ще, давайте вшануємо тих батьків, які ніколи не дочекаються синів; тих дружин, які ніколи більше не зможуть обійняти своїх чоловіків; тих дітей, які вже ніколи не побачать батьківської посмішки. Їм доводиться жити з цим болем щодня.

Констатуємо, що усі ті, хто був і є причетним до вбивств людей, зрадництва, розкрадання національних багатств, не понесли покарання перед народом за скоєні злочини. В той же час затягування розлідування у справі масових розстрілів на Майдані дає підстави колаборантам шукати у народному протесті злочинні наміри.

Майдан Гідності — це не революція як національний історичний акт-подія, а постійний процес і діючий генератор публічної народної демократії. Маємо на практиці реалізувати п’яту статтю Конституції, де зазначено, що: «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ». Ми і є народ.

Дуже добре, що сьогодні проходить конкурс на кращий меморіал для вшанування Героїв Небесної Сотні, але насправді єдиною, гідною цих Героїв пам’яттю, що без роздумів принесли себе в жертву заради України, може бути тільки збереження України як незалежної та потужної європейської держави. Держави, на яку ніхто в світі і ніколи вже не наважиться посягнути.

Ми, ПАТРІОТИ, маємо збудувати таку Україну, за яку не буде соромно в колі всіх Небесних Героїв Майдану і АТО…

 

СЛАВА УКРАЇНІ !     ГЕРОЯМ СЛАВА !