Звернення від Сколівської районної організації Політичної Партії «ПАТРІОТ» до Кабінету Міністрів України

4 роки ago Інформ центр 0

   Звернення від Сколівської районної організації Політичної Партії «ПАТРІОТ» до Кабінету Міністрів України, щодо внесення змін до чинного законодавства про застосування РРО малим і середнім бізнесом на територіях населених пунктів, що згідно ЗУ “Про статус гірських населених пунктів в Україні”, (56/95-ВР) надано статус гірських.

 

Звернення підтримано рішеннями  сесії Сколівської районної ради та сесії новоствореної Славської ОТГ.

Малий і середній  бізнес – це рушій економіки, який послаблює монополізм, розвиває конкуренцію, сприяє структурній перебудові економіки і є важливим джерелом інновацій. Крім того, наявність фінансово міцного прошарку дрібних і середніх підприємців зможе вирішити наступні питання, а саме:

1)сприяння перебудови економіки (малий бізнес додає економіці гнучкість, мобільність);

2)залучення особистих коштів населення на розвиток виробництва (партнери в малих підприємствах вкладають свої капітали в справу з більшою зацікавленістю, ніж у великих);

3)створення додаткових робочих місць, скорочення рівня безробіття;

4)сприяння розкриттю таланту людей, розвитку різних видів ремесел.

Знищення цього стовпа зменшить конкуренцію, підвищить роздрібні ціни і призведе до повного зубожіння населення.

Однією з проблем, з якими зіткнулися підприємці нашого регіону є внесені зміни Постановою КМУ №984 від 18.12.2017 року до Постанови КМУ №1336 від 23 серпня 2000 року, вчастині доповненого п.2-1, яким скасовується право передбачене п.22 Переліку окремих форм…для СПД, які проживають в гірських населених пунктах , яким згідно ЗУ “Про статус гірських населених
пунктів в Україні”, (56/95-ВР) надано статус гірських.

Річ у тому, що застосування касових апаратів в селах гірських районів, унеможливлюється через те, що немає можливості в режимі онлайн, передавати звіт про використання РРО, через відсутність інтернету та бездротового зв’язку. Навіть у тих населених пунктах в горах, де вважається що є зв’язок,(присутність мобільних операторів) є такі місця, де зв’язку немає зовсім (відсутнє покриття). В зв’язку з чим будуть виникати проблеми з подачею не вчасно звітності, а це призведе до появи штрафних та фінансових санкцій з боку ДФС до малого бізнесу.

Придбання не дешевих касових апаратів та їх обслуговування, також посилює фінансовий тягар на підприємців, які в умовах сьогоднішнього тотального безгрошів’я населення, та постійного подорожання продуктів харчування, росту витрат на оплату праці та нарахування на неї, стають перед вибором, продовжувати підприємницьку діяльність чи ліквідувати її.

Даною постановою СПД загальносистемники та єдинники поставлені в не рівні конкурентні умови, так як п.2 ПЕРЕЛІКУ передбачає роздрібну торгівлю через автомагазини, які є найбільшими конкурентами в селі, єдинникам надається перевага без використання касових апаратів. А даний вид торгівлі користуючись мораторієм на перевірки, реалізує все, в тому числі підакцизні товари, при цьому не маючи навіть ліцензій.

Зважаючи на численні проханння підприємців  Сколівщини та з  метою зменшення тиску на малий бізнес,  не допущення скорочення робочих місць, зняття негативних настроїв в населення діями влади, Сколівська районна організація Політичної Партії «ПАТРІОТ» просить Вас:
1.Розглянути на сесії наше звернення;

  1. Сформолювати звернення Сколівської районної ради до Кабінету Міністрів України з проханням внести поправки до п.2-1 Постанови №1336 від 23 серпня 2000 року виклавши його в такій редакції:”Дія цієї постанови не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, окрім п.22 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності….далі по тексту.

 

З повагою,

Голова Сколівської РО ПП «ПАТРІОТ»

Депутат Сколівської районної ради

М.М.ЛУЧИНЕЦЬ.