Бориспільські ПАТРІОТИ відкрили меморіальну дошку на честь відомого кобзаря та музиканта Остапа Вересая

2 роки ago Інформ центр 0

17 лютого 2018 року у м. Бориспіль з ініціативи голови  місцевої організації Політичної Партії «ПАТРІОТ» Анатолія Теплицького відбулось відкриття меморіальної дошки на честь друга Павла Чубинського, відомого кобзаря та музиканта Остапа Вересая на вулиці, яка названа на його честь.

У заході взяли участь Голова Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша, Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук, депутати міської ради, представники партії Народний рух України, делегація з села Сокиринці – представники музею ім. О.Вересая й односельці Видатного Українця.

13 лютого 2018 року виповнилося 215 років з дня народження Великого українського патріота – Кобзаря Остапа Вересая (13.02.1803 – 28.04.1890). Ще зовсім малим хлопчик осліп. Та, забравши зір, доля нагородила його музичним талантом, даром складати свої почуття у риму, і, в залежності від настрою твору, примушувати душу ридати й сумувати чи радіти та сміятись, замислитись, колишні часи пригадати або мудрості навчитись.  Остап Вересай був другом Павла Чубинського, Миколи Лисенка, мецената Ґалаґана, які у 1875 році повезли сліпого Кобзаря в Петербург. Там Остап з великої сцени доносив до залу свої думи та пісні, дарував людям мелодійність української мови в поєднанні з чуттєвими звуками кобзи. Проводжали співця кожного разу стоячи, емоційно, з гучними оваціями! Серед слухачів його концертів були також Чайковський та Римський-Корсаков.

Понад 40 років Вересай, мандруючи, ніс містами та селами України рідну культуру, мову, пісні, думи, балади, чим зробив величезний внесок в історичну спадщину нашої держави. До репертуару Осиапа Вересая, крім дум, входили історичні, побутові, жартівливі і сатиричні пісні. Улюбленим твором кобзаря була «Пісня про правду і неправду», за виконання якої його навіть заарештовували. До кінця життя Вересай жив у Сокиринцях. Павло Чубинський на власні кошти збудував йому нову хату. Останні роки життя Остап Вересай продовжував виконувати пісні, хоч уже майже не виїжджав у великі міста, а мандрував селами Чернігівщини. Інколи старого кобзаря запрошують у Київ. Помер Остап Вересай наприкінці квітня 1890 року. Похований Кобзар у с. Сокиринці на Чернігівщині, де сьогодні працює і запрошує до себе відвідувачів чудовий музей.

Прес-служба