Створення урядової коаліції у Німеччині

4 роки ago Інформ центр 0

Керівники Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів, а також Соціал-демократичної партії Німеччини завершили   коаліційні переговори досягненням домовленості про створення Великої коаліції.

“Слід відкрито намагатися вирішувати конфлікти. Це вдалося”, – заявив, зокрема, керівник регіональної групи ХСС Александр Добріндт. Очевидно мається на увазі те, що коаліціантам вдалося подолати гострі протиріччя у вирішенні проблеми біженців. (Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз виступали за жорстке обмеження возз’єднання сімей біженців, а це, у свою чергу,  викликало стійке незадоволення  з боку соціал-демократів).

Довідково:

 Переговори про створення коаліції почалися через чотири місяці після виборів у Бундестаг. Їм передували спроби утворити так звану коаліцію «Ямайка» у складі ХДС/ХСС, Зелених та Вільної демократичної партії (ВДП), які, однак, провалилися через відмову вільних демократів.

Спочатку голова СДПН Мартін Шульц відкидав можливість знову взяти участь у формуванні «великої коаліції», але після провалу консультацій щодо «Ямайки» соціал-демократи погодились взяти участь у переговорах із ХДС/ХСС. 

Персональні призначення ще попереду, але сторони принципово домовилися про розподіл міністерських портфелів.

Зрозуміло, що канцлером залишається Ангела Меркель. СДПН змогла отримати для себе три, по суті, ключові міністерства: закордонних справ, фінансів і праці та соціальних питань. Таким чином, главою МЗС може стати Мартін Шульц. ХДС, серед іншого, отримав міністерства оборони та економіки. МВС, імовірно, очолить Хорст Зеехофер, прем’єр-міністр Баварії і лідер ХСС.

Однак доля «Великої коаліції» перебуває тепер у руках соціал-демократів: усі більш як 460 тисяч рядових членів цієї партії мають проголосувати за рішення керівництва. Голосування може відбутися на початку березня і триватиме близько трьох тижнів.

У блоці ХДС/ХСС процедура простіша – Ангелі Меркель необхідне лише схвалення партійного з’їзду християнських демократів.

Якщо соціал-демократи не висловляться проти укладеної угоди, Німеччина отримає новий уряд до католицького Великодня, який цього року припадає на 1 квітня.

Чому новина про створення коаліції у складі ХДС/ХСС та соціал-демократів важлива для нашої країни?

По-перше, Україна зацікавлена у тому, щоби при владі у Німеччині перебували політичні сили, які симпатизують українцям у їхній боротьбі з російським агресором. Фігура А.Меркель на посаді канцлера є  своєрідною гарантією того, що новий уряд дотримуватиметься попередніх зобов’язань в «українському питанні».

По-друге, закінчення періоду внутрішньополітичної невизначеності дає надію на відновлення продуктивної роботи «норманського формату», де одну з головних ролей відіграє Німеччина.

 

С.Балло