Чи змінять українські мігранти Польщу на інші країни єврозони?

2 роки ago Інформ центр 0

Як відомо, ухвалені обома палатами польського парламенту та підписані президентом Польщі зміни до закону про Інститут національної пам’яті (ІНП), які передбачають покарання за звинувачення поляків у Голокості, а також за пропаганду “бандерівської ідеології”, викликали широкий резонанс, зокрема, в Ізраїлі, США, а також в Україні.
На думку експертів, якщо Польща почне виносити реальні судові вироки “за пропаганду бандерівської ідеології” і напруга у відносинах між українцями та поляками наростатиме, українці просто змінять напрямок своєї трудової міграції та покинуть Польщу.
Абсолютна більшість вітчизняних та іноземних спостерігачів дотримуються думки про те, що новий закон про “заборону бандерівської ідеології”, прийнятий у Польщі, не покращує взаємин між країнами. Водночас, вони вважають, що безпосередньо звичайних українців, котрі працюють на виробництвах, документ не стосується, але ті громадяни нашої держави, які тривалий час живуть в Польщі, зокрема студенти, матимуть низку питань та проблем. Вони розумітимуть, що обмежені у висловленні власних думок.
Як свідчать вибіркові опитування українців, які зараз проживають в Польщі, вони впевнені, що принижувати їх після вступу в силу так званого «антибандерівського закону» будуть частіше.
Разом з тим, за словам польських посадовців очікується, що у 2018 році Республіка Польща видасть українцям близько 3 мільйонів запрошень на роботу. Це зумовлено тим, що польський ринок потребує великої кількості вільних робочих рук, оскільки молоді поляки продовжують виїжджати за кордон. Зокрема, Голова Нацбанку Польщі вже неодноразово заявляв, що вони роблять все можливе для приїзду трудових мігрантів у Польщу, та водночас занепокоєні, що з отриманням безвізу українці обиратимуть інші країни для працевлаштування.
Водночас, використовуючи поточну кон’юнктуру на ринку праці, представники чеського уряду нещодавно заявили про двократне збільшення квот на прийом працівників з України. Однак, на думку спостерігачів, “Чехія кардинально не вплине на відтік кадрів з України, бо її 19 600 дозволів не можна порівняти з 1 млн. 800 тис. польських дозволів для українців, які були надані в 2017 році”.
Як уточняють експерти, Чехія, відчуваючи брак робочої сили, вирішила стимулювати приїзд працівників з України.
У зв’язку з викладеним, виникає єдине питання до українських очільників: економіку якої ще країни будемо піднімати руками наших співвітчизників?
С.Балло