Про «дивні співпадіння»?

2 роки ago Інформ центр 0

Буквально кілька днів тому американською владою опубліковано список 210 осіб (переважно з оточення В.Путіна), котрі можуть потрапити під санкції США. З цього приводу було багато коментарів, особливо російських ЗМІ, про те, що нічого страшного, «якось домовимся», це просто якась «телефонна книга» і таке інше.

Однак не пройшло й кілька днів, як стрічками світових інформаційних агентств пройшла приголомшлива новина: британський офіс міжнародної організації «Тренсперенсі Інтернешнл» звернувся з вимогою до британського уряду перевірити законність купівлі нерухомості у Лондоні низкою російських олігархів та чиновників.

В списку нерухомості, котру вимагають перевірити на законність придбання є і двоє апартаментів загальною вартістю 11,44 млн. фунтів стерлінгів, що належать першому віце-премєру Росії Ігорю Шувалову.

На перший погляд, ці дії не можуть бути  пов’язані напряму із «кремлівським списком», оскільки у Великій Британії влітку 2017 року був прийнятий місцевою владою закон UWO (unexplained wealth orders) і вступив у дію з початку нинішнього року.

Згідно з положеннями цього закону іноземці, котрі володіють майном вартістю більше 50 тис. фунтів стерлінгів, мають пояснити британським судам природу походження цих активів.

У цьому законі також говориться також  про те, що якщо власники компаній, нерухомості, рахунків та іншого майна не зможуть підтвердити походження всього того, що нажито «непосильною  працею», то державні органи можуть відібрати ці активи на користь бюджету держави.

Ось такі відверті «співпадіння». Ну що панове, перший пішов – іншим приготуватися.

С.Балло