У Києві пройшов щорічний урочистий Марш від центру столиці до Аскольдової могили

1 рік ago Інформ центр 0

29 січня  активісти  Політичної Партії ПАТРІОТ», «Української Патріотичної Альтернативи», Конгресу Українських Націоналістів,  Руху «Справедливість» Валентина Наливайченка, Української партії, УНА-УНСО, СОУ, Просвіти, ОУН(д), ветерани Другої Світової війни та воїни АТО вшанували сторіччя славетного подвигу Героїв Крут урочистим Маршем від центру столиці до Аскольдової могили.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті. Плин часу показав, що правда залишається правдою, котру не можна ні спотворити, ані сховати. Вона як світло, від якого тікає темрява.

Цей день назавжди залишатиметься у нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.