Урочистий вечір, присвячений 100 – річчю української державності та Дню Соборності

2 роки ago Інформ центр 0

19 січня 2018 року відбувся урочистий вечір, присвячений 100 – річчю  української державності та Дню Соборності. Цей захід символічно пройшов у приміщенні міського Будинку вчителя, в якому у 1918 році  Центральною Радою було проголошено IV Універсал.

Захід організовано та проведено ВУТ «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка. Учасниками урочистостей стали представники громадських організацій та націонал – патріотичних партій.

З вітальними словами з нагоди Дня Соборності України звернувся Голова Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша:

“Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно – Українська Народна Республіка Галичина, Буковина, Угорська Русь і Наддніпрянська Велика Україна.

Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Од нині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Ці слова Універсалу Соборності урочисто звучали на Софійській площі у Києві 22 січня 1919 року.

Вперше за багато часу українці знову отримали можливість творити свою державу про яку мріяли віками. Того дня здавалось, що віднині і навіки українці запанують в мирі і злагоді на своїй землі.

Зовсім по-іншому мислили тоді імперські вороги. І вже незабаром країну нашу стали шматувати з усіх боків, відриваючи куски території та намагаючись задавити сам дух соборності, волі та миру.

Українська держава тоді невідбулась. Ще на десятиліття тепер українці потрапили під радянську окупацію. Але ідея соборності набула у свідомості тодішніх і наступних поколінь українців величних абрисів державності, стала об’єднуючим чинником у боротьбі за незалежність України.

Акт Соборності України мав всі риси, притаманні незалежній країні і засвідчував формування у демократичний спосіб цивілізованої демократичної держави. Ця подія десятиліттями надихала покоління українських патріотів до подальшої непримиренної боротьби проти поневолювачів за майбутню вільну, незалежну, соборну Україну.

Героїчну справу учасників визвольних змагань продовжили Небесна Сотня Майдану Гідності та патріоти нової України, які боронять нашу землю і весь цивілізований світ від російських окупантів.

Коли над країною нависла загроза тотальної окупації терористичними силами споконвічного ворога, десятки тисяч патріотів-добровольців, навіть не маючи відповідного вишколу стали на захист нашої Батьківщини. Вони й наразі спільно із регулярними військами стоять на лінії зіткнення цивілізації і неоварварства і ціною власного життя відстоюють свободу, волю і незалежність України і, без перебільшення скажу, усього цивілізованого світу.

Сьогодні, згадуючи події столітньої давнини, ми можемо засвідчити, що жертви в ім’я незалежної, вільної, соборної та демократичної України були не даремними. Українці вибороли право будувати власну державну СОБОРНІСТЬ. І цим правом ми вже ніколи не поступимося.

СЛАВА УКРАЇНІ!»

Прес – служба