Прес-конференція з нагоди 100-річчя законодавчого акту Центральної ради УНР про державний прапор України

2 роки ago Інформ центр 0

11 січня 2018 року о 14 годині  у  прес-центрі Українського кризового медіа центру ((Український дім, вул. Хрещатик, 2) відбулася прес-конференція з нагоди 100-річчя законодавчого акту Центральної Ради Української Народної Республіки про державний прапор України (Тимчасовий законороект про флот Української Народної Республіки від 29 грудня 1917 р. за старим стилем (11 січня 1918 року за новим стилем).

У прес-конференції взяли участь лідер Політичної Партії “ПАТРІОТ” Микола Голомша, народний депутат України Сергій Мельничук, представники громадської організації “Сонце України” Леонід Коваленко, громадського об’єднання “Жовто-блакитний прапор” Георгій Лук”янчук, науковці-дослідники.

Під час виступу на прес-конференції Микола Голомша подякував за нагоду донести бачення ПАТРІОТАМИ кольорів національного прапору, яким воно має бути та наголосив:

“Усі ми знаємо, що офіційно наш державний прапор – синьо-жовтий. Чисте небо над полем пшениці – саме так вчать нас ще зі школи.

Ви, напевно, могли помітити, що на Майданах по всій Україні зустрічаються жовто-блакитні прапори. Але ви ніколи не замислювались над тим, як гармонійно це звучить – “жовто-блакитний”. Напевно, більшість із вас саме так його і називає! Вважається, що цей прапор має дуже давнє походження. Розповідають, що на наші землі його принесли трипільці під час переселення народів. Таке поєднання кольорів дійшло до самої Індії (придивіться уважніше, вся країна майорить саме жовто-блакитними барвами, а не навпаки).

Такий стяг використовувався ще до Хрещення Київської Русі. В часи татарських нападів він зник і відродився згодом на гербах українських міст.

Вважається, що вперше його затвердили офіційним державним прапором за часів Михайла Грушевського та Народної Республіки – про що сьогодні власне і йде розмова (а синьо-жовтим він став у часи правління гетьмана Скоропадського).

Хоча частина істориків заперечують цей факт, адже документи того часу не збереглися. Однак спільними зусиллями нашої партії та групи громадських організацій були проведені історичні розвідки з цього питання та доведено, що певна частина фактів була або сфальсифікована, або утаємничена від широкого громадського загалу.

Символічність його проста і зрозуміла: жовтий, або золотий колір означає вогонь, сонце, Духовне начало, а блакитний – Земля (з космосу вона виглядає саме блакитною), Матеріальне начало. Якщо зануритися у сакральні значення кольорів, з давніх-давен жовтий колір був активним, творчим, божественним, а блакитний навпаки – пасивним, консервативним. Тобто наші прадіди трактували це так: жовтий – Творець, а блакитний – створений ним земний світ. Погодьтесь, у цьому є залізна логіка.

Тоді виходить, у нашому випадку(для синьо-жовтого прапору) матеріальне панує над божественним, творіння над Творцем.

 Також науковці говорять про те, що головний колір герба (у нашому випадку – жовтий) та головний колір прапора (сьогодні – синій) повинні співпадати. Принаймні, так говорять закони геральдики, які стверджують, що прапори утворюють на основі гербів. То чому ж у нас все шкереберть?! Дехто вважає, що домінуючий синій колір дістався нам у спадок від червоно-синього стягу УРСР.

Політична Партія «ПАТРІОТ» є постмайданною партією, яка добре пам’ятає, за що стояв Майдан Гідності. Однією із його вимог було повернення жовто-блакитного прапору як національного стягу. Ми також вважаємо, що він може стати початком нової Української Держави.”

Прес-служба