Василю Стусу – 80 років з дня народження

2 роки ago Інформ центр 0

6 січня 2018 року виповнилось би 80 років Василю Стусу – людині, що стала символом Українського Опору другої половини ХХ століття, ключовою постаттю духовного життя доби, письменника, правозахисника, борця. 
Гранична чесність, мабуть, найхарактерніша риса Василя Стуса – поета, особистості, громадського діяча, який не лише прожив яскраве, героїчне життя, а й зумів піднести людину до рівня її долі та покликання у слові. Василь Стус був неземною людиною. Він творив свій світ, який зараз цікавий не лише в Україні саме тому, що – універсальний.
Василь Стус навіть у найтяжчі хвилини життя твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом.
Його поезія залунала в Україні, її почули, в неї й досі вслухаються. Схиляються перед ним і поза Україною ті, кому випало читати його твори або довідатися про його долю й боротьбу.
За коротке життя поет, член Української Гельсінкської Групи, Стус залишив 6 томів творів, більшість з яких перекладено на англійську та надруковано на Заході.
Як добре те, що смерті не боюсь я і не питаю,

 чи тяжкий мій хрест, що перед вами, судді,

 не клонюся в передчутті недовідомих верст,

 що жив, любив і не набрався скверни,

 ненависті, прокльону, каяття.

Народе мій, до тебе я ще верну,

 як в смерті обернуся до життя

 своїм стражданням і незлим обличчям.

Як син, тобі доземно уклонюсь і

 чесно гляну в чесні твої вічі

 і в смерті з рідним краєм поріднюсь.

 

Політична Партія «ПАТРІОТ» вшановує пам’ять  видатного українця, патріота, котрий віддав своє життя за побудову вільної Української держави. ПАТРІОТИ впевнені, що слово Василя Стуса й надалі надихатиме нові покоління наших громадян.

 

Прес-служба партії