ПАТРІОТИ вшановують пам’ять видатного борця за українську державність В’ячеслава Чорновола

1 рік ago Інформ центр 0

Сьогодні, 24 грудня, Україна відзначає 80-річчя з дня народження Героя України, видатного державного, громадського, політичного діяча, журналіста, народного депутата України першого-третього скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного Руху України, політичного в’язня В’ячеслава Чорновола.

З нагоди пам’ятної дати, на місті загибелі видатного українського політика (поблизу міста Бориспіль на Київщині) 24 грудня відбулись урочисті заходи, в яких взяли участь керівництво та актив Політичної Партії «ПАТРІОТ», зокрема, лідер Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша, заступник голови Партії Андрій Хома, інші.

Вшанувати пам’ять видатного лідера українського правозахисного руху прийшли сестра В’ячеслава Чорновола – Валентина Чорновіл, його син – політик Тарас Чорновіл, міський голова м. Бориспіль Анатолій Федорчук, місцеві поети та творчі колективи Київщини, жителі Борисполя і послідовники В’ячеслава Чорновола, які приїхали на місце загибелі видатного борця за українську державність.

         

Організатором заходу виступила Бориспільська організація Народного Руху України (голова Анатолій Чабатюк).

В’ячеслав Чорновіл мав, на жаль, недовге, але яскраве життя. Народився 24 грудня 1937 року в с. Єрки на Київщині (нині це Черкаська область). Ще замолоду він поставив собі за мету відбудовувати українську самостійну державу, і крок за кроком йшов до своєї мети…

Разом із іншими видатними дисидентами він започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників, був членом Української Гельсінської групи, одним із ініціаторів створення Української Гельсінської спілки.

Кілька разів був ув’язнений за «антирадянську пропаганду» (1967–1969, 1972–1979, 1980–1988), перебуваючи в мордовських таборах суворого режиму та в засланні. Всього В’ячеслав Чорновіл перебував у неволі 17 років.

Саме В’ячеслав Чорновіл був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення Незалежності України.

Під час виборів Президенти України у 1991 році, за підрахунками голосів, зайняв  друге місце, отримавши 7 420 727 голосів або 23,27 %.

З 1995 року був членом української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

З 1992 року і до загибелі В.Чорновіл очолював «Народний рух України».

Загинув видатний політик трагічно – 25 березня 1999 року в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства до цього часу переконана, що Чорновола вбили, таким чином прибравши небезпечного конкурента його опонентів на майбутніх президентських виборах. Про це свідчили й докази, що мали слідчі, які в той час розслідували справу загибелі видатного українського політика: окремі факти говорили про те, що Чорновола на місті автокатастрофи невідомі добили кастетом. На жаль, розслідування у цій справі так і не доведено до кінця.

За вагомий внесок у розвиток української державності в 2000 році В’ячеславу Чорноволу було присвоєно звання Героя України посмертно.

В’ячеслав Чорновіл – це непересічна, яскрава особистість нашої історії, людина високих моральних чеснот, у якого слово і діло завжди підпорядковувались величній ідеї – відродження Української державності і служіння українському народові. Для ПАТРІОТІВ України життя та активна громадсько-політична діяльність Чорновола – є дороговказом, як має служити державі та народу України справжній український ПАТРІОТ.

Шануємо ж світлу пам’ять величної Людини, життєвий шлях якої був злочинно обірваний, перерваний у русі, у невпинному русі на шляху до справжньої, справедливої України.

Слава тобі, Герою! Якби ти залишився живим, можливо, Україна вже мала б інший шлях розвитку. Тобі не вдалось втілити до кінця свої мрії. Але твоїм шляхом сьогодні ідуть інші – ПАТРІОТИ України – держави, якій ти так віддано служив!

Прес-служба Політичної Партії “ПАТРІОТ”