Почесна місія українських дипломатів

2 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні, 22 грудня, своє професійне свято відзначають українські дипломати.

Працівники дипломатичної служби України відіграють надзвичайно важливу роль у співробітництві України з членами міжнародного співтовариства, забезпечуючи національні інтереси і безпеку України за кордоном. В багатьох випадках саме по компетентності, інтелігентності, ерудиції дипломатів та їх вмінню відстоювати національні інтереси держави, судять про весь Український народ та нашу державу в цілому.

Пам’ятаємо, що працівники дипслужби завжди відстоюють права та інтереси українських громадян і юридичних осіб, які знаходяться за межами нашої держави.

Зазначимо, що в цьому, 2017 році, виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу. Цей час був вершиною національно-визвольної боротьби та відродження української нації. В ті роки наш народ довів здатність національного державотворення, яке постало у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки.

І однією з визначних подій того часу було створення української дипломатичної служби: 22 грудня 1917 року був підписаний Законопроект про створення Генерального секретарства міжнародних справ – першої повноцінної державної структури української зовнішньополітичної служби.

На сьогоднішній день Україна має дипломатичні стосунки із понад 180 країнами світу. Серед важливих здобутків наших дипломатів є приєднання України до ОБСЄ, Ради Європи, СОТ та інших важливих міжнародних організацій, укладення Угоди про партнерство та співробітництво, а пізніше Угоди про асоціацію з ЄС, підписання Хартії про особливе партнерство з НАТО, непостійне членство в РБ ООН у 2000–2001 та 2016–2017 рр., головування у багатьох міжнародних організаціях.

Завдячуючи, у тому числі, і українській дипломатії, сьогодні в нелегкий для нашої держави час – протидії російській агресії, ми маємо політичну та практичну підтримку України з боку міжнародного співтовариства, про що, зокрема, свідчать відповідні резолюції ООН та інших впливових міжнародних організацій, збереження тривалого санкційного тиску на державу-агресора, дотримання міжнародною спільнотою політики невизнання анексії Криму.

Безумовно, що головною метою вітчизняної дипломатії завжди була і буде цілеспрямована робота в напрямку світового визнання України як незалежної європейської держави та рівноправного партнера в дипломатичних відносинах з усіма країнами світу.

Шановні працівники дипломатичної служби України! У ваше професійне свято хочеться побажати усім вам творчої наснаги та успіхів у зміцненні авторитету нашої держави за кордоном та відстоюванні національних інтересів нашої країни.

Міцного здоров’я, благополуччя вам та вашим сім’ям! Продовжуйте робити все можливе для реалізації амбітних завдань на стратегічних напрямах зовнішньої політики нашої держави.

Зі святом вас, ПАТРІОТИ України!

Слава Україні!

Прес-служба