Створено історичний документальний фільм про видатного українського козака Івана Богуна

2 роки ago Інформ центр 0

В ефірі Київської регіональної дирекції Національної суспільної телекомпанії України був презентований шостий документальний фільм із циклу «Героїчне минуле: Від Святослава до Героїв Небесної Сотні», під назвою «Іван Богун».

Під час презентації в студії телекомпанії були присутні творці цього унікального за інформацією, історичного документального серіалу: голова ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України – Павло Мовчан, режисер, доктор культурології, заслужений працівник культури України – Дмитро Ломачук та лідер Політичної Партії «ПАТРІОТ», Заслужений юрист України –  Микола Голомша.

Герой шостого фільму – видатний український лицар, славетний козак, вражаюче талановитий воїн, далекоглядний політик Іван Богун, який став легендою ще за життя.

Іван Богун був одним із найвідоміших козацьких полководців України середини XVII століття, слава про якого гучно лунала не лише на українських землях, а й далеко за її межами. Він палко любив Україну і досить болюче реагував на кроки українських гетьманів, які могли утискати права козацької вольності.

У політичному спектрі української козацької держави, займав місце постійного опозиціонера. Рішуче виступав проти укладення Богданом Хмельницьким Білоцерківського договору 1651 року, засуджуючи політику поступу Польщі і зменшення козацького реєстру. Був у числі противників курсу Богдана Хмельницького на союз з Москвою, так і не склавши присяги російському цареві. Згодом очолив антимосковську старшинську опозицію.

Іван Богун був однією із найяскравіших постатей в історії України часів козаччини. Він воював проти всіх – Польщі, Московії, Туреччини, і ставив понад усе  національні інтереси українського народу.

Історики писали про Богуна, шо це був надзвичайно сміливий, відважний та розумний воїн, який завжди діяв вдало та однією своєю присутністю вмів заспокоювати тих, хто піддавався паніці, а також вселяти віру в тих, кому раптово бракувало мужності.

Цикл історичних фільмів «Героїчне минуле: Від Святослава до Героїв Небесної Сотні», які створюються при безпосередній участі лідера ПАТРІОТІВ Миколи Голомші – це своєрідний навчальний посібник про історію нашої держави, про її боротьбу за незалежність та про тих героїв нації, життя і діяльність яких є дороговказом та путівником у національно-патріотичному вихованні української молоді, – підкреслюють ПАТРІОТИ.

Прес-служба