Ще раз про модернізацію боротьби з організованою злочинністю та кримінальним «авторитетством»

3 роки ago Інформ центр 0

12.12.17 року, під час робочої наради керівництва ГУНП України та представників Посольства США в Україні, керівництвом поліції було оголошено про створення нового оперативного підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю та кримінальними авторитетами – «Департаменту кримінальної розвідки», що буде складатися з оперативних підрозділів Департаменту карного розшуку та Департаменту оперативної служби ГУНП України.

Ідея цікава, вочевидь необхідна, але на мою думку, не зовсім чітко і системно окреслена.

По-перше, сама назва звужує його практичні можливості та передбачає лише декілька напрямків розвідувальної діяльності. Тому, як вірогідний варіант, пропоную назву «Департамент оперативно-розшукової  діяльності  та кримінальної розвідки»  із обов’язковим залученням оперативних працівників Управління «А» ДКР ГУНП України.

Далі, повернути на службу(можливо на якийсь період) 20-30 колишніх оперативних працівників(в якості наставників), які допоможуть молодому керівництву поліції організувати та налагодити ефективну роботу нового підрозділу ( запросити не тих, хто багато і красиво говорить, а піднявши архіви, подивитись хто із них особисто вів такі розробки як бандитизм, вбивства, розбої, незаконний оббіг зброї).

Окрім того, оперативна обстановка вимагає негайного доопрацювання комітетами ВРУ і розгляду на пленарному засіданні проекту Закону «Про оперативно-розшукову діяльність», що більше 2-х років пилиться в комітетах . Також, керівництву ГУНП України, спільно з комітетами ВРУ,необхідно підготувати для розгляду у сесійній залі проект Закону «Про віднесення незаконної торгівлі зброєю та вибухово-небезпечних пристроїв до категорії «особливо-небезпечних злочинів» і встановлення за їх скоєння покарання у вигляді довічного ув’язнення та безальтернативного запобіжного заходу у вигляді арешту на стадії досудового розслідування,а також внесення в диспозиції цілого ряду загально-кримінальних статей Кримінального Кодексу України поняття такого спеціального суб’єкта як «кримінальний авторитет» або «злодій в законі» та визначення покарання за це.

Рахую, що  проведення комплексу таких першочергових  організаційно-практичних та законодавчих  заходів допоможе стабілізувати ситуацію хоча б  у сфері боротьби з організованою злочинністю, що керується кримінальними авторитетами.

І не обов’язково про це доповідати послам США чи будь-якої іншої держави. Достатньо, з метою  координації дій, попередньо порадитись з керівництвом РНБО, як координатором силових структур, очільниками КМУ, ВРУ, ГПУ, Президентом України, запросивши на цю зустріч також керівників Вищих Судів України та міністра юстиції України.

Заступник начальника ДКР, ДОС МВС України (2002-2010рр.),

Радник Голови Політичної Партії «ПАТРІОТ» Л. Додинський