Спортивний формат глобальних гібридних агресій путінізму

3 роки ago Інформ центр 0

У світовій пресі останніми днями потужно резонує тема стосовно масової фальсифікації результатів російських спортсменів під час виступів на Олімпійських Іграх у Сочі.

У Росії великі проблеми з допінгом розпочалися навесні 2016 року. У авторитетному американському виданні New York Times було опубліковане розслідування, згідно з матеріалами якого були надані докази існування у Росії допінгової програми, підтримуваної на державному рівні. За даними інформаторів, котрі потрапили до рук дослідників, вона була розроблена спеціально під Олімпіаду-2014 у Сочі, у якій росіянам поставили за мету за будь-яку ціну перемогти у загальному командному заліку.

До процесу було залучено співробітників ФСБ, які після змагань підмінювали допінг-проби сечі зі слідами заборонених препаратів на “чисті” зразки. Стверджувалося, що замінені були й 15 допінг-проб російських призерів Олімпіади-2014.

Збірна Росії у загальному заліку Ігор виграла перше загальнокомандне місце, здобувши 13 золотих, 11 срібних та 9 бронзових медалей.

Спочатку імена порушників трималися в таємниці, але після ретельного розслідування WАDА та Міжнародний олімпійський комітет почали їх оприлюднювати і забирати медалі у російських спортсменів.

Таким чином, у збірної Росії відібрали три золотих, шість срібних та дві бронзові медалі. Після цього, у росіян залишилося 10 золотих, 5 срібних та 9 бронзових нагород, з якими вони втратили перше місце у загальному командному заліку. Господарів Ігор випередили Норвегія (11-6-12) та Канада (10-10-5).

Звісно, що російські спортсмени, у котрих відібрано медалі, мають право оскаржити рішення у Міжнародному спортивному арбітражі у Лозанні. Але практика подібних справ доводить, що виграти справу у МОК практично не можливо.

Але найголовніше у цьому міжнародному спортивному скандалі не це. На засіданні Виконкому Міжнародного олімпійського комітету, яке відбулося 5 грудня поточного року через фальсифікації чотирирічної давнини збірну Росії не допущено до Олімпіади-2018 у південнокорейському Пхенчхані. МОК та WАDА у провині росіян не сумніваються.

Що це означає? Це значить, що МОК дає допуск до змагань лише окремим спортсменам, котрі отримали олімпійську ліцензію і які виступатимуть не під російським, а олімпійським прапором. Це означає, що не лунатиме на честь переможців і національний гімн. Згідно з рішеннями Виконкому МОКу ні один російський спортивний або державний функціонер не має права зявлятися під час Олімпіади у південнокорейському Пхенчхані.

До того, ж Росія має сплатити штраф у розмірі 15 мільйонів доларів на користь МОК і відшкодувати всі витрати, пов’язані із проведенням антидопінгових експертиз.

Окрім цього, колишній міністр спорту, а нинішній віце-премєр   РФ В.Мутко та його заступник назавжди відлучені від світового спорту.

До подібної практики МОК вже вдавався під час літньої Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро, куди недопустили збірну Росії з легкої атлетики. Не виступали росіяни й на Параолімпіаді-2016 у Бразилії.

Водночас, у портфелі у WАDА є ще чимало компромату. Зараз триває розслідування стосовно вживання допінгу 34 провідними російськими футболістами у 2014 році.

Якщо їх провину буде доведено, то Росія може залишитися без своєї збірної на домашньому чемпіонаті світу.

Між тим, у Росії далекі від того, щоб визнати свою провину та навести лад з допінгом. Натомість, тамтешні ЗМІ й далі роздмухують істерію навколо всесвітньої змови проти російського спорту.

Отже, путінський режим такими діями чітко показує світовому спортивному співтовариству, що практики глобального гібридного тероризму стосуються не лише ведення прямих військових дій на територіях інших держав,  проведення масштабних кібератак відносно держав та континентів або інформаційних війн, які руйнують підвалини цінностей демократії. Він також впроваджує агресивну практику руйнування принципів спортивних змагань найвищого рівня  і намагається вихолостити олімпійські цінності, започатковані П.де Кубертеном.

Задля реалізації цієї мети путінізм готовий йти на все: руйнувати відносини зі світовими спортивними організаціями (на кшталт МОК або ФІФА), нівечити спортивні та людські перспективи тисяч російських спортсменів, тренерів та представників інших спортивних спеціальностей задля одного –  превалювання принципів «руського міра» у світовому спорті та нав’язування їх світовій спортивній спільноті. І тут досить показовий момент із дискваліфікованими російськими медалістами Олімпіади-2014. Попри те, що МОК позбавив їх медалей, спортсмени й надалі продовжують отримати олімпійські стипендії у своїй країні – позбавляти їх цих виплат ніхто не збирається. Тобто брехунів та порушників влада й не думає карати, а навпаки їх заохочує, бо сама була організатором цих процесів.

Отже, ми спостерігаємо за багатоформатними терористичними агресіями, що влаштовуються путінцями з метою реалізації хворобливих геополітичних амбіцій, тепер вже у світовому спорті.

С.Балло