День місцевого самоврядування повинен об’єднати суспільство у прагненні створити в Україні щасливе середовище життя

2 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні в Україні – День місцевого самоврядування. Це свято, яке вшановує самовіддану працю сільських, селищних, міських голів та депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад.

День місцевого самоврядування це подія, що не лише яскраво підтверджує активну участь широких мас населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві, а й нагадування нам про те, що саме місцеве самоврядування має стати основою народовладдя, одним із головних чинників розвитку громадянського суспільства.

Сьогодні в Україні триває процес утворення об’єднаних територіальних громад. Якщо проаналізувати життя громад, то можна констатувати, що процеси, запущені Майданом Гідності, набирають обертів. Громади все потужніше і частіше заявляють про себе, як господарів землі, ресурсів, потенціалів. І основним мотиватором у цьому маємо бути ми самі та ті громадські осередки, в яких ми перебуваємо, і які маємо творити надалі як середовища щасливого життя.

Децентралізація, за умови її наповнення всеохоплюючим справжнім змістом, якраз дає нам ці можливості для творення нашого спільного щасливого майбутнього.

Реформа місцевого самоврядування має проводитись за принципом субсидіарності і ніяк не інакше, бо все інше – це стилістика минулого і потужна зброя глобального гібридного агресора.

Політична Партія «ПАТРІОТ» завжди заявляла про необхідність передачі повноважень на місця і підтримку місцевого самоврядування. На жаль, змушені констатувати, що незважаючи на спроби України робити певні кроки у напрямі реформування місцевого самоврядування, багато проблем, пов’язаних із здійсненням громадами своїх повноважень, залишаються, по суті, ще не вирішеними. Це свідчить, що у політикуму поки що відсутнє стратегічне бачення розвитку країни, трансформації системи публічної влади загалом, місцевого самоврядування зокрема; політичної волі та бажання здійснювати не ефемерні, а справжні реформи.

Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без порядку, держави – без належного контролю, а повноцінного самоврядування – без необхідного обсягу повноважень і матеріально-фінансових ресурсів, але для цього потрібна злагоджена робота всіх гілок влади. Лише за цих умов об’єднані територіальні громади,  місцеві ради здатні ефективно вирішити нагальні проблеми середовища життя.

Тож бажаємо усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, – злагоди та непохитної віри у щасливе майбутнє України.

7 грудня повинно об’єднувати суспільство у спільному прагненні зробити наші міста, села і всю Україну щасливими та самодостатніми.

Прес-служба