Підбірка актуальних новин за 5 грудня

3 роки ago Інформ центр 0

День ЗСУ: в Українському домі пролунають сучасні фронтові пісні

До Дня Збройних сил України 5 грудня о 18:00 у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український Дім» відбудеться концерт, під час якого прозвучать пісні з альбому сучасних фронтових пісень “Пісні Війни” у виконанні воїнів АТО та зірок української сцени.

Про це під час брифінгу заявив міністр культури України Євген Нищук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Пісня в часі боротьби має надзвичайно велике значення. Так склалося історично, що пісня звучала і в часи скрути, суму, жалю і в переможні часи. Подібний формат збірки дисків з тими учасниками, якими вони записані – це є літопис. Зараз на сході країни хлопців, які втрачають здоров’я, які жертвують своїм життям, їх завжди супроводжують пісні. І багато тих, хто воює на передовій, самі пишуть ці пісні”, – сказав  Нищук.  

Він зазначив, що цей унікальний проект представляє дуети бійців-авторів та відомих українських виконавців. І його унікальність полягає саме в тому, що авторами пісень є бійці, Герої, які захищають Україну на Сході та містять правдиві історії з власних переживань.

“Цей  проект має не тільки мистецьку цінність, не тільки продукує українську сучасну пісню про війну, а й виступає документальним свідком подій на передовій, художнім словом, відтворюючи почуття, мрії, бачення. Ми вдячні нашим митцям, участь у цьому проекті – їх громадянська позиція. Альбом сучасних фронтових пісень “Пісні Війни” відкриває очі, закладає той фундамент, щоб молодь пам’ятала, в яких обставинах вона здобуває свою справжню незалежність”, – сказав Нищук.

Як поінформувала автор та координатор соціально-мистецького проекту  “Пісні Війни” Галина Гузьо, концерт фронтових пісень у прямому ефірі транслюватиме Армія FM.

До альбому увійшли 15 композицій, записаних в  дуеті із формацією «Піккардійська Терція», лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею, співаком Арсеном Мірзояном, Сергієм «Фомою» Фоменко із групи «Мандри», співачками Оксаною Мухою, Аничкою Чеберенчик та Іриною Долею, лідером гурту «Мері» Віктором Винником та музикантом гурту Kozak System Іваном Леньо, сестрами Тельнюк, співачкою Анастасією Приходько, співаком та композитором Павлом Табаковим і співаком Тарасом Гавриком, а також лідером гурту Ot Vinta Юрієм Журавлем.

 

Військова служба: іноземців можуть урівняти в правах з українцями

Верховна Рада в першому читанні внесла зміни до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.

За прийняття законопроекту №6689 за основу (щодо удосконалення окремих питань виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних силах України) проголосували 228 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Проектом передбачається збільшити одноразову грошову  допомогу при загибелі військовослужбовців.

Також пропонується встановити таку допомогу у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, – у разі загибелі  військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби. Ще пропонується встановити допомогу у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, – у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби.

Законопроектом також передбачено виплату допомоги у разі визначення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення, отриманого ним під час виконання обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби у розмірі: 400-кратного прожиткового мінімуму у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності I групи; 300-кратного прожиткового мінімуму при встановленні військовослужбовцю інвалідності II групи; 250-кратного прожиткового мінімуму – у разі інвалідності III групи.

Секретар комітету Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник, доповідаючи законопроект, зазначив,  що він покликаний вирішити дві основні проблеми: урівняти в правах військовослужбовців-громадян України і військових-іноземців, а також підвищити розміри виплат.

“Перша, найбільша (проблема -ред.) пов’язана з тим, що військовослужбовець – це громадянин України, а проходити військову службу за контрактом може будь-яка особа-громадянин чи особа без громадянства, чи громадянин іноземної держави. Сьогодні в лавах ЗСУ за контрактами, які дозволила Верховна Рада 8 скликання підписувати іноземним громадянам  та особам без громадянства, проходять чимало осіб”, – зазначив він.

Законопроектом пропонується встановити на однаковому рівні розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності для всіх військовослужбовців Збройних сил України, в тому числі й іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у ЗСУ.

Передбачені у проекті зміни обумовлені необхідністю усунення диспропорції, що виникла у чинному законодавстві щодо соціальних виплат військовослужбовцям ЗСУ в залежності від наявності громадянства України

 

 

У Києві показали патріотичний комікс про “кіборгів”

У Книгарні “Є” до Дня Збройних Сил України відбулася презентація коміксів «Кіборги. Початок. 26.05.14».

Як зазначила журналіст та модератор заходу Наталя Федечко, комікси розповідають про історичні події з героїчної оборони Донецького  аеропорту  українськими військовими, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Комікси – це історії про героїв, і “кіборги” – це також супергерої. Тому що якщо взяти історію, про яку власне йдеться у цій книзі, то це історія про 3-й окремий полк спецпризначенців. 73 людини, які були з 3-го окремого полку,  протистояли тисячі бойовиків. Це зовсім не придумані історії, адже хлопці це вичитують і перевіряють, чи справді так було”, – розповіла Федечко.

Вона зазначила, що вже видано комікси “Кіборги. Історія Трьох” та “Кіборги. Початок” про захисників Донецького аеропорту.

За її словами, проект “Кіборги. Комікс” має на меті популяризацію образу українського воїна-захисника, зображення справжніх подій очима очевидців, котрі вижили і продовжують воювати за Україну.

Федечко зауважила, що такі комікси розраховані як на дорослу аудиторію, так і на школярів. “Разом з “кіборгами” ми робимо уроки в школах Києва, це уроки мужності”, – додала вона.

Вона зазначила, що частину грошей, виручених з продажу коміксів, планують передати на реабілітацію поранених бійців.

 

 

Зброя для України: МЗС нагадав країнам Будапештського меморандуму про гарантії безпеки

Україна продовжує розглядати Будапештський меморандум як важливий інструмент забезпечення безпеки нашої держави – Укрінформ.

А також вважає, що надання летальної зброї  засвідчить повну відданість держав-підписантів Будапештського меморандуму взятим зобов’язанням. Про це йдеться у  заяві МЗС України  з нагоди річниці підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

“Україна продовжує розглядати Будапештський меморандум як важливий міжнародний політико-правовий інструмент забезпечення безпеки України з боку США, Великої Британії, а також Франції та КНР і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися зобов’язань”, – йдеться у документі.

Як зазначили в МЗС, Україна високо цінує дії США, Великої Британії та Франції, які реально підтверджують підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, засуджують протиправні дії російської сторони, вживають заходів у відповідь на агресію РФ проти України.

“Ми впевнені, що посилення політичної підтримки практичною допомогою з укріплення обороноздатності України шляхом надання летальної зброї повинно стати ефективною відповіддю на зростаючу безпекову загрозу з боку РФ. Це засвідчить повну відданість держав-підписантів Будапештського меморандуму взятим зобов’язанням та зміцнюватиме архітектуру європейської безпеки, невід’ємним елементом якої є Меморандум”, – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС нагадали, що 5 грудня 1994 року Велика Британія, США та РФ підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

“Надання Україні ядерними державами гарантій безпеки шляхом підписання відповідного міжнародно-правового документа, яким і став Будапештський меморандум, було умовою, за якою український парламент надав згоду на приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Україна розглядала та продовжує розглядати такі гарантії як обставину, що становила істотну підставу для приєднання України до зазначеного Договору”, – підкреслили у МЗС.

 

 

Точної дати обміну заручників не визначили – Сайдік

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулюванню ситуації на Донбасі відбудеться 20 грудня.

Про це сказав журналістам спецпредставник ОБСЄ у ТКГ Мартін Сайдік, повідомляє  БЕЛТА – Укрінформ.

“Наступне засідання ТКГ, останнє у 2017 році, відбудеться 20 грудня”, – зазначив він.

Коментуючи результати засідання Тристоронньої контактної групи 5 грудня, Сайдік констатував, що сторони не визначили точної дати обміну полоненими.

“Сьогодні робоча група обговорила деякі технічні питання. Сторони ще не визначили дату обміну, проте зобов’язалися здійснити його до новорічних та різдвяних свят”, – сказав Сайдік.

Як повідомляв Укрінформ, Київ очікує на звільнення напередодні Нового року 74 полонених з окупованого Донбасу в обмін на передачу іншій стороні 306 осіб згідно з існуючими домовленостями.

Прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками засідання у Мінську 5 грудня підкреслила, що українська сторона робить все для виконання своїх зобов’язань щодо звільнення утримуваних осіб, яке має відбутися до свят.

 

ООН призупиняє продовольчу допомогу жителям Донбасу

Всесвітня продовольча програма (ВПП) заявила про рішення припинити надання продовольства та іншої гуманітарної допомоги жителям України, яких зачепив конфлікт на Донбасі.

Речник гуманітарної організації у вівторок, 5 грудня, повідомив, що припинення постачання допомоги на схід України у наступні два місяці відбудеться у зв’язку з браком фінансування ВПП, передає  DW – Укрінформ.

За словами речника, через проблеми з коштами для організації ставало дедалі складніше продовжувати реалізовувати свої програми в Україні.

Всесвітня продовольча програма продовжуватиме свою діяльність в обмеженому режимі на сході України щонайменше до середини 2018-го року та буде й надалі стежити за ситуацією в країні, наголосив речник ВПП.

Всесвітня продовольча програма є структурним підрозділом Організації Об’єднаних Націй та найбільшою в світі гуманітарною організацією.

 

Бойовики планують нічні обстріли окупованих населених пунктів – штаб

Бойовики в ніч на 6 грудня планують здійснити обстріли населених пунктів на території Донбасу, що тимчасово не контролюється Україною.

Про це  попереджає  штаб АТО із посиланням на дані своєї розвідки – Укрінформ.

“Ворог вдається до подібних провокацій з метою дискредитації і подальшого обвинувачення Збройних Сил України нібито в обстрілі мирного населення, що мешкає на території ОРДЛО”, – наголошується в повідомленні.

Зокрема, за даними розвідки штабу  АТО, мінометна батарея 6 полку 2 АК Південного військового округу РФ отримала завдання від свого командування обстріляти населений пункт Первомайськ.

 

Майдан, Крим і Донбас: Гаазький трибунал оприлюднив результати розслідування

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Фату Бенсуда опублікувала свою щорічну доповідь за результатами попереднього розслідування подій в Україні часів Революції Гідності, анексії Криму і початку агресії РФ проти України на сході.

Доповідь  містить результати розслідування за період з 1 жовтня 2016 року по 30 листопада 2017 року.

“27 лютого 2014 року озброєні особи у військовій формі без розпізнавальних знаків захопили урядові будівлі у Сімферополі, включаючи будівлю парламенту Криму. Російська Федерація пізніше визнала той факт, що у встановленні контролю над Кримським півостровом брав участь її військовий персонал”, – зазначено у тексті в описі періоду, який стосується  анексії Криму.

У документі також зазначено, що “тією мірою, якою у Криму та Севастополі буде фактично зберігатися стан окупації”, на ці території поширюється “право міжнародних збройних конфліктів”.

У висновку щодо кваліфікації конфлікту на сході України, який у Кремлі намагаються представити як внутрішній, зазначено: “Канцелярія прокурора також навела додаткові відомості, які вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації і України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт”.

З “передбачуваних злочинів” у Криму в документі згадуються зникнення і вбивства, жорстоке поводження, примусовий призов жителів Криму на службу у збройних силах РФ, порушення права на справедливе і нормальне судочинство, переміщення частини цивільного населення РФ до Криму і частини населення Криму за межі його території, захоплення майна, утиск кримських татар.

У свою чергу, на сході України частина злочинів вже доведена – “зафіксовано понад 1 200 випадків можливого скоєння злочинів після 20 лютого 2014 року”, серед них – вбивства, руйнування цивільних об’єктів, утримання під вартою, тортури/жорстоке поводження, сексуальні і гендерні злочини, зникнення.

Як відомо, попереднє розслідування у справі “Ситуація в Україні” у зв’язку із “подіями на Майдані Незалежності” Канцелярія прокурора почала 25 квітня 2014 року. Після попереднього аналізу було зазначено, що “злочини, імовірно скоєні в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, не є злочинами проти людяності”.

У новій доповіді зазначено, що попередній висновок поки залишається незмінним, але Канцелярія прокурора проводить аналіз додаткової інформації про події на Майдані, отриманої нею у 2017 році.

 

Гаазький трибунал зафіксував більш як 1,2 тисячі ймовірних злочинів на Донбасі

Прокуратура Міжнародного кримінального суду (Гаазький трибунал) у Нідерландах зафіксувала понад 1,2 тисячі фактів ймовірного скоєння злочинів на Донбасі.

Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокуратури МКС, повідомляє  ВВС Україна – Укрінформ.

“У контексті подій на сході України канцелярією прокурора зафіксовано понад 1,2 тисячі випадків можливого здійснення злочинів після 20 лютого 2014 року”, – йдеться у документі.

МКС відзначає, що під час конфлікту загинуло близько 10 225 людей, поранено – 24 541. Зокрема, у період із квітня 2014 по серпень 2017 року на Донбасі вбито близько 2 505 цивільних осіб.

Окрім того, за даними офіційної статистики, 15 тисяч людей з квітня 2014 року вважаються зниклими безвісти. Також упродовж конфлікту виявлені факти застосування катування та жорстокого поводження щодо кількох сотень ймовірних жертв.

Канцелярія прокурора продовжує розглядати заяви про те, що Росія здійснювала та здійснює загальний контроль над озброєними групами на сході України, щоби встановити, чи можна розглядати цей збройний конфлікт між Збройними силами України й антиурядовими збройними групами як міжнародний конфлікт.

У звіті наголошено, що факт існування “єдиного міжнародного збройного конфлікту на сході України” припускає застосування відносно відповідного періоду статей Римського статуту, що стосуються збройних конфліктів міжнародного характеру.

Прокуратура МКС продовжує визначати ключові характеристики конфлікту та ймовірних дій сторін конфлікту, зокрема, територій, які найбільше зачепив конфлікт, часових рамок, типових жертв, а також кількості вбитих і поранених.

У звіті за 2016 рік прокуратура МКС вказала, що вважає ситуацію в анексованому Криму рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між Україною й Росією.

8 вересня 2015 року Україна поінформувала МКС про визнання його юрисдикції щодо здійснення злочинів проти людяності й військових злочинів вищими посадовими особами Росії й керівниками самопроголошених угруповань “ДНР” і “ЛНР”, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян.

 

Китай може вкласти в українські проекти $7 мільярдів

Китай передбачає на спільні успішні проекти з Україною понад 7 млрд дол. США.

Про це заявив віце-прем’єр Держради КНР Ма Кай у ході третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки,  повідомляє  прес-служба  Мінекономрозвитку – Укрінформ.

“Сьогодні потрібно розширювати форми і галузі для спільної роботи, і шукати найбільш сприятливі форми співпраці. Китай передбачив для співпраці з Україною $7 млрд, і навіть більше, якщо будуть успішні проекти. Але треба виходити з потреб ринку, які слід акуратно оцінювати і спрямовувати спільні зусилля у ті сфери, де буде найкращий ефект і результат”, – зазначив Ма Кай.

Реалізація проектів Україна-Китай має відбуватися з урахуванням їх готовності, потреб та можливостей ринку, переконаний віце-прем’єр Держради КНР.

За підсумками засідання комісії Україна і Китай підписали спільний протокол, де визначили ключові досягнення та подальші плани розвитку подальшого співробітництва Україна-Китай та низку галузевих двосторонніх угод у сфері енергетики та енергоефективності, торгівлі, АПК, транспорту та інфраструктури, науки та інших.

У Києві сьогодні, 5 грудня 2017 року, під головуванням першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та віце-прем’єра Держради КНР Ма Кая відбулось третє засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР працює на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. У рамках Комісії створено 7 галузевих Підкомісій та Робоча група з питань інвестицій. Комісія має проходити 1 раз на два роки, Підкомісії – 1 раз на два роки або кожен рік.

 

Україна і Китай підписали дорожню карту розвитку Великого шовкового шляху

Україна і Китай узгодили план дій щодо реалізації ініціативи “Економічний пояс Великого шовкового шляху” і “Морського шовкового шляху”.

Про це  повідомило  Міністерство економічного розвитку і торгівлі на своїй сторінці у Twitter за підсумками Третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядами України та КНР – Укрінформ.

“Завершилося Третє засідання Комісії зі співробітництва між Урядами України та КНР. Україна і Китай підписали Дорожню карту(план дій) щодо реалізації ініціативи “Економічний пояс Великого шовкового шляху” і “Морського шовкового шляху”, – повідомляє  Мінекономіки.

Великий шовковий шлях і Морський шовковкий шлях покликані створити транзитні маршрути та посилити економічне співробітництво між Європою і Азією.

Як відомо, Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР працює на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. У рамках Комісії створено 7 галузевих Підкомісій та Робоча група з питань інвестицій. Комісія має проходити 1 раз на два роки, Підкомісія – 1 раз на два роки або кожен рік.

 

Канада і Китай продовжать перемовини про вільну торгівлю – Трюдо

Китай і Канада мають намір продовжити свої попередні перемовини стосовно укладення угоди про вільну торгівлю.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час перебування у Китаї, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У Пекіні ми з прем’єр-міністром Лі обговорили широке коло питань, починаючи із зростання торгівлі та інвестицій та завершуючи боротьбою зі змінами клімату й важливістю свободи слова. Я з нетерпінням очікую на продовження перемовин щодо укладення всеосяжної торговельної угоди, яка відкриє більші можливості для людей на обох берегах Тихого океану», – сказав Трюдо.

При цьому в офісі прем’єр-міністра наголосили, що  Канада  прагне досягти із Китаєм дуже прогресивної угоди. «У дискусіях із Китаєм, як і з усіма нашими торговельними партнерами, ми рішуче налаштовані на встановлення вигідних для усіх торговельних відносин, що надаватимуть пріоритет людям й відображатимуть канадські цінності, особливо у питаннях навколишнього середовища та статі», – зауважили у відомстві.

Як повідомлялося, попередні перемовини щодо укладення угоди про вільну торгівлю Канада й Китай ведуть із осені минулого року. Експерти очікували на оголошення про початок офіційних переговорів після зустрічі Джастіна Трюдо із прем’єр-міністром Китаю Лі Кецяном, що пройшла у вівторок, 5 грудня, в Пекіні, однак цього не сталося.

 

 

Прокуратура взялася за депутатів-“визволителів” Саакашвілі

Прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання народними депутатами затриманню колишнього голови Одеської ОДА та лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомив у  Facebook  речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

“Прокуратурою міста Києва розпочато кримінальне провадження за фактом перешкоджання народними депутатами України діям правоохоронців, які проводили затримання Міхеїла Саакашвілі. Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 343 Кримінального кодексу України”, – написав він.

Лисенко додав, що досудовим розслідуванням цього кримінального провадження займатиметься Головне управління Служби безпеки у м. Києві та Київській області.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники  Саакашвілі  перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

Петренко: Мін’юст не долучений до слідчих дій у справі Саакашвілі

Міністр юстиції Павло Петренко вважає, що кваліфікацію подіям у центрі Києва та діям екс-голови Одеської ОДА та лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі повинні дати правоохоронні органи.

Про це він заявив у коментарі журналістам у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я не обізнаний у деталях цих подій, які відбуваються в центрі міста, але те, що озвучив прокурор – люди, які фактично напали на українських правоохоронців, українських спецназівців, вони вчинили правопорушення, і цим правопорушенням так само буде дана відповідна кваліфікація українськими правоохоронцями», – заявив Петренко.

Також, за його словами, якщо і в діях  Саакашвілі  були ознаки правопорушення, то їм також буде дана відповідна кваліфікація.

Водночас він підкреслив, що Мін’юст не долучений до процесу слідчих дій у справі Саакашвілі.

«Сьогодні генеральний прокурор України зробив відповідні публічні заяви і поінформував суспільство про хід розслідувань, які здійснювалися органами прокуратури і СБУ стосовно групи осіб, які підозрюються у вчиненні держзради і в підтримці незаконного злочинного угрупування. Тому насправді наші правоохоронні органи діють у межах чинного законодавства, вчиняють відповідні невідкладні слідчі дії, і моя позиція, як міністра юстиції: особа, яка підозрюється у вчиненні злочину, а тим паче злочину проти національної безпеки воюючої країни, незалежно від прізвища, повинна у виключній відповідності до закону нести відповідальність. Тому ми довіряємося нашим правоохоронним органам, які саме зараз вчиняють відповідні слідчі дії – допити і інші оперативні дії. Що стосується Мін’юсту, ми не є правоохоронним органом і до цього процесу не долучені», – заявив Петренко.

За його словами, якщо будуть відповідні юридичні процедури, котрі стосуватимуться Міністерства юстиції, то Мін’юст буде їх виконувати у чіткій відповідності до закону, незалежно від прізвища особи, яка притягується до відповідальності.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у помешканні Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика.

Водночас прихильники Саакашвілі перешкоджали проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі. Вони розбили вікна в мікроавтобусі, витягли Саакашвілі з машини, і він разом з людьми подався до Верховної Ради, де наразі проводить акцію протесту.

За даними СБУ, Саакашвілі оголошено підозру за ч.1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

 

Саакашвілі має підкоритися закону, а не провокувати сутички – Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що екс-глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі має підкоритися вимогам закону і відповісти на висунуті обвинувачення, а не провокувати сутички.

Про це Аваков написав у  Twitter, коментуючи сутички між правоохоронцями та прихильниками Саакашвілі.

“Будь-який конфлікт має лише законний шлях вирішення – поки не буде рішення суду – все те, що відбувається, не знайде рішення.  Саакашвілі  зобов’язаний підкоритися вимогам закону, пройти законну процедуру і відповісти на висунуті обвинувачення, а не провокувати кров і сутички!”, – написав Аваков.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці вранці у вівторок, 5 грудня, провели обшук у квартирі Саакашвілі на вулиці Костьольній, після чого затримали політика. Пізніше прихильники Саакашвілі чинили перешкоди проїзду мікроавтобуса із Саакашвілі і згодом витягнули його із транспортного засобу.

За даними СБУ, Саакашвілі затриманий у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності).

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-утікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для “Руху нових сил” півмільйона доларів.

 

 

Луценко сказав, де знайшли “зниклий” паспорт Саакашвілі

Правоохоронці під час обшуків у помешканні Северіона Дангадзе знайшли зниклий паспорт громадянина України Міхеїла Саакашвілі.

Про це заявив під час прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вчора під час обшуків на квартирах, де мешкав Северіон Дангадзе, було виявлено багато необхідних для слідства матеріалів, у тому числі паспорт громадянина України Саакашвілі, який, за його словами, знаходиться чи то в Президента, чи то в міністра внутрішніх справ. Насправді весь цей час він перебував у помешканні Дангадзе”, – заявив Луценко.

Також під час обшуків у Дангадзе правоохоронці виявили інші документи Саакашвілі, додав він.

Як повідомлялося, правоохоронці затримали Дангадзе та повідомили йому про підозру у порушенні статті 110 Кримінального кодексу України (державна зрада) та статті 256 ККУ (співробітництво із членами організованого злочинного угрупування).

За версією слідства, Дангадзе отримав близько півмільйона доларів від олігарха-втікача Сергія Курченка на фінансування акцій протесту “Руху нових сил”.

Працівники Генпрокуратури та Служби безпеки у вівторок вранці провели обшук у помешканні Саакашвілі по вулиці Костьольній в Києві. Після обшуку Саакашвілі затримали і намагаються вивезти в мікроавтобусі. Водночас прихильники політика оточили мікроавтобус і перешкоджали його проїзду.

Пізніше на сайті СБУ з’явилося повідомлення, що  Саакашвілі  затримали у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 ККУ (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності).

 

 

Справа Саакашвілі: ГПУ заявляє про наявність неоприлюднених доказів

Генеральна прокуратура показала ще не всі докази у справі екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі, але готова оприлюднити більше у разі потреби.

Про це в ефірі  Громадського радіо  заявив речник ГПУ Андрій Лисенко – Укрінформ.

“Ті купюри, які фігурували у цій відеозйомці, переписані ще до того, як їх передавали. Це однин із доказів. Є письмові докази тих, хто доставляв ці гроші і передавав. Плюс, відео зйомка. Плюс ще докази, які не оприлюднені. Вони є. У разі необхідності вони будуть надані суду. Після цього суд прийматиме рішення щодо винесення вироку тим особам, які намагались здійснити спробу повалення державної влади в Україні”, – зазначив він.

Крім того, Лисенко підкреслив, що Саакашвілі не вручали підозру, а лише ознайомили з постановою про затримання.

Також, за словами речника ГПУ, постанову про затримання Саакашвілі отримував у присутності його особистого адвоката.

Нагадаємо, сьогодні у центрі Києва сталися сутички між правоохоронцями та прибічниками Міхеїла Саакашвілі, якого зранку затримала СБУ. Лідера «Руху нових сил» мали відвезти на допит, але мітингувальники заблокували рух автобусу, в якому він перебував.

Пізніше учасники акції на підтримку Саакашвілі виламали двері автобусу, що дало Саакашвілі змогу вийти з нього.

Зазначимо, що Саакашвілі підозрюють у сприянні учасникам злочинних організацій.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що лідер «Руху нових сил» отримав від олігарха-утікача Сергія Курченка 500 тисяч доларів на свою діяльність, зокрема протести в Україні, в обмін Саакашвілі мав посприяти бізнес-інтересам Курченка.

 

 

“Ні” проросійським ЗМІ: Луценко анонсував закриття “забруднювачів” мізків

Генеральний прокурор Юрій Луценко сподівається на припинення діяльності в Україні проросійських засобів масової інформації.

Про це він заявив у Верховній Раді у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я дуже сподіваюся, що до Нового року подарунком для всіх чесних українців буде припинення функціонування проросійських засобів масової інформації, які засмічують наші вулиці та мізки окремих довірливих українців. Ми уже пройшли відповідну процедуру і чекаємо вступу в законну силу такого рішення”, – сказав Луценко.

Перед цим він висловив занепокоєння політичною активністю іноземців і росіян в Україні через ЗМІ.

“Мене також турбує політична активність негромадян України, навіть громадян Росії, які відверто проводять політичну агітацію на телебаченні і радіо, інших засобах масової інформації України. В свій час ви побачите і зв’язки коштів Курченка, які були передані на акцію протесту із “мураєвським телеканалом””, – заявив генпрокурор.

Луценку поставили питання, чому негромадяни України проводять політичну діяльність в Україні, попри заборону в Конституції, на що генпрокурор відповів, що зараз у  ГПУ  відсутні повноваження здійснювати загальний нагляд за дотриманням законів.

“Верховна Рада забрала у Генеральної прокуратури радянський рудимент загального нагляду, за яким я міг би вимагати від інших відомств дотримання тих чи інших законів. Ця практика визнана неєвропейською і скасована у законі про прокуратуру. Я більше не маю можливості писати приписи, обов’язкові для виконання”, – підкреслив Луценко.

Як повідомлялося, 3 грудня активісти заблокували телеканал NewsOne мішками з піском і колючим дротом, протестуючи проти проросійської, за їхніми словами, політики каналу. Вони вимагають від народного депутата Євгена Мураєва, який є власником телеканалу, вибачитися за те, що назвав Революцію гідності “державним переворотом”.

Комітети Верховної Ради з питань культури і духовності, а також з питань свободи слова та інформації ініціюють проведення парламентських слухань щодо інформаційної безпеки у зв’язку з ситуацією з телеканалом «NewsOne».

 

ЄС і НАТО домовилися про поглиблення партнерства у протидії гібридним загрозам

Європейський Союз і НАТО визначили нові заходи щодо подальшого співробітництва – Укрінформ.

Таке рішення затвердили міністри закордонних справ країн-членів Альянсу і Рада ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Зокрема, у частині протидії гібридним загрозам йдеться про поглиблення співпраці у сфері стратегічних комунікацій, кібербезпеки, включаючи обмін інформацією, спільне посилення стійкості до загроз та проведення спільних навчань.

Також серед пріоритетів для ЄС і  НАТО  визначені боротьба з тероризмом та взаємодія у проведенні військово-морських операцій із протидії нелегальній міграції.

 

НАБУ нарахувало лише 18 корупціонерів, які отримали вирок суду

Національне антикорупційне бюро заявило, що за два роки роботи суди винесли вироки лише проти 18 осіб.

Про це повідомляється на сторінці НАБУ в  Facebook – Укрінформ.

“4 грудня 2015 року детективи  НАБУ  внесли до ЄРДР перші відомості про кримінальні правопорушення стосовно топ-посадовців. За два роки в роботі бюро близько 500 справ, майже три сотні підозрюваних та сотня обвинувальних актів, переданих до суду. Однак суди не квапляться із розглядом справ – наразі винесено вироки стосовно лише 18 осіб”, – йдеться у повідомленні.

Як наголосили у НАБУ, таке зволікання грає на руку корупціонерам.

“Крім того, відсутність судових вироків не дозволяє стягнути на користь держави кошти, арештовані в рамках розслідувань бюро, і компенсувати завдані збитки”, – додали в НАБУ, наголосивши, що проблему із затягуванням судових розглядів можна вирішити створенням Вищого антикорупційного суду.

 

Командування РФ наказало бойовикам терористичних угрупувань обстріляти Первомайськ – розвідка

Російське окупаційне командування продовжує заходи, спрямовані на дискредитацію сил АТО та загострення ситуації на окупованій території Донбасу.

Про це на брифінгу поінформував речник Міноборони з питань АТО Олександр Мотузяник, пославшись на дані головного управління розвідки МОУ.

“До однієї з частин 2 АК російсько-окупаційних військ доведено розпорядження здійснити провокаційний мінометний обстріл житлового району в Первомайську, щоб звинуватити сили АТО і посилити антиукраїнські настрої серед місцевого населення”, – зазначив речник.

За його словами, з цією метою  бойовики  приховано облаштували вогневі позиції мінометної батареї на території однієї із шахт поблизу цього населеного пункту.

 

Ердоган пригрозив розірвати дипвідносини з Ізраїлем через Єрусалим

Визнання Єрусалима столицею Ізраїлю призведе до розірвання дипломатичних зв’язків цієї країни з Туреччиною, оскільки це та межа, яка є для мусульман визначальною.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, повідомляє  Sabah – Укрінформ.

«Питання Єрусалима є «червоною лінією» для мусульман, і якщо такий крок буде зроблено, … це призведе до розірвання наших дипломатичних відносин з Ізраїлем», – сказав Ердоган.

Він також вказав на те, що у разі визнання  Єрусалима  столицею Ізраїлю Туреччина буде ініціювати термінове зібрання Організації Ісламського співробітництва у Стамбулі.

Як відомо, раніше своє стурбування можливим визнанням Сполученими Штатами Америки Єрусалима столицею Ізраїлю висловив президент Франції Емануель Макрон.

Кілька днів тому палестинці застерегли США від визнання Єрусалима столицею Ізраїлю, вказавши, що це означатиме «повне руйнування мирного процесу».

 

Іспанія відкликала ордер на арешт Пучдемона

Верховний суд Іспанії заявив у вівторок, що відкликав міжнародний ордер на арешт колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона та чотирьох екс-міністрів каталонського уряду.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Верховний суд Іспанії заявив у вівторок, що відкликав міжнародний ордер на арешт для колишнього лідера  Каталонії  Карлеса Пучдемона та чотирьох членів його уряду, наголосивши, що політики проявили готовність повернутися до Іспанії”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що суд в Іспанії видав міжнародний європейський ордер на арешт відстороненого Мадридом глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона та чотирьох його союзників, які також виїхали до Бельгії.

Заарештованих політиків звинувачують у заколоті, підривній діяльності і розтраті державних коштів.

 

Євросоюз оновив список офшорів

Євросоюз оприлюднив оновлений список 17 країн та територій, законодавства яких дозволяють ухилятися іноземцям від сплати податків.

Відповідне рішення ухвалила Рада ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Метою є забезпечення належного урядування на світовому рівні для максимізації зусиль із запобігання оборудок й ухилення від оподаткування», – заявили в  ЄС.

Йдеться про країни та території, де податкові юрисдикції не співпрацюють з ЄС у питанні оподаткування.

Це, зокрема, 17 країн та територій: Американське Самоа, Бахрейн, Барбадос, Гренада, Гуам, Республіка Корея, Макао, Маршалові острови, Монголія, Намібія, Палау, Панама, Сент-Люсія, Самоа, Тринідад і Тобаго, а також Туніс, Об’єднані Арабські Емірати.

 

На Житомирщині тисячолітній колодязь хочуть зробити туристичним об’єктом

В Олевську на Житомирщині планують розчистити та обладнати для туристів тисячолітній колодязь, який цього літа розкопали археологи.

Про це з посиланням на голову Олевської громади Олега Омельчука  повідомляє  прес-служба Житомирської ОДА – Укрінформ.

“На наступний рік розкопки колодязя продовжаться. Ми плануємо побудувати оглядову площадку, щоб усі бажаючі могли побачити цей об’єкт. Зараз звозимо матеріал, щоб укріпити верхній зовнішній шар ґрунту. Спеціалісти будуть намагатися відновити споруду, використовуючи стародавні технології зведення, щоб можна було кожному спробувати джерельної води з тисячолітнього колодязя”, – зазначив Омельчук.

В ОДА інформують, що житомирська археологічна експедиція, яка проводила розкопки древлянського колодязя Х століття, дійшла до глибини 9 м. За словами фахівців, можливе заглиблення ще на 3 м. Верхній діаметр розкопки становить 10 м. Колодязь складається з унікального триконтурного зрубу. Всередині археологи виявили велику кількість знахідок, що датуються VІІІ-ІХ ст.

За словами Омельчука, зараз інститут археології проводить дослідження цих знахідок. Має відбутися експертиза, яка визначить точну дату заснування міста.

“Як показують знахідки, у VIIІ столітті тут вже знаходилося не просто поселення, а велика територіальна структура”, – розповів очільник громади.

 

Канада має зосередитися на потребах кримських татар – парламентський звіт

Канада має зосередити програми своєї допомоги Україні на потребах вимушених переселенців та кримських татар.

Про це йдеться у підготовленому постійним комітетом із закордонних справ та міжнародного розвитку парламенту Канади звіті «Посилення позиції Канади у Східній Європі та Центральній Азії», який є у розпорядженні Укрінформу.

«Уряд Канади повинен і надалі упевнюватися, що канадська міжнародна допомога Україні йде на користь найбільш уразливим верствам населення, особливо корінним кримським татарам й тим, хто був вимушений переселятися через збройний конфлікт у східній Україні та незаконну анексію Криму», – рекомендується у документі.

Канадські депутати також наголосили на важливості допомоги Україні та іншим державам регіону у боротьбі із корупцією. «Уряд Канади має спільно із канадською бізнес-спільнотою передавати чиновникам, громадянському суспільству й підприємцям усіх країн, які зазнали негативного впливу радянської окупації та контролю, кращі підходи до боротьби із корупцією як у державній, так і приватній сферах», – наголошують народні обранці.

Іншими аспектами, на яких має зосереджуватися міжнародна підтримка Канади у регіоні, має стати укріплення демократичних цінностей, хорошого урядування, представницької демократії, верховенства права та інклюзивності.

Зазначимо, що звіт було підготовлено за результатами відрядження членів комітету до Польщі, Латвії, України та Казахстану на початку цього року, а також їхніх особистих зустрічей із різними експертами в Оттаві. Запропоновані у комітетських звітах рекомендації не є обов’язковими до виконання, однак зазвичай уряд відображає їх у своїх рішеннях.

 

Фільм про Василя Сліпака покажуть у понад 20 містах США

Покази документальної стрічки “Міф”, присвяченої пам’яті світової зірки – соліста Паризької опери Василя Сліпака, відбудуться у більш, ніж 20 містах США.

Про це повідомляється на  Facebook-сторінці  заходу – Укрінформ.

“В рамках промо-туру знімальна група відвідає понад 20 міст США та зустрінеться з глядачами”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, 23 грудня о 19:00 відбудеться перегляд цього фільму у Церкві св. Йосифа в Чикаго за адресою: 5000 N Cumberland Ave, Chicago, IL.

Показ стрічки пройде мовою оригіналу з англійськими субтитрами.

Вхід за доброчинними внесками, які потім використають на промоуцію фільму в Україні та світі.

Нагадаємо, “Міф” – фільм авторів стрічки “Добровольці Божої Чоти” (“The Ukrainians”) Леоніда Кантера та Івана Яснія – розповідає історію життя та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом.

У стрічці поєднано документальні кадри та анімацію, яку створив український карикатурист Журавель Юрій. Музику для фільму написали одні з кращих композиторів сучасності, серед яких Євген Гальперін, що писав музику для Люка Бессона і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард “Діля” Приступа.

Як повідомляв Укрінформ, львів’янин Василь Сліпак був солістом Паризької опери. Із початком війни на Донбасі повернувся на Батьківщину, із фронтовим позивним “Міф” воював у складі 7-го батальйону добровольчого українського корпусу.

Загинув Василь від кулі снайпера поблизу населеного пункту Луганське Донецької області 29 червня 2016 року. Президент Петро Порошенко посмертно відзначив воїна орденом “За мужність” І ступеня та присвоїв йому звання Герой України.

 

 

США допомогли Україні відстежити понад $3 мільярди, вкрадені Януковичем і Кº

Програми зовнішньої підтримки американського уряду, спрямовані на протидію корупції, допомогли Україні відстежити понад $3,24 млрд бюджетних коштів, викрадених попереднім урядом.

Про це йдеться в заяві Державного департаменту США, оприлюдненій у вівторок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Зовнішня підтримка США допомогла Україні вилучити близько $1,3 млрд готівкою, а також виявити понад $3,24 млрд з викрадених державних коштів”, – зазначається в документі.

При цьому підкреслюється, що професійні правоохоронці зі США надають допомогу Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) для розширення потенціалу боротьби з корупцією та відшкодування активів. Зокрема, як підкреслили в Держдепі, США надали допомогу по 333 кримінальних справах, 207 повідомленнях про підозру та доведення 108 корупційних справ до фіналу. “Діюча програма продовжить зміцнювати ці досягнення”, – підкреслюється в документі.

Сполучені Штати також надають фінансування через Інноваційний фонд фіскальної прозорості, який співпрацює з організаціями громадянського суспільства для збору, аналізу та публічного поширення інформації.

У США підкреслили, що докладають зусиль у боротьбі з корупцією не тільки на українському напрямі. “За даними Світового банку, корупційні уряди щороку викрадають понад $20 млрд. Це ті гроші, які мають йти на забезпечення сталого розвитку цих країн, таких важливих послуг, як утримання шкіл, лікарень та доріг”, – зауважили в Держдепі.

Замість того, щоб потрапляти в кишені корумпованих чиновників, “ці гроші повинні сприяти економіці й поліпшенню добробуту людей цих країн”, наголосили в зовнішньополітичному відомстві США.

 

Трамп попередив палестинців про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Попри ризики загострення ситуації навколо палестино-ізраїльського конфлікту президент США Дональд Трамп у вівторок заявив по телефону палестинському лідеру Махмуду Аббасу про намір США визнати Єрусалим ізраїльською столицею.

Про це повідомило у вівторок американське інформагентство  Reuters  із посиланням на джерело, обізнане в деталях телефонної розмови – Укрінформ.

“Президент  США  Дональд Трамп у вівторок мав розмову з палестинським лідером Махмудом Аббасом, повідомивши про те, що Сполучені Штати планують офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю”, – зазначається в повідомленні.

Про реакцію палестинської сторони не повідомляється, втім відомо, що раніше там виступали категорично проти цього. Палестинці прагнуть, щоб Східний Єрусалим був столицею їхньої держави, яка поки що залишається невизнаною остаточно світовою спільнотою.

Минулого тижня повідомлялося, що Трамп, скоріше за все, зробить оголошення по Єрусалиму в середу. Це рішення суперечитиме десяткам років американської політики в регіоні та здатне призвести до нового спалаху насильства на Близькому Сході.

Водночас, за повідомленням Reuters, радник Трампа та його зять Джаред Кушнер заявив, що президент поки не прийняв остаточного рішення.

 

Збірну Росії відсторонили від участі в Олімпіаді-2018

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) призупинив членство Олімпійського комітету Росії в організації і відсторонив збірну РФ від участі у зимових Іграх-2018, які пройдуть у Пхьончхані (Республіка Корея). Російські спортсмени можуть виступати на Олімпіаді лише у нейтральному статусі.

Рішення щодо відсторонення ОКР, яке було прийнято на виконкомі МОК 5 грудня, вступає в силу негайно, повідомляє прес-служба  МОК – Укрінформ.

Це рішення було прийняте на засіданні виконкому МОК, яке у вівторок пройшло у штаб-квартирі організації в Лозанні (Швейцарія).

Також ОКР повинен відшкодувати МОК витрати в розмірі $15 млн, які організація витратила на розслідування допінгових порушень російською стороною. МОК вважає, що ОКР повинен посприяти створенню Незалежної організації допінг-тестування, метою якої є побудова глобальної і цілісної антидопінгової системи.

МОК може повністю або частково відновити ОКР в організації після церемонії закриття Олімпійських ігор в Пхьончхані, якщо рішення МОК буде повністю дотримано з боку ОКР.