Заява Політичної Партії «ПАТРІОТ» щодо загальнополітичної ситуації в країні та викликів для майбутнього України

2 роки ago Інформ центр 0

Події останнього часу, які відбуваються в політичному житті України,  збурюють суспільно-громадські настрої в країні, викликають тривогу у громадян, вселяють почуття непевності і розчарування владою, політикумом, перпективами.

Сьогодні ми є свідками цинічних персонально-посадових розборок владного істеблішменту, в яких застосовуються неприйнятні для майданного суспільства та демократичної держави методи і засоби. При цьому українське суспільство опинилось в заручниках маргінальних інтересів певних політичних сил, дії яких часто модеруються меркантильно-брутальними діячами різного штибу, корупційними чиновниками та недобросовісними ЗМІ і ЗМК.

Україна ось уже чотири роки протистоїть путінському режиму, який намагається в будь-який спосіб знищити її свободу та незалежність. Світ переконався, що українці гідні своєї державності. Світ підтримав Україну у боротьбі з глобальним агресором. Але ніхто не зможе нам допомогти подолати ворога, який забарикадувався в кабінетах можновладців і політиків, заволодів їхніми душами, управляє їхньою свідомістю. Цей ворог зветься корупцією. І без різниці — це корупція політико-парламентська, геостратегічно-лобістська, посадово-управлінська, фінансово-економічна чи будь-яка інша — вона роз’їдає державність, нищить засади соціумних перспектив українства.

На Майдані гідності панували цінності середовищ життя українського народу, вистраждані у вікових змаганнях за свободу, волю та незалежність. А там, де цінності, там завжди право – в стандартах правди як абсолюту справедливості – виступає засадничим постулатом формування держави. І тому нам з Майдану гідності вбачалась Майданна Україна як правова держава, де відповідальність держави і громадянина є рівносторонніми зобов’язаннями з безумовним виконанням. Ще Арістотель наголошував на тому, що держава має керуватися законами, і тоді вона буде могутнішою тих держав, які керуються просто людьми. Майдан гідності давав всі підстави для переходу до нової якості права в оновленній Україні — правовладдя.

Особлива роль в правовій державі відводиться правоохоронній системі. Із механізму радянської стилістики примусу вона має трансформуватися в координаційно-випереджувальну систему громадського спокою. Використання її за функціоналом минулих автократичних практик веде нас до створення передумов колапсу всього державного управління. А саме таку мету ставить і активно працює над її втіленням у життя в Україні путінський режим. То ж варто задуматись всім сторонам, які нині задіяні у активних протистояннях, до чого призведе таке розхитування державного корабля і чи вдасться потім вийти у відкрите море глобальних демократичних перспектив, якщо цей корабель сяде на мілину або, не дай Бог, розіб’ється об підводні скелі.

Усвідомлюючи всю відповідальність за стан справ у державі, Політична Партія «ПАТРІОТ» заявляє про неприпустимість використання державних інституцій, посадових можливостей, з одного боку, та політичного авантюризму і популізму з присмаком цинізму, з другого, для задоволення персонально-кланових амбіцій.

Такі дії, з якого б боку вони не виходили і якими б гаслами не прикривалися, межують з протиправними, антидержавними намірами та однозначно ведуть до знищення перспектив української державності.

Політична Партія «ПАТРІОТ» вимагає від всіх гілок влади України та її стратегічних партнерів мирної світової цивілізації усвідомленого розуміння викликів, ризиків та прямих загроз для держави, які склалися внаслідок розхитування поточної ситуації в країні, виконання своїх конституційних обов’язків, відстоювання державницьких позицій і застосування всіх законних можливостей для збереження миру, спокою та безпеки в Україні, Європі і світі.