Генасамблея ПАЧЕС: ще одна арена боротьби ?

2 роки ago Інформ центр 0

Боротьба із путінською Росією, як відомо, ведеться не тільки на тлі військового протистояння на сході нашої держави, але й на теренах діяльності міжнародних організацій світового та регіонального рівня. Зокрема, мова йде про Генеральну асамблею Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), що провела 50-те пленарне засідання в Україні,де ухвалила Декларацію з нагоди 25-ї річниці ПАЧЕС.

До відома: Парламентська Асамблея Чорноморського Економічного Співтовариства (ПАЧЕС) була створена 26 лютого 1993 року. До її складу входять 12 країни: Албанія, Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Румунія, Росія, Сербія, Туреччина та Україна.

6 липня 2017 року Верховна Рада України прийняла головування в ПАЧЕС, що триватиме 6 місяців.

Головною подією цього зібрання стало зіткнення української делегації з вірменськими опонентами стосовно правки, внесеної Україною у текст підсумкової декларації Генасамблеї.

“Заявляємо, що необхідно сприяти відновленню територіальної цілісності держав ЧЕС, визнаних міжнародними організаціями, такими як ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, ЄП, як незаконно анексованих”, – йдеться у поправці делегації України до Декларації.

Натомість, в умовах коли делегація РФ була відсутня на цьому форумі, лобіювати її інтереси взялася Вірменія. Зокрема, до проекту декларації, присвяченої 25-річчю  ПАЧЕС, вірменська делегація запропонувала кілька поправок, зокрема й ту, яка передбачала, що члени організації мають утримуватися від санкцій проти інших країн-членів.

Образившись на те, що представники вірменської сторони не були запрошені на консультації за головування України стосовно проходження цієї поправки, оскільки їх позиція була відома заздалегідь, вони покинули зал пленарних засідань і участі у голосуванні не брали.

“Ми кваліфікуємо це як образу не тільки вірменської делегації, але і всіх делегацій і загальної структури”, – заявив під час засідання Генасамблеї ПАЧЕС голова вірменської делегації.

В результаті усі делегації, крім вірменської, підтримали текст декларації з урахуванням поправки від України.

Зокрема, у документі наголошується, що конфлікти у Чорноморському регіоні мають вирішуватись на підставі повної поваги до територіальної цілісності, незалежності та суверенітету держав-членів ОЧЕС.

Українською стороною була отримана локальна, але вкрай важлива дипломатична перемога.

Таким чином, Україні вдалося згуртувати більшість країн-членів навколо базових викликів у сфері безпеки, що стоять у Чорноморському регіоні у рамках проведення конкретного заходу. Але  це зовсім не знімає питання стосовно діяльності проросійськи налаштованих країн-сателітів в роботі інших регіональних організацій, що діють у Чорноморському регіоні.

Виходячи із ситуації, що склалася, Політична Партія «ПАТРІОТ» вважає, що українська дипломатія, окрім основного євроатлантичного вектору, має активніше задіювати потенціал регіональних організацій, в першу чергу, таких як ОЧЕС, ГУАМ та інших.

Прес-служба партії