Майдан не закінчився, бо є Гідність, волелюбність і прагнення до Свободи

3 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні Україна згадує події чотирирічної давнини – початок Євромайдану, який переріс в Майдан Гідності. Саме в Майдан Гідності, а не революцію, як називають сьогодні ті події окремі політики.

У 2013 році відбувся найсильніший сплеск народного гніву, який вивів людей на Майдан. Хто бачив, як до крові б’ють молодь, яка спокійно стояла на Майдані Незалежності в Києві, вимагаючи проєвропейського курсу для України, не міг залишатись байдужим. Сповнені гнівом люди вийшли на головну площу країни з протестом, щоб сказати вкрай знахабнілій владі: «Досить принижувати! Досить топтати нашу гідність!»

Через кілька днів на Майдані Незалежності зібралося більше 100 тисяч протестувальників з усієї країни, які були готові буквально знести владу Януковича і всіх його знахабнілих чиновників. Масові заходи протесту, що майже відразу охопили Україну, привели до повалення правління Януковича і його втечі за межі країни у лютому наступного року.

За незалежну країну з європейськими цінностями та гідне життя для українців більше ста людей віддали своє життя. Ми називаємо їх Небесною сотнею…

Про трагічний перебіг тих подій сьогодні говорять вінки та обеліски на Алеї Героїв Небесної Сотні. Та ще небесні батальйони – тисячі загиблих, що пішли захищати нашу країну від агресії путінської Росії на сході нашої держави.

У ці дні ми з особливим болем та жалем згадуємо наших Героїв, оплакуємо їх і шануємо пам’ять. А також констатуємо: мета, заради якої люди поклали свої життя – не досягнута, система, проти якої повстали люди – не зламана.

Тому що на хвилі Майдану до влади прийшли інші, які назвали себе демократами та євроінтеграторами і які, насправді, просто скористалися народним гнівом, використавши його у власних інтересах. Вони мали шанс опертися на людську підтримку і зламати систему, проте не захотіли цього робити. Чому? Бо мали за мету за допомогою народних протестів прийти до влади заради самої влади та власного збагачення.

Тому високопосадовцям потрібно відзначати ті події не урочистостями, а боротьбою з проблемами, які залишились від попередньої влади та й ще більше розквітли. І пам’ятати загиблих хлопців, які німим докором дивляться сьогодні з обелісків на нас усіх.

За що вони загинули і продовжують гинути досі?

Гідність, ПАТРІОТИЗМ, вільний дух, прагнення до Свободи і незалежності, відстоювання їх і боротьба за це навіть ціною власного життя – то є ті почуття, які притаманні українській нації та вирізняють українців з-поміж інших.

Тож Майдан – є процес, що триває. Бо є Гідність і завжди буде прагнення до Незалежності, Волі і Свободи. Як казав наш великий геній Тарас Шевченко «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»

Слава Україні! Слава Вам, наші побратими!

Вічна пам’ять Героям, лицарям Майдану, чий патріотичний дух завжди буде нагадувати суспільству, що є цінності, дорожчі за власне життя.

Та Герої не вмирають! Їх дух завжди з нами, а пам’ять про них не дає нам можливості зупинитись, не втіливши ідеали Майдану в життя.

Людмила Башкірова, провідний спеціаліст медіа-сектору Політичної Партії «ПАТРІОТ».