Вітаємо аграріїв з професійним святом!

3 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні, 19 листопада, – День працівників сільського господарства.

Щорічно у третю неділю листопада в Україні відзначається День працівників сільського господарства. Це свято, присвячене усім трударям аграрного сектору, а також робітникам підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

Свято засноване ще в 1993 році і завжди відзначається дуже широко – з виставками продукції сільгоспвиробників, з урочистостями, присвяченими вшануванню праці працівників агросектору.

Шанобливе ставлення до аграріїв в Україні було завжди. З покон віків нашу країну називали житницею всієї Європи. До цих пір основними сільськогосподарськими культурами, які вирощуються українськими аграріями, залишаються зернові, цукровий буряк та картопля.

На жаль, сьогодні наш аграрний сектор переживає не прості часи. На урочистому засіданні, присвяченій професійному святу працівників сільського господарства, яке відбулось в цьому році в Українському домі в Києві, йшлося про успіхи галузі. Говорилось про те, що «аграрний сектор – це  локомотив розвитку національної економіки» і дає понад 40 відсотків валютної виручки, займаючи при цьому передові позиції як «країна-експортер аграрної продукції».

Однак якщо із святкової зали перенестись в реальне село, то картина наразі виглядає не такою вже й райдужною: ринок землі не формується, ведуться лише парламентські «бої», за якими маячать тіні крупних латифундаторів і тіньових гравців «сірого» ринку земель. Держава не надто ефективно допомагає становленню середнього класу на селі, тобто пересічного фермера, кооперативу, кластеру. Україна дійсно експортує достатньо аграрної продукції. Але на експорт йде переважно сировина, а не продукція переробки, що збільшило б кількість робочих місць, заодно і споживачів в країні, дало б зростання зарплат і, зрештою, збільшило надходження до бюджету.

Проблем в аграріїв дуже багато. Але в цей святковий для них день хотілося б привітати їх зі святом та побажати витримки та надії.

Шановні аграрії! Дозвольте насамперед подякувати вам за самовіддану й невтомну працю та висловити надію, що непрості для вас часи незабаром зміняться на краще.

ПАТРІОТИ від усієї душі бажають вам міцного здоров’я, миру й злагоди в родинах, щастя, добробуту, благополуччя та нових вагомих внесків в ім’я процвітання нашої держави.

Хай завжди в усіх оселях українців буде хліб, рясно колосяться щедрими врожаями наші ниви, а праця на землі стане однією з найшанованіших в нашій країні!

Зі святом вас, шановні аграрії! Дякуємо вам за вашу нелегку, але таку важливу працю!

Прес-служба