Підбірка актуальних новин за 7 листопада

3 роки ago Інформ центр 0

СЦКК: під Донецьком стався потужний вибух на складі з боєприпасами бойовиків

Унаслідок порушення заходів безпеки виникла пожежа на складі боєприпасів бойовиків “ДНР” в районі Опитного біля Донецька.

Про це заявили у  прес-центрі штабу АТО – Укрінформ.

“В української сторони СЦКК викликає занепокоєння розміщення складів зброї та боєприпасів на неконтрольованих урядом України територія ОРДО і ОРЛО поблизу населених пунктів, що створює загрозу для цивільного населення”, – йдеться у повідомленні.

Як приклад, внаслідок порушення заходів безпеки під час зберігання та поводження із боєприпасами виникла  пожежа  на складі боєприпасів НЗФ ОРДО в районі населеного пункту Опитне.

Наслідками пожежі стали вибухи та розліт боєприпасів. Під цей “обстріл” потрапив Київський район та північна частина населеного пункту Донецьк. Відзначені багаточисельні пошкодження житлових будинків та інфраструктури міста.

“Українська сторона СЦКК попереджає, що НЗФ ОРДО можуть вдатися до провокацій в населених пунктах на Донецькому напрямку, спрямованих проти мирного місцевого населення з метою скомпрометувати та звинуватити в цьому Збройні Сили України, з тим щоб зірвати “шкільне” перемир’я, – додали у прес-службі.

 

Transparency International закликала Президента подати проект про антикорупційний суд

Міжнародна громадська організація Transparency International закликала українського президента Петра Порошенка чимшвидше подати проект про антикорупційний суд.

Про це  повідомляє  прес-служба організації – Укрінформ.

“Transparency International Україна закликає Президента України невідкладно подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про створення Вищого антикорупційного суду. Представництво глобальної мережі впевнене, що нема потреби створення додаткової робочої групи для обговорення основних постулатів даного законопроекту”, – йдеться у заяві.

“Організація переконана, що основою для президентського законопроекту повинні стати напрацювання групи експертів із врахуванням рекомендацій Венеціанської комісії, що були представлені у її висновку 6 листопада, а саме: виняткова юрисдикція щодо справ, які подаються з боку НАБУ і САП; створення незалежної апеляційної палати; кандидати на посади суддів повинні обиратися на відкритому конкурсі за участі міжнародних партнерів;  антикорупційні судді  мають бути забезпечені винагородою високого розміру та достатнім рівнем безпеки”, – також наголошує TI Україна.

Нагадаємо: раніше представник президента в парламенті Ірина Луценко заявила, що Порошенко може подати законопроект про антикорупційний суд за два тижні.

 

Львівщиною проляже 300-кілометровий веломаршрут

На території Яворівського національного природного парку в с. Верещиця, що на Львівщині, збудують Центр екологічної освіти й розвиватимуть транскордонний велосипедний маршрут завдовжки 327 км.

Про це розповіла виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати-Україна” Галина Литвин у коментарі кореспонденту  “Вголосу” – Укрінформ.

За її словами, центр збудують у межах реалізації транскордонного проекту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони” впродовж 2018-2020 років. Він спрямований на покращення туристичної інфраструктури й підвищення привабливості транскордонного регіону Розточчя.

“У результаті реалізації проекту також покращать стан/збудують 327 км транскордонного велосипедного маршруту, збудують Геотуристичний центр у місцевості Ліпско-Полісся, здійснять промоційну кампанію активного туризму у прикордонні. Розмір гранту ЄС становить понад 1,8 млн євро”, – зазначила Литвин.

Також вона додала, що проект втілюватимуть 6 партнерів: з Львівської області – Яворівський національний природний парк, Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна”, департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА та з Люблінського воєводства – гміна Замостя, Маршалківське управління Люблінського воєводства та Розточанський природний парк.

Нагадаємо, на Львівщині втілять у життя 10 транскордонних проектів на суму понад 6,5 млн євро. Упродовж 2018-2020 рр. кошти спрямують на реалізацію інвестиційних заходів зі збереження пам’яток історико-культурної спадщини у Підкамені, Уричі, Раві-Руській, Сколе; природоохоронні проекти у Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному парку.

 

Український культурний фонд “поселиться” у Мистецькому Арсеналі

Перших 4-х членів Наглядової ради Українського культурного фонду, який має розпочати свою діяльність з 1 січня 2018 року, вже обрали шляхом проведення рейтингового інтернет-голосування.

Другу “четвірку” назвуть до кінця листопада, повідомив міністр культури України Євген Нищук на прес-конференції в Укрінформі у вівторок.

“Наглядова рада має включати вісім членів, двох з яких мають бути представлені Міністерством культури, двох – Президентом України, двох – від громадських культурних інституцій, двох – від закладів культури. Чотири персони, які мають бути представлені від громадськості і від закладів культури, за законом мали обиратися шляхом інтернет-голосування. Щоб забезпечити довіру і прозорість інтернет-голосування, Мінкультури у червні підписало меморандум з ГО “Електронна демократія”. Цю велику роботу успішно виконано”, – поінформував Нищук.

Він зазначив, що міністерство проводило процедуру інтернет-голосування протягом 2-х тижнів – з 13 по 27 жовтня. За його результатами, 97% уповноважених осіб використали своє право віддати голос за обрану кандидатуру.

“На підставі результатів рейтингового інтернет-голосування за кандидатів до складу Наглядової ради Українського культурного фонду обраними вважаються: від закладів культури – директор-художній керівник Київської академічної майстерні театрального мистецтва “Сузір’я” Олексій Кужельний (17 голосів) та гендиректор Національної бібліотеки для дітей Алла Гордієнко (11 голосів); від громадських об’єднань – ректор Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва Владислав Корнієнко (16 голосів) та представник медіа-спільноти, один з авторів закону про підтримку кінематографії Сергій Сьомкін (12 голосів). Це дуже достойні кандидати. Нам приємно, що саме таку більшість отримали ті люди, яких добре знає галузь”, – наголосив міністр культури.

Нищук  нагадав, що Наглядова рада має бути сформована до кінця року, а також до 1 січня має бути підготовлене приміщення для Українського культурного фонду.

“До кінця листопада вже буде відома наступна “четвірка” Наглядової ради – від Міністерства культури і Адміністрації Президента. І вже “вісімка” повинна представити на мій розгляд три кандидатури на голову Наглядової ради. Після чого буде проведений короткотерміновий невеличкий конкурс на посаду виконавчого директора, який не матиме права голосу, а буде вести суто технічну, юридичну роботу”, – повідомив міністр, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

Він також уточнив, що двох своїх представників Мінкультури обере шляхом консультацій, і це не будуть чиновники зі структури міністерства.

“Це може бути представник музейної справи чи культурний менеджер, який вже має певний авторитет і в інших регіонах, а не тільки в центрі. Важливо, щоб була довіра до Наглядової ради, а отже, до новоствореного Культурного фонду”, – зазначив Нищук.

Міністр також повідомив, що вже визначились із приміщенням для фонду.

“Це одне з приміщень, які розташовані на території Мистецького Арсеналу. Воно потребує ремонту і підготовки. Але там достатньо місця, щоб проводити презентації, щоб збиралась Наглядова рада, а також експертні ради, яких згодом за напрямками обиратиме Наглядова рада і які будуть відповідати за відбір тих чи інших проектів”, – сказав він.

Нищук також зазначив, що в бюджеті наступного року, який поданий урядом України, передбачено 200 млн грн на діяльність Українського культурного фонду. А також підкреслив, що створення Культурного фонду – “це подія для мистецької, культурної спільноти, тому що фонд має на меті підтримку всіх мистецьких, культурних проектів різних напрямків – як державного, так і недержавного сектора, причому зовсім з іншим бюджетом – як державним, так і можливістю отримання недержавних коштів через прозорий експерт-відбір тих чи інших проектів”.

 

Україна планує приєднатися до Батумської ініціативи щодо “зеленої економіки”

Україна заявила про намір приєднатися до Батумської ініціативи, яка передбачає впровадження державою заходів для розвитку “зеленої економіки”.

Про це поінформував заступник міністра екології та природних ресурсів Микола Кузьо на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У розвиток тих напрямів співпраці, які в нас зараз є з нашими міжнародними партнерами, Україна заявила про свій намір приєднатися до так званої Батумської ініціативи”, – зазначив він.

За його словами, ця ініціатива передбачає, що держава впроваджує відповідні заходи, спрямовані для розвитку “зеленої економіки” з метою досягнення не просто економічного зростання, а такого економічного зростання, яке буде “дружнім” для довкілля і сприятиме збереженню довкілля.

Кузьо зауважив, що Батумська ініціатива є загальноєвропейським проектом, яка була започаткована минулого року і до якої вже приєдналося 25 країн і 13 міжнародних організацій та яка включає в себе 117 зобов’язань. Урядовець додав, що у рамках виконання цих зобов’язань  Україна  планує працювати у декількох напрямках – зокрема, у питанні розробки й ухвалення Стратегії низьковуглецевого розвитку, опрацювання питання запровадження “зелених закупівель”, які сприятимуть розвитку тих секторів економіки, які виробляють “дружні” для довкілля товари, та ухвалення Стратегії поводження з відходами.

Кузьо наголосив, що розвиток “зеленої економіки” загалом дає можливість економити до 24% ресурсів, які використовують на виробництві товарів і послуг та створює робочі місця.

“Якщо у контексті поводження з відходами просто вивезення сміття на сміттєзвалища створює 6 робочих місць, то утилізація і переробка – це уже 36 робочих місць, а повторне використання – це 296 робочих місць”, – пояснив Кузьо.

Він також відзначив, що впровадження заходів “зеленої економіки” є також зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

 

ФСБ стверджує, що “Артпідготовка” планувала влаштувати в Росії Майдан

Після низки допитів затриманих 5 листопада членів руху “Артпідготовка” ФСБ стверджує, що в Росії готувалася несанкціонована акція, схожа з українським “Майданом” – Укрінформя.

Про це повідомляє  Інтерфакс  з посиланням на ЦГЗ ФСБ і наданий ним відеозапис затримання.

“Акцію планувалося провести з метою привертання уваги до себе з боку влади, проводячи аналогію з  “Майданом”, – сказав учасник руху, що представився Олексієм Луценком.

Він повідомив, що заклик брати участь “у несанкціонованій мирній протестній акції” був розміщений на каналі “Русский бунт” на початку жовтня цього року.

Інший затриманий, ім’я якого не назване, заявив, що “збирався брати участь у вуличних діях проти діючої влади”.

ФСБ стверджує, що в місцях затримань були виявлені ємності з різними розчинниками, сірчаною кислотою, пістолет, ножі, саморобні петарди, газові балончики, атрибутика руху “Артпідготовка”.

Раніше лідер російської “Артпідготовки” В’ячеслав Мальцев неодноразово заявляв, що 5 листопада 2017 року в Росії станеться революція. Сам Мальцев нині перебуває за кордоном. Рух “Артпідготовка” визнано в Росії “екстремістським”.

За декілька днів до 5 листопада по всій країні були затримані десятки прихильників Мальцева. ФСБ стверджує, що активісти “Артпідготовки” нібито планували підпали адміністративних будівель і напади на поліцейських. 5 листопада за звинуваченням в участі в акції забороненого руху “Артпідготовка” було затримано більш як 400 осіб.

 

Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу

ВР ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За” відповідний законопроект № 3112-1 проголосували 226 депутатів. Серед авторів законопроекту – Голова Верховної Ради та депутат Леонід Ємець.

“Одна з основних і загальновизнаних проблем законодавства про вибори закладена у застосовуваних виборчих системах, які створили ситуацію відірваності як народних депутатів України, так і депутатів місцевих рад від виборців через відсутність впливу виборців на персональний склад парламенту. Потребу суттєвої модифікації виборчої системи, подолання деперсоніфікованого способу голосування виборців визнають сьогодні як основні політичні сили, так і громадська думка”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

У зв’язку з цим пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування («відкриті» списки кандидатів), що вимагає запровадження регіональних виборчих округів.

Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних рад, а також міських рад тих міст, у яких кількість виборців перевищує 90 000 осіб. На виборах міських голів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості.

Зокрема, у проекті пропонується змінити модель виборчої системи, що застосовується на парламентських виборах. Проект передбачає застосування персоніфікованого голосування, що дозволяє виборцям проголосувати за конкретного кандидата, включеного до регіонального списку партії.

Відповідно до ст. 338 проекту, з метою висування списків кандидатів у депутати загальнодержавний виборчий округ поділяється на 27 регіональних округів. Партія висуває кандидатів у вигляді єдиного списку кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі, який формується та затверджується з’їздом партії. З числа кандидатів, включених до загальнодержавного виборчого списку, партія формує і затверджує регіональні списки кандидатів у депутати у кожному виборчому регіоні. Регіональний виборчий список партії повинен включати не менше п’яти кандидатів.

У розподілі мандатів депутатів беруть участь виборчі списки кандидатів, які за підсумками голосування на виборах депутатів набрали не менше 4% дійсних голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі

Проект передбачає застосування персоніфікованого голосування і на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Відповідно до частини 2 та 3 статті 388 проекту, вибори депутатів проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками кандидатів у депутати у багатомандатних виборчих округах від регіональних організацій політичних партій, що дозволяє виборцям проголосувати за конкретного кандидата, включеного до регіонального списку партії. У розподілі мандатів депутатів беруть участь організації партій, виборчі списки яких за підсумками голосування на виборах депутатів набрали не менше 4% дійсних голосів виборців у єдиному республіканському виборчому окрузі.

Як повідомлялося, наприкінці листопада 2014 року фракції парламентської більшості зафіксували в Коаліційній угоді, що протягом 1 кварталу 2015 року буде ухвалено новий закон “Про вибори народних депутатів України” на основі пропорційної системи з відкритими списками. Разом з тим ще у 2010 році Парламентська Асамблея Ради Європи наголосила на необхідності запровадження на виборах народних депутатів України пропорційної виборчої системи, яка базуватиметься на відкритих виборчих списках і регіональних виборчих округах.

Чинним законодавством передбачена змішана виборча система (50% парламентаріїв обираються за мажоритарною виборчою системою, інші 50% – за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками).

 

Рада оголосила українському кіно ПДВ-канікули

Верховна Рада до 1 січня 2023 року звільнила від оподаткування податком на додану вартість виробництво українських фільмів.

За ухвалення в цілому законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» № 3238-д проголосували 228 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, до 1 січня 2023 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання національних  фільмів, визначених Законом України “Про кінематографію”, виробниками, демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів, а також постачання робіт та послуг з дублювання, озвучення державною мовою іноземних фільмів на території України, постачання робіт та послуг із збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини.

При розгляді поправок до цього законопроекту прозвучала ініціатива поставити на підтвердження поправки, які були враховані комітетом, що стосувалися не розповсюдження звільнення від ПДВ іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України. Ця ініціатива не була підтримана і, відповідно, залишилась редакція першого читання, де звільнення від оподаткування поширюється на іноземні фільми, дубльовані, озвучені державною мовою на території України.

Крім того, депутати також прийняли в цілому пов’язаний із попереднім законопроект № 3239-д «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні». За його прийняття проголосували також 228 депутатів.

Разом із тим депутати направили на повторне друге читання законопроект № 3240 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні».

 

Проект нового Трудового кодексу готовий до розгляду в другому читанні – комітет

Проект нового Трудового кодексу України повністю підготовлений комітетом ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення до розгляду парламентом у другому читанні.

Про це заявив народний депутат, голова підкомітету з питань урегулювань трудових відносин та зайнятості населення Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Олександр Дроздик під час презентації проекту «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці та подолання незадекларованої праці», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Проект нового Трудового кодексу підготовлений повністю комітетом. Комітет зробив максимально для того, щоб він відповідав усім міжнародним стандартам, нормам і положенням, які Україна підписала і зобов’язується виконувати. Це проект нового Трудового кодексу № 1658, розгляд у другому читанні якого ми очікуємо найближчим часом у Верховній Раді», – зазначив Дроздик.

За його словами, в проекті нового Трудового кодексу визначено чітку систему органів нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю.

«Також визначено правовий статус, чого зараз фактично не визначено, Державної служби України з питань праці як спеціалізованого органу контролю державної виконавчої влади, обсяг повноважень та порядок здійснення перевірок, що гарантують незалежність інспекції та її інспекторів. Дуже сподіваюся, що найближчим часом парламент розгляне цей проект, тому що прийняття його пришвидшить реалізацію тих всіх планів, які ми спільно почали», – наголосив депутат.

Як повідомлялося, у першому читанні проект нового Трудового кодексу Верховна Рада прийняла 5 листопада 2015 року.

 

Окупація Криму: InformNapalm передали списки “зелених чоловічків”

Хакери з “Українського кіберальянсу” (UCA) отримали доступ до виписок із наказів командирів військових частин Збройних сил РФ, особовий склад яких брав участь у захопленні Криму.

Про це повідомив на своїй сторінці у  Facebook  волонтер InformNapalm Михайло Кузнєцов – Укрінформ.

“Хактивісти UCA передали на аналіз волонтерам InformNapalm виписки з наказів командирів російських військових частин, особовий склад яких брав участь у захопленні Криму. На даний момент ми аналізуємо документи і вже знайшли підтвердження їх автентичності. Частина російських військовослужбовців раніше фігурували в наших розслідуваннях і були представлені до державних нагород за окупацію Криму. Незабаром більш як дві тисячі військових злочинців стануть фігурантами міжнародних судів і військових трибуналів”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що перша партія доказів вже передана в міжнародні суди.

Засновник InformNapalm Роман Бурко  вказав  на те, що багато з тих, хто в масках і формі “зелених чоловічків” захоплював  Крим, далі воювали на Донбасі

 

В ООН вимагають від коаліції під проводом Саудівської Аравії припинити блокаду Ємену, щоб жителі країни могли отримати необхідну гуманітарну допомогу.

Про це у вівторок, 7 листопада, заявив речник Офісу ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) Єнс Лерке, повідомляє DW – Укрінформ.

“Це абсолютно нагально. Від 80 до 90 відсотків імпорту продуктів надходять через ці порти (заблоковані авіа- та морські порти, – ред.), і ці канали є лініями життєзабезпечення. Імпорт пального, їжі та ліків повинен тривати”, – наголосив Лерке.

Зазначається, що авіарейси з гуманітарною допомогою для Ємену заблоковані з 6 листопада. В Ємені близько семи мільйонів людей потерпають від гострої нестачі продовольства та змушені розраховувати винятково на гуманітарну допомогу. Блокада, яку Саудівська Аравія запровадила напередодні, уже призвела до 60-відсоткового стрибка цін на пальне, а ціни на побутовий газ зросли вдвічі.

Саудівська Аравія заявила про закриття кордонів Ємену з метою запобігти ввезенню на територію охопленої громадянською війною країни зброї з  Ірану. З території Ємену підтримувані Іраном повстанці-хусити здійснили постріл балістичною ракетою по території Саудівської Аравії. Ракету було успішно збито і ніхто не постраждав, але Ер-Ріяд посилив критику Ірану, свого головного конкурента за домінування в регіоні і встановив блокаду Ємену.

В Ємені з 2014 року точиться громадянська війна, в якій загинули вже понад 10 тисяч осіб. Саудівська Аравія підтримує міжнародно визнаного президента Ємену Мансура Хаді, а Іран – повстанців-хуситів.

 

Українська художниця покаже свої роботи в Нью-Йорку

Українська художниця Таня Василенко представить Україну на ярмарку сучасного мистецтва The Other Art Fair, що пройде 9-12 листопада в Нью-Йорку – Укрінформ.

Її роботи з-понад 650 заявок були відібрані організаторами Saatchi Art, пише  LuckyUkraine.

“Теми для творчості я беру з повсякденних реалій. Трансформуючи реальність життя на полотні, я намагаюся передати глядачеві свої емоції та відчуття різних подій, які відбуваються навколо мене. З кожною новою серією я шукаю тему для діалогу з глядачем, встановлюючи з ним контакт на рівні колірних рішень і повідомлень за допомогою кольору”, – сказала художниця.

Як відомо, The Other Art Fair сприє розкриттю широкому загалу нових інноваційних творчих талантів, таким чином дозволяючи художникам налагоджувати прямі відносини з потенційними покупцями і галеристами.

 

Рада суддів погодила шістьох кандидатів на роботу в КСУ

Рада суддів України (РСУ) рекомендуватиме шістьох кандидатів для обрання за своєю квотою одного судді Конституційного суду України, якого обиратимуть делегати позачергового З’їзду суддів 13 листопада.

Про це заявила під час прес-конференції голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За результатом спецперевірки, вивчення документів та співбесід із 18 кандидатів Ради суддів рекомендуватиме 6 кандидатів на одну вакантну посаду судді Конституційного суду”, – зазначила Сімоненко.

Вона  розповіла, що рекомендації отримали суддя Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко, суддя  Верховного суду України  Василь Гуменюк, суддя Київського окружного адміністративного суду Андрій Леонтович, суддя Апеляційного суду Львівської області Роман Савуляк, суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сергій Чумак і суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Валентин Крижановський.

Водночас Рада суддів відклала до завершення спецперевірки розгляд питання стосовно трьох кандидатів – начальника організаційно-методичного відділу управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури Головного слідчого управління Генпрокуратури  Ігоря Боршуляка, заступника директора адвокатського об’єднання “Нечаєв і партнери” Володимира Півторака та судді Київського окружного адміністративного суду у відставці Сергія Штогуна, які подали документи на  участь у конкурсі на посаду судді КСУ. “Якщо ці троє кандидатів пройдуть спецперевірку, то я не виключаю, що загалом буде рекомендовано з’їзду 9 кандидатів”, – додала керівник РСУ.

За словами Сімоненко, на позачерговий З’їзд суддів обрано 322 делегати. Для призначення когось із претендентів суддею КСУ необхідно, аби за нього віддали свої голоси не менше 162 делегатів З’їзду суддів.

 

Українська армія тренується більше – з початку року провели понад 5000 заходів

Протягом року Збройними силами України проведено понад 5000 заходів бойової підготовки, що на 30% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це заявив на брифінгу начальник Управління оперативної підготовки Головного управління підготовки Збройних сил України Ігор Подолян щодо підсумків навчання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цьогоріч у Збройних Силах проведено понад 5000 заходів бойової підготовки… Ми практично повністю завершили цьогорічний план підготовки Збройних Сил. Зараз перед нами стоїть ключове завдання – планування заходів бойової роботи на наступний навчальний рік, що розпочнеться з 15 січня 2018 року”, сказав Подолян.

За його словами, “значно зросла інтенсивність проведення навчань. У 2017 проведено 109 командно-штабних навчань, 32 бригадних тактичних навчання, 12 льотно-тактичних  навчання, що на 30% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року”.

Подолян зазначив, що на даний час проведення бригадного навчання – “це не подія, а звичайний буденний захід. Військові частини, які готуються до виконання завдань в АТО, проводять по два бригадних навчання, при цьому на різних полігонах. Збройним силам вдалося відійти від практики проведення тактичних навчань по шаблону. Тактичні навчання проводяться не тільки на полігонах, а і поза їх межами”, – сказав він.

Крім того у цьому році відновилася практика проведення конкурсів та змагань на кращий підрозділ роду військ та спеціальних військ, фінальні етапи яких планувались під час професійного свята зазначеного роду військ. Наприклад, на минулому тижні завершилось змагання на кращу артилерійську батарею Збройних сил України. Це, в свою чергу, має позитивний вплив не тільки на ефективність підготовки, а і на підвищення престижу військової служби.

Програма підготовки льотного складу виконана на 95%, при цьому середній наліт льотчиків армійської авіації та Повітряних Сил складає 45 годин, а льотчика авіації Військово-морських сил – 29 годин.

Наплавність кораблів та суден ВМС – виконано на 86%, що складає 17 діб. На даний час в активній фазі виконання програми стрибків з парашутом. Наприклад, підрозділи Сил спеціальних операцій її вже виконали у повному обсязі, сказав представник Генштабу.

 

У Кропивницькому презентують видання української діаспори

8 листопада у відділі рідкісних і цінних видань обласної бібліотеки ім. Д.Чижевського у Кропивницькому відбудеться презентація виставки документів “Жовтневий переворот 1917: наслідки для України”.

Про це повідомляє  прес-служба  бібліотеки – Укрінформ.

“Основу книг, представлених на виставці, складають видання української діаспори, що вийшли в Торонто, Нью-Йорку, Мюнхені в різний час, а також цікаві сучасні дослідження”, – сказано у повідомленні.

Також на заході будуть експонуватися газети: “Нова Рада” (1918), “Друг народа” (1918,1919) та фотокопії документів, що ілюструють вказаний період, а також документи з родинного архіву Євгена Чикаленка.

Зазначається. що про події періоду Української революції говоритимуть кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко та краєзнавець Федір Шепель.

Виставка проводиться завдяки спільним зусиллям обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського, Державного архіву Кіровоградської області та обласного краєзнавчого музею.

 

Мін’юст запровадив механізм, що унеможливить подвійні договори оренди землі

Міністерство юстиції запровадило механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі – Укрінформ.

Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова,  повідомляє  прес-служба  Мін’юсту.

«Ми запровадили на технічному рівні автоматичний обмін даними між нашим реєстром майнових прав і Держгеокадастром. Тепер реєстратор фізично не може завершити процедуру внесення даних і закрити розділ у реєстрі, поки автоматично не «підтягнуться» дані від Держгеокадастру про наявність чи відсутність реєстрації земельної ділянки», – повідомила Сукманова.

За її словами, більше не потрібно сподіватися на порядність, законослухняність та педантичність реєстраторів, оскільки “вони змушені будуть витримати процедуру, хочуть вони цього, чи ні”.

«Окрім того, це технічне нововведення є черговим кроком Мін’юсту у боротьбі з тими, хто захоплює агропідприємства. Автоматичний обмін даними між реєстрами звузить можливість для рейдерських захоплень, адже саме подвійні договори оренди часто використовуються рейдерами як інструмент старту атаки на фермерські господарства», – сказала заступник міністра.

Вона підкреслила, що однією з головних причин виникнення конфліктів в аграрному секторі є існування подвійних договорів оренди землі.

Перед тим, як оформити будь-який договір оренди землі, наголосила Сукманова, реєстратор повинен пересвідчитися, що право оренди землі не було зареєстровано у відділі земельних ресурсів, де до 2013 року реєстрували відповідні договори.

«Для перевірки реєстратор зобов’язаний надіслати запит у Держгеокадастр і отримати відповідь, що ділянка не орендується, відсканувати її та внести у реєстр. Але на практиці реєстратори або не направляють запит, або не дочікуються відповіді, а то і не знають, що така відповідь повинна бути надана і повторно реєструють договір оренди земельної ділянки, яка вже в оренді», – окреслила проблему заступник міністра.

Як наслідок, зазначила вона, в одного і того ж паю з’являються два орендарі.

 

Посол України вказав французькому видавництву на порушення міжнародного права

Посол України у Франції Олег Шамшур звернув увагу французького видавництва Le Group VALMONDE&CIE, що деякі статті у виданому ним журналі “Секрети Росії” мають тенденційну природу і містять історичні та політичні неточності.

Про це Шамшур написав у відкритому листі, оприлюдненому на сторінці посольства у  Facebook – Укрінформ.

“По-перше, я хотів би звернути вашу увагу на те, що окремі дефініції в цьому журналі суперечать міжнародному праву. Згадка про незаконну анексію Криму Росією як про “реінтеграцію” Криму дезінформує ваших читачів. У такий спосіб ви легітимізуєте кричуще порушення Росією міжнародного права, замість того, щоб говорити правду, яка визнана міжнародним співтовариством та Організацією Об’єднаних Націй: насправді це незаконна окупація”, – написав дипломат.

У цьому контексті він нагадав, що 27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію A/68/L.39 «Територіальна цілісність України», яка закликає всі держави не визнавати жодних змін у статусі Автономної Республіки Крим та м. Севастополь і утримуватися від будь-яких дій чи контактів, які можуть тлумачитися як визнання цього статусу.

Шамшур звернув увагу видавництва на те, що у журналі цитуються лише французькі політики, відомі своєю проросійською позицією, які неодноразово у незаконний спосіб відвідували Автономну Республіку Крим (Україна), окуповану Росією, порушуючи норми міжнародного права, українське законодавство та демонструючи неповагу до офіційної позиції Франції та міжнародної спільноти.

“Я хотів би нагадати вам, що  Франція  займає ключову позицію у відстоюванні територіальної цілісності України та рішуче засудила анексію Криму після нелегітимного “референдуму”. Нещодавно президент Франції Е.Макрон підтвердив прихильність Франції до “суверенітету України в її визнаних кордонах” та підкреслив, що “Франція не визнає анексію Криму Росією”, – підкреслив посол.

Дипломат зазначив, що автор однієї зі статей звинувачує французів в “русофобії”. “Але чому називати “русофобією” будь-яке несприйняття спроб Росії підірвати європейську стабільність та ігнорувати міжнародне право?”, – акцентував Шамшур.

Дипломат також звернув увагу видавництва на історичні неточності у статтях, присвячених Київській Русі з VIII по XI ст., де вона представлена як Росія.

“Таке тлумачення свідомо використовується Росією для маніпулювання історичними фактами та присвоєння історії іншої країни. Щоб з належною об’єктивністю висвітлити цей історичний період, було б доцільно відокремлювати терміни “Русь” – середньовічна держава з Києвом у якості столиці та «Росія» – держава з Москвою у якості столиці, яка виникла набагато пізніше. Варто відзначити, що ця держава до 18 століття мала назву “Московія”, – зазначив посол.

За словами дипломата, його також здивувало те, що автори видання проводять абсолютно антиісторичні паралелі між українськими запорізькими козаками, увічненими І.Рєпіним, які втілюють прагнення України до свободи, її боротьбу за незалежність, та терористичними найманцями, які захопили у заручники частину населення Донецької та Луганської областей (Україна) та діють на замовлення Росії, за її фінансування та озброєння.

“Така неправдива інформація, яку ви свідомо чи несвідомо використовуєте у своєму журналі, сприяє російській пропаганді, яка намагається виправдати агресію Російської Федерації проти України. Сподіваюсь, пані та панове, ви візьмете до уваги мої зауваження під час підготовки до ваших наступних випусків”, – резюмував Шамшур.

 

Втручання у вибори: екс-радник Трампа розказав про “приватні” розмови з віце-прем’єром РФ

Колишній радник з питань зовнішньої політики у виборчому штабі Дональда Трампа Картер Пейдж на засіданні комітету Палати представників з розвідки підтвердив факт спілкування з віце-прем’єром Росії Аркадієм Дворковичем в липні 2016 року.

Про це повідомляє  CNN  з посиланням на стенограму інтерв’ю – Укрінформ.

“Шестигодинні свідчення (екс-радника – ред.) надають нові подробиці про те, як Пейдж інформував людей у штабі Трампа про спілкування з росіянами, а також детальнішу інформацію про його контакти з росіянами після зустрічі з віце-прем’єр-міністром Росії Аркадієм Дворковичем під час поїздки в липні 2016 року”, – йдеться у повідомленні.

Так, згідно зі свідченнями, провідні члени штабу Трампа знали про поїздку екс-радника з питань зовнішньої політики до Росії у липні 2016 року.

Повідомляється, що Пейдж поінформував високопоставлених чиновників штабу про свою поїздку заздалегідь.

За словами Пейджа, йому запропонували виступити в  Росії  після того, як він приєднався до штабу. Екс-радник Трампа стверджує, що він заздалегідь домагався дозволу на свою поїздку і просив поради щодо свого виступу в університеті, а потім запропонував надати звіт про це учасникам президентської кампанії.

Як зазначається, Пейдж завжди стверджував, що він їздив до Росії як приватний громадянин, а метою поїздки до РФ була зустріч з науковцями та лекція, під час якої він заявив, що перебуває в Росії не для того, щоб представляти Трампа. Пейдж також описав свою ж розмову із Дворковичем як “приватну”.

Після поїздки екс-радник Трампа запропонував представникам штабу представити звіт.

За його словами, він збирався направити звіт щодо “деякої неймовірно унікальної інформації та пропагандистської діяльності, яку він отримав від кількох російських законодавців та високопоставлених членів адміністрації президента Росії”.

Втім Пейдж наголосив, що його слова щодо “унікальної інформації” стосуються того, що він дізнався з виступів на події.

У своїх свідченнях Пейдж також заявив, що окрім Дворковича зустрічався і з іншими російськими урядовцями, коли виступав з промовою в Москві в липні 2016 року. Екс-радник Трампа назвав ці зустрічі “привітаннями і короткими розмовами”.

У грудні 2016 року Пейдж повернувся до Росії і знову зустрівся із Дворковичем. За його словами, віце-прем’єр Росії тоді перебував на обіді, який він відвідував.

У травні екс-радник Трампа Картер Пейдж заявив про готовність свідчити перед Конгресом на відкритих слуханнях в контексті розслідування щодо втручання РФ у внутрішні справи США.

 

У ЄС закликають Київ «боротися за серця» людей на окупованих територіях

У Євросоюзі висловлюють переконання, що українське керівництво не повинне «ізолювати» населення, яке залишилося на непідконтрольних територіях на сході держави.

Про це заявив виконавчий директор з питань Європи та Центральної Азії Європейської служби зовнішньої діяльності Томас Майр-Гартінг на форумі Світового конгресу українців у вівторок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Я вважаю, що у цьому контексті дуже важливо наголосити, що населення на сході не повинне опинитися в ізоляції. Для українського керівництва залишається викликом – боротися за серця і думки людей, які опинилися у дуже складних обставинах, включаючи території, які зараз не контролюються урядом», – сказав представник Європейської служби зовнішньої діяльності.

Він зауважив, що свої зобов’язання повинні виконувати усі сторони, що є запорукою урегулювання ситуації на сході України.

Майр-Гартінг також розкритикував  Росію, яка порушує права людини на непідконтрольних територіях, зокрема в Криму.

 

Європарламент квапить Україну з чотирма реформами

У Європарламенті очікують від України прогресу в проведенні низки важливих реформ.

Про це сказав голова Делегації Європарламенту до парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Даріуш Розаті на форумі Світового конгресу українців у вівторок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Хочу назвати сфери, де реформи затягуються. Це судова реформа, антикорупційні інституційні засади, зокрема антикорупційний суд, земельна реформа, приватизація державних підприємств. Це є всі ті сфери, де необхідний прогрес. Інакше не слід очікувати на інвестиції, без яких не буде швидкого розвитку”, – заявив європарламентарій.

Він додав, що прогрес реформ у цих сферах є неефективним.

Водночас Розаті наголосив, що  Євросоюз  повинен надавати Україні більше допомоги у сфері безпеки, зокрема щодо виконання Мінських домовленостей.

У свою чергу, керівник групи підтримки України у Єврокомісії Петер Вагнер висловив переконання, що міжнародне співтовариство, зокрема ЄС, повинне розширити свою допомогу Україні.

“Україна потребує значно більшої підтримки для того, щоб відчути справжні переваги, які пропонує Угода про асоціацію”, – наголосив представник Єврокомісії.

За його словами, якщо Україна і ЄС виконають взаємні зобов’язання, про які досягнуті домовленості, то відносини між сторонами будуть тіснішими та більш інтегрованими, ніж має з ЄС будь-яка інша країна у світі

 

Цей день в історії: Річниця Конгресу українців Канади

7 листопада в 1940 році у Вінніпезі було створено Конгрес українців Канади – суспільно-громадську організацію, яка нині об’єднує 33 українських всеканадських організації – Укрінформ.

Спочатку організація називалася Комітетом українців Канади й була створена для координації дій місцевих українських організацій та співпраці української громади з урядом Канади. Одним із співзасновників та багаторічних головуючих Комітету був отець Василь Кушнір.

На сьогодні Конгрес українців Канади – громадська представницька рада, яка об’єднує 33 українських всеканадських організації та її філій, з центром у Вінніпезі. КУК нараховує шість провінційних рад (Онтаріо, Манітоба, Саскачеван, Альберта, Британська Колумбія і Квебек); 34 відділи у містах всієї Канади (від Монреалю до Ванкувера); і ряд окремих комітетів.

Канада – третя країна за числом етнічних українців (після України і Російської Федерації). Нині в Канаді мешкає 1,2 млн українців. Канадські українці – найбільша слов’янська діаспора на території цієї північноамериканської країни.

За свою історію українська еміграція в Канаді зробила помітний внесок у розбудову і процвітання цієї країни. Важко назвати хоча б одну галузь народного господарства Канади, її науки, культури, спорту, політики чи бізнесу, де обійшлося б без українців. Серед найвідоміших: Петро Яцик, Роман Гнатишин, Лео Мол, Христя Фріланд, Євген Мельник, Едвард Стельмах, Роберта Бондар та багато інших.

 

Член Конгресу США: Важливо не допустити повторення Голодомору

Штучний голод, спричинений радянською владою в 1932-33 роках в Україні, який забрав життя близько 10 млн людей, став надто високою ціною для України на шляху до свободи й незалежності.

Подібна трагедія не повинна повторитися, заявив у вівторок у Конгресі США представник від штату Нью-Джерсі Білл Паскрелл, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Історія повторюється доти, поки ми не докладемо зусиль, щоб це спинити”, – наголосив американський законодавець.

Він підкреслив, що штат Нью-Джерсі, який він представляє в Палаті представників, визнав Голодомор в Україні 1932-33 рр. геноцидом українського народу.

“Ми не повинні допустити, щоб це повторилося, український народ сплатив надто високу ціну, втратив дуже багато крові в боротьбі за свою свободу. Я знаю про це, тому що в моєму окрузі проживає багато українців”, – підкреслив член Палати представників.

Він акцентував, що в Сполучених Штатах пам’ятають про ці жертви.

“Це був рукотворний голод, і ми маємо уникнути повторення подібної трагедії”, – наголосив Паскрелл.

Він також зауважив, що Сполучені Штати підтримують прагнення українського народу до незалежності, згадавши при цьому події Помаранчевої революції, Революції Гідності, збройної боротьби з російською окупацією на сході та спроби Росії анексувати Крим.

“Я ніколи не припиню зусиль у Конгресі, допоки Крим не повернеться в Україну”, – заявив американський конгресмен.

Він підкреслив, що Америка відчуває відданість зміцненню відносин з Україною.

“Ми не поступимося на жоден дюйм за будь-яких причин та мотивацій, оскільки ми знаємо, що свобода – найвища цінність для українського народу”, – підкреслив Білл Паскрелл.

 

У Конгресі США представили проект резолюції щодо Голодомору в Україні

Проект резолюції, приурочений до 85 роковин Голодомору-геноциду в Україні, представили у вівторок в Конгресі США.

Про це розповів у коментарі Укрінформу посол України в США Валерій Чалий.

«Ми сьогодні, як Посольство України і дипломатична служба, просуваємо цю ідею в різних країнах світу, зокрема в Сполучених Штатах Америки, щоб у Конгресі була прийнята резолюція про визнання Голодомору-геноцидом українського народу. Перші кроки зроблені, сьогодні така резолюція була внесена конгресменами в Палаті представників»,- повідомив посол.

Він зазначив, що з цією ініціативою виступили, зокрема, конгресмени Сандер Левін, Марсі Каптур, Брайан Фітцпатрік і Енді Гарріс.

«Резолюція далі розглядатиметься, Я думаю, це займе кілька місяців і, сподіваюсь, наступного року, навесні, ми будемо мати голосування в Конгресі США»,- зазначив дипломат.

Він також підкреслив, що наразі процес визнання Голодомору геноцидом українського народу триває в кількох штатах. Так, на сьогодні таке рішення вже прийняли парламенти штатів Вашингтон, Орегон і Нью-Джерсі.

«Я, як посол, разом з Комітетом Голодомору-геноциду звернувся до всіх губернаторів у Сполучених Штатах, щоби вони видали свої прокламації»,- зазначив Валерій Чалий.

За його словами, це буде додатковим аргументом для рішення конгресменів і сенаторів у головному законодавчому органі США.

 

Президент підписав закон про кібербезпеку

Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України”, ухвалений Верховною Радою 5 жовтня.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Закон створює засади національної системи кібербезпеки як сукупності політичних, соціальних, економічних та інформаційних відносин разом із організаційно-адміністративними та техніко-технологічними заходами державного і приватного секторів та громадянського суспільства”, – йдеться у повідомленні.

Законом визначено правові та організаційні основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, повноваження і обов’язки державних органів, підприємств, установ, організацій, осіб та громадян, основних засад координації їх діяльності, а також базових термінів у сфері кібербезпеки.

Документ також визначає основні об’єкти кіберзахисту, які в сукупності складають критичну інфраструктуру країни, принципи забезпечення кібербезпеки та національна система кібербезпеки. Згідно з законом, Президент України координує діяльність у сфері кібербезпеки через очолювану ним Раду нацбезпеки і оборони України.

Зазначається, що ухвалення цього закону дозволяє впровадити комплексний підхід під егідою держави і у тісному співробітництві з приватним сектором і громадянським суспільством та створює умови для забезпечення кіберзахисту критично важливих інфраструктурних об’єктів України.

В законі враховано низку пропозицій експертів НАТО і Євросоюзу.

Законодавчий акт було розроблено на виконання вимог Стратегії національної безпеки України, затвердженої Указом Президента України від 15.03.2016 № 96 “Про рішення  Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року “Про Стратегію кібербезпеки України”.

 

Японська Fujikura має намір відкрити на Львівщині третє підприємство

Наміри відкрити на Львівщині своє третє підприємство задекларувала японська компанія Fujikura Automotive Europe GmbH.

Про це йшлося під час зустрічі представників компанії з керівником облдержадміністрації Олегом Синюткою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наше зростання дозволяє нам планувати розширення діяльності, тому цілком ймовірно, що уже наступного року ми говоритимемо про відкриття нового заводу на території Львівської області», – сказав президент компанії Акіра Сасагава.

Представники Fujikura висловили прохання посприяти прискоренню перетину кордону вантажів, аби забезпечити безперебійне виробництво та вчасне виконання замовлень.

 

Рада Європи представить у Києві результати реалізації 5 проектів для України

Рада Європи та Європейський Союз представлять у Києві результати реалізації проектів для України щодо підтримки реформ пенітенціарної системи, свободи медіа та боротьби з корупцією.

Про це інформує прес-служба Ради Європи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В Україні було виконано п’ять спеціальних для країни проектів, що реалізуються за програмою «Партнерство заради належного врядування» у 2015-2017 роках, які зосереджені на зміцненні стандартів прав людини, підтримці реформ пенітенціарної системи, свободи медіа, боротьби з корупцією та забезпечення вільних і справедливих виборів», – повідомили у Раді Європи.

Загальний бюджет цих проектів становить 3,2 млн євро, фінансування здійснюють ЄС та Рада Європи, практичну реалізацію – Рада Європи.

Крім цих проектів, Україна також бере участь у реалізації 14 регіональних ініціатив, що охоплюють усі країни Східного партнерства.

Презентація відбудеться 10 листопада.

 

Росія відмовилася видати екс-командира київського “Беркута”

Росія відмовилася екстрадувати в Україну колишнього начальника київського полку спецпризначення “Беркут” Сергія Кусюка – Укрінформ.

За словами начальника департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, Кусюк отримав громадянство Росії, а російська держава не видає своїх громадян за запитом інших країн, повідомляє  LB.ua.

Нагадаємо, Кусюк неодноразово командував силовими розгонами мирних акцій у Києві, в тому числі розгоном учасників мітингу на Майдані Незалежності в Києві в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. Після Революції гідності Кусюк утік до Криму. Влітку 2015 року Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в перешкоджанні проведенню мітингу і перевищенні службових повноважень.

Кусюк проходить підозрюваним у рамках семи кримінальних проваджень, у тому числі і щодо подій 2010 року на виставці “Волинська різанина” в Києві.

Влітку 2017 року під час заходів до Дня Росії в Москві місцеві ЗМІ зафіксували, як  Кусюк у формі російського спецназу “ОМОН” брав участь у розгоні демонстрантів.