Щодо перебігу перших виборів в об’єднані територіальні громади

2 роки ago Інформ центр 0

Лідер Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша в ефірі телеканалу NewsONE зазначив, що вибори в ОТГ, які відбулись в Україні 29 жовтня, мали численні порушення, оскільки виборча система в нашій країні є недосконалою, а влада досі впливає на вибори адміністративним ресурсом.

«На жаль, система виборів в нашій країні не змінилась. Те, що відбувалось при Януковичу – спостерігаємо і зараз: влада намагається впливати на процеси виборів і регулювати їх адміністративним ресурсом. Зупинюсь на трьох моментах: організаційному, партійному і соціальному.

В організаційному напрямку: виборча комісія не стала незалежним органом і навіть не намагається ним стати. Вона не намагається вчиняти правову пропаганду забезпечення законності на виборах, щоб суспільство відчуло, що виборча комісія – це дійсно незалежний орган. Досі навіть не ініціюються зміни до виборчих регламентів і все залишається в площині, коли на процеси може впливати влада і серйозні монополістичні гравці політичних сил.

Друге – політичні сили на місцях вже не впливають на вибори. І те, що сьогодні політичні сили хизуються, що вони зайняли на цих виборах перші місця, не відображає реальну картину. Сьогодні люди вирішують, за якого кандидата голосувати, а ті вже шукають ту чи іншу політичну силу, як інструмент.

Третій фактор: нас не вчили висувати кандидатів. Вчили голосувати за певного кандидата, який віддячував нам гречкою, адміністративним ресурсом. Але громаду не вчили висувати своїх кандидатів і їх відстоювати. Зараз це проявляється. І це є ключовою тезою: тільки тоді, коли люди будуть самі висувати своїх кандидатів, які зможуть розвивати об’єднані територіальні громади, тільки тоді в цих виборах буде сенс», – підкреслив Микола Голомша.

Прес-служба