Лідер ПАТРІОТІВ щодо дій мітингуючих біля ВР

1 рік ago Інформ центр 0

Лідер Політичної Партії «ПАТРІОТ» дав свої коментарі журналістам телеканалу NewsOne  з приводу акції протесту, яка з 17 жовтня триває біля будівлі ВР.

Зі слів Миколи Голомші, в українців сьогодні дійсно назріло невдоволення, але не тими питаннями, які ставлять на «порядок денний» мітингарі.

«В країні – безробіття, пенсіонери – на межі жебракування, економіка стоїть, медицина – на межі виживання, не маючи змоги працевлаштуватись і отримувати гідну зарплатню, молодь виїжджає за кордон, народ не має змоги сплачувати «драконівські тарифи» за комунальні послуги. Мітингуючі ставлять другорядні питання, а не ті, що найбільше турбують сьогодні українців. Зняття депутатської недоторканності – це популістська тема. Корупція – це вже наслідки того, в яких умовах живе країна», – зазначив лідер ПАТРІОТІВ.

З його слів сьогодні окремі політики почали гру, не маючи ідеї.

«Знімати недоторканність, безумовно, потрібно, але не лише з депутатів, а й з Президента та суддів. Озвучувати потрібно інші теми, які турбують народ. Щоправда, Саакашвілі це вже розуміє і на ходу озвучує інші лозунги».

Також Микола Голомша вважає, що створення Антикорупційних судів, про що заявляють мітингуючі, говорить про те, що судова реформа в країні – фікція.

«У нас всі суди повинні бути антикорупційними. Сьогодні народ сам почав піднімати питання судів, тому що невдоволений ними. Антикорупційні ж суди мають бути тимчасовим явищем – в перехідний період, поки не буде втілена в життя низка антикорупційних заходів. Після цього Антикорупційний суд має перейти в палату загального суду», – вважає правник.

Микола Голомша також зазначив, що сьогоднішні протести – це тренувальний майданчик для  реальної опозиції.

«Після Майдану Гідності не відбулось зміни старої корумпованої системи, все залишилось і засіло «наверху». Наші правоохоронні структури і надалі «тренують» малий і середній бізнес. Фіскальні служби особливо не перевіряються, досі діють старі схеми, які продукуються явно не малим і середнім бізнесом», – підкреслив Голомша.

Також він зазначив, що згоден з мітингарями, які піднімають питання зміни виборчого законодавства і вимагають виконання депутатами і Президентом їх передвиборчих обіцянок.

«Якщо обіцяють народу України – потрібно виконувати! Необхідно розробити   новий виборчий кодекс. Тільки тоді, коли громади будуть висувати своїх кандидатів у владу – будемо мати результат. Олігархів треба відділити від влади  і,  взагалі,  владу треба повністю перезавантажити. Вважаємо, що назріли позачергові вибори до Верховної Ради», –  наголосив Микола Голомша.

 

Ось яку заяву оприлюднили ПАТРІОТИ:

Ми констатуємо, що головна вимога Євромайдану і Революції гідності – докорінна зміна системи влади – залишається нереалізованою.
 
Громадяни на Майдані відстоювали на ньому не зміни обличь у керівництві держави, а припинення свавілля влади у Києві і на місцях, за закон один для всіх, включаючи очільників держави, за реформи в інтересах українського народу.
 
Замість того, щоб на тлі кредиту довіри до Президента і практично конституційної більшості проукраїнських партій у парламенті сформувати обіцяний Майдану технократичний і позапартійний уряд, швидко розробити і впровадити антикризову програму нова влада просто змарнувала наш час. Монополізація економіки та політики олігархічними кланами продовжується. За даними численних журналістських розслідувань схеми багатомільярдного розкрадання державних коштів, цінового, тарифного та курсового грабунку громадян, закладені за часів Януковича, продовжують діяти. Як наслідок, поглиблення кризи, соціального розшарування, падіння виробництва, поширення безробіття, зростання інфляції та заборгованості по виплаті заробітної плати, підвищення тарифів у житлово-комунальній сфері при нечуваному зубожінні широких верств населення, посилення соціальної напруги у суспільстві ставлять під сумнів подальший демократичний розвиток України.
 
Агресія Російської Федерації, окупація нею Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, окремих районів Донецької і Луганської областей, нарощування військових сил вздовж державного кордону України, втручання Кремля у внутрішньополітичні процеси в Україні, збільшення масштабів і поширення терористичної та диверсійної діяльності на нашій території в умовах відсутності надійних внутрішніх і зовнішніх гарантій безпеки, корупції та неефективної системи державного управління, продовження економічної співпраці з агресором становлять реальну загрозу Україні як незалежній Державі.
 
Тому головною потребою українського громадсько-політичного життя є порятунок України та збереження українського народу, а це можливо лише за рахунок політичної та економічної модернізації  та активного інноваційного розвитку.
 
Ми вважаємо політику, спрямовану виключно на отримування міжнародних кредитів без реальних кроків зі стимуляції розвитку економіки та подолання корупції безперспективною і згубною. Ми впевнені, що проста ліквідація численних, але відомих схем розкрадання дозволить Україні відмовитися не тільки від подальших зовнішніх запозичень, від режиму суворої економії за рахунок простих громадян, а й дасть необхідні для розвитку країни кошти.
 
Ми ВИМАГАЄМО від Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України у місячний термін:
 
  1. Усунення олігархів від влади та її кадрове перезавантаження, яке можливе тільки через дочасні вибори;
  2. Усунення монополій, ліквідація схем, створених задля грабунку держави;
  3. Заборонити приватизацію державних підприємств в умовах дестабілізації фінансово-економічної ситуації в Україні;
  4. Реальної !!! мобілізації всіх ресурсів та зусиль на відсіч агресії, звільнення від Російських терористів та їх незаконних військових формувань території України;
  5. Не тільки декларування, а й розробка, впровадження дієвої програми допомоги біженцям з Криму, Донецької і Луганської областей у працевлаштуванні та їх соціальній адаптації;
  6. Повернути в правове поле діяльність усіх гілок влади у відповідності до Конституції та законів України;
  7. Припинити узурпацію влади олігархічними політичними проектами, як під куполом Верховної Ради, так і на Банковій – в Адміністрації Президента.
 
Ці заходи є невідкладними і абсолютно необхідними. Однак час показав, що на заваді цьому стоять кланово-корпоративні інтереси влади, від яких вона не готова очиститися і тому неспроможна вирішити проблеми, що стоять перед Україною.
 
Об’єктивний розвиток подій і ситуації в цілому вимагає приходу до влади в Україні політиків нового формату – чесних, професійних патріотів з високим рівнем соціальної  та державної відповідальності.
 
Ми відкриті до співпраці з іншими політичними силами та громадськими об’єднаннями для подолання кризових явищ та інноваційної розбудови України як людиноцентричної держави.
 
 
Україна повинна бути справедливою, сильною і унітарною!
 
СЛАВА УКРАЇНІ!