Українське козацтво та УПА захищене Покровою пречистої Богородиці. Зі святами вас, українці!

3 роки ago Інформ центр 0

14 жовтня – дата, коли український народ відзначає одразу декілька визначних свят. В цей день вшановуються захисники України, українське козацтво, Українська повстанська армія та святкується християнське свято – День святої Покрови Пречистої Богородиці.

В цілому, 14 жовтня – свято української військової честі та звитяги та шанування Богородиці, яка захищає від ворогів.

День Українського козацтва — це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в XV-XVII століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.

У серпні 1999 року Указом Президента України 14 жовтня було проголошено Днем українського козацтва.

Українська традиція вшанування Покрови зародилася в козацьку добу.

Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запорозькій Січі це свято було одне з найголовніших. Цього дня відбувалися ради, де вибирали кошового та старшину. А січові церкви зводились передусім на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

«Молимо Тебе, покрий нас, Владичице, покровом Твоїм», – такий напис золотом увінчував ворота козацьких церков.

Згадаємо і той факт, що у Гетьманщині – Козацькій державі XVII-XVIII ст. – виник новий, притаманний лише Україні, унікальний тип ікони – «Козацька Покрова».  На ній під омофором Богородиці іконописці розміщують українських ієрархів, гетьманів, старшину та видатних козаків. Донині збереглися ікони Покрови із зображенням, зокрема, гетьманів Богдана Хмельницького та Павла Полуботка, а також останнього кошового Петра Калнишевського.

У XX ст. традицію пошанування Покрови як захисниці українського війська перейняла Українська повстанська армія. Українська Головна Визвольна Рада 30 травня 1947 року затвердила рішення вважати 14 жовтня 1942 року символічним днем Української Повстанської Армії.

І сьогоднішні воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів – це спадкоємці тих, хто боронив кордони й безпеку своєї землі впродовж століть, – дружинників княжих часів, козаків, січових стрільців, повстанців Холодного яру та вояків УПА.

Їх усіх – від давнини до сьогодення – і вшановуємо 14 жовтня, у День святої Покрови Пречистої Богородиці.

Політична Партія «ПАТРІОТ» вітає усіх українців з цими величними святами!

Прес-служба