Підбірка актуальних новин за 13 жовтня

2 роки ago Інформ центр 0

 

Перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначені на 29 жовтня стануть найбільшими за останні два роки, участь у них візьмуть усі реально діючі і активні політичні партії.

Про це на прес-конференції щодо підготовки та проведення виборчої компанії таких виборів сказав генеральний директор КВУ Олексій Кошель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«29 жовтня ми маємо найбільші в Україні вибори об’єднаних територіальних громад за останні два роки. Тобто, це найбільші вибори в рамках реформи децентралізації», – підкреслив Кошель.

Вибори пройдуть в усіх без винятку областях України, окрім окупованих територій. Загалом обирається близько 4,5 тисяч депутатів.

«Це надзвичайно велика кількість. На виборах ми будемо обирати 674 депутатів міських рад, 1514 – селищних рад, 2318 – сільських, 25 міських голів, 61 – селищних голів, 115 – сільських голів», – повідомив гендиректор  КВУ.

Очікується, що у виборах можуть прийняти участь понад 1,3 мільйонів виборців. Із 201 ОТГ 25 є міськими, 115 – сільськими та 61 – селищними.

Кошель зазначив, що заявили наміри приймати участь у виборах 29 жовтня 50 політичних партій із 350-ти зареєстрованих в Україні, або 14% від загальної кількості партій.

«Тобто 50 політичних партій, всі реально діючі політичні партії приймають участь у цих виборах і це надзвичайно важливо. Цей показник є невеликим, це лише 14%, але з іншого боку ми можемо відзначати, що реально живих в Україні лише 50 політичних партій. Понад 300 – це формальні, штучні, мертві і інші політичні сили, які активно не працюють», – наголосив він.

При цьому він додав, що серед партій, які провели з’їзди і заявили наміри брати участь у виборах, є як старі партії, що регулярно беруть участь у виборах, зокрема, всі шість політичних партій, представлених у парламенті.

«Навіть «Народний фронт», який проявляє або формальну, або мляву участь також провів з’їзд і також задекларував те, що він буде приймати участь у виборах», – відзначив він.

Серед не парламентських партій своїх кандидатів висунуть такі партії: «Свобода», «Громадянська платформа», «Наш край», «Аграрна партія», «УКРОП», «Народний контроль».

Також приймуть участь новостворені партії, які не приймали участь у минулих виборах: «Демократичний альянс», «Сила людей», «Справедливість», «Рух Саакашвілі», «Партія Надії Савченко», «За життя».

Кошель зауважив, що кількість зареєстрованих кандидатів є достатньою для конкурентного виборчого процесу.

 

Громадська організація «Комітет виборців України» зафіксувала випадки реєстрації технічних кандидатів на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах, що призначені на 29 жовтня на Луганщині.

Про це на прес-конференції сказав генеральний директор КВУ Олексій Кошель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз ми маємо подібну проблему (маніпуляції з технічними кандидатами – ред.) на Луганщині. Формально порушення законодавства немає, але масово реєструються технічні кандидати з сусідніх громад, з сусідніх областей. Очевидно, що ми будемо детальніше слідкувати за перебігом виборів у цих округах тому, що там можуть бути потенційні і надзвичайно серйозні проблеми», – підкреслив Кошель.

КВУ  зазначає, що така ситуація мала місце на виборах селищного голови Біловодська на Луганщині. На вибори зареєструвалося 30 кандидатів, 14 з яких мешкають поза межами Біловодського району і є пенсіонерами чи безробітними.

Окрім того КВУ зафіксував поодинокі факти використання технології так званих «виборчих клонів». Такі випадки мали місце на Вінниччині у Краснопільській ОТГ, де на посаду сільського голови зареєструвалося 6 осіб, 2 з яких з однаковими прізвищами та іменами. Один з них є чинним міським головою, інший – безпартійний самовисуванець. Також зафіксовано випадки появи «виборчих клонів» у Куяльницькій ОТГ на Одещині.

 

Українські лікарі та консул другий день поспіль не можуть потрапити до 19-річного Павла Гриба, який наприкінці серпня був викрадений з території Білорусі та зараз утримується в СІЗО у Краснодарі.

Про це повідомив у  Facebook  батько хлопця Ігор Гриб – Укрінформ.

“Краснодар. СІЗО №5 ФСІН РФ. Другий день українські лікарі Василь Притула та Юрій Кучин намагаються потрапити до Павла. Другий день відмова”, – написав він.

І.Гриб додав, що ані листи з Європейського Суду з прав людини, ані звернення державних органів влади України, ані просто людське співчуття “не працюють в РФ”.

“Слідчий, який веде справу, відмовився від зустрічі з консулом і лікарями. Знову написані скарги про заборону зустрічі Павлом”, – поінформував батько.

Як повідомлялося, 19-річний Павло Гриб зник 24 серпня в Білорусі. Білоруські силовики тривалий час заявляли, що Гриба у них немає. Проте згодом прикордонники визнали факт перетину ним українсько-білоруського кордону.

Пізніше з’ясувалося, що Гриб перебуває у краснодарському  СІЗО  №5 за звинуваченням у “тероризмі”. Правоохоронні органи Краснодара заарештували хлопця до 17 жовтня.

15 вересня батько хлопця Ігор Гриб заявив, що його сина з невідомих причин вивозили із краснодарського СІЗО у лікарню. Він додав, що українська сторона направила лист-звернення до Росії із проханням допустити комісію лікарів від Міністерства охорони здоров’я для обстеження його сина, який має рідкісне захворювання і потребує постійного прийому ліків.

Міністерство охорони здоров’я України 12 жовтня відправило до РФ фахівців, які до 15 жовтня мають провести медичний огляд громадянина України Павла Гриба, надати інформацію про актуальний стан здоров’я юнака та рекомендовані йому лікарські засоби.

 

Поточного тижня біткоїн оновив історичний максимум. Зокрема, за два дні його курс збільшився на 14%. У найближчій та середній перспективі курс біткоїна може піднятися ще більше. 

Про це йдеться у фінансовій аналітиці від форекс-компанії Альпарі, яку передали Укрінформу.

“Учора  біткоїн  здолав психологічну позначку $5 тис., а сьогодні в моменті на біржі Bitfinex піднімався до $5865, 2. Надалі ймовірна ще одна хвиля зростання з оновленням максимумів, при цьому метою може бути рівень $6 тис. за біткоїн, а можливо й вище. Але у довгостроковій перспективі визначальною для курсу біткоїна є позиція регулюючих органів найбільших країн світу”, – відзначив старший аналітик Альпарі Роман Ткачук.

Ключовою датою, що визначає майбутнє біткоїна, експерт називає 25 жовтня, – момент хардфорка біткоїна.

“Вартість будь-якого активу визначається попитом на нього з боку інвесторів. Показово, що інші криптовалюти – ефір, ріппл – фактично стоять на місці. Але, що важливо – зростання біткоїна йде на підвищених обсягах, на криптобіржах помітна присутність великих покупців. Перед хардфорком 25 жовтня хтось активно закуповується. Вигода зрозуміла: після «розколу» утримувачі класичного біткоїна отримають додатково токени Bitcoin Gold за умови наявності у них приватних ключів від електронних гаманців. Аналогічна ситуація була 1 серпня, коли власники біткоїна отримали на додачу Bitcoin Cash, який місяць тому коштував $530, а зараз коштує $325”, – відзначив він.

У короткостроковій перспективі експерт прогнозує “просідання” курсу біткоїна. Проте вказує, що подібні коливання вже спостерігалися раніше, і будь-яке сильне зниження цієї криптовалюти швидко вирівнювалося попитом, що зростає на неї у такі моменти.

“Наприкінці жовтня – початку листопада велика ймовірність корекції вниз. На ринку буде багато бажаючих продати, тому посування може бути різким. Досі будь-яке сильне зниження швидко викуповувалося, як, наприклад, просадка до $3 тис. у середині вересня”, – відзначив Ткачук.

Експерт також звертає увагу, що заборона біткоїна Китаєм вже більше не впливає на прогнози щодо цієї криптовалюти.

“Криптоінвестори вже не згадують про заборону ICO та закриття бірж у Китаї, обсяги торгів перейшли на криптобіржі Японії та Кореї”, – підкреслив він.

Нагадаємо, хардфорк – це “безповоротне розгалуження у блокчейн, яке зазвичай відбувається тоді, коли не оновлені вузли не можуть більше перевіряти блоки, створені оновленими вузлами, що дотримуються нових правил консесуса”. Саме це станеться, якщо буде активований Bitcoin Unlimited.

 

150 кілометрів українського кордону з Угорщиною є приватними і є звичайними земельними ділянками.

Про це в ефірі  телеканалу “112 Україна”  заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос – Укрінформ.

“Так, фактично 150 км – це земельні ділянки, 2 га селищна рада наділила місцевих жителів. Після цього вони були акумульовані в окремо взятих руках, вибудувана комунікація, і там кластери взагалі “гуляйполівських” часів. Коли барон, кажуть у циган, хтось каже староста або старший на території керує центром цих людей, які захоплено дивляться на “руку дающу”, – сказав він.

За словами Матіоса, ділянка  кордону  з Угорщиною на Закарпатті фактично знаходиться в приватних руках, а прикордонники не мають повноцінного доступу до нього.

Військовий прокурор обіцяє, що доповість про це генпрокурору Юрію Луценку.

“Я наполягаю, мені доручив генпрокурор, я завтра буду доповідати йому цю ситуацію. Я вважаю, що так не може бути, так не може тривати”, – сказав Матіос.

Як раніше повідомлялося, 13 жовтня в Будапешті пройшла  акція “Самовизначення для Закарпаття”. Її організатором виступила угорська ультраправа партія “Йоббік”. МЗС України у зв’язку з цим направило Угорщині ноту протесту.

 

Українська сторона інформувала Белград про участь сербських громадян у бойових діях на Донбасі на боці підтримуваних Росією бойовиків, але реакції сербської сторони на це не отримала.

Про це заявив посол України в Сербії Олександр Александрович,  повідомляє  “Радіо Свобода” – Укірнформ.

“Ми посилали інформацію урядові Сербії, але, на жаль, не отримали відповіді”, – сказав посол.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що не розуміє зауважень українського посла.

Вучич заявив, що Україна є дружньою для Сербії країною, і додав, що сербські суди ухвалили вердикти щодо осіб, які воювали за кордоном.

“Не знаю, що ще ми маємо зробити. Жодна людина не має дозволу державних органів  Сербії  брати участь у воєнних діях за кордоном, на Донбасі, у Криму чи в будь-якій частині конфлікту між Росією і Україною”, – сказав Вучич.

Служба безпеки України 11 жовтня заявила, що лише на території, підконтрольній угрупованню “ЛНР”, від початку конфлікту на Донбасі воювали більш як 300 громадян Сербії.

“Ми уже надсилали до цієї країни дані щодо бойовиків, які воювали проти українського війська на Донбасі”, – заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

За словами голови СБУ, більшість із цього сербського підрозділу дислокувалася в районі Алчевська. “Ми маємо конкретні адреси і дуже багато прізвищ”, – сказав Грицак.

Він нагадав, що в 2014 році в Сербії ухвалили закон, згідно з яким громадяни цієї країни мають притягуватися до відповідальності за участь у збройному конфлікті на Донбасі, “як тільки до них дотягнуться руки правосуддя Сербії”.

 

У РНБО хочуть, щоб техзабезпечення розвідки відповідало стандартам НАТО

Рада національної безпеки і оборони України найближчим часом напрацює пропозиції щодо приведення технічного забезпечення Служби зовнішньої розвідки до найсучасніших стандартів спецслужб країн-членів НАТО. Про це сказав секретар РНБО Олександр Турчинов під час інспектування об’єктів СЗРУ, передає  УНН з посиланням на прес-службу РНБО.

Як поінформували у прес-службі, за результатами інспектування, секретар РНБО наголосив на високому інтелектуальному потенціалі співробітників Служби зовнішньої розвідки України та підкреслив, що деякі технічні розробки фахівців СЗРУ не мають аналогів у світі.

Водночас, зауважили у відомстві, Турчинов акцентував, що технічне забезпечення СЗРУ потребує приведення до найсучасніших стандартів спецслужб країн-членів НАТО.

На підсумковій нараді, наголосили у відомстві, було наголошено, що вже найближчим часом РНБО України розгляне проблемні питання діяльності СЗРУ і направить пропозиції на розгляд Президентові України та Верховній Раді України.

 

ГПУ оголосила підозру топ-чиновнику часів Януковича, у якого знайшли золоту лопату

ГПУ повідомила про підозру у вчиненні службових та інших злочинів колишньому першому заступнику генпрокурора та директору ДП “Комплекс відпочинку “Пуща-Водиця”.

Про це повідомляє  прес-служба ГПУ.

“Прокуратурою Черкаської області під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього першого заступника генерального прокурора України та директора державного підприємства “Комплекс відпочинку “Пуща-Водиця” за вчинення ними особливо тяжких та тяжких злочинів, передбачених ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України, ч.ч. 2 та 3 ст.209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч.3 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч.1 ст.366 (службове підроблення) та інший статей КК України”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, досудовим розслідуванням встановлено, що у період 2008-2010 років на той час заступник та надалі перший заступник генерального прокурора України, діючи за попередньою змовою в групі із директором державного підприємства “Комплекс відпочинку “Пуща-Водиця” Державного управління справами Адміністрації Президента шляхом зловживання службовим становищем, службових підроблень та використання завідомо підроблених документів вчинили самовільне захоплення державної земельної ділянки рекреаційного призначення площею 1,0457 га на території “Пущі-Водиці”, самовільне незаконне будівництво на ній житлового будинку площею 1068 м кв. та прилеглих споруд, а також умисні дії з приховування вчинених злочинів та легалізації незаконно одержаного нерухомого майна.

Згідно з висновком судової експертизи злочинними діями посадовців державі завдано шкоду в розмірі понад 1,2 млн грн, яка в 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.

Крім того, зазначають у  ГПУ, внаслідок цих злочинів у грудні 2010 року на той час перший заступник генерального прокурора протиправно набув у власність зазначене нерухоме майно незаконного походження, ринкова вартість якого на той час становила майже 8,4 млн грн, що згідно з п. 3 примітки до ст. 209 КК України перевищує суму у 18 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян і є особливо великим розміром.

“За результатами досудового розслідування 12 жовтня 2017 року заступник генерального прокурора України склав письмове повідомлення про підозру колишньому першому заступнику Генерального прокурора України за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 197-1, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209 КК України”, – наголосили у відомстві.

У ГПУ підкреслили, що наразі встановити місцеперебування підозрюваного не виявилося можливим, тож його оголошено у розшук. Вирішується питання щодо звернення до суду із клопотанням про обрання йому запобіжного заходу.

Крім того, 12 жовтня заступник генерального прокурора у присутності адвоката повідомив про підозру директору ДП “Комплекс відпочинку “Пуща-Водиця” ДУС АП України за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 197-1, ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 197-1, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209 КК України.

“На даний час на розгляді в суді перебувають клопотання прокурора про обрання цьому підозрюваному запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та відсторонення від посади”, – інформують у ГПУ.

За клопотанням органу досудового розслідування на зазначені незаконно одержані об’єкти нерухомості судом накладено арешт та надалі буде вирішено питання щодо їхнього повернення державі.

Досудове розслідування триває.

Як відомо, з 2006 по 2010 роки заступником генпрокурора, а з 2010 по 2013 рр. – першим заступником генпрокурора був Ренат Кузьмін. Повідомлялося, що під час обшуків в будинку Кузьміна знайшли золоту лопату.

 

Експерти програми USAID щодо реформування парламенту рекомендують змінити формат години запитань до уряду для вдосконалення контролюючої функції.

Про це під час круглого столу заявила експерт USAID Тетяна Полянська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є проблемна тенденція щодо години запитань до уряду: експерти наголошують на формалізмі, на тому, що запитання заздалегідь підготовлені, надається занадто великий обсяг інформації, немає оперативності і дискусії. Як засвідчив законопроект № 4696, який був зареєстрований, є тенденція, щоб зробити годину запитань до уряду спонтанною, у форматі запитання-відповідь без жодної підготовки. Фактично запитання будуть формуватися на засіданні», – сказала вона.

Полянська озвучила пропозицію, щоб у процесі зміни формату години запитань до уряду передбачити годину дискусії за наперед узгодженою темою, а далі надати можливість депутатам ще протягом наступної години ставити будь-які запитання урядовцям і проводити дискусії.

Як повідомлялося, у 2015 році за домовленістю з тодішнім Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом над реформою регламенту парламенту почала працювати спеціальна місія на чолі з колишнім головою Європарламенту Петом Коксом. У лютому 2016 року місія  видала докладний звіт і 52 конкретні рекомендації, як удосконалити роботу Верховної Ради.

Враховуючи цей звіт, голова ВР Андрій Парубій, його перша заступниця Ірина Геращенко, та керівники фракцій БПП, Народного фронту, Радикальної партії і «Самопомочі» зареєстрували 19 травня 2016 року  законопроект № 4696, що передбачає зміни до регламенту. Зокрема, замість години запитань до уряду, яка практикується зараз по п’ятницях, кожного пленарного понеділка в Раді пропонується запровадити день уряду. З 14:00 до 16:30 депутати ставитимуть запитання урядовцям, вислуховуватимуть і коментуватимуть їхні відповіді. На дні уряду має бути присутнім весь уряд на чолі з прем’єром.

 

Вперше у столиці Латвії 13-15 жовтня пройдуть Дні українського кіно, на якому фільми глядачам представлятимуть українські кінематографісти.

Перед відкриттям відбудеться латвійсько-український круглий стіл про проблеми кіно, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У рамках фестивалю, що відкриється о 18:00 в історичному ризькому кінотеатрі “Splendid Palace” буде представлено шість фільмів, чотири з яких створені впродовж останніх двох років. Вхід на усі перегляди вільний.

Напередодні відкриття пройде “круглий стіл” латвійських і українських кінематографістів за участю зацікавлених представників громадськості та української діаспори. Серед представлених тем:

– Досвід співпраці в галузі кіновиробництва;

– Можливі напрямки співпраці в перспективі. Податкові пільги закордонним кінознімальним групам в Латвії;

– Латвія і Україна як взаємні ринки для кінопрокату.

Українську сторону представлятимуть відомі кінематографісти на чолі з головою Державної агенції України з питань кіно Філіпом Іллєнком. Також будуть кінорежисер Сергій Буковський; актриса театру і кіно Римма Зюбіна; продюсер, член Української кіноакадемії Андрій Суярко; продюсер Генадій Кофман.

В перший день фестивалю покажуть кращий український документальний фільм року “Головна роль” Сергія Буковського (18:00), “Білий птах з чорною ознакою” Юрія Іллєнка (20:00). 14 вересня – “Побачення на Чумацькому Шляху” Яніса Стрейча (18:00), “Вагрич та чорний квадрат” Андрія Загданського (20:00). В останній день – “Червоний” Зази Буадзе (18:00) та “Гніздо горлиці” Тараса Ткаченка (20:00).

Проект Дні українського кіно в Ризі організовано у співпраці установ двох країн – Ризької Думи, Державного агентства України з питань кіно та комунального підприємства “Київкінофільм” за підтримки Міністерства закордонних справ України, громадських організацій, в тому числі Об’єднання українських товариств Латвії. Проведення подібного заходу сприятиме поглибленню добросусідських відносин між Україною і Латвією та дозволить налагодити співпрацю між культурними установами Києва і Риги.

 

Команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA Держслужби спецзв’язку та захисту інформації повідомляє про можливість кібератак на інформаційні ресурси України у термін з 13 по 17 жовтня.

Про це йдеться на  сайті CERT-UA – Укрінформ.

“Існує вірогідність, що окремі ознаки кібератаки можуть співпадати з відповідними ознаками шкідливого впливу комп’ютерного вірусу Petya-A, який атакував інформаційні ресурси низки країн, починаючи з 26 червня”, – зазначають спеціалісти.

Вони просять власників інформаційно-телекомунікаційних систем, інших інформаційних ресурсів, пересічних інтернет-користувачів дотримуватися вимог  кібербезпеки, зокрема рекомендацій із захисту комп’ютерних систем від вірусу Petya Ransomware.

Для зниження ризиків та попередження повторного ураження вірусом команда CERT-UA рекомендує:

  1. Переконайтеся, що на всіх комп’ютерах встановлено антивірусне програмне забезпечення, воно функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю встановіть та/або проведіть оновлення антивірусного програмного забезпечення.
  2. Встановіть офіційний патч MS17-010.
  3. Якщо є можливість відмовитися від використання в локальній мережі протоколу NetBios (не використовувати для організації роботи мережеві папки і мережеві диски), в Брандмауері локальних ПК і мережевого обладнання заблокувати TCP/IP порти 135, 139 та 445.
  4. Обмежте можливість запуску виконуваних файлів (*.exe) на комп’ютерах користувачів з директорій %TEMP%, %APPDATA%.
  5. Відключіть застарілий протокол SMB1.
  6. Збережіть резервні копії важливих файлів в сховищі, відокремленому від мережі.

 

Китайська оптова компанія Alibaba в найближчі три роки інвестує $15,177 млрд в глобальну програму розробки інноваційних технологій для зменшення технологічних бар’єрів.

Про це  повідомляє  інформаційний ресурс DigiTimes – Укрінформ.

«У рамках програми Alibaba створить науково-дослідні лабораторії в Пекіні, Ханчжоу, Сан-Матео, Белв’ю, Москві, Тель-Авіві та Сінгапурі, та набере не менше 100 дослідників найвищого рівня для участі», – йдеться у повідомленні.

Програма має назву «Damo Academy», в її рамках будуть розроблені проекти в галузі аналізу даних,  Інтернету  речей, фінансових технологій, квантових розрахунків та взаємодії людини і машини. Також при академії створено науково-консалтинговий комітет для розробки рекомендацій щодо фундаментальних наукових дослідів.

Як повідомлялось раніше, у жовтні  Alibaba стала найбільшою в світі компанією в сфері електронної комерції.

 

Після звинувачень у ЗМІ в несерйозному ставленні до розслідування ФБР і Конгресу щодо втручання Росії в президентські вибори в США, компанія Twitter передала американському слідству дані на понад 200 акаунтів, пов’язаних з активністю Кремля.

Про це  повідомило  американське інформаційне агентство Associated Press – Укрінформ.

“Twitter передала слідчим Сенату імена профайлів або “дексриптори” 201 облікового запису, пов’язаного зі спробами Росії вплинути на президентські вибори 2016 року. Компанія стала більш активно співпрацювати зі слідством після того, як її розкритикували за те, що вона не поставилась достатньо серйозно до розслідування”, – зауважується в повідомленні.

Водночас, поки залишається неясним, чи пов’язані ці профайли з обліковими записами, які, за повідомленнями, були видалені компанією Twitter з власних серверів.

Як повідомлялося раніше, політика Twitter вимагає остаточного знищення записів, які користувач видаляє самостійно. Натомість, ця політика також передбачає, що деякі твіти можуть “пережити” цей процес. Наприклад, ретвіти з видалених дописів залишатимуться активними, якщо сам ретвітер додасть коментар. Крім того,  Twitter  не може видалити дописи, які були тимчасово збережені або “кешовані” такими службами, як Google чи повторно розміщені на інших сайтах.

Водночас, як повідомило джерело, близьке до розслідування, технічно Twitter все ж може відновити видалену інформацію. І зараз, за словами співрозмовника, компанія співпрацює зі слідчими, щоб поновити доступ до корисних даних.

Як повідомляв Укрінформ, представники впливових інтернет-платформ Twitter, Facebook і Google запрошені дати свідчення 1 листопада перед Комітетом з питань розвідки Сенату на відкритих слуханнях в рамках розслідування фактів втручання Росії у президентські вибори в США.

 

Голова Комітету з питань міжнародних справ Сенату США Боб Коркер звинуватив президента Трампа у зриві дипломатичних зусиль держсекретаря Тіллерсона притягнути Китай до відповідальності за бездіяльну політику відносно КНДР.

У телефонному  інтерв’ю The Washington Post  cенатор назвав такі дії президента “публічною кастрацією” глави американської дипломатії – Укрінформ.

“Ви не можете публічно каструвати власного державного секретаря”, – заявив Коркер, вочевидь, маючи на увазі твітер-допис  Трампа, у якому він зауважив, що Тіллерсон  “марно витрачає час”  під час обговорення в Пекіні північнокорейського питання.

Крім того, Коркер зауважив, що твіти президента посилюють напругу в регіоні. “Це дуже безвідповідально. Але перший момент (“кастрація” Тіллерсона) хвилює мене найбільше”, – цитує видання слова впливового законодавця.

При цьому зауважується, що Тіллерсон як держсекретар отримав “низьку оцінку”, як у Вашингтоні, так і за його межами, оскільки допоміг Трампу з його ініціативою скоротити дипломатичний персонал та ресурси Держдепартаменту.

“Однак, на переконання Коркера, Тіллерсон є інструментом, який відкриває шлях для уникнення конфронтації з Північної Кореєю через “тиху” дипломатію з Китаєм”, – зауважується в публікації.

Як повідомляв Укрінформ, це не перший випадок  публічних баталій  між президентом Трампом і його однопартійцем сенатором Коркером. Так, недавно законодавець звинуватив главу Білого дому в некомпетентності, що межує з телевізійним шоу та здатна розпалити нову глобальну війну.

 

Американська компанія Raytheon, значний постачальник бойових систем для Міноборони США, представила днями споряджений бойовим лазером швидкохідний позашляховик.

Як повідомляє  “Голос Америки”, його пропонують застосовувати для збивання дронів-шпигунів та споряджених вибухівкою безпілотників, які дедалі частіше використовуються  терористами  проти американських військових – Укрінформ.

Поки стрільба може вестися лише під час зупинки позашляховика.

Застосування надзвичайно дорогих кінетичних боєприпасів проти таких цілей, зазвичай, є фінансово невиправданим: безпілотники, які використовують терористи, коштують тисячі доларів, а вартість ракети може вимірюватись мільйонами доларів.

Застосування бойового лазеру натомість є значно дешевшим, і за умови доступу до підзарядки не має межі щодо кількості пострілів.

Розробники нової системи поєднали потужний лазер з просунутим варіантом мультиспектральної системи прицілювання компанії Raytheon та встановили систему на швидкохідний позашляховик Polaris MRZR.

“На одному заряді від стандартної розетки у 220 вольт система на борту позашляховика здатна протягом 4 годин виконувати завдання зі збору розвідданих, спостереження та здійснити від 20 до 30 пострілів. Систему також можна поєднати із електрогенератором, що зробить кількість пострілів фактично безмежною”, – зазначає сайт компанії.

 

Колишній менеджер президентської кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт має багатомільйонні фінансові зв’язки – набагато більші, ніж вважалося раніше – з наближеним до Кремля російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Про це йдеться в  розслідуванні  американського телеканалу NBC News – Укрінформ.

“Розслідування NBC News виявило, що $26 млн перейшли з рук в руки у вигляді позики між компанією, пов’язаною з Манафортом та олігархом Олегом Дерипаскою, мільярдером, який має тісні зв’язки з Кремлем”, – йдеться в матеріалі.

Телеканал ознайомився з фінансовими звітами, поданими компаніями на Кіпрі та на Кайманових островах, згідно з якими стало відомо про загальну суму бізнес-операцій, яка сягає $60 млн за останні десять років.

Нагадаємо,  Пол Манафорт  був причетний до президентської кампанії проросійського ставленика в Україні Віктора Януковича. Під час президентської кампанії Трампа в 2016 році були оприлюднені звіти з “чорної бухгалтерії” Партії регіонів, згідно з якими Манафорт отримав мільйонні суми та приховав їх від податкової.

Він був змушений піти з президентської кампанії Трампа, і зараз є одним із центральних фігурантів розслідування ФБР щодо втручання Росії у президентські вибори в США.

 

Завершився візит до Таллінна президента Світового Конгресу Українців Евгена Чолія, який відбувся на запрошення Конгресу українців Естонії у рамках відзначення 50-річчя утворення СКУ. 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на голову української громади Віру Коник.

«Рішення відвідати Естонію саме зараз було прийняте ще й тому, що вона головує в Раді Європейського Союзу. Важливо саме тепер зустрітися з естонськими посадовцями, адже в час головування Таллінн має більше можливостей порушувати українське питання на рівні ЄС. Естонія – маленька країна, яка, між тим, активно відстоює інтереси України на міжнародній арені та допомагає нашій державі», – сказав Чолій під час візиту.

Програма дводенного (10-11 жовтня) візиту президента СКУ була дуже насиченою – він зустрівся зі спікером парламенту Ейкі Нестором, естонськими депутатами, зокрема, головою парламентської групи Естонія-Україна Йоханесом Кертом, представником Міністерства закордонних справ та іншими посадовцями.

На всіх зустрічах Чолій порушував питання взаємин України з ЄС та Естонією, євроатлантичної інтеграції нашої держави, роз’яснював суть нещодавно ухвалених Верховною Радою законів про освіту, пенсійну реформу, законопроектів у галузі охорони здоров’я. В Міністерстві культури він подякував його представникам за сприяння щодо діяльності української громади, Культурного Українського центру в Таллінні.

Крім цього, відбулася його зустріч з послом США в Естонії Джеймсом Меллвілом. Американський дипломат, зокрема, наголосив, що, попри всі важливі і складні питання, над вирішенням яких зараз працює Україна, найголовнішою проблемою для неї продовжує залишатися Росія.

Президент СКУ зустрівся також з представниками української громади, на якій відзначив грамотами діяльність українських активістів, естонських волонтерських організацій «Vaba Ukraina» і «Mondo», а також учасників безстрокового пікету на підтримку України, який майже 3 роки відбувається в Таллінні.

Заходи щодо відзначення 50-річчя утворення Світового Конгресу Українців вже відбулися в самій Україні, а також в багатьох країнах світу, зокрема, в Греції, Іспанії, Хорватії та інших. Ця структура світового українства була створена у 1967 році і мала назву Світовий Конгрес Вільних Українців. СКВУ активно співпрацював з діаспорами балтійських країн в США та Канаді. Після відновлення української державності на початку 90-х років минулого сторіччя назву було змінено на Світовий Конгрес Українців. На даний час СКУ об’єднує понад півсотні українських організацій із майже 38 країн світу.

 

Письменник Віктор Шендерович вважає зображення Криму на і без того девальвованій російській валюті нагадуванням про злочин, за який тепер щодня змушений розплачуватися пересічний росіянин.

Такими думками він поділився в ефірі  “Ехо Москви” – Укрінформ.

Мова зайшла про нові банкноти номіналом у 200 і 2 тисячі рублів, які масово почнуть надходити в обіг у грудні, а вже у жовтні їх отримають зображені на них  Крим, Далекий Схід і Москва.

“Те, що на новій банкноті зображено Крим — я просто ахнув, коли про це дізнався. Тому що мені в цьому ввижається якась зловісна просто посмішка того, хто це вигадав. Хоча це може бути й сумлінний ідіотизм, але мені бачиться усмішка. Адже це своєрідна “хустка Фріди” (Фріда — героїня “Майстра і Маргарити”, якій у пеклі – у покарання за вбивство немовляти – щодня 30 років поспіль вночі кладуть на стіл знаряддя вбивства — хустку — Ред.). Крим на купюрі у 2 тисячі, за яку можна купити те, що раніше можна було купити за одну тисячу — свідоцтво девальвації, знецінення національної валюти. На ній зображений — Крим. Це «хустка Фріди». Це нагадування про твій злочин, за який ти платиш — ось зараз. Раніше була тисяча, а зараз вже дві”, – констатує письменник, відзначаючи “браток, не забудь…”.

На думку Шендеровича, такий “символізм” від російської влади ажніяк не доречний.

“Ні, я б на їхньому місці не нагадував би, ну не нагадував би публіці про цей момент. Далекий Схід – на здоров’я. Москву – на здоров’я. А ось тут не нагадувати б, тому що це просто нагадування про причини. Адже саме Крим здетонував санкціями, нашим відходом у країну-ізгоя, ізоляцією. Обвалом рубля. Девальвацією, інфляцією. Ось цим усім. Саме Крим природним чином здетонував — це можна було передбачити! Так публіці хоча б не нагадувати про це. Ну, здуру нагадали”, – розмірковує він.

Втім, Шендерович пом’якшив визначення до “добросердечного ідіотизму”, нарікаючи на те, що “коли Господь хоче покарати людину, він виконує його бажання.

“Тому що наші бажання бувають божевільні. У випадку з цими банкнотами, по-моєму, десь так і вийшло”, – підсумував він.

 

Втручання Росії в американську політику поширювалося не лише через Facebook і Twitter, а й через додаток Pokemon Go.

Про це йдеться у розслідуванні  CNN – Укрінформ.

Як повідомляється, пов’язані з  Росією  структури використовували Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Tumblr і Pokеmon Go, і навіть контактували з деякими журналістами, намагаючись використати расову напруженість і сіяти розбрат серед американців.

За інформацією джерела, йдеться про запущену в соціальних мережах кампанію під назвою Do not Shoot Us (“Не стріляйте в нас”), пов`язану з групою Black Lives Matter (“Життя чорношкірих мають значення”). Вона спрямована на привернення уваги громадськості до випадків поліцейського свавілля в США по відношенню до чорношкірих після вбивства афроамериканця Майкла Брауна в Фергюсона.

У липні 2016 року пов’язаний з Do not Shoot Us аккаунт в соцмережі Tumblr оголосив про проведення конкурсу з використанням Pokemon Go. Організатори кампанії закликали користувачів ловити покемонів і займатися їх навчанням біля тих місць, де сталися випадки прояву жорстокості з боку поліції по відношенню до чорношкірих, пише CNN. Користувачам також пропонували присвоїти покемонам імена убитих поліцейськими афроамериканців.

Переможцям конкурсу організатори обіцяли вручити подарункові карти Amazon. Водначас телеканал наголосив, що не знайшов підтвердження, що хто-небудь з гравців в Pokemon Go намагався взяти участь в даному конкурсі і отримав обіцяні призи.

Також джерело, знайоме з ситуацією, підтвердило CNN, що сторінка Do not Shoot Us була однією з 470 облікових записів, заблокованих адміністрацією Facebook.

Наразі усі облікові записи Facebook, Instagram та Twitter, що належать компанії, заблоковані.

 

Польща не прийме біженців у рамках нової програми ЄС по їх переміщенню з огляду на безпеку.

Про це заявив глава МВС Польщі Маріуш Блащак після зустрічі міністрів внутрішніх справ країн ЄС в Люксембурзі, інформує  РАР – Укрінформ.

“Польща не декларуватиме прийому (біженців), оскільки ми вже прийняли українців, які є в  Польщі. Для нас пріоритетом, найважливішим завданням є безпека. Такими ідеологічно мотивованими концепціями як розподіл, переміщення я не буду наражати Польщу і поляків на загрози”,- заявив Блащак.

Він підкреслив, що переселення не є ефективним механізмом, а лише викличе чергові хвилі міграції біженців до Європи. За його словами, це будуть не тисячі, а мільйони осіб.

Глава МВС Польщі підкреслив, що в Польщі зараз перебуває “понад мільйон українців, частина з яких утекла від російської агресії в України, а частина є економічними емігрантами”. Він додав, що на відміну від мусульман, українці дуже добре інтегруються в Польщі.

Наприкінці вересня Єврокомісія запропонувала створення нової європейської програми переселень, у рамках якої упродовж двох найближчих років серед країн Європи розподілять по 50 тис. біженців з півдня.

За приблизними підрахунками, в Польщі може перебувати від півмільйона до мільйона українців.

 

Румунія виявила готовність поділитися з Україною накопиченим досвідом у сфері навчання мовами національних меншин з паралельним вивченням державної мови.

Про це заявив міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану на спільній з міністром закордонних справ України Павлом Климкіним прес-конференції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Румунія готова поділитися з Україною накопиченим досвідом у сфері навчання мовами національних меншин з паралельним вивченням державної мови. Це було б прикладом пошуку оптимальних рішень для досягнення поставлених цілей – знання державної мови і навчання представників національних меншин рідною мовою», – зазначив Мелешкану.

Глава зовнішньополітичного відомства Румунії підтвердив принципову позицію щодо підтримки європейського вектора розвитку України та її зближення з Європейським союзом.

Мелешкану також висловився за поглиблення соціально-економічної та культурної взаємодії між Україною і Румунією.

Міністр закордонних справ України  Павло Клімкін, у свою чергу, подякував керівництву Румунії за постійну підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України, нагадавши, що Румунія – перша серед держав ЄС ратифікувала Угоду про асоціацію «Україна-ЄС».

 

У Будапешті під посольством України в Угорщині проходить акція “Самовизначення для Закарпаття”, проти якої МЗС України висловило протест.

Про це повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Акція під Посольством України в Будапешті, протест проти якої висловило МЗС України, адже організатори з самого початку заявили, що вони виступають за “самовизначення  Закарпаття  і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України”, висловлюють протест проти “варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів”, – написала Непоп.

У відповідь на протест України угорська сторона повідомила про право на мирне зібрання та здійснення протестів, під час яких учасники вільно висловлюють свої думки, та про право на донесення спільно сформульованої позиції, продовжила посол.

“Переконана, що використання цих прав не виправдовує напису на спині учасника акції: “Закарпаття по закону належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригнічених націй, примушених жити в Україні”…. І для повноти картинки – офіційний прапор каталонської автономії”, – повідомила Непоп.

Раніше повідомлялося, що у п’ятницю, 13 жовтня,  в Ужгороді та Берегові під стінами консульств Угорщини провели пікетування  патріотичні організації Закарпаття. Вони закликали угорських політиків не втручатися у внутрішню політику держави.

 

У п’ятницю, 13 жовтня, в Ужгороді та Берегові під стінами консульств Угорщини провели пікетування патріотичні організації Закарпаття. Вони закликали угорських політиків не втручатися у внутрішню політику держави.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із місця подій.

В Ужгороді о 17 годині на пікет до угорського консульства прийшло трохи більше півдесятка людей, вони стояли під стінами установи із політичними транспарантами та закликали угорців не втручатися у внутрішню політику України.

«Акція була виключно мирною та спокійною, ми хотіли показати свою позицію і ще раз наголосити угорцям про невтручання у внутрішню політику нашої держави», – прокоментував пікет організатор Роман Завійський.

Аналогічна акція проходить (стартувала о 18.30 год) в Берегові під стінами тамтешнього консульства.

Варто зауважити, що у п’ятницю робота консульств завершується о 15-й годині.

Як раніше повідомляв Укрінформ, на сьогодні в Угорщині праві активісти анонсували проведення акції щодо самовизначення Закарпаття.

Міністр МЗС Клімкін направив офіційну ноту угорським колегам щодо цього заходу.

 

Новим генеральним директором ЮНЕСКО стала колишній міністр культури Франції Одрі Азуле.

Про це повідомляє  The Daily Star – Укрінформ.

“Француженка Одрі Азуле очолила ЮНЕСКО після голосування з мінімальною перевагою голосів”, – йдеться у повідомленні.

Суперником Азуле виступив катарський дипломат, екс-міністр культури Хамад бен Абдельазіз.

Загалом на пост гендиректора організації висувалося дев’ять кандидатур – з Гватемали, Іраку, Азербайджану, В’єтнаму, Китаю і Лівану та Єгипту.

Нового голову ЮНЕСКО обрали у п’ятому турі. Однак остаточно кандидатуру затвердять на 39 Генеральній конференції  ЮНЕСКО, яка пройде наступного місяця.

Попереднім гендиректором організації була Ірина Бокова з Болгарії. Вона обіймала пост два терміни, починаючи з 2009 року.

 

У п’ятницю, 13 жовтня, в Україні набрав чинності закон про мовні квоти на телебаченні, що зобов’язує загальнонаціональні канали не менш як 75 відсотків мовлення вести українською мовою.

Закон був опублікований в “Голосі України” 13 червня  і вступив в силу, як було передбачено, через чотири місяці від дня оприлюднення – Укрінформ.

23 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект, що встановлює  обов’язкову частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах.

Президент Петро Порошенко підписав цей закон 6 червня.

Згідно з документом, передачі, фільми й новини, виконані  українською мовою, мають становити не менш ніж 75% загальної тривалості передач і фільмів у кожному із проміжків часу між 07:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00.

Телерадіокомпанії місцевої категорії мовлення повинні транслювати не менш ніж 50% ефіру українською мовою.

При цьому під квоти не потрапляють передачі та фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх достатньо субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту.

За невиконання квот телеканали будуть штрафувати. Сума кожного окремого покарання становитиме 5% від загального ліцензійного збору цього каналу.