В честь 75-річчя створення УПА, ПАТРІОТИ та Рух Наливайченка «Справедливість» вшанували пам’ять Героїв у м. Рівне

1 рік ago Інформ центр 0

Політична Партія «ПАТРІОТ» спільно з Партією «Рух Валентина Наливайченко «Справедливість» та іншими громадськими організаціями та рухами 14 жовтня в місті Рівне провели спільну акцію на честь 75-річчя створення Української повстанської армії.

В столиці України 14 жовтня традиційно проходить Марш слави Української повстанської армії.

Урочисті заходи в цей день відбуваються і на Рівненщині: саме тут в урочищі Гурби Здолбунівського району навесні 1944 року відбувся найкривавіший та найбільший бій в історії УПА. Тоді в бою зійшлися вояки УПА та війська НКВС. Точилась запекла, жорстока боротьба нерівних сил, в результаті якої село було спалене, а багато нападників та оборонців загинуло.

Вшановучи цих воїнів, сьогодні хода ПАТРІОТІВ, Руху Валентина Наливайченка, ряду громадських організацій та місцевих жителів пройшла містом Рівне від Майдану Незалежності до Свято-Покровського кафедрального собору.

На мітингу, приуроченому в честь 75-річчя УПА, лідер Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша сказав: «Ми сьогодні тут, щоб вшанувати військо УПА, яке загинуло, виборюючи нам волю і свободу. Ми вшановуємо цих воїнів, а також святкуємо День святої Покрови Пречистої Богородиці, День захисника України та День українського козацтва. А з небес на нас дивляться воїни УПА, а також хлопці, які загинули на Майдані Незалежності та на передових рубежах нашої країни. Вони запитують нас: чи є ви вільним народом, чи служите брехні, чи бере в вашому житті верх правда? А відповідь наша проста: ми продовжуємо боротись, ми зобов’язані встановити в нашій державі справедливість, зобов’язані створити середовище життя для кожного українця, а не для окремої касти, зобов’язані зробити все можливе, щоб величезні природні багатства, якими володіє наша країна, працювали на народ».

«Повстанські могили стали місцем паломництва на Рівненщині. Ця земля свята для кожного з нас. Це місце – приклад самовідданого служіння Україні тих, хто з любові до рідного краю і свого народу віддав найдорожче – життя», – додав під час акції голова Рівненської обласної організації Політичної Партії «ПАТРІОТ» Юрій Микуляк.

Нагадаємо, що традицію вшанування воїнів УПА відновив третій президент України Віктор Ющенко, який у 2005 році запровадив святкування річниці створення цієї армії повстанців.

Українська повстанська армія – це озброєне крило ОУН (Організація українських націоналістів), яке діяло на території України протягом 1942-1953 років і  воювало одразу проти двох режимів – гітлерівського (нацистського) та сталінського (радянського). У 1947 році Українська Головна Визвольна Рада визнала 14 жовтня Днем постання руху.

Головною метою для ОУН УПА була незалежність України.

Тож слава Героям, які боролись за незалежність нашої країни! Слава вам, воїни УПА!

Пам”ятаємо, шануємо, пишаємось.

Прес-служба